W oningtoe wijzing is onbillijk ROXY Gekluisterde Indonesiër lang gevecht toch los na POSTORDERBEDRIJF Puzzelhoek licht en luchtig, zacht en zuiver Bange uren op de Nieuwe Waterweg CITROENBRANDEWIJN ethergolven 9 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1963 9rof. Hartog: Huren omhoogF Als de huurbeheersing afgeschaft iu worden, zouden binnen drie ar (dus nog tijdens de zittingspe- ode van het huidige kabinet) de raar en het aanbod van wo- ingen elkaar ontmoeten. Dit heeft stermi'ddag prof. dr. F. Hartog, jogleraar in de economische we- nsohappen te Groningen, gesteld an het einde van een inleiding wei hij hield in een congresvergade- ng van de Contactcommissie voor iroerende zaken in het Kurhaus te cheveningen. Zijn conclusies aan liet slot van zijn jespraak waren dat de huurbeheer- ng:, de subsidies, de premies en de oningwetbouw beëindigd moesten porden. De kosten van de subsidies, die lans f 250 miljoen bedragen, zouden a drie jaar zijn teruggebracht tot on- eveer f 50 miljoen. Er zouden nog echts 10.000 woningwetwoningen per ar moeten worden gebouwd, als een oort veiligheidsklep. Prof. Hartog zei dat er drie huurver- ogingen zouden moeten komen, or jdachte te bepalen, van 25 procent, op 6 oude woningen. De huren van de ieuwe woningen zouden moeten stijgen et bedragen gelijk aan de vervallen ■emies en de eventuele bouwkostenstij- Aanhoudend onbestendig ons land, onder invloed van ceaandepressie, die vanmorgen ten nesten van Schotland was gelegen en de richting van Noorwegen koerst. )e storing zal enkele perioden met egen brengen en tijdelijk een krach- ige tot harde en langs de kust eer tormachtige wind tussen zuidwest er dest veroorzaken. De koude lucht, die gisteren ons land innenstroomde en waarin de afge- open nacht in het binnenland mini- i temperaturen voorkwamen tot het vriespunt, wordt weer ver beven. ïn maan: vrijdag 22 november: 8.10, onder 16.41; maan op: 13.16. «der "21.50. Zaterdag 23 november: laatste kwar- ÏET WEER IN EUROPA apporten hedenmorgen zeven uur In zijn inleiding zei prof. Hartog o.m. dat het enerzijds rechtvaardig is bij een grote schaarste van een gebruiksgoed, zoals een woning, dat de overheid ervoor zorgt dat iedereen erover kan beschik ken. Anderzijds worden de verhuurders onrechtvaardig behandeld ten gevolge de huurbeheersing. Onbillijk Bij de woningtoewijzing ontbreekt de billijkheid. Men laat zitten wat zit en verdeelt wat erbij komt. Dit is een grote onbillijkheid voor de na-oorlogse gezinnen, die steeds kleiner worden, hun grote woningen blijven. Dit kan anders. Als men wil kan men de ge hele woningvoorraad beschikbaarstel len. Als de huurberheersing dan is op geheven zal er sanering komen. Hoe langer beheersing zal blijven bestaan, des te groter zal de onrechtvaardigheid worden. Iedere prijs, wanneer ze wordt vrij gelaten, brengt evenwicht in vraag en aanbod. De schaarste is dus juist een gevolg van de prijsbeheersing, aldus de spreker. Als de gehele woningvoorraad ter beschikking komt zal de vraag niet minder worden, maar er zal een door stroming komen. Er wonen vele bejaar- den in grote woningen voor relatief lage huren. Er zouden dus kleine woningen voor bejaarden moeten worden gebouwd, zo gaf prof. Hartog als voorbeeld. Er een Tadicale aanpak nodig. De invloed van het prijsmechanisme is zeer belang rijk, maar het is een subtiel werkende kracht. De huurvrijheid moet zo mogelijk worden gegeven. Huurverho ging, aldus