Nieuwe Leidlse Cowamnt Ook voor karnemelk en melkprodukten prijsstop Lagere belasting voor vakbondsleden? m Maatregel tegen dure celstofluiers CBS: leven was vorige maand niet duurder Granaat wondt vier militairen FBI arresteert man die valse inlichtingen gaf Sterk, rechtvaardig, beheerst en geduldig Nieuwe risicoregeling in aannemingscontracten Ongerustheid over impasse in de bouw Keeler bekent meineed Commentaren Rusland wil nog steeds tarwe kopen in de Y.S. Drie vakcentrales schrijven minister Witteveen IEMCO N.V. CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Leiden Steensiraat 37 Telefoon 31441 Abonnementsprijzi „StMrfvaittgh la glufcU»— Vrijdag 6 december 1963,44dte jaargang Lichte vorst Droog weer met plaatselijk bewolking en hier en daar mist, maar ook opkla ringen. Zwakke wind, aanvankelyk oos telijk. later veranderlijk. Vannacht en morgenochtend overwegend lichte vorst, morgenmiddag temperaturen even boven nul. Voor vervolg zie pagina 7) EEHDE TVE MINISTER van economische zaken, prof. dr. J. E. Andriessen heeft opnieuw het mes gezet in de te hoog opgelopen prijzen van sommige artikelen. Dit keer heeft de minister maatregelen afgekondigd voor karne melk en melkprodukten, alsmede voor celstofluiers. Een zeer intensieve controle heeft overigens uitgewezen, dat voorzover in den lande prijsverhogingen zijn te constateren, deze voor het meren deel in overeenstemming zijn met de geldende spelregels van het prijsbe leid. Naar mag worden aangenomen, zul len verdere maatregelen wel achter wege blijven aangezien de minister duidelijk te verstaan heeft gegeven dat inmiddels tegen elke niet recht matige prijsverhoging is opgetreden Met deze hogere prijzen zal het ove rigens wel loslopen, want een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft aangetoond, dat de kosten van levensonderhoud in november even Hagenaar gedood op rijksweg 4 a Op rijksweg 4a is vanmorgen om half- negen een verkeersongeluk met dodelijke afloop gebeurd. Op het gladde brugdek nabij Rijpwetering slipte een personen auto, bestuurd door de heer L. uit Den Haag. De wagen schoot door de midden berm en botste frontaal tegen de uit Am sterdam komende personenauto van de heer L. uit OudBeijerland. De Hagenaar was op slag dood. De heer L. uit Oud-Beijerland werd licht gewond naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den overgebracht. Na behandeling keerde hij huiswaarts. De Haagse auto werd geheel vernield, de andere werd z1 beschadigd. De heer J. J. van Houten, secre taris-generaal van het ministerie van defensie, is gistermiddag zoals we in een deel onzer edities nog meldden op het ministerie aan het Plein in Den Haag over leden. Hij bereikte de leeftijd van 60 jaar. Hij werd in zijn kamer op het ministerie onwel en over leed korte tijd daarna. Zijn stoffe lijk overschot is naar het zieken huis Zuidwal gebracht. 9153 woningen n de maand oktober zijn 9.153 nieuwe woningen voltooid (oktober 1962 8.232). Van januari t/m oktober kwamen 60.755 woningen gereed (62.221 in de overeenkomstige periode van 1962) Het aantal in aanbouw zijnde wonin gen steeg tot 139.368 op het eind van oktober. Op 13 december zal in hotel De Witte- brug te Den Haag een ontvangst worden gehouden in verband met het afscheid van ir. G. Jonkheid als directeur van Bataafsche Aanneming Maatschappij. In een oogopslag Paus op reis: onrust in het Midden-Oosten? pag. 2. Sint-Nicolaas gaf dure ca deautjes pag. 5. Minimumlonen zonder over- werktoeslag pag. 5. Geen school op Tholen tot nieuwe jaar; commissaris over de naastenliefde pag. 5. Duitsers vinden aftappen te lefoon heel gewoon pag. 7. Geen zuivere koffie pag. 7 Ook Duitsland speelt met ra ketten pag. 7. hoog zijn geweest als die in de daaraan voorafgaande maand. In het algemeen kan worden gesteld, dat de resultaten van de tot nu toe ver plichte controles en onderzoekingen de aanvankelijke opvatting