Ontdekking bij Arkel: hier stond kasteel Zwijnsheuvel geeft geheimen prijs Budget provincie biedt te weinig mogelijkheden II Al Al K YAIIBAIC ?Meneer Stiefbeen, wat kan ik voor u doen? Op loonoperaties slechts voorzichtig reageren VRIJDAG 29 NOVEMBER 196; Langs de weg van Leerdam naar Culemborg, tussen Arkel en Spijk, heeft de Rijksdienst voor het Oud heidkundig bodemonderzoek te Amersfoort onder leiding van de heer J. G. N. Renaud, een zeer groot fundament van een kasteelcomplex blootgelegd, da't waarschijnlijk heeft toebehoord aan de in de middel eeuwen zeer invloedrijke familie Van Arkel. De fundamenten zijn ge vonden op de zogenaamde Zwijns heuvel. Het opgravingsterrein ligt in het ruilverkavelingsgebied. Toen de plannen voor de ruilverkaveling ge reed waren, heeft men de R.O.B. verzocht een onderzoek in te stellen naar de fundamenten van het vroe gere kasteel De Leyenburg. Aanvankelijk leek het twijfelachtig, dat men iets zou vinden. Toen een proef- sleuf was gegraven, kwam daaruit niet veel tevoorschijn. Alleen maar wat hout en puin. Later bleek, dat men deze proefsleuf rakelings langs een fundamenten had getrokken. Eerst kwam de zogenaamde voorburcht vrij. Een niet al te breed fundament, dat een groot vierkant vormt. Aan de bin nenzijde van deze muren stonden zwart eiken houten palen in de vette klei, met daartegen een aantal planken ge timmerd. Aanvankelijk koesterde de hoop, dat dit de voorloper va stenen kasteel zou zijn. Later moest men echter deze conclusie verwerpen, omdat de palen daarvoor te elkaar af staan. Men denkt deze palen en planken hebben gediend om tijdens de bouw de vette kleimas- sa in toom te houden, zodat men zon der moeilijkheden met grondverschui vingen de stenen muren zou kunnen op bouwen. De binnenmuren van de nogal grote voorburcht zijn niet terug gevon den, maar nog niet alle grond ij graven. Men kan hier dus nog verrassingen komen te staan. Naast deze voorburcht heeft men een zw« voorburcht blootgelegd met in een v de hoeken de vierkante, zware donji Uit de gevonden fundamenten van hoofdmuur blijkt dat men of bij de bouw of later met ernstige moeilijk heden te kampen heeft gehad. Een groot deel van de eerst gebouwde is omvergehaald en op dezelfde plaats heeft men een nieuwe muur gebouwd. De fundamenten vaiV de toegangspoort tussen voorburcht en hoofdburcht zijn duidelijk te zien. Ook hééft- men achter muur van deze hoofdburcht de daarbinnen gelegen fundering de donjon blootgelegd. Aanvankelijk dacht men, dat de twee zijmuren in de loop der eeuwen reeds waren weg gebroken, doch eergisteren ontdekte men tot ieders verrassing, dat een van de ze zijmuren nog intact was. De fun damenten van zowel de voorburcht,de hoofdburcht en de donjon zijn gegrond vest op dikke houten slieten (boom stammen! met daarover heen een hou ten plankier. Door de druk van de zware, vette klei is een deel van de muur van de voorburcht uit het lood gedrukt. Grootste verrassing De grootste verrassing voor de ar cheologen was wel. dat men enkele me ters in het land achter de hoofdburcht met donjon een dikke, rond lopende weermuur heeft gevonden. Een groot deel van deze zware muur heeft men bloot kunnen leggen. Het vermoeden bestaat, dat deze muur rond het gehele kasteelcomplex heeft gelopen. Indien dit juist is, heeft men in de Leyenburg een unieke kastelenplattegrond gevonden. Verwoest door de Fransen