Bezorgdheid over geringe aanvoer tone en makreel Ruim 1300 Katwijkers op oecumenische kerstavond wtri cohZaH&éwp/ Feestdag Van Wieringen in Alphen aan den Rijn Van Katwijk naar Alphenvan Alphen naar Middelstum NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 Visserij golf jes IJMUIDEN. Uit het jaarverslag van de Nederlandse Zeevisgroothan- delsvereniging in IJmuiden blijkt, dat men ernstig bezorgd is over de on bevredigende voorziening van de markt met tong en makreel. Gelukkig is de aanvoer van verse haring na voortdurende daling weer toegenomen. In vergelijking met het seizoen 1962 is de aanvoer van haring met 55 percent gestegen. De aanvoer van verse makreel stelde sterk teleur. De aanvoer nam af met niet minder dan 45 percent. De aanvoer van kabeljauw daalde ook, namelijk met zeven percent. De aanvoeren van schelvis, koolvis, wijting en schol bleken echter groter te zijn geworden, schelvis met 34%, koolvis met 54%, wijting met 7% en schol met 7%. De groothandel zegt het toe te juichen, dat een aantal reizen ter verre visserij is gemaakt. Het is helaas nog niet ver wezenlijkt, dat tachtig percent van de aanvoer door het binnenland wordt op genomen. Van roodbaars kan de afzet veel beter worden. De groothandel is met name teleurge steld over de sterk gedaalde aanvoer van tong, namelijk van 9.942.000 tot 8.300.000 kilo. De aanvoer van tong in het eerste halfjaar van 1963 r 7.022.000 kilo. zodat de oorzaak echt de tweede helft zit. Niet alleen de stren ge winter is de oorzaak, maar ook het wegblijven, van veel kotters IJmuidense markt. Conserven Opgemerkt wordt dat de venindustrie veel moeilijkheden heeft gehad met het opnemen van grondstof fen. De marktprijs van tong was zeer hoog door de geringe aanvoer. Dit geldt ook voor makreel. De invoer moest i vele gevallen groter worden door c schaarse aanvoer. Men wijst erop, dat de sterke toe neming van de haringaanvoer geen verbetering van de export tot ge volg heeft gehad. De uitvoer van verse haring naar West-Duitsland is zelfs gedaald. De concurrentie van Denemarken speelt hierbü een be langrijke rol. De export van verse haring naar België, die in 1962 6168 ton bedroeg, zal in 1963 waarschijn lijk 6800 ton bedragen. Men verwacht wel een sterke uitbreiding van de uitvoer naar Frankrijk. Naar Oost- Duitsland en Tsjechoslowakije, vroe ger belangrijke afnemers, is ditmaal niets uitgevoerd. Men verwacht, dat de totale export weinig zal afwijken van die van vorig jaar (22.163 ton). Het verslag zegt, dat de totale export van verse en bevroren z< stant toenemend beeld vertoont. De te- ƒ5,- KORTING op jongens Terlenka broeken. Sterke roodmerk jongens Terlenka broe ken, in grijze ruit, leeftijdsmaten 714 jr. Moderne broek met anti-slipband en ritsvoorsluiting. Smalle pijp zonder omslag. Aanvangsprijs 19,75 min 5,- korting. Stijging 1,40 per maat. J. v. d. PLAS VARKEVISSERSTRAAT 191 KATWIJK AAN ZEE Vers van de poelier BRAADSTUKKEN BRAADKIPPEN EN KIPPEPOULET WINTERS Rijnstraat 91 Katwijk aan den Rijn GEMEENTE KATWIJK HONDENBELASTING Evenals in 1963 zullen ook in 1964 geen aangiftebiljetten voor de hondenbelasting worden uitgereikt. De in 1963 ten kohiere gebrachte houders van honden worden voor 1964 voor hetzelfde aantal honden, naar dezelfde onderscheiding, ambts halve aangeslagen, tenzij vóór 31 januari 1964 wordt aangetoond, dat in de aanslag wijziging behoort te worden aangebracht of geen aanslag behoort te worden opge legd. Degenen, die menen dat in hun aanslag ten opzichte van 1963 wijziging dient te worden aangebracht of dat een