van de minister economische zaken hebben beves tigd dat, met uitzondering van een aan tal prijsverhogingen in bepaalde voe dingsmiddelen sectoren, samenhangende met de gestegen prijzen van agrarische produkten en grondstoffen, geen sprake is van een tendentie tot prijsverhoging over de gehele linie. Van prijsverhogin gen vooruitlopende op loonkostenstijgin gen in het komende jaar is, op zeer incidentele uitzonderingen na volgens de minister niets gebleken. Het C.B.S. heeft in zijn maandelijks overzicht van hel verloop der prijzen, waaruit'het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders wordt gedestil leerd, de artikelen opgesomd die in c afgelopen maand in prijs zijn gestegen. Het betreft hier tabak, aardappelen, brood, vlees, vleeswaren, melk, kaas, margarine, dagbladen en kleren. De vloed van deze prijsstijgingen «P het totaalindexcyfer bedroeg büna één punt. Daartegenover vertoonden de indexcijfers voor groenten, fruit en bloemen echter een daling, doordat de prijzen van deze artikelen in november in het algemeen meer onder het niveau van het basisjaar (1959—1960) bleven dan in oktober het geval was. Hierdoor bleef het ^totaaiindexcijfer ongewijzigd: uitgaande van het jaar 195£ 100 bedraagt dit cijfer thans 109. He1 indexcijfer inclusief sociale verzekerin gen en belastingen handhaafde zich op 107. Melk Na de eerder getroffen maatregelen tegen de prijzen van huisbrandkolen, houten meubelen, witwasserijen en met- selbakstenen heeft minister Andriessen vandaag dus een prijsstop afgekondigd voor karnemelk en melkprodukten. De minister merkt hierover op, dat in ver schillende delen van de provincie Zuid- Holland en het zuidelijk deel van Noord, holland de prijzen van karnemelk en var een aantal melkprodukten een tot viei cent per eenheid meer zijn verhoogd dan in overeenstemming was met het ge voerde prijsbeleid. „Teneinde deze prijs verhogingen ongedaan te maken, bleek weliswaar begrip voor het standpunt de regering, doch kon geen voldoende zekerheid worden verkregen, dat de melkhandelaren in deze gebieden op korte termijn zich zouden gedragen O' eenkomstig het prijsbeleid. Om deze den moest voor het werkgebied der Alge mene Vereniging voor melkvoorziening te 's-Gravenhage, omvattende bijna de gehele provincies Zuid-Holland Utrecht, een prijsbeschikking worden af gekondigd". In deze beschikking zijn de volgende hoogsttoelaatbare verbruikersprijzen op genomen: karnemelk 38 cent, gortpap 46 cent, havermoutpap 61 cent, bloempap 46 cent, rjjstpap 64 cent, melkyoghurt cent en vanillevla 82 cent, alles per liter fles, alsmede karnemelk 21 cent, melk yoghurt 33 cent, ondermelkyoghurt 21 cent, vanillevla 43 cent en chocoladevla 47 cent per halve literfles. Celstofluiers Ook wat betreft de verkoop van stofluiers heeft het overleg met het be trokken deel van het bedrijfsleven niet geleid tot het ongedaan maken van de te hoge prijzen. De prijzenbeschikking dit artikel houdt in, dat de prijs van stofluiers niet hoger mag zijn dan die welke gold op 1 juni. De besprekingen met de Vereniging m Nederlandse Chemigrafische Inrich tingen over niet aanvaardbare verhogin gen van de prijzen voor clichés hebben meer resultaat gehad. Zij heeft haar prij zen verlaagd evenals de producenten De minister noemt ook nog enkele andere artikelen waarvan de prijzen zijn verlaagd al dan niet na overleg met het ministerie van economische zaken: lichtingsartikelen, bepaalde merken mail lots, bouclé, een bepaald merk centri fuges en snehvassers. Op de handgranaatbaan van het in fanterie schietkamp in Harskamp zün gisteren twee militairen vrü ernstig eu twee anderen zeer licht gewond doot een ontplofbare handgranaat. De 19-jarig dienstplichtig soldaat A. Vooijs uit Monster liet, toen hij voor een oefen worp aan de beurt was, een al op scherp gestelde handgranaat ach ter zich uit zijn hand vallen. De tweede luitenant A. G. H. Kerkhoffs