Grenscorrectie met Noordwijk verlangt snelle regeling SCHIPPER Moet Katwijk naar bouw van zeer hoge flats Christelijke leeszaal nu meer algemeen Kerstwijdingen in Alphen Kotters haalden aardig wat tong uit zee Schoolartsen te weinig in NEDERLAND NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 19 DECEMBER 1963 Katwijk komt zonder bouwgrond te zitten KATWIJK Bij de gisteren in de Katwijkse gemeenteraad gehouden algemene beschouwingen heeft de heer J. Bergman <CHU) de grenscorrectie met Noordwijk aangeroerd. Hij vond deze kwestie nogal kritiek. Over zeven jaar zitten we zonder grond en de Katwijkse bevolkingsexplosie zet door. Dit vraagstuk is een beleidskwestie van de eerste orde. Dit is niet meer een kwestie tussen twee gemeentebesturen, die dit in een onderonsje kunnen regelen. Dit is een probleem, dat hier vér boven uitgaat en in de randstad Holland in de toekomst voortdurend aan de orde zal zijn. Wanneer dit probleem, wat ik zou wil len noemen „gemeenschapsverstikking" niet wettelijk geregeld wordt, of in ieder geval op ministerieel niveau grote dacht krügt, dan rest ons maar ding, en zover heeft de wethouder my volledig overtuigd, en dat is snelle grenscorrectie. Ik dien dan ook de vol gende motie in„De raad der gemeente Katwijk draagt uw college op die regelen te nemen, die nodig zyn een snelle grenscorrectie in de richting Noordwijk". De heer Bergman zei verder, dat het prettig zou zijn als het samenspel tussen het college van B. en W. en de raad werd verbeterd. Raadsleden en raads- leden-wethouders zUn teveel twee relden, waarbij van weerskanten het woord „lastig" valt. Uw college vindt de raad La9tig; waar nu eenmaal die dingen doorgedrukt moeten worden, die u (en begrijpt u goed, na ruim beraad) verwezenlijken wilt, en de raad vindt uw college lastig, omdat men voor „fait accompli" werdt gesteld. Hier zou verandering in moeten komen door een beter contact tussen college - en raad. Daarvoor lijkt me convent het aangewezen middel. Grondpolitiek Over de grondpolitiek sprekend zei de heer Bergman te weten, dat ook fractie een grote groep afwijzend staat tegenover wat hij ging zeggen. Het is namelijk onmogelijk wensen en verlan gens te gaan uiten, wanneer men weet, dat een exploitatie van de Hoornsepol- der misschien opgezet wordt, in afwij king van rapporten van deskundige in stanties, waarbij een miljoenenversohil ontstaat. Let wel, de overwegingen van de groep ken ik. Ik onderschrijf ook, dat wel een zeer grote sprong omhoog in de grond prijs het gevolg is. Maar mijn mening is, dat deze grond niet te duur is, maar dat vorige grond in onze gemeente veel' te goedkoop verkocht is. De consequentie nJ. zal zijn, dat wanneer de rapporten naast ons neergelegd worden, op de mening van onze deskundigen af gaan, we binnen 't jaar met kopzorgen zitten by iedere kapitaalsinvestering die zich voordoet. We willen toch een riool zuivering, we willen toch een zwembad, we willen toch een gebouw Openbare Werken, Sociale Zaken, een Nieuwe Werkplaats, een gehoorzaal, sportterrei nen, sporthal, enz. Hoe denkt uw college deze plannen waar te maken, wanneer u de middelen Ontbreken Noch door bezuinigen op de Mg. Dienst, noch door belastingen komt j aan de financiële wapenen, die u no- iig hebt I Er zit nog een andere kant aan deze taak. Het gaat erom, of uw college nog vel regeren kan. We leven in een staat, waarin men de gemeentebesturen op sen wonderlijke manier, een puur de- nocratische manier, laat regeren. Ons ysteem lijkt op het Engelse. Het zijn »y hen en by ons de „amateurs" die re- ieren, en ze doen dit door deskundigen, i.I hun