if Laten commissarissen van de K.L.M. aftreden Liebrechts rekende buiten zoon van waard Verkerk Elk aandeel Vereenigd Bezit van 1894 een belang bij ca. 200ondernemingen tegelijk Volle vrijheid voor de regering gevraa Leidse Watervrienden op de tweede plaats Raad Hillegom heeft veel kritiek op begroting Kangeroes (d) won- SVL (d) verloor I te' ra- j Burgemeester lioopt op prettiger sfeer Sterkere Luxemburgers verloren van Denen NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 DECÉMBER 196 Van Aartsen adviseert Den Hollander: en anderzijds de heren Albarda en Van der Wal. Er waren geen andere moge lijkheden. Er moest een beslissing wor den genomen. Mr. Van Aartsen wees erop, dat voort zetting van de directie door de heer La- rive alléén niet verantwoord zou zijn geweest. De directie zou dus uitgebreid moeten worden, maar het was niet dui delijk met wie. Ondanks zijn waardering voor de kwaliteiten van de heer Larive was de minister toch tot de overtuiginc gekomen, dat de kracht van de oud- Shell-man meer lag in de uitvoerende sector dan in het voeren van het beleid In het intieme verband van een directie. Een eensgezinde directie achtte de mi nister volstrekt nodig. „Homogeniteit van dc directie was voor mü een absolute eis. Die zag en zie ik in de huidige directie", aldus dc minister, die eraaD toevoegde dat enkel verschil regering en het college van commissaris-1 ningsverschillen op straat zouden gooien. <Van onze parlementsredactic) |*N de morgen te houden vergadering van hot college van commis sarissen van de KLM zal president-commissaris dr. ir. Den Hollander op verzoek van minister Van Aartsen trachten te bewerkstelligen, dat het hele college z'n mandaat ter beschikking van dc regering stelt. Daardoor zal de regering de volle vrijheid krijgen om het college van commissaris sen zo samen te stellen als zij (in haar hoedanigheid van grootste aandeel houder) graag zou zien. Dit heeft minister Van Aartsen 1 gistermiddag in de Tweede Kamer meegedeeld bij de behandeling van de begroting van verkeer en water staat. Hij voegde eraan toe, dat de commissarissen Ruppert en Tromp hun ontslag reeds hebben gevraagd. Dit geldt ook voor prof. Tinbergen, maar die vertrekt wegens drukke werkzaamheden. De minister heeft gistermiddag de Ka mer zoveel mogelijk opening van zaken gegeven over de toestand in de K.L.M. ..Ik ben over de hele situatie bezorgd. Myn zorgen zijn eerder toe- dan afge nomen. De beslissingen, die ik heb ge nomen, hebben zwaar op mij gedrukt Het ergste zou echter zijn geweest al« ik helemaal geen beslissing zou hebben genomen", aldus de bewindsman, die voordien op had gewezen, dat de be- drijfsproblemen, waarmee de K.L.M. thans is geconfronteerd, van structurele aard zijn. Sprekend over de verhoudingen i de leiding van de K.L.M. zei de minis ter, dat aan het eind van het eerste halfjaar van 1963 de situatie in de toenmalige directie (Den Hollander, Larive, Dë Block, Besancon) reeds zo danig was, dat uit hun midden niet de toekomstige president-directeur kon worden benoemd. Toen is dan ook mr Albarda benoemd. Kort na het optre den van de nieuwe directie traden meningsverschillen over de taakverde ling op. De taken van de heer Larive achtte mr. Albarda te zwaar voor één man. Deze mening werd door twee andere directieleden, ir. Besancon dr. V. d. Wal, gedeeld, echter niet door de heer Larive zelf. „Zakelijke meningsverschillen waren er eigeniij* niet in die mate, dat deze tot een breuk hadden moeten leiden. Er was ook