Recht van 't oerwoud heerst in Ghana Internationale reddingsaktie groot succes Nederlandse schepen bij rle Lakonia AANTAL DODEN BEPERKT Economie in V.S. lieeft nieuwe stimulans nodig 8 VIEUX RANDY SPÉCIAL 7ü een. Gif ter verdelging Engelsman Rampschip wordt naar Gibraltar gesleept VRUDAG 27 DECEMBER 1963 365,- 317,- 316,- 365,- 318,- -einreis President Nkroemah mag alles Zware slag voor normen democratie (Van een onzer redacteuren) J)AT het niet goed gaat in Ghana, weten we al en- kele jaren. President Kwame Nkroemah heeft een terreur- regime ingesteld, waarvoor zo langzamerhand niemand meer veilig is. Nu is ook de recht- spraak aan banden gelegd. Het besluit van het Ghanese parle ment, Nkroemah de bevoegd heid te geven, iedere uitspraak van het bijzondere gerechtshof van Ghana te vernietigen als de staatsveiligheid dit vereist, is een teken aan de wand. Het besluit is een uitvloeisel van de stappen, die Nkroemah heeft ondernomen tegen de vroegere presdent van het bij zondere gerechtshof, sir Arkoe Korsah, die weigerde door de1 regering van verraad beschul digde vroegere ministers tel veroordelen. Het wetsontwerp werd in een spoedzitting van een dag aanvaard door een par lement, dat speciaal van het Kerstreces werd teruggeroe- ;en 0,24 0,80 J Het ontslag van sir Arkoe Korsah i niet als een verrassing gekomen )or hen, die op de hoogte waren Sn de gang van zaken in Ghana. 6 69-jarige opperrechter, die in 1919 advocaat was, in 1945 tot rechter Brd benoemd en in 1956 tot presi- nt van het gerechtshof van Ghana, I zowel in als buiten dit land bijzon- ir hooggeacht. Het speciale ge- Ichtshof, dat hij heeft voorgezeten dat behalve nog anderen ee voormalige ministers en een begere uitvoerende secretaris van Convention People Party moest hechten, die van verraad en samen- jneiing waren beschuldigd, was tot Ie conclusie gekomen, dat het bewijs pet geleverd was. Deze slotsom van het hof werd »r de deskundige waarnemers bij It proces in grote meerderheid ge leld, zo schrijft de Londense Times. Vers verpakte SOEPGROENTEN Rijk aan vitaminen SOEPEN en BAMI Nu ook voorgebakken PATATES FRITES Let speciaal^op de goudgele hten den. \ctie 8,0. Dok Nederlandse schepen hebben tlgenomen aan de redding van de varenden van de Lakonia. De kapi- b van de Nederlandse bulkcarrier Thuredrecht vah de rederij Van uneren uit Rotterdam, die geladen It steenkool op weg was van de ïenigde Staten naar Zuid-Slavië, ildde, dat zijn schip deelnam aan 1 zoeken naar overlevenden. Kajpitein Derkx telegrafeerde: „Wij verlegden op 23 december je 20.00 uur onze koers voor hulp lij de scheepsramp van de Lako- ia en assisteerden bij het opsporen an overlevenden tot 24 december (6.48. I Wij vonden de reddingboten 14, 16 en 24, doch dieze waren leeg. Bo- fendien vonden we diverse vlotten londer overlevenden. Wel hebben ve het lichaam van een officier van (e Lakonia uit zee gevist. Wij zijn de Lakonia heel dicht ge- laderd, maar troffen geen tevens- ekens aan boord. Het was een droe- lig geheel" herder heeft het 6.s. Arkadia. dat van- Ig in Amsterdam zou aankomen met I boord honderd Nederlandse passa- ts uit Australië, haar route gewijzigd Verband met de ramp. Iet schip zal nu eerst enkele honder- geredde passagiers van de Lakonia X Londen brengen om daarna koers •etten naar Amsterdam, ttet m.s. Bedong onderweg van Genua t New York heeft dertien uur in het ipgebied rondgevaren. De gezagvoer- van dat schip meldde zijn maatschap- in Nederland, dat het vier lijken i boord heeft genomen, die later zijn rgegeven aan het Engelse vliegdek- Centaur. Dit is sir Arkoe Korsah, de opper rechter van Ghana, die door pre sident Nkroemah aan de kant I werd gezet. Vorig jaar was deze bekende jurist nog even in Rot terdam. Het hof ontsloeg genoemde drie men sen van rechtcvervolging, maar be vond twee anderen schuldig. In, het huidige Ghana