Bloemenweelde in Rijnsburg en in sanatorium te Davos Opera-concert te Noordwijk Rijnsburg krijgt zo besloot de carillon, raad ram Rijnsburgs raad kritisch over zwembad- en dorpshuisbouw: Cinderella Komt u ook eens kijken? Oud-leden vergadering Levendaal vierde zilveren jubileum Leiderdorpse gronden voor woningen NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 NOVEMBER 196S Grote expositie in Flora-hallen RIJNSBURG Gistermiddag klonk van Davos (Zwitserland) uit door de in een bloementuin herschapen Rijnsburgse veilinghallen de stem van dr. P. Zuidema, geneesheer-directeur van het Nederlands sanatorium en de Nederlandse astmakliniek Eugenia aldaar. Dr. Zuidema sprak via de telefoon met zuster F. de Jong, hoofdhuisbezoekster van de t.b.c.-bestrij ding te Rotterdam over de door Rijnsburg ter gelegenheid van de opening van de bloemenvaktentoonstelling naar de patiënten in Davos gestuurde bloemen. mocht eerstgenoemde van de heer Schild beloven de toezending van een aantal planten voor het trap- pehuis, de tkeelial en de donkere hoeken van liet sanatorium. „Een verrukkelijke mededeling, vond dr. Zuidema, die voorts vroeg het sturen van verse bloemen op feest dagen te willen continueren. Ook dat wrrd toegezegd. Een hartelijke groet ging naar de Rijnsburgse mevr. Remmerswaal-Kampman, die in de astmakliniek verblijft. De tentoonstelling zelf is een pronk juweel geworden. De heer Cock Velthuis uit Lisse heeft schitterende arrangemen ten gemaakt. Van de 26 stands zijn er drie van Rijnsburgers. Een flink deel van de 2200 vierkante meter tentoonstellings ruimte wordt ingenomen door de geza menlijke Rijnsburgse kwekers. In het centrum van deze stand is een kronings mantel met koüingskroon opgesteld, waarin de fijnste bloemensoorten zijn verwerkt. Vijvers, fonteinen en een wa terval verlenen de expositie cachet. Voorts is aantrekkelijk de bloemenversie ring van bloemsierkunstenaar C. de Koning langs een der zijwanden. In de tribunezaal wordt een kleuren film gedraaid en een aardig strijkje zorgt welluidende klanken. De opening van deze expositie was kort daarvoor verricht door nr. J. Verheus, algemeen secretaris van de Nederlands- Zwitserse Kamer van Koophandel. Mr. Verheus meende de vraag of bloemen luxe-artikel zyn ontkennend te moe ten beantwoorden. In ieder geval moet de huisvrouw gesuggereerd worden, dat bloemen geen luxe zijn en wanneer ae reclame erop wordt gericht dat de huis- v geen goede huisvrouw is als zij geen bloemen in haar woning heeft, zullen de bloemen stijgen op de ladder de behoeftenreeks. Wat de afzet bevordering betreft, heeft men in de bloemensector een achterstand op de industrie in te halen. Welkom get welkomstwoord, werd gesproken idór de heer J. Schild, Voorzitter van iet tentoonstellingscomité, en ere-voor- itrer burgemeester Koomans gewaagde 'an een tuinbouwontwikkelingsplan vaarvan de totstandkoming door het ge meentebestuur met kracht zou worden bevorderd. In het telefoongesprek tussen zuster De en dr. Zuidema Proefvaart KW 41 gaat niet door KATWIJK ZEE Op advies van scheepsbouwer! De Dageraad gaat de proefvaart op de Waterweg van de hek trawler KW 41 Elisabeth Christina in verband met de weersgesteldheid en het tijdvei'lies niet door. Wel heeft een offi ciële overdracht plaats morgenochtend half elf. Daarna zal het schip van r IJmuiden varen. VACHTPANTOFFELS voor dames en heren SCHOENMAGAZIJN II Christenvrouwen Lisse LISSE, Gisteravond vergaderde de afdeling Lisse van de Christen vrouwen bond. Na de opening hield de presidente, B. G. Nieuwenhuis-Tromp, een in leiding over Mozes. die zij schetste als schaduwbeeld van de Heiland. Mevr. Van Steensel-Van der Bent werd geluk gewenst met