Leiden is (nog) in last Prachtige resultaten van Liebrechts te Deventer Gebr. Heemskerk snelste koppel in Hazerswoude Zaalvoetbal Schaatsseizoen op toeren Kortebaan-wedstrij den alom in Zuid Holland NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 16 DECEMBER 1963 ARC gaat NLC-beker zaterdag verdedigen in Waddinxveen (Van onze sportredactie) Het ziet er naar uit dat we weer een voetballoze periode tegemoet gaan met al die vorst. Naar aanleiding van het succes van vorig jaar hebben de sport redacties van de zust^rbladen De Rotterdammer en de Nieu we Leidse Courant besloten waar en wanneer mogelijk is weer zaalvoetbaltoernooien te houden. Wegens het zeer grote aantal verenigingen dat vorig jaar om deelneming verzocht, verzoeken wij de besturen van voetbalver enigingen contact op te nemen met onze sportredactie wanneer en met hoeveel teams zijn aan een dezer toernooien in Zuid holland kunnen deelnemen. Zaterdagmiddag wordt het eerste toernooi gehouden. Gast heer hiervan is Be Fair uit Wad dinxveen. Inzet is de wisselbe ker van de Nieuwe Leidse Cou rant. Bekerhouder ARC uit Al phen aan den Rijn zal deze tro fee moeten verdedigen. De uit nodigingen zijn zaterdag de deur uit gegaan, zodat zij morgen of woensdag de namen van de in Waddinxveen spelende vereni gingen bekend kunnen maken. Quick Boys zal waarschijnlijk over veertien dagen zijn wissel- prijs in Oud-Beijerland verde- Oslo, Deventer, Angarsk, Gotenburg, Fagernes... In deze plaatsen werden de afgelopen dagen op hoog niveau door de schaatsenrijders van verschillende na tionaliteiten de degens gekruist. Gaven in Deventer en in Oslo resp. Rudl Lie brechts en Per Ivar Moe de toon aan. in Gotenburg speelde wereldkampioen Jonny Nilsson weer de eerste viool. Bij een temperatuur van vijf graden onder nul en windstil weer evenaarde Jonny Nilsson met een tijd van 2.12.9 op de 1500 m het nationale record van Ivar Nilsson. die nu met 2.14.3 als tweede eindigde. Voor de verrassing zorgden echter de jonge schaatsenrijders Oerian Sandler en Manne Lavaas. die met resp. 2J4.7 en 2.15.- de derde en vierde plaats bezetten. Totaal kwamen elf rijders on der de 2.20. Winnaar van de 500 m op de Gotenburgse kunstijsbaan werd Heikke Hedlund in 43.2 sec. Op de 5000 m won Jonny Nilsson in 7.50.3. In het trainingscentrum van de Russi sche schaatsenrijders in Angarsk in Si berië was Valerij Kaplak met 41.5 sec. veruit de snelste op de 500 m. Hij werd op de tweede en derde plaats gevolgd door Jurij Jumasjef met 42.9 en Igor Ostajof met 43.2 sec. Op de 3000 m zege vierde Jumasjef in 4 31.5 vóór Edvard Matusevitsj met 436 0 en Ants Antsson met 4.38.6 Bij zestien graden vorst werden even eens wedstrijden gehouden te Fagernes. waar Willy Haugen met 42.7 de snelste sprinter was en met 2.20.5 bovendien aantastbaar op de 1500 m. De 5000 werd gewonnen door Anstein Gjenjedal in 8.25.-. Rudi Liebrechts, de wat verlegen glimlachende Vlaar- dinger, heeft definitief een streep gezet onder het tijd perk-Van der Grift. Met Klaas Renes uit Nieuwpoort toonde hij de oud-wereldkampioen aan, dat zijn ogen schijnlijk zo schitterende recordlijst destijds in werke lijkheid slechts de zwakte van de Nederlandse schaats- top weergaf. Dank zij de mogelijkheid van een gron dige voorbereiding op de kunstijsbanen, dank zij een doeltreffender opzet van de training konden Renes en Liebrechts vrijdagavond en zaterdag op de prachtige Deventer kunstijsbaan alle records van Henk van der Grift overnemen. Natuurlijk, bij de