uit Venlo trachtte het projectiel nog weg te schop pen. maar dit ontplofte reeds. Soldaat Vooijs en luitenant Kerkhoffs werden aan hun benen en voeten gewond. Sol daat Vooijs kreeg boMÏendien een shock. Beiden zijn opgenomen in het militair hospitaal in Arnhem. De 19-jarige dienstplichtig soldaat H. Versluis uit Den Haag en de sergeant eerste klasse J. C. van Rooij uit Kort- hoef werden zeer licht gewond Zij kon den ter plaatse door de militair-genees kundige dienst worden behandeld. Onderzoek moord op Kennedy Agent J. Gordon Shanklin, die de leiding heeft van het FBI-afdelings- bureau in Dallas, heeft gisteren ver klaard dat Stephen Harris Landsberg, een inwoner van New York, is ge arresteerd op beschuldiging van het opzettelijk verstrekken van valse in lichtingen inzake Lee Oswald. Landsberg zou op 23 november jl. de dag na de moord op Kennedy, uit eigen beweging naar de FBI in New York zijn gegaan en zou daar hebben gezegd dat Oswald in verbinding had gestaan met een zekere Yves 1'Andres. Landsberg gaf te kennen dat deze relatie verband zou hebben met de moord op Kennedy. Bij een onderzoek is gebleken dat Lands berg een valse naam had opgegeven nL James F. Rizzuto. Later bleek dat Riz- Politiek president Johnson: PRESIDENT Johnson heeft gisterern bij twee gelegenheden gezegd het standpunt te huldigen, dat de Ver. Staten de rol die zij in de wereld spe len „sterk maar tevens rechtvaardig, Ver. van Ned. Gemeenten bepleit: i Nederlandse een brief aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid uiting gegeven aan de groeiende ongerustheid in de gemeen telijke kring over uitblijven van de mogelijkheid een risico-clausule in de bestekken voor aannemingsovereen komsten van nieuwe bouwwerken op te nemen. De Vereniging bepleit nu de onmid dellijke invoering, als overgangsmaat regel, van een nieuwe risicoregeling zoals die thans wordt toegepast bij de drie jaren-contracten voor arbeidsbe sparende bouw. Een dergelijke regeling, die tot op zekere hoogte doorberekening van kostenstijgingen toestaat en efficiënte bouw extra stimuleert, zal de woning bouw op verantwoorde wijze uit de huidige impasse kunnen helpen. De Vereniging acht de invoering van een dergelijke noodmaatregel ook dringend gewenst, omdat een nieuwe risicoregeling zoals de minister zich blijkens zijn recente uitlatingen in de vaste commissie voor volkshuisvesting en bouwnijverheid van de Tweede Kamer voorstelt tot stand te brengen, pas in werking zal kunnen treden, nadat de toestand op het gebied van de lonen en prijzen weer enigszins ge stabiliseerd is. In de gehele bouw en in het bijzon- ;r in de woningbouw is een impasse ontstaan door een sterk willekeurige factor, nl. dc bereidheid of zelfs de mogelijkheid van de aannemers om risico te aanvaarden, waardoor de zorgvuldige planning van de bouw en de continuïteit in de uitvoering drei gen te worden verstoord, aldus de Ver eniging in haar brief. Koningin Elizabeth van Engeland en haar zuster prinses Margaret, heb ben in Burlington House in Londen een privé-bezoek gebracht aan een tentoonstelling. De fotografen waren er als de kip pen bij om de Koninklijke zusters, deze week beiden in het nieuws in verband met te verwachten blijde ge beurtenissen. lachend op één plaatje te vereeuwigen. 0 Zevenhonderd mensen zijn op een bergpas in Noord-Perzië ingesneeuwd, zo is gisteren in Teheran meegedeeld Vijf gestrande reizigers zouden al doodge vroren zijn Op de pas bevinden zich ruim 80 bussen en vrachtwagens. In dit gebied in de provincie Azérbeidsjan heeft het op sommige plaatsen al 48 uur ge sneeuwd. In Zuid-Perzië zouden 3 men sen verdronken zijn bij overstromingen. Een vijftigtal huizen zijn vernield. 