22 Jongen gaf pakje aan Barghoorn RITMEESTER Waarde grafologie moet in twijfel worden getrokken Geef eerlijke voorlichting over Z.-Afrika ASTMA Komplot tegen Soekarno ontdekt? Sterilisatie-proces tegen Duitse arts begonnen Kweken van rijst Droomcomfort werkelijkheid Terrorisme in Venezuela /ft een feoate \ij. epoca' WOENSDAG 20 NOVEMBER 1963 :i Amerikaan over arrestatie Verhoren „op de pijnbank Ui.;, id< Prof. Frederick Barghoorn, de hoogleraar van de universiteit van Yale die op 31 oktober in Moskou op beschuldiging van spionage werd gearresteerd, doch de vorige week na felle protêsten van de Verenigde Sta len werd vrijgelaten, heeft dins dag op het miniserie van buiten landse zaken in Washington ver slag uitgebracht over zijn erva ringen. In een daarna gehouden persconfe rentie opperde hij de mogelijkheid, dat zijn arrestatie op een vergissing van de kant van lagere Russische ambtenaren heeft berust. De professor vertelde, dat hij op de avond van de 31e oktober toen n Bjhij zijn hotel in Moskou wilde binnen gaan, werd aangesproken door een jon geman, die hem in het Engels vroeg of hij Amerikaan was. Toen hij daarop bevestigend antwoordde, drukte de jon geman hem een pak kranten in de han- t den. In de mening verkerend dat het hier n propagandamateriaal ging, had professor Barghoorn het pak aangeno- Brief aan herv. synode ente dagelijks bestuur der stichting t Nederlands-Zuidafrikaanse Werkgemeen schap, bestaande uit ds. G. J. H. Gij- wjmink (Rotterdam). H. Li van Kampen hout (Sommelsdijk), jhr. P. H. A. Marti- t. ii Buys (Rotterdam), vice-admiraal H. 'e C. W. Moorman (Den Haag), en bur- e w gerfieester M. W. Schakel (Noordeloos) Vrijheeft zich dezer dagen met een schrij- "en gericht tot de generale synode der ederlandse Hervormde Kerk, Mede namens het landelijk hoofdbe stuur dringt het dagelijks bestuur er bij de generale synode op -aan, haar n di politieke verantwoordelijkheid zover uit is! te strekken, dat zij in Kerk en Volk op komt voor eerlijke, kundige en objec- tieve voorlichting over zaken van poli ede! tieke aard, b.v. over de feiten in d( a publiek van Zuid-Afrika. Aanleiding hiertoe is onder meer "iwaar gebleken -bericht over de »lichte scheiding van een al 25 jaar ouwde blanke man en zwarte vrouw. dagelijks bestuur ziet dit echter p; slechts als symptoom „voor de meerma- len, helaas ook in de kerken, gebleken eenzijdige en onjuiste voorlichting", Dit middal mat dubbele werking geeft verrassende resultaten. Het is geen wonder dat meer en meer lijders aan astma, kortademigheid en soortgelijke aandoeningen de Adozo tabletten verkiezen. Hun buitengewoon doeltreffende samen stelling verzekert een dubbele wer king: 1) Verlicht onmiddellijk de krampach tige samentrekking van de adem halingswegen, waardoor de lucht vrij in en uit de longen kan stromen en vergemakkelijkt de verwijdering van het verstoppende slijm. 2) Verlicht de zenuwspanning, die meestal een astma-aanval vergezelt en er zelfs vaak de oorzaak van is. Na het gunstig gevolg van deze dub bele werking, voelt U zioh verlicht en op Uw gemak. U kunt weer ade men, gemakkelijk, vrij en diep, zon der pijn. Neem de proef! U vindt Adozo bij alle apothekers en drogis ten. men en in zijn zak gestoken. Ogenblik kelijk daarna werd hij door een paar mannen beetgepakt en in een auto weg gevoerd. De Russen beweerden later, dat de bundel militaire geheimen zou hebben bevat. Prof. Barghoorn verklaarde nogmaals nooit enigerlei opdracht tot spionage in de Sowjet-unie te hebben gehad. Hij heeft dan