haar gouden huwelijksfeest Ds. Kooistra behandelde het onderwerp: „Man-Vrouw in de Bijbel". Hij beschreef de grote rol. die deze vertioud'ing in het leven speelt LISSE. De feesten van de buurt vereniging Wil'helmina zijn geslaagd Voor de jeugd was er een leuk filmpro gramma in De Taveerne. De toneelgroep Wilihelmdna voerde voor de vo'was- senen m het avondprogramma onder lei ding var de regisseur M. /an Dijk het stuik „De zon tegemoet" op. LISSE, De fotoclub Bloembollen streek vergadert vrijdagavond in de filmzaal van het laboratorium vooi bloembollen-onderzoek, aanvang 8 uur. De heer Roelf Feenstra uit Amsterdam werd bereid gevonden een lezing te hou den over het onderwerp: „Kinderen ge fotografeerd in spel en arbeid". RIJNSBURG Vanavond vergadert de N.C.L.B, in het Jeugdhuis. Het hoofd bestuurslid, de heer D van Zuilen, b handelt de c.a.o. van de landarbeiders in de bollen- en duinstreek. Uitslagen De expositie is tot en met zaterdag te bezichtigen van 10 uur 's morgens tot ïr 's avonds: De vaste keuringscom missie van de Maatschappij van Tuin- bouw en Plantkunde heeft de inzendin gen beoordeeld. De voornaamste uitslagen luiden: wis selbekers D. de Mooy te Rijnsburg (chry santen), P. van Schoten te Noordwijker- hout (fresia's). M. Lek en Zn. te Nieuw - veen (gerbera's), P. J. van der Putten te Noordwijkerhout (anjers); goud met lof van de jury: M. C. van Staveren te Aalsmeer; goud: firma Van Zanten en H fland te Naaldwijk, H. J. Straathof te Roelofarendsveen, M. Lek en Zonen te Nieuwveen, N.V. Hilverda en Co te Aalsmeer, L. A. Hoek te Den Haag; klein goud: A. A. Vollebregt te Rijswijk, firma G. Verbeek te Aalsmeer, firma Weima en Eveleens te Aalsmeer, firma D. Heemskerk te Rijnsburg, C. de Koning te Rijnsburg, rijkstuinbouwconsulentschar te Lisse. Brouwerstraatvereiiiging koclit verlichting RIJNSBURG Voor de tweede maal heeft de buurtvereniging Brouwerstraat een feestelijke jaarvergadering gehou den in de zaal „Vliethof". Voorzitter J. Heemskerk wees er op, dat dit jaar een verlichting was aangeschaft doch dat deze nog niet geheel klaar is. Secretaris D. Leeuwenberg las zijn jaarverslag. Dit jaar is mee gereden in het corso met een praalwagen, waarmee een ere- en een eerste prijs werd be haald. Met Öe Oranjefeesten werd met de verlichting een eerste prijs behaald, doch derde prijs; deze had hoger kunnen zijn. Uit het verslag van penningmeester Postma bleek, dat de kas met een ba tig saldo van f 353,69 sloot De voorzitter bracht vervolgens dank aan de heer W. Leeuweburg voor het ophalen van de contributies en overhandigde hem een kist sigaren. Ook werden sigaren aange boden aan de heer J. Donkelaar. die zich met het versieren van de straat zeer verdienstelijk had gemaakt Ook mevr. KraltRijnsburger werd niet ver geten. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren L. C. v. d. Burg. H Kralt en D. Leeuwenburg herkozen, ter wijl, gezien het vele werk, het bestuur met twee leden werd uitgebreid, de heren N. Binnendijk en M. Kromhout Het toneelgezelschap OBK voerde „Mijne prinselijke hoogheid" op. De Expositie van „LA SURPRISE" zit vol surprises. En het is behagelijk op Ja va weg 4 te Noordwijk aan Zee. GEOPEND TOT EIND NOVEMBER ELKE DAG VAN 15-18 EN VAN 20-22 UUR LEIDEN Gisteravond werd in het wijk gebouw Levendaal een feestelijke herdenking gehouden van het 25-jarig bestaan van de oud-ledenvereniging C.J.M.V. Levendaal. Voor dit zilveren festijn bestond grote belangstelling. In het bijzonder heette de heer N. de Water de hoogbejaarde heer Hakkert, oud-godsdienstonderwijzer, welkom. De voorzitter gaf aan het begin van de avond een globaal overzicht van de afgelopen 25 jaar. Met elf leden werd de