Weduwen en kinderen van omgekomen mijnwerkers in juni naar Katwijk Speurtocht leverde geen op de Sandettie resultaat op Intrede ds. Cupédo in St. Michielsgestel Lisse krijgt torenflat met twaalf woonlagen Voor woningbouw liggen tel van plannen klaar BER| =4 NIEUWE LEIDSE COURANT KATWIJK NEVEDA ANGORA VIOLA PINGOUIN SOEDAN SMYRNA en BORDUURWOL D.M.C.-ARTIKELEN en HANDWERKEN „DE WOLBAAL' H. BROUWER Voorstraat 25 Katwyk aan Zei Telefoon 2363 ZOJUIST VERSCHENEN: WIJ SAMEN ONDER DE ORANJES 150 JAAR NEDERLANDSE SAMENLEVING Prijsƒ32.50 TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREAJPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 3862 MAANDAG 11 NOVEMBER 1963 KATWIJK Maak uw keuze uit de nieuwste collectie haarden en convectors waaronder zeer bekende merken. BECKERS - ETNA - JAARSMA, enz. Onze garantie is vakkundige plaatsing en prima service. Natuurlijk: HET EMAILLEHUIS PIET OUDSHOORN NOORDEINDE 7 Zorg voor warme voeten Koop een paar BROMFIETS LAARZEN SCHOENHANDEL HAASNOOT Voorstraat hk Noordeinde Princestraat 33 ZOALS wij hebben bericht, is woensdag in de ledenvergadering van VW het voorstel gedaan de elf ingesloten mijnwerkers, als de redding zou slagen, uit ie nodigen voor een gratis verblijf in Katwijk. Het bestuur had toegezegd alles eerst itc willen overwegen en is toen de redding geslaagd was op 't idee gekomen de vrouwen en kinderen van de 29 mijnwerkers die niet gered zijn, voor een verblijf in Katwijk uit te nodigen. Daarbij werd 'overwogen, dat de geredde mijnwerkers reeds vele aanbiedingen hadden ontvangen, terwijl het leed van de families van degenen die niet zijn gered veel schrijnender is geworden. De exploitant van Musioa zal de zaal voor een of meer keren ter be- sóhïkking stellen, terwijl nog op vele andere wijze hulp is aangeboden VVV heeft daarop besloten alles mondeling te gaan bespreken in Lengede om in de eerste plaats na te gaan of in principe hetgeen Katwijk wilde aanbieden, zou kunnen worden aanvaard. Zaterdag spraken de he ren mr. J. van der Plas en Ohr. Ver- plancke in Lengede met de leden van Kuratorium dat de hulpverle ning regelt, waaronder de Evang Nadat deze families eerst hadden ver tomen dat alle hoop op redding verloren /as, kwam na 10 dagen plotseling nieu- re hoop door het bericht, dat er nog verlevenden waren. Toen zij ten slotte loesten ervaren dat hun mannen er niet iren, was de droefheid er des te roter om. Hun mannen zijn eigenlijk weemaal gestorven. Door de vreugde in e gezinnen van de 14, moet hun leed og zijn vermeerderd Spontaan Daarop is besloten snel een beroep doen op de Kabwijkse hotelhouders i pensionhouders. Het resultaat van eze actie was verbijsterend. Spontaan ebben allen zich bereid verklaard enige ersonen gedurende een periode van 3 in Katwijk kosteloos op te nemen iet vol pension. Bovendien kreeg de h.V.V. nog vele andere toezeggingen. De firma Beuk te Noordwijk bleek lereid 2 autobussen ter beschikking te tellen voor het halen van de vrouwen n kinderen, de NZHVM te Haarlem deed enzelfde toezegging voor het terugbren- Verder werden financiële bijdragen oegezegd. De nieuwste modellen HAARDEN en CONVECTORS E. OOSTINGH Rijnstraat 85 —„Katwijk a. d. Rijn Telefoon 3219. Luth. predikant ds. Venghaus (prak tisch de gehele bevolking is Evan gelisch), de r.