Beginselen moeten niet verstarren - A.R.P. heeft een grote taak B. en W. van Katwijk vertellen het hunne over haven en zwembad Geen geldverspilling bij gouden feest van Flora "s om* grote verbou wi ngsoprui in i 11 g GEVARIEERD MUZIEKPROGRAMMA Katwijkse Muziekschool Morgenavond „Omzien in wrok in Noordwijk Katwijks Reddingsbrigade weer veel goed werk deed fTIEUWE LEIDSE COURANT 13 WOENSDAG 11 DECEMBER 1963 KATWIJK In de memorie van antwoord op het algemeen verslag inzake het afdelingsonderzoek van de begroting 1964 worden nog ver scheidene zaken onder de loep genomen. Allereerst gaan B. en W. nader in op het subsidievraagstuk. Zij schrijven hierover, dat een studie wordt gemaakt van de mogelijkheid om met betrekking tot het verlenen van subsidies normen van formele en materiële aard te stellen, waaraan even tuele subsidie-aanvragen zouden kunnen worden getoetst. Wellicht zal deze zaak in het komende jaar aan de raad worden voorgelegd. Over de bejaardenzorg zeggen B. en W, dat zij van mening zijn, dat deze torg niet in de allereerste plaats als over heidstaak moet worden aangemerkt. Voor het kerkelijk en particulier initiatief is In deze een belangrijke taak weggelegd Zeehaven Ten aanzien van de stichting van een leehaven staat het college van B. en W. positief. Het is in principe en onder be- paalde garanties bereid aan de plannen medewerking te verlenen. Daarover heb ben inmiddels enkele besprekingen plaats gehad met een lid van Gedeputeerde De situatie bij het gasbedrijf is thans dat de eigen produktie per 1 decern- ;r jl. is gestaakt. De stoomvoorziening bient nog in tact te blijven ten behoeve •an de verwarming van de dienstgebou- ren, alsmede voor eventuele aanvullende roduktie van gas, gedurende de periode, at de afneming van Leiden plaats heeft Explosie schade Over de explosieschade zegt de me. jnorie, dat de kosten wegens glasschade bij de omwonenden in hoofdzaak gedekt lijn uit de brand, en explosiepolissen pan betrokkenen. Voorzover men niet ja as verzekerd, ligt het in het voornemen van het gemeentebestuur de verzoeken daartoe, overigens geheel onverplicht, in welwillende overweging te nemen. Over de bouwactiviteiten in de Hoor- nespolder wordt onder meer gezegd, dat er maatregelen dienen te worden getrof- n de bouw van woningen in de gesubsidieerde sector doorgang te doen vinden ook op langere termijn. Over de wijze, waarop dit kan geschieden, vindt momenteel overleg plaats. Ten aanzien van de begroting van de ilgemene dienst wordt opgemerkt, dat tich steeds duidelijker een ontwikkeling iftekent, die het voeren van een finan cieel beleid op langere termijn en een iJweging van prioriteiten uitermate wen- lelijk doet zijn. Er zal een begrenzing de uitgaven moeten zijn, welke op gegeven ogenblik buiten de invloeds- r van de individuele gemeente ligt. )eze begrenzing zal dan tevens limieten itellen aan de financiële capaciteit der lemeente, zowel wat de jaarlijks terug- terende uitgaven en inkomsten aangaat als met betrekking tot de kapitaalsin vesteringen. Hiervan zal ook de raad tich rekenschap moeten geven bij het laar voren brengen van allerlei wensen. Zwembad Een bezinning op wat als het meest irgent moet worden aangemerkt, zal loodzakelijk zijn. Op korte termijn zal jen keuze moeten worden gedaan. Het :al duidelijk zijn, dat deelneming nedewerking van de bevolking aan meentelijke activiteiten in beginsel altijd >p prijs zal worden gesteld. Met betrek king bijvoorbeeld tot het bouwen var zwembad, zullen B. en W. het op ►rijs stellen concreet te mogen verne ïen zich de medewerkign va levolking voor ogen stelt, voordat het college zich daarover uitspreekt. n W. achten geen termen aanwezig if te wijken van de tot nu toe gevolgde im de sportcommissie en de com- voor de oudheidkamer geen