De fundamenten worden gedateerd i de veertiende in het bouwwerk het midden van Dit wordt beves tigd door de grote hoeveelheden dewerk uit die tijd, zoals de bekende Jacobakannetjes, die men in en om het kasteel heeft gevonden. Rondom de burcht heeft men inmid dels ook een deel van het oude' grach tencomplex teruggevonden. Over de geschiedenis en de eigena ren is nog niets bekend. Hiernaar wordt thans een deskundig onderzoek inge steld. Wel is al het vermoeden geuit, dat het gebouwencomplex in het ram- jaar 1672 door de Fransen is verwoest. Door het blootleggen van dit grote kastelencomplex het werk is nog geheel voltooid heeft de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonder zoek een zeer moeilijk karwei ten voer gebracht, omdat men doorlopend had te kampen met veel water en mod- Omstreeks de Kerstdagen hoopt mer het werk gereed te hebben. Nadat al le vondsten zijn geregistreerd en ir kaart zijn gebracht, zullen zware ma chines de middeleeuwse fundamenten wegbreken, om daardoor uitvoering te geven aan de ruilverkavelingsplannen. Zo zal dwars over het kasteelcomplex een brede sloot worden gegraven. Na het voltooien van het veldwerk zal een diepgaande studie over de ge schiedenis van het kasteel de Leyen burg worden verricht. (Van onze Haagse redactie) Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben de pro vinciale begroting 1964 aangeboden. De begroting sluit met een bedrag van ruim 43 miljoen gulden voor de gewone dienst, een budget dat maar weinig ruimte biedt voor het aan pakken van nieuwe bestuurlijke ta ken en dat in feite niet groter is dan het budget waarover steden als Lei den of Dordrecht de beschikking hebben. Gedeputeerde mr. II. van Riel, spe ciaal belast met de financiën van de provincie, zei ter toelichting dat het grootste deel van de inkomsten, kregen door het heffen van opcenten op de hoofdsom van de personele belas- de grondbelasting en door de veertien procent die de provincie uit het provinciefonds ten deel valt, z< goed als weggaat aan salarissen, ren- aflossingen en uitgaven voor hel provinciale wegennet. De provincie ge bruikt reeds nagenoeg de volle belas tingcapaciteit, maar de inkomsten uit de belastingen groeien niet evenredig iee met de stijgende uitgave] De ambtenarensalarissen, in 1946 nog op de begroting voor 1,4 milji den. zullen volgend jaar de 14,5 miljoen gulden belopen; hoewel het personeels bestand sindsdien slechts is toegenomen 582 tot 1072 ambtenaren. Ook de subsidies gaan steeds zwaarder op de begroting drukken, maar eenmaal ge geven subsidies kunnen moeilijk worden ingetrokken. Slechts de bijdragen de verpleging van geesteszieken, die geleidelijk aan ten laste van de ge meenten komen, kunnen langzamerhand worden afgevoerd. Voorts blijft het wegennet een onontkoombare lastenstij ging veroorzaken, waaraan niet valt te tornen wil de provincie over enige tijd niet in een verkeerschaos geraken. De forse leningen voor de wegenaanleg belasten de begroting echter steeds met uitgaven voor renten en af lossingen. De gedeputeerde betreurde het dat de financiële positie van de provineie weinig flexibel is. Daardoor moeten nog belangrijke aanvullende taken van het provinciaal bestuur op maatschap pelijk terrein blijven liggen. Mr. Van Riel liet desgevraagd weten dat bij het rijk zal worden gepleit voor ruimere uitkeringen uit het Provinciefonds op basis