hoofden van dienst, te activeren n te controleren. Wanneer nu deze raad ou besluiten rapporten, waar u om ge raagd heeft, weg te wuiven, al zou het yn, onder het goedkope mom een amb tnaren „Putsch" te verhinderen dan is it gewoon een poging de poten onder iw stoelen weg te zagen. Dit is een di- ecte aanval op onze democratieHier tgeren geen ambtenaren, in deze ge- neent- wérken ambtenaren, die hun rethouder metterdaad bijstaan, maar erantwoording dragen niet zy, maar u 1 'oor hen is de zorg weg, wanneer ze geadviseerd hebben. Wordt 't advies iet opgevolgd, dan is de verantwoording iet voor hen, maar voor u was er een grote dryfnetvloot; voor wa Katwyk betreft is daar nauweiyks 10*/{ van over. Andere nieuwe eenheden de den hun intrede. Een gedeelte daarvan werd inmiddels weer afgevoerd ei nog varende gedeelte is in vele gevallen onrendabel. Kotters en schepen die dan nog voor kotters plachten door te gaan (men zou ook kunnen zeggen kleinere trawlers) zyn ook dit jaar weer ir me mate aan de vloot toegevoegd De gevolgen van deze totale uitbreiding doen zich reeds sterk gevoelen er zyn bang dat het ook in 1964 met het bemanningsvraagstuk geen eenvoudige zaak zal zyn. Nu een enkel woord over de Zeeha ven. Binnen niet al te lange tijd worden wij weggedrukt in lJmuiden. Amsterdam en de in IJ muiden zetelende industrieën zien ons hele gedoe in Umuiden als bagatel, hooguit als een lastige vlieg, die te zijner tijd eens moet worden dood gedrukt. Wij zullen u cijfers besparen over hetgeen wij in lJmuiden aar rendabele uitgaven doen. en nu weten wO heel goed, dat, wanneer wij eenmaal een haven hebben, ook werkelijk geen ideale toestand bereikt zal zijn ei de haven ook zijn problemen mei brengen, maar het kan niet slechter, dan het nu is. En met hetgeen ik n stellen verval ik alleen maar in lrerha- WETHOUDER BLOOT hoogbouw duurder Visserij De heer N Parlevliet jr. (ARP) zei ader meer, dat de vissery een moeiiyke |d doormaakt. Er is alle reden tot een ikere bezorgdheid. De ontwikkeling is IJzonder snel. Nog geen 10 jaar geleden HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vryblijvend zlchtzending aan huis .G. KOELEWIJN Rynsbnrc hetgeen in vroeger jaren werd opgemerktKom met een beslissing hetzij ja, hetzij nee. kunt deze beslis- langer wegschuiven. U raakt helemaal vast met al. uw punten en door de blik al te zeer op één doel gericht te houden, dreigt men de zijwegen te ver geten en een zijweg die begaanbaar is, altijd nog beter dan een niet bestrate Hoewel hy in het algemeen waarde ring bleek te hebben voor het beleid W vond de heer Parlevliet, dat dit beleid volkomen heeft gefaald, wanneer het gaat om het zwembad. Mis- schien kunt u met ons meevoelen wan- wy zeggen, dat wU de zaak niet meer vatten kunnen. Wat is er nu precies aan de hand Is hier een enorme blunder begaan In hoeverre zlln onze adviseurs N.V. Sportfondsenbad, hier verantwoor- deiyk te stellen Of is het een gemeen- schappeiyke schuld Of heeft men in Den Haag nieuwe maatstaven aange legd Er moet- iets aan de hand zyn. Een jaar geleden leek het erop. dat wy op zeer korte termijn de vergunning mochten verwachten: nu komt het ons voor, dat wy nog wel een paar jaartjes geduld moeten hebben. De heer Parlevliet noemde de woning nood ook een groot sociaal probleem. Hy vroegWaarom wordt er zo weinig opgeschoten met de verkoop van de grond in de Hoornesnolder Zyn wy wel ingelicht, dan is er nog geen grond- prys. Wie is daarvoor nu verantwoorde lijk, dat dit alles zo lang op zich laat waohten Wordt hierdoor de huidige bouw niet geschaad wy vinden het een nare zaak, dat een