n Butler legt de nadruk op samenwerking met Bonn rss Ruimtestation voor vier man: nieuw project VS Besp armg van miljoenen De wezel 11a jaeht over daken gearresteerd Lord Mancroft gevraagd in bestuur te blijven een bonte Ky Vliegende koffer geen bewijs WOENSDAG 11 DECEMBER 1963 De grootste hovercraft ter we reld, de 37Vz ton metende West- Duitsland SRN-3, wordt be proefd bij het eiland Wight. Het luchtkussenvaartuig heeft een capaciteit van 150 passagiers. Sabotage in Amerika aan straalvliegtuigen Op de Amerikaanse luchtbasis Wil liam in Arizona is ontdekt dat bij 61 straallesvliegtuigen van het type T- 38 saboteurs aan het werk zijn ge weest. De voornaamste elektrische draden ter bediening van de lan- dingsremmen waren doorgesneden. Londenradio-actieve neerslag verdubbeld De radioactieve neerslag in Groot- Britannië is in 1963 verdubbeld, zo maakte het Britse gezagsorgaan voor atoomenergie bekend. Het orgaan ver wacht dat na dit jaar een daling in de hoeveelheden radioactieve neerslag als gevolg van het staken van kernproeven de Britten°niet Minister Butler van Engeland is gisteren na zijn besprekingen met bondskanselier Erhard en minister van buitenlandse zaken Schroder onmiddellijk doorgevlogen Berlijn. Bij aankomst verklaarde hij dat dit zijn tweede reis is als minister van buitenlandse zaken en dat het feit dat hij op deze tweede reis Berlijn al aandoet ge noeg zegt over het belang dat de Britse regering aan de Berlijnse kwestie hecht. De besprekingen tussen Erhard Schroder enerzijds en Butler ander- zijds_ hadden een zeer goed verloop. De Britse minister heeft de Westduit- regering ervan willen overtuigen dat overleg met de Sow- ling.eei verbat* verdub •er Va bedrag iden. A. Pla' 3. Mari Dyna-Soar plan gaat niet door de; 8. Q an. H; iard It) dsdijk j DE Amerikaanse minister van defensie, Mcnamara, heeft gis teren op een niet aangekondigde persconferentie meegedeeld, dat de Verenigde Staten het Dyna-Soar ruimteproject laten varen en daar voor in de plaats een ruimtestation zullen vervaardigen dat in 1967 of 1968 bemand door vier personen in de ruimte wordt gebracht. Dit le vert volgens de minister een be- paring van honderd miljoen dollar i op. Mcnamara zei, dat het bemande ruimtelaboratorium benevens nade re onderzoekingen een grotere ken- Inis zal verschaffen over het vermo gen van de mens om een tijd in de ruimte te leven. De minister legde er de nadruk op, dat het nieuwe pro gramma een „verzekeringsprogram- ma" is, om Amerika er op voor te bereiden om bemande ruimtesche pen omhoog te sturen als de nood zaak zich hiertoe zou voordoen. Het laboratorium zal bestaan uit een drukcilinder waarvan de omvang onge veer die zal zijn van een kleine caravan. Mcnamara zei dat het de bedoeling is het laboratorium te verbinden met een gewijzigde Gemini-capsule en deze in de ruimte te brengen met een Titan-3 stuw- raket. Aan de eerste bemande vlucht zal een onbehiande proefvlucht voorafgaan, die een jaar eerder zal plaatsvinden. Het ruimtelaboratorium dat op een hoogte van maximaal 560 kilometer in een baan om de aarde zal worden ge bracht, zal twee tot vier weken ii ruimte kunnen blijven. De minister wacht dat het nieuwe project honderden miljoenen dollars zal"-vragen, maar het is nog te vroeg om een juiste schatting van de kosten te maken. Over andere functies van het labora torium heeft Mcnamara zich slechts in den vage uitgelaten. De vraag of het la boratorium ook gebruikt zal worden voor inspectie van vijandelijke satellieten wil de hy niet beantwoorden. gaand overleg met de bondgenoten. Van Duitse kant werd toegezegd dat West- Duitsland Indonesië geen wapens zal leveren en dat er geen belangrijke overeenkomsten inzake Duitse hulp aan Indonesië ophanden zijn, belangrijk voor Engeland in verband met de kwestie-Maleisië. Beide ministers achten een de onderhandelingen van het GATT be langrijk. De besprekingen tussen Enge land en West-Duitsland zullen in de toekomst