van een betere verdeelsleutel dan thans wordt gehanteerd. Zuid-Holland verdeelsleutel die meer reke ning houdt met het inwonertal en min der met de oppervlakte van de pro vincie. Thans is het omgekeerde het geval, hetgeen tot gevolg heeft dat de provincies op de zandgronden over me middelen beschikken, terwijl de pro vincies in de lage landen haar taken maar nauwelijks kunnen uitvoeren met een steeds grotere schuldenlast kampen krijgen. Bij de verdeling a de pot wil Zuid-Holland ook rekening gehouden zien met factoren als de bodemgesteldheid. Die bodemgesteld heid vergt in de lage landen namelijk grotere investeringen in nieuwe wegen, bruggen, tunnels en recreatieterreinen, dan op de zandgronden. Lichtpuntjes voor de komende jaren kunnen echter wellicht worden gevonden in de voorgenomen verruiming van het provinciaal belastinggebied en in het ingediende wetsontwerp Uitkeringen Wegen. Het eerste lichtpuntje, het hef fen van opcenten op de motorrijtuigen belasting, kan de provincie een voor deeltje opleveren van een twee miljoen de individuele haarlotion HAARTABAC is een individuele haarlotion bestemd voor de persoonlijke verzorging van Uw haar. HAARTABAC bevordert de natuurlijke bloedcirculatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvorming en hoofdjeuk. Regelmatige massage met HAARTABAC geeft U het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Maurer+Wirtz Stolberg im Rheinland gulden op basis 1964. waarbij rekening mag worden gehouden met een jaar lijks accres van tien procent. Het twee de lichtpuntje kan wellicht gaan bete kenen dat de provincie hogere uitkerin gen ontvangt voor het onderhoud van de wegen alsmede voor rente en aflos- van de kosten, die worden ge maakt voor aanleg en verbetering van wegen. Voor al te groot pessimisme is dus geen reden. NCR I kreeg stroom van brieven ;>6sujleef «•navoné 19.00 Kiosk, artikelen ïen weekbladen 19.10 volwassenen 19.30 Blaaslrio: moderne mu ziek 19.50 Daarom...., praatje 20.00 Nw 20.05 Boekbespreking. VPRO: 20.10 Gram Prof. Witteveen: „Grens is bereikt A LS er zich aan het loon- en prijs- -T*- front ingrijpende wijzigingen voordoen is het in de economische politiek zaak zo snel en zo goed mogelijk te reageren, echter wel met voorzichtigheid en geduld. Het pro gramma van de regering voor econo mische ontspanning moet er toe bij dragen dit doel te bereiken. Dit regeringsprogramma voor ont spanning op de arbeidsmarkt zal een effect op de begroting hebben van on er vierhonderd miljoen gulden, s sprak gisteren de minister van financiën, prof. dr. H. J. Witteveen. tijdens een koffiemaaltijd voor het departement Amsterdam vam de Ne der land sche Maatschappij voor Nij- erheid en Handel. De minister wees er op dat met de huidige loonoperaties de grens is be reikt van hetgeen in deze situatie mogelijk is zonder grote verstoringen te bewerken. De gesloten loonovereen- komst moet uiteraard worden gerea liseerd, waarbij echter verwacht mag worden dat het bedrijfsleven een ze kere discipline zal opbrengen in het prijsbeleid, en dat de vakbeweging geen eisen zal gaan stellen, welke uitgaan boven hetgeen is neergelegd in de overeenkomst met de Stichting van de Arbeid. Alsdan hopen ivij de ontwikkeling in de hand te kunnen houden, aldus prof. Witteveen. Voor het bedrijfsleven wordt dit een moeilijke opgave. De problemen waar voor de bedrijven zich gesteld