aanslag achterwege kan blijven, dienen dit schriftelijk aan burgemeester en wethou ders mede te delen. Zij, die houder worden van één of meer honden zijn verplicht daarvan aangifte te doen op een kosteloos ter secretarie, afd. financiën, verkrijgbaar formulier. rugslag in de aanvoer van tong kon daar ndets aan af doen. De totale uit voer zal ongeveer 32.000 ton bedragen tegen 30.392 ton in 1962. De grootste afnemer is Frankrijk. De export bestaat voor een groot deel uit tong, maar sinds de aanvoer van deze vis zo is vermin derd, worden ook veel schol, wijting en roodbaars naar dit land uitgevoerd. De export naar West-Duitsland is gestegen van 4366 ton tot naar sohatting 7000 ton. België nam veel meer zeevis af. ver moedelijk 8000 ton tegen in 1962 7137 ton. De uitvoer naar Engeland. Italië en de Verenigde Staten is gedaald. Schepen voor buitenland Weer heeft de Nederlandse scheeps- bouwindustrie twee vissersschepen af geleverd voor het buitenland, en wel de CC 3689 voor Frankrijk en een „schaap met vijf poten" voor Mexico. In de Haringhaven lag de C(oncar- neau) 3689 klaar voor vertrek naar Frankrijk. De kleine trawler is afge bouwd bij de Haarlemse Scheepswerf, het schip heet Fridirika. Het nu al naar Frankrijk vertrokken vissersschip is ge bouwd ter vervanging van de in novem ber 1962 op de rotsen van de Franse kust geslagen trawler CC 3806 Theodore Betrel, die door Kramer en Booy in Kootsterkille was gebouwd. Het sohip voor Mexico is gebouwd naar een ontwerp van Propulsion in Leiden. Het is voor bijna alie soorten visserij geschikt. Men zal er de trawl-. boom-, vleet-, beug. en ringnetvisserij mee kunnen uitoefenen. Ook een asdic- viszoeker hoort tot de inventaris. Schipper Klaas van der Harst zal het schip, naar Mekico brengen. Het is in middels vertrokken. De schipper Wout de Vries zal de Mexicanen gaan instrue ren bij de visserij. Er zullen nog vijf dergelijke schepen volgen. De opdracht voor de bouw is gegeven aan de scheeps werf Van Haak te Zaandam. Wat er was De aanvoer in IJmuiden was vrijdag 3370 kisten, waarvan 180 schelvis, 20 ra dio, 310 wijting, 60 gul, en kabeljauw, 20 koolvis, 500 westkustharing, 560 span- haring, 130 makreel, 1050 schol, 70 tar bot en 110 diversen, 280 stuks kabeljauw en 20.000 kilo tong. Er waren dertig schepen. In Scheveningen was de aanvoer 200 diversen en 4000 kilo tong. Op zee De IJM 56 Willem Robert heeft zijn lading vis in Engeland van de hand ge daan. Het schip is alweer op weg naar de visgronden. Men heeft rond 13.000 besomd. Het schip is donderdag uit Grimsby vertrokken. Tot maandag wil men blijven vissen. Dinsdag zal de thuis haven in IJmuiden worden bereikt. Aan de zuidkust van Ierland zijn tal van Nederlandse schepen onder wisselen de omstandigheden in actie. De SCH 126 Adriana en de VL 73 Elly hebben de gehele dag gevist zonder iets te vangen Enkele schepen hebben toch nog hon derd kantjes haring bemachtigd, maar de haring was zwaar kuitziek. De ha ring die verder van de kust werd ge vangen. was van prachtige kwaliteit. De Adriana is al op de thuisreis met aan boord 390 kantjes en 60 kisten verse haring. De grotere kotters zijn verder naar het noorden gegaan. De schepen hebben wat meer tarbot gevangen, maar vangst aan tong en schol liep achteruit. Ook kabeljauw werd niet gevangen. De kleinere kottere vingen een enkele mand tong, maar ook wat kleine schol. Men ondervond veel hinder van de harde wind. Op de 56 en 57 graden wordt slecht gevangen. De noordelijker vi de schepen haalden iets meer schip, maar het was toch ook nauwelijks de moeite waard. (Advertentie* BOERENKAAS., dat smaakt naar méér!! Als U eenmaal echte Boerenkaas geproefd hebtdan vraagt U er vóker naar. Verfijnd, verrukkelijk, bijzonder. En wat ontdekt u de tweede keer en telkens weer? Dat geen twéé Boerenkazen het zelfde zijn. 