regelmatig worden voortgezet. De regeringen van Engeland en West- Duitsland willen streven naar „recht streekse harmonisatie" van de ontwik kelingen in de landen van de vrij handelszone met die van de gemeen schappelijke markt. De nadruk wordt er op gelegd dat de samenwerking tussen Engeland en West-Duitsland alle komende onderhan delingen zal vergemakkelijken. In dit verband wordt veelbetekenend gewezen op het belang van regelmatig contact tussen de EEG en Engeland in het ka- er van de Westeuropese Unie. Van Britse zijde wilde men zich niet binden tot deelneming aan een multila terale kernmacht. Wel is gesproken over deelneming aan een proef met een schip met gemengde bemanning. Met Erhard heeft minister Butler vooral gesproken over de handel tussen Oost en West. Ghanezen niet op vrije voeten De Ghanese minister van binnenland- zaken, Kwakoe Boateng, heeft giste- meegedeeld dat de drie hoofdbe nen in het proces inzake „verraad samenzwering tegen de' staat" die afgelopen maandag zijn Vrijgespro ken, gevangen zullen worden gehouden krachtens de wet op de preventieve hechtenis. De drie mannen zijn de ge- minister van buitenlandse zaken Ako Adjei, de voormalige minister van voorlichting Tawia Adamafio, en de vroegere secretaris der Ghanese (rege- rings) volkspartij Crabfoe. Een speciale rechttjazik ;had. naar ge meld, twee andere ijpklaagden, Robert Benjamin Otsjere, voormalig lid van de parlementaire oppositie, en Jaw Mannp. gewezen ambtenaar, ter dood ver- •deeld. De vijf mannen waren in augustus 1962 gearresteerd op beschul diging van medeplichtigheid aan een aanslag op president Nkroemah. Protestmars van oorlogsinvaliden Meer dan 30.000 Duitse oorlogsslacht offers uit beide wereldoorlogen hebben gisteren in Bonn een mars door het centrum gehouden uit protest tegen een weigering van de regering hun uitkerin gen met 20 procent te verhogen. De mars werd geleid door parlements leden van de sociaal democratische (op positie) partij en functionarissen van re gionale organisaties van oorlogsslacht- De 30.000 deelnemers, die zeggen ver scheidene miljoenen oorlogsslachtoffers te vertegenwoordigen, stelden de politie voor grote problemen. Met 500 bussen en 5 speciale treinen waren zij naar Bonn gekomen. Omstreeks 900 politie agenten hadden de route naar de par lementsgebouwen afgezet. Een deputatie overhandigde aan de president van de Westduitse bondsdag, dr. Gerstenmaier, een petitie waarin ge vraagd wordt de eisen voor het einde het jaar in te willigen. Leider van Britse treinroof teravond Roy James, bijge naamd ,,de wezel" gearresteerd. Hy wordt beschouwd als de lei der van de overval op de Britse posttrein in de afgelopen zomer, waarbij een enorme buit in han den van de overvallers viel. ,,De wezel" werd gearresteerd na een wilde jacht over daken in de Londense city. De 28-jarige James, van beroep zilversmid, is de 21ste arrestant van Scotland Yard. „De wezel" werd gegrepen jacht door 30 man van de vliegende brigade van Scotland Yard over de Londense daken. Deze elite recher cheurs waren om acht uur 's avonds bij een geel geschilderd huis v luxe woonwijk St. John's Wood gekomen. Zij baanden zich een weg door gesloten deuren en venster. Toen zij naar binnen stormden, klom „de wezel" door een bovenlicht tenwaarna de jacht over de daken begon. Binnen enige minuten klonk de kreet: Wij hebben hem." Nadat hij onder zware bewaking op het hoofdkwartier van Scotland Yard aangekomen was, werd hij in staat van beschuldiging gesteld wegens het bera men en uitvoeren van de grootste trein- overval uit de Britse geschiedenis. De tenlastelegging, luidt: samenzwering by een roofoverval en betrokken rijn by het stelen van 120 postzakken. Geboeid Geboeid tussen twee agenten werd James overgebracht naar Aylesbury in Buckinghamhire by de plaats van de treinoverval. James is de 21ste verdachte die tot dusver gearresteerd wordt. Een van hen, Mary Man son, die verdacht van Galvao weer terug naar