W' BEVREDIGEND JAAR EXPORT BLOEMISTERIJ-PRODUKTEN II H lfëi gj Bord aan de De Sitterbrug Begin gemaakt met voorbereidend werk voor bouw van Hervormde Vredeskerk Haagse politierechter NIEUWE LEEDSE COURANT VRIJDAG 27 DECEMBER 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrüdag Zaal Koningskerk (hoek Koningstraat- Willem de Zwijgerlaan), 7.30 uur: ruil- avond voor verzamelaars. Geref. Jeugdgebouw: Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Den Burcht, 8 uur: Jazz-avond The Beat. Den Ha Diligentia, 8 uur: Haags Studenten cabaret. Zaterdag Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. en O. en L.J.A., jazz-concert Moriaansteeg 2 (Herv. jeugdgebouw), 7.30 uur: sociëteitsavond, epidiascopisch jaaroverzicht. Stadsgehoorzaal. 2.30 uur: Leidse Jeugd-Actie, toneelgroep Podium met Het Toiverdoosie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met Macbeth. Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „De geschiedenis van de soldaat" Tentoonstelling Museum Oudheden: tentoonstelling Romeinse mozaïeken uit Tunesië 15 maart). Rijksmuseum Oudheden: „Romeinse mozaieken uit Tunesië", tot 15 maart. Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6: dinsdag 3.30 tot 5.30 uur, donderdag 7 tot 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur; openingsuren filiaal lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 6.30 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 tot 4 uur, voor de jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag van 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen van 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van tot 5.30 uur. Papengraoht 6a: tentoonstelling schilderijen, beeldhouwwerk en sieraden van Henny BaL van 23 nov. tot en t 4 jan., dagelijks open van 9 tot 12.30 van 2 tot 6 uur. maandag van 2 tot 6 de dag vóór Kerst werd door het plaatsen van een bouwkeet op het terrein van de vroegere speel weide en het bevestigen van een bord met de woorden „Hier wordt de Vredeskerk van de Hervormde Gemeente gebouwd" aan de De Sit terbrug een officieel begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamhe den voor de bouw van deze kerk, die de wijkkerk van ds. D. J. Vossers zal worden. Al zeven jaar kerkt de wijkge- meente Levendaal in de aula aan de Asserstraat maar omstreeks Pasen 1965 hoopt zij dan toch haar nieuwe en, naar het ontwerp gegrond doet verwachten, mooie kerk in gebruik te nemen. Er is al eens een ontwerp geweest, maar dat kon om verschillende re denen niet worden gehandhaafd. Het grote voordeel van de nieuwe plan nen, die nu op het punt staan te worden uitgevoerd, is dat de kerk, méér naar de brug, aan een ruim plein komt te staan, tussen een nog aan te leggen weg in- de richting van het Kanaal (die als doortrekking van de Van der Brandelerkade kan wor den gezien) en de langs de Lorentz- kade lopende wetering. Zij zal dus niet een geheel gaan vormen met de hoge bebouwing van de Burggravenlaan. wat oorspronke lijk de bedoeling was, maar een zelfstandig accent in de wijk wor den. De toren en ingang van de kerk komen nu recht tegenover de Van der Brandelerkade. Oprijzend uit centrum TJET complex zal bestaan uit een kerk met 550 zitplaatsen (welk aantal gemakkelijk met 100 kan wor den vermeerderd), een wijkcentrum eromheen, bevattend een grote zaal voor 150 personen (kinderkerk. zon dagsschool e.d.), een predikantska mer, een catechisatielokaliteit, knut- selruimten en een royale