-k. pastoor Kemming en met de Gemindedirektor Fritz Sievers van Lengele. Het aanbod van Katwijk Averd op bij zonder hoge prijs gesteld, vooral ook omdat de 14 geredden veel aanbiedingen hebben ontvangen, doch de 29 weduwen en kinderen van de slacthoffers nog m het geheel niet. In principe is de afspraak gemaakt, dat zal worden getracht het verblijf te Kat wijk te stellen van 311 juni J964, in het begin van het seizoen. Er moet echter in Lengede nog veel geregeld worden. Met de families die het betreft, zal eerst later een definitieve regeling worden gemaakt Voorlopig is vastgesteld dat het gaat om 52 kinderen in de leeftijd beneden 17 jaar. Met de verzorgers en eventueel nog andere kinderen rekent V.V.V op 90 personen. Het V.V.V.-bestuur werkt met het hulpcomité in Lengede de plannen nu verder uit. NOORDWIJKERHOVT Bevolkingsonderzoek In de tweede helft van november il de Noondwijkerhoutse bevolking treer worden doorgelicht. Men kome llenl Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg LISSE Wandeltocht op 16 november De wandelsportvereniging D.J.O. gaat op 16 november een Sint-Nicolaastochl houden, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan het Sinterklaasfeest voor de gehandicapte kinderen in Lisse. On der leiding van mevrouw Van Eeuwijk hield men in het K.A.B.-gebouw een •■feestelyke bijeenkomst ter voorberei ding van de tocht. Mevrouw Van Grie ken, secretaresse van de vereniging ,,H.ïi Zorgenkind", vertelde van de gehandi capten: de kleine D.J.O.-ertjes vermaak ten de aanwezigen en Esso Nederland vertoonde films. De heer Gervais zong met enkele leerlingen liedjes en tenslo'.- te werd er een verloting gehouden. Evangeliesamenkomst Donderdag 14 november om 8 uur komt de evangelist K. Adelmund spreken voor de evangelisatiekring in De Witte Zwaan. Opbrengst Voor het gehandicapte kind bracht Lisse het mooie bedrag van 721,48 op. Grote aanvoer gladiolen Aan de veiling H.B.G. te Lisse wor den thans veel gladiolen aangevoerd. Er is veel vraag naar gladiolen in de grote re maten, wat tot uitdrukking komt in de prijzen die de kopers besteden. De kleinste maat verkoopbare bollen brengt in verhouding iets minder op. Er is goe de, vlotte handel. VOORSCHOTEN Vragen over schoolmelk Mevrouw dra. A. Stoker, gemeente* aadslid voor de P.v.d.A.. heeft de vol gende vragen schriftelijk aan het college /an B. en W. gesteld: Heeft uw college ziich reeds beraden over de gevolgen van het eventueel niet meer verlenen van rijkssubsidie voor de schoolmelkvoorziening Is uw college voornemens aan de ge meenteraad een voorstel te doen tot verhoging van de gemeentelijke subsi die teineinde de verstrekking van schoolmelk onverminderd te doen voortgaan, gezien het grote belang dat ook van medische zijde aan de ver strekking hiervan wordt gehecht Is uw college de mening toegedaan dat het niettemin aanbeveling ver dient het gebruik van schoolmelk te stimuleren Agenda voor Voorschoten Heden houdt het bestuur van de nuts- school in het Cultureel Centrum een kennismakingsavond, .8 uur. Dinsdagavond hoopt wika Van Roon een der zalen van de dorpskerk te ■preken over het onderwerp „Het le vensgevoel van de moderne jeugd en de tommunicatie met hen van de kerk uiit". Eveneens dinsdagavond en tevens woensdagavond brengt de Voorschotense ilmliga in het Greenwaytheater „La ïotte" van Michelangelo Anitonioni. 8.15 Woensdagavond, 8 uur, vergadert de nannenvereniging op Geref. grondslag n een der zalen van de dorpskerk In de kerk behorende bij het Herv. 