moest deze inachtneming van de normale ge rechtelijke normen als een moedige daad worden beschouwd. Het besluit van Nkroemah, de opperrechter te ontslaan bewijst, hoeveel moed rechter in Ghana tegenwoordig moet hebben, om op onpartijdige wijze recht te kunnen spreken. Maar zelfs als hij dat doet en ontslagen wordt, is de kous nog niet af. De mannen, die door sir Arkoe zijn vrijgesproken zitten nog steeds in verzekerde be waring. Persoonlijke vrijheid bestaat al geruime tijd niet meer in Ghana. Onlangs is de wet op de preventie ve detentie gewijzigd, zodat men nu zonder vorm van proces en zonder dat een onafhankelijk onderzoek be hoeft te worden ingesteld, op verlan gen van de president voor onbepaal de tijd gevangen kan worden gezet. Een andere nieuwe wet stelde de re gering in staat om te voorkomen, dat Ghanese staatsburgers zonder haar toestemming het land verlaten. Bedroevend De veiligheids- en inlichtingendien sten zijn samengevoegd en onder de directe leiding van de president ge plaatst. Onder deze repressieve dic tatuur was zo schrijft de Times het enige onafhankelijke orgaan dat overgebleven de hoogste rechter lijke macht, welke er tot voor kort geslaagd, de druk te weer staan, waaraan ook zij werd onder worpen. President Nkroemah heeft ook deze laatste waarborg van een zekere mate van vrijheid nog aangetast. Daarmee is de bepaling de constitutie genegeerd, volgens welke rechters slechts met een meer derheid van twee derden door het par lement mogen worden afgezet. De vrienden van Ghana waar van er ook talrijke in ons land wo nen zal het bedroeven, dat presi dent Nkroemah opnieuw getoond heeft zich zo weinig te bekomme- ren om de reputatie van zijn land. Zivare slag Verontrusting bestaat thans nog meer dan voorheen al het geval bij de potentiële investeerders Ghana, die moed hadden geput uit de aanvaarding (in april jl.) van de investeringswet. Deze wordt echter niet nageleefd. Deze investeerders zijn geschokt door de toenemende aanvallen op de pogingen die het „neokapitalisme" in het werk zou stellen om de „economische ontwik keling van het land te dwarsbo men" en de talrijke uitspraken ten gunste van wat eufemistisch wordt genoemd „het wetenschappelijk so cialisme". Het spreekt vanzelf, aldus het blad, dat zij in deze omstandig heden betwijfelen of president Nkroe mah oprecht is, wanneer hij beweert, investeringen toe te juichen. Na het ontslag van sir Arkoe Kor sah zullen zij er bovendien rekening mee houden, dat aan de normen beschaving en democratie in Ghana een zware slag is toegebracht. Schadelijk Voor de Ghanezen zelf, die anders dan potentiële investeerders gedwon gen zijn in him land te blijven, is de toekomst dan ook zorgelijk. De Ghanezen zijn een intelligent, welop gevoed en vrijheidslievend volk. Ve len van hen moeten stellig ontsteld zijn door de voortdurende uitholling van wat fundamentele mensenrech ten zijn. De laatste begroting, waar in een drastische verhoging van de directe belastingen was vervat ter dekking van een groot geschat tekort op de interne dienst, heeft weer eens duidelijk gedemonstreerd, dat de po litiek van president Nkroemah niet alleen voor hun persoonlijke vrijheid, maar ook voor hun beurzen bijzon der schadelijk wordt. In potentie blijft Ghana sterk en met Afri kaanse maatstaven gemeten zelfs buitengewoon sterk zowel wat zijn economische als zijn menselijke hulp bronnen aangaat. Geen verschil Het is dan ook daarom des te droe viger, dat het huidige regime in plaats van de potentie van het land te ontwikkelen en het volk tot een beter leven te brengen, er de voor keur aan geeft, de internationale re putatie van Ghana te verlagen en fun damentele menselijke rechten aan te tasten. We zien hier bovendien een schrijnende tegenstelling tussen het optreden van de Ghanese studenten in de Sowjetunie, die de hele wereld versteld deden staan