ontvangst hal, een toren die van de grond af oprijst uit het ontvangstcentrum, en een kosterswoning. Het wordt dus geen etagekerk; de kerk rijst uit het omringende cen trum op. Over de inrichting is uiteraard nog niet veel te zeggen. Wel staat vast dat op het liturgische centrum zowel de doopvont en de avondmaalstafel als de preekstoel een plaats zullen krijgen. Tegenover het centrum is ruimte voor een orgel. De kerk krijgt een lengte van 31 en een breedte van 17 meter. Het ontwerp werd gemaakt door het architectenbureau Hamerpagt en Goede toekomst voor rozen Voor grammofoonplaten Echtpaar Overdijk 60 jaar getrouwd LEIDEN Maandag 23 december heb ben de heer Johannes Overdijk en vrouw Maria elkaar eens extra lief gekeken. Op die dag waren zy namelijk precies zestig jaar getrouwd. Van die zestig jaren hebben zij er ruim dertig doorgebracht in een huisje aan de Waard- gracht Een feest is het door familie-omstan digheden niet geworden. Toch is de dag in dankbaarheid doorgebracht ook door de vier nog in leven zijnde kinderen, de zestien kleinkinderen en de zeven achter kleinkinderen. De 83-jarige bruidegom en zijn 81- jarige diamanten bruid zijn rasechte Lei- denaars. De heer Overdijk ging als me taalbewerker door het leven. In zijn vrije uren echter was het grootste deel van zijn activiteiten gericht op het werk op de volkstuin. Die -activiteiten strekten verder dan de eigen tuin, getuige het erelidmaatschap van de volkstuinver eniging „Onderling Belang", zelfs een der oprichters is. Geslipt LEIDEN In de afgelopen nacht is om kwart voor drie de personenauto de 48-jarige A. J. Maas uit Leiden door de gladheid van het wegdek op de War- monderbrug geslipt. De auto schoot door de brugleuning heen en kwam Maresingel terecht. Onbekend gebleven voorbijgangers brachten de bestuurder op het droge. Hij werd met schaafwon den door de E.H.D. naar huis gebracht. De brugleuning werd over een afstand van tien meter vernield. Zeventig verbalen tegen melkslijters LEIDEN De Leidse politie heeft opnieuw 27 melkhandelaren geverbali seerd. In totaal zijn nu al 70 processen- verbaal opgemaakt inzake de overtre ding van de prij zenbeschikking karne melk en melkprodukten. Ofschoon de cijfers over december vanzelfsprekend nog niet bekend zijn, mag reeds als vaststaand worden aangenomen, dat 1963 voor de export van bloemisterij-produkten een bevre digend jaar is geweest. Dit, ondanks de hoge produktiekosten, die strenge winter 1962/'63 tot gevolg heeft gehad. Twee factoren, die eer gunstige invloed op de vraag uitoefen den, waren de slechte oogst'in Zuid- europese landen als gevolg van de kou en de stijging van de vraag bij het pu bliek, die zich ook dit jaar overal in Europa voortzette. Aldus concludeert de Vereniging de Nederlandse Bloe misterij in haar jaaroverzicht. Bedroeg de totale exportwaarde van bloemkwekerij-gewassen in de eerste elf maanden van 1962 ongeveer 88 mil joen gulden, in dezelfde periode van steeg dit totaal tot meer dan 101 miljoen gulden. D belangrijkste afzetgebieden waren West-Duitsland, België, Engeland, Frankrijk, Italië, Noorwegen, Zweden, Oostenrijk en Zwitserland. De export naar West-Duitsland toont een aanzien lijke stijging; die naar België en Enge land loopt als gevolg van protectionis tische maatregelen in deze landen terug. Invloed Ongetwijfeld zal de concurrentiepositie op de Europese markt door loon- en prijs ontwikkelingen in het binnenland nade lig worden beïnvloed. Daar