vereniging opgericht. Dit klom tot 90. De heer Hakkert gaf de stoot tot de oprichting. Twee jaar na de oprichting brak de tweede wereldoorlog uit. Toch heeft men in deze oorlogsjaren verga derd. Zelfs de jaarvergaderingen von den doorgang, mede dank zij de spon tane medewerking van de zakenmensen onder de leden. Het programma vermeldde eerst een documentaire over een reeks gebeurte nissen in en rond LevendaaL Vele be kenden kwamen hier op het witte doek. Een klankbeeld, eveneens samengesteld door de heer H. Roman, bevatte onder meer een toespraak van de nu bijna 88- jarige ds. M. J. Punselie, die meer dan dertig jaar in Levendaal heeft gewerkt „Wij knielen voor de zetel van Hem, Die de Eeuwige is. dat wil zeggen de Levende, NOORDWIJK In het zo goed als gëheél bezette Casino van Noordwijk aan Zee werd gisteravond een opera-concert gegeven. Medewerking ver leende een aantal solisten van de Stichting Opera Piccola (Amsterdam), de gecombineerde koren Cantate Domino (Noordwijk) en Halleluja (Kat wijk) en Lida Scheuermann voor de begeleidingen aan de vleugel. Joihan Admiraal dirigeerde de koren. De volgorde, die wij bij deze opsom ming kozen, is welbewust gekozen. Het programma vermeldde de solisten op de tweede plaalts. Het was namelijk een avond, die, wat de tijd betreft, voor zo wat 95 procent uit solistenwerk bestond. Al moesten we dit eenvoudig nemen, toch bevredigde ons deze verhouding niet. Ook hadden we zo heel graag van Ad miraals combinatie een reeks van meet of minder beroemde opera-koren ge hoord. Wat ze zongen, alles heel bekend, ver sterkte ons in elk geval in de overtui ging, dat Admiraal nog wel meer kan dan kerkmuziek en de Lucas-Passion dirigeren. We zijn trouwens ook z'n volksliederenavond nog altijd niet ver geten. Onze hoop is, dat hij nog eens een concert van operakoren zal geven, met een paar aria's doorschoten. Het Jagerskoor uit „Der Freischütz" (Weber), het Paaskoor uit Cavalleria klonken niet alleen mooi, maar toonden ook begrip (over de vrouwelijke jagers kniesoren we nu maar niet). Het be faamde Bruidskoor uit Lohengrin denken we ons niet zonder goede reden, anders dan Admiraal. Hij maakte er teveel een versnelde, jolijtelijke feestmars van, ter wijl het In werkelijkheid als een sereen epithalamium is bedoeld. Ook het Paas koor had nog wel wat statiger kunnen klieken.. De beheersing, de effectieve contrastwerking, de muzikale uitdruk- met de versiering van de straat slechts, kirfg waren in 'alle gevallen te prijzen. Mcninssv(!rschlllen betreffen uitsluitend de interpretatie. Verder hoorde men nog het kruisvaarderskoor uit „I Lombardi' het Slavenkoor uit „Nabucco" Over de Opera Piccola-solisten, die alle gekostumeerd, tegen simpele toneel decors optraden, kunnen we schrijven, dat ze in fragmenten uit opera's van Mozart („Cosi fan tutte"), Weber („Der Freischütz") en Verdi („Aida" en „Othello") met veel toewijding en niet zelden met artistiek verantwoord resul taat werkten. Maar al deze muziek, voor al die van Mozart (die altijd weer wordt onderschat), eist ontzaglijk veel van de zangers, zó veel, dat ln feite alleen vol slagen en dan nog geroutineerde vak- RIJNSBURG In welgeteld drie kwartier handelde de raad van Rijns burg gisteravond de eerste negen punten van de agenda af. Verreweg het grootste deel daarvan ging heen aan de bespreking over het voorstel tot het plaatsen van een carillon in de gerestaureerde toren. De heer C. van Egmond meende, dat onder de burgerij de mening heerst dat er een keus kan worden gemaakt tussen carillon en zwembad. Er moet duidelijk op worden gewezen, dat nu alleen het carillon kan worden gerealiseerd. De burgemeester zei, dat het zwem bad voorlopig beslist