zien. zul len lastiger worden dan zq zijn ge weest. Het bedrijfsleven zal zich selec tiever moeten instellen bij zijn investe ringen. en marginale bedrijven zullen moeten afvallen. Het resultaat van een en ander kan gunstig zijn, maar hangt af van de vraag of men er in slaagt de huidige problemen op te lossen. „Wij weten", zo zei prof. Witteveen. ..dat het bedrijfsleven veel vermag. Wij hopen dan ook dat het bedrijfsleven in de komende periode deze moeilijke op gave zal weten te overwinnen." Kaarslichtt Spel van licht, p GOUDA KAARSEN g Nog dagelijks komen er bij de NCRV brieven binnen, gericht aan „meneer Stiiefbeen", en uit de meeste brieven rollen kranteknipsels, waar in te lezen staat hoe de dag na de jongste aflevering van de strip, waarin Dirk zoveel geld had wegge gooid aan kunstgebitten, in Frankrijk een fabriek van kunstgebitten af brandde. Eindeloos zijn de grapjes, die deze knipsels vergezellen: „Probeert U hier toch Uw voorraad kwijt te raken!" schrijft men in allerlei variaties: „De kans van Uw leven om zaken te doen! Een buitenkansje voor Dirk. om zijn vierhonderd pop terug te krijgen!" Maar er zijn ook heel ernstige brie ven bij van kijkers, die zó geboeid zijn door het spel. dat zij er werkelijk in geloven. Een heel vriendelijke oude dame. 86 jaar. schrijft: „Ach meneer Stief been. wat erg, zoveel geld te verliezen aan waardeloze kunstgebitten, Wat is die jongen van U toch eigenwijs, hij wil maar niet luisteren en nu zie je, wat er van komt! Ik heb zelf ook geei grote portemonnaie maar wat kan ik voor U doen?" Onttvapenend Dat is wel ontwapenend, zo'n briefje. Er zijn ook enkele briefschrijvers, die in alle ernst oude kachels en oude kle ren te koop bieden, keurig met adres voor afbalen erbij. „Ze zijn nog goed en dan weet Dirk tenminste wat hij krügt!" En werkelijk, enkele anderen hebben zó meegeleefd, dat zij vriendelijk vra» gen, of zij een kunstgebit mogen kopen, als het kan tegen de gereduceerde prijs. raagt dit niet aan de NCRV. o neen, men schrijft aan „geachte Heer Stiefbeen". Een meneer meldt, dat hy vader Stiefbeen echt niet kan afhelpen een of meer protheses, maar hy heeft in de opgetaste kamer iets anders gezien dat hij wel wil kopén. Volgt een nauwkeurige omschrijving voorwerp en verzoek om prijsopgaaf, kest 22.30 postzegels voor antwoord Ingesloten. ,w Vader Stiefbeen krijgt al deze aa hem gerichte post voorgelegd en h 20.40 „Schepping VARA: 21.00 Promenad en solisten 22.00 Tien j mentaire 22.30 Nws 22.41 19.15 Balletmuziek (gr) 19.3i Kerk i WÊ iber a.s. 23110 Harpspel met ritmi- begeleiding (gr) 23.20 Ierse liedjes Lichte orkestmuziek (gr) 23.55—24.00 televisie AVRO: 19.30 Rooster, programma voi de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal i 22.50 Journaal. Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws 1.10 Ochtendgvm 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Lichte gram uitzending in s 'T 9.10 Lichte gr leest ze ook als Toon Stiefbeen, niet als Rien van Nunen. Hij is er trots op, en terecht, dat zijn spel zó inslaat, dat er kijkers zijn die het niet van „echt" onderscheiden. Slimme post Meestal zijn die brieven ook op de enveloppe geadresseerd aan „De Heer tcniands weekovt- Stiefbeen". aan ,.De Heren Stiefbeen" NATIONAAL PROGRAMMA t of aan „De familie Stiefbeen". Soms ^50^ jaar Koninkrijk^ staat er bij: televisie, Hilversum, i de Hilversumse post weet er wel raad Koningin aan de voet van het' nationale mee: hij deponeert ze allemaal in de monument te Den Haag. Tijdens deze Dostbox van de NCRV en zo komen ze Plechtigheid houdt Hare Koninklijke Hoog- postDox van oe inlkv en zo Komen ze he id Prinses Beatrix een toespraak. VARA vanzelf te bestemder plaatse. 