KAAS UIT HET VUISTJE Rien van Nunen wordt populaire t v-figuur ON Zusje omgekomen en verloofde gewond bij autobotsing in mist Schirra's ruimtecapsule Sigma 7 in ons land elT*S Nieuwe poging tot gebruik Eurovisienet beter Da Vinei 7 DINSDAG 5 NOVEMBER 19É Piet Swieter hoorde in Groningen: rie- (Van een onzer redacteuren) Piet Swieter, die met de nationale volleybalploeg uit Roemenië giste- ren in ons land is teruggekeerd, na.' jtapte gisteravond om even löhit uur in Groningen uit de trein, daar te vernemen, dat bij iem rerschrikkelijke auto-ongeluk op len. fyksweg 34, onder Borger, gister- de morgen zijn zuster Hennie was om riks ^omen en 2"j" verloofde Hitske aai Joksma, dochter van de directeur >o: ran de le Chr. H.B.S. in Groningen, irnstig was gewond en op dat ogen- iaI klik werd geopereerd. leu iaiploegen de P jer vliegtuig waren aangekomen, rtj- »ns land per autobus maakte in jfeag op te vangen, waren mislukt, lat hij onverwacht in Rotterdam ur.t de ie) jus was gestapt en op eigen gelegenheid E»er trein naar Groningen was doorge reisd. Bij het ongeluk zijn vier damesleden jan de vereniging van Swieter, jronin'gse Oranje Nassau, omgekomen, m- |owel al de dames- als de hereniwed- (je trijden van Oranje Nassau zijn voorlo- lig afgelast, zodat DBS uit Den Haag atendag niét zoals volgens het pro- ur. (ramma venmeid tegén Oranje Nassau al spelen; zodat waarschijnlijk ook de (ft red6trijd van DBS tegen SUEZ uit As- ea niet zal doorgaan. Onder de Haagse gereformeerde pre- likanten was de verslagenheid groot, tadat ds. W. Reeskamp, voorheer pre- ir- likant in Den Haag-West, thans in Gro- de i Zacht weer Iteeds een lagedrukgebied. Aan de voorzijde ervan stroomt voortdurend ■r. tachte lucht over Frankrijk naar m pngeving. In deze situatie is os norgen maar weinig verandering te ie ierwachten. Randstoringen van r. tgedrukgebied doen de kans op regen en toe toenemen. De afgelopen nacht pacht een dergelijke storing op enkele llaatsen wat regen. Veel regen viel er ion de zuidzijde van de Alpen. In s. Locarno werd 80 mm afgetapt. ZON EN MAAN Woensdag 6 november: zon op 7.42; ader 17.05; maan op 21.29, onder 13.20. rijdag 8- november: Laatste kwartier. IET WEER "TV EUROPA lapporten hadenmorgen zeven uur nisterdam L be; 12 11 0.3 3 15 7 0.3 windstil 14 -21 16 5 Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: 1. kostjuffrouw-familielid 1 voorvoegsel-vroeger; 3. achting-spoe- Wig-duinvallei; 4. lidwoord-niet begroeid er; 5. deel van een jas-titel <afk.)- rund; 6. gewicht-gemeente in N.-Bra- 'bant; 7. middelbare leeftijd (afk. >- vreemde munt-op die tijd; 8. bijwoord- bekende afkorting-kleur; 9. vis-op die iplaats-scheikundig element (afk.>. Verticaal: 1. hoofddeksel-leesteken; 2. schande-bekende afkorting-bekende af korting; 3. straat (af.)-stad in Duits land; 4, deel van een fiets-plechtige ge lofte; 5. Europeaan-notitieboek; 6 spijl- Ue-baan voor balspel; 7. giftslangetje- Europeaan; 8. vrucht-concertzaal; 9. stad in Frankrijk-einde. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 1. oma. 5. oer, 8. Orleans, 10. 'rot, 12. slak, 14. Aar, 15. del, 17. als, 13. belet, 20. meter, 21. gelag, 22. nevel. 