0 Communistische guerrillastrijders heb ben gisteren een rivierboot beschoten, waarop zich Zuidvietnamese soldaten be vonden Negentien personen sneuvelden en 69 werden gewond Zij openden het vuur van de dichtbij begroeide oever van een kanaal in de provincie Kien Hoa in de Mekong delta. beheerst en geduldig" moeten zijn. Hij sprak eerst op een bijeenkomst met de nationale veiligheidsraad, waarbij de voorzitter van het huis van afgevaardigden en eventuele opvolger van Johnson in noodgevallen, John Mccormack, aanwezig was. De president verklaarde, dat wijlen president Kennedy de militaire kracht van de Ver. Staten vergrootte en de we reld tegelijkertijd duidelijk maakte, dat het zyn belangrijkste wens was. dat Amerika met andere landen in vrede zou Op een bijeenkomst met leidende func tionarissen van het ministerie van bui tenlandse zaken zei de president, dat de verbetering, die zich de laatste drie jaar ten gunste van de Ver. Staten in het in ternationale machtsevenwicht hebben voorgedaan, een gedeeltelijke verklaring is voor de geest van goede verwachting, die zich gedurende de laatste maanden van het leven van president Kennedy manifesteerde. „Ik ben geen president geworden om dit voordeel weg te wer pen", aldus Johnson. Hij prees tenslotte de leider van het departement, minister Rusk, in wie hij zei volledig vertrouwen te hebben. De 21-jarige Britse Christine Keeler en twee van haar vriendinnen hebben zich vandaag schuldig "verklaard aan meineed en samenzwering tot verhin dering van het recht- De anderen, die zich met Christine Keeler de belangrijkste figuur in het Profumoschandaal schuldig verklaar den ziln haar vriendin Jaula Hamilton- Marshal (23) en hun huishoudster de 56-jarige Olive Brooker. De vierde verdachte in het proces, de Jamaicaanse neger Rudolph Truello Fenton (39) verklaarde zich onschuldig aan de tenlastelegging van samenzwe ring. In tegenstelling tot de drievrouwen werd hy niet beschuldigd van meineed. De rechtbank Old Bailey heeft niet onmiddellijk een vonnis uitgesproken. Op meineed staat onder de Britse wet een maximumstraf van zeven jaar ge vangenis. Voor verhindering van het recht wordt geen bepaalde straf voorgeschreven, doch wordt aan het oordeel van de rech ter overgelaten. De beschuldigingen tegen het viertal zijn voortgesproten uit het proces tegen en de veroordeling van Aloysius „Lucky" Gordon de 33-jarige Jamaicaanse ne gerzanger en voormalige minnaar van Christine. Hij werd ervan beschuldigd dat Mij Christine had mishandeld. De benoeming kan worden verwacht van mr. A. W. Holsteijn, thans advocaat, generaal bij het gerechtshof te Arnhem, tot officier van justitie, hoofd var parket te Arnhem. Hij wordt dan opvol ger van mr. J. P. Hustinx, die onlangs werd benoemd tot procureur-generaal bij het Arnhemse gerechtshof. De vacature van mr. Holsteijn als advocaat-generaal wordt vervuld door de benoeming mr. J. van IJsendoorn, thans officier justitie bij de rechtbank te Arnhem nieuwe stijl. l'Andres en Landsberg dezelfde persoon waren en dat er geen contact had bestaan tussen Oswald en Landsberg. nan is voorgeleid en als hij wordt veroordeeld, is de maximum-straf die hem kan worden opgelegd vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 10.009 dollar (36.000 gld.). Commissie-Warren De commissie-Warren, die door pre sident Johnson is ingesteld om licht •erpen op de omstandigheden waar onder John Kennedy en zijn vermoe delijke moordenaar Lee Oswald zijn ermoord, heeft gisteren, na afloop van de eerste vergadering, bekend dat het Congres zal worden gevraagd haar de bevoegdheid te verlenen om tuigen op te roepen onder bedreiging an strafvervolging. De vergadering die geleid werd door opperrechter Warren duurde twee en half uur. Aan het slot van de zitting werden de journalisten toegelaten. War- vertelde hun dat nog geen rapporten bij de commissie zijn binnengekomen van de bevindingen van de FBI of andere regeringsinstanties die de moord op Kennedy onderzoeken. De commissie zal vrijdag opnieuw vergaderen. Lof Intussen heeft de Amerikaanse ambas. sadeur in Mexicostad. Thomas