uitreiking van de prijzen was nummer één Rudi Liebrechts de grote man. Maar met hem dient de naam van Cees Verkerk, de schaatser uit Puttershoek, die vorig jaar eensklaps als een komeet naar de top schoot, in een adem te worden genoemd. De bescheiden vertegenwoordiger van het schaatsarsenaal uit de Hoeksche Waard immers bleef zowel op de 5000 m als op de 10.000 m onder de oude recordtijd van Van der Grift. Een fantastische tweede plaats in de eindrangschikking was zijn deel. Nog is het gevaar niet afgewend dat wij de namen van hen, die eveneens tot vaak briljante prestaties kwamen, zouden vergeten. Beperken we ons voor het ogenblik tot de heren, dan moet zeker Peter Nottet uit Loosduinen worden ge noemd. Ondanks een minder goede 5000 m bezette hij de derde plaats op het schavotje, waar Neerlands beste trio op de schaats door KNSB-voorzitter Wesse- loo werd gehuldigd. Van heinde en ver waren zaterdagmor. gen de liefhebbers gekomen om met eigen ogen te zien tot welke opzienba rende verrichtingen 24 Nederlandse schaatscracks en vier Oostenrijkse toprij- ders zouden komen. Nauwelijks hadden zij op de tochtige tribune een geschikte plaats gezocht of in de eerste de beste zij getuige van een nieuw Nederlands record. Op de 1500 m. Willy de Beer uit Medemblik bracht haar re- cord van 2.39.5 naar 2.37.7 sec. Derde macd t was reeds de derde maal. dat zii eigen record scherper stelde. Eerst de 500 m in 50.2. later de 3000 m in 5.43.5 sec. Dat de selectiewedstrijd inderdaad als de strijd om de officieuze Nederlandse schaatstitel kan worden beschouwd, bleek nauwelijks een kwartier na de record- verbetering van Willy de Beer. De in een uitstekende conditie verkerende Lie brechts ondanks een lichte verkoud heid bewees op de 1500 m in zijn rit tegen Renes zijn buitengewone klasse; SKIËN Weer Amerikaanse zege in Val d'Isere Wederom is een Amerikaanse skiër zi gevierend uit de strijd gekomen tijdens de wedstrijden van het Criterium van Na de overwinning van Joan Saubert de reuzeslalom toonde Bud Werner zich de beste man. Hij maakte een totaaltijd van 8134 sec. f39.48 en 41.86) in de slalom. Overigens had de beste specialist, de Fransman Jean Claude Killy, grote pech. Killy die de eerste maal 40.02 had laten afdrukken, was bij de tweede afdaling sneller dan Bud Werner, maakte uitgerekend bij het laatste poortje een fout. De uitslag: 1. Bud Werner (VS) 39.48 en 41.86, totaal 81.34 sec.; 2. Michel Arpin (Frankrijk) 40.30—41.40, 81.6 sec.; 3. Ivo Mahlknecht (Italië) 0.22—42.90. 83.12 Schaatsenrijders richten het oog op Leiderdorp (Van onze sportredactie Vandaag wordt een belangrijke dag voor de schaatsliefhebbers in Leiderdorp en Leiden. In het Dorps huis aan de Hoofdstraat wordt om acht uur een belangrijke, buitenge wone ledenvergadering van IJs- sport" gehouden. Zoals bekend is onlangs na enige strubbeling omtrent de bestuursverkiezina, het gehele bestuur van deze ijsclub afgetreden. Daarover wordt vanavond gepraat en er zal ongetwijfeld een bestuur uit de bus komen. Dat bestuur krijgt direct al belangrijke besluiten te BELANGRIJK De Leiderdorpse ijsbaan is er een zeer goede kwaliteit en steekt boven andere banen in de omgeving uit Daarom worden hierop ook altüd provinciale kampioenschappen gehou den en komen prominente rijders hier naar de vele nationale wedstrijden Doch de Leiderdorpse ijsbaan heeft nog een andere belangrijke functie. De le den van de Leidse ijsvereniging hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart op deze baan toegang. En dat is om zo belangrijk, omdat Leiden ook al geen ijsbaan heeft en er voorlopig ook (wegens volkomen afwezigheid van geschikt terrein) geen zal krijgen. VERDRINGEN Tot nu toe konden de Leidse schaatslief hebbers in Leiderdorp (en in Oegst- geest) terecht, maar doordat „IJssporf" geen bestuur heeft is die toegang dit jaar nog niet in kannen en kruiken en moeten de Leidse schaatsliefhebbers zich verdringen op de tennisbanen het Roomsburger sportpark. Zelfs de tennisbanen in de Leidse Hout zijn dit jaar wegens grondwerkzaamheden beschikbaar. TWIJFEL Heeft „IJssport" vanavond eenmaal bestuur, dan zal dit voor de Leide- naars zo dringende probleem aa orde worden gesteld. Of deze zaak zonder meer als vorig jaar zal worden behandeld en goedgekeurd, valt echter te betwijfelen. Redenen hiervoor zijn enerzijds het zeer grote aantal bezoe kers, dat in Leiderdorp nauwelijks meer kan worden verwerk en ander- zijds de financiën. Ongetwijfeld zal meer gezonde financiële basis vooi overeenkomst moeten worden gevon den, waardoor de belangen van ..IJs sport" wellicht beter worden gediend Tot vorig jaar is alles echter op een zeei vriendschappelijke manier afgehandeld en ongetwijfeld zal dat nu ook zo gaan. We hopen van harte dat vanavond „IJs sport" weer een even goed bestuur als het vorige krijgt en dat daarnaast de Lefdenaren zeer spoedig van de Lei derdorpse ijsbaan gebruik zullen kun. nen maken, anders blijft Leiden in last Ned. jeugdtitelstrijd in Kitzbühel In het Oostenrijkse plaatsje Kitzbühel zullen op 2 en 3 januari de Nederlandse jeugdkampioenschappen skiën worden ge houden. De voorbereiding en verzorging hiervan liggen in handen van de in Kitz bühel wonende Nederlandse skipionier, bergbeklimmer en film vervaardiger Jan Boon. De skiclub en skischool te Kitz bühel zullen behalve hun ervaring, ook functionarissen ter beschikking stellen. zijn wereldklasse Zonder enige moeite verpulverde de Vlaardineer het oude cord met ruim drie seconden. 2.15.4 (oud 2.18.6). Ook Cees Verkerk SDreidde talent op deze sleutelafstand uit Hi; finishte in een tijd van 2.19.5. Record verbeterd De 10.000 m zou eveneens een record verbetering brengen. Daaraan twijfelde and meer, toen het overigens tamme duel tussen de favorieten Liebrechts kerk zijn einde naderde. Zonder zich maar enigszins te forceren liep nationale kampioen uit. Toen hij ten. Jotte de eindstreep overschreed, bad Verkerk büna een ronde 400 m achterstand. Toch bleek dat de man uit Putters hoek nog onder de tiid van Van der Grift-in-zijn-beste-dagen zou blijven. Verkerk eindigde desondanks niet op de eerste plaatsen, mede tengevolge een wat ongelukkige val. die hem ongeveer 10 sec. kostte, hetgeen inhoudt dat op de 10.000 m liefst negen schaat- Liebrechts. Zee, Strutz (Oosten- rijk), Nottet, Verkerk, v. d. Heyst Schenk, Modder en Hoorneman onder de Ned. recordtijd bleven. Liebrechts verbe. terde het oude record (17.58.2) met ïn minuut (16.49.2). Alle records De internationale schaatswedstrijden brachten voor Henk van der Grift dus vernietiging van alle records, die hij moeizaam op zijn naam bad gebracht. Dat echter ryas niet eens het meest teleurstellend voor hem. Pijnlijker zal .zijn geweest dat hij niet op de tien kilo meter mocht starten, daar zijn prestaties onder de maat waren gebleven. Deson- danks werd Van der Grift, die opnieuw ieder teleurstelde, gekozen in de ploeg, die zich in Noorwegen gaat voor bereiden op de komende Europese- en Wereldkampioenschappen. Uitslag 