Brazilië Kapitein Henrique Galvao, de in bal lingschap levende tegenstander van het bewind van premier Salazar van Portu gal, is dinsdagavond per vliegtuig uit New York naar Brazilië vertrokken. Hij was maandag naar de V.S. geko men voor het afleggen van een verkla ring voor de beheerschapscommissie van de V.N. Met name sprak de 68-jarige voormalige koloniale bestuurder daar over de Portugese bezittingen in Afrika. Portugal had de uitlevering van Gal vao gevraagd in verband met zijn aan deel in het kapen van het Portugese passagiersschip Santa Maria in 1961. Het verzoek was echter nog in behandeling in Washington, toen Galvao de V.S. al weer verliet. Hij zei. dat zijn bezoek aan de V.N. „uitstekende resultaten" had opgeleverd. Volgens hem zal het ibewind van Salazar in het eerste halfjaar van 1964 ten val komen. Prins opent chemisch bedrijf op Aruba Op weg van Amerika naar Nederlam heeft prins Bernhard Aruba aangedaan. De Prins heeft daar gistermiddag de complexen van de chemische industrie officieel in gebruik gesteld. Een fonkelend glaseen tvit laken En glanzend bestek samen maken Die feest'lijke sfeer, Die alles naar méér In een goed restaurant u laat smaken. hadden de arrestatie gezien uit hun flat tegenover de schuilplaats van James. Hol- loway vertelde: „Wij keken naar de t.v. toen wij een geweldig lawaai op de deur van nr. 14 hoorden. Wij keken naar bui ten en zagen dat een stel rechercheurs de vensters verbryzelden." Zijn vrouw vervolgde met te zeggen: „ik belde 999 ihet alarm nummer in Londen), maar mijn man zei me dat het politiemannen waren en daarom legde ik de haak weer neer. Wy gingen naar buiten, maar de politie zei ons binnen te blyven. Baren zeiden dat James, een tenger mannetje met een geitenbaard, met nog een man de laatste paar maanden in het huis gewoond had. Zy waren zelden by daglicht gezien. De buren hadden de meeste belangstelling gehad voor hun Jaguar sportwagen, verder was hun op gevallen dat elke dag zes liter melk en alle tien Londense ochtendbladen be zorgd werden. Vrees voor leven Frank Sinatra jr. De federale recherche (FBI) he«ft gisteren niets over de opsporing van Frank Sinatra jr. openbaar gemaakt, terwijl de vrees voor de veiligheid v de ontvoerde jonge zanger toeneemt. Curtis O. Lynum van de FBI, die belast is met de leiding van het onder zoek, verklaarde dat er niets den^bekendgemaakt totdat er De bezorgde vader. Frank Sinatra heeft op zijn hotelkamer in Reno een slapeloze nacht op een stoel bij de telefoon doorgebracht. Zijn persagent, Jim Mahoney. verklaarde dat de zanger „niet geïnteresseerd is in slapen". Intussen heeft een 19-jarige meisje, Victoria Lynn Blumenfeld, gisteren de politie gemeld dat zij een briefje heeft gekregen met de mededeling: „Jij bent de volgende na Frank, meisje". Het meisje dat freelance ac trice zegt te zijn, vertelde dat zij met de ontvoerde zanger placht uit te gaan. Zij sprak Frank jr. afgelopen zaterdag voor het laatst, daags dat de zanger uit een motel dween. Volgens de politie zou dit het werk an een grappenmaker zijn, maar niet temin is een onderzoek ingelast. Sinatra's persagent verklaarde later dat Frank sr. bereid was tot „elke eventuele transactie" om zijn zoon uit de handen van de ontvoerders te red den. Sinatra is bereid alle voorwaarden van de ontvoerder te accepteren „zon der daarbij enige vraag te stellen", al dus de persagent. Turkse oppositie met formatie belast De Turkse president Gursel heeft dins dag Ragip Gumuspala, de leider van d< oppositionele rechtvaardigheidspartij, verzocht, een nieuwe coalitieregering te vormen. In Turkije is, naar bekend, een regeringscrisis gaande sinds premier Is- met Inönü op 2 december het ontslag van zijn kabinet indiende naar aanlei ding van het uittreden van twee par tijen uit de coalitie. De partij voor een nieuw Turkije en de republikeinse na tionale boerenpartij vormden met Inö- "'s republikeinse volkspartij een coali- maar beëindigden de