over hun optre den op het Rode Plein. We hebben vorige week geschre ven, dat iets dergelijks in de Sowjet unie tot dusver onmogelijk was en dal de Russen de ogen uitgekeken moe ten hebben. Maar we moeten nu ook toegeven, dat een dergelijke demon stratie tegen discriminatie en wille keur in het Ghana van vandaag ook uitgesloten moet worden geacht. Er zijn talrijke mensen om minder ern stige „vergrijpen" in de gevangenis geworpen of ter dood gebracht.... Nee, het is geen Tweede Kerstdag geworden met goed ijs en veel schaats pret. De dooi was plotseling ingevallen. Deze twee meisjes gingen, ondanks de plenzende regen, kijken of er nog een kansje bestond de schaatsen onder te binden Conclusie O.E.S.O.-rapport: Vooruitzichten Vraag - waar dan ook - naar BOOTZ Brandy Spécial! Per hele literPer halve literf4,^® voor '64 onzeker Het particuliere verbruik in de Verenigde Staten zal vermoede lijk een lijn volgen, die evenwijdig loopt met die der uitgaven voor andere verbruiksdoeleinden. De omvang der expansie zal waar schijnlijk matig blijven en de vooruitzichten voor 1964 voor de Ver. Staten blijven onzeker, ten zij de economie een nieuwe sti mulans krijgt, zo wordt in het zo juist door de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (O.E.S.O.) gepubli. ceerde rapport over de economi sche toestand in de Ver. Staten opgemerkt. Een analyse va wikkeling schijnt SP ual eerder de begrotingspolitiek dan de monetaire politiek onvoldoende is ge- de rol, die aan de monetaire politiek ten deel viel, was in feite te moeilijk. Het i6 dus van belang, dat de begrotingspolitiek zo snel mogelijk gewijzigd wordt. De aanvaarding van de belastingwet, die op het ogenblik bij het Congres in be handeling is. zou, mits men niet tegelij kertijd overgaat tot een al te grote beperking van de uitgaven, een toene ming van de binnenlandse kredietbe hoefte kunnen veroorzaken en aan de monetaire politiek meer speelruimte bieden. De feiten, die de laatste twee jaar worden waargenomen, laten een aantal belangrijke conclusies toe, zo wordt aan het eind van het overzicht gezegd. De maatregelen, die genomen werden, hebben de vraag niet zo levendig gemaakt als men zou wensen. Zeker hebben de politiek van gemakkelijk geld en de in 1962 genomen belastingmaat regelen tot bevordering van de investe ringen een ontwikkeling in de gewenste richting doen ontstaan, maar zij hebben de invloed van de remming op de inves teringen der ondernemingen door de aanhoudend grote omvang van onge bruikte capaciteiten niet kunnen doen verdwijnen. b) De versnelling van de expansie vereist, dat men maatregelen neemt om te voorkomen, dat de begroting e*n overschot gaat vertonen voordat volle dige werkgelegenheid bereikt is. Zoals hierboven reeds wordt opgemerkt zou de ln behandeling zijnde belastingwetgeving geen geringe stimulans aan de expansie kunnen geven, wanneer zij zou worden aangenomen. Gevolgen c) De gevolgen, die een me pansie gerichte begroting zou hebben, kunnen verder gaan dan het bereiken van een meer voldoende groeipercentage of werkgelegenheidsniveau. De snellere expansie kan een grote hulp betekenen bij de oplossing van het vraagstuk der betalingsbalans. Grotere bedrijvigheid zou inderdaad gepaard kunnen gaan met een tijdelijk slechter worden van het tekort op de buitenlandse betalingen, doordat de kans zou bestaan, dat de invoer sneller toeneemt dan de uitvoer. Na die eerste periode van slechter wor den mag echter verwacht worden, dat de balans der lopende rekening beter wordt, mits er een politiek gevolgd wordt die de concurrentiepositie wat de kosten betreft kan behouden naar mate de economie zich in de richting van vi ledige werkgelegenheid beweegt. Het anderzijds duidelijk, dat men het eve wicht der buitenlandse rekeningen niet kan herstellen, zonder op gevoelige wijze de afvloeiing van particulier kapitaal te