'tls immers „handwerk"! Vandaar die heerlijke variatie in smaak en aroma. Soms zacht en vriendelijk, soms stevig en pikant, maar altijd met een verrassend „bouquet". Leuk als er gasten op de borrel komen: „Stukje Boerenkaas erbij?" WEES NIET KARIG MET KAAS „De Landbouwer" heeft ze in voorraad Uitsluitend de eerste kwaliteiten van de maanden mei t VOORSTRAAT 36 i september. TELEFOON 2136 Kerstfeestvieringen in Hazerswoude KATWIJK-RIJN. In de veilinghal aan de Sandtlaan werd gisteravond een oecumenische kerstsamenkomst gehouden. Kapelaan H. P. Meyer drukte er zijn blijdschap over uit, dat zo velen, ruim 1300 belangstellenden, de eenheid wilden zoeken ook in een bijeenkomst als deze. Het thema van de avond „Het feest van de Bijbel Het verlossende Woord", was op twee- ledige wijze verwerkt. Ds. A. Vos, gereformeerd predikant uit Wassenaar, legde in zijn toespraak de nadruk op "de profetie. Hij had als onder werp „Ons antwoord de grote vraag". Spreker gaf een beschouwing het gebeurde in 1963 en kwam daar door tot de vraag, of God nog wel deze wereld is. Wij willen God wel ter verantwoording roepen. Onzes inziens moet Hij veel vaker ingrijpen. Ogen. schijnlijk gebeurt er van Zijn kant niets of niet veel. Ds. Vos wekte zijn toehoorders evenwel op door de geschiedenis heen te zien. Wanneer men de geschiedenis tot Jezus' geboorte beschouwt, is er opper vlakkig bezien ook aanleiding tot de vraag of God zich wel met de wereld bemoeit. De geboorte van Christus toont Ds. Tukker (Katwijk) ontving beroep KATWIJK AAN ZEE Ds. W. L. Tukker te Katwijk aan Zee heeft eeD beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te Veenendaal. Opbrengst collecte in Katwijk: f 17.588,01 KATWIJK AAN ZEE De jaarlijkse huis-aan-huis wintercollecte van de dia conie der Hervormde Gemeente heeft f 17.588,01 opgebracht. Goede vruchten van Uw geld verkrijgt U door te sparen bij de Stichting Spaarbank der Gemeente Katwijk I Be jeugd (van 15 tot 21 jaar) ontvangt behalve de gewone rente daar boven nog 10% over inlagen plus rente (jeugdspaarregellng) Wendt U tot het kantoor te: KatwUk aan Zee, Voorstraat 88 (Weeshuis) - Willem dc Zw(jgerlaan 59. Katwijk a. d. Rijn, Voormalig Raadhuis (Rijnstraat). echter ondubbelzihriijï de óhgegtöndheid van 'deze twijfel aan. In Christus heeft God Zich in al Zijn liefde aan on openbaard. Verlossend Pater P. Chapel uit Alverna sprak over: „God spreekt het verlossend Woord". Hij ging in op de vervulling de beloften Gods. Het Woord van God is in staat ons zondige mensen tot bete kenisvolle zaken bekwaam te maken Een voorbeeld daarvan is de apostel Petrus, die van een wankelmoedige standvastige werd. een rotsman met geloof dat bergen verzette. Ds. T. Kruyne, vlootpredikant van marinevliegkamp Valkenburg, sprak het slotwoord. Burgemeester H. Duiker ver zorgde de schriftlezing. De samenzang werd begeleid door de Harmonie Katwijk onder leiding van de heer P. Baart. De heer W. J. van der Mareis bespeelde het Baldwinorgel. Raadsagenda Leimuiden LEIMUIDEN Vrijdag 27 dec. om 8 uur vergadert de gemeenteraad. Agenda: Voorstel tot aankoop van een perceel weiland langs de Kerklaan in het uit breidingsplan Dorp III van de heer L. C. van Poelgeest alhier: aanbieding gemeentebegroting woning bedrijf voor 1964: voorstel tot het beschikbaarstellen van m krediet voor het aanbrengen van >n beschoeiing en de aanleg van een trottoir langs de Dr. Stapenseastraat; voorstel tot verlenen van medewerking aan het verzoek van het r.