'sychiatrisch Ziekenhuis „Hulp en Heil" „Schakenbosch" te Leidschendam zal »p woensdag en donderdag, van 's mid dags 2 tot 's avonds 10 uur een tentoon stelling worden gehouden van door de >atiënten vervaardigde artikelen. Er worden handwerken, gebreide baby- en kinderkleding, schilderijen en tekenin- [en tentoongesteld en ten verkoop aan- teboden. Donderdagavond vergadert de Geref vrouwenvereniging in „De Werf", 8 uur. Mevrouw Osnabrugge hoopt te spreken 'over „De Pinkstergemeente". Na de pau se bestuursverkiezing en diavertoning ioor mevr. Boesveld en mevr. Van Nes. Zaterdagavond brengen de departe menten Voorschoten en Wassenaar van het Nut in het Cultureel Centrum op treden van het Tsjechische dansensemble i3roln", 8.15 uur. Twee botsingen Zaterdagavond omstreeks half twaalf op de Valkenburgseweg een personen auto, bestuurd door de 21-jarige A. A. van Polanen uilt Leiden, aan het slippen geraakt en tegen een boom tot stilstand gekomen. De bestuurder en de naast hem zittende W. A. M. Bergers, eveneens uit Leiden, liepen een hoofdwond en een lichte hersenschudding op. De beide an dere. ook uit Leiden afkomstige inzit tenden. H. de Wit en N. M. Ch. de Kier resp. een diepe kniewond en hoofdwon den. Nadat dokter Abarbanel eerste hulp had verleend, is het viertal per ambulan ce naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De auto is geheel nield. Zondagmorgen is een door de Voor schotenaar F. C. Remmerswaal (gehuur de) wagen op de Leidseweg geslipt en tegen een geparkeerde auto gereden. De laatste auto kantelde en kwam onderste boven in de langs de weg gelegen sloot terecht. De bestuurder en de naast hem zittende mej. W. de Rooij uit Lei den werden, nadat dokter Abarbanel ook hier eerste hulp had verléénd, naar hun woning vervoerd. Zij liepen een lichte hersenschudding en hoofdwonden op. De beide auto's werden zwaar bescha digd. Feestavond Benvenuto Het dertiende lustrumfeest van de harmonievereniging „Benvenuto" werd zaterdag in het Cultureel Centrum be sloten met een cabaretavond, waaraan het publiek veel genoegen heeft beleefd. Het was een op goed niveau staande avond, die tot een climax kwam. toen de zuster-harmonievereniging ..St. Lauren- tius" op een wel heel verrassende wijze haar gelukwensen presenteerde. De con ferencier kreeg kort voor de pauze eer telegram overhandigd, waarvan de in houd luidde: „St. Laurentius feliciteert „Benvenuto" Tijdens het daarop volgen de applaus uit de zaal ging het doek open en op het toneel stond de voltalli ge harmonie van St. Laurentius aange treden. Onder leiding van dirigent L. Th. Jansen werd een drietal marsen ten gehore gebracht, aldus de telegrafische felicitatie onderstrepend. Het waren de „Mars der Medici" van Johan Wicliers „The Thin Redlinc" en „The Middy" in J. Alferd. De voorzitter van Benvenuto, de heer Th. Fritschi, zei in zijn dankwoord, dat deze felicitatie hem het liefst was. Het cabaret dat na de pauze over het voetlicht werd gebracht en dat onder re gie stond van de heer J. G. Treffers, bood verschillende aardige schetsjes. Daarnaast bevatte dit programma-onder deel enkele hoogtepunten, die, zonder de verrichtingen van de spelers en speel sters van de schetsjes tekort te willen doen, als „uitspringend" konden worden aangemerkt. LEIDERDORP Mej. Meerburg nam afscheid Zaterdagmiddag was er gelegenheid af scheid te nemen van mejuffrouw C. Meerburg, die per 1 november met ver vroegd pensioen ging van haar dienst betrekking aan de christelijke kleuter school te Leiderdorp. De