geen verschil van opvatting over de verwezenlijking van de reorganisatie plannen- Van het begin af aan hebben persoonlijke controversen een grote rol gespeeld. In die sfeer waren fou ten, misverstanden en tegenstrijdige verklaringen die de regering een enkele maal moest corrigeren niet te vermijden", aldus de minister. Onduidelijk Mr. Van Aartsen moest bekennen, dat de conflictsituatie bii de KJL.M. hem ook niet van den aanvang duidelijk was ge weest HU schetste hoe hij speciaal van af 21 november jl. bijna dagelijks mei de K.L.M. bezig was geweest. Op laatst genoemde datum had hü nog enige hoop. dat de eensgezindheid in de directie zou kunnen worden hersteld, maar al spoedig bleek, dat de breuk niet meer kon wor den geheeld. De minister stond toen voor de keuze tussen enerzUds de heer Larive sen. Mr. Van Aartsen gaf de heer Zege- ring Hadders (11b.) toe, dat het zoeken naar de vierde K.L.M.-dlrecteur zo on geveer het zoeken naar het schaap met de vijf poten zal worden. -| Reeds enige tijd geleden is gesproken -J over een reorganisatie van het college II van commissarissen, Dr. Den Hollander die tot dit gesprek het initiatief nam. had reeds toen gezegd, dat hij, ln ver band met zijn hoge leeftijd, wilde heen gaan als president-commissaris. Minister Van Aartsen wilde er wel nadrukkelijk op wijzen, dat de heer Den Hollander tijd noch moeite voor de K.L.M. heeft gespaard. Maandag jl. hadden beiden nog :en uitvoerig gesprek gehad lommissarissen-vergadering van morgen, vaarvan het voornaamste agenda-pun( de reorganisatie van het college immissarissen zal zijn. De minister bevestigde, dat commissa ris Ruppert reeds begin dit jaar ontslag heeft gevraagd. Dat Is toen niet door gegaan, maar in het licht van de recente gebeurtenissen heeft de heer Ruppert z(jn ontslagaanvrage herhaald. „Ik heb", al dus de minister, „de heer Ruppert ter stond voor een gesprek bij mU geroepen overleg met hem heb Ik. gezien het gebeuren van het moment, de ont slagaanvrage aangehouden, mede gezien het feit dat er een ontwikkeling gaand) is met betrekking tot het héle college commissarissen". Het is dus zeer be paald niet zo, dat de heer Ruppert z'r zetel koste wat het koste bezet wil hou bepaalde ontwikkeling mogelijk te maken. Wat de zwUgplich de directieleden betreft: de minister zei, dat hü alleen had willen voorkomen dat de directeuren over het ontslag van wat dit betreft geen I de heer Larive publiekelük in discussie mening is tussen de zouden treden en de ruzietjes BIJ ZWEMDRIEKAMP IN GOUDA GOUDA De zwemploeg van de Leidse Watervrien den heeft in het Spaardersbad te Gouda tijdens de door de GZC georganiseerde zwemdriekamp tussen Njord '59 (Haarlem), Leidse Watervrienden en GZC voor een verrassing gezorgd door op de tweede plaats beslag te leggen. Verrassend omdat de Leidenaars in het afgelopen seizoen niet al te best voor de dag zijn gekomen op de diverse wedstrijden en GZC en Njord over een behoorlijke ploeg beschikken. De Haarlem mers wonnen de driekamp, ondanks dat zij met enkele invallers aan de start moesten verschijnen. De Leidse Watervrienden ble- het organiserende GZC uiteindelijk met klein verschil voor. was trouwens toch van weinig I schrijving hiervan de reden, maar daar- krachtsverschil sprake en op verschil- naast gaat ook de starter niet geheel lende nummers vielen er soms wel eens vrijuit. Hü had te veel tijd nodig om de wat uitschieters te noteren. Zo 15-jarige Stibbe van GZC de 100 meter schoolslag (jongens) in 1.25.5 en won de Njord-zwemster