10.15 Rotonde, gevar progr 12.30 Modcd Zelden is er op één uitzending zo ten behoeve van land- en tuinbouw. NA- duchtig gereageerd als juist op deze, „ale^herdenkmg^Rll3^19&) 1 r^ortages'uit dat werd natuurlijk niet weinig het Vredespelelf te Den Haagsen uit^che- veningen. VARA: 13,00 Nws 13.15 VARA- t tgjV °rt) 9.20 Bul- 'aterstanden. 15 Want ze wisten allebei wat voor gevoel het as, als het leven zopas een operatie had uit gevoerd op je ziel, een operatie zonder verdo ving Mevrouw Reindersma's adem ging ge jaagder en met alle kracht die in haar was. duwde ze het beeld uit haar gedachten weg van hetgeen zovele jaren geleden had plaatsgevon den, toen ze met akelig bonzend hart de glazen plaat optilde om nog eenmaal het koude, mar meren gezichtje van haar dochtertje aan te ra ken Enfin", zei ze met een nuchtere, zakelijke stem, „we hebben afgesproken, Lily en ik, dat zouden wachten tot jij uit jezelf op het idee kwam. Joost, wat zat daar nu toch achter, dat je nog steeds niet geweest bent? Misschien wist je niet zeker of je welkom zou zijn. Natuurlijk. Maar vergeet op zulke ogenblikken eens dat re deneren, Joost. Kijk naar de mensen, denk hun gedachten mee, kruip als het ware in hun we reldje en heb er een massa geduld mee; óók met het erbarmelijke en kleinzielige en prutserige. dat in ieders leven heerst. Je kunt dat niet weg-redeneren, je kunt niet alleen met verheven dingen rekenen in het leven Ze zweeg opnieuw enkele ogenblikken en keek lar haar zwijgende zoon. Het prikkelde haar dat hij nog steeds niets zei. „Maar misschien heb je niet alleen gedacht: „Ik hinder Lily met mijn aanwezigheid, maar misschien was je wel bang, dat het illustere persoontje van Joost Reindersma niet zo gewaardeerd wordt als je el zou wensen Ze stond op, bemerkend, dat ze haar gevoe lens niet genoeg in toom gehouden had. Ze grabbelde troostend door zijn haar. „Neem het niet te zwaar op, wat ik gezegd heb, jongen", :e. „Het is voor aardse ouders nu eenmaal moeilijk om te accepteren, dat hun kinderen niet volmaakt zijn. Ook wat dat betreft moeten nog heel wat van de hemelse Vader leren". Ze glimlachte. Dan keek ze neer op haar omber kijkende zoon. „Vanmiddag ben ik zelf eventjes naar haar toegeweestik dacht om haar er eens even uit te halen „Moeder, dat is reusachtig", zei Joost, dank baar opkijkend. „Dan heeft de familie het ten minste een beetje goedgemaakt Mevrouw Reindersma wendde haar blikken af. „Stel je er niet teveel van voor", waar schuwde ze. Even stond ze in tweestrijd, maar toen wist ze dat haar zoon recht had op de Het grote door M. C. LOON EN-VAN DER LINDEN waarheid. „Het viel allemaal fiiet zo erg mee, weet je", zei ze. „Want Lily hoefde maar een maal te zeggen: „U weet tenminste wat het isof zij kon mij gaan troosten En nu kun je twee conclusies trekken: de eerste is, dat je moeder ook haar fouten heeft en dus niet het recht heeft jou te bekritiseren, en de tweede conclusie is, dat het tóch jouw werk is geweest om te gaan. Je mag ze ook allebei trekken. Ik ben uit mijn doen door dat ontred derde