niet kan worden verwezenlijkt. Ons toch al niet grote op timisme is de laatste dagen beslist niet toegenomen. De heer G. van Delft meende, dat de bevolking aan een carillon bepaald geen grote behoefte heeft Toch meende hij verwezenlijking van dit plan toe te moe ten juichen: het past uitstekend in het kader van de verbetering van de oude dorpskern. De heer T. Kralt vond, dat de reactie van de burgerij ten aanzien van de ca rillonplannen niet verwonderlijk is. De gedachte aan een zwembad is al jaren geleden door het investeringsprogramma gewekt. Nu blijkt pijlsnel een carillon te worden gerealiseerd. Overigens was de heer Kralt geen tegenstander van het aanbrengen van een carillon. HM verwachtte dat de aversie van de burge rij zal verdwijnen „als het carillon klin gelt". Ook de heren W. L. van der Gugten en dokter Van der Laan toonden begrip voor het onbegrip van de gemeentena ren. Dokter Van der Laan merkte daar bij op dat de opbrengst van de collecte (f 13.000) maar niet uit elkaar gerafeld moet worden, anders valt het resultaat nog meer tegen. Het is, volgens dokter Van der Laan, niet alleen het zwembad, maar het algemeen voorzieningspeil dat ontevredenheid wekt. De burgemeester vond dat het voor zieningspeil in Rijnsburg bepaald niet beneden het gemiddelde is. Er is een goede sportaccommodatie en een bloeiend verenigingsleven. Men moet er rekening mee houden, dat we met velen op een klein stukje grond wonen. We moeten doen wat mogelijk is en het onmogelijke niet verlangen. Verheugd Wethouder Zandbergen wees op de mogelijkheid om na schooltijd onder ge leide op het voetbalveld te spelen. Het ontbreekt ook de ouders vaak aan intia- tief. De heer P. Ravensbergen, van het carilloncomité, vond het jammer dat de gemeentenaren voor dit project niet warm waren te krijgen. De heer D. van der Mey was het van harte mei de aanschaffing van het carillon eens. Hij was zeer teleurgesteld door de sterk materialistische instelling van de Rijns burgers die uit de gang van zaken blijkt Wethouder De Mooy zei bijzonder ver heugd te zijn met de positieve reacties van de raadsleden, omdat B. en W. hier door steun krijgen tegen de oppositie die er t.a.v. het carillonplan is. De overige agendapunten, uiteraard met uitzondering van de behandeling van de gemeentebegroting, gingen zon der veel commentaar onder de hamer door. Tussen de bedrijvigheid door luis terde de raad nog even naar de radio reportage van de opening van de bloe menvaktentoonstelling. HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend ziebtzending aan buis G. KOELEWIJN lieden daaraan in bevredigende mate kunnen voldoen. Dit vooropgesteld, mogen we toch wel erkennen, dat vooral Nelly Schulze (als Agathe), Henk Meyer (als Max in Der Freischütz) vaak heel verdienstelijk heb ben gezongen en ook geacteerd. Het wai jammer, dat Nelly Schulze, die ongetwij feld talent bezit, in het hoogste register zich niet voldoende vrij bewoog. Drs. J. H. de Liefde gaf ter inleiding van ieder onderdeel coupé" (wat het concert toch feitelijk was) prettige, vaak amusante toelich tingen over het gebeuren, zonder echter de componist of de muziek daarin te be trekken. Lida Scheuermann's begeleidingen waren nauwkeurig en muzikaal. Dit opera-concert betekende, ondanks opperen, voor Noordwijk zonder twijfel een belangrijke gebeurtenis, door het publiek kennelijk zeer op prijs gesteld. De onvoldoende akoestiek maakte het echter moeilijk, een zuivere indruk, met name van de zang der solisten, te krijgen Joli. van Wolfswinkel. Alarmoefening in duinen te Noordwijk NOORDWIJK-ZEE De EHBO-ploeg van de Noordwijkse Reddingbrigade hield gisteravond een geslaagde alarmoefening in de Noordduinen. Een