-k. schoolbe stuur tot beschikbaarstelling van gelden voor de inrichting van de zolderruimte van de r.-k. school aan do W. v. d. Vel- denweg tot handenarbeidlokaal; voorstel tot het verlenen van mede werking aan het verzoek van het Be stuur van de School met de Bijbel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een aantal leerlingen- Raad van Benthuizen BENTHUIZEN Het verslag van de vergadering van dé gemeenteraad hopen wij maandagavond te plaatsen. KATWIJK De nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur wordt op don derdag 2 januari, 's avonds van half acht tot negen uur, ten raadhuize gehouden KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 7.13 en 19.36 uur; laag water 2.47 15.10 uur. Maandag: hoog water 8.06 en 20.34 uur; laag water 3.30 cn 15.56 uur. HAZERSWOUDE De leerlingen van de hervormde school hielden met hun ouders een kerstwijding in het vereni gingsgebouw. De zaal was goed gevuld. De dameSkrahs Wees een Zegen had de versiering verzorgd en de leden van deze kring pasten voorts op de kleuters, zo- ■dat alle ouders in de gelegenheid wa ren de samenkomst bij te wonen. De leiding van de avond berustte bij schoolhoofd D. P. Elsman. De Kerstge schiedenis werd gelezen door mejuf frouw Van der Steen en de heer G. i der Berg vertelde een kerstverhaal. De leerlingetjes van de christelijke kleuterschool vierden kerstfeest in hét lokaal achter de gereformeerde kerk Ook hier toonden de ouders grote be langstelling. Kerstfeestviering in Riinsaterwoude RIJNSATERSWOUDE In het Nuts- gebouw vierden gisteravond de dames van de Bond van Plattelands Vrouwen kerstfeest. Presidente mevrouw Behrend sprak er haar vreugde over uit. dat danks het ongunstige weer zoveel dames waren gekomen Onder leiding vai vrouw T. van Egmond werd een kerst spel opgevoerd. Mevr. Bonder las „Het kind van Bethlehem": een kerst vertelling door S. Lagerlof De presidente sprak in haar dank woord speciaal mevr Mokkenstorm toe. die jarenlang gastvrouw van het Nuts- gebouw is geweest. Zij bood haar HAZERSWOUDE Schaatswedstrijden te Hazerswoude Onderscheiding de heer Stapper ALPHEN. Voor het timmer- en aannemersbedrijf firma J. van Wie- ringen was het gisteren een grote dag. Men mocht het nieuwe, royale be drijf aan de Van Foreestlaan 9 in bedrijf nemen, tevens werd het vijftig jarig bestaan van het bedrijf herdacht en een der werknemers, de heer J. Stapper,ontving een koninklijke onderscheiding in brons, omdat hij vijf- en veertig jaar bij de firma Van Wieringen in dienst was. Het was een uistekend georganiseerde bijeenkomst, waarvoor grote belangstelling be stond. Kerstavond Vrouwenbond TER AAR Een groot aantal leden van de afdeling van de Christenvrou wenbond was donderdag bij-ee kerstavond. In de daartoe ingerichte zaal zong men kerstliederen met begeleiding aan het orgel van mevr. Bol. Mevr. Been las een verhaal voor, me vrouw Costeris en mevr. Van Dijk ver zorgden de bijbellezingen en de presi dente, mevr. Besemer, mediteerde over het kerstfeest Kerstnachtdienst Ter Aar TER AAR Dinsdagavond 24 dec orr 11 uur begint een kerstnachtdienst in de Geref. Kerk. Medewerking wordt verleend door ds. Lindenburg en ds. Heiner, mej T. Hei- ner, de Chr. Gem. Zangver., het meisjes koor, het kinderkoor en een koperkwin tet van „Arti" uit Alphen aan den Rijn. Burgrelijke stand Ter Aar TER AAR GEBOREN: Robertus G