komt nog bij, dat in veel Europese landen de produktie zich sterk blijft uitbreiden. Op de West- duitse markt bijvoorbeeld, maakt de snij bloemen-import uit Nederland maar 7 tot 9 procent van de totale aanvoer uit. Maar deze import vormt meer dan de Jongen gewond Explosie in Haags flatgebouw Een ontploffing in een flatgebouw aan de Heliotrooplaan in Den Haag heeft omstreeks het middaguur het kerstfeest van de bewoners op wrede wijze ver stoord. Vermoedelijk als gevolg van een soheikundig experiment van de 20-jarige HBS'er Event de Vries, die zadh alleen in huis bevond, veranderde een op de ze vende verdieping liggende flat in één klap in een geweldige ravage. De jonge man werd gewond en is overgebracht naar het ziekenhuis Zuidwal. Hij kon nog niet worden verhoord. De keuken en twee kamers werden door de ontploffing geheel overhoop ge gooid, deuren en ruiten werden ver nield. Een muur, die de afscheiding vonm- ussen de kamer van de jongen en ander vertrek, werd geheel wegge blazen. Er ontstond geen brand, de brand weer kon zich dan ook beperken tot het dichttimmeren van de ruiten om de vrieskou enigszins buiten te houden. De ouders van de scholier, die bij fa milie in Heemstede op kerstbezoek wa ren, zijn verzekerd. helft van de Nederlandse snijbloemen- uitvoer. Onder deze omstandigheden zal de kwaliteit een steeds belangrijker rol gaan spelen. Wat dat betreft kunnen de Nederlandse kwekers het nieuwe j; met vertrouwen tegemoet zien. In dat verband kan opgemerkt worden, dat zich een verschuiving voordoet ii produktie van anjers naar rozen. Anjers hebben namelijk in veel landen een nemende concurrentie te verduren. De vraag naar kwaliteitsrozen is evenwel tijgende, zo meldt het jaarverslag. Manifestaties Ook in 1963 heeft de Nederlandse bloe- misterijsector op verschillende belangrij ke tentoonstellingen acte de présence gegeven. Veel succes werd geoogst op de internationale tuinbouwtentoonstel ling 1GA 63, die van april tot oktober in Hamburg werd gehouden en u over onze streekredacteur, de expositie bezocht hebbende, uitvoerig heeft ge schreven. Het was een der grootste ten toonstellingen, op dit gebied georgani seerd. Nederland won hier de door de Westduitse bondspresident uitgeloofde prijs voor het land, dat het meest het succes van de maandenlange m festatie heeft bijgedragen. Verder wierven collectieve en individuele zendingen uit ons land in Hamburg niet minder dan 327 prijzen, waaronder be langrijke staatsprijzen. Voorts werd onder meer deelgenomen aan de internationale bloemententoon stelling in Nantes (in april en mei), Voor grammofoonplaten Open-Deur-dienst in de Oosterkerk LEIDEN In de Oosterkerk dus iet in de Marekerk, zoals abusievelijk i enkele bladen is gemeld wordt zon- agavond een Open Deur-dienSt gehou den. Aanvang 7 uur. Voorganger is Dr. P. L. Schoonheim. Zijn onderwerp zou in de vorm van een vraag kunnen wor den samengevat: Is Uw kerstfeest nu reeds voorbij? Het antwoord hierop zal zeer positief zijn. De geboorte van Christus heeft immers een wereldomvat tende verandering gebracht. Dit zal o.a. worden verduidelijkt door een reeks dia's over Bethlehem en de Wijzen uit het Oosten. Zij behoorden ook tot de eersten, die door de Koning, die in het joodse land geboren werd een persoonlijke ver andering ondergingen, terwijl de landen waaruit zij kwamen eveneens door het Evangelie gewijzigd werden en onder deze invloed nog steeds dieper veranderd zullen worden. aan