Toolenaar de 100 meter vrijeslag in 1.09. Ook van LWV-zyde nen zich niet onbetuigd. Poots de 50 meter rugslag voor jongens tot 14 jaar in 38.2 sec. en Henny v. d.Vet, die met de NCS-ploeg naar Djakarta is geweest bracht de 200 meter schoolslag op haar naam in 3.19.5. De GZC had voor deze avond vig programma opgesteld dat slechts ge deeltelijk kon worden afgewerkt wegeDS tijdgebrek. Enerzijds was de grote HILLEGOM In zijn algemene beschouwing bij de begrotingsbehar .li ling van de gemeente Hillegom beeft de fractievoorzitter van de KVP, de heer Th. Bakker, zijn bezorgdheid uitgesproken over de verkilde verhou ding tussen B. en W. en de gemeenteraad. Over dc begroting viel volgens de heer Bakker niet veel goeds te zeggen. Er was geen rekening gehou den met de opwaartse druk van Ionen en prijzen. De heer Bakker had wensen zien van de verlichting van de Hoofd straat, de bestrating van de Meerstraat, het gezamenlijk exploiteren van een overdekt zwembad. Tevens vroeg hij zich af, wat er in de toekomst van de Wil- helminalaan gaat worden, nu G.S. heb ben te kennen gegeven, dat zij bij een oost-west verbinding via Elsbroek geen belang meer hebbben. De woordvoerder van de K.V.P. vond het onjuist, dat „Sociale Zorg" een sluit post op de begroting dreigde te worden. Deze kwestie beroerde ook de heer J. van der Vinne (prot-chr.), die vond dat het verzorgingspeil van de gemeente er onder zou lijden. De fraktie van de heer Van der Vinne achtte het onjuist, dat de posten: uitbrei ding raadhuis, nieuwe zweminrichting, speelterreinen, doorvoering centrale rio lering, wegaanleg Hillegommerbeek Vossevaart, stichting kruisgebouw. aan leg mesthaven en stichting van een gym nastieklokaal bij de nieuwe ulo-school, steeds naar volgende jaren worden ver schoven. Kruisgebouw De stichting van een kruisgebouw is volgens de prot-chr. fractie urgent. De heer Van der Vinne bracht vervolgens de vijfdaagse schoolweek, de bouw van een nieuwe christelijke uloschool en een mogelijk onderzoek naar het subsidie beleid ter sprake. Namens de partij van de arbeid vroeg de heer E. Spilker om medewerking bij het doorlichten van de bevolking in 1964. De woningbouw was volgens deze spreker achter gebleven. Evenals andere woordvoerders vestigde de heer Spilker de aandacht op de zogenaamde Bogaers- woningen. De heer Bakker kwam tot e conclusie, dat van de 237 in 1963 gereedgekomen woningen niet één een woningwetwoning was. In dit verband vroeg hij zich af, door wie de 237 woningen worden be woond. Het aantal woningzoekenden ver- Contingent 1962 De k.v.p.-woordvoerder onthulde voorts, dat het contingent woningwetwo ningen 1962 nog steeds niet gereed is, terwijl hü het cotlngcnt 1963 maar hele maal buiten de discussie hield. Hij vroeg zich af, wie voor deze gang van zaken verantwoordelük is. „Als het zo door gaat", aldus de heer Bakker,' „zün we in het jaar 2000 nog niet van de woningnood af". De heer Van der Vinne vroeg of de schoolmelksubsidie niet zou kunnen worden geschrapt. Tevens stelde hij enige vragen omtrent het aardgas en de inter gemeentelijke samenwerking op het ge bied van de toekomstige gasvoorziening. De heer Spilker had ten slotte nog en kele wensen ten aanzien van straten en plantsoenen. Voor de recreatie voor de jeugd zag hij meer mogelijkheden, ter wijl hij ook nog aandrong op de bouw I ïen technische school. Klarenbeek (Njord) 37.3: (GZC) 41 1. Idem meisjes 12—14 jas Uitslagen i 10—11 jaar: 1 K (LWV) 3.19.5; 2 T Pruis (LWV) 3.23.2 100 m vrije slag heren: 1 G Beekman (GZC) 1.00.5; 2 L van WUlegen (GZC) 1.03: 3 J Nieuwenburg (LWV) 1.10.8. Idem dames; N Toolenanar Njord) 1.09: 2 S van Vliet (LWV) 1.18.6: 3 H v d Vet (LWV) 1.19. 