óok tijdens zijn verblijf in de gevangenis geen enkele bekentenis ondertekend. Zijn verhoren hadden overigens bij wijze van spreken meer weg van „op de pijnbank leggen", zo zei hij. Als wellicht mogelijke aanleiding voor zijn arrestatie noemde prof. Barghoorn de omstandigheid, dat hij in 1951, als ambtenaar van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken, in Duitsland werkzaam was geweest voor het ondervragen van Russische vluch telingen. Hoewel hij dit werk zelf van sociologische aard vond, droeg hij toen de titel van „ambtenaar van de in lichtingendienst. In diplomatieke kringen in Hongkong is gisteren gezegd, dat de Indonesische autoriteiten de dag voor de uitroeping van de staat Maleisië, op 16 september, een komplot hebben ontdekt om presi dent Soekarno te vermoorden en een staatsgreep te plegen. De meeste samenzweerders werden „aan de vooravond van hun offensief" gearresteerd. De Indonesische minister van defen sie, generaal Nasoetion, is dinsdag in Kief door premier Chroesjtsjef ontvan gen, aldus Tass, dat geen verdere bij zonderheden geeft. RITMEESTER Zl U .v>| PRESENTEERT EEN NIEUWE SIGAAR HBHHcent Zeer velen steunen dr. Dohrn In Hannover Is gisteren het proces begonnen tegen de arts dr. Axel Dohrn die ervan wordt be schuldigd in strijd met de wet 149 vrouwen te hebben gesterili seerd. De aanklacht is onder meer gebaseerd op een decreet uit de nazi-tijd, dat sterilisatie slechts dan toestaat, als een nieu we zwangerschap het leven en de gezondheid van de vrouw in kwestie ernstig in gevaar zou brengen en wanneer de ouders aan een erfelijke ziekte lijden. De 53-jarige beklaagde heeft ech ter gesteld, dat hij op verzoek van de vrouwen de operatie heeft uitgevoerd. In het proces kwam naar voren dat dr. iDohrn half-joods is en daardoor in de nazitijd officieel geen praktijk kon uitoefenen. Zeer veel mensen, in hoofdzaak vrouwen, hebben zijn zijde gekozen. Er zijn tienduizend brieven ontvan gen. waarin zij zich voor hem hebben uitgesproken. Huwelijk redden. Dr. Dohrn, zelf gehuwd en vader van dne kinderen, verklaarde voor zijn sterilisaties goede maatschappelijke overwegingen te hebben gehad. Hij had in de eerste plaats die vrouwen willen helpen die reeds verschillende kinderen hadden. Hij had sterilisatie toegepast in die gevallen, waarvan hij dacht dat hij er het huwelijk van de echtlieden mee zou kunnen redden. 1374. „Rijst moet me.t de voetjes planten beginnen. in het water staan", placht derwijzer te zeggen bij het bespre ken van de sawah-bouw op Java, zich aldus juist, maar weinig ori- Verdere bijzonderheden zullen we i besparen, want het is alleen nog maar van belang te weten, dat róór het planten men het opstaan- nooit duidelijk ge- het planten het water weer nog vele jaren op de akker wordt toegelaten. Ge- het geheim daarvan durende de hele verdere groei blijft de rijst in het water staan, met uitzondering van de laatste week vóór de oogst, wanneer men de sa- wah Iaat drooglopen. De meeste andere planten zouden dergelijke be- heeft, konden doorgronden. Bij wat nu volgen gaat, laten we mol de bergrljst die niet vefel water no dig heeft, uiteraard buiten beschou wing, want het gaat ons uitsluitend en alleen om de moeras- of water- rijst zoveel water krijgt toegediend. Natte rijst wordt meestal op kweek bedden uitgezaaid, waar aanvankelijk het water niet zo hoog staat. Is ech ter het wortelstelsel behoorlijk ont wikkeld, dan laat hoger stijgen in TOCH IS HET ZO' handeling niet dragen, want door de laag water die op de sawah