1500 m: 1. Liebrechts 2.13.4 (nieuw Ned. record); 2. Verkerk 2.19.5; 3. Boers 2.21.0; 4. Schenk 2.21.4; 5. Mod der 2.21.8; 6 Zee 2.22.0; 7. Nottet 2.22.2; 8. Van der Grift 2.22.5; 9. Lourens 2.22.6; 10. Joop van den Berg 2.23.6. Uitslag 10.000 m: 1. Liebrechts 16.49.2; 2. Zee 17.22.2; 3. Herman Strutz (Oosten rijk) 17.44.3; 4. Nottet 17.45.1- 5. Verkerk 1748.4; 6. Van Heyst 17.50.6; 7. Schenk 17.53.5; 8. Modder 17.54.1; 9. Hoorneman 17.54.3; 10. Van Manen 18.21.5; 11. Lou rens 18.21.8; 12. De Vries 18.23.2, Eindklassement: 1. Rudi Liebrechts 136.317 pt; 2. Cees Verkerk 193.330 pt; 3. Peter Nottet 195.655 pt; 4. Arie Zee 195.655 pt: 5. Art Schenk 196.108 pt; 6. Piet Modder 196.402 pt; 7. Geale Lou rens 198.963 pt; 8. Jan Hoorneman 200.395 pt; 9. Strutz (Oostenr.) 200.605 pt; 10. De Vries 202.817 pt; 11. Van Heyst 203.283 pt; 12. Van Manen 208.718 pt i Kernploeg vrijdag naar Hamar Aan de hand van de vrijdag en zaterdag in Deventer geleverde prestaties heeft de technische com- 5 missie van de KNSB de volgende rijderg en rijdsters aangewezen 5 voor de kernploeg die vrydagmor- 5 gen naar Hamar in Noorwegen 5 vertrekt: Rudi Liebrechts (Vlaardingen), Cees Verkerk (Puttershoek), Pe- i Nottet (Loosduinen), Ad 5 Schenk (Anna Paulownai. Arie 5 Zee (Hoogwoud), Plet Modder (Warmenhuizen). Jan Halfweeg (Hillegom), Henk van der Grift (Breukelen) en Klaas Renes (Nieuwpoort) alsmede de dames WUly de Beer (Medemblik) en Carry Gejjssen (Amsterdam). Coach is Jan Charisius en trainer Henk Lamberts. e samenstelling van de ploeg Is definitief. Wijzigingen zijn niet meer waarschijnlijk, ook al zouden in de komende weken in Neder land nog „sterren" naar voren ko- 1. Dat is dubbel spijtig voor o.a. Harry Hartman uit "s-Graven- dcel die de laatste weken zo goed 'orm was en grote plannen had naar de top door te stoten, ir evenals de Nederlandse jeugdkampioen Jorritsma uit Rot terdam wegens ziekte verstek moest laten gaan in Deventer. KN SB-schaatskalender Dinsdag 17 december: Kampen: Gew. kampioenschap van Overijssel voor vrou wen korte baan. Dodewaard: Gew. kampioenschap van Gelderland schoonrijden dames, heren en Hazerswoude-dorp: Rondenwedstrijd. VOOR JUDO KARATE JON BLUMING Maredijk 48a Lelden Tel. 32 Bijna overal toch geldprijzen Op diverse plaatsen zijn zaterdag kortebaanwedstrijden gehouden. Daar bij was het opvallend dat in tegenstelling tot het besluit van de KNSB bij vrijwel alle wedstrijden geldprijzen zijn uitgereikt. Ook in Friesland heeft men nog gretig gebruik gemaakt van de laatste kans die ligt in de toezeg ging van de KNSB dat dit seizoen als overgangsperiode wordt aangemerkt. Terwijl de Zuidhollandse kampioen Kees Borst uit Hoogmade in een spannende finale tegen Dirk Langerak winnaar werd van een race in Mo lenaarsgraaf werd de ex-kampioen van onze provincie, Huug Tak uit Zuid zijde in Zuid-Beijerland verslagen door de zeer sterk rijdende zeventien jarige Piet v. d. Waal uit Strijen. Overigens was het aantal deelnemers bij geen van de wedstrijden overweldigend. Zo had Molenaarsgraaf voor de tweede wedstrijd die men xn een week tijd or ganiseerde slechts twintig rijders kunnen trekken. Het draaide uit op een boeiende eindstrijd tussen de sterke Kees Borst en Dirk Langerak uit Hardinxveld, die dins dagavond eveneens in Molenaarsgraaf winnaar was geworden. Kees Borst deed zijn provinciale titel eer aan. want hij werd eerste. Kroon uit Dubbeldam, die ook tot de favorieten mocht worden ge rekend, Werd in deze afvalstrijd