Aan alle medewerkers van de bedrijven behorende tot de ZWOLSMAN GROEP Reeds vóór het verschijnen van het eerste nummer van ons eigen blad de ,,E.M.S.-Monitor", richt ik mij gaarne op deze wijze tot U allen. In de eerste plaats wil ik van harte dank zeggen voor Uw werk, waardoor 1963 voor onze Groep zo'n succesrijk jaar is geworden en ook de vooruitzichten voor 1964 zeer gunstig zijn. Ik las in Het Vrije Volk van oudejaarsavond een hoofdartikel dat mij eigenlijk uit het hart is gegrepen. Daarin staat: „Moed om te denken en moed om te doen, daarop komt het aan". Dit heeft betrekking op de hulp aan onderontwikkelde landen, maar het geldt zeker ook voor ons allen en voor ons eigen land. Dit artikel besluit: - en dat zou ik ook nog eens willen onderstrepen - „Bij alles wat wij aanraken weten wij, dat meer dan één generatie voor ons verantwoordelijk gesteld kan wor den voor de toekomst. Omdat ons vermogen om te doen zo groot is geworden. Dat vereist dat men uit zijn schulp kruipt, dat men besef heeft van de grootheid van deze tijd - EN AANWEZIG IS - met hart en ziel". Als oud-Rotterdammer voel ik ook altijd erg veel voor het Rotterdamse begrip „Geen woorden maar daden". Deze daden zijn slechts te verwezenlijken dankzij de gezamenlijke inspanning van alle medewerkers. Daarom heb ik besloten ten behoeve van deze medewerkers een tweetal fondsen te stichten, waarvan het eerste U van mede-werkers tevens mede-eigenaren maakt en het tweede de belangen van U en Uw gezinnen in de meest ruime zin zal behartigen. Hiertoe zijn door mij de middelen beschikbaar gesteld: f» r r - - .- •- r 1. voor een bezitsvormingsfonds onder de naam „Stichting Bezitsvormingsfonds Zwols- man/E.M.S.", in welk fonds nominaal f 1.000.000.- aandelen E.M.S. zal worden gestort. Iedere medewerker van dit ogenblik, maar ook iedere medewerker, die straks met ons zal komen bouwen aan onze toekomst, ontvangt een certificaat gelijkstaand met een aandeel van f 100.- nominaal E.M.S. Dat betekent, dat elke medewerker dezelfde financiële rechten heeft als elke aandeel houder en dus ook dezelfde faciliteiten geniet verbonden aan E.M.S.-paspoorten en credit-cards. 2. voor een medewerkersfonds onder de naam „Stichting Medewerkersfonds Zwolsman/ E.M.S.", welk fonds als eerste activiteit een aantal vakantieoorden voor het personeel zal stichten. Deze vakantieverblijven zullen o.a. worden ingericht te Egmond aan Zee en op een gedeelte van de gronden „Delhuizen" bij Arnhem. Nadere mededelingen hierover zullen U zo spoedig mogelijk bereiken. Ik hoop en vertrouw, dat hierdoor de band tussen U en de leiding van onze Groep nog meer verstevigd zal worden. Wy zullen ook in 1964 met kracht op de door ons ingeslagen weg voortgaan. Wij denken aan de toekomst, waaraan wij samen zullen moeten bouwen. Een toekomst, die voor ons allen -en daarvan ben ik overtuigd- een gelukkig en welvarend perspectief zal bieden. Ik besluit met een zin uit het door mij al eerder geciteerde hoofdartikel: „Want tenslotte gaat het om de moed om te doen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7