pre- entiegeld toe te kennen, daar beide :ommissies niet gezien kunnen worden ils echte raadscommissies In 1964 zal het internationale gemeente, contact met Lowestoft hieruit bestaan jat 22 leerlingen met begeleiders naar katwijk zullen komen en wel van 15 tot 2 mei Het ligt in de bedoeling de schooluitwisseling met na elke tweejaar lijkse periode een onderbreking van een jaar voort te zetten. De samenwerking tussen dc brand- weergroepen te Katwijk aan Zee en Kat- wijk aan den Rijn is thans zeer goed, evenals die in het korps in het algemeen Overwogen wordt in specifieke woon straten, waar minder het accent behoeft te worden gelegd op de hoeveelheid licht, wat sierlijker verlichtingsarmaturen te plaatsen. Nader zal worden onder zocht in hoeverre verbetering vai verlichting in de omgeving van de Kani- nefatenstraat en de Saksenstraat moge lijk is. Bouwgrond Op dit ogenblik zijn er in de gemeente Katwijk nog bouwrijpe gronden ter be schikking voor de bouw van 2100 wo ningen Gezocht wordt naar een oplos sing. die het mogelijk maakt de woning- produktie onverminderd voortgang te doen vinden. Gedacht wordt aan een uit breiding van de bebouwing in de Hoor- nespolder in de richting Noordwijk. Met het gemeentebestuur van Noordwijk zijn reeds de eerste contacten daartoe gelegd Op een vraag, of er in de gemeente Katwijk plaats is voor de bouw van goed kope woningen tot 14.000, antwoorden B. en W. ontkennend, als zijnde niet pas send in de mogelijkheden waarvoor d« bebouwingsmogelijkheden in het uitbrei. dingsplan zijn opengesteld. Het statistisch woningtekort is nu ir Katwijk 6,9 pet. Dat bedroeg op 1 januari 1956 en op 1 januari 1960 respectievelijk 14,8 en 7.9 pet. Koophuizen Indien in een enkel geval blijkt, dal uit de eigen ingezetenen zich beslist geer gegadigden hebben aangemeld, is bi; hoge uitzondering wel eens een vesti gingsvergunning verleend aan een niet ingezetene, bij de aankoop van een wo ning in de gemeente. Het behoort tot de uitzonderingen Omtrent de definitieve plaats va weekmarkt wordt opgemerkt, dat deze zo dicht mogelijk bij de tegenwoordige De kwestie zeehaven komt nogmaals ter sprake. Gezegd wordt, dat na het op treden van de nieuwe regering via de voorzitter van de Stichtingscommissie contact is gezocht en verkregen met de minister van verkeer en waterstaat. Ver der wordt eveneens gestreefd dc Kat- wijkse belangen te vertolken bij de mi nister van landbouw en visserij. B. en W. zijn van mening, dat de kos ten, die de gemeente maakt ten behoeve van de strandexplotiatie ten minste moeten worden gedekt door de opbrengst van de strandpachten en andere inkom sten. Het ligt in de bedoeling voo: komende seizoen de diverse inkomsten van de gemeente uit de strandexploi- tatie nauwkeurig te bezien. Voor het ko mende seizoen zal tevens aandacht wor. den geschonken aan de verpachting var het noorderstrand. Een splitsing van dil (Advertentie) door de leerlingen van de a.s. vrijdag half 8 in MUSICA strandgedeelte ligt in de lijn der ver wachtingen. Het ligt in het voornemen in de Hoor- nespolder een vier- en een drieklassige houten noodschool te doen plaatsen. In dien blijkt, dat daaraan behoefte bestaat, kan één van de scholen voor het open baar lager onderwijs worden bestemd Het aantrekken van een vakonderwij zer lichamelijke oefening, uitsluitend voor het gewoon lager onderwijs is na genoeg onmogelijk. Na diverse vergeefse pogingen is het thans gelukt met ingang van 1 januari 1964 een tweede vakonder wijzer aan te stellen, die ook met het onderwijs lichamelijke oefening aan de uloschool zal worden belast Voetbalveldjes Er zijn plannen om bij de binnensluis een tweetal voetbalveldjes aan te gaan leggen en gelegenheden voor andere spor. ten te projecteren, terwijl daar ook ge dacht wordt aan ruimte