spreker, zal een gezonde we: king hebben. Weer arrestatie in wurgingszaak Op last van de officier van justitie te Leeuwarden is de 23-jarige J. K. te Nes,bij Akkrum opnieuw gearresteerd. Er zijn aanwijzingen dat hij betrokken geweest bij de wurging van de 65- jarige mevrouw F. Peestra-Vellinga, op 31 oktober jl. en de brandstichting de boerderij van de heer Peestra. Zo als bekend werd K. reeds eerder t gesteld in verbapd met deze zaak, maar na de arrestatie en de be tekenis van zijn oom, de 28-jarige E. S. weer op vrije voeten gesteld. Nader hand heeft de officier van justitie toch nog aanwijzingen gekregen, die tot de nieuwe arrestatie van K. hebben ge leid. 0 Gisteren is de achtjarige Henk Slijm tijdens het spelen in de vijver var het Julianapark te Stadskanaal-oost ge raakt en verdronken. IO 3 9 14 [W 10 16 0 vindstil 20 10 0 Heel dun poreus elf in vloei, alleen bij Roxy jagraag! E" alles was gisteravond weef rustig op de Nieuwe Waterweg. Na zeventien uur vol spanning, ban ge uren van spanning zelfs, gleed de 9.950 ton metende H.O.S. Tjokroa- minoto onder eigen stoom voorbij de semafoor van Hoek van Holland, de boord- en mastlichten glinsterend in het nog woelige water. Het was kwart over acht, toen de Indonesiër tot ieders verwondering en verba zing plotseling uit de stenen boeien van de Noorderpier werd verlost. De basaltblokken, die de hele dag zijn ondergang dreigden te worden, lieten hem gaan, juist op 't moment dat de bergers, die zo voor zijn be houd hadden gevochten, 't ergste be gonnen te vrezen. „Hij is los". De heer Smit, directeur van Van den Taks Bergingsbedrijf, stormde mei deze triomfantelijke kreet op de lip pen het kantoortje van Dirkzwager uit, dat de hele dag het onderkomen van walmensen was geweest, die nauw bij de gestrande vrachtvaarder warei betrokken. Geen voorspellingen „Ik kon m'n ogen niet geloven" verklaarde hij later. „Ik staarde uit het raam naar de lichten van de Indone siër en die van de sleepboten, die aan hem. lagen te trekken, toen ik de mas ten opeens op een andere plaats zag. Je ziet maar weer: je kan je ten aan zien van de berging vtLix 'schépen aan geen enkele voorspelling wagen. Het ene uur ziet alles er even somber uit, Wéér een nieuw BOOTZ-produkt. Citroenbrande- wijn. Vol van smaak. Echt voor de fijnproever. 0BFV 7 Is van BOOTZhet beste wat 11 kopen kunt. per hele liter ƒ6?5 per halve liter 3?" „Hij scharnierde als op een punaise" (Van onze speciale verslaggever) het andere uur is er niks meer in de weg". De roep: „Hij is los!", echode over de hele wijde Waterweg. Hij werd welkom ontvangen door de vermoeide de Europa, de Azië en de Middel- bank, die met de resten van aan flarden getrokken trossen naar de Berghaven waren gekomen om zich voor een nieuwe trek- en stamp-marathon te bevoorraden, De redders van de Koningin Juliana, die vier uur 's morgens op de golven had liggen te rollen om een eventuele calamiteit te bezweren, slaakten ;ucht van verlichting: eindelijk konden :e naar huis en zich ontdoen stijve oliegoed en het strak zittende zwemvest. Bergingsvaartuigen tjoekten terug naar Maassluis, boten van de ha vendienst, de waterstaat en de politie spoedden zich naar hun ligplaats. En Rotterdam tot ver buiten Hoek Holland werd het wederom lam gelegde scheepvaartverkeer radiografisch gemeld dat de stremming van de Waterweg, die twee uur had geduurd, ,was opgeheven. Sleepboten begeleidden de H.O.S. Tjo- kroaminoto naar de