C, z V A J Versluis en E C A Volgering, Margaretha E, d v G Hardus en M E Overdam; Petrus A. z v Th P G Hooger- vorst en A M M Koeleman; Nicolaas P M, z v P J Hoogervorst en A C Borst; ONDERTROUWD: A P v Velzen en J M de Jong; J J J Hoogenboom en J M C Akerboom. GEHUWD: G Kranenburg en A D Straaten; B v Dijk en C den Hartog; P Sassen en M G Kempers; J C Mank P M Janssen: J A Hoogenboom en P J de Bruijn; C A Brabers en L H Broer; A M J v d Hoorn en C M Koeleman. OVERLEDEN: Anna Th v Eijg, e v F Sassen, 51 jr. KATWIJK-RIJN In hotel De Ros- kam speelde de bridgeclub De Brug de traditionele jaarlijkse kerstdrive. De uit- slag luidt als volgt: groep groen: 1. G den DuikN. Parlevliet 79 m.p.; 2. mevr. Groene veld—B. de Bruin 74 m.p,; 3. S. VisserC. Duindam 69 m.p.; 4. A. de Rui terE. J. van Leeuwen 66 m.p.; 5. H BooijW. van Rijn 64 m.p.; 6. B. H. Age- maO. E. A. Saeij 57 m.p.; 7. C. Ouwe handP. van Duijvenbode 53 m.p.; 8. G. HardenbolA. P. Bozelie 42 m.p.; groep rood: 1. mevr. Van der Valkmevr. Saeij 76 m.p.; 2. mver. Den DuikJ. Par- levliet 74 m.p.; 3. J. de Jong—D. van der Plas 71 m.p.; 4. M. HermansM. van Duijvenbode 67 m.p.; 5. P. Ravensber- gen—J. Guijt 65 m.p.; 6. W. Klos—M. D. Hage 61 m.p.; 7. de heer en mevr. P. van Paridon 52 m.p.; 8. de heer en mevr. IA, de Lange -38 m.p. HAZERSWOUDE Uitslagen van de gistermiddag op de veldijsbaan gehou den wedstrijden: heren (18 deelnemers): 1- M. de Frankrijker- 2. P. van der Werf; 3. C. de Jong. Dames: 1. Corrie Rietveld; 2. Toos Vergeer; 3. Coby Ho- geveen. Dinsdag worden op de veldijsbaan de clubkampioenschappen verreden in tijd ritten van 500. 1500. en 3000 meter. Zaterdag 28 december staat op het programma een koppelwedstrijd om het kampioenschap van Zuid-Holland. Aan vang 's middags half twee. Men kan zich voor deze ontmoeting telefonisch opgeven: 01728-300. Koudekerk wint van Hazerswoudse Boys KOUDEKERK AAN DEN RIJN De voetbalverenigingen Hazerswoudse Boys en Koudekerk hebben elkaar ont moet in het Verenigingsgebouw te Ha zerswoude, voor een klaverjaswedstrijd. Dat dit „massaal" gebeurde, blijkt wel uit het aantal deelnemers, dat aan elke zijde dertig bedroeg. Met gering ver schil wist Koudekerk de meerdere te blijven. De persoonlijke prijzen werden ge wonnen b(j Hazerswoudse Boys door C. van Tol, M. Pos, C. Franken en W. Ver. horik. Bij Koudekerk waren de prijs winnaars: A. den Hollander, Adr. Zwee- ris, C. Gebert en E. Dorrepaal. KOUDEKERK In de consistorieka mer van de Hervormde kerk hield de vrouwenvereniging „De liefde Sticht" een kerstwijding onder leiding van me vrouw Schellingerhout. Een viertal da mes verzorgde een kerstliturgie. Aansl. Tentoonstellingen agenda Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow- ipitsj, 12 houtsnijders uit Amanamkai, Zuidwest Nieuw-Guinea, met iedere dag om 11.30 en 3 uur vertoning van de film „Matjemosh, een Papoea houtsnij der", (Zon- en feestdagen 3 uur), tot Geen bussen op 31 december BOSKOOP EN HAARLEM Op dins dag 31 december worden na 9 uur 's avonds geen Citosa-diensten meer ge- Ook de directie van 'de N.Z.H. heeft besloten, op Oudejaarsavond na 9 uur geen bussen meer van de beginpunten te laten vertrekken- Van het gemeentebestuur waren wezig de wethouders C. M. Deerenberg, A. J. Dekker en Ph. H. Rogaar, de se cretaris, de heer A. Veenhuysen. Wethouder Deerenberg sprak na het gemeentebestuur, waarbij hij de bur gemeester verontschuldigde, die wegens ziekte zijn woning nog niet mag laten. Spreker richtte zich met i tot de echtgenote van wijlen de heer J. van Wieringen, stichter van