voorzitter van de schoolvereniging noemde de schei dende leerkracht „een moeder voor on ze kleuters". De heer Van der Stoel bood haar en platenbon ai Burgemeester Gallas memoreerde, dat mejuffrouw Meerburg in 1921 met de leiding werd belast en sprak zijn dering uit voor haar werk. Hij bood haar de erepenning aan, die de gemeente toe kent aan burgers die zich in bijzondere mate verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeenschap. De heren Planting en Van Houwelingen boden een mand bloemen en een boek aan; enkele kleu ters overhandigden een mand fruit. Mejuffrouw Meerburg noemde de school hét centrum van haar leven dankbaar te zijn voor het werk dat zij mocht verrichten. Mejuffrouw Meerburg wordt schoolhoofd opgevolgd door Kraaienbrink-Bos. Geref. Kerk beroept De Geref. Kerk van Leiderdorp heeft een beroep uitgebracht op ds. J Drie te 's-Gravenmoer Ds. Van Dri in 1932 geboren cn werd op 18 december 1960 predikant te 's-Gravenmoer. Zilveren „Doesbrug" recipieerde In Irene recipieerde zaterdagmiddag het bestuur van de buurtvereniging Doesburg" ter gelegenhv;d van het 25- arig bestaan. Onder hen die gelukwen- en kwamen aanbieden, waren afgevaar digden van de plaatselijke vereniginge~, de directeur van Gemeentewerken, de hr. Buitendijk, het college van burgemeester en wethouders en gemeentesecretaris C. Hobo. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester na een toespraak voorzittershamer aan. Gisteren heeft ds. N. J. Cupédo uit Noordwijk aan Zee zijn intrede gedaan als bijstand in het pastoraat te St. Michelsgestel en Schijndel. In dezelfde dienst werd liy als zodanig bevestigd door ds. C. Blomaard uit Boxtel, consu lent van de genoemde Gemeenten. Als tekst had ds. Blomaard gekozen de ver zen 15 en 16 van Psalm 92: Zij zullen in de ouderdom nog vrucht dragen, fris en groen zullen zij zijn: om te verkon digen, dat de Here waarachtig is, mijn rots, in wien geen onrecht is. Ds. Cupédo preekte naar aanleiding van het vijfde vers van Philippenzen 2: Laat die gezindheid bij u zijn, die ook in Christus Jezus was Na afloop van de dienst werd de nieuwe predikant van vele kanten har telijk toegesproken, onder meer door de burgemeester, door één van de twee aan wezige pastoors, namens ring en classis, en door ds. W. Hoekstra, namens kerke- raad en Gemeente van Noordwijk aan Zee. In het gemeentecentrum kregen de 45 Noordwij kse gasten koffie en broodjes aangeboden. Zij waren gedeeltelijk in personenauto's gedeeltelijk in een bus naar St. Michelsgestel gekomen. Een groep varc de Jonge Kerk had een Volks wagenbusje gehuurd. Het kleine kerkje kon de vele belangstellenden nauwelijks bevatten. KOELKASTEN RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwijk a. Zee Telefoon 4336. Visserij golfj es De speurtocht op de Sandettie naar haring heeft geen resultaat opge leverd. Op de Sell. 64 Frank Vrolijk dacht men flink beet te hebben toen op de eclio-meter veel leven was bespeurd, maar bij het halen van het net bleek dit vol horsmakreel te zitten. Teleurgesteld werd deze vangst overboord gezet. In de Ierse Zee bleven de vangsten matig. Toch zijn verseheide schepen weer naar dit visgebied gestoomd, omdat er op de Noordzee ook weinig eer te behalen valk In de Noord was het Meer dermate slecht, dat de netten op de pennen gehouden moes ten worden. Sommige grote kotters die met het oog op de schrale vangsten de haringvisserij hebben afgebroken, zijn achter de tong en andere platvissoorten aangegaan. Met gering resultaat overigens. In drie trekken verschalkte men slechts 100 kilo tong en een paar mandjes schol. IJmuiden verschenen worden bestemd. De aanvoer van rond- •tnifrpn 7ii zoreden voor een aan- vis viel tegen; het assortiment platvis Een belangrijk deel kon de minimumprijs voer van 8700' kisten waarvan 620 kisten bestond voornamelijk uit schol. |van f 0.22 per küo niet halen en werd schelvis. 