betrekkeiyk gering verschil van inzicht als dit tenminste de oorzaak is de verkoop van deze grond zo lang tegenhoudt. Woningnood Naar onze mening, zo vervolgde de heer Parlevliet, zijn wij ook in Cleyn Duyn weer veel te royaal aan het werk. Wanneer wij de enorme huizen blokken zien verrijzen tussen Rotter dam, Schiedam en Vlaardingen dan zien wij er geen enkel bezwaar in ook Cleyn Duyn vol te bouwen met BURG. DUIKER samensprekingen flats van minstens 12 verdiepingen- Ideaal, mijnheer de voorzitter Nee, helemaal niet. Stedebouwkundig ge zien misschien afschuwelijk Maar wat moeten wij anders Waar zullen wij onze ingezetenen dan straks moe ten bergen U zult antwoorden „Wy hebben nog wel wal grond in het voor uitzicht'. maar die grond hebt u nog niet- Slotconclusie: Laat het college uitermate Zuinig met ons grondgebied omgaan en uitzien naar nieuwe moge lijkheden. De heer J C. de Kryger (PvdA) stemde het tot voldoening, dat Katwyk er met betrekking tot de woningbouw beter voorstaat dan een jaar geledei Een behoorjyk aantal woningen is thans in. aanbouw. Toch is dit nog geen reden voor een hoerastemming. Ten aanzien van de hoge koop- en huurpryzen zien wij voor de naaste toekomst moeiiyk- heden, met name by de 156 premiewo ningen, waarvoor by raadsbesluit van augustus jJ. de grond is verkocht. Werd in het preadvies van 26 atigustus huurprys genoemd van f 88,— plus bykomende kosten, thans deelt u mede dat de huurprys f 120.60 per maand zal bedragen. Dit bedrag moet dan nog wor den verhoogd met servicekosten. Kunt u mededelen wat, uiteindeiyk de huur prys zal zijn? Ook zijn we zeer teleur gesteld dat geen positief antwoord kan worden gegeven dat al 'deze woningen door Katwijkse ingezetenen zullen zyn te aanvaarden. Voor de SGP sprak de heer J uit de explosie in januari, heeft, opge lost, heeft onze bilZ8hd?re waardering^ stelde de heer Van Dijk. Dat de pre- miebouw geheel in de verhuursector werd besteed, is volgens de heer Van Dyk wel juist, maar de premiebouw moet toch zo gauw als mogeiyk is naar de particuliere sector worden overge bracht. Vervangende tuingrond is, dacht spreker, rond Katwyk niet te vinden. Spreker adviseerde de commissie van financiën met een enkel lid uit te brei- dcr SGP-raadsleden deze zetel te doen bezetten, opdat deze fractie ook volledig op de hoogte kan biyven. Caravans Drs. P Fetter (WD Gemeentebelang) sprak in het bijzonder over de financiën. Op lange termyn gezien zou hy willen adviseren flatwoningen te bouwen meer dan vier verdiepingen, zo alleen zyn er mogeiykheden tot het bouwen van grotere aantallen woningen, korte termyn gezien dacht spreker zogenaamde mobiele bouw, byvoorbeeld een soort caravans. De heer H. J. Grimbergen (KVP) meende, dat men zich van uitbreiding van het eigen belastinggebied niet veel behoeft voor te stellen. Zyns inziens heeft de gemeente de verdere ontwik keling van Katwyk praktisch niet meer in eigen hand. Namens het college sprak als eerste burgemeester Duiker. Over de grenswijziging hebben een en andermaal samensprekingen plaats gehad tussen de voltallige colle ges van B en W van de gemeenten Katwijk en Noordwijk. In mei heeft het gemeentebestuur van Katwijk aan het gemeentebestuur van Noordwijk de zaak schrifte lijk ter kennis gebracht. In sep tember is onzerzijds nogmaals ge ïnformeerd of er reeds antwoord op dat schrijven kon worden ver over de subsidie aan de V.V.V. zei hij, dat er kustgemeenten zijn, die een veel hogere subsidie verstrekken. De wethouder van openbare werken de heer H. P. Bloot, stelde, dat. hoogbouw veel duurder is dan laagbouw. Over het wonen in caravans was spreker niet enthousiast.