verminderen. Op de lange duur zal men door een versnelling van de expansie dit resultaat moeten bereiken. ~)it zou een toeneming veroorzaken 1 de binnenlandse kredietbehoefte, die omvang van het voor export beschik bare kapitaal sterker zon doen vermin deren en tevens aan de overheid de gelegenheid zou geven op doeltreffender wijze de monetaire politiek te gebruiken ten behoeve van de betalingsbalans. De overlevenden van het ramp schip Lakonia zijn door de red- dingsvloot van koopvaardijsche pen veilig aan wal gebracht. Ze ker is, dat door deze geïmprovi seerde, internationale reddings actie ongeveer tochtig procent van de opvarenden is gered. Wat daar bij het brandende schip is gepresteerd is haast niet meer te geloven. Zo moedig en ook effi ciënt is deze reddingsactie ver lopen. Met de geredde passagiers en beman ningsleden zijn ook de verhalen geko men. Eerste Kerstdag, toen zij de red dingsschepen verlieten, wisten zy zich eindelijk veilig. Dat was het slot van de cruise, die als een onbezorgde kerst- reis was aangekondigd. Klachten Unaniem waren de klachten bemanningsleden. Een van de passapiers, die reeds per vliegtuig naar Engeland waren gebracht, vertelde op het Londen se vliegveld met tranen in zijn ogen, dat de passagiers wonderen hadden richt. De brand brak uit toen hy het dansen was. Op dat ogenblik kon hij niet meer zijn baby die in een hut lag te slapen, bereiken. Een bemannings lid had het kind gered door de dichte rook te trotseren. De passagier, een zekere Chapman, zei dat sommige bemanningsleden niet bij machte waren geweest iets te doen. Van een van de reddingboten braken de meertouwen en het vaartuig stortte in zee. Sommige reddingboten konden niet van him steunen worden losgemaakt. Mevr. Helen Gartside klaagde erover dat de bemanning al voor de passagiers in de boten was. „Het was verschrdkkielyk". De kapitein huilde aldoor, aldus deze passagiere volgens wie de purser echter prachtig werd had gedaan. Zij had geen pandek onder de passagiers waargeno men. „Zij waren alleen bang." Een andere passagier zwom 2% uur rond in een reddingsgordel voordat hij door de „Montcalm" werd opgepikt. Hij was zes uur na het eerste alarm in zee FSU. 3rt, dat de reddingboot. nam, half werd neergelate bemanning weg liep. De passagiers lieten de boot te waiter. lange tijd in plaats te een reddingboot die vrijwel geheel door bemanningsleden beziet bleek. Er bevon den zich geen dekens, water of lampen in de boot. Door middel van een sigaret tenaansteker wist men de „Montcalm" te alarmeren. Mevr. Sylvia Davis vertelde dat de be maning gedurende ten minste drie of vier uur had volgehouden dat m vuur meester was. Men had zelfs uitbreken van de brand de bar geopend tot de rook naar binnen kwam ontploffing weerklonk. Het vue spreidde zich toen met een grote snel heid over het schip. Zij had vier uur lang bewusteloos In een reddingsgordel in het later gelegen. Schandelijk Een Brits echtjaar, dat in Madeira a wal werd gebracht, vertelde dat het schandelijke chaos" aan boord was j weest. Het uitte de beschuldiging, geen brandalarm gegeven was, dat pompen niet werkten en dat er geen proviand in de reddingboten was. Het echtpaar deed het volgende relaas: „Wij bevonden ons boven in een salon aar een feestje gaande was. Rond 11 ar 's avonds zagen wij rook en roken wij de brandlucht De leider vj vertelde ons naar buiten op het dek te gaan. Wij zagen geen officieren en het was een volslagen chaos. Er ging geen brandalarm. De mensen zochten naar reddingboten. Maar de bemanning was volkomen van streek, duwde passagiers uit reddingboten. En toen wij eindelijk proviand in de reddingboot en ook geen zaklantaarns. Het was een schande. De bemanning schreeuwde uit volle macht vijf uur lang totdat het Argentijnse schip Salta ons oppikte." De redding Aangrijpend zyn ook de verhalen over de redding: Een lid "an de bemanning van de Rio Grande" vertelde van ver schrikkelijke tonelen, die zich aan boord van het rampschip hadden afgespeeld. De passagiers vluchtten naar alle kan ten. Sommigen wierpen zich van de brug af in zee zonder zelfs een reddingsgordel' aan te hebben. Hij zag twee jonge men sen van de brug op een sloep te pletter vallen. Het bleken later twee broers te zyn geweest. Een passagier van de „Salta", die aan het reddingswerk heeft deelgenomen, zei. dat de zee rondom het brandende schip een toneel van onbeschrijfelijke verwarring bood: sloepen vol gillende mensen en daaromheen zwemmende drenkelingen. grootmoeders daar plaats nam in een sloep. Deze kan telde evenwel toen zij te water gelaten werd. Alle inzittenden vielen in zee. De jongen zwom een tijdje rond totdat hU door een andere sloep werd opgepikt. Zijn moeder, zusters en grootmoeders heeft hij niet meer teruggezien. I Een gewapende ban diet die op Eerste Kerst dag inbrak bij het filiaal van de Toronto-dominion bank in de binnenstad van Toronto, schoot door het plafond, schreeuwde „vrolijk Kerstfeest alle maal", en verdween met 12.000 dollar 39.000). I De bekende Duitse il lusionist, goochelaar en dramaturg Kalanag, alias dr. Helmut Schrei- ber, ls in de leeftijd van 60 jaar in zijn woon plaats Fornsbach in Würtemberg overleden. I Burgemeester Leroy Endleton van Clover, Zuid-Carolina, die ook als plaatselijke rechter fungeert, stond afgelopen maandag bij zichzelf te recht en verklaarde zichzelf schuldig. Hij was betrokken geweest bij een klein verkeerson geluk. Hij veroordeelde zichzelf tot vijftien da gen gevangenisstraf, subsidiair 15 dollar boe te. I Het Newyorkse vlieg veld Idlewild is dinsdag officieel herdoopt in vliegveld John F.Ken nedy. De plechtigheid werd bijgewoond door honderden mensen, on der wie een broer van wijlen de president, se nator Edward Kennedy. I Een expeditie, georga niseerd door de acade mie van wetenschappen van de Russische repu bliek Kirgizië, heeft op een hoogte van 3.547 me ter in het Tjen-Tsjang- gebergte overblijfselen gevonden van de prehis torische mens, die daar twaalf- tot veertiendui zend jaar geleden zou hebben geleefd. Er werd ook een aantal stenen wapens en werktuigen ontdekt. I Voor het eerst sinds mensenheugenis heeft het gesneeuwd in Sanaa, de hoofdstad van Jemen. Na drie uur was de stad met een witte laag be dekt. I Een patiënt die aan leukemie, een bloedziek te, leed heeft acht maan den geleden beenmerg van zes verschillende personen toegediend ge kregen zodat zijn li chaam zelf een keuze kon maken. Zijn toe stand is nu goed te noe men, zo staat in een Brits medisch tijdschrift Het aantal rode bloed lichaampjes in het bloed van de betrokken pa tiënt is weer normaal geworden, waarhij aan getekend wordt dat de nieuwe rode bloedli chaampjes alle kenmer ken vertonen van die van een donor. Deze me thode is in dit geval, al dus bet blad, „ongewoon succesvol" geweest. Be- twijfeld moet echter worden, of dit overlaten van de keuze aan het li- chaam in andere geval len zal slagen. 1404) Toen het destijds ter sprake dompeld. Hierbij kan de verzeke- kwam, hebben we verteld van ver- ring achterwege blijven, dat bij een schillende keverlarven, schorpioenen verwonding met deze wapens de en spinnen, die door de Bosjesman- kans op infectie niet geheel is uit- nen in Afrika voor het verkrijgen gesloten. van pijlgli worden gebruikt. Ook het het geraffineerde gebruik van curare uit het Amazonegebied is toen chemische oorlogsmiddelen gaan ter sprake gekomen. Maar hiermee sommige stammen nog veel verder, is de chemische oorlogvoering op het In Mc|aneslë schrikt men er niet terrein van de primitieve volken nog voor nJkengif (ptomaine) te geenszins uitgeput. gebruiken, een middel dat ook de In Afrik, worden gewoonlijk de Rasongeuegcrs uit Kongo hebben gifsoorten gebruikt die het hart