werf van Verolme op Rozenburg. Er was geen slagzij masten lagen met elkaar in lijn, waaruit de conclusie kon worden getrokken dat het schip niet veel water maakte, Ook dit was niet verwacht. Het door wind en stroom veroorzaakte „rijden" op de basaltblokken menig schip is er aar ten onder gegaan had de veronderstel ling gerechtvaardigd dat de bodem zc lek als een vergiet moest zijn. Geen centimeter Heel Hoek van Holland, niet in '1 minst de slepers en de bergers, had eer hard hoofd in het weer vlot trekken var de tienduizendtonner, toen deze gister morgen bij hoog water niet uit z'n nete lige positie kon worden bevrijd. Men had hoop voor het volgende tij, zij nauwelijks overtuigend. Meer sleepboten werden opgeroepen: de kleine haven sleepboten Argus en Achilles, de sterke krachtpatsers Witte Zee en Tyne. Maar toen er tegen het vallen de avond nog geen centimeter bewe ging in de Indonesiër was gekomen en tros na tros als draadjes garen ren afgeknapt, had men de hoop op berging zo goed als opgegeven. Door het gewirwar van sleepboten er lagen er vaak zeven tegelijk te trek ken konden de duizenden paarde- krachten van de Witte Zee en de Tyne weliswaar niet worden ingezet, door de gunstig draaiende wind het water toch bijna een meter hoger dan normaal gestegen. Het schip met de zo moeilijk uit te spreken Maleise naam zat muurvast, za luidde de algemene conclusie, en zou als verloren moeten worden beschouwd Toen, om half zeven, gaf de H.O.S. Tjokroaminoto voor 't eerst krimp. De 5 trossen spanden zich, de slepers zetten alles op alles. Het schip draaide, eerst negentig, toen bijna honderdtachtig gra- c den. Knallend knapten drie van de ze draden. Op 't moment, dat de boot v muurvast kwam te liggen „hij schar nierde als een punaise op het vlak zijn bodem", zei later rijkshavenmeester Van d rVoort zat hij met z'n achter- plaats van z'n voorsteven in de Wa- terweg, half weggegleden tegen de pier. Verkeer gestremd ,We hebben de hele dag van alles ge- probeerd". vertelde kapitein M. Zanten van de sleepboot Europa, toen oor het halen van een nieuwe de Berghaven was binnengevaren. keer hadden we hem op zij te pak- ken, de andere keer voor. de derde keer achter. Het is slecht buitengaats. Rollers en brekers gaan tegen de sleep boten te keer en het is achter elkaar stampen geblazen. Het is nu donker buiten. We kunnen elkaar en die Indo- ër niet meer zien. Morgenochtend drie uur gaan we verder, want dan i begint het weer hoog water te wordea Ja, al het scheepvaartverkeer is 1 gestremd. Niet omdat ze er niet door kunnen, maar omdat de sleepboten, die elk honderdvijftig meter draad hebben uitstaan, in de weg zitten". Aan de wal en op de schepen had iedereen zich er al op voorbereid dat de Waterweg tenminste tót- vanmorgen ge sloten zou blijven. ;e vragen Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. medeklinker; 2. stukje land waar men de koeien melkt; 3. schaker van Helena; 4. werktuig; 5. siertoren- OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. boter; 2. patat; 3. klant; 4. darrc; 5. vrees; 6. poort; 7. groen; 8. tarra; A ')rein; 10. slaap; 11 stier; 12 steel; Lily wendde zich af. Ze herinnerde zich de blijdschap, die in haar was opgesprongen, toen haar moeder haar had nagezwaaid van achter de gordijnen. Ze beet op haar lip. „Jawel", ant woordde ze 'losjes. „Wilt u nog thee? Dan maak ik nog een beetje voor u. Of heeft vadei al thee gezet?" ,Ja, vader heeft al thee