- Ze vragen grond, en juist het grondgebrek is ons probleem. De wethouder van sociale zaken en volkshuisvesting, de heer C. van Plas, zei, dat, wanneer straks het in aanbouw zynde bejaardencentrum gereed is, er wellicht mogeiykheden zyn een verpleeghuis voor bejaarden tot stand te brengen. De premiebouw in de huursector onderbrengen is het streven van het gemeentebestuur. Kafcwykers zullen de huizen gaan bewonen, die worden gebouwd Gasprijs De wethouder van het grondbedryf en de bedryven zei, dat over de gasprys in de toekomst niets concreets te melden is. De aankoo-^ van het aardgas zal op vier cent per m3 komen, de produktie van ons gas kwam op tien cent. Ga6- prysverhoging als gevolg van de gas- explosie ligt niet in het voornemen. Wat betreft de grondpolitiek zei spre ker, dat bedreven wordt een gerichte politiek ten aanzien van de verwerving en onteigening en van de prUzen van uitgifte, waarby de marktwaarde het oog zal worden gehouden. Over de sanering zei de wethouder dat, zodra de saneringsplannen de raad zullen zyn gepasseerd, er systeem zal komen in de verwerving van eigendom men in die gebieden. Onverflauwd gaat het gemeentebestuur voort met zijn acties ten aanzien zeehaven. Zodra de politieke haalbaar heid van het plan zo duidelijk zal zijn dat verdere investeringen verantwoord zijn, zullen zeer zeker in deze zin voor stellen aan de raad gedaan worden. De heer H. Haasnoot, wethouder van onderwys en sportzaken, sprak over het zwembad. Hy deelde mee, dat de kansen op dit moment, zeer gunstig zyn. Een middelbare school achtte spreker nog niet haalbaar. Over de Oudheidskamer de wethouder, dat de plannen onge- wyzsigd zyn, hoewel het niet onmogeiyk is te achten, dat de raad zich opnieuw over deze zaak zal hebben »e bezinnen, daar voor de bibliotheek een geweldige belangstelling bestaat. Het is de bedoe ling, dat de oudheidkamer in het achter ste gedeelte van het bibliotheekgebouw wordt gevestigd. Morgén hopeh wy het verslag van deze raadsvergadering te vervolgen. Jeugdwedstrijden in Roelofarendeveen ROELOFARENDSVEEN Op de Us- baan op de Poel aan de Langeweg orga niseerde de ysclub „Wilhelmina" schaats, wedstrijden voor de hoogste klassen der lagere school, alsmede de Tuinbouw- Huishoudschool. Aan de start verschenen ruim 100 deelnemers. 1. Elma Schouten; 2. Tineke Schouten 3. Rla Wehning; Tuinbouwschool: 1. Jan Rodenryk: 2 Hans Verdel: 3. Nies Bak ker: 6e klas meisjesschool: 1. Nellie Vol water; '2. Margaret v. Ruiten: 3. Hennie Schouten; 5e klas meisjesschool: 1. Ineke Hoogenboom; 2. Margo Dobbe: Broesterhulzen; 4. Ans Heemskerk: 6e klas jongensschool: 1. Kees Akerboom: 2. Adrie de Prie; 3. Jos. van Duinen; 5e klas jongensschool: 1. Frank v. d. Zwet; 2. Ton Spruit: 3. Joop v. d. Meer. Raad in Benthuizen BENTHUIZEN Vanavond om half acht komt de raad van Benthuizen by- een. B. en W. stellen voor over te gaan tot vaststelling van de gemeentebegro ting 1964. Andere voorstellen zyn o.a. die tot bepaling van het bedrag per leerling voor het openbaar lager onder wys (nl. f 61.tot vaststelling van de hoogte van het krediet in rekeningcou rant by de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten, voor 1964: f 50.000,—: tot wijziging van een al eerder genomen en aangevuld raadsbesluit inzake het ver strekken van voorschotten aan de wo ningbouwvereniging „Algemeen Belang" voor de stichting van 8 woningwetwo ningen (bekend als plan XI) en tot be noeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. BENTHUIZEN B. en W. ontvingen van de heren A. Bregman. A. Qualm, P. Verheul en C. Voorwinden