voor troephuizen en speelterreinen voor de padvinderij, Onderhandelingen zijn gevoerd om komen tot aankoop van de molen „De Gerechtigheid" Resultaat hebben deze niet gehad. B. en W. stellen voor de goeding aan de oranjeverenigingen de traktatie van schoolkinderen te hogen van 0.50 per kind tot 0.75. Verwacht mag worden, dat de aanleg van sportvelden in de Hoornespolder het komende voorjaar zal aanvangen. De plannen tot stichting van een sporthal bevinden zich nog in het stadium van Botsing in Katwijk Zee KATWIJK ZEE In de „Pan" had gisteravond omstreeks 6 uur een botsing plaats tussen een personenauto en een zware oplegger. De auto werd flink be schadigd. De inzittenden liepen ver wondingen op. Het verkeer was gerui me tijd gestremd NOORDWIJK AAN ZEE Morgenavond draait de Hervormde Jeugd raad in Lido de film Omzien in wrok. Dit berenstuk van John Osborne is indertijd als toneelstuk opgevoerd door Theater. Het is verfilmd door re gisseur Tony Richardson, een regisseur, die naar dit werk te oordelen gevoelig is voor lichteffecten en sfeervolle beelden. Naar men weet, tekent Osborne een bepaald soort Engelse jeugd, die door allerlei oorzaken twij felt aan een zinvol leven; er maar wat op los radauwt en vervuld is van een bitterheid over hét leven, de maatschappij, de mensen en zichzelf. De hoofdpersoon, Jimmy Porter, is een student, althans een academicus, die ge trouwd is met een jongedame uit „bete re" kringen en ifiet zijn vriend in een Londense achterbuurt een zolderetage bewoont Overdag staan de jongelui met een snoepkraam op de markt, 's Avonds speel Jimmy trompet en als hij dat niet doet vergalt hij met zijn humeurigheid eigen en anderer leven; het meest wel dat van zijn jonge vrouw, die hij steeds haar „betere" afkomst verwijt. Jimmy is het type van een hysterische sadist; hij vergelijkt zichzelf vaak met een beer, maar dan moet men daaraan toevoegen: een kwaadaardige, vieze, luie beer. Nuttig Het onderwerp van stuk. en film is in hoge mate onsympathiek. Toch, en daar om heeft zo'n schildering haar nut, toch zijn er dergelijke psychopathische figuren en daaruit voortvloeiende situaties in onze maatschappij. Het is geen plezier ermee te moeten kennismaken; maar het is zeer leerzaam voor wie de mens wil leren kennen ook in zijnaspecten die niet sympathiek, niet bewonderens- Ongelukken in Noordwijk NOORDWIJK Bij het kruispunt Beeklaan-Boekerslootlaan te Noordwijk had een aanrijding plaats tussen een per sonenauto en een caravan van een Noordwijkse loodgieter. Beide wagens werden ernstig beschadigd. NOORDWIJK In de Huis ter Duin straat slipte een personenwagen op het gladde wegdek De auto schoof het plant soen in en werd beschadigd. NOORDWIJK In de Pickéstraat te Noordwijk reed een bloembollenkweker met zijn bromfiets tegen een boom. Ver moedelijk verkeerde de bestuurder on der invloed van alcohol. De man liep letsel aan het hoofd op en is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht. Entreegeld belangrijk verhoogd RIJNSBURG De leden van de veilingvereniging Flora krijgen ter' gèlëgènheid van het halve eeuwfeest der veiling geen feestavond aangebo- j den. De feestcommissie had gistermiddag op de algemene ledenvergade- I ring drie voorstellen; 1. niets doen; 2. een feestavond van f 25.000; 3. een I diner voor alle leden van f 50.000. De meeste leden vonden beide bedragen te hoog. In overeenstemming met een eerder genomen besluit kwam men I overeen de festiviteiten te beperken tot een receptie en een diner voor I bestuursleden en genodigden. Een ander punt dat nogal enige dis- Ëie uitlokte, was het voorstel het en- geld te verhogen van f 40 tot f 500. rzitter G. van Delft verdedigde het foorstel door de aandacht te vestigen op de sterke vermogenspositie van de Vereniging en de onrustbarende