24. vijl, 26. nor, 27. bes. 29. Enos, 31. Kant, 32. meerval, 33. Apt, 34. pil. Vert.: 2. moor, 3. art, 4. gevel, 5, °ns, 6. Esla, 7. sta, 9. aks, 11. ravelijn, 13 Almaden, 15. deren, 13. leger, 18. ben, 19. tel, 23. voorn, 24. vel, 25. lomp, 27. Bali. 28. sté, 30. set, 31. kap. nirtgen. gistermiddag had doen weten dat bij het ongeluk cok zijn dochter is om gekomen. Toedracht Over de toedracht van het ongeluk is inmiddels bekend geworden, dat de be stuurder van de vrachtwagen, die bela den met rollen papier het busje met scholieren verpletterde, een nog onbe kende zwarte personenwagen aan het in halen was. Hy kwam daardoor op de linker rybaan. juist toe het scholieren busje met vry flinke snelheid aan kwam. De chauffeur van de vrachtwagen, de 24-jarige H. R K uit Eerbeek, is volko men overs-dur, doch verder ongedeerd Hij kon slechts verklaren het busje niet te hebben gezien, naar hij eerst zei. om dat het met stadslichten reed Een dui delijke verklaring is echter nog niet van hem te krijgen. Wel staat vast dat hij ongeveer 70 km reed, hoewel het zicht door de dichte mist nog geen honderd m Een der bestuurders van de vier busjes waarmee de scholieren op weg naar Emmen waren om een sportfeest bij te wonen, heeft de directeur van de christe lijke kweekschool in Groningen, de heer H. van Hoogdalen telefonisch gewaar schuwd, waarna deze direct naar de plaats van de ramp is gegaan, om vervol gens een droeve gang langs de getroffen gezinnen te maken. Een tragische bijzonderheid is dat de volgorde waarin de busjes reden, kort voor het ongeluk was gewijzigd. Aan vankelijk zou de 20-jarige Ton van Dijk voorop gaan, maar daar hij zijn tas geten had, was hij eerst nog even huis geweest. Piet de Vries (eveneens twintig) reed daarom voorop, maar vlak voor de ramp had hij geruild met Ren den Leegsma, die de weg beter keilde. Het busje met De Vries san het stuur kwam daardoor enkele honderden m ters achter dat van Leegsma te rijden. De directeur van dc kweekschool heeft in verband met het ongeluk de school voorlopig gesloten, naar men I nemen tot na de begrafenis slachtoffers. Bij het ongeluk zijn omgekomen de 19- jarige Coby Rêeskamp uit Groningen, de 20-jarige Annie de Vries uit Winschoten, de 20-jjrige And ré Bus, de 20-jarige Ken den Leegsma, de 22-jarige Bennie van der Velden, allen uit Groningen en de 23-jarige Piet Holtman uit Thesinge. Op weg naar het ziekenhuis overleed nog de 17-jarige Lies Everts uit Gronmgen tijdens een operatie de 17-jarige Hennie Swieter. Moerasgas ontplofte na aansteken van wat benzine Langs een grensweg in Belfeld liep de 37-jarige P. Schouwenberg uil Tegelen brandwonden op aan zijn ge laat, toen hij meende een goede oplossing te hebben gevonden om de begroeiing in een greppel op een afdoende manier te kunnen bestrij den. In het bijzijn van een opzichter, die zich op de hoogte kwam stellen van het vegen der waterlossingen, wierp de heer Schouwenberg een halve liter ben de greppel en smeet er vervol gens een brandende lucifer overheen. Er ontstond een hevige explosie die ;paard ging met een meterslange steekvlam die Schouwenberg in het ge zicht trof en hem tegen de grond smakte. Hij moest naar het Tegelse iekenhuis worden vervoerd. Uit een later ingesteld onderzoek bleek dat de greppel goeddeels gevuld Burgemeester en lompenkoopman vanavond Klassiek