het bedrijf Van alles wat u heeft zien gebeuren, zijn u en uw man de grondleggers ge weest. het zijn vruchten van de leiding die hij gaf. De wethouder sprak ook over de laties van de gemeente met deze c nemers, die van de 1600 woningen de oorlog in Alphen gebouwd, er hun rekening namen. Namens de gemeente bood de wethouder een Delfts blauwe vaas aan. Ere-medaille De heer Deerenberg richtte zich ver volgens tot de jubilaris, de heer J. Stap per, vijfenveertig jaar timmerman. Door een bedrijfsongeluk was bij het veertig jarig jubileum geen onderscheiding aan geboden, maar nu mocht de wethouder na een hartelijktoespraakje hem de ere medaille in brons opspelden. Namens het personeel feliciteerde de heer W. v. d. Woensel „Jaap", die hij beste collega noemde. Hij onder streepte dit met de aanbieding van een enorme kist sigaren. LEIMUIDEN Grondaankoop in Leimuiden LEIMUIDEN Nadat de raad reeds enige malen voorstellen werden gedaan tot aankoop van landerijen en gebou wen gelegen in het uitbreidingsplan Dorp ten zuiden van de Kerklaan, kun- en W. thans voorstellen tot aan koop van een perceel weiland mi. zich daarop bevindende opstallen, te weten 2 stenen schuren, eigendom de heer L. C. van Poelgeest, eveneens gelegen in dit plan. Het bezit van dit perceel is voor de gemeente van belang omdat over de ge hele lengte de hoofdtoevoerleiding de rioolzuiveringsinstallatie daardoor zal moeten worden gelegd en hiermede derhalve thans geen moeilijkheden van schadevergoeding e.d. kunnen ontstaan, terwijl na het leggen van de leiding aan het perceel een nadere bestemming zal kunnen worden gegeven, ben W. zijn na onderhandelingen het gehele perceel, vrij van pacht (Advertentie) Wisseling schoolhoofden ALPHEN. In verband met zijn vertrek naar Middelstum, waar hij hoofd wordt van de chr. ulo en lagere school, was het voor de heer A. de Jong gisteren de laatste schooldag als hoofd van de Oudshoornse Timo- theusschool. Hij was hieraan zeven jaar verbonden, eerst als onderwijzer en vier jaar geleden kreeg de heer De Jong, na de pensionering van de heer W. J. v. d. Brink, de leiding van de school in handen en hij heeft in deze functie deze onderwijsinstelling tot verdere bloei gebracht. Gisteravond had in gebouw Rehoboth het afscheid plaats van bestuur en leer krachten en tevens werd zijn opvolger verwelkomd, de heer H. Piersma. thanö hoofd van de gereformeerde lagere school te Katwijk a. d. Rijn, die op 1 februari a.s. zijn werk aan de Timo- theusschool zal beginnen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. Jongeneel heeft, mede na- de ouders, het vertrekkende hoofd toegesproken, hem dank gebracht zijn arbeid en Gods zegen toegewenst op zijn werk in een andere omgeving MEE Als aandenken werd een leren reiskof fer aangeboden. Mevrouw De Jong kreeg een boeket. Vertrouwen Ook mevrouw Piersma ontving bloe men. Haar echtgenoot werd de verze kering gegeven, dat het bestuur hem straks vol vertrouwen de leiding van de Timotheusschool in handen zal ge ven. waarbij de wens werd uitgespro ken .dat de heer Piersma niet te lang zal behoeven te wachten op het nieuwe schoolgebouw, waarvan al verscheidene Jaren sprake is. Namens de bestuursleden werd vervolgens een afscheidswoord ge sproken door de heer D. Bink. HU bood een ligstoel aan. Dc oud6te van de leerkrachten, de heer H. A. v. d. Ham. deed het woord namens het personeel en gaf een boeken- Het scheidende hoofd bracht vervol gens dank voor de samenwerking en de ontvangen blijken van waardering. Na dit min of meer officiële gedeelte os or gelegenheid voor ouders en be langstellenden van de heer en mevrouw De Jong afscheid te nemen en de heer en mevrouw Piersma te begroeten. On der hen die daarvan gebruik maaktea waren ds. H. Koudstaal. hervormd, en ds. W. Tom, gereformeerd predikant geleverd, een koopsom overeengekomen van f 33.680.