30 kisten radio. 120 kisten wij- In de verslagmaand werd 1700 ton zee- ting, 110 kisten gul en kabeljauw, 410 Aan de markt i en f 4.5 miljoen. Verzonden werd onder meer naar België (781 ton), West-Duits- land (1309 ton). Frankrijk (1071 ton), Denemarken (51 ton), Noorwegen (125 ton), Rusland (2076 ton) en de USA (205 ton). In de overeenkomstige maand van 1962 werd 2991 ton gezouten haring uit gevoerd voor een waarde van f 3,- min. De uitvoer van bokking bereikte in de verslagmaand een bevredigend peil; uit gevoerd werd 458 ton voor een waarde van f 639.000,- Afnemers waren onder meer België (36 ton), West-Duitsland (94 ton), Italië (45 ton) en Griekenland (268 ton). De exporttortalen waren in september 1962 175 ton en f 221.000,-. In de verslagmaand werden enorme hoeveelheden verse haring aangevoerd. de vismeelindustrie doorgeleverd. De totale aanvoer in de Nederlandse vis- sershavens bedroeg 15.527 ton, waarvan 1 waarde van f 5,4 miljoen in september 6.006 ton werd doorgedraaid. De uitvoer •w'kisten"tarbot, 1962. Afnemers waren België (485 ton),(van verse haring bereikte in de verslag- «rtuks stiive ka- West-Duitsland (162 ton). Frankrijk (138 maand het totaal i .juitgevoerd voor een waarde kisten koolvis, 560 kisten trawlharing, f 4,5 ^^1:oentegen^2.2(W ton 1700 kisten spanharing, 3100 kisten kreel, 720 kisten schol, 120 kisten diversen, beljauw 4579 t ennn tiio tnn<. Iton), Italië (75 ton), Groot-Brittannië waarde van f 1,5 min. tegen 1567 ton ouuu kilo tong. |(121 ton)_ Zwitserland (33 ton) en de ivoor een waarde van f 956.000,- in de Vandaag aan de markt USA (60 ton)overeenkomstige maand van 1962. De Vandaag lag in IJmuiden onder meer In september 1963 kon een grote hoe-1 verzending geschiedde onder meer naar ,n Jp markt de ITM 154 Protinus met veelheid gezouten haring worden uitge-België (1256 ton), West-Duitsland (1671 70 stuks stijve kabeljauw. voerd; de exporttotalen waren 5756 ton Iton) en Frankrijk (1548 ton). In Scheveningen 280 kisten KATWIJK AAN ZEE Weekagenda Breikrans Door de penningmeesteresse van de fereikrans werd f 300 aan ds. D. Bouman afgedragen voor het fonds van het wijk- gebouw in de Noord. Opbrengst collecte De extracollecte in de herv. kerken ten bate van evangelisatie en bijbelge nootschap heeft opgebracht f 1475,95. Klaverjassen Hedenavond wordt in hotel Riche derom een klaverjaswedstrijd gehouden ten bate van de autotocht voor ouden dagen in 1964. De organisatoren de contactcommissie Quick Boys reke- op een groot aantal kaartliefheb- Spreekbeurt Dinsdag 12 nov. wordt in Katwijk aan- ie een dankdag gehouden. Om 10 uur. en 19 30 uur zal dr. Steenblok uit Gouda, voor de Gereformeerde gemeen- in Nederland spreken in gebouw Casa Cara. WIJ LEVEREN ZOWEL OP ZUIVEL- ALS OP COMESTIBLES GEBIED ALLEEN DE EERSTE KWALITEIT. „DE LANDBOUWER" In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten wijting, 250 kisten spanharing, 250 kisten pilchards, 100 kisten schol en 1500 kilo tong. Ierland De Ierse