planokwartet 19.45 In- muziekbegrip: muzikale lezing s 20.05 Kleurrijke klanken: mu- 21.00 Radar: Radio-pcriodlek orkestmuziek (gr) 22.00 So- r en oiano 22.30 Nws en mede- - Klassieke «rat 11 tl VI 23.55—24.00 Nws. n. 298 aliteiten Nws 9.10 Een lekkere gewoonte Varieer ook eens met jonge belegen, oude Goudse, Leidse of Edammer kaas! Aan de Parallelweg in Hillegom woont 'n man. die de ene dag bur gemeester is en de andere lompen koopman. Rien van Nunen, de acteur die bij de televisiekijkende jeugd bekend is als „de burgemeester van Swiebertje" en zich sinds kort af en toe 's avonds in de huiskamer aan meldt als papa Stiefbeen. Hij heeft plezier in die merkwaar dige rollen, maar, zo zegt hij: „Ik ben nog het liefst mezelf, zomaar een geklofte jongen". Dat „geklofte" uit zich in een soort genoeglijkheid, die hem meestal op pantoffels doet rondstappen, zelfs als hij in het vriendelijke Hillegom. waar men wel van gezelligheid houdt, eens even de deur uitloopt naar het post kantoor ofzo. De familie Van Nunen bestaat uit zes personen, want er zijn vier kinde ren: drie kleintjes en een grote doch ter, die de toneelaspiraties van Rien gn zijn echtgenote Hella deelt. Maar ook de kleintjes weten alles af van toneelspelen hoe zou het anders kunnen met een vader die ze dikwijls op de televisie zien en een moeder, die uit een echte acteursfa milie stamt. In Hillegom wonen vinden ze alle maal fijn. „We woonden in Amster dam", vertelt mevrouw Van Nunen, „maar we verlangden naar buiten. We hebben maar eens geadverteerd om een huis en we kregen een aanbieding uit Hillegom." Dat is nu vier jaar geleden en ze zijn allang ingeburgerd „De mensen zijn hier zo aardig en je kunt alle kan ten op: zee en strand vlakbij, en dan de duinen bij de Zilk! En als we naar de stad willen in een wipje ben in Leiden of in Haarlem." Natuurtalent Rien van Nunen is een natuurtalent. HU heeft geen toneelschool gezien, hoe wel hij alle respect heeft voor een vak opleiding. Maar bij hem ging het nu eenmaal anders. Hij begon met toneel spelen toen hij veertien jaar was, als enthousiaste jonge amateur. Op zijn achttiende jaar ging hij over naar de rijen van de beroepsspelers maar dat was in dc slechte tijd. Hij begon bij een klein reizend gezel schap, „maar er was geen droog brood te verdienen. We speelden dikwijls zomaar in een klein dorpslokaaltje, waar we planken over een paar kisten 19.30 Dansmuziek 20.00 Mo- muziek (opn) 20.45 Relsoogsi zwerftochten door gedroomde en werkelij ke werelden 21.15 Tweede Internationale Zomercursus voor Vocalisten: kamerorkest en zangsolisten: klassieke operafras I 77?? U I 3.55—24.00 Nw: 22.30 Nws 22.41 uit woord, zang mders 23.10 Disc AVRO's Televizier 21.10 Naked City. poli tiefilm 22 00 Confrontatie: Keerpunt In Rusland (2). documentaire. NTS: 22.45— Programma voor morgen istisch strijdlied 8.18 Lici rstanden. VPRO: 9 40 Schoolradio t: 10.00 Amus muziek (gr) 11.00 V c land 12.38 Orgelkwartet 13.15 Fanfare-or kest 13.35 Licht Instrumentaal sextet 14.00 Koor, Noordholands Filharmonisch orkest 13 35 Licht instrumentaal sextet 14.00 Koor. legden, een gordyn hingen en klaar was het toneel". De acteurs hadden vrijwel allemaal een dubbelrol. Ook moesten ze zelf de affiches gaan ophangen en