C. Mann, lof gesproken over de samenwer king van de Mexicaanse regering by het onderzoek. De regering van Mexico zal de Amerikaanse autoriteiten op de hoog te stellen van alle feiten die zijn komen rast te staan uit het onderzoek naa eis die Oswald van 26 september tot 3 oktober naar Mexico maakte. Oswald op de Cubaanse ambassade om m hebben gevraagd voor een reis Rusland via Cuba. Volgens de Mexicaanse regering vertrok Oswald woedend van de ambassade, toen hy hoorde dat hy een wachttijd van z weken in acht zou moeten nemen. Conally Gouverneur Connally van Texas, die by de moordaanslag op Kennedy ernstig gewond werd, heeft gisteren het Park- land ziekenhuis verlaten. Zyn longver wondingen zyn genezen, aldus artsen van het ziekenhuis. De artsen kunnen echter niet zeggen of hy zyn pols weer zal kunnen gebruiken. De gouverneur moet nog negentig dagen een gipsver band dragen en het zal wellicht eer half jaar duren voordat zal blijken of hij zyn rechterhand weer volledig zal kunnen gebruiken. Kennedy-bibliotheek De twee broers van de vermoorde pre sident, Robert en Edward Kennedy en de president van de Harvard Univer sity, Nathan M. Pusey, hebben gisteren in Boston een campagne aangekondigd om 6 milj. dollar in te zamelen voor John F. Kennedy bibliotheek die va gehele bevolking" zal zyn. TVAAST de miljoenen pakjes die ijverige Sinterklazen en Zwarte Pieten gisteravond hebben uitge deeld. was er dc extra-surprise van de Stichting van de Arbeid: het pak ketje waarop met grote lefers ge schreven stond „Minimuminkomen in 1964 100 per week". Dit mooie geschenk, waarvoor de vakbeweging zeer strijdlustig heeft geiiverd, zal in vele wonineen onge twijfeld met aanmerkeliik meer vreugde zün beeroet dan de letters van banket en de nieuwe das voor vader en de nieuwe kopjes voor moeder. Want in te veel gezinnen heerst nog schrijnende financiële nood. Het akkoord in de Stichting van de Arbeid is *ot stand gekomen on basis van een reëel en aantrekkelijk com promis. waaruit bliikt dat beide par- tiien elkaar tenslotte vol beerip voor elkanders standpunten zijn tege moet getreden. Zulk overleg, hoe moeizaam en soms sensationeel het dit jaar ook is verlopen, schenk)1, vertrouwen ten aanzien van de sociaal-economische ontwikkelingen die nog volgen. QNZE REGERING heeft zich be- reid verklaard, de aandacht van de Amerikaanse regering te vestigen op dc verontrusting onder h«*el on* volk over de doodstraf aan Preston Cohb. He1 is een opmerkelijk iets wan neer zulk een bereidheid aanwezig is met betrekking tot een rechtsge ding in een ander land. Hier is er alle aanleiding toe. Of mag men niet verontrust zijn, wanneer in een menseliike samen leving iemand, een kind nog. zulk een straf wordt ongelegd En dc verontrusting wordt er niet minder on, wanneer dit geschiedt in een land dat wij zo gaarne zien als voorop gaand in de bescherming van men- selHke waardigheid en vrijheid. De veroordeling van deze jongen van wiens schuld overigens velen niet overtuigd zijn to* deze straf heeft reeds een ernstige schok te weeggebracht. Dc tenuitvoerlegging van deze schrikkelijke straf zou een betreurenswaardige vervreemding te weegbrengen in de menselijke be trekkingen zoals die lussen bondge noten behoren te bestaan. Gelukkig is het voor bezinning nog niet te Iaat. Overeenstemming cao buschauffeurs De vier vakbonden van het busperso- neel en de Kon. Ned. Ver. van transport ondernemingen hebben deze week over eenstemming bereikt over de inhoud van een nieuwe cao. Er is rekening mee ge houden, dat de achterstand in de belo ning van chauffeurs by streekvervoers- ondernemingen ten opzichte van die van de gemeentelijke vervoersbedrijven moet worden ingelopen. Dit impliceert, dat de lonen van de chauffeurs In het streek vervoer met meer dan 10 pet. zullen moeten stijgen. De aan het overleg deelnemende or ganisaties zullen hun leden de komende