50 m rugslag meisjes 1214 jaar: 1 C Janssen (Njord) 39; 2 J Fuchs (LWV) 42 Idem jongens 1214 jarar: 1 T Poots (LWV) 38.2; 2 R Stibbe (GZC) 38.3. 100 m rugslag dames: 1 I Flaman (LI 1.29; 2 F van Wingerden GZC) 1.29.6. Idem heren: 1 P van Ommen (Njord) 1.12.6 2 C v d Broek (GZC) 1.15; 3 J Rijken (LWV) 1.22.1. 100 m schoolslag meisjes 1415 jaar: 1 E Zeilenmaker (Njord) 1.37.2; 2 G de Jong (GZC) 1.43: 3 J Fuchs (LWV) 1.47 Idem jongens 14—15 jaar: 1 R Stribbe GZC) l.:25.5; 2 K van Schrink (Njord) 1.25.9. Idem meisjes 12—13 jaar: 1 H van Wille- gen (GZC) 149.3: 2 R Mijnders (LWV) schoolslag jonger ""ZC) 53: 2 A B ■isjes 10—11 ja: Wegens bekrassen auto Scheidsrechter laat ARC dasvaarden De voetbalvereniging A.R.C. is op dinsdag 31 december voor de rechtbank in Den Haag gedagvaard wegens het be krassen van de auto van scheidsrechter Boekdrukker uit Voorburg ty'dens de wedstrijd A.R-C.Die Haghe. die op 5 oktober in AlDhen aan den Rün is ge- Toen scheidsrechter Boekdrukker na aflooD van de ontmoeting huiswaarts wilde keren, zag hij, dat zijn auto. die od het terrein van A.R.C. had gestaan, was bekrast. Hij heeft hiervan direct melding gedaan, waarna procesverbaal is opgemaakt, terwijl ook de K.N.V.B. van het gebeurde op de hoogte is ge steld. In een schrijven van de K.N.V.B, werd A-R.C. geadviseerd met de gedupeerde scheidsrechter een minnelijke schikking aan te gaan. De K.N V.B. heeft als ant woord op deze brief van A.R.C. bericht ontvangen, dat het schrijven nisgeving is aangenomen Op 12 november heeft de advocaat van scheidsrechter Boekdrukker hierop A.R.C gemaand het bedrag van de scha de, zijnde 575,binnen acht dagen te maken. Dit is niet geschied, a gerechtelijke stappen zijn onder nomen. Deze hebben nu geresulteerd in dagvaarding aan A.R.C. om op dins dag 31 december des morgens om tiei uur voor de rechtbank aan de Jan var Nassaustraat in Den Haag te verschij- SCHAATSENRIJDEN Lourens snelste in Sloejiteren Geale Lourens uit Zutphen zegevierde in langebaan wedstrijden, die in Stock teren werden gehouden. De uitslagen luiden: 500: 1. G Lou- :ns (Zutphen) 46.6: 2. D. Jallema (Grouw) 47.5; 3. B. Kiewit (Veenen- daal) 47.5. 1500: 1. S. de Vries (Harich) 2,28.6; S3.6: 3. J. Hoornemcr (Zutphen) 2.30 6. 3000: 1. S. de Vries 5.12 4; 2. J. Hoor- eman 5.16.3; 3. G. Lourens 5.16.8 Totaal; 1 G. Lourens 143.933; 2. S. de Vries 150.500; 3. J. Hoorneman 151.350. Voetbal F.C. Luik heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van 't toer nooi om de beker voor jaarbeurssteden. In de tweede wedstrijd de eerste was gelijkspel: 1—1 geëindigd ze gevierden de Belgen met 3—1 over Ar senal. Bij rust hadden de Belgen met -1 de leiding. Voetbal Partisan Belgrado en In ter nazionale uit Milaan zullen, evenals PSV en F.C. Zürich, hun wedstrijden r de kwartfinales van het toernooi de Eur. beker voor landskampioenen op 4 en 11 maart spelen. Partisan komt I meter startte de 1500'meter.Tiebrechts in de eerste van de twee ontmoetingen toonde in zijn rit tegen new-comer Har- op eigen terrein uit. ry Hartman uit 's-Gravendeel zijn on- Strijd om Zuidhollandse langebaan-titel Nietsvermoedend reed Rudi Liebrechts volgens een van te voren opgesteld schema zijn rit op de 5000 me ter. Als derde onderdeel van de wedstrijd om het kam pioenschap van Zuid-Holland op de lange haan, drie