gezet", zei haar moe der op de moeizame toon van een klein kind, dat een zinnetje moet nazeggen. „Ja, we heb ben thee gedronken. Ik ben doodmoe dood- ,Ik zal een kruik voor u maken", zei Lily, is toch nog kil geworden, hè? Kom maar, dan zal ik u helpen De moeder verzette zich niet. Ze liet zich in bed helpen en nam de pilletjes in, die haar dochter haar bracht. „Welterusten, moeder". Er kwam geen antwoord. Voorzichtig liep Lily de kamer uit, het flesje met pillen in haar hand. Ze overdacht, waar ze het ditmaal zou kunnen verstoppen. Het was een beetje riskant a het altijd op dezelfde plaats te bewaren Ze wist niet, dat haar moeder scherp lag te luisteren in welke richting de zachte voetstap pen zouden gaan. Het was haar nog steeds niet gelukt, maar ééns zou ze die dingen te pakken krijgen Mooi stel, die man en die dochter van haar. O, wat was ze dodelijk moe. Ze was nu toch te moe om er straks uit te gaan en naar het flesje te zoeken. Lily zat in de huiskamer op het puntje van een stoel. Ze keek op haar horloge. Nog een mi nuut of tien en dan moest haar moeder wel zo wat in slaap zijn. Ze wachtte de vereiste tijd af en sloop toen voorzichtig de keukendeur uit naar buiten. Het zware hangslot, dat op een on opvallende plek aan het raam van haar moe ders slaapkamer bevestigd was, knipte geluid loos, toen Lily het sleuteltje omdraaide. Haas tig liep ze weer naar binnen: had ze de deur naar de gang nu wel goed dichtgedaan? Jam mer genoeg konden ze die niet op slot doen. Maar haar vader zorgde er in elk geval voor, dat de scharnieren altijd piepten Toen ze alles gecontroleerd had, ging ze naar haar eigen kamertje, aan het eind van de gang. Ze knipte haar gezellige schemerlampje aan, Het grote door M. C. LOONEN-VAN DER LINDEN dat ze op haar vorige verjaardag van haar va der gekregen had, zocht haar schoolboeken op en begon aan haar werk. Nog drie weken had ze vóór haar examen: ze moest het er met haar vader nog over hebben, dat ze dan op ongere gelde tijden van huis was. Want de werkster, die overdag op haar moeder paste, -kón misschien niet op die tijden „Nou!!" zei ze hardop, haar hoofd schuddend Ze legde haar vinger bij de regel in haar boek, waar ze gebleven was, en mompelde: „In de aequatoriale gordel, waar de temperatuur het hoogst is, vindt men het hele jaar door een ba rometrisch minimum, waarheen de passaten Terwijl ze voor zich heen zat> te prevelen, ver scheen er opeens een glimlach om haar lippen. Die gekke Joost: hij was natuurlijk weer ver geten om naar haar examen te informeren Een paar honderd meter verderop opende Joost Reindersma het raam van zijn kamer, knielde neer, en terwijl hij opkeek naar de nachthemel, begon hij: „Heer, ik ben weer een grote kaffer geweest, ik schijn alleen maar aan mezelf te kunnen denken Hij stopte plotse ling, toen het hem te binnen schoot, dat een goed gebed toch eigenlijk met dankzegging dien de te beginnen. En toen hij die dankzegging had uitgesproken, begon hij opnieuw: „Heer, u moet me maar helpen, want zo'n kever als ik, daar van bestaat er geen tweede. En Heer, we moé ten er iets aan doen, dat er zo'n grote onwe- Televisiespel vanavond: Huweli j ksverwikkelingen aan de lopende band vond ziet. regisseert Willy He- zal maken en die ook niet terug schrikt voor een overigens wel wat gewaagd thema, al belooft de Neder landse titel van het spel méér. dan er in werkelijkheid wordt opgedist. De „intimiteiten" beperken zich voorna