staat, kunnen de wortels niet voldoende zuur- dat de plant sterft. En b\j rfjst zou dit s moeten ge beuren, want deze plant heeft niet •ater alleen veel vocht, maar eveneens ereenstemming veel zuurstof nodig. Desondanks met de groei der zaailingen. Dan kan tiert de rijst uitstekend op de nat- het overplanten worden ge- te akkers. dacht, mits bijtijds gezorgd is 1 voldoende toevoer van water de door dijkjes omgevi die minstens tweemaal geploegd, der velden j De verklaring van deze tegen strijdigheid moeten we zoeken ln het water, waarin zich op de bodem geëgd onkruid gezuiverd ontwikkelt, welke organismen veel zijn, zodat de jonge rijstplantjes op zuurstof uit het water weten op te - nemen en dit weer afgeven aan de rljstwortels, die zonder deze welko me hulp werkelijk geen kans zou den zien de plant onder deze om standigheden welig te doen gedijen. Nu we toch bij de grassen sijn beland, kunnen we ook wel eens de schoon veld kunnen worden uil- geplant. De zaailingen worden nu bij bun deltjes van 10 a 20 stuks uit de kweekbedden getrokken, de aan hangende bodemdeeltjes worden uit gespoeld en gebundeld de bundeltjes worden losgemaakt, laat men ze minstens uren met de wortels in de modder liggen en eerst daarna kan het werkelijke uit- sche graanlanden zijn. Integendeel, Europa komt die eer toe. (Nadruk verboden). H. Pétillon. Volgens de arts had hij slechts u„- vruchtbaarmaking teweeg gebracht met instemming der echtelieden. (Er zijn hem echter vijf gevallen ten laste ge legd waarin deze toestemming niet was gegeven). Verzoeken Dr. Dohrn vertelde. dat hij een 24 jarige gehuwde vróuw onvruchtbaar gemaakt had, omdat zij en haar man hadden verklaard een volgende kind het leven te zullen benemen. „Ik heb met vrouwen te maken gehad die vertelden meer om hun televisietoestel dan kind te geven en ik heb ook ontmoet die van het ene ziekenhuis het andere togen, teneinde dokters tot een vruchtafdrijvingsoperatie te bewe gen. Ik heb altijd sleohts dan sterilisatie toegepast, wanneer de betrokken vrou wen tenminste drie kinderen hadden", aldus dr. Dohrn. Hij sprak zioh voor de rechtbank na drukkelijk tegen een verstoring van de zwangerschap uit. Wonen in 1982 Voor woninginrichters is het wellicht plezierig eens een blik in de toekomst te slaan. Neem bij voorbeeld 1982 wanneer men vol gens deskundigen zal eten van plastic weggooiborden, die thuis met een spuitgietapparaatje a la minute gemaakt worden. Elk huis zal dan beschikken i een stofzuiger, die zichzelf voortbe weegt. De ramen sluiten automa tisch zodra het begint te regenen. In ultrasonische kasten worden de kle dingstukken automatisch van alle stof en vuil gereinigd. Een representatieve groep van 250 woninginrichters uit Washington heeft deze week geluisterd naar de mogelijkheden van die roemruchte toekomst. Zij waren daarvoor samen gekomen op een conferentie van o.m. het Nationale woninginrichtingscen trum. Naderhand is de huisvrouwen ge vraagd wat huns inziens het belang rijkste huishoudelijke voorwerp is, dat thans nog tot de wensdromen be hoort. Hier volgen enkele van die voorwerpen, die de vrouw des huizes anno 1963 node mist, zoals spijkers die in elke muur houden of mu ren, die elke spijker vasthouden; een middel om vet en vuil van zongordij nen te verwijderen; een flesje voor sausen, dat gemakkelijk tot de laat ste druppel geleegd kan worden; gla zen schuifdeuren, die tochtdicht zijn;) een doeltreffend, goedkoop alarm apparaat; een installatie, die door het indrukken van een knop de stoep sneeuw- en