samenwerking verband met de aanzienlijke winst die de rechtvaardigheidspartij bij de plaatselijke verkiezingen op 17 november had geboekt. Volgens politieke kringen hadden som mige partijleiders zich tegenover de pre sident uitgesproken voor een coalitie tussen de partij van de 80-jarige Inö nü en de rechtvaardigheidspartij, maar had Inönü te kennen gegeven dat de regering zonder zijn partij ge moeten worden. vormd Spaak in Brussel teruggekeerd De Belgische minister van buitenland- e zaken. Spaak, is dinsdagmiddag oer vliegtuig uit Warschau in Brussel terug gekeerd. Hij weigerde een verklaring af te leg gen over zijn gesprekken met Poolse leiders. „Alle actuele vraagstukken zijn ter sprake gekomen", zei Spaak slechts. „Nu moet er over het besprokene wor den nagedacht." De Belgische minister merkte nog op. dat „ook een rol kan worden gespeeld door de landen, die niet tot de groten PERSOONLIJKE LENINGEN worden verstrekt door de financieringsmaatschappij MAHUKO N.V. in alle kantoren van de AMSTERDAMSCHE BANK Norwich Union bezwijkt voor kritiek Lord Mancroft, de Britse oud minister die aftrad als commis saris van de verzekeringsmaat schappij „Norwich Union" nadat Arabische klanten op deze maat schappij druk hadden uitgeoefend, gisteren uitgenodigd zijn plaats in het bestuur weer in te nemen. Het aanbod van de directie van de Norwich Union" werd gisteren door de labour-afgevaardigde sir Barnett Han- ner, voorzitter van de Joodse vertegen woordigers van Groot-Britannië, bekend gemaakt, nadat hij 's morgens met de directie van de maatschappij over de- zaak had gesproken. Sir Barnett deelde mee. dat hij ver- >men had dat het aanbod van de di rectie aan Lord Mancroft al enkele da gen geleden was gedaan. „Norwich Uni on" had verklaard, dat het aanbod nog steeds van kracht was. De president-di recteur van de maatschappij, sir Ro bert Bignold, zei in antwoord op de vraag of lord Mancroft al had gerea- 1: „Hij heeft steeds geweten dat n post voor hem open was". Lord Mancroft zelf wilde gisteren niet zeg gen, of hij op het aanbod zou ingaan. „Ik hoorde er pas omstreeks het mid daguur van. Ik heb nog niet beslist wat ik zal doen", aldus lord Mancroft. Een woordvoerder van de Arabi sche voorlichtingsdienst in Londen deelde intussen mee, dat „Norwich Union" vermoedelijk weer zwarte lijst zal worden geplaatst als lord Mancroft weer zitting neemt in het bestuur. vele delen )k in Israël zaken uit te breiden. De twaalf ambassadeurs van de Ara bische landen in Londen hebben giste- bijeenkomst op de Iraakse een gemeenschappelijk communiqué uitgegeven, waarin zij be zwaar maken tegen het afkeurend oor deel dat het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft uitgesproken over de Arabische boycot van Israël door middel van druk op Britse firma's. In de verklaring zeggen de ambassa deurs het te betreuren dat hun ambas sades door het Britse ministerie in dit verband zijn genoemd op een manier die in de praktijk van de diplomatie ongebruikelijk is. Zij zeggen voorts dat alleen him respectievelijke regeringen Op Cape Kennedy torent een Satumus-raket hoog boven men sen en voertuigen. Aanstaande woensdag zal de Saturnus wor den gelanceerd. Op de proef vlucht zal vooral de tweede trap van de raket werden onderzocht I Vrienden van de Gel derse molens hebben zich in Arnhem ver enigd. De vereniging wil zich inzetten voor het behoud van de meer dan honderd molens in Gelderland. Negentig procent van deze molens behoeft dringend herstel. De nieuwe vereniging wil pogen hiervoor de nodige middelen te vin- I Geheel onverwacht heeft Rusland te kermen geven belangstelling te hebben voor de aankoop van Japanse camera's en de technieken die in Japan worden gebruikt bij de vervaardiging van fotografisch materiaal, zo is gisteren in Tokio bekendgemaakt. Rus land is totdusver groten deels afhankelijk ge weest van Oost-Duits- land wat betreft dit ma teriaal. De associatie Voor de Japanse came ra-industrie