al spoe dig door Langerak op non-actief geret. De eerste prijs was voor'Borst? <ie twééde, voor Langerak, de derde voor De Leeuw uit Gr. Ammers en de vierde voor Tim mer uit Nieuwpoort. KRLMPEXERWAAR D Klaas van Duren uit Haastrecht is in Lekkerkerk kortbaankampioen 1963 van de Krlmpenerwaard geworden. Hij bleek de sterkste in het veld van 23 rijders, die elkaar geen duimbreed hebben toe- ER GINGEN 49 KOPPELS VAN START De velen die zich zaterdagmiddag naar de veldijsbaan van de Hazers- woudse ijsclub hadden begeven, zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad. De prestaties die deze middag werden geleverd, deed velen de ijzige koude in de felle oostenwind, die over een onbeschermde baan stond, ver geten. De baan was in uitstekende conditie voor deze nationale koppelwed strijd. Mede doordat in de omgeving nog vele banen gesloten of nog niet sterk genoeg waren, was er zaterdagmiddag een sterk veld van rijders naar Hazerswoude gekomen. Daar ook vele belangstellenden de reis naar Ha zerswoude hadden ondernomen, heerste er een drukke en gezellige sfeer. Gebr. v. d. Weyden (Aalsmeer), poule V: 1. M. v. d. Berg en F. Bohemen (Noor- 2. F van Gerven en G. Verhaar (Lisse); F. Kors en H. Baars (Nieuw Vennep). poule VI: Meiderwijk en Verheul (Bodegraven); 2. S. v. Engelen en C- v. d. Star (Al phen aan den Rijn); J. Borst en L. Oosterom (Leider- De halve finales werden in drie pou s van zes koppels verreden, waarvar twee eerste koppels voor de finale werden geplaatst. Uitslagen halve finale: poule 1: Jac. v d. Eijk en B. Slingerland: 2. Gebr Bruine de Bruin, poule H: 1. Gebr Heemskerk; 2. J. Vermeulen en A. Damoo. poule 1H: 1. Kors en H Baars; 2. Meiderwijk en VerheuL Niet minder dan 49 koppels hadden Dor deze koppelwed9trüd ingeschreven. Zij werden ingedeeld in vijf poules van acht en één van negen koppels, waar van de drie snelste koppels overgingen. Uitslagen: L Jac. v. d. Eijk (Hazerswoude) en B. Slingerland Boskoop) 2. Gebr Bruine de Bruin (Aalsmeer); 3. Sanders en P. Verwey (Nieuwkoop) poule U: 1. Gebr v. d. Hoorn (Ter Aar); 2. Van Nobelen en Van Laan (Lisse); 3. D. Pennings en F. Hobbe (Lisse) poule IU; 1. Gebr. Heemskerk (De Kwakkel): 2 N. v. Wijngaarden (Boskoop) en K. van Hemert (Leiderdorp); 3. Arendsma en Grieksma (Nieuw Ven nep) poule IV: 1. P. Kónst en P. Bruine de Bruin (Aalsmeer) 2. J Vermeulen en A. Damoo (Korten- hoef); De rijders van de nationale kop pelwedstrijd te Hazerswoude nemen een „wissel". Finale Dat de strijd in de finale fel zou zijn -as wel duidelijk geworden voor het publiek dat zich dan ook behoorlijk roerde om de plaatselijke favorieten aan te moedigen. De eerste ronden bleven de rijders elkaar scherp in het oog hou den. Na vijf ï-onden kwam er meer te kening in de strijd. Hierbij vielen voor al de gebr. Heemskerk en het koppel Van der Eijk-Slingerland op. Opgehitst door de vele toeschouwers stormden de rijders op de finish aan. be uitslag in de finalegroep: 1. Gebr Heemskerk - de Kwakel; 2. Jac v. d. Eijk (Hazerswoude) en R Slingerland (Boskoop); 3. J Vermeulen en A. Damoo (Korten hoef) 4. Gebr Bruine de Bruin (Aalsmeer): 5. F. Kors en H. Baars (Nieuw Vennep); 6 Meiderwijk en J. Verheul (Bodegra- Op het programma van de komende week staan Je volgende nationale wed strijden: dinsdag 17 december op de veldijsbaan aan de Voorweg om twee uur een Nationale rondewedstrijd, prij zen ter waarde van f 250, Zaterdag 21 december om twee uuf een nationale koppelwedstrijd, prijzen ter waarde