aantal „zwaar gewonde personen" werd geholpen en vervoerd. Dokter B. de Beer gaf een nabeschouwing in het botenhuis. NOORDWIJK-ZEE Uitslagen onder linge wedstrijden der schaakclub „Daniël Nooteboom": H. VeenstraJ. Turk 01; J. de BockF. Hoek 10; J. A. v. d. Bos A. Veefkind 1—0; H. VermeijW. van Rooyen 10; C. van DuynJ. van Veen afgebroken; H. MammenJ. van Egmond J. J. Biesoth—H. Soesilo Vi—Vz. Gesprek Noordwijk NOORDWIJK-ZEE Morgenavond o zekere bezwaren, die men ertegen kon acht uur wordt in het verenigingsgebouw Die voortgaat met te werken", aldus de "oude predikant. „God bouwt een huis, ruim .genoeg voor de ontelbare scharen die komen van de einden der wereld. God maakt een einde aan de somberheid. Na de ondergang schept God een opgang. Zie, Ik maak alle dingen nieuw. De dood is verslonden tót overwinning". Ook het erelid de heer Hakkert sprak woorden van dank en bemoe diging. Hij kon door zijn aanwezigheid deze avond zijn eigen gelukwens be luisteren. Zijn toespraak culmineerde in het lied „Ik voel de winden Gods vandaag. Vandaag hijs ik het zeil". De heer J. Sira, tweede voorzitter, richtte zich tot de heer De Water, die 25 jaar voorzitter is geweest. Hem werd veel dank gebracht en door het oudste lid, de heer Winterkamp, een plaat aan- geboden. Mevrouw De Water kreeg van de heer Sira een plant. Namens de wijkkerkeraad sprak ds. Vossers, die ook herinneringen ophaaL de. Hij wenste de vereniging nog goede jaren toe, maar hoe lang zal dat nog zijn, zo vroeg hij zich ook af. Als over enkele jaren de Vredeskerlc klaar is, gaat het wijkgebouw Levendaal over naar de kerkvoogdij. Ds. Vossers advi seerde de vereniging, in ieder geval eens per jaar, als men de jaarverga dering moet houden, „beslag" op de zaal te leggen. De accordeonvereniging Concordia uit Noordwijk onder leiding van de heer J. J. van der Reijden verleende muzikale medewerking. Ook werd nog een verlo ting gehouden. Het was tegen middernacht toen de voorzitter deze in alle opzichten geslaag de feestavond sloot. VALKENBURG De heer Kruithof van Monster hoopt vanavond om 8 uur in zaal De Vries een spreekbeurt van de Hervormd-Gereformeerde Evangelisatie te vervullen. de tweede bijeenkomst gehouden van de gereformeerd-hervormde gesprekskrin- gen. Ds. H. A. van Bottenburg en ds. W. Hoekstra hopen te spreken over: Eenheid en gebed. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. NOORDWIJK-BINNEN Onder lei ding van dokter H. Kruyt vergaderde de Oranjevereniging in Flora. De heer J. Landman bracht een jaarverslag uit en penningmeester A. N. de Jong meldde een batig saldo. Het aantal leden steeg van 1126 tot 1188. In het bestuur werden herkozen Graaf W. F. van Limburg Stirum en de heren A. N. de Jong en D. Feenstra. Er werd nog uitgebreid gepraat over de toekom stige festiviteiten. Men wil ook een wed strijd in ringrijden op bromfietsen hou den. Aantal woningzoekenden neemt snel toe RIJNSBURG Bij de voortzet ting van de behandeling gemeente begroting is gisteravond over het al gemeen wel vertrouwen in het ge meentebestuur gebleken. Daarente gen werd kritiek geleverd op de ver traagde bouw van het zwembad en het dorpsihuis, terwijl ook minder hoopvolle geluiden klonken over de woningsituatie. De heer C. van Egmond, woordvoer der van de AR-fractie, bëgon zijn alge mene beschouwing in pessimistische stijl door te wijzen op het tekort van f 67.500. De heer Van Egmond, voorzitter van de woningadviescommissie, kon uit er varing spreken toen hij de woningsitua- tie nog slechter dan een jaar terug noem de. De lijst van woningzoekenden van personen boven de 25 jaar steeg tot 140. „De woningnood is in ons dorp zodanig gestegen dat er reële zedelijke en