de in mei gehouden Chelsea Flower Show. Eind februari 1964 zal Nederland vertegenwoordigd zijn op de Grüne Woche in Berlijn. In maart wordt deel genomen aan de bloemenweek te Mün- chen, in april en mei aan de Floralies de Paris en van half april tot half oktober aan de grote internationale tuinbouw tentoonstelling in Wenen, waarover we reeds schreven. Voor wat Engeland be treft staan op het programma de Chelsea Flower Show, eind mei, en een expositie half juli in Manchester. In een aantal gevallen is, of wordt alleen door de bloemisterij sector deelge nomen, in andere gevallen samen met vertegenwoordigers uit de bloembollen en/of boomkwekerijsector. De Gruyter, dat ook de Koningskerk in Leiden-Noord heeft ontworpen. Van de gemeente Leiden werd 2925 vierkante meter grond gekocht voor een bedrag van 120.000. De aan- neemsom bedraagt 635.000. Het werk is gegund aan de Gebr. Den Ouden, dezelfde firma die de Kon- ningskerk heeft gebouwd. Er komt echter nog een behoorlijk bedrag bij voor allerlei voorzieningen, als cen trale verwarming, schilderwerk, elektriciteitsaanleg en inrichting. Men hoopt op een rijkssubsidie van 30%. Volgens zijn werkschema heeft de uitvoerder 250 werkdagen nodig. Rond Pasen of in de voorzomer van 1965 hoopt men de kerk in gebruik te nemen. Drie in tien jaar TN de aula van de Asserstraat-school werd dinsdagmorgen een korte bijeenkomst gehouden ter accentu ering van het „reële begin", zoals ds Vossers het uitdrukte. De wethouders Harmsen en Piena waren daar, alsmede de directeur Gemeentewerken, ir. Vos, de stede- bouwkundige van de gemeente, ir. Koch, nog andere functionarissen van Gemeentewerken, predikanten, leden van de bouwcommissie en van zelfsprekend een aantal kerkvoog den. De voorzitter van het centrale col lege van kerkvoogden, de heer D. van der Kwaak, ds. Vossers en ds. H. J. van Achterberg, voorzitter van de centrale kerkeraad van de Her vormde Gemeente, hielden, voordat het gezelschap zich naar de De Sit terbrug begaf, een korte toespraak. De heer Van der Kwaak wees er- on, dat de Hervormde Gemeente als de Vredeskerk klaar is in tien jaar drie kerken zal hebben gebouwd (1955 Maranathakerk, 1962 Konings kerk. 1965 Vredeskerk) en dat zij ook haar historische kerken (Pieters kerk. Hooelandse kerk en Marekerk) in stand houdt. Dat dit een zware last is, behoeft geen nadere verkla ring. „Desondanks zullen wij als kerk voogdij van vandaag af ook ernstig moeten denken over kerkbouw in Zuid-West, want ook daaraan bestaat grote behoefte". Voetganger breekt diibeen LEIDEN Op tweede kerstdag werd de 38-jarige voetganger P. de Ridder uit Leiden aangereden door een personen auto, bij het oversteken. De personen wagen werd bestuurd door een andere Leidenaar, die onder invloed van al coholica verkeerde. De voetganger moest met een gebroken rechterdijbeen in het academisch ziekenhuis worden opgeno- Filin in Volkenkunde LEIDEN Zondagmiddag om drie uur wordt in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1 a, een kleu renfilm gedraaid over de Papoea-hout snijder Matltjemosh. Kwade dronk DEN HAAG Een 21-jarige timmer- man uit Bodegraven gaf toe, dat hjj een kwade dronk had en dat zoi reden zijn. waarom hij in een café te Alphen aan den Rijn een andere café bezoeker had geslagen. „De eigenlijke reden is dus, dat u sterke drank gebruikt, maar er niel legen kunt", beperkte de Haagse Po- litierechter de schuldkwestie. ,Dan kan hij dus beter uit een café