bericht dat zU hun herbenoeming als lid van de commissie van advies, als bedoeld in ar tikel 8 der woonruimtewet 1947, hebben aangenomen. In Alphen aan clen Rijn ALPHEN. Deze maand tien jaar geleden kwam het in onze gemeente tot oprichting van een vereniging <iie als doelstelling had de openstelling van een christelijke openbare leeszaal en bibliotheek. Initiatiefnemer was drs. A. J. Scherpbier, destijds rector van het Chr. lyceum alhier. Men heeft lang moeten wachten eer het doel kon worden bereikt, want met name rond het vraagstuk van de overheidssubsidiëring was het alles niet zo een voudig. Men moest aan bepaalde eisen kunnen voldoen. Op 16 december 1959 kon men einde- lyk beginnen In een pand aan de Van Boetzelaerstraat,, dat voor afbraak be stemd was en waar nu V. en D. is. Men heeft nadien onderdak gehad in de oude Chr. school aan de Juliamastrgatmen zit nu weer In de Van Boetzelaerstraat. opnieuw in een pand dat t.z.t. in ver band met sanering verdwynen moet Vraag In de boezem van het bestuur rees al spoedig de vraag: Is het predicaat ChristeUjk in een gemeente van de grootte van Alphen aan den Ryn. niet wat te beperkt De uitwerking van deze vraag vond uiteraard plaats achter ge sloten deuren, maar het gevolg is ge weest. dat dezer dagen ls opgericht de Stichting Openbare Leeszaal en Biblio theek. waarin de prot chr. vereniging opgenomen. Voor liet zover was heeft :n allerlei groeperingen in de ge meente over deze zaak geïnformeerd, daarvoor ook steun gekregen en er it thans een dagelijks bestuur gevormd dat bestaat uit de secretaris van de oude vereniging, de heer C. Otto, die nu v zitter is geworden; de heer A. W. G. Leeuwen, secretaris en de heer G. H. H. van Kesteren, penningmeester. Het tota le bestuur telt zevei\tien leden. De heer Otto zei ons met nadruk, dat ALPHEN In de hervormde kerk aan de Jwlianastraat is gisteravond de eerste gehouden van de twee Kerstwijdingen, die jaarlijks door het kerkkoor en de dhr. muziekvereniging „Arti et Religioni" worden voorbe reid. Weilidht was de gladde weg er oorzaak van dat de kerk, vorige jaren op de eerste avond steeds geheel bezet, nu open plaatsen vertoonde. Het viel ook nu weer op, dat de jeugd goed vertegenwoordigd was. Voordat de samenkomst begon, was er samenzang van kerstliederen, waarbij Henny Wassenaar het orgel bespeelde. Het koor zette de liturgie met Adventslied van H. V. Boekei, wa .Arti" een inleiding op „Daar is s werelds duistre wolken" speelde, welk koraal hierna gemeenschappelyk gezon gen werd. En zo was het als ieder jaar: zang van het kerkkoor, van het jongens koor, beide gedirigeerd door Bas Siere- veld, „Arti" o.Lv. Peet van Bruggen samenzang in boeiende afwisseling. Onze plaatsgenote Janny Godthelp zong enkele solL Ds. G. A. Westerveld, die ook de ver dere liturgie verzorgde, zei, dat vorig jaar een journalist aan twintig wülekeu- Gevraagd (Advertentie) HAVEN 2 KATWIJK AAN ZEE Schaken in Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Koudekerkse Schaakclub hield gongwed9tryden voor de leden. Er werd gespeeld in twee groepen Groep I: 1 H. van Vliet 6 p; 2 C. Retf- neveld 5 p; 3 L. Vyfhuizen 5 p; 4 E Dorrepaal 5 p; 5 H. Starreveld 3 p: 6 an der Mcyden 2 p: 7 G. Snatersen lp; 8 N. van Donselaar 1 p. Groep II: 1 P. Vernet 5 p; 2 J. den Houdijker 41i p: 3 H. Boelec 4 p; 4 J Cok 2^2 p; 5 J. van Nieuwenhuizen p; 6 A. J. de Witte 114 p: 7 A. Scheer 1 p Visserij golf jes IJMUIDEN. De visserij in de Ierse Zee leverde zeer wisselvallige re sultaten op. En dat terwijl de schepen zeer dicht bij elkaar visten. De VL 110 Michiel Jan kon een dagvangst van 