gisteren in Ter Aar werden gehouden. Hij nam het op tegen de ook ditmaal sterk voor de dag komende Peter Nottet uit Loosduinen. Pas in de laatste fase van de strijd vergrootte de zoon van de Vlaardingse bouwvak arbeider zijn kleine voorsprong op Nottet om in een redelijke tijd van 8.44.4 te finishen. Op de door de lichte dooi enigszins aangetaste baan, die door dc vol ijverige organisatoren nog de avond tevoren was bespoten en daardoor behoorlijk kon worden bereden, leek deze tijd voldoende om van de eerste plaats in de algemene eindrangschikking zeker te zijn. Maar Rudi Liebrechts had buiten de zoon van de Puttershoekse waard Ver kerk gerekend. In een buitengewoon fraaie stijl legde Cees Verkerk ronde ronde af. De afstand tussen hem en 2 tegenstander A. Boers uit 's-Gravenzande werd zienderogen groter. Na vier vijf kilometer te hebben afgelegd, keek Cees Verkerk de wat tegenvallende'Boers zelfs in de rug.Nog dacht men niet de mogelijkheid, dat Verkerk uit de schaduw van Rudi Liebrechts zou den. Maar ten onrechte want met felle eindspurt bracht hy een tijd 8.39.4 op de chronometers. Met mix verschil werd Liebrechts naar het twee de plan verwezen. Cees Verkerk uit Puttershoek de door dikke mist omsloten ysbaan van Ter Aar de opvolger geworden van de vorig jaar in 's-Gravendeel by afwe zigheid van de kernploeg tot kam pioen uitgeroepen Cees Jan Kroon uil Ter Aar Reeds na twee afstanden, de 500 en de 1500 meter, was een kloof ontstaan tussen Liebrechts, Verkerk en in iets mindere mate ook Nottet enerzijds en de overige rijders anderzyds. Van de drie genoemde schaats-cracks kwam Verkerk de beste papierenuit de 500 meter- strijd. Hij eindigde op een gedeelde tweede plaats met de Rotterdammer Jorrisma, die de onderlinge rit met een halve meter in zyn voordcel besliste in de tijd van 46.3. Liebrechts gaf slechts weinig terrein prijs met 46.7. Not tet daarentegen kwam ten val .hetgeen hem enkele tiende van seconden kost te. Zijn tijd (47.4) bracht hem een negen de plaats. Klasse de laatste rit op de 500 )GZC) 48.5; 2 M Fuchs (LWV) 53.2. matige spel A van ZVC 2 (Rotter- dam) kon het dames van De Kange- gisteravond niet inspireren tot grootse daden. Slechts in twee sets kwam het over wicht van onze stad genotes ook in de cü- fers tot uitdrukking. De dames van SVL hebben in Gouda wederom een nederlaag moeten slikken. Hoewel onze stadgenotes van het eerste tot het laatste f-uitsignaal, met inzet van alle krachten hebben gevochten voor een zo goed mogelük resultaat, moesten zij de winst aan MVC laten. KANGEROES-ZVC 2 Na de eerste set, die Kangeroes met 15—6 op zijn naam schreef, was 't eigen lijk al duidelijk dat de overwinning onze stadgenotes moeilyk kon ontgaan. Het technisch zeer zwak geschoolde ZVC 2 zag over het algemeen geen kans de Leidse service naar behoren op te van gen om te zetten in een aanval. Maar toen Kangeroes daarna de zaken wat al te gemakkelijk opnam kon het slechts met de grootste inspanning tot winst komen (1715). om daarna in de derde set zelfs voor het voldongen feit van Enkele hartige woorden van coach Karamoy bleken onze stadgenotes ech ter wakker geschud te hebben. Kange roes zette alles op de aanval en won zo als het wilde met 158. MVC-SVL MVC-speelster mevr. Krul-Oskam had met haar keiharde opslag een groot aandeel in de 30 overwinning van haar team, wat de cüfers duide lijk aantoonden. Mevr. Krul serveerde MVC in de eer ste set naar 70. waarna SVL de opslag wist over te nemen en door zelf in do aanval te gaan