strooibiljet ten in de brievenbussen stoppen, om de toeschouwers bij elkaar te krijgen. „Tjonge," zegt Rien van Nunen, „als ik daar nog aan denk: Als je een gulden per dag verdiende, was het best. Ja, dat gebeurde allemaal in de jaren dertig, toen de mensen geen geld hadden om uit te gaan. Ik wil wel bekennen, dat ik toen vaak in een hooiberg heb geslapen, omdat er geen geld was voor een hotelkamer. Het was hard werken en weinig verdienen." Maar na de oorlog ging het beter. Rien van Nunen stichtte een eigen to neelgezelschap: De Amsterdamse Co- medie. De groep trad met veel succes op voor militairen en voor departemen ten van de Maatschappü tot nut van 't Algemeen en andere instellingen, en drie maanden per Jaar was het gezel schap in het Centraal Theater in Am sterdam. Rien van Nunen wordt door zijn dochters „klaar" voor het beeld gemaakt. 17.21 •nding- Ge; ind Gala-or 17.50 JRegeringsuit- 'l5 Lichte 18.00 Nw: 18.20 Uitzending van de Anti-Re naire PartijTot u spreekt mr W r j 18.30 Radio actualiteiten Haar grootvader was acteur en speel de destijds in Op hoop van zegen naast 8ra" mevrouw Esther de Boer-van Ruk de gj^ rol van Barendje. Haar vader staat nog part steeds op de planken: ook hij zal een kale keer optreden in de serie Stiefbeen. Han: Haar broer hoort men in luisterspelen 7 en zyzelf trad onder de naam Hella Radiokrant 8.00" Nws 8.15 Rijn- Faassen jarenlang op, o.m. bij De Ne- liederenpotpourri (gr) 8.30 Lichte gram derlandse Comedie, in het gezelschap 8.45 Internationale volksliederen (gr) 9.00 Johan Kaart, bij het Nederlands Volks- hijo Mor*™- toneel en het Amsterdams Volkstoneel, dienst 11.00 Oude muziek (gr) 11 15 Een Toen haar gezin zich ging uitbreiden, Hollandse familie in de Franse tijd. h< heeft ze zich meer en meer van het c toneel teruggetrokken en nu treedt ze behoeve nog incidenteel op. Rien van Nunen vraagt, 12.30 Meded ten ehoeve van land- en tuinbouw 12.33 Licht usemble 12.53 Gram, eventueel actuaütei- :n 13.00 Nws 13.15 Licht instrumentaal •io 13.45 Moderne muziek (gr) 14.00 In- (gr): klassieke Voor expositie in RAI-gebouw Amerikaanse I ruimtecapsule „Sigma 7" die astronaut Walter M. Schirra op 3 oktober 1962 in de rijd negen uur en dertien minuien maal om de aarde voerde, is gisteravond om 6 uur uit Tunis op Schiphol aangekomen. De capsule die 7 tot 24 november te zien zal zijn op de Amerikaanse voedsel- en landbouwtentoonstelling in het RAI- gebouw te Amsterdam, werd ver- vervoerd door een transportvliegtuig de 322ste airdivision van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten Dit transportvliegtuig heeft onlangs et een andere bemanning deelgeno- en aan de Amerikaanse operatie ,3ig Lift". In Tunis had het ruimte vaartuig een plaats ingenomen op de elfde Tunesische handelstentoonstelling. BASTION bouclé tapijt in 2 kleuren voor de prijs van gewoon effen. 