ijsvrij maakt; keuken vloeren, die nimmer in de was ge zet behoeven te worden; een appa raat, dat het gevraagde recept voor een venstertje brengt, indien men met behulp van een „telefoonschijf" het nummer van het gewenste re cept draait. Acht landen hebben dinsdag het lidmaatschap verkregen van de Voed sel- en landbouworganisatie van de ver enigde naties (FAO). Algerije, Boeroen- di. Malta, Trinidad en Tobago, Roeanda en Oeganda verkregen het volledige lid maatschap. Kenia en Zanzibar werden geassocieerde leden. Afrikanen lopen weer weg uit F AO-conf eren tie De Afrikaanse vertegenwoordigers zfjn gisteren weer weggelopen uit de bijeen komst van de voedsel- en landbouwor ganisatie (FAO) van de Ver. Naties die in Rome wordt gehouden. Dit gebeurde toen aan een Zuidafri- kaanse afgevaardigde het woord werd verleend om zich uit te spreken over een amendement van Ghana, waarin wordt gevraagd de statuten zo te wij zigen, dat landen uitgesloten worden die zich niet houden aan de grondbeginse len van de statuten.- Zuid-Afrika maakt geen bezwaar tegen dit amendement, zo lang het geen „bittere wraakoefening" is. De Afrikaanse landen willen echter bij aanneming de officiële uitsluiting van Zuid-Afrika vragen. Minister Biesheuvel drong aan op verlaging van de tariefmuren tussen de EEG-landen en de rest van de wereld- Hoewel hij zich voorstander toonde van het verdelen van voedseloverschotten over ontwikkelingslanden, verklaarde hij zich tegen een politiek van opzettelijke Leken even „knap' als vakmensen De deze (Van een onze redacteuren) De grafologie of handschrift kunde heeft voor zeer velen iets geheimzinnigs. Voorbeeld: als het om een aantrekkelijke func tie gaat, waarop honderden sol licitaties binnenkomen dan is het immers in vele gevallen de grafoloog die de vooreelectie toepast. Hij bepaalt ten slotte wie overblijven: de crème de la crème", het neusje van de zalm, dat waardig kan worden bevonden een persoonlijke op roep voor een onderhoud met de directie te ontvangen. In derdaad een geheimzinnige zaak, dat iemand, neen: véle mensen en dat nog op een af stand karakterologisch kun nen worden „doorgelicht", dank zij de grafologie. Het is waarschijnlijk om dezelfde re den: het mysterieuze waas dat de gra fologie omgeeft, dat we in menig tijd schrift met een zekere regelmaat z.g. populair-wetenschappelijke artikelen aantreffen die de grafologie tot onder werp hebben. We lezen dan welke betekenis aan bepaalde kenmerken van handschriften kunnen worden toegekend; dat het bij voorbeeld aan het handschrift van Na poleon (zie illustratie, lees je dan) dui delijk te zien heersersfiguur energie en een schier onuitputtelijk gres, dat mede aanleiding doorzettingsvermogen. Menige lezeres of lezer kan na verwerking van zo'n ar tikel de verleiding niet weerstaan om zijn eigen handschrift te „vertalen" om ten slotte de weinig plezierige indruk over te houden dat hij' of zij met z'n of haar handschrift blijkbaar bar veel van zichzelf prijs geeft Een grote ruk aan het geheimzinnige kon" zijn. floers dat de grafologie nog altijd om gaf (om niet te zeggen dat het aan flarden is gescheurd) heeft een weten schappelijk onderzoek gegeven een re search, die zeven jaren heeft geduurd. De resultaten ervan zijn neergelegd in de interessante dissertatie van dr. A. ken te kunnen komen. Dit Jansen, te Amsterdam, die hij gisteren tie-inderzoek berustte op heeft verdedigd aan de gemeentelijke port van de vier graf universiteit aldaar, waarbij als promo- werkgroep; b. op analyse tor optrad de