toeloop van nieuwe leden, vooral schakelcursis ten. Sommige ledgn vonden het nieuwe entreegeld aan de hoge kant, anderen vonden het nog te laag. Er waren er ook die het te laag èn te hoog achtten, te hoog Voor de zoons van leden die zelf begin nen en te laag voor de grote bollen- firma's. De voorzitter zegde een soepele toe passing van het vernieuwde artikel toe Het bestuur zal bevoegd zijn het entree geld in bepaalde gevallen op een lager bedrag vast te stellen. Dit gehoord heb bende had niemand bezwaren meer. Reclame Besloten werd voorts f 50.000 uit te pekken voor reclame, waarbij f 28000 Voor het bloemencorso. Aan de bijdrage aan het corso wilde men gaarne de voor- Warde verbinden, dat een bestuurslid van Flora aan het corsocomité wordt toe gevoegd. De verdere voorstellen, waarover wij onlangs reeds uitvoerig schreven, gingen zonder meer onder de hamer door Daar- 8 toe behoorden de uitbetaling van het le- 3 denkapitaal tot en met 1957 groot 2f 280.950.42, de vaststelling van het voor lopige veilingpercentage op 6. de afschaf- Jfiog van de contributieheffing en de res- titutit van de waarborgsom van t 2,50 In zün openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van dc heer D. van Egmond. Het afgelopen jaar was voor vele kwekers ongunstig en moeilijk door de strenge winter en de natte zomer. Toch steeg de omzet van de veiling. Deze omzetstijging moet voortduren gezien de uitbrei dingen en de oplopende kosten. De heer Van Delft wees op de tempe- ratuurbehandeling van bollen in het la boratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse, waardoor tulpen eind december in de volle grond in bloei kunnen wor den gebracht. Ook in de Rijnsburgse proeftuin wordt op dit punt geëxperi menteerd. De leden werd aangeraden daar eens een kijkje te gaan nemen. Per 1 april is de vergunning voor de uitbreiding tc verwachten. In studie is een voorstel de leden van 65 jaar in de gelegenheid te stellen hun ledenkapitaal Export r het De heer T. Kralt vertelde loop van de export. De omzetstijging houdt ongeveer gelijke tred met de uit breiding van de export. Vorig jaar werd voor f 88 miljoen geëxporteerd, dit jaar voor f 111 miljoen. Een goedgerichte re clame-actie blijkt van grote betekenis te zijn. Een belangrijke rol bij de export- bewondering speelt het Productschap. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. Bouwman en P. van Delft her kozen. Bij de verkiezing van leden voor de raad van bijstand waren de heren P. der Meer. H, H. van Nobelen en A. Vletter wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd niet herkiesbaar. Zij kregen een kist sigaren en een aansteker met inscriptie. De heer H. Imthorn (Val kenburg) werd herkozen. Gekozen wer den W. A. J. van Nobelen (Noordwijker- hout), Adr. van der Meer (Noordwijki. Jac Vliegenthart (Katwijk) en A. Vlet ter (Rijnsburg). Vanavond concert in Rijnsburg ^RIJNSBURG. Vanavond concerteert de muziekvereniging „Wilhelmina" in de „Flora"-hallen onder leiding van de heer J. H. Bosveld. Het programma vermeldt werken van Walters, den Arend, Jak. ma. Altink en Tierolff. Een tuba-solo ..Shine through my dream" van Ivor No- vello zal gespeeld worden door Marinus van Delft Ook het tamboerkorps zal medewerking verlenen. Na de pauze voert de toneelgroep O.B.K. het spel „Zijne prinselijke Hoog heid" ten tonele. Burgemeester Koomans spreekt het openingswoord. RIJNSBURG. De plaatselijke afde ling van de Ned. chr. Bond van Over heidspersoneel vergadert vanavond in het Gereformeerd Jeugdhuis. Bondssecre- taris W. Wieringa zal spreken over „sa laris- en prijspolitiek". RIJNSBURG. Morgenavond komen de leden van de A.R.