deelde mee, dat op 13 december ze ven Russische handels deskundigen in Japan zouden komen voor be sprekingen met vooraan staande Japanse fabri kanten. Wanneer de Aziati sche bevolking even snel blijft toenemen als nu, zullen in Azië tegen 1980 een miljard men sen meer wonen en zal de bevolking daar waar schijnlijk iedere 40 jaar verdubbeld zijn. Dit is afgelopen dinsdag door de directeur van de eco nomische commissie voor Azië en bet Verre Oosten (ECAFE), Oe Nyoen, bekendgen\aakt bij de opening van een conferentie van deze commissie in New Del hi. Premier Nehroe, die de conferentie opende, vond de bevolkingsgroei in India „tamelijk alar merend". Azië, dat slechts een zesde van het vasteland van de we reld beslaat, herbergt nu reeds meer dan de helft van de 3 miljard men sen die de wereld bevol- I Van de kinderen die in 1962 te Londen zijn ge boren was een op de ze ventig onwettig. Dit cij fer is meer dan twee maal zo hoog als dat van voor geheel Groot- Britannië. Het aantal kinderen dat in 1962 te Londen door ongehuwde moeders ter wereld werd gebracht bedroeg 8835. Van de 3360 moe ders die door organisa ties voor maatschappe lijk werk werden gehol pen kwamen er 252 uit Ierland, 78 uit West-In- dië, 59 van het Europe se vasteland, 45 van el ders in het buitenland en de rest uit Groot-Britan nië. Uit het officiële rap port van de Londense gezondheidsraad blijkt voorts, dat het aantal ongehuwde moeders van beneden de 17 jaar is toegenomen. TOCH IS HET ZO» 1392) Misschien zullen in het jaar 3000 de sprookjes van Andersen nog worden voorgelezen en we hopen van harte, dat het sprookje van de vlie gende koffer dan niet wordt overge slagen. Daarin wordt immers ver teld, dat een man zichzelf opsloot in een koffer, die kon vliegen als op het slot gedrukt werd. Dat deed de man natuurlyk: „en wip, daar vloog hij de schoorsteen door, hoog boven de wolken, verder en verder weg, tot hij in het land der Tur ken belandde." Wie wil weten, hoe het de man verder verging, moet Andersen zelf hand nemen. We hebben voor het jaar 3000 dit sprook je uitsluitend en al leen aanbevolen, opdat men conform Desmond Les lie in ónze tijd daarin het be wijs zal kunnen vinden voor de ge weldige technische mogelijkheden die omstreeks 1850 werden benut. Uit het feit, dat deze koffer kon vlie gen uitsluitend en alleen doordat op het slot werd gedrukt, kan men in het jaar 3000 immers het onomsto telijke bewijs putten, dat hier van atoomenergie gebruik werd gemaakt. Heeft iemand bezwaar tegen de conclusie, die in het jaar 3000 uit het sprookje van Andersen zal worden getrokken, dan moet hij dezelfde be zwaren koesteren tegen de gevolg trekking die Desmond Leslie met be trekking tot de Indische sprookjes maakte. Vindt iemand deze verwrin ging der feiten normaal, laat hij daarin dan gelukkig zijn, want hier tegen is werkelijk geen kruid gewas- In de verhalenschat van vele cul turen bevinden zich sagen, legen den en sprookjes over wagens, waar mee de goden door de lucht joegen, over vliegende paarden of vliegende mensen. Het ideaal van de mens is door alle tijden geweest: de volle dige vrijheid waarmee hij zich door de ruimte zou kunnen bewegen. Hij zag aan het gevleugelde gedierte, dat dit mogelijk was, zodat het wel haast vanzelfsprekend is, dat hij dit vermogen om te vliegen toeschreef aan figuren die naar zijn mening grote macht beza ten, dus aan goden, eventueel aan half goden en soms ook byzondere hel- i de gen verhaalden. Heeft de vlucht de zon ooit ie mand genoopt tot de veronderstelling, dat deze Griekse held de eerste stappen op het inter planetaire verkeer had gezet? Heb ben de vleugels, waarmee Perseus was uitgerust, aanleiding gegeven tot de veronderstelling dat de Grieken werkelyk reeds In de vliegtuigbouw waren gevorderd? En hoe staat het met de wagen, waarmee Thor langs het hemelgewelf reed, of met het vliegende tapijt uit de 1001-nacht vertellingen? Allemaal „bewijzen" voor de vliegkunst