kind.... mijn verwijten waren helemaal niet op hun plaats vergeet maar wat ik je allemaal gezegd heb". Ze liet zich weer in de stoel vallen. Joost beet zijn kiezen op elkaar en staarde uit het raam, waar de kleuren levendiger waren geworden door het milder wordende licht. Dan keek hij weer onzeker naar zijn moeder. Hij zocht in zijn zak. „Hier is een zakdoek, moeder", bood hij Mevrouw Reindersmd stak haar hand uit zon der op te kijken. Ze veegde haar ogen af en depte haar gezicht. „Hè", zuchtte ze, ,,'t is wat moois Toen pas zag ze de zakdoek, die ze in haar hand hield. En toen Joost weer voor zichtig in haar richting durfde kijken, zag hij, dat ze stilletjes voor zich heen zat te lachen. „Die zakdoek. Joost", schudde ze opeens. „Je bent toch onbetaalbaar! En dat is een van jouw sterke punten!" „Sja", schokschouderde Joost. Hij zag er niet veel in. „Ik snap af en toe zelf niet, hoe ik al tijd weer zo'n kaffer kan zijn. Soms twijfel ik eraan, of ik ooit Zijn moeder had hem zijn zelfverzekerdheid willen ontnemen, in een onbeheerst verlangen, zijn fouten recht te buigen. Maar nu ze dat doel bereikt had, kromp haar hart ineen. „De Heer bediende zich ook van knechten", argumenteerde ze. „Jacob was maar een klein bedriegertje, Mozes een moordenaar, David een echtbreker En Petrus liet zijn Meester in de steek Ik heb gewoon teveel eerzucht", besloot ze. Maar Joosts glimlach was niet meer terug te toveren. „Ben je uit jezelf gekomen?" vroeg Lily, toen ze samen de dorpsstraat uitliepen in de richting van het meer. „Kom es wat vlugger, Joost, ik wil niet zo aangestaard worden Joost herinnerde zich, dat hij haar zelf ook aangestaard had, daarstraks. Hij had willen uit vinden hoe het kwam, dat ze zo veranderd leek, terwijl ze er toch hetzelfde uitzag als anders. Hij had er niet achter kunnen komen en de ge dachte daaraan stemde hem somber. Ze hadden het meer bereikt. Automatisch lie pen ze het dijkje af naar de oever. Lily wierp een blik op haar onbehaaglijk kijkende metgezel. Dan tuurde ze even om zich heen, aarzelde en zei toen: „Laten we eigenlijk nóg maar wat doorlopen. Dan gaan we ginds op dat plekje zitten waar die grote stenen zijn. Daar is het stiller". Hij zei nog steeds niet, knikte alleen. Over het uitgebluste gezicht van het meisje gleed een glimlach. „Zeg Joost", begon ze, en hij keek gealarmeerd opzij, omdat hij niet geloven kon dat die bijklank in haar stem wer kelijk een lachen was, „zeg Joost, waar zit je zo over in de put?" Ze wist bijna zeker, dat zijn somberheid niet op haar verdriet sloeg, en de absurditeit van het geval werkte als een verfrissing op haar. Haar moeder was vandaag een week geleden gestorven en Lily had wel tienmaal in die week het gevoel gehad, dat ze nu toch werkelijk geen tranen meer over had. Maar toen ze naast Joost daarstraks het dorp uitliep, had haar keel geschrijnd en gebrand van de wurgende pijn en had ze niet geweten, hoelang ze de ra deloze snikken nog in kon houden. Ze zuchtte diep en hongerig van intense op luchting en opeens kostte het haar in het ge heel geen moeite meer om de oude toon terug te vinden. „Vertel me nou asjeblieft niet, dat je niks zegt, omdat je fijngevoelig wilt zijn. Doe nou eens net zoals je altyd doet. Dat heb ik heus het meeste nodig!" (Wordt vervolgd). in de hand gewerkt door de merkwaar dige omstandigheden dat inderdaad die zelfde avond in Frankrijk die fabriek afbrandde. Dat berichtje op te sturen was een speciaal pretje voor velen en aanleiding tot het schrijven van een i vrolijk briefje, onvolmaakte Dat het prog:ramma aangeslagen is op het Nederlj die avond, lydt weinig twijfel. En die 18.15 Koor ernstig-gemeende brieven die be- door. progi tekenen evenzoveel complimenten voor Hilversur de beide acteurs, die hun belevenissen 7.10 M< zo kostelyk weten op te dissen. 