blijven", vulde de Officier aan. „Dat doe ik ook", verklaarde dachte. Maar nu stond hij dan terecht va: ge de mishandeling. Het was eerst bij een „geintje" gebleven, zoals verdachte verklaarde. Toe het slachtoffer e wel zinspeelde op de dronkenschap verdachte, werd deze kwaad. „En dan ken ik mezelf niet meer", aldus verdachte. Hy had er dan ook op los gestagen en de andere cafébezoeker een paar tanden uit de mond gehamerd. Daarvoor kwam een rekening van de tandarts op tafel. „Die zal ik wel betalen", sprak verdachte gul. „U kunt uw geld wel beter gebruiken dan voor drank", zo wist de Officier, want de echtgenote van verdachte had iver geklaagd, dat zij onvoldoende huishoudgeld ontving om de schulden te betalen. „Dat is nu allemaal veran derd", verklaarde verdachte. ,Laat dat dan zo büUven", adviseerde de rechter. ,De Officier wilde verdachte daarby rugigesbeuntje geven in de vorm van 1 voorwaardelijke gevangenisstraf van week met een proeftijd van 3 jaar doch onvoorwaardelijk f 25 boete. De rechter was het daarmee eens en veroordeelde conform de eis. Dronken op bromfiets n nu bhjft u maar eens een poosje de bromfiets af", zo luidde het ad- van de Haagse politierechter jegens 24-jarige monteur uit Alphen aan den Rijn, die dronken op dat voertuig had gezeten. „U had het hele rywielpad nodig", zo ist de Officier van justitie. „Kan best zyn, ik weet het niet" gaf verdachte toe. iet is op de weg al gevaariyk ge noeg zonder dat dronken mensen achter liet stuur van een auto of op een brom mer gaan zitten", vond de Officier en hy eiste een week gevangenisstraf voor waardelijk, een geldboete van f 50 en Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Marina Jo- hanna dr v M J Zaalberg en G Hut ten; Johanna Mabthaus Adrian zn v J M A Stoks en A GUjn; Ricky Cor nells zn v W J van Diemen en M G Wesselman; Maria Wilhelmina dr v J J Duivenvoorde en A M van Den zen; Geertruida dr v S A Lagas en G van der Meel; Paulina Helena dr v F Sanders en H P Lens; Carla Jo- sina Margaretha dr v F C Visser en A van Hofwegen; Marcel zn v A van Kraaij en P H E Kuppens; Johannes Gerardus zn v A van Kuijen en J F L Danse: Edwin Antoin Philio Marie zn v D K Bossink en J H M A Witte- man.Willem Adrianus zn v A D Haasnoot en A Hoek. GEHUWD: H R Preymann en E M van Zegveld. OVERLEDEN: N van Eyk 62 jaar, man; P J M Schyver 82 jaar wed v M Hovestad; P de Meer 77 jaar man; W Boon 46 jaar man; N C van Steen bergen 29 jaar man; J Witsenburg 81 jaar man. SCHUDEL'5 JsZïre CITROEN N V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Gevestigde en vertrokken personen In de week van 11 t.m. 18 december In Leiden vestigden zich: H P Wolvekamp en fam, Mariënpoel- r 69; T P J Hamers en fam, Bree straat 77; J Bingolop en fam, Plant- 45; F J du Chatenier en Scholtenstr 40; M Houtman en Valeriusstr 66; C F Oppatja en RÜnsburgerweg 18; J C M Cornelisse fam, Willemstraat 21; L H M Bik fam, Apothekersdyk 30; A J Rooyak- kers en fam, Lange Mare 39; P van Joolingen en fam, Schubertlaan 52; J. Heijn, Klikspaanweg 43; M C van Urk, Rijnsburgerweg 125; J C Blindenbach, Bakh Roozenboomstr 17; E C Bakker, Houtlaan 55; C. J. de Corte-Bervoets, Calandstr 44; C M C Bolsius, Rijns burgerweg 10; V J Lit, Rijnsburgerweg 10; J D van der Neut, Rijnsburgerweg 10; D P Hooijer, Rijnsburgerweg 10; M W G M van den Berg, Rynsburger- weg 10; E M Slagter, Rynsburgerweg A Keur, Rynsburgerweg 10; H M H Colenbrander, Haven 40; B Alsema, Marislaan 45; W M M