220 kantjes doorgeven, maar an dere schepen brachten het niet verder dan tot een totaal van 20 kantjes. In de Noord ging het. nog allerminst naar wens. Een trekje van tien man den hoops werd al als een hele prestatie beschouwd. Voor de kotters die op tong azen, liep de zaak in de afgelopen nacht gesmeerd. Over de hele linie werden vangsten doorgegeven van 100 kilo tong, een mandje tarbot en een mand of zeven andere vis, hoofdzakelijk schol. Sommige vaartuigen haalden ook nog wat kabeljauwen scheep. Wat er was De IJmuidermarkt werd door 22 vaar tuigen voorzien van 5420 kisten vis. waar van 640 kisten schelvis, 140 kisten radio. 540 kisten wijting, 180 kisten gul en kabeljauw, 350 kisten koolvis, 3300 kisten spanharing, 20 kisten makreel. 60 kisten schol, 60 kisten diversen. 30 kisten rood- baars en 90 kleine kisten inktvis. Voor de wintercompetitie werd ge speeld: Groep T: H. van VlietC. Reynevald 10. Op de maandagen 23 en 30 decem ber worden alleen inhaalwedsftryden ge speeld. waarna op 6 januari 1964 de tweede helft van de wintercompetitie begint. Een zestal leden zal op zaterdag 28 december in de kantine van de Touw- fabrieken te Leiderdorp deelnemen aan een snelschaaktoernooi voor zestallen. KOUDEKERK AAN DEN RUN In het Verenigingsgebouw werd een door het comité ..Floralia" georganiseerde avond gehouden voor het. opmaken van kerststukjes. Nadat de voorzitter van Floralia, de heer W. P. Vergunst, een woord van welkom tot de talryke aan wezigen had gesproken, werd yverig be gonnen en reeds na korte tijd waren goede resultaten zichtbaar. Onder de des kundige leiding van de heren A. Groen, J. Colyn en Van *t Wout uit Hazerswou- de werd het ene stukje na het andere gemaakt. Vandaag aan de markt Vandaag lag in lJmuiden onder meer aan de markt de KW 49 Antje met 500 kisten vis. 50 stuks stijve kabeljauw en 360 kantjes haring. In SchevenLngen In Scheveningen werden aangevoerd 25 kisten schar, 50 kisten schol, 50 kisten sprot, 60 kisten haring en 700 kilo tong Geen concurrenten In september, oktober en november van dit jaar werd in West-Beriyn een grote actie gevoerd om het verbruik van diep- vriesviS te doen stijgen. Het initiatief hiertoe werd genomen door de senaat van West-Berlijn. De resultaten overtroffen de stoutste verwachtingen. In de ge noemde periode werd 103 ton diepvriesvis aan de man gebracht Dat was meer dan 90 ton of 800 percent meer dan in dezelf de periode van 1962. Deze actie heeft in teressante gegevens opgeleverd. Men zou zo denken, dat de grotere be langstelling voor het diepgevroren pro- dukt een terugslag moet hebben op de verkoop van verse vis. Maar het liep heel anders, ook de verkoop van verse filets ging omhoog en wel van 739 ton tot 754 ton. Hierby moet in aanmerking worden genomen dat daarvoor de ver koop van verse vis in vergelijking met 1962 in West-Berlyn een daling vertoon de. In het kwartaal van de actie steeg ook het verbruik van andere verse vis. Duidelyk is dus aangetoond, dat diep vriesvis géén concurrent behoeft te zyn van het verse produkt Het is eerder zo dat mensen die kennismaken met de diep gevroren soorten ook wel eens kennis wil len maken met verse vis, zodat het mes aan twee kanten snydt Vissers verdronken Zes Poolse vissers, die bezig waren door gaten in het ijs van de zee van Gdynia te vissen, zyn om het leven ge komen toen het ys begon te kruien. keurige personen op straat drie vragen stelde: 1- Wat is volgens u het kerst feest? 