-kiesvereniging in de zaal achter de Chr. Geref. kerk elkaar om te luisteren naar mr. W. Aan- tjes, lid vande Tweede Kamer en se cretaris van de chr. Aannemersbond, Deze bespreekt de actuele politieke si- tuatie. Tevens zal een bestuursvoorstel ter tafel komen om de contributie te verhogen van 6,— tot 10,— per jaar. waardig, maar hoogst immoreel en wal gelijk zijn. Gaf het stuk dit gegeven enigszins schetsmatig aan, deze film doet dit zeer gedetailleerd. De hoofdfiguren, vertolkt door Richard Burton, Mary Ure en Claire Bloom, weten de situatie zo niet aanvaardbaar, dan toch wel bestaanbaar te maken. Als zodanig moet men dan ook het werk van deze Engelse regisseur zeker bewonderen, hoezeer men,ook wenst van figuren als Jimmy Porter in de werkelijkheid verschoond te blijven, maar ja, de mensen heeft men niet voor het uitkiezen. Wij moeten ruimte maken dus extra voordelig; KINDERSCHOENEN vanaf3.95 DAMES PUMPS EN f 7 50 - f 10 - - f 12.50 SPORTSCHOENEN vanaf1 1 HERENSCHOENEN vanaf12,50-ƒ15.- Dus voor de feestdagen nog een extra paartje gekocht bij Schoenhandel HAASNOOT in de Princestraat KATWIJK ZEE. In hotel Riche vergaderde gisteravond de Katwijkse Red dingsbrigade. De waarnemend voorzitter, de heer E. Wouda, releveerde, dat het 40-jarig bestaan van de brigade is herdacht met een grote demonstratie, waar ook prins Bernhard bij tegenwoordig was. Er was toen veel belang stelling van de zusterbrigades. De zeeprestatietocht moest door het weer twee maal worden uitgesteld; er waren op 31 augustus toch nog meer dan 100 deelnemers. Dank werd gebracht aan het gemeentebestuur voor de mede werking op alle gebied. De dienst gemeentewerken werd dank gebracht voor het vele werk, zoals bij de afzettingen. Met de strandpolitie werd prettig samen gewerkt, evenals met de strandexploitanten. Ondanks de ongunstige zomer was het badseizoen erg druk. Aan de Zuid boulevard werden door de E.H.B-O. en aan de Noordboulevard 291 ge vallen behandeld. Er waren 234 zoek geraakte kinderen aan de Zuidboule vard en 95 aan de Noordboulevard. Er werden 19 reddingen uitgevoerd, 10 aan de Zuidboulevard en 9 aan de Noord- boulevard. Er werd 11 maal uitgerukt wegens loos alarm. 1963 werden examens afgenomen het diploma strandwacht. Voor het diploma A slaagden 10, voor B 5 en voor leden- Voor het strandjeugdbrevet slaagden 11 leden. Aan 18 leden werd het zwemdiploma A en 12 werd het di ploma B uitgereikt. Voor het E.H.B.O.- ïen slaagden 5 leden Voor de E.H.B.O,-cursus is van de zijde van de strandexploitanten veel belangstelling. Naarstig wordt gezocht naar een groter Zwemopleiding De zwemopleiding is een groot succes. Financieel echter Is ze een schadepost de brigade. De opleiding komt de brigade op een verlies van f 1000. On danks dit nadeel Is het bestuur van me ning, dat deze opleiding een van de pi laren is waar het werk van de brigade op steunt. Dank werd dan ook gebracht aan de instructeurs en vooral aan de heer J. de Bruin, die zoveel doet voor de jeugd. Bij de zwemwedstrijden in Schiedam werd veel geleerd. De voorzitter vond het jammer, dat er nog niet veel schot zit in de plannen voor aanleg van een zwembad Materiaalloods Wat de materialen betreft, de porto foons hebben goede diensten bewezen. Bij de uitwatering deed de spreekbuis dit. De boten moeten nodig worden na gezien. De materialenschuur is zeer slecht. Het gemeentebestuur heeft echter steun toegezegd voor een nieuw gebouw, en binnenkort zal dit worden gereali- Wat het strandwerk betreft, werd ge wezen op het gevaar van de luchtbed den. De aotiviteit der leden was groot Dr. Berghuis te Katwijk aan Zee: KATWIJK ZEE. De A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" ver gaderde gisteravond in het Geref. Jeugdhuis „Irene". Voorzitter D. J. Brouwer heette in zijn openihgswoord bijzonder welkom de raadsleden Nic. Parlevliet en L. Kreft en het oud-raadslid A. Wassenaar. Aanwezig waren ook vele leden van de zustervereniging te Katwijk a. d. Rijn. Na enkele huishoudelijke zaken te hebben afgehandeld, kreeg dr. W. P. Berghuis, voorzitter van de-A.R. Partij, gelegenheid te spreken over: „In de branding". Onze neutraliteit van voor de oorlog is voorgoed voorbij. Ook als A.R.