melijk door het „buiten hangen van de vuile was", d.w.z. het ongezouten ge ruzie tussen voormalige en nieuwe echt paren over allerlei privé-onderwerpen. Dat het een goed speelbaar en in de toneelwereld hoog aangeschreven stuk hoogst onwaarscnijn- betreft, valt al te bemerken aan de er in luchtige trant sterke rolbezetting, welke Willy van Hemert voor elkaar heeft gekregen. Wij zien Andrea Domburg als Aman da. die eerst met EJliot was getrouwd, veel Elliot wordt gespeeld door Guus Oster. ver- Maar hij is nu de wettige echtgenoot naar van Sybil (gespeeld door Petra Laseur), die op haar beurt geseheiden is van Victor (in wie wij Alard van de Scheer dezelfde herkennen), Sybil's vroegere echtge- ve naren noot. Alzo een viertal, dat weet. wat goed dat wekt dus wel ver- Is opnieuw een bewerking van een toneelstuk van Noel Coward, wiens „Tweesprong" wij kort geleden even eens op het scherm zagen. Nu koos de VARA „Private lives", in de vertaling van Ferdinand Sterne- berg „Intimiteiten" genaamd, een stuk dat gebaseerd is op buwelijksverwik- kelingen en vooral veel geruzie. In tegenstelling tot „Tweesprong" is „Intimiteiten" gewoon een stukje maak werk: bedachte lijke situaties 1 veel toestand van te kunnen maken. Want wat denkt u van het volgende gegeven? Twee echtparen zijn va: kaar gescheiden, omdat zij niet anders deden dan ruziemaken. Na ver loop van tijd trouwen allen weer: maai zij nemen daarbij eikaars huwelijks partners De trouwdag valt op 1 datum en wanneer beide nieuwe paren dan op huwelijksreis gaan, komen zij in hetzelfde hotel terecht. Zij ontlopen toneelspel is elkaar natuurlijk niet, integendeel, zij wachtingen, lopen elkaar voor de voeten met alle gevolgen van dien. Als de toestand helemaal onhoudbaar is geworden, be sluiten beide echtparen stiekum te vluchten maar zij ontmoeten el kaar opnieuw in de flat waar het ene paar huizen en jadan moet er uit eindelijk toch een soort bevredigend blijspel-slot komen en daarvoor zorgt de auteur dan ook nog. '3=U5iccZ vanavon« 19.05 Sportpar 21 zou een strop van miljoenen worden, te dragen door de rederijen, welker schepen niet konden uitvaren J of binnenkomen. Bange vragen krop- ten op. Zou de H.O.S. Tjokroaminoto het nog lang kunnen houden? Hoe de windkracht en de windrichting worden? Moest een deel van 72-kop- pige bemanning er nu in het donker J moeten worden afgehaald, terwijl het daglicht alle kansen had geboden? Los De speculaties duurden niet lang. Op- ;ns, liefst drie uur na de hoogste stand an het water, lieten de kluisterende I basaltblokken los. De Indonesiër gleed vat ruimer water sleehls sleepboten klaarden het toen. „Het is een wonder", zei later do speciaal uit Hamburg overgevlogen vertegenwoordiger van de Djakarta Lloyd, de heer P. Soestrasman. „Ze hadden mij verteld dat het schip reddeloos verloren was. Toen ik het Noorderhoofd had gezien en er het een en ander over had laten ver- tellen, dacht ik hetzelfde. Gelukkig is alles anders gelopen. Hulde jullie zo vakbekwame bergers 1 slepers". Niemendalletje U ziet: een nlemandalletje ln de styl van een damesromannetje. Wie er zwaar aan wil tillen, w)e met realiteit en psychologie wil aankomen, doet be ter er maar niet naar te kijken, want dan is h(J naast de bedoeling BIJ de voorstelling, welke 1 20.05 ivlass fin moderr gezien, gelezen. 