2. Wat betekent het voor u? 3. Hoe denkt u het te vieren? De ant woorden liepen nogal uiteen. Slechts enkelen begrepen, waarom het ging. In Alphen weten we dc antwoorden wel Toch ls het goed elk jaar opnieuw eigen mening te toetsen aan de Bybel. Naar aanleiding van de vraag: Hoe denkit u het kerstfeest te vieren? zei ds. Westerveld: Doe het net. als de herders, waarby beklemtoond werd het persoon- Ujke van de boodschap. U is heden ge boren. Dit persoonlijk woord, moet door ieder ook persoonhjk worden beant woord. Er is een vrezen, als God ons doorlicht Waar een juichen als we mo rn, dat God in zijn genade ons in Christus wil redden. Hedenavond om acht uur wordt de tweede samenkomst gehouden. De kerk zang begint om tien over acht. Kerstfeestvierin g in Alplien ALPHEN Zowel de ouderen van de Hervormde wijkgemeente West als de kinderen van dc zondagsschool in deze wijk hebben gisteren in de aula van de Immanuëlschool het Kerstfeest gevierd. Er werd veel gezongen en wykpredikant W. Verwey hield een korte medita tie. Er waren ruime pauzes om vol doende gelegenheid te hebben met el kaar kennis te maken Dezer dagen zul len de ouderen en ook de langdurig zie- in de wijk een bakje met fruit en gedrukte kerstgroet van de Kerk thuis krijgen. Avonds waren de kinderen van de zondagsschool in de versierde aula by- Fijn. dat er zoveel belangstelling van de ouders. „Komt allen teza- laat. ons jubelen van vreugde, want God heeft het feest voor ons gemaakt," luidt het motto op het programma i deze kerstfeestviering. Nu, er is veel en opgewekt gezongen, enige kin deren lazen een bijbelgedeelte en de ijkpredikant vertelde een kerstgeschie- Vleeskeuringskring Alphen houdt spoedvergadering ALPHEN Loco-burgemeester J. van de Berg heeft de leden van de raad van Vleeskeuringskring Alphen in spoed vergadering byeengeroepen op zaterdag morgen om 9 30 uur ten raadhuize. enige agendapunt behelst een voor stel tot wijziging van de verordening heffing rechten vleeskeuringsdienst, kring Alphen, i.v.m. de mogeiyke vesti ging van een groothandel in „organen" Het betreft hier het voornemen van de heeir J. Nagtegaal te Leiden om zyn aldaar gevestigde groothandel in slacht- huisprodukten (organen) naar Alphen te verplaatsen. deze verandering niet is ingevoerd, om dat de Christelyke openbare leeszaal een kwyneaid bestaan zou hebben ge leid. Er waren achthonderd leden, er werden veel boeken gehaald- Als lees zaal liep de instelling wat minder goed, wat uiteraard ook veroorzaakt is door dat men steeds met minder geschikte padden moest werken. Maar men krijgt een mooi nieuw gebouw, gecombineerd in het bouw plan van de Raiffclsenbank waar mee deze dagen, langs de Picter Doelmanstraat, werd begonnen. Men hoopt daar eind 1964 in te kunnen trekken cn omdat de ingang dan kmot langs het wandelpad aan de RUn, wordt verwacht, dat de zaal dan ook nieer in trek zal komen. Al was het dan tot nu toe een instel ling. uitgaande van de Prot. Chr. groe pering, ieder had er toegang, en daar was ook het bezit op afgestemd. Men is geabonneerd op een vijftigtal periodie ken en tijdschriften; en eind 1962 had men een boekenbezit van 3000 exem plaren en 1300 jeugdboeken. En dat zal verder uitgebreid worden. Er is. en dat is vooral belangrijk voor hen die stu deren. een groot aantal naslagwerken. Directrice is mevrouw H. Th. de Bruin-Van Veen, die in mej. Vyfhuizen een gediplomeerd assistente heeft en voorts is mej. S. Mol aan de leeszaal verbonden. De wethouder van onderwys, de heer A. J. Dekker, zal de gemeens in het bestuur vertegenwoordigen! Bedankt voor Woubrugge WOUBRUGGE Kandidaat D. O. Veenendaal uit Vreeswyk heeft bedankt voor het door de Gereformeerde Kerk te Woubrugge op hem uitgebrachte be- ZWAMMERDAM INGEKOMEN: C A Straver, Schinkeldyk 