Ruigrok, Evert- senstr 58; H Ouwehand, Hoflaan 253; J W E van Dyk, Schelpenkade 10; G 'Vigeleyn NikijuluwBrouwer, v Vol- lenhovenpl 84; T Goslings, Rijnsburger weg 42; J P Jungerius, Plantsoen 15; A N de Nie, Mauritsstr 5; K Dikker- boom, Jac Catslaan 107: D J Buis, De Goejestraat 40; A M Brubakk, Hout laan 55; A H J Jocsten, Noordeinde 2a; A A van Dongen, Houtlaan 55; H E Ha- geman, Da Costastr 11; C van Laar, Kaarsenmakersstr 20; F W Felix, Var kenmarkt 7; H A Bloem, Klikspaan- weg 14; J WesseL Van 't Hoffstr 11 J P Engelsman, Bernhardstr 16; J C M Greve, Nieuwe Ryn 31 a; D J Pruis- Herengracht 9; H C Hemker fam. Herengracht 71; M C Stoof fam, Valdezstr 1; N P Dool en j •an Mierisstr 16; A Kanon, Hooi gracht 57; A H M Molmans, Lammen- schansweg 129; K Tor, Maredyk 34a; PIB 8 •At tats W. Smit, Vreewijkstr 5; H J Palmberg, Scholtenstr 38; M Rijsterborgh, Zoe- terw. wingel 18; E Schenkius, Burggra venlaan 9; E M J C van Velzen-var den Berg, Mauritsstr 5; A Smit-Peet, Oranjegracht 95; N Lakkerwa, Oude Rijn, 44a; A C Meester, Jan Lievens- str 24; T Velzel, Rijnsburgerweg 10. M L H Anholt, Kraaierstr 2; J J H T Raphael, Kraaierstr 2; W Baerts, gelstr 5; C W G le Pair, Roodborststr 5; C de Lathouder.Jan van Goyenkade 17; J L M Sterk. Herengracht 71; M J Lens, Nieuwe Ryn 115; J D Heyning, Breestraat 14; E G W M Crul, Klok- steeg 8 a; A M van Andel, Middel weg 38; Jonkheer H J van der Does, Wolsteeg 2; T W de Graaff, Plantage 20; C M Marquenie, Korevaarstr 11a; A Polderman, Zoeterw singel 81; W F Terborgh, Klikspaanweg 7; A F Drent, Galgewater 8; L J Haazen, Noordeinde 2a; P M H van Dalen, Noordeinde 2a; O M H Meijers, Boer- haavelaan 2; H J Sachumsky, Kanaal- weg 83; M G Timmer, Rapenburg 4; J G Hekker, Margrietstrr 29; R H Ter- wiel, Raamsteeg 5; A C Knikke-Visser, Willemstr 26 Uit Leiden vertrokken: H J M Lankreyer en fam, Rruckner- 39, Zwolle, Huijgensstr 10; J Ver schoor en fam, Willemstr 40, Ede Gld, Koeweg 16; W van der Vos en fam, Rembrandtstr 19, Ede Gld, Van Heutz- laan 461; M H Baak-Vis en fam, Ker- senstr 20, 's-Gravenhage, Loevenstein- laan 142; A Trouwee en fam, Langestr 14, Rotterdam, Stavenissestr 267; F J Klaasen en fam, De Sitterlaan 52a, Utrecht, Fahrenheitlaan 10 III; L J N Kouwenberg en fam, Valdezstr 1, Wor- merveer, Bilitonkade 12; W J Valken burg en fam, Schubertlaan 52, Lisse, Vinkenlaan 15; B W Heinen en fam. Kanaalstr 11, Heerhugowaard, Van As- perenstr 19; H D van den Berg en Kanaalwcg 94, Oegstgeest, Hofdijck 39, J Wondergem en fam, Scholtenstraat 13, Koudekerk a d Ryn. Dr Vlaanderenlaan 7; A W O Eenink, Gortestr 69, 's-Gravenhage, Kerkstr 30; J B M ten Bosch, Steen- schuur 8. 's-Gravenhage, Wagenaarweg ZG A Donker, Oranjegracht 130, Oegstgeest, De Kempenaerstr 95; H E Donker-Ruytenbeek, Oranjegracht 151a, Oegstgeest, De Kempenaerstr 95; V L Bayliss, Burggravenln 118, Utrecht, Agnietenstr 2; E A C M Hageman, Lammenschansw 42. Utrecht, Cathary- nesingel 101; S A M Verver. J W Fri- sostr 27, Katwijk. Princestr 37; C J Ver- Kasteel, Wald Pyrmontstr 18, Kat wijk, Princestr 37; H E Sweers, Mare dyk 173, Renkum, Van Lennepweg 15; W C van der Wilk, Fr van Eedenln 30. Amsterdam. Turnerstr 20 hs; C M van Muiswinkel, G Doustr 29a, Zwam- merdam. Rijksstraatweg 70; L C Beek, van 't Hoffstr 20, Amsterdam, Haarlemmerweg 125 II; M H Heuzen, Poelgeeststr 20a, Berkel en Rodenrijs, Noordeindseweg 306; J O de Jong. Groenhovenstr 16, Leidschendam, West- vlietweg 115; M aan