1 de 19.50 Wij po€ iet veertiend; )e zaak Marmorek, hoe meded 22.40 Actualiteiten 23.05 Discotaria: nieuwe man af. praatje 19.15 (gr) 19.30 Radiokrant de plaat: lichte gram familie ln de Franse thuis, gevar progr 22.00 Kerkorgelcc Ned orgelm Commentaar 23.00 Plat in vertaling, lezi TELEVISIE VARA: 15.00 V —16.15 V d kleu 9.45 Humar 5.45 Pauze 16.00 -w-~l 19.45 Humanistisch Verbond Prettige avond 22.45 Journaal. jyE NCRV-tele NTS: 22.40— Programma voor morgen V d klei 02 m. VARA: 7.00 Nws 7.10 20 Socialistisch strijdlied 1 (7.30 Van de voorpagina, rs en socialistisch strijdlied 1 9.00 Gym v d vrouw 9.10 o: moderne muziek VPRO: ing. VARA: 10.00 Schoolra- gram 11.00 V d vrouw 11.40 1.55 Orgelspel 12.20 Regc- V d landbouw 12.30 Meded land- en tuinbouw 12.33 tenda 12.38 Licht instru- Meded. tendheid bestaat om ons heen. Een verbijsterend heidendom, Heer ik wist daar niets van Misschien hebt gij het me wel laten zien zodat ik er iets aan zou kunnen doen Gij en ik sa men, Heer. Het werd een lang en een grondig gebed. Joost Reindersma hield er niet van de dingen half te doen. Toen hij na geruime tijd het amen uitsprak, viel zijn oog toevallig, of misschien ook minder toevallig, op zijn wekker. En hij zag, dat zijn gebed precies twaalf minuten ge duurd had. Haastig keek hij een andere kanl op. Maar het volgend ogenblik laaide het heilig vuur alweer in hem omhoog en was hij er vast van overtuigd, dat hij Lily, en al haar soort genoten in het heidendom om hem heen, in de kortst mogelijke tijd tot geloof zou kunnen brengen Lily klapte haar boeken dicht en rekte zich uit. Hoe laat was het? Die vergadering van haar vader was nu wel zowat afgelopen, dacht Ze stond op en begon haar kamertje wat op te ruimen. In het vooi-bijgaan zag ze haai eigen gezicht in de spiegel, een beetje grauw en flets Ze greep een kam en begon haar haar in mo del te kammen, terwijl ze met een enigszins schuin hoofd naar haar eigen spiegelbeeld keek. Ze probeerde een langzame glimlach en het kuiltje in haar wang werd dieper. Opeens stond ze roerloos, in luisterende houding. Ze deed de deur van haar kamertje, die op een kier stond, voorzichtig wat verder open. Het was stil in huis. Ze hoorde het zachte tik ken van de klok in de huiskamer, de kraan drupte in de keuken, verder was er geen ge luid. Lily liep geruisloos naar de slaapkamer, waar haar moeder lag. Pas toen na enkele ogenblikken van ingespan nen luisteren het geluid van de regelmatige ademhaling tot haar doordrong, durfde ze naar haar kamertje terug te gaan. Ze streek zenuw achtig met haar hand door haar haren en merk te pas toen, dat ze de kam nog in haar ande re hand hield. In de spiegel zag ze, dat haar haar opnieuw in de war zat. Ze wierp een ge prikkelde frons naar haar spiegelbeeld en gooi- oude muziek (stereofonische uit- g) 14.20 Bii de tiid en bij de thee. progr. VPRO: 16.00 Moderne ka- jziek 16.30 Inzicht en uitzicht, leczln- 17 00 V d ieued 17.30 V d rijpere jeugd )0 Nws 18.15 Gitaarmuziek 18.30 Boekbc- ■eking 18.35 Klass gram. lilversum II, 298 m. KRO; 7.00 Nws 7.10 rgengebed 7.15 Ouverture radio voor .ege mensen (7.30—7.35 V d jeugd) 7.5? erweging 8.00 Nws 8.15 Lichte gram 8.50 1 huisvrouw 9.40 Schoolradio 10.05 Franse insons 10.20 In de platensoos: programs heeft de kijkers eren een prettige avond bezorgd met een programma dat over het geheel aan de luchtige kant bleef en ruim vol doende afwisseling bood. Pi S chef f er leidde voor acht uur zijn steeds meer geflatteerde platenrubriek Pas Geperst en na nieuws en actuali teiten zetten vader en zoon Stiefbeen de zaak