130 breed, f 31.90 p. str. meter. Op Schiphol werd de capsule uit het militaire toestel in een op het plat form gereedstaande truck-met-oplegger geladen en terstond naar het RAI-ge bouw vervoerd. Wanneer en met welke bestemming de ruimtecapsule ons land precies zal verlaten is nog niet bekend. Munitievaartuig op zandbank Misleid door de duisternis is gister avond het met munitie geladen Neder landse binnenvaartschip Marinus Willem (550 brt) op de overloop van Hansweert op een zandbank gevaren. Er deden zich geen persoonlyke ongevallen voor en er bestaat ook geen gevaar voor ontploffing of breken van het schip. De Marinus Willem had de munitie ingenomen in Gent. België, en was er mee op weg naar München, Duitsland. In de schemer voer het schip de over loop op een nevenarm van de Wester- schelde en toegang tot kanaal van Zuid- Beveland. In tegenstelling tot het kanaal is dit gedeelte niet van lichtboeien voor zien. Overvallen door de duisternis heeft de schipper een verkeerde vre gemaakt en is het vaartuig op zandbank gelopen. Volkstoneel Voorlopig bleef hü echter het volks toneel trouw. Later werd hij verbon den aan het gezelschap Het Amster dams Volkstoneel en speelde hoofdrol len by Beppie Nooy in De Jantjes en Op hoop van zegen. Bü een televisie voorstelling viel de aandacht op zyn spel en dat opende voor hem de weg naar de Bussumse studio's. Er vielen hem verschillende rollen toe en zo werd hü ten slotte „de bur gemeester" in de NCRV-kinderstrii) Swiebertje. „Zo'n kinderstuk spelen lijkt mis schien eenvoudig, maar dat ls het met. vindt hij zelf, „kinderen zien dikwüls veel scherper dan volwassenen en fou ten nemen ze niet." In de nieuwe NCRV-scrie Stiefbeen en Zoon is hij eigenlyk weer terug in het volkstoneel. De serie heeft in Engeland wel bijzonder veel succes ge had. maar daarmee was nog niet ge zegd, dat ze ook bij het Nederlandse publiek zou aanslaan. „Dat risico zat erin en dat wis ten we allemaal. Maar toen de eerste opname was gemaakt en nu zijn er al 12 in totaal klaar kwam het studiopersoneel de vol gende dag terug om het afdraaien vgn de band te zien en dat was nog nooit gebeurd. Dat gaf ons goede hoop, dat de Nederlandse kijkers het ook leuk zouden vinden!" In totaal komen er 18 afleveringen van Stiefbeen en Zoon. De familie Van Nunen kykt vooral uit naar de aflevering die op 3 januari de lucht ingaat, want daarin spelen ook me vrouw Van Nunen (onder haar meis jesnaam Hella Faassen) en grote doch ter Rita mee. Die aflevering is getiteld „De badkuip". Uit het vak In tegenstelling tot haar man. die op zijn eentje ijverig pionierde, komt me vrouw Van Nunen wél voort „uit het vak". Haar overgrootvader was direc teur van de Rotterdamse Schouwburg, maar dat is al een slordig jaartje ge- lerne muziek 15.00 Oude muziek (gr) 15.20 Samenzang: geestelijke liederen (herh van :ondag 3 november jl) 15.50 Bijbelvertel ing v d jeugd 16 00 V d jeugd 17.15 Euro- azi (gr) 17.45 Toppers uit de twintiger aren 18.05 Vocaal kwartet 18.30 Het Spek- .45 Oude muziek (gr) 18.55 spin, toespraak jeugdjoi En- ipel in of hij nu liever „burgemeester' „lompenkoopman" is. wordt het ant woord moeilijk. Hij speelt beide rol len graag. „Maar de ouwe Stiefbeendat is een rol die me wel bijzonder ligt. Ik hoef die eigenlijk niet te leren, ik Advies van ee; bén die man." televisie Op het ogenblik schiet er by al het - werk van rollen instuderen, repeteren sportredacteur. NTS: *2000 Journal] en opnamen maken niet veel vrije tijd weeroverzicht. KRO: 20.20 Toespraak over voor hem. Maar af en toe breekt H_Paus Paulus V1 2025 Brandpunt hij er een dagje uit om zijn liefhebbe- EÖ, ry te beoefenen: het zeevissen. vier delen (deel 2) 22.00 Eén alléén „En daar knap je dan helemaal weer SieTSÏÏ'SvlS van op!' —22.55 Journaal. Permanente verbindingen? Het totaal onvoldoende gebruik van presidentiële ontvangsten en een enkel het Eurovisienet is nog altijd vele des- ander officieel evenement van grootse kundigen een doorn in het oog. Er is nu allure, wat folklore of een sporadisch een nieuwe poging gedaan om tot betere amusementsprogramma daarmee is exploitatie van het net te komen, door de koek op. het dagehjks open te stellen via per- Te kostbaar verbindingen, zodat het als het ware elk ogenblik kan worden gebruikt, zonder dat men eerst relais en kosten moet bespreken met de PTT in de be trokken landen. Vertegenwoordigers van de PTT's in de Eurovisielanden hebben hierover in München vergaderd en de Europese ^h(,~nen „„„aehlig te zij Radio Unie een voorstel gedaan. Dit voorstel komt hierop neer, dat het mo- Voor zo betrekkelijk weinig nut is het in stand houden van een televisienet, dat 'zoveel landen met elkaar kan ver binden, toch eigenlyk te kostbaar. Maar de gezamenlijke televisiedien- dat daarvoor in totaal houden, jaarlyks gulden per 100 km van het net moeten worden betaald door de geza menlijke landen. len, elkaar beter te leren kennen, wat betreft wonen, werken en sociale levens- ongeveer 200.000 omstandigheden. Dat is nogal Het grote struikelblok daarbij is al- veer: het geld. Gebruik maken van het n kostbare aangelegen- beginnen schrokken de aangesloten lan- heid: ®Py.endie.nomslachtig: den daarvan niet weinig. Er zit heleboel vóór en tegen aan zulk onderneming en het was dus uitgeslo- Z" ""i"5?' ten. dat men op het voorstel zo maar bemanne" met technisch eventjes ja of nee kon zeggen. Naar goed gebruik is er dus een bij zondere commissie samengesteld door de Europese Radio Unie. die de kwestie te h™dein- weajbij moet tijdig relais aanvragen 1 neer de PTT's dan in het geweer komen de benodigde relaisstations moe'en personeel, ja dan kost dat handenvol geld. Het is dus wel een slimme gedacht* permanente verbinding in stand 1 vast bedrag 67 „Ik bedoel het schilderij, dat u van een colle- de lijst hebt ik de lyst heb stuk Wel zeker, ik betaal schilderstukkie in een te maken. Net of ga hebt gekocht stuk geslagen." „Een schilderij, geslagen? Nou nog mooi( mijn goeie geld voor eer lijssie om d'r brandhout ik dat niet goedkoper ken hebbe", verontwaar digde Verkijk zich. „Neen, met die bedoeling zult u die lijst wel niet hebben stuk geslagen", gaf Perquin toe. „Maar stukgeslagen hebt u hem. En het schil derij. dat erin had gezeten, heeft u apart ver kocht. Daai daar nu alsjeblieft niet om heen, want ik kan er de nodige getuigen voor bijbren gen. Ik begrijp bovendien niet, waarom je zo stom blijft ontkennen. Ik zou zo zeggen, dat jc toch met die dingen kon doen wat je wou. Je had ze gekocht en betaald, het schilderij en de lijst. Jij kon toch niet weten, dat het gestolen goed was, wel?" „Gestolen goed? U weet ook wel, dat ik ge stolen goed met geen pink zou willen aanraken", antwoordde Verkijk zonder ook maar even te blozen bij het debiteren van deze enormiteit. Perquin liet deze verzekering voor wat hij was en verzocht alleen nog eens dringend om ant woord op zijn eerste