van f 250,—, gegeven. Daarmee werd W. Verwaal uit Lekkerkerk die vorig jaar de titel ver overde. onttroond. De ex-kampioen moest nu genoegen nemen met' een vierde Deze uitslag werd overigens niet eerder verkregen dan na veel felle gevechten, waarbij hard is gereden op het prachtige ijs. De krachtsverschillen lagen vaak zo weinig uiteen dat er vele kampritten moesten worden ingelast. Het talrijke publiek, kreeg dan ook diverse spannen de races te zien. Uitslag: 1. en kampioen K. van Duren (Haastrecht) 2. Bos (Ouderkerk a.d. IJssel); 3. C. Verwaal en W. Verwaal (beiden Lekkerkerk); 5. Kouwer (Stolwijk) en 6. Stigter (Am- merstoD. ZUID BEIJERLAND De eerste kortebaan wed strijden die de IJsclub De Winterkoning te Zuid-Beijer- land dit seizoen in de Hoekse Waard organiseerde zijn geen volledig succes geworden. Het aantal deelnemers bleef namelijk beperkt tot zestien, hoewel er diverse sterke rijders aan de start kwa men (Tak. De Man). Ondanks deze cracks heeft de 17-jarige Piet v. d. Waal uit Strijen zijn stempel heel duidelijk op deze wedstrijden gedrukt. Ook Bruynzeel (Piershil) en Bas (Zuid-Beiierland). die niet in de prijzen vielen, reden goed. Het talrijke publiek zag dit keer niet Huug Tak als winnaar finishen. Nadaj hij in zijn eerste rit Rietdijk had verslagen, werd hij duidelijk geklopt door v. d. Waal. Deze versloeg in de finale Lom- mers. Derde werd Tak en vierde Visser. ALBLASSERDAM Ook in Alblasscrdam bleef het aantal deelnemers aan de lage kant. Van de achttien rijders bleek de ex-Groningse kortebaankampioen Kuipers (thans Oegstgeest) de sterkste Het was echter jammer dat er weinig interessante wed strijden waren. Hei krachtsverschil was in de meeste gevallen te groot In de finale om de waardebon van f 100 ver sloeg Kuipers de uit Alphen a.d. Rijn afkomstige H. v. d. Nagel. Bongers uit Moordrecht werd derde en Worpma uit Alphen a.d. Rijn vierde. Bouman uit Bovenkarspel werd vijfde en Den Braber uit Volendam zesde LEXMOND Schitterende races vielen daarentegen te zien op het al even fraaie ijs van de ijsbaan in Lexmond. Hier waren slechts veertien rijders aan de start verschenen, ondanks de uitgeloofde geldprijzen Zij kwamen allen uit de omgeving van Lex mond. De 400 toeschouwers zijn niette min getuige geweest van spannende wed strijden. In de finale ontging Lexmond in de persoon van Van Dijk de eerste prijs. Deze viel ten deel aan Van der Vlist uit Lopik. Kortlever uit Leerbroek behaalde de derde prijs en De Vaal uit Lexmond de vierde. TIENHOVEIN In Tienhoven zijn nationale kortebaan wedstrijden voor dames gehouden Van de vijftien deelnemers bleek Lenie Vonk uit Meerkerk de snelste. Zij versloeg ten aanschouwen van een groot aantal kijkers mej. Zijderlaan uit Polsbroek. Er waren diverse spannende wedstrijden die niet in twee ritten konden worden be slist, waardoor een kamprit nodig was. IJshockey De Amsterdamse hockeyclub Amstel Tigers heeft zater- dagavond in een wedstrijd voor het toer nooi om de „Beker der lage landen" te Lille met 3 gewonnen van de SC Lille De scores in de drie perioden waren 4—0, 22 en 2—1. Voetbal is niet opgeschoven Het zaterdag bi zijn geheel afgelaste oetbalprogramma zal niet worden op geschoven. IJs en weder dienende wordt komende zaterdag het returnprogramma van 7 september afgewerkt. Verhoeven winnaar over 40 km in Veen Ondanks zijn leeftijd heeft Anton Ver hoeven uit Dussen zich zaterdag in Veen tijdens een race over 40 km nog een schaatser van aparte klasse getoond. HU was