aan- ontdekt. Ook het overdragen van de tasten, behorende tot de strophan- tetanusbacil op de wonden die de tus-groep. maar in Amerika worden vijanden zijn toegebracht is aan ver door de wilde stammen hoofdzake- schillende stammen bekend, hoewel lijk veria mmlngsver gif ten gebezigd, ze van de bacillen zelf waar- Deze vergiften, gebaseerd op de schljnll.ik niet veel betiul hebben. Zo- strychno»-groep, worden tussen de als uit de onderzoekingen stammen druk handeld en de ver vaardiging ervan ls omgeven door een grote geheimzinnig heid en vele cere monieën. Op Bor neo wordt het gif gehaald uit de Upas- boom (Antiaris toxi- sage vertelt, dat het zelfs levensgevaarlijk ls ln zijn scha- oorlogvoering te bestrijden. Wellicht ls deze methode evenmin onbekend en de Salomon- TOCH IS HET ZO* Dantce blijkt, zyn deze tetanusbacillen aanwezig in het moerassiyk, waar mee de pijlpunten worden bestreken. Daardoor zijn de Nieuwe-Hebriden in staat hun vijanden volgens het princi pe der biologische duw te vertoeven. Zijn deze pijlgiften dus meestal 0p de Santa-Cruz- t plantaardige aard, toch eilanden. dierlijke oor- Dit klillkt nu aUemmmj wei tTg Indianen wordt akelie- en alarm,- - bijv. extracten y zijn er ook vele sprong. Bij de Dakota Indianen wordt akelig en alarmerend, maar we bef- - ratelslang gevangen en ben toch redenen aan de grond bevestigd, waarna de dat de primitieve stammen in het al- lever van een hert in zijn nabijheid gemeen minder roekeloos met de hun wordt gelegd. Dan wordt de slang ter beschikking staande verdelgings- geplaagd en opgehitst, tot hij uit pu- middelen omgaan dan wij. In leder re nijd en kwaardaardigheid een geval, en dit kan met de hand op paar maal ln de lever bijt en daarin het hart worden verzekerd, dienen een behoorlijke dosis gif deponeert, de vergiften voornamelijk voor de Vervolgens laat men de lever tot jacht, waaraan bepaalde principes ontbinding komen en in de aldus ont- ten grondslag liggen, stane brei worden de pijlpunten ge- (Nadrnk verboden). TIJDENS de dramatische red ding van de honderden opvn- renden van de Lakonia hebben zich ook komische momenten voor gedaan. Zo hees de bemanning van de Salta, het schip dat een groot aandeel had in de reddingswerk zaamheden, een cabaretier van de Lakonia uit de zee. De man bad z(jn clownspak nog aan en kon geen woord meer zeggen. Een andere geredde zag er ge heel anders uit. Hy was onberis pelijk gekleed in een smoking en een keurig overjas. In zyn band had hij een aktentas. De man was volkomen uitgeput. Maar toen hjj aan boord van de Salta werd gebracht, weigerde hfj de hulp van de helpende handen en klauterde met de krachten, die hem nog restten, geheel zelfstan dig aan dek. De verblufte bemanningsleden feliciteerden hem met zyn koel bloedig gedrag. Maar de man antwoordde: „Ik ben toch Engelsman." T~)E uitgebrande Lakonia wordt langzaam in de richting van Gibraltar gesleept door de Noorse sleepboot Herkules en de Nederlandse Poolzee van L. Smit en Co. De weersomstandig heden zijn echter nog zeer ongun stig en de bemanningsleden van de twee slepers zijn er nog niet in geslaagd het wrak behoorlijk vast te maken. Woensdag gelukte het twee man van de Herkules aan boord van de Lakonia te komen. Zy brachten daar een voor lopige verbinding met het achterschip tot stand. De race om het wrak is kennelijk door de Herkules gewonnen. De Poolzee fungeert nu als stand-by. Het is de bedoeling, dat de Poolzee, zodra dit mogelijk is, runners aan boord brengt om een verbinding te maken met de voorsteven. Gisteren seinde de Poolzee over de Lakonia. dat de brand veel minder is. Het wrak maakt lichte slagzij De sleepbootkapiteins hebben er dan ook alle vertrouwen in, dat zij het ramp schip over een afstand van 600 mijl in Gibraltar zullen brengen. De reis zal zeker een week duren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7