de achterstand geheel teniet wist te doen. Tot 1111 volgde een gelijkopgaande strijd, maar toeD kwam weer mevr. Krul voor MVC aan de opslag en dit betekende verlies voor SVL: 15—11. De volgende sets gaven eenzelfde beeld te zien. Alleen op de momenten dat mevr. Krul aan de opslag was, nam MVC een voorsprong, maar zodra deze speelster de opslag verloor, bleek SVL even sterk als zijn tegenstander. Op de beslissende momenten had MVC het geluk steeds weer de meergenoemde speelster aan de opslag te hebben waardoor de Goudse winst met 159 en 156 tot stand kwam. loochenbare klasse. Welhaast perfect gleed hy naar 2,22.8. Nottet liep iets in op Verkerk, die 2.25.9 liet afdrukken, maar verloor opnieuw iets op Rudi Liebrechts. De tyd van Peter Nottet: 2.24.9, De loting bracht in feite de beslis sing hoewel een en ander eerst na af loop van de wedstrijden zou blijken. Rudi Liebrechts kreeg Peter Nottet te bekampen, terwül Cees Verkerk het zou gaan opnemen tegen de sterke Arend Boers. De schema-tyd van Liebrechts bleek niet scherp genoeg gesteld voor als tweede eindigde. Ook op de 1500 me ter kon de Rotterdammer behoorlijk mee komen (zevende plaats in 2.32.9 Zelfs op de vyf kilometer kwam hij goed voor de dag. Hij klopte Koolmees met 9.19.8). Minder sprekende prestaties leverde Harry Hartman. Een goede zevende op de 500 meter (46.8), een tiende plaats op de 1500 meter (222.9). Aan de con ditie mankeerde by beide nog wel het De kampioen van vorig jaar, Cees Jan Croon, dong slechts op dc 500 meter mee naar een prijs. Een vierde. Uitslagen De uitslagen luiden: 500 meter: 1 Klaas Renes, Nieuwpoort 45.8; 2 Jorritsma, Rotterdam 46.3; 3 Ver kerk Puttershoek 46.3; 4 C. J Kroon, Ter Aar, 46,5; 5 A. Boers, 's-Gravenzan de 46.7; 6. R. Liebrechts 46.7; 7 H. Hart man 's-Gravendeel 46.8; 8 E. Langkruis, Rotterdam 47.1; 9 Nottet, Loosduinen, 47.4; 10 Vermeulen. Den Haag, 47.8. 1500 meter: 1 R. Liebrechts 222.8; 2 Nottet 2.24.9; 3 Verkerk 225.9; 4 A. Boers 2.28.5; 5 Joop v. d. Berg, Woer den 220.9; 6 Langfcruis 2.312; 7 Jor ritsma 2.32.9; 8 A. Koolmees. Rotterdam 'w: KflHl i 5t -VTL de onstuitbare Puttershoekse schaatser. Peter Nottet bevestigde opnieuw dat hy sterk in opkomst is. Nog te de beide eerste plaatsen, i steevast gegadigde voor de derde prijs, die hij ook nu in de wacht sleepte. Ongenaakbaar Klaas Renes was in opdracht trainer Lamberts slechts naar Ter Aar gekomen om aan 500 meter wedstrijden deel te nemen. Evenals in Deventer vorige week was hü ook op dit üs ongenaakbaar. Ondanks het feit, dat de uit Nieuwpoort de bochten te vroeg inging, werd hü eerste in een tüd 45,8. De aandacht op deze gewestelijke kampioenschappen ging vanzelfsprekend onder meer uit naar verrichtingen Jorrisma uit Rotterdam en Harry Hart- uit 's-Gravendeel die beide we gens ziekte niet aan de selectie-wedstry- in Deventer konden deelnemen. Jor- a toonde een puike 500 meter te kun- rijden, op welke afstand hij immers Gemeenteraad HILLEGOM HILLEGOM. Bij de beantwoording van de algemene beschouwingen zei de burgemeester te hopen, dat de sfeer in de raad het komende jaar prettiger zal zijn. Hij herinnerde eraan, dat de heer Spilker heeft beweerd, dat B. en W. bedriegelijke cijfers hebben verstrekt. Bij zulke uitlatingen moet men zich realiseren, dat men in het openbaar spreekt. Het is soms niet zo ernstig bedoeld, maar deze dingen worden dan toch maar gezegd. Terzake van het saneringsplan werd met enige belanghebbenden gesproken, maar er was geen belangstelling voor. Van