veruit de sterkste in het veld van 35 rUders, dat op het prachtige Us van de Usbaan in Veen aan de start kwam. Lange tijd heeft Van Hemert uit Nieu- wendijk de bekende elfstedenrijder uit Dussen nog partij kunnen geven, maar in de laatste van de 130 ronden reed Ver hoeven zich met gemak los, hetgeen hem nog altijd tot een lange-afstandscrack van formaat stempelt. Onder groot ent housiasme van de vele kijkers demarreer de Verhoeven om zegevierend als eerste de streep te gaan. Van Hemert werd tweede en Tamrise uit Giessen derde. De IJsclub De Maas die de wedstrijd voortreffelijk had georganiseerd had geld prijzen uitgeloofd. Friesland schaatste Ook in Friesland is volop geschaatst. Tijdens een lange baan afvalrace in Ak- krum bleek Jeen v. d. Berg in een veld i 54 rijders, onder wie diverse sterke rijders, een klasse apart De onderwijzer uit Heerenveen zegevierde dan ook op vijze. Op de korte baan liet onze nationale kampioene Jantje Veenekamp-Tienkamp tot teleurstelling van velen verstek gaan tijdens de traditionele vrouwenrijderij in Beetsterzwaag. Zij zocht het dichter bij huis en won in Roden. In Zeetsterzwaag zegevierde nu heel verrassend mej. Vriesijn uit Leeuwarden. Grietje Oosterhof uit Nij Lamer werd tweede. Martha Wieringa derde en Grietje de Jong vierde. Tezelfdertijd won Jan Heitbrink uit Akkrum zonder veel concurentie in Slo ten in een veld van zestien rijders. Hokij-team tegen Horse Artillery Komende woensdak speelt het Hokij- ijshockeyteam in de Houtrusthallen de laatste thuiswedstrUd van dit jaar, waar voor de ploeg van de Derde Royal Ca nadian Horse Artillery naar Den Haag komt. Thuis heeft dit team de Hokij- ploeg met 75 verslagen. Na deze wedstrijd gaat het Hokij-team zijn jaarlijkse kerstreis maken; het speelt dan in Luik, Zwitserland, Frankrijk en tegen twee in Duitsland gelegerde Cana dese militaire ploegen. De oorspronkelijk voor 1 januari vast gestelde wedstrijd gaat niet door. Daar entegen wordt de eerste thuiswedstrijd in het nieuwe jaar op zaterdagavond 4 jan. tegen een team uit Stockholm gespeeld. Schaatsenrijden voor jongens in Woubrugge WOUBRUGGE Od de tocht van het gemaal aan de Vierambachtsweg zijn zaterdagmiddag schaatswedstrijden om prijzen in natura gehouden voor jongens van 1014 jaar. georganiseerd door het bestuur van de plaatselijke ysvereniging. De uitslag werd: jongens 10—12 jaar: 1. Kees Boer: 2 Bram Buntsma; 3. Jaap Buitelaar. Idem 12—14 jaar: 1. Kees Ver- 1 zaal; 2. Arend Buitelaar: 3. Kees Boer. Het bestuur besloot, aan de hand van deze resultaten, de volgende jongens te selecteren voor de door de KNSB geor ganiseerde districts-schaatswedstrijden in Voorhout Het werden Kees Verzaal Dick Wijsman. Ton Buntsma, Kees Boer, Arend Buitelaar en Kees van Klaveren WATERPOLO BOND Dames afd. A: Het IJ—GZC 2—2. Afd. 2 D: Zian 2—SZC 6—2. Heren: afd. 1 B: Nereus—De Sprinkha- nen 4—5. Neptunus (Amf.)—De Meeuwen 3—3, Neptunus (Arn.)—De Robben 5—3 Zian—SVH 5—2. Afd. 2 C: LZCRotterdam 2 62. PROGRAMMA Maandag Regentes: Zwip—Shell (he- Dinsdag Regentes: Zian—t)VZ (dames). Zaterdag: De MeeuwenZian (heren). Zaalhandbal Ondanks een 83 ne derlaag tegen CKD Praag heeft de Duitse zaalhandbalkampioen Eimsbutteler TV de tweede ronde van het toernooi om de, Eur. zaalhandbalbeker bereikt De Duitse dames hadden de eerste wedstrijd in Hamburg met 114 gewonnen. Eimsbut teler TV komt in de tweede ronde uit tegen de Nederlandse kampioen Swift (Roermond).

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 8