de Wiel, Noordein de 2a, Rotterdam, Van Speijkstr 127; J M van 't Hul, Steenschuur 13, 's-Gra venhage, Galvanistr 60; J R C van Viersen, Herengracht 13, Delft, G van Loonstr 7; F R Stok, Oude Rijn 68, Rys- wyk ZH, Regentesselaan 70: S C Chang, Haarlemmerstr 211. Voorschoten, Beth- lehemstir 18; M J Baak, Burggravenln 149, 's-Gravenhage, Loevensteinln 142; P Vis, De Gyselaarstr 9, Oegstgeest, Ridderspoorln 21; A Kapinga, H Ryn- dyk 101a, Oegstgeest, Clematislaan 23; M J J de Jong, Lindestr 15, Katwyk, Drieplassenweg 17; H F Betgen, Ryn- dykstr 24, Valkenburg ZH, Hoofdstr 59; REM Hotze, Rynsburgerweg 10, Oegstgeest, Hoge Morsweg 126; Jonk heer W J C M van Nispen tot Seve- naer, Groenhovenstr 17, 's-Gravenhage, v Alkemadeln 668; R P Nederpelt La- zaïrom, Klikspaanweg 46, 's-Gravenha ge, Anslostr 113; G Korving, Schubert laan 52, Lisse, Vinkenlaan 15; B M M Baak ab Kalvermarkt, Woubrugge, ab Boskade; J C W Baak-de Bree, Stuw- straat 9, Woubrugge, ab Boskade; M M van der Kwaak-Kreuger, Calandstr 21, Sassenheim, Hoofdstr 82; H M van den Berg-Scholten, Oude Rijn 5, Alphen a d Rijn, Jonk Coninckstr 60; P A Kre kelaar, Rynsburgersingel 29, Alkmaar, Koorstr 57: H van Ruiten, Kort Rapen burg 12, Zoeterwoude, Margrietstr 9; W P van Maren, Kraaierstr 2a, Nyme- gen, Hindestr 13; W F de Laat. Noord einde 2a, Oosterhout, Boslaan 43; J W van Weezenbeek, Burgsteeg 1. Rotter dam, Kerkhoflaan 42; C B Uljé, Roo- denburgerstr 5, Ter Aar, Van Wasse- naerstr 14; A Voorwinden-van der Geijs Rynsburgersgl 41a, Rotterdam, Zuidpl 221; J P Smits-Orie en fam, Kanaal- weg 88, Nederl Antillen; M G J Bün- nemeyer en fam, v Vollenhovenpl 46, Veren, St van N Amerika; N T J Voorwinden, Rijnsb singel 41a, Rotter dam, Zuidplein 221; W J Zandvliet- Marsé, Alexanderstr 62a. Rotterdam, Falstaffstr 161; J Vink-Posthuma en fam, Veilingkade 48. Den Helder. Waal straat 8; W Zandvliet, Alexanderstraat Rotterdam, Falstaffstr 161; J A F Groot-van Haasteren. Stadhouderslaan 2, Noordoostpolder, Baan 15; H A Re- mond, Marnixstr 61, Leerdam. Nieuw- str 82; E van Tilburg-van Es, Tessel- schadestr 21, Noordwyk, L Berkemeij- erstr 4; C J Bergman. Wasstraat 1, Apeldoorn, Schuttersweg 113; I Uljé- Wytenburg, Surinamestr 150, Ter Aar, van Wassenaerstr 14; J van den Berg, Brcdorostr 11, Koudekerk a d Ryn, Kerklaan 37; een verbod gedurende 6 maanden om een bromfiets te beryden. „En die heb ik zo hard nodig voor mijn werk", zette verdachte nader uit een. De rechter wilde daarmee rekening houden en veroordeelde tot de week gevangenisstraf voorwaardehjk, doch verhoogde de boete tot f 50. Hillegoms diaken bij Kerstnachtdienst inbreker(s) in huis HILLEGOM Toen de heer Imthorn, diaken van de Hervormde Gemeente, sen half tien en één de Kerstnachtdienst in de Her vormde kerk bezocht, hebben een of meer inbrekers zioh toegang vesohaft bot zyn woning aan de Van Meerbeek straat. Via een niet al te stevig afgesloten keukenraam aan de aohterzyde wist men zioh toegang tot de woning te versohaf fen. Binnen werd alles overhoop ge haald en vrijwel alle kasten werden opengebroken. Er is een tamelyk groot bedrag aan bankpapier ontvreemd, waarvan de aan wezigheid de inbreker(s) waarschynlyk bekend is geweest, want een bedrag aan muntgeld en een hoeveelheid sieraden bleven onaangeroerd. Van de dader(s) ontbreekt tot op heden elk spoor. Expositie Hillegom HILLEGOM In huize Theresia heeft wethouder W. F. van Dam gistermiddag een tentoonstelling geopend, waarop