dagen op de hoogte stellen van de re sultaten der onderhandelingen. De twee katholieke organisaties, St. Raphael en St. Bonifacius. en de Prot. chr bond houden morgen een ledenvergadering, de KNTVTO mandag en de Ned. bond van vervoerspersonecl op 19 dec. Amerikaanse eis over vervoer van de baan De Russische ambassade in Washington heeft gisteravond een verklaring uitgegeven waarin wordt gezegd dat de Sowjetunie nog steeds Amerikaanse tarwe wil kopen, mits de prijs billijk is. Dit werd bekend gemaakt nadat de Amerikaanse scheepvaartautoriteiten een onthef fing hadden verleend van de bepa- ilng dat vijftig procent van de tarwe of tarwebloem die aan communisti sche landen wordt verkocht met Amerikaanse schepen moet worden vervoerd. Deze ontheffing geld voor 91.000 ton van een totale hoeveelheid van 100.000 ton tarwe die binnenkort naar Hon- (Va: toon. redaktie) i heeft het ove rleg- orgaan van de drie vakcentrales minister Witteveen per brief om 'n maatregel ge vraagd die het mogelijk maakt dat alle georganiseerde werknemers in aanmer king komen voor de vyf proccntsrege- ling in de belastingwetgeving. Deze regeling houdt in dat alle belas tingplichtigen die minstens honderd gul den aan „verwervingskosten" kunnen aantonen, hun belastbaar inkomen mogen verminderen met vyf procent. In hun brief aan de minister wijzen het NVV, de KAB en het CNV erop dat georgani- seerden in vergelijking met niet aange sloten arbeiders allerlei extra verwer vingskosten hebben als contributie en vergaderingbezoek. Dc regeling zou zowel voor de loon- als de inkomstenbelasting moeten gel-1 Deze stap komt voort uit het initiatief van de Christelijke Metaal Bedrijfsbond, die uitrekende, dat als gevolg van de progressie in de belastingheffing de tien pet. loonsverhoging een aftrek aan be lasting meebrengt die naar verhouding sterker stijgt dan tien pet. en in bepaalde gevallen zelfs wel 25 pet. Aanvankelijk is de mogelykheid bespro ken de regering te verzoeken aan de progressie in de belastingheffing iets te doen. doch deze gedachte heeft men om praktische redenen laten varen. De vak centrales zyn, na overleg met belasting- kundigen, tot de conclusie gekomen dat een gooi naar de vyf-procentregeling wel zo aantrekkelijk zou zijn, temeer omdat daardoor tevens de band tussen vakver enigingen en leden steviger kan worden aangehaald. Zij hopen dus twee vliegen in één klap te vangen. garUe wordt verscheept. Het gebruik van buitenlandse schepen, die goedkoper ver voeren dan de Amerikaanse kan voor de Sowjetunie een belangrijke factor zijn by een besluit over bet al dan niet kopen van graan in de Verenigde Staten. De Amerikaanse scheepraartautoriteiten hebben laten weten dat toekomstige aan vragen van ontheffingen „zorgvuldig zullen worden overwogen". Redelijke prijs In de verklaring van de Russische am bassade in Washington werd erop gewe zen dat de regeringen van de Sowjetunie en de Verenigde Staten in november overeenstemming hebben bereikt over Russische graanaankopen ..op voorwaar de dat dit graan zou worden aangeboden tegen redelijke prijzen in verhouding tot de wereldmarktprijs". De Amerikaanse regering deelde bij die gelegenheid mede dat eventuele verkopen van Amerikaan se graanhandelaren zouden plaatsvinden op basis „cost and freight". In de verklaring van de Russische am bassade wordt verder gezegd dat bij ce onderhandelingen tussen de Russische buitenlandse-handelsmaatschappij en Amerikaanse graanhandelaren is geble ken dat de prijzen die de Amerikanen vroegen ver boven de wereldmarktprij zen lagen en dus niet konden worden aanvaard. Bij zijn vertrek uit Washing ton heeft het hoofd van de Russische re geringsdelegatie gezegd dat de Sowjet unie bereid blijft concurrerende aanbie dingen van de Amerikaanse graanmaat schappij in overweging te nemen. Voor VOL-AUTOMATISCHE WASMACHINES

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 1