uitvoer van visserijprodukten bereikte in het eerste halfjaar van 1963 een waarde van 73R.00 pand, 11 percent hoger dan in de overeenkomstige perio de van 1962. Het aandeel van gezouten en gerookte haring steeg van 75,000 pond tot 132.000 pond. Dit laatste produkt werd hoofdzakelijk uitgevoerd naar Frankrijk, West-Duitsland en Nederland. Sowjetunie Uit de Sowjetunie wordt gemeld, dat in de eerste zes maanden van dit jaar een produktie werd bereikt van 2,5 min. ton vis. Dit.betekent een stijging 8 percent fen opzichte van het e halfjaar van- 1962. Denemarken Door de Deense visserij werd in eerste halfjaar van 1963 446.285 ton aaugevoexd, 15 percent meer dan in de zelfde periode van 1962. IJsland Er bestaat ook in IJsland een volle dige werkgelegenheid en een overspan nen arbeidsmarkt Men tracht een en ander op te vangen door het aantrekken van buitenlandse arbeidskrachten, al in de visserijsector. In de IJslandse visserijbedrijvigheid zijn thans 450 bui tenlanders werkzaam. In vorige jaren is dit aantal steeds hoger geweest, vooral door werkkrachten van de Far öer en Canada, doch doordat de beloften die aan deze arbeidskrachten werden gedaan niet volledig konden worden ingelost, zijn velen naar hun va derland teruggekeerd. Door al deze om standigheden kwamen in het eerste half jaar van 1963 vrij veel werkstakingen voor, waarna eind juli forse loonsverho gingen volgden. In de visserijsector ko men deze verhogingen neer op een stij ging van het garantieloon van 7%% en een minimumloon per maand van f 600. In september In september van diit jaar werden srole n - '?-.en verse en gezouten haring aangevoerd. Belangrijke kwanta moesten voor verwerking tot vismeel ^LS ALLES volgens de plannen B. en W. verloopt, gaat men bin nen niet al te lange tijd beginnen met de aanbesteding van een torenflat Lisse. Op het moment ligt ter visie e plan om e enflat van veertig meter hoogte te bouwen in het plan Meer er Duin. Het gebouw zal twaalf woonla gen krijgen en zestig woningen om vatten. Aanvankelijk wilde men hier twee flats zetten, niet hoger dan drie of woonlagen. Er staan trouwens al meer deze flats in hetzelfde gebied. Ver moedelijk was het plan voor een toren flat dan ook nimmer uit de gemeente lijke bus gekomen, wanneer Lisse had kunnen beschikken over voldoende grond. Wat is het geval? De heer Van Steijn heeft hier nog een strook grond en de onderhandelingen om dat perceel in ge meentelijke handen te doen overgaan, zijn tot nu toe op niets uitgelopen. Nu de nieuwe minister van Volkshuisvesting Bouwnijverheid, drs. Bogaers, met nieuwe richtlijnen is gekomen, kan het contingent 1963 vermoedelijk .opsparen" voor de volgende jaren. Dat wilde -men eerst wel. Immers: de bouw grond in Lisse-centrum is nu, op eer paar kleine stukjes na, volkomen uit verkocht. Men zocht en vond uitbreidingsmoge lijkheden in de Poelpolder. Dit gebied moet echter nog geheel ontsloten den. Dat impliceert dat de eerste aanzet ook fors zal dienen te zijn. Als men de heibazen, de aannemers en wat er al niet te pas mag komen, telkens moet laten komen, voor een klein klusje, dan lopen de kosten veel te sterk op en de ontsluiting en het bouwrijp maken van deze laaggelegen polder kost trouwens toch al genoeg De gemeente Lisse heeft ongeveer een jaar geleden de toenmalige minister van Bouwnijverheid dan ook verzocht de contingenten voor 1963, 1964 en 1965 in één keer te krijgen en wel in het mid den van 