een vrijwillige bydrage schijnt men e willen horen en daarom denkt het college aan de invoering van een baat- Concertavond in Voorschoten werd zeer slecht bezocht VOORSCHOTEN Voor een wel zeer pover bezette zaal concerteerde gister avond in het Cultureel Centrum bet tVestnederlands Symphonie-orkest onder leiding van Sam Swaap. Dit orkest be staat thans 15 aar en gedurende al die Jaren heeft het onder de directie van Sam Swaap gestaan. Het concert was bedoeld als jubileum- :oneert en het moet voor de ruim dertig musici noch voor vioolsolist Joachim Röntgen een onverdeeld genoegen zijn geweest voor een zo matig bezette zaal te musiceren. Het programma vermeldde werken van E. B. Britten. W. A. Mozari (vioolconcert in D gr. t.). Fr. Schubert (ballet en entr'act muziek uit Rosamun- de). A. Liadow (Russische volkswijzen) en G. Rossini (ouverture „Die Italienerin De avond werd georganiseerd door het Voorschotense Nut in samenwerking met de culturele commissie van de Her vormde Jeugdraad en het gemeentebe stuur van Voorschoten. belasting. B. zaak met spoed len eventueel onteigenen. Ten aanzien van het parkeren wensen B. en W. een verkeerscommissie in te stellen om hen van advies te dienen. Wat de Termaatstichting betreft, er worden 31 A-premie, 61 B-premie, en 220 vrije woningen gebouwd. Het wachten is op toestemming van de minis ter. Het aantal te bouwen wo ningwetwoningen in „Meer en Dorp III" bedraagt 167, verder 128 premie huurwoingen. Er is een bouwdistrict op gericht Hierby is gebleken, dat sommige gemeenten te kort bouwrijpe grond had den. Hierby behoorde Hillegom niet en dit kan voor Hillegom een voordeel be tekenen. „Bogaerswoningen" zijn bestemd voor het platteland, niet voor het soort ge meenten als Hillegom. Aan een of ande re buitenweg wil het college wel mede werking verlenen tot de bouw van een Bogaerswoning. De Bouwkas Nederland se Gemeenten tracht te komen tot ar beidsbesparende bouw. Men zocht daar toe contact met de burgemeester. De ver houding met de Termaat-stichting is goed. De beslissing flatbouw op de hoek Van den Endelaan-Wilhelminalaan wacht op ontruiming van het huis van de heer Metzlar. Naar aanleiding van de vragen over de reserves van de bedrijven, wees de voor zitter erop, dat deze inderdaad aan de lage kant zijn. Het college acht het ech ter niet raadzaam deze te verhogen. Ge hoopt wordt ingaande 1 januari 1965 tot samenwerking met Lisse en Sassenheim te komen. Gedeputeerde Staten hebben hiertoe Hillegom niet gedwongen. Wethouder P. van de Boer noemde de zuivering van het water een moei lijke kwestie. Er wordt extra zuur stof gebruikt, maar dit geeft bruine vlekken in het water Deskundigen menen dat er een nazuivering moet geschieden. Dit zou echter een be drag van f 250.000 vorderen. Daarna zal de transportleiding voltooid kun- De voorzitter wees erop, dat samen werking met Lisse en Sassenheim om te komen tot de stichting van een groot overdekt zwembad moeilyk is. Hillegom kan moeilyk afstand doen van het eigen bad. Er zal nog over gepraat worden. Wat de Oost-West verbinding betreft, is besloten de Wilhelminalaan goed op te knappen. De voortuinen zullen en sneuvelen. Ten aanzien van het tracé door Elsbroek is het besluit van de provincie deze verbinding nog niet op investeringslijst te plaatsen wel uitstel, geen afstel. Over recreatiemoge- lykheden in Elsbroek valt weinig te zeg gen zolang een zekere boerderij nog niet in het bezit is van de gemeente. Voor de stichting van een Kruisgebouw is het wachten