—. Dit bedrag wijkt enigszins af van het door de Commissie voor de Onteigenings vergoedingen samengestelde taxatiebe drag maar de ligging van de grond ach ten B- en W. zodanig, dat deze prijs alleszins aanvaardbaar is, zegt het col lege. Tafeltennisver. Play Fair LEIMUIDEN Play Fair hield weer tafeltenniswedstrUden. De resultaten zijn: Heren 1 speelde tegen Steeds Voor uit 2 uit Warmond en verloor met 82. M. de Rijk en L. F. v. Duren wonnen weer één party. Invaller B. v. d. Voort kon alleen tot gamewinst komen. Dames 1 speelde tegen Cossima 3 in Voorburg en won met 7—3. I. Heuzen wist 3 partijen in winst om te zetten. I. de Koning en A. van Velzen moesten tweemaal de eer aan de tegenstander laten; ook het dubbelspel was Fair. Heren 2 speelde thuis tegen O.T.T.V. uit Katwijk en won met 7—3. J. de Ko ning, R. Broekhuizen wisten ieder 2 partijen te winnen; ook het dubbelspel was voor Play Fair. Wedstrijden: 21 dec. junioren-Jongens 2 uit tegen Avanti 2 in Hazerswoude; 21 dec. jongens 1 thuis tegen Slagvaardig 1 uit Hazerswoude; 21 dec. junioren- meisjes 1 thuis tegen Slagvaardig 1. Kerstfeest bejaarden Leimuiden LEIMUIDEN De leden van de be- j aardensociëteit kwamen in het Her vormd jeugdgebouw bijeen voor kerstviering, Er heerste een gezellige sfeer. De Hervormde predikant ds. H. Gijsbers opende de middag en Baaiens van de Geref. Kerk bespeelde het orgel. Eén van de bejaarde dames, mevr. Brummolkamp declameerde „De herders cn het kind". Na liederen met elkaar te hebben gezongen, las de heer C. Dompeling het lied „O, Bethlehem" voor. Mevrouw Van Oosten leverde een bijdrage met het voorlezen van een ver haal. Ook de heer G. Schalk droeg een gedicht voor. Foto-album over de Haa rlemmenneer LEIMUIDEN-BURGERVEEN Gis termiddag werd in het dorpshuis Ma rijke een uiteenzetting gegeven over het werk van dc Vriendenkring Haarlem- •-Zuid Dc secretaris van het dorpshuiswerk Haarlemmermeer-Zuid, de heer P. Vogelaar, gaf in grote lijnen dc doelstelling weer van het dorpshuiswerk De heer E. Krabbendam, dagelijks be stuurder van het dorpshuiswerk Haar lemmermeer-Zuid zei, dat de vrienden kring is geënt op particulier Initiatief. Sinds 1% Jaar is men bezig met maat schappelijk opbouwwerk. Om eenheid en streckbewustzijn té £evorderen is het noodzakelijk de blik te richten op het verleden en op de huidige toestand. De vriendenkring heeft een album samen gesteld met foto's uit verleden on heden, die betrekkin* hebben op de gehele Haarlemmermeer. Mot een eerste op lage van 17.000 stuks is gestart. De mo gelijkheid is opengesteld als lid van de Vriendenkring Haarlemmermeer toe te treden tegen een jaarlijkse contributie! mmi 25,—. Toen was het woord aan de heer Stapper, om mede namens de colle ga's een marmeren gedenkplaat aan te bieden. Van de onder-aannemers sprak de heer Van Heijningen, schilder, die een glas- mozaïek voor het kantoor aanbood en de heer A. den Ouden feliciteerde na mens de afdeling Rijnstreek van de Ne derlandse Aannemers- en Patroonsbond. Namens de drie firmanten voerde de oudste, de heer G. A. van Wieringen het woord. De heer Stapper kreeg een spe ciaal dankwoord voor zijn trouw, ijver en zelfstandigheid. Hem werd een en veloppe met inhoud aangeboden. Er volgde een drukke receptie Bejaarden Alphen