13.20 Lichte gram v d jeugd 14.11 v a twintiger 15.15 Radio J; is niet gebaat met heilige huisjes, toe spraak. NATIONAAL PROGRAMMA: 16.00 Toespraak 16.10 De vlag ls zwaar, klank- Gljsbert Karei Hogendorp 17.25 Strijkkwaï :k 17.50 De betekenis van 'in België, gesp 18.45 1813 - Jonge Israëliërs dansen voor tv. II. 298 m. KRO: 7.00 Nws ïgebed 7.15 Klass gram 7.45 7.55 Overweging 8.00 jeugd 8 20 Djinn, gevar NATIONAAL PROGRAMMA: 9.40 z.te «ilveersum I. KRO: 10.15 Djinn, ge var programma (verv) 12.00 Angelus 12.04 Country and Western Express 12.25 Sport- periscoop 12.30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw. NATIONAAL PRO GRAMMA: 12.33 Zie Hilversum I. KRO: 13.00 Nws 13.15 Musicerende dilettanten: .40 Franse les 14.00 V :htc gram 15.15 Lichte Tijdens een Europees tournee heeft h; de Israëlische dansgroep Ilapaamonin d kort geleden op verzoek van de KRO in Treslong een opname gemaakt, welke Nu'rijn de^Fi op de avond van 4 december a.s. onder programma rondom 1813 16.35 Lichte gram auspiciën van dc NTS zal worden uit- 'vrouwen 40'Lheveliin^s ^lrawsvrou5 gezonden. wenkoor: Holland e liedjes"'^.!»"Scht^lnl Hapaamonin bestaat uit vier meisjes j en vier jongens, die begeleid worden door drie musici. Zij variëren in leeftijd Metropole-orkest en solisten:"' van 17 tot 25 jaar en de soliste Levy TELEVISIE Eliazarrev is juist 20 jaar geworden NTS: Nationaal programma 09.45—10.15 - J- Vranslcgging bij het •Gravenhage. VPRO: 15.00 Abe Len- ïportag 7.0O—17.45 V d kin< ra. sportprogramma 15.40 Film ;rie Silence please 16.00 Eurovisie: Rugbv- ■ed strijd uit Engeland. NTS: Nationaal ramma: 19.00 Extra NTS-journaal 19.15 uiz voor leerlingen van middelbare scho- "n20.20 150 jaar Neder land. documt jes over Orai het Koninkli] 1 21.50 Ora..- In Paleis Soestdijk kijkt ïezin terug op vorige ge- De groep staat onder leiding en hoedfl van een ouder echtpaar, dat zij Pappa en Mamma noemen. Zij beoefenen de volksdanskunst. Voor de camera's hebben zij zes zeer oude dansen, veelal gebaseerd op histo rische gebeurtenissen, uitgevoerd. Bij deze dansen is gebruik gemaakt vaD costuums en instrumenten die of origi neel oud zijn, of tot in details geco- pieerd. De leden van de groep hebben allen hun werk op kantoor of in de fabriek. derland maar zij kregen verlof om deze good- will-toernee door Europa te maken. Ook in Frankrijk traden zy op voor zou spelen, kan de uitzending van het de televisie en zij vlogen van Parijs door de A.V.R.O. voor donderdag 5 da- naar Amsterdam. eember geprojecteerde televisiepro gramma „Wie de koek krügt.geen doorgang vinden. In plaats van dit amusementsprogramma, waarin aan een aantal bekende Nederlanders door Sint Xlcolaas een symbolische suprlse zou worden uitgereikt, zendt de A.VR.o. van 20.20 tot 21.00 uur drie afleveringen van de „Comedy caper»" 1 Oranje 23.00—23.05 Journaal. Bomans ziek: geen „Wie de koek krijgt"

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 15