1964. Dan zou men een flink aantal woningwet- en andere woningen in één keer kunnen gaan bouwen. Nu wordt dit plan doorkruist door de bouwnota van de nieuwe minister. Om te voorkomen dat het contingent 1963 tussen de wal en het schip komt, wil men nu hoogbouw gaan plegen op een stuk grond dat de gemeente aan de Ringvaart heeft, in het uiterste oostelijk deel van het plan Meer en Duin. Een riant punt voor flatbouw. De bewoners van de flats die er al geruime tijd staan, zijn voor een groot deel enthousiast over deze woningen, mede doordat men hier een prachtig vrij uitzicht over de Ha lemmermeerpolder heeft. De torenflat komt in het verlengde van de De Ruyterstraat en wordt om sloten door Van Speijkstraat, Tasman straat en Ringvaart. Een brede groen- strook zal de flat omringen. Gemeenterad d Sassenh eim Donderdagavond kwam de Sassenheimse raad bijeen om van het college antwoord te krijgen op de algemene beschouwingen die dinsdagavond werden gehouden. Bij de algemene beschouwingen hadden alle sprekers hun waardering uitgesproken over de sluitende begroting. De burgemees ter maakte gisteren echter de kanttekening dat niet uit het oog dient te worden verloren, dat de zeer hoge kosten die het gevolg zijn van de riool»» waterzuiveringsinstallatie nog niet in de begroting voor 1964 voorkomen». Wanneer diit wel het geval zou zijn, zou de begroting een geheel ander beeld tonen. De burgemeester maakte de vergade ring verder nadrukkelijk attent op de investeringsbeperking. Het komende jaar zal slechts 91% kunnen worden geïnves teerd van het bedrag van de voorgaande periode; spaarzaamheid is dus geboden. Zwembad Terzake van het zwembad deelde de voorzitter mede, dat het college se met een positief voorstel was gekomen. Binnenkort heeft een bespreking plaats. Er staat nog niets vast en daarom nog geen reden over het hoofdstuk zwembad een discussie te openen. Moch ten de besprekingen met Lisse (en ande re buurgemeenten) een positief resultaat opleveren, ook dan is een zwembad nog zeer ver af (rijksgoedkeuring en kre dieten). Met betrekking tot de woningbouw merkte de voorzitter op, dat hy ge zien de Bouwota en het huidige be leid van de minister toch hoopvol gestemd is. De woningbouw krijgt op het ogenblik de hoogste prioriteit. Het college ziet de plaatselijke en re gionale pers als de meest geëigende me dia om de inwoners voor te lichten ovei gemeente-aangelegenheden. Het is be kend dat diverse gemeenten zijn geko men tot periodieke uitgave van een me dedelingenblad. Ten eerste is dit zeer kostbaar en ten tweede is het de vraag of het gewenste resultaat wordit v kregen. Overigens staan de secretaris de burgemeester altijd klaar om na spraak een gesprek met hebben. In antwoord op een vraag van de heer Oosterveer (kvp), of de instelling (Advertentie) TE KOOP GEVRAAGD IN KATWIJK BELEGGINGSHUIS kan bewoond blijven. Brieven onder No. 6396 bureau van di blad. KATWIJK Hoog en laag water Dinsdag hoog water 0.45 uur, 13.11 uu--; laag water 8.51 uur, 21.05 uur. Opbrengst bazaar Morskwartier De bazaar ir het Morskwartier heeft •n brutobedrag van f 5800 opgebracht. KOORDWIJKERHOUT Bevolkingsonderzoek Voor de vijfde maal sedert 1950 zal de gehele Noordwijkerhoutse bevolking, uit gezonderd personen jonger dan 15 jaar, binnenkort in de gelegenheid worden ge steld zich te laten doorlichten. Dit zal geschieden in de tweede helft van november 1963. Het onderzoek zal worden gehouden door het