mo rele gevaren dreigen", zei hij. Spr. gaf daarvan enkele frappante voorbeelden. De verwezenlijking van plan „West" wil maar niet op gang komen. Het woning contingent 1963 zal misschien eind 1964 zijn gerealiseerd. „Is het vorig jaar geopperde plan tot aanleg van een houten steiger in de Vliet achter de Oegstgeesterweg al eens nader onder de loep genomen? Daar door zou men toch behoorlijk wat ruimte voor woonboten scheppen. Lange tijd terug is ook gesuggereerd het zwembad te bouwen onder de definitieve Ulo school Hebben B. en W. zich hierover al beraden?", vroeg spreker zich af. Het parkeerprobleem wordt steeds ur genter. Aanleg van parkeerhaven zag de heer Van Egmond als een goede oplos sing. De gemeente zal de kosten daarvan moeten dragen. De heer W. L. van der Gugten (CHU) sprak evenals de heer Van Egmond, zijn vertrouwen uit in het beleid van E W. Bijzondere waardering had hij de plantsoenendienst. Het gymnastiek onderwijs is helaas onvoldoende. In meer dan de helft van de Nederlandse ge meenten wort wel twee uur sport per week gegeven, in Rijnsburg maar één Bedroevend Nu, eind 1963, is het bouwcontingent 1961 gerealiseerd, dat van 1962 echter uog niet. De heer Van der Gugten vroeg zich af waarom in andere ge meenten wel particuliere woningbouw kon worden verwezenlijkt, terwijl de in oktober 1961 aangevraagde rijks- goedkeuring voor 16 particuliere wo ningen nu nóg niet binnen is. Dit is ronduit bedroevend. Stichting van be jaarden woningen is gewenst omdat daardoor vaak grotere huizen leegkomen Spr. hoopte dat in 1964 een begin kan worden gemaakt met verwezenlijking van de sanering van de dorpskern. De heer Van der Gugten vroeg voorts een waardige entree voor het korfbal- veld en optrekking van het reserve- plafond voor het waterleidingbedrijf tot f 60.000. De heer D. van der Mey (P.v.d.A.) deelde wel in de mineurstemming, maar financieel zag hij de toekomst voor de gemeente niet zó somber in. Hij verklaar de zich tegen de bestemming van hoog waardige cultuurgrond voor woning bouw tenzij dat strikt noodzakelijk is. Ongebruikelijk De heer G. van Delft (ARP) zei dat op een voorlichtingsavond van de maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde enkele deskundigen op het terrein van grondonteigening hebben g-steld dat de procedure, zoals Rijnsburg heeft gevolgd .b.t plan west, zeer ongebruikelijk is. Hij vroeg of dit juist is, of B. en W. als nog bereid zijn overleg te plegen met de betrokken eigenaren en of B. en W. in de toekomst tijdig overleg willen plegen en uitzonderingen op deze regel tot het uiterste willen beperken. De heer J. Kromhout (P.v.dA.) was blij met de Stichting voor het Nijver heidsonderwijs, die kortgeleden in ons dorp is tot stand gekomen. Minder be vredigend is het uitblijven van de bouw vergunning voor de tuinbouwschool. „De openbare school takelt verder af', merk te hij op. „Er zijn nu nog 29 leerlingen, verdeeld over 8 leerjaren. Wordt het geen tijd te gaan denken aan opheffing en het geven van een andere bestem ming aan het schoolgebouw?" De vergoedingen voor het Lo. onder wijs zijn evenals vorig jaar begroot op f 65 per leerling. Een verhoging met f 5 per leerling is i.vun. de gestegen kosten zeker op zijn plaats, meende de heer Kromhout, die daEirvan een officieel voorstel maakte. De heer T. Kralt vroeg aandacht voor het parkeerprobleem in nieuwe wijken. Spr. vond dat de Stichting Tuindersbe- langen weinig van zich deed horen. De heer Kralt achtte het wenselijk bejaardenwoningen te bouwen die geen binding hebben met „Avondzon". Ook vroeg hij zich af of het niet mogelijk is ln ons dorp één klas te vormen van lo.