weer eens op stelten. Een af levering die meer vermaak schonk dan de vorige. Piet Romer leeft zich nu ook sterker in zijn rol van zoon Dirk in dat is wel nodig bii het kostelijke spel van Rien van Nunen. cns® Het tweede oplniespel „Als u het mij "nc vraagt" werd alweer een overwinning gevE voor de prijswinnaar van de vorige keer. Over het geheel genomen was het spek takel minder uitgebreid. Er werd voor namelijk met films en filmtrucs ge werkt. Niettemin waren er weer prima vondsten, zoals een rechtstreeks in beeld gebracht gesprek op het Amsterdamse haventerrein, dat op zichzelf helaas een mislukking werd en een telefoongesjjrek met Manuel van Loggem. eveneens Amsterdam, die ook vla een eigen name in het beeld kwam. Een heel ^50 Act knap staaltje van regie, dat wij u aan Kees van Langeraad mogen schrijven. Alles klopte voortreffelijk. Een beetje al te zwaar in dit ..docu mentaire spel" was de ondervraging over de toepassing van de doodstraf, ge- mentaal' 'ensei compieteerd met wrange filmopnamen. Lichte muzie Maar intussen heeft de NCRV toch weer 18 35 Lichte eventjes een enquête gehouden aan- TELEVISIE gaande de opinie van het Nederlandse N7Sf. -11 50 Schoolradio. Herhaling volk over dit onderwerp. Het hoge per- de" welvaart :em Dene mark erf larfd "van centage dat zich voor doodstraf bij gulle gastvrijheid! KRO: 19.30 Aian'de orde zware mishandeling uitsprak, was ver- is: Rijken naar tlevisie, discussie door en bazinqwekkend. Maar dit vjerd weer m "d'vey'-Sho^aKlS5 Amsterc^m^ouvrt een ontzenuwd doorde gerechtelijke psy- weg onder het^Y, documentaire film 22.00 chiater dr. Havermans uit Den HaagBonanza TV-film (deel 2). NTS: het Nederlandse volk heeft zijn inziens tgUv"he te weinig kennis van feiten en kent de Studenten "cörpsT morele uitwerking van het vonnis op de gramiuofoonplatenprogramma delinquent niet. Dat de NCRV met deze draadomroep vraagstelling haar doel: napraten in de (over dc 4c lijn) familiekring, heeft bereikt lijdt echter Vrijdag 22 november 1963 van 18—20 uur- peen twijfel. Toch houden wij ons oor- I. Antonin Dvorak: 1. Slavische dans in spronkelijk bezwaar tegen dit program- kl t- 72 'lr- 2; Slavische dans ln As gr.t ma: net is te troag presentatie, het |t,0n v Herhm duurt allemaal net iets te lang om de ..De Jacobijn", In weiter Fremde (mei spanning erin te houden. S,0/?4. Gih}ther). Ach Gott, wie hoffnungslos mrrM^Trötscheb sipraan; Württcnbergs n- Lichte grar land- ,e- 13.45 V d i iv 14.00 Pooulaire gram 14.20 est. radiokoor en solisten: te-klanken 15.00 Schoolradio jrkestmuzi isemble 18.00 estatie, Na de Elfride fijn muzikaal intermezzo kon Staatsorkest Stuttgart'o.l.v. Ferdinat nog kijken naar een aflevering van "er- £7.,Béla Bartók „Hertog Blauwbaards imantische geschiedenis „De ridder v;mVéla°BalL° Duhie vefuhng Wilhelm Maison Rouge een programma Zieghir, Dietrich Fischer Dieskau, baritor de de kam 1 voor liefhebbers) en in feite kwam daar na het ware hoogtepunt van de avond: de toespraak van dr. O. Jager, die zich meer en meer kwalificeert als een van de allerbeste televisiesprekers in dag sluitingen. Zijn woorden, zeer vrij moedig gekozen, dringend recht in het Bei hart. Töpper Hertog Blai ^Judith, Symphonic Orkest i Fricsay. III. Zol- Suite. Voorspel ildslag ispei, Symph; adaly: 1. Hary Jan; rookje begint. Weens speelwerk. Lied tderlaag van Napoleon, Tus- ït van het Keizerlijk hof (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9