op de kruisverenigingen. Realisering hiervan zal nog wel enige tyd duren. De Noord-Zuid-verbinding noopt de gemeente tot beraad over het soort brug over de Haven. Over de revisie van de straatverlich ting kan de raad in begin 1964 een voor stel tegemoet zien. Wethouder van de Boer deelde mee, dat er onderhandelingen gaande zijn over intensiever gebruik van het slacht huis Opheffing van het slachthuis is niet mogelijk. Dat zou een conflict met de slagers geven. Maar een grote firma wil hier gaan slachten en daardoor zou de rentabiliteit van deze instelling mo gelijk worden. De suggestie van de heer Van der Vin ne aan hen die verhuizen uit een goed kope woning naar een duurdere woning een tegemoetkoming te geven, heeft de sympathie van het college. Men zal een tegemoetkoming in de verhuiskosten ge- De subsidie voor de verstrekking van schoolmelk wensen B. en W. nog 3 jaren te handhaven. De vervallen rijkssubsidie zullen de ouders moeten opvangen. Verlichtirtg van het voetbalveld v.v. Op verrassende wiize heeft Cees Verkerk beslag weten te leggen op het schaatskampioenschap van Zuid-Holland vóór Rudi Lie brechts. die tweede werd en Peter Nottet (derde). Op de foto: de rijders na de bloemenhulde, hun aangeboden door dc Ter Aarse kampioene Riet Leliveld op het geïmproviseerde schavotje. 2.34.2; 9 A. Vroege, Woerden 2.34.6; 10 Hartman 2.34.8. 5000 meter: 1 Verkerk 8.39.4; 2 R. Liebrechts 8.44.4; 3. Nottet 8.48.4. Totaal: 1 C. Verkerk 146.707; 2 R. Liebrechts 146.740; 3 P. Nottet 148.540. Schaatsenrijden De uitslagen van de kortcbsanwedstryden voor het 't kam pioenschap van Overijssel voor dames junioren luiden: drie ritten over 140 me ter: 1. mej. T. Groen (Giethoorn) 47.9; 2. mej. B. Vervema (Tollebeek) 48.3; 3. mej. H. Nijhuis (Ens) 51.-; 4. mej. A. van Dijk (IJsselmuidcn) 52.3. Batketbal Het wereldkampioenschap basketbal dames, dat van 22 maant tot 7 april in Peru zou worden gehouden, is vier weken uitgesteld. Dit werd door de Int. Basketbalbond in München be kendgemaakt. De Peruviaanse sportbond, die belast is met de organisatie van het kampioenschap heeft om uitstel gevraagd verband met technische moeilükheden „Hillegom" heeft de belangstelling van B. en W. Zij zijn bereid voor f 5000 rente en aflossing te garanderen. De totale kosten bedragen f 10.000. Zeer binnenkort zal met de demping van de nieuwe Haven worden begonnen. Verlaging van de tarieven voor waterle vering aan ouden van dagen achten B. en W. niet juist. Indien hulp nodig is dan via andere kanalen. In Amsterdam slechts één doelpunt Dc hoop van de Luxemburgse suppor ters, die gisteravond met ongeveer twee duizend man sterk naar het Olympisch stadion te Amsterdam waren getrokken. Is door een nuchtere Deense voetbal-ploeg met een bepaald niet overtuigde 01 ne derlaag de bodem in geslagen. Zeker vier van de vijf kwartier overschreed de Luxemburgse voorhoede keer op keer de middenlijn. De ploeg van het snelvuur kanon Ole Madsen. die in alle Wedstrü- den tegen Luxemburg voor de Deense treffers zorgde, werd teruggedrongen. Tot diep in de eigen defensie. Maar dc voortreffelijke doelverdedlger Sörenscn weerstond het opprtunlsme, waaraan in de achtste finales het Nederlands elftal was ten onder gegaan. Bank voor Ned. Gemeenten: In plaats van de heer J. A. Hoogkamp, afgetreden burgemeester van Veendam, is tot com missaris benoemd de heer H. J. Scheffcr, burgemeester van Ezinge en lid van do raad voor de gemeentefinancicn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11