in vroeger dagen, ongeacht nog de tientallen andere voorbeelden, die we hebben over geslagen. We zullen deze bewijsvoering, vol gens het recept Desmond Leslie ver der laten voor wat zij is en nu de naam Wodan gevallen Is, liever een vergelijking maken met de Indische god Indra. (Nadruk verboden). H. Pétillon. over de activiteit van hun ambassades mogen oordelen en leggen er de na druk op, dat zij niet bereid zijn om instructies of aanmerkingen in ont vangst te nemen van andere instanties dan hun regeringen. De economische commissie van de economische raad van de Arabische Li ga heeft gisteren in Kaïro bepaald dat „inmenging" van de Britse regering in kwesties betreffende de Arabische boy cot van Israël als „openlijke steun aan de Israëlische agressie tegen de Ara bieren" beschouwd zal worden. De Ara bische landen zouden in dat geval hun economische betrekkingen met Enge land moeten herzien. Genève begint 21 januari Ministers nemen deel aan debat ontwapening De Britse premier, sir Alec Dou glas Home, heeft in het Lagerhuis gezegd te geloven dat aan de ont wapeningsconferentie in Genève door de ministers van buitenlandse zaken zal worden deelgenomen. Sir Alec deelde mee dat de Britse minister van buitenlandse zaken, But ler, de 17-mogenAedenconferentie, die 21 januari weer Begint, zal bijwonen. Groot-Britannië pleegt thans overleg iet de Verenigde Staten over ontwa peningsvoorstellen, zo zei hij. De Labourafgevaardigde Noël-Baker meende dat het tijd wordt thans enke le Russische voorstellen te aanvaarden. De premier zei daarop niet te kunnen antwoorden omdat hij niet wist in hoe verre de Russen het met het oog op de Chinese houding, veilig vinden om te ontwapenen. De Verenigde Staten zullen het Britse voorstel voor deelneming aan de ontwa peningsconferentie door de minister van buitenlandse zaken in „welwillende over weging" nemen, zo heeft een woordvoer- dcr^van de Amerikaanse delegatie ge- Adjudant Resjetnikof in Rusland ter dood veroordeeld lgor Resjetnikof, een Rus die met de azi's samenwerkte, is volgens het Sow- jet-persbureau Tass door een rechtbank in Pskof ter dood veroordeeld. Pskof I ligt ten zuidwesten van Leningrad bij de grens met Estland. I Resjetnikof had als kapitein van de S S. de leiding over een groep Russi- sche collaborateurs welke bekend stond als „de wol venbende" en in het noord westen van de Russische federatie de grootste der Sowjet-republieken duizenden onschuldige burgers dood schoot. aldus Tass. I In 1944 koos de S.S.-koloncl Otto Skor- I zeny. die een jaar tevoren Mussolini uit geallieerde handen bevrijdde, hem uit voor een speciale missie ter bestrijding van de partisanen in Zuid-Slavië. In dit land werd de „wolvenbende" bij het op rukken van de Sowjet-tanks in 1945 on schadelijk gemaakt, voordat de „mis sie" kon worden uitgevoerd. Connally weer in ziekenhuis Gouverneur Connally van Texas, die bij de aanslag op president Kennedy gewond werd. is gisteren in een zieken huis te Austin opgenomen wegens een ontsteking aan zijn rechterbeen. De art sen die hem behandelen, achten zijn toestand niet ernstig De ontsteking is het gevolg van de vele injecties die de gouverneur heeft gehad toen hij in het ziekenhuis tc Dallas na de aanslag ver pleegd werd. Weer een bewijs tegen Oswald Volgens het Amerikaanse blad „Wash ington Star" heeft de federale recher che in een over de moord op presi dent Kennedy uitgebracht rapport ver klaard dat op het geweer waarmee de president werd beschoten een stukje van het overhemd van Lee Oswald is gevonden. De resultaten van het onder zoek zijn meegedeeld aan de speciale commissie van onderzoek. Het blad ver klaarde dat het rapport, dat nog niet is' bekendgemaakt. zonder voorbehoud Os wald als de moordenaar van de presi dent aanwijst. De federale recherche zon voorts tot de conclusie zijn geko- dat noch Oswald noch Ruby deel uitmaakten van een samenzwering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5