bekende psycholoog prof. dr. A. D. de Groot. Het proefschrift draagt de titel „Toetsing van grafologi- sche vakliteratuur sche uitspraken; een experimentele stu- die". erdaad 7 Kan men op gr handschrift-analyse i volle uitspraken doen over iemands persoonlijkheid, zinvol le voorspellingen doen over zijn gedragingen? Deze en andere vragen hebben deel uitgemaakt van een zeer uitgebreid weten schappelijk onderzoek dat werd verricht met steiin en onder auspiciën van de Ned. Vereniging van Bedrijfspsychologie. tingen andere fundamentele vragen wa ren tot nu toe verdeeld; er is een scherpe tegenstelling tussen voor-en tegenstanders; tussen degenen die in de grafologie „ge loven" en degenen die dat niet doen, waarbij opvalt dat de daar bij gebezigde argumenten eerder gevoelsmatig, dan objectief-zake lijk genoemd moeten worden. Vandaar dat bet gisteren door dr. A Jansen aan de stedelijke universiteit van Amsterdam ver dedigde academische proefschrift over deze materie hetgeen bo vengenoemd onderzoek beschrijft, „in een lang gevoelde behoefte voorziet". Om deze reden en om dat de conclusies nogal onthul lend zijn is bijgaand artikel ge- dat hij een typische nlng die eerder op Stelling 8 onderschrijft onomwonden „dat het onjuist is uitsluitend op grond van een handschriftonderzoek een be roepskeuze, een studiekeuze of de keu- personeel te bepalen' 1 ontembare lijk congres al wetenschappe- geuit, een con- tot het heden met deze dissertatie af gesloten onderzoek, verricht door een werkgroep grafologie die op strikt we tenschappelijke basis onder auspiciën van de Ned. Vereniging voor Bedrijfs psychologie bezig Is geweest. Van deze werkgroep maakten zowel grafologen als psychologen deel uit, zodat En alsof dit nog niet vernietigend genoeg was bleek tenslotte: Dat het grafologisch oordeel een verontrustend lage betrouwbaar heidsgraad heeft. Zelfs bij ervaren grafologen bleek de overeenstem ming bedenkelijk laag te zijn; niet alleen t.o.v. collega-grafologen maar ook t.o.v. zichzelf. Met andere woor den: de betrouwbaarheid was ook laag als aan een en dezelfde grafo loog een en hetzelfde geval bü her haling ter beoordeling werd voor gelegd. Dat uit hetzelfde materiaal (een sollicitatiebrief bfjv. door psycholo gen die zich niet van de grafologie maar van een andere beoordelings techniek bedienden (tekstanalyse van de brief) aanmerkelijk bétere voorspellingen konden worden ge daan. Letterlijk heet het op bladzijde 217 van het proefschrift heel laconiek: „Door deze uitkomsten is in elk geval een zeker theoretisch „bestaansrecht" van de grafologie aangetoond, omdat geble ken is dat op grote aantallen ge nomen grafologische uitspraken (iets) vaker juist dan onjuist zijn. Maar te vens is hiermee vastgesteld dat voor de beoordeling van het individu de grafo logie een diagnosticum van zeer dubieu ze, waarschijlijk minieme praktische waarde is". Aan de „ongelovigen" die de ver gaande conclusies uit de resultaten van het onderzoek te gortig achten wordt toegevoegd, dat zolang men niet heeft aangetoond dat in een ander onderzoek op dezelfde vragen de grafologie betere resultaten bereikt voor wat betreft a. de waarde ervan, b. de betrouwbaar heid en c. het verschil t.o.v. leken, de onderhavige uitkomsten niet anders kun nen worden beschouwd dan kenmerkend voor de grafologische diagnostiek. In zijn slotbeschouwing gaat dr. Jan sen nog in op de consequenties van een en ander voor de praktijk. De delicate vraag of de handscbriftbeoordeling in onze samenleving bestaansrecht heeft