hadden een blijde avond ALPHEN Voor de bewoners van hot Hervormd Tehuis aan de Julianastraat was hert gisteren een blijde avond: in de gezellig versierde ccmversatiezaal hebben zij het Kerstfeest gevierd. Ook dit jaar werd het feest verzorgd door enige jongeren en leidsters van jeugd werk. Met begeleiding van orgel en blokfluiten zong men advents- en kerst liederen. Er werden bijbelgedeelten go- lezen en men luisterde ook naar een korte meditatie. i gezellige pauze met traktatie' vertelde een van de leidsters met bc^ hulp van een filmstrook het verhaal an de rode ballon. Voor de komende feestdagen kregen de bewoners van het tehuis een grote mand fruit aangeboden. De heer v. d. Snoek bedankte namens hen voor het geschenk en ook voor de mooie avond. Kerstfeestvieringen in Woubrugge WOUBRUGGE Traditiegetrouw kwamen gistermiddag in Het oude Raedt- huys de bejaarden bUeen In de sfeervol versierde bovenzaal, waar zU als asten van de Plattelandsvrouwen het kerst feest vierden. Ds. J. Kempenaar las het Kerstevange lie voor. waarna de heer S. Couperus een kerstverhaal vertelde. Voorts was er sa menzang. De circa vijftig bejaarden wer den gul getrakteerd. Onder leiding van het schoolhoofd, dc heer S. Couperus, werd gistermiddag voor de leerlingen van de christ national# school een kerstfeestviering gehouden in de gereformeerde kerk, waarbij ook ver scheidene ouders van him belangstelling blijk gaven. Het programma omvatte sa menzang, solozang, orgel en blokfluitmu- ziek. De heer A. C. van Tienhoven ver telde een kerstverhaal. Ten slotte ont vingen alle kinderen een traktatie. Er werd een collecte gehouden voor de vluchtelingen. Interkerkelijke zang in Zwammerdam ZWAMMERDAM Door samenwer king tussen de verschillende veren if gingen, is het mogelijk geworden een zangbijeenkomst te organiseren, die als interkerkelijke kerstnachtzang wordt aangeduid. Er wordt medegewerkt door de plaatselijke zangverenigingen, n.L het Herv. Kerkkoor, de zangverenigin gen „Eendracht maakt macht" en „Zingt den Heer" en het dubbelkwartet „Con Amore" alsmede de muziekvereniging „Wllhelmlna". Deze verenigingen hebben als doel gesteld vele kleine onderlinge kerst feestjes te combineren tot één grote zangbijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden op dinsdagavond 24 december des avonds om 11 uur in de Herv. Kerk. Ook werken mee: het mannen dubbel kwartet „Euphonie" uit Alphen aan den Rijn en de organist Bas Siereveld uit Alphen. Ds. C. L. v. d. Broeck, her vormd predikant, zal een meditatie en enkele Schriftlezingen verzorgen. Verrassing voor zieken van Zwannnerdam ZWAMMERDAM Dc kerstavond van de Christelijke Besturenbond Zwammerdam is dit jaar samen gehou den met de werkende Jeugd. Deze avond werd er behalve veel gezongen ook ge declameerd door leden van W.J. Het kerstverhaal werd verteld door de lei der van W.J. Evenals in andere jaren verleende ook nu het dubbelkwartet ,Con Amorc" medewerking. Gisteravond werd het kerstfeest ge vierd door de vrouwenvereniging .Mar tha" met de bejaarden, eveneens in het Verenigingsgebouw Zoals dat nu al ve le jaren in de kersttijd gewoonte is. heeft de Herv. Vrouwenvereniging ..Martha" bij vele zieken en bejaarden, een bakje fruit doen bezorgen als blijk van medeleven. De leden der vereniging hadden een grote hoeveelheid fruit bij eengebracht die over schaaltjes werd verdeeld. Door bemiddeling van een aantal vriendelijke autobezittere die voor vervoer zorgden kon op 85 adres sen een verrassing worden bezorgd,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11