Fonds tot Opsporing van Tuberculoselijders Leiden (FOTU). Enige dagen tevoren ontvangt men van het gemeentebestuur een op roepkaart, waarop dag, tijd en plaats van doorlichting zijn vermeld. Er kan niet voldoende worden gewe zen op het belang, dat iedereen aan dt oproep gevolg geeft. Het gaat immers niet alleen om de eigen gezondheid, m; ook om die van de naaste omgeving. Gouden huwelijk Aanstaande woensdag herdenkt het echtpaar A. v. d. Berg-v. d. Voet, Rust hof 3, het heuglijke feit dat het 50 jaar geleden in de echt werd verbonden. Met elf van de veertien kinderen twee zoons wonen in Canada en een dochter is kloosterzuster wordt woensdag het feest gevierd. Het echtpaar heeft 83 kleinkinderen, die hun grootouders in deze blijde dagen ook beslist niet zullen vergeten. Burgerlijke stand GEBOREN: Jacoba J, d v E W Bakker P J Roelandse; Henriëtte M P, d v H C de Wit en G M van Dam. GETROUWD: P S J van Stijn en M P d Klugt. een commissie van Openbare Werken niet wenselijk zou zijn, liet het college weten, dat een dergelijke commissie kan worden ingesteld wanneer B. en W. dat nodig oordelen. Dit zou overigens een „commissie van bijstand" zijn, die ver der geen controlerende taak heeft. De voorzitter wilde deze kwestie in beraad houden. Terzake van de nachtverlichting zal men zich oriënteren. De plannen voor verbetering van verlichting in de Hoofd straat zullen niet voor '64/'65 kunnen worden uitgevoerd. Rijksgoedkeuring voor een gezondheidscentrum (voor de Kruisverenigihgen) is in augustus van dit jaar aangevraagd. Een urgentieaan- vraag voor de 3e turnhal is ingediend. Het college is niet optimistisch gestemd de spoedige bouw van hal. Grond Mochten de mogelijkheden voor wo ningbouw in ruime mate vergroot wor den, dan liggen de plannen klaar om hier op korte termijn gebruik van te maken. De volgende percelen grond staan ter beschikking: Sportpark 51 woningen, Bijdorp 30 flatwoningen en 11 voor vrije vestiging. Ter Leede 39. De Kooy 250 en Plan Koningshuys 150. Het bestuur van Huize St. Bernardus is met plannen ter tafel gekomen voor de bouw van een verpleeghuis. Er wordt overleg gepleegd. Zodra subsidie is toegewezen voor het nieuwe herv. verenigingsgebouw zal worden begonnen met het opruimen van het oude verenigingsgebouw en de aan leg van een parkeerplaats, zo deelde de voorzitter mede in antwoord op vragen van de heer Verschoor (prot chr.) De bouio van noodwoningen ziet het college niet als de oplossing voor het ïngnoodprobleem. De bouw van chr. bejaardencentrum wordt ge animeerd. De daarvoor in het leven geroepen stichting is in het bezit van schetsplan. Zo spoedig mogelijk worden verdere stappen ondernomen. izien van een vrouwenadvies- voor de woningbouw is in het standpunt van het college geen wijzi ging gekomen. Lezing over Israël Op maandag 18 november houdt prof. dr. J. Schoncveld uit Den Haag een le zing met lichtbeelden over de jonge staat Israël voor de Christen-Vrouwenbond. De bijeenkomst vindt plaats in het Jeugd- Advertentie Onze zaak is maandag 11, dinsdag 12 en woensdag 13 november gesloten. Donderdag 14 november 's morgens 10 u. feestelijke heropening J. DE MOOY Oegstgeesterweg 40 Rijnsburg WARMOND Koopavond? een vergadering van de Warmond- winkeliersvereniging heeft de voor zitter meegedeeld, dat het bestuur voorstander it van een koopavond op vrijdag, doch niets voelt voor sluiting op zaterdag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9