36 uit Bos koop: E M Korfage, Overtocht 27 (Pen- iat St. Jozef) uit Bloemendaal; J P Idsenga en echtgenote, woonschip nabRt Ryksstraatweg 60 uit Herwynen; E J de! Bruyn, Ryksstraatweg 8 uit Haarlerrt. VERTROKKEN: J M van Rooyen- Speksnyder van Molenstraat 29 naar, Hillegom; H. Schoots van woonschip na- by Ryksstraatweg 120/122 naar 's-Her- togenbosch; A A Nagelkerken van Over- tocht 27 (Pensionaat St. Jozef) naar, Eindhoven; S E M van Diepen naar' Westwoud: D M Does naar Bloemendaal;1' J M Stokman naar Opmeer (Spanbroek) Schaatswedstrijden ill Hazerswoude HAZERSWOUDE Aan de wedetrtf-- den op de veldysbaan namen 240 kin deren deel. Er werden dertig prijzen uitgereikt. Voor de verliezers waren er chocoladerepen. Uitslagen: Jongens van 12—13 jaar le prys Izak Harkes. die een beker won de herv. school; 2e prijs Piet Ra demaker Jongens van 1011 jaar: le prijs Ed die Harkes. die een beker won voor de herv. school", 2e prijs Elko Dorsman. 10 jaar le Eddie Harkes, 2e Remier Zaal. 12 jaar le N. Smit, 2e Arie Rijkaart; 13 jaar le Izak Harkes. 2e J. Rykaart; 11 K. Lorier, 2e Elko Dorsman: 9 jaar le R. Lyon, 2e Bert Zaal; 8 jaar le G. J. de Ruiter, 2e Nico Koot; 7 jaar le P. Louwers, 2e J. Bakhuizen. Meisjes 7 jaar le Bds Vreeburg. 2e Alie Harkes; 8 jaar le Hennie Vierstra. Barbara Bouman; 9 Jaar le Marijke Koot, 2e Rita van Veen; 10 jaar le Marjo Lourier. 2e Cokie Timmermans; 11 Jaar le Ans de Boer, 2e Betty Harkes; 12 jaar le Nelly Raaphorst, 2e Riet de Boér. ULO-jongens: le N. Smits, 2e K. Sloot weg. Kerstfeest bejaarden HAZERSWOUDE Gistermiddag prde de bejaardensoos kerstfeest in zaal Timmermans. Na samenzang las voorzitter Slootweg het Kerstevangelie. Verder werkten mee mevrouw Groene- wegen (kerstverhaal), mevrouw Van Elle en mevrouw Smit. Het werd een mooie middag. HAZERSWOUDE In verband met de te verwachten kerstdrukte is, de bi bliotheek van de christeUjke bibliotheek- vereniging vrijdagavond van 7-8 uur en zaterdagmiddag van 3.30-4.30 uur open. HAZERSWOUDE De' afd. Hazersv, woude van de Christen vrouwenbond houdt vrijdag 20 december 's avonds' half acht een kerstwyding in de loka-^ len achter de gereformeerde kerk. HAZERSWOUDE De Gereformeer- de vrouwenvereniging Debora houdt he denavond om 7.45 uur een vergader,mg achter de geref. kerk. Behandeld wordt het onderwerp „Jona". Ouderavond in Hazerswoude HAZERSWOUDE. Gisteren werden de oudermiddag en ouderavond gehouden van de School met de Bijbel. In de middaguren was er gelegen heid het werk der kinderen te bezichtigen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Dit gold zowel voor de afd. U.L.O. als de lagere school. De avondvergadering stond onder leiding van de heer Ph. de Gelder. De kinderen traden op onder leiding van het onderwijzend personeel. Na dc pauze sprak mevrouw dokter E. J. Nagel over het werk van dc schoolarts. Het medisch onderzoek op dc scholen is veel te laat ingevoerd. In 1904 werd de eerste schoolarts aangesteld te Zaandam. Dit geschiedde in hoof<feaak op aandrin gen uit onderwyskingen. die zich hiertoe tot dc minister hadden gewend. Momen teel zyn er 400 schoolartsen, wat volgens dokter Nagel te weinig is. Haar werkkring omvat 6 gemeenten, aarby 29003000 kinderen per jaar een I medisch onderzoek ondergaan. Ook op Vaak is het moeilijk een kind te be grijpen. men moet trachten op gelyke hoogte met het kind te komen. We be hoeven het echter niet alleen te doen. Het is een troost een Vader in de hemel te hebben, aan Wie wy hen kunnen toe vertrouwen. Hierna volgde gelegenheid tot Vragen stellen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9