- leerlingen met leermoeilijkheden. Jeugd mag niets Nog eenmaal kwam de vrijetijdsbe steding ter sprake. De heer T. Kralt en dokter Van der Laan wezen er nog eens op dat de jeugd niets mag: als er op straat wordt gevoetbald wordt de bal afgepakt en vliegeren mag ook niet. Dc jeugd zoekt vertier. Kan dat niet legaal, dan ontaardt het spel in balda digheid. Burgemeester Koomans kon deze re denering wel begrijpen maar hij zag geen directe mogelijkheden tot verbete ring. Hij meende echter dat de verant woordelijkheid voor een verantwoorde vrije tijdsbesteding van de jeugd in de eerste plaats berust bij de ouders en dat het niet aangaat zonder meer de verant woordelijkheid op de gemeente af te wentelen. LEIDERDORP Er is overeenstemming bereikt met mevrouw M. Ouwehand-Boebee te Katwijk over de aankoop van grond in de Zijllaan en Mcijepolder cn de Munnikkenpolder ter grootte van ongeveer 8.09.60 ha. De percelen zijn gelegen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak en gedeel telijk bestemd voor toekomstige woonwijken en gedeeltelijk voor bijzonde re doeleinden. Mevrouw Ouwehand is bereid de grond te verkopen voor f 240.737,50. Voorts heeft men onvereenstemming bereikt met de gemachtigde van de heer A. Bloemendaal inzake het afstand doen van pachtrechten op grond, aangekocht van de heer M. P. Oostveen. Overeen stemming is bereikt over het betalen var een schadevergoeding van f 12.500. Ir verband met de aanleg van do weg, die de verbinding zal vormen tussen de te bouwen brug over de Oude Rijn Hoogmadeseweg de Tersant-Snoepweg is het noodzakelijk dat de gemeente zo spoedig mogelijk de beschikking krijg! over dit perceel grond. 81 woningen In het bouwblok Berendrecht is nog bouwterrein voor de verkoop beschik- baar, bestemd voor in totaal 81 een gezinswoningen. De grond ligt aan d< Brittenburg (42 woningen), de Van Poel. geestlaan (7), de Rijnenburg (25) Splinterlaan (7). Wijnhandelaars geridderd in Frankrijk LEIDERDORP Een achttal Neder landse wijnhandelaars, onder wie J. Ph. van den Bosch te Leiderdorp, J. van den Bos te Leiden, J. Versteegen te Voorschoten en L, le Grand te Alphen aan den Rijn, is in Frankrijk tot „cheva lier du Tastevin" geslagen. Deze plech tigheid had plaats in Clos Vougeot te Vougeot en de Nederlanders hadden de onderscheiding te danken aan hun bui tengewone grote kennis van wijnen. Met de aannemingscombinatie Leider dorp is overeenstemming bereikt over de verkoop van bouwterreinen. Behalve de verkoop van grond voor 81 eengezinswoningen behelst het voor stel van B. en W. tevens de verkoop van acht percelen grond voor de bouw van in totaal 40 boxengarages. De totale ver koopprijs bedraagt f611.850, gebaseerd op de exploitatieopzet voor het uitbreidings plan Zijllaan en Meijepolder. Koniiikrijkstegels voor Leiderdorpse jeugd LEIDERDORP Ook in deze gemeen te wordt aandacht geschonken aan het feit, dat ons land 150 jaar een Koninkrijk is. Volgeinde week vrijdag worden 's morgens en 's middags voor leerlingen der vierde, vijfde en zesde klassen der lagere scholen bijeenkomsten gehouden. Leerlingen zullen met medewerking van de toneelclub Ons Genoegen een herden- kingsspel opvoeren. Alle leerlingen van de lagere scholen en de ulo-scholen krij- een herinneringstegel; kinderen der kleuterscholen krijgen een herdenkings cahier. Verder wordt eveneens volgende week vrijdag een herdenkingsavond gehouden in de Hervormde kerk; aanvang 8 uur. Medewerking verlenen de sopraan Aleida Verdoes, het Leiderdorps Chu. Mannenkoor o-l.v. Hans Boelee. dc orga nist Wim Snijder en de heer D. Wijnbeek uit Zwolle, die over ,,'t Is Oranje, 't blijft Oranje" gaat praten. Burgemeester R. M. Gallas opent de avond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 15