beantwoord hy ontkennend voorzover deze zou willen bezigen c Onwetenschappelijk Enkele stellingen die aan dit proef schrift zijn toegevoegd mogen dit ver duidelijken. Stelling 5: „De talrijke, z.g. populair-wetenschappelijke publikaties middel eenzijdig onderzoek beslist geen sprake middellijke personeelsbeslissingen en kon zijn. -adviezen op te baseren. Voor het overi ge zou de grafologie eventueel in het Allereerst werd onderzocht wat gra- kader van een uitvoeriger psychologisch fologen nu eigenlijk menen te kunnen onderzoek (binnen hetwelk een nadere „doen" met hun methode, m.a.w. hoe - - groot het gebied is waarover zij menen tot huns inziens verantwoorde uitspra- ,g. preten- port van de vier grafologen uit Je werkgroep; b. op analyse van een aantal grafologische rapporten en c. op grond - datgene wat men er in de grafologi- vakliteratuur over kon vinden. De eindconclusie was: „de pretenties 1U(SC an de grafologen strekken zich uit den VervXfiW. ALLE aspecten der per- sterkt als hij na'dit'„pluspunt' >onIijkheia Een niet geringe preten- grafologie kennisneemt van het vervolg e aernaive. der slotbeschouwing: „Men kan echter ook nog een stap verder gaan en volle- TiXDerimeilten di2 afzien van het gebruik van derge- Apci Illicit (.vil Hjke onbetrouwbaar en in-valide geble ken methoden in de adviespraktijk". toetsing-mogelijkheid bestaat) in praktijk een verantwoorde toepassing kunnen vinden. Pil verguld? De onbevangen lezer krijgt door deze woorden de indruk dat de onderzoeker de bittere pil met name voor ds grafo logen nog zoveel mogelijk wil vergul- indruk, waarin hij wordt ge- op het terrein met wetenschap weinig of "niets doen; zij vormen veeleer een ge voor een grafologie die wetenschappe lijk wil zijn, niet het minst door 'hun. aantrekking op een onkritisch en vaag denkend lezerspubliek, waaruit (men- neme nota van deze veelzeggende toe voeging red.) nieuwe grafologen kun nen voortkomen". Vervolgens werd de grafologie door experimenten Hiervan bestaan er toch al vele, de grafologie hebben vele proefpersonen medewerken op haar 6telt de E,ehnjVf!r vast' r,t "lots van waarde getoetst en wel zodanig dat vnnr rnnP wnïrpn gevaar steeds getracht werd in het volgende experiment aan eventuele kritiek op het voorgaande tegemoet te komen. Kort gezegd trachtte men bij elk der vier experimenten steeds dezelfde hoofd vragen te beantwoorden, telkens dus van een andere zijde benaderd. De vier experimenten namen bij elkaar niet minder dan zeven jaar in beslag. Wat waren nu de antwoorden op de hoofdvragen die uit de vier experimen ten naar voren kwamen? zal er moeten waken iedere in-valide en onbetrouwbaar gebleken techniek op deze wijze te „redden" door haar dan maar binnen een uitvoeriger psycholo gisch onderzoek zoiets als een pro forma- functie (laatstgenoemde aanduiding is vah ons Red.) te geven. êBkm'ng DOEFE Al kookt Uw vrouw nóg zo fijn spruiten en kan niemand de uitjes zo fruiten, bereidt eens een paar fijne uit-jes voor haar en eet eens een keer met haar buiten Alexander Pol* Dat er een zeer zwakke samen hang bestaat tussen een grafologisch oordeel en een oordeel dat gebaseerd is op een psychologisch onderzoek. Het trefpercentage lag gemiddeld op ongeveer 60 procent, dat is 10 pro cent meer dan het loutere toevals- percentage Dat er een zeer zwakke samen hang bestaat tussen een grafologisch tailleerd opzicht. Dat bü handschriftbeoordeling de resultaten van ervaren grafologen niet verschillen van die van psycho logen of zelfs van.... leken! „Geen