werk valt te bewonderen van fotograaf Dennis Wind en de studenten-schilders Emil Ziedses des Plantes en Anton de Baat. Van de opnamen van Dennis Wind gaat een sterke zeggingskracht uit. De stu denten (bouwkunde. Delft) bewegen zich op het gebied van surrealisme en ab- stract-realisme. Medische diensten voor Leiden e.o. Doktersdiensten ALKEMADE: dokter v. d. Werf Kop- poellaan 1. Rijpwetering, tel. 01712202; dokter Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713—217. ALPHEN AAN DEN RIJN: dokter V. Kooten, Wilhelminalaan 36 teL 2079. HAZERSWOUDE: (Rijndyk): dokter Blauwendraad,. Hogewaard 4 Koude kerk aan den Rijn, tel. 01714—208. HILLEGOM: dokter Le Cocq d'Ar- ville, Sixlaan 7, tel. 5613. KATWIJK AAN DEN RIJN: dokter Hagen, Kon. Julianalaan 4. tel. 3222. KATWIJK AAN ZEE: dokter Slag- molen, Voorstraat 131 tel 2336, KOUDEKERK AAN DEN RIJN: zie Hazerswoude (Rijndyk). LANGERAAR: dokter Van Dóngen te Nieuwveen. tel. 01723—101. LEIDEN: zie onder plaatselijk nieuws in de courant van zaterdag 28 dec. LEIDERDORP: zie Hazerswoude (Rijndyk). LEIMUIDEN: zie Alkemade. LISSE: dokter Van Dyk, Achter weg 6, tel. 3134. NIEUWKOOP: dokter Gill te Zwam- merdam, tel 01726—2527. NIEUWVEEN: zie Langeraar. NOORDWIJK: dokter De Beer, Want- veld 11. tel. 2751. NOORDWIJKERHOUT: dokter Wös- ten Kerkstraat 28, tel 2285. OEGSTGEEST: dokter Meissner, Louise de Colignylaan 19. tel. 53865. RIJNSBURG: zie Katwyk aan den Rijn. SASSENHEIM: dokter Van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119 VALKENBURG: zie Katwijk aan den Ryn. VOORHOUT: zie onder plaatseUjk VOORSCHOTEN: dokter James, Leid- seweg 51. tel. 2520. WARMOND: WOUBRUGGE: zie Langeraar ZOETERMEER: dokter Vegt, Juliana laan 1 tel. 3035. ZWAMMERDAM: zie Nieuwkoop. Apotheken ALPHEN AAN DEN RIJN: apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67. tel 3500. BOLLENSTREEK: Hillegoms aipo- theek, Hoofdstraat 78. tel. 02520—5272. KATWIJK: Katwijkse apotheek, Princestraat 3, teL 2755. LEIDEN: apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171 tel. 20502. LEIDERDORP: zie Leiden. OEGSTGEEST: Oegstgeester apo theek. Wilhelminapark 8, tel. 53274. Wijkverpleging AARL ANDER VEEN: zuster De Haan te Woubrugge, tel 1729—238 of 120 of ~T0. ALPHEN AAN DEN RIJN: zuster Fuijkschot, Ambonstraat 44. tel. 3940 BOLLENSTREEK: zuster Konijn, Groene Kruis Kerkdam 3. Warmond. teL 01711—250. HAZERSWOUDE: (Rijndyk)zuster Van Leeuwen. Dorpsstraat 50, Koude kerk, tel. 01714—505. By ongevallen aan de Rijndyk. tel. 01714—278. KATWIJK: chr wykvcrpleging. zus ter Van Meteren, tel. 2282; Groene Kruis zuster Hageman. tel. 4578. LEIDEN: Groene Kruis, zuster Zon hoven. Lammenschansweg 7. tel. 32260; zuster v. d. Zeeuw. Stieltjesstraat 52^ tel. 21669; zuster Burghoorn Lammen schansweg 118 tel. 20613; zuster Bosch. Valdezstraat 11. tel. 33603: zuster Wol- P. J. Blokstraat 22. tel. 33140. Oranje-Groene Kruis: zuster Fieton. Kanaalstraat 68. tel. 32292 NOORDWIJK: zuster Van Luyn. Hoofdstraat 12 tel. 2907. SASSENHEIM: zuster Groenestege Hoofdstraat 82. tel. 7645. TER AAR: zie Aarlanderveen. VOORSCHOTEN: zie Bollenstreek. WARMOND: zie Bollenstreek WOUBRUGGE: zie Aarlanderveen. ZEVENHOVENzie Aarlanderveen. ZOETERMEER: zuster Asperslag Vermeerstraat 4 tel 3530 Tandartsen ALPHEN AAN DEN RIJN: tandarts Grevers. Stationsstraat 8. tel. 2026. BOLLENSTREEK: tandarts De Wilde Weeresteynstraat 27 Hillegom. tel. 02520

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3