-partij zijn wij de dingen in andere verhoudingen gaan zien. Wij voelen ons betrokken bij het geschil- Berlijn en wij hebben onze zonen naar Korea gestuurd. Deze gewijzigde houding is geen verloochening van het verleden. Maar men moet ook niet in het ver leden blijven rusten. Wij moeten in deze verwarde politieke wereld onze eigen weg zoeken en een oplossing trachten te vin den voor de vraagstukken waarvoor wij worden geplaatst Niet aangetoond De tijd, dat wij aan het feit, dat in China 200 miljoen mensen door de hon gerdood wegvielen „gewoon" voorbij gin gen en ons zorgen maakten over een vriend, die een been brak, ligt achter ons jen gelukkig op dit punt is er wezenlijk wel wat veranderd. Nieuwe zelfstandige staten zijn thans onze naaste geworden: en wij hebben hiervoor een taak gekre gen deze te helpen. In de 20e eeuw is de sociale kwestie toegespitst op de achtergebleven gebie den. Dit betekent ook voor de A.R.-partij werken in groter en ruimer verband. Dr. Berghuis ging nader in op de soms aan hem gestelde vraag of dit alles niet gaat betekenen een relativeren en verlooche nen van de oude beginselen. Dr. Berghuis ontkende dit ten stelligste. Van de zijde der verontrusten in de partij is dit nog nooit concreet aangetoond. Nog altijd blijft van toepassing; in ons begin sel ligt ons hart. Men heeft in de A.R.-partij niet altijd in het oog gehouden, dat men een be ginsel niet moet laten verstarren in con clusies van beginselen. Als wijzigingen in de partijbeginselen noemde dr. Berghuis, het verzet tegen de leerplicht; dit was indertijd in strijd met het beginsel. Evenals de schoolartsen- dienst en de noodwet-Drees. Het is op merkelijk, dat men deze verwijten aan treft bij de oudere leden der partij. De jongeren zien in, dat men als principiële partij niet meer uit de voeten komt. In concrete situaties moet de hand toch doen, wat hij vindt om te doen. Wij moeten de beginselen der partij zien als „tijdgebonden" en beleefd door men sen in een concrete situatie. Het hal- starrig vasthouden aan bepaalde uitspra ken en conclusies maakt het onmogelijk een levende politiek te voeren. Meesturen Er is geen blijvend politiek beginsel tot de jongste dag. Het is een voorrrechf dat de A.R.-partij de politiek van hal- starrigheid tijdig heeft losgelaten; hier door kwam zij open te staan voor de grote wereldvragen. Wij mogen thans voluit staan als een Christelijke partij in de wereld, waarin wij leven. Met dit onderwerp kan men alle kanten uit, maar dr. Berghuis wilde direct een zekere afbakening van grenzen. Het heeft allereerst te maken met de tijd waarin wij nu leven. Dr. Berghuis, die pas uit Brussel was teruggekeerd, merkte op. dat allerlei problemen van deze tijd nu juist om een christelijke visie te vragen. De tijd van het isolement is voorgoed voorbij, er is nog nooit een tijd geweest waarin ieder persoonlijk zó bij het wereldgebeuren is betrokken als nu. Wij worden als A.R.- mensen gesteld voor vragen betreffende het geestelijk en zedelijk leven; men vraagt onze instelling ten opzichte van de cultuur en het sociale leven, enz. Dit alles geeft een zekere beroering en spanningen, maar dit is onvermijdelijk. Nog nooit, eerder is het wereldgebeuren zo veelomvattend geweest als thans KATWIJK a. ZEE Vrijdagavond vergadert in het Geref. Jeugdcentrum in de Voorstraat de Protestantse ge spreksgroep. Tc l.eer L. Kolsbcck zal r. inleiding houden over Genesis 1 en 2; aanvang 8 uur. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG Donderdagavond om 8 uur spreekt in de zaal De Vries voor de Herv.