toepassing van de grafologie meer by het uitschiften van sollicitatie brieven", wordt niet met zoveel woor den gezegd, maar men zou hiertoe wel kunnen concluderen als kennis geno men wordt van de volgende citaten. Twee personen zijn gisteren in Cara cas gedood en 15 gewond bij een vuur gevecht tussen de politie en sluipschut- „Men kan zich op het stand punt stellen, dat een weinig be trouwbare methode altijd nog betere resultaten oplevert dan een pure toevalsbeslissing. Het moet echter betwijfeld wor den of het enige alternatief van een grafologische voorselectie inderdaad een pure toevalskeu- ze is. De vraag dringt zich na melijk op, mede naar aanleiding van de uitkomsten van het on derzoek, of men bij voorselectie niet beter alleen op de i n h 0 u d van de brieven kan afgaan (tekstanalyse), ook, als deze weinig aanknopingspunten voor een beoordeling schijnt te ver schaffen." De strijd' werd gevoerd tussen agen- in van de strijdkrachten van de nati onale bevrijding (F.A.L-N.) en de politie By hun agitaties hebben de leden van de Faln veel grote verkeersaders in de Venezolaanse hoofdstad bezaaid met dui zenden spijkers. In vele gevallen bleven automobilisten liever thuis dan lekke banden te riskeren. Ook hebben de ter roristen vier bussen in brand gestoken- De enige fabriek van kunsttanden in Frankrijk is dinsdag door brand ver woest. De schade wordt op 10 miljoen francs geschat. De fabriek, die pas vier jaar oud was, lag te Pontivy in het noordwesten van het land. Twaalf mil joen tanden en de meeste van de 6.000 bronzen mallen gingen verloren. I „Coco de Clown" heeft gisteren pp Buckingham een zaag door het hout gaat. versierselen Een auto die bij de West- 5- duitse plaats Reckling hausen een andere auto ramde bleek te worden bestuurd door een zeven jarige jongen. Naast hem zat zijn beschonken va der te slapen, die zijn zoon opdracht had gege ven wat rond te rijden, opdat hij weer wat bij zijn positieven kon ko- Palace ontvangen van officier in de Orde van het Britse Imperium. De in Rusland geboren Nikolai Polakofs kreeg deze onderschei ding voor zijn werk ten behoeve van de verkeers veiligheid onder kinde ren. Sowjet-geleerden werken in Kazakhstan aan een zeer krachtige vlammen werper, die men in de De honden kunnen ook honden de laatste tijd schrikbarend toegenomen is. Dat zou een gevolg zijn van de te veel rokende bazen. De arts beweert dat de rook over het al gemeen dicht bij de grond blijft hangen en zo door dc trouwe viervoeters wordt ingeademd. postpakketje had zoek gemaakt en een partij poststukken had ver brand. Hij had vergeten het pakje, waarin koffie kopjes zaten, te bezorgen en toen hij eenmaal thuis was, had hij geen zin meer nog eens op pad te gaan. constateerd werd dat de In de laag gelegen ge- mijnbouw wil gaan ge bruiken. Het apparaat „snijdt" door graniet en harde gesteenten, zoals het slachtoffer worden van roken. Een Zweedse dokter heeft geconstateerd dat de longkanker onder longen van een hond, wiens baas een liefhebber van de rooksport was, geheel door rook en teer zwart geworden waren. Tegen een 18-jarige Zwollenaar is een jaar gevangenisstraf geëist, omdat hij in februari een deelten van Normandië werden de mensen die gistermorgen naar hun werk moesten met rub berbootjes afgehaald, om dat overstromingen na zware regenval de stra ten onder water hadden gezet. wel. Zelfs ld wicht, want de Ballograf Epoca. Degelijke geniet ik bljzondero Bauograf l en «chrtjv» de beate...!

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5