SCHOP 'Ruimte VOOR LIEVE LITA GEEF MIJ MAAR. LOU lekkerland OP GODFRIED Ode aan Joseph ZATERDAG 30 NOVEMBER 196S VOOR HERMAN (Van Dad) Komaan, een Sinterklaasgedicht tot de politieman gericht. De brave borst doet dag en nacht nog meer dan van hem wordt verwacht. Hij mag dan niet poëtisch wezen, als 't rijmt wil hij zo'n vers best lezen. Simon en het lichte broekje Als er eentje om zijn liefde zat te kniezen omdat hij bang was d'een of ander te verliezen kon men zijn tranen plengen aan jou brede boezem want jij wist met vernuftig analyse de situatie te doorgronden, en uit te pluizen hoe de dames „hem" er snel in konden luizen. naast vader Cats en al die andere gespuizen. Zij vertrouwden op de raad van de papieren Cupido daarom heeft de Sint voor jou ook een cadeau: een suikerboogje en een suikerpijl erbij en schiet eens raak dit jaar, dan maak je Sint zo blij Hierbij ook nog een vrijer, want Sint begrijpt het wel, wie zich zó voor liefde tntresseert is vast nog vrijgezel. J. DE K. Links bovenaan in vierkant zwart gevat sta ik als ,suimte voor ons" te blad en neem in redaklie-leden-woorden mijn zaterdagse zondagsblad bad maar elke keer als ik mij lees bevangt mij redeloos de ruimtevrees Geef mij maar speeltjes lieve Sint ik ben de ruimte van hel kind ik ben altijd heel zoet geweest voor ieder die mij wekelijks leest geel mij ut» ballen in een nel uxa lettertjes van room-bankei wat popjes met vlechtjes in het haar wat snoezig jurkjes kant en klaar Geef mij redaktie maar wal aktie dat vraag ik bij uw baard geef de redaktie maar wat ruimtevaart R. H. Dus lieve lezers: opgelet vandaag zit onder zijnen pet elk korpslid van de straatpohtie gedichten lezend op zijn fiets ie te hopen op een vriend'lijk woord Hij heeft al zo veel naars gehoord, óók via Ruimte ('t is gewis) dat het gewoon niet mooi meer is Hij denkt: wat zou het nou weer zijn Een gard? Een roe? Of marsepein Gooien ze wéér met pepernoten dan geef ik ze voor hunne bloten, 't Moet maar eens afgelopen wezen Ten slotte kan een ieder 't lezen En da's nou ook zo leuk weer niet" Bijna heeft de Sint, zo meldt het A.N.P. Het leven gelaten bij een kopje thee 't Gebeurde bij het eten van een pepernoot Die helaas in het verkeerde keelgat schoot Als Pieter niet had klaar gestaan Was Sint zelfs 't hoekje om gegaan Voorzeker was de oude man gestikt Had Piet het met d'roe niet doorgeprikt Sint sprak zoals 't bericht vermeldt tot Piet, zodra hij was hersteld M'n beste jongen, 't gaat niet meer zie ik verslik me keer op keer Ik zit maar aan mijn baard te rukken als mij het rijmen niet wil lukken Hier zijn mijn tabberd en mijn staf Maak jij het laatste spul maar af Daar zat die Piet toen bij de stukken Zoals dat gaat: niets wilde lukken Verward in touw, rijm en papier Kwam Pieterbaas ten slotte hier Hier, waar 't gebouw der Ruimt'redaktie het middelpunt van menig actie waar menig hoofd van is vergrijsd heerlijk tot in de wolken rijst Hij sprak: ik vond u in het boek U bent precies wat ik nog zoek Wilt u met uw literaire gaven De zielen dezer mensen laven Schrijf snel een vers bij ieder pak Zo niet, dan ga je in de zak Het ligt precies in jullie lijn Dwarsfluiterig als jullie zijn Omdat het literaire leven hier zonder ruimte niet kan zijn hebben wij ons in rijm begeven met hartebloed en marspein Daar komt Sint NikLOU aangestoomd door vrouw'lijke, blanke Pieten omzoomd Een grote uitgelaten groep grijpt gretig naar de trossen Het schip ligt vast. Men hoort geroep. Ruim baan voor NikLOU's rossen! Want NikLOU voert de macht over het snoep Kijk daar komt LOU, hij treedt aan land Extase groeit hand over hand Niemand vraagt: waarom die komst? Snoep mee. Grijp toe. Denken is allerstomst. T. R. Op de heer DIEMER Enfin, het einde van dit lied is: zet nu maar uw schoen om straks daarin te vinden: wij zullen 't nóóóóóóiiiiiitttt meer doen. Wanneer uen de heer Diemer vergelijkt met Sinterklaas dan