-Geref. Evangelisatie ds. Van den Ent Braat te Monster. Ook Abraham Kuyper heeft nooit be doeld. dat zijn program als een Evangelie worden gezien.- Wij worden geroepen mede te sturen in de branding van deze tijd, want wij zitten in een stroom versnelling. Wij hebben het als antirevo lutionairen wel eens té goed geweten. Het is de partij vooral na de oorlog niet voor de wind gegaan. Bij elke verkiezing brok kelde er weer een stukje van af. Waar zijn de grote figuren van voor de oorlog voor onze tijd? De partij is de greep op het Nederlandse volk kwijt geraakt. Toch biedt het program van beginselen van na de oorlog een breed perspectief. Ons wordt thans niet minder dan een wereldtaak opgedragen. De protestantse invloed in de Europese integratie zal zeker merkbaar worden. Wfj worden nu in staat gesteld onze boodschap tot over de grenzen te doen laten horen! Wij zijn er aan ontkomen om een onvruchtbare partij te zijn. De opdracht moet ons opwekken tot activiteit. Wij krijgen nooit een volmaakte staat, maar zullen er toch naar blijven jagen. Alleen vanuit deze Christelijke benadering is er voor de A.R.-partij nog een grootse taak in het vooruitzicht gesteld. Dit jaar werd veel last ondervonden 'an kwallen. In de rondvraag werd de aandacht ge- •estigd op het ontbreken van reddings middelen bij de bruggen in Katwijk aan den Rijn. Proefvaart ging niet door KATWIJK AAN ZEE De proefvaart an de KW 44, die vanmiddag zou wor den gehouden, is niet doorgegaan. In verband met de mist moest het schip Harlingen blijven liggen. Er zal nu in nieuwe datum worden bepaald. KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 0.57 en 13.18 uur; laag water 8.58 en 21.11 uur. Geref. Kerk Katwijk Zee beroept ds. W. Bakker KATWIJK ZEE In desisteren ge houden Gemeente-avond heeft de Geref. Kerk van Katwijk aan Zee een beroep uitgebracht op Ds. W. Bakker, Geref. predikant te Blokzijl. Ds. Bakker is be roepen als 3e predikant. HIJ is 32 jaar, gehuwd ën heeft 2 kinderen. Blokzijl is zijn eerste gemeente. KATWIJK ZEE Gistermiddag werd een bejaardenbijeenkomst gehouden in de Oranjezaal. Er werd genoten van een. visserijfilm. die het bedrijf in al zijn facetten liet zien. De heer C. van Duin sprak een openingswoord. Een tractatie verhoogde de stemming. Katwijkse filatelisten gaan histrumexpositie houden KATWIJK ZEE. De postzegelver eniging „Philatelica" hield een bijeen komst in Casa Cara. Voorzitter J. L. van Kempen verzooht de leden op do jaarvergadering op 4 februari ieder 2 bladen uit de eigen verzameling mee te brengen, die dan door een commissie (bestaande uit leden van het hoofdbe stuur) zullen worden beoordeeld naar netheid, verzamelvaardigheid, e.d. Prij zen zullen ter beschikking staan, terwijl bij het le lustrum van de afdeling een tentoonstelling zal worden gehouden. In plaats van de secretaresse mej. J. Haasnoot, die dank werd gebracht voor haar vele werk. zal de heer S. Hofstra het secretariaat gaan behartigen. Na een verloting en veiling werd nog geruime tijd gehandeld en geruild. De volgend bijeenkomst wordt ge houden op donderdag 7 Januari. Voor de jeugd is er een bijeenkomst in de Groen van Prinstererschool om Katwijk telt nu 2500 boilers Gistermiddag werd in Katwijk de 2500ste elektrische boiler geplaatst en wel in de woning van jjle heer en mevrouw Van Duijvenvoorde, Nach tegaallaan 121. Namens de gemeen tebedrijven bood directeur J. A. Blom een kranenset aan. De fabrikant van de boiler deelde mede, dat ter gelegenheid van deze „2500ste", de boiler aan de familie Van Duijvenvoorde wordt geschon ken. Foto: de directeur der gemeen tebedrijven, de heer J. A. Blom, stelt de boiler in werking. Foto D. Kruyt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 13