mist ïy toch de steamer ons aller krantenbaas Dan mist hy ook de witte baard de lijfwa die hem v oor niets bewaart ijn positie De ruimt gaat hem soms te hoog soms valt er wat te laken dan legt tij onze dwarsheid droo de fluiter die wy maken Toch gev n wij hem op dit feest een poëzi etje klein wy gunn n hem dit wel het mees als comtn entaar op 't zyn O Bomans, gij, die in Den Haag op 2 maart '13 gewoon als Jan Arnold werd geboren en jaren later als Godfried voor eeuwig Haarlem hebt trouw gezworen, ge wilt het niet weten, ook gij moest eerbiedig buigen voor Carmiggelt's werk. Hij die de kroegen en de drank schiep en gü ge kent nu zeker het juiste merk. Wij weten het, ge bent een voorstander van reclame op radio en T.V. via 't gesproken woord, daar'won gij immers al uw lezers mee, maar waarde Bomans teveel contact doet vaak de liefde kwijnen pas daarvoor op, ook uw zon kan binnenkort achter de wolken schijnen. Gij zorgde daar rt*ds zelf voor op het Grand Gala du Duys, na twaalven was het daar «p het toneel beslist niet pluis, veel valse noten, 't klonk echt nlei fijn, 't is dan ook moeilijk om von Kopf bis Fuss een heer te zijn. Wat moeten wij, als Sint en Pieten u voor het komende jaar ten gesche-nke gewen, Een cursus Frans of etiquette voor de leek, 't is ons om het even, Wij willen u n.m. voor één ding behoeden en dan is het zaak dat u dit onthoudt, Wordt nooit in de toekomst Een onaangenaam mens in de Haarlemmerhout. Er was er eens een heer die schreef steeds meer en meer alsof de duvel op zijn hielen zat van oud en nieuw van alles wat hij schreef voor ZIJN plezier de letters op papier schrijven, schrijven, schrijven maar over hier en over daar over Jan en alleman over Siem, die alles kan over opgemaakte meisjes over vergemaakte reisjes over Ierse nachten over Anton, die zo lang moet wachten over roeiers naar een eiland lichten in een weiland Heeft arme Siem de mazelen misschien? schrijven, schrijven maar je wordt vast nog wel eens een zemelaar Pas dus maar op met 't vliegen hoog Sint houdt jop in zijn ('t vinken) oog eigen Sinterklaas We hebben onze ruimte-schoen gezet. We hebhen er ook iets in ge kregen. Een beetje ruimte Wij vinden het marnher en van weinig zin voor traditie getuigen, dat jui-t mi weer Philips zijn scheer- apparaten aan gaat prijzen. Een Zwarte Piet heeft de hele nacht in angst gezeten, omdat de Tenslotte heeft hij zijn pyumahroek maar aangehouden en «Ie kinderen fluisterden vol eerbied: „da's nou een echte". Advertentie: Iedereen, die zijn gebit breekt op onze pepernoten kan gratis een marsepeinen in ruil onl- Weet u wal het voordeel is van de roe? Je kunt er later altijd nog een gordijntje aan ophangen. Sint Nicolaas kwam vanmiddag ook in Loosduinen. Onderweg heeft hij op vier plaatsen gestrooid! Heeft u ons niet gezien in de Heemskerck straat, op het Burg. Fraii£oispleiu het Mecklenburgplein cn op he Pieter de Hooghplcin? Nou wij wa ren er hoor, helemaal vooraan. Tja, als er wat te halen valt Tenslotte nog een „gewo dwarsfluitertje: Militaire dienst maakt vroui geen kenau, betoogt een door un, niet gelezen Nijmeegs proefschrift. Wél drukt de militaire organisatie met haar specifieke verhoudingen en omgangsvormen een stempel op de ontwikkeling van de persoon lijkheid van de leden van de mili taire vrouwenafdelingcti, zo zegt het proefschrift eveneens. Wij proeven helaas deze typisch academische nuance niet als een verschiL O, Luns, gelukkig is. het land, dat zo'n minister heeft Want Sint leest daag'lijks in de krant dat Frankrijk voor u beeft In E.E.G. en Euratom Gü zijt er steeds dé man Als Luns te zijn is ieders droom dan ben je boven Jan O, Luns, gij reist de wereld rond Gij spreekt met groot gezag 't Komt mooi uit uw besnorde mond Wat of 't ook wezen mag EN DAAROM ZEGT EEN IEDER „GUNS" VOOR ONS IS ER ÉÉN JOSEPH EN DAT IS LUNS K. VAN A.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 18