vraag. „Luister nou es", protesteerde Verkijk, „gun een mens nou toch effetjes tijd, inspecteur. Ik heb zoveel an me hoofd. Es kijken Hij wierp een ongeruste blik op de klok. Over :n half uur verwachtte hij een nieuwe relatie, die veel beloofde, hij moest die smeris zou gauw mogelijk zien weg te werken. En, Perquins vasthoudendheid bij ervaring kennend, begreep hij wel dat dat onmogelijk zou zijn, als hij niet iets losliet. O, wacht es", zei hij op de toon van iemand, het begint te dagen, „nou weet ik, wat u bedoel. Als ik er nou ook maar een ogenblikkie gedacht heb, dat u dat onnozele ding bedoel de. Daar was nou helemaal niks an. Anders had ik er ook niethelega ar an vergete. Ge kocht heb ik het allenig om het lijssie. Het was een verrekt aardig lijssie en ik had een schilderstukkie om te zoene waar dat ik het om De verdwenen door MARTIN MONS gebruike kon. En zodoende „Nu, het is me een hele verlichting, dat je geheugen weer begint te werken. Als je me nu nog even vertelt, wat je met het schilderij hebt gedaan, zijn we er." „Het schilderstukkie? Het schilderstukkie? Zeg. ken jij je misschien nog herinnere wat of ik daarmee gedaan heb?" „Dat hebbie an die meelmuis verkocht, die begon een gedaante, die uit de duis ternis achter in hetpa khuis kwam opduiken. Maar Verkijk liet hem niet uitspreken. „O, ja", kwam hij haastig, „dat is waar ook. Er kwam iemand binnen, die het we? wou heb ben, als hij het goedkoop krijgen kon. Nou ja. over de smaak wat u, inspecteur?" „Een vaste klant?" „Nooit eerder gezien. Jij soms?" De man op de achtergrond schudde ontken nend het hoofd. „Vertel me eens. hoe hij er uitzag." „Dat zou ik werkelijk niet kennen zegge", ant woordde Verkijk en kwam tot zijn schrik tot besef, dat dit de waarheid was of haar ten minste dicht benaderde. „Nou", mengde de man op de achtergrond, die of uit zijn humeur was of een reden had Verkijk dwars te zitten zich weer in het gesprek, „het was zo'n meelmuis hè? Blooshoofs en met een ouwe, lichte regenjas." „Oud of jong?" „Nou, ik schattenem op zo'n jaar of achttien, twintig. Een ketoorjochie zou ik zo zeggen." „Had hij niets bijzonders? Ik bedoel „Of ie scheel was of een bochel had of een 1 horrelpoot of zo?" „Onder andere. Het zou ook kunnen, dat hij j opvallend groot of opvallend klein was geweest, j Of erg dik of erg mager, nietwaar?" „Jewel,inspecteur, dat zou allesgekend heb- be, maar het was niet zo. Hij zag er gewoon uit, net als ieder ander mens." „Heeft u hem na die ene keer nooit weer ge zien?" „Neen", zei Verkijk heftig, „en as ik hem „Als u hem ziet?" „Dan zou ik hem, tien tegen één nog niet kennen ook". „O, bedoelde u dat", zei Perquin. Maar hij was er intussen helemaal niet overtuigd, dat Frans Verkijk zoiets onschuldigs J had bedoeld en op de terugweg piekerde hoofd- inspecteur Perquin over de mogelijkheid, dat de J zaak nog een complicatie te meer had gekre gen. „Had hij je bek niet kenne houe?" luchtte Frans Verkijk zijn gemoed na Perquins verdwij ning. „Dan had ie hier vanavond nog gezete", meende de man op de achtergrond. „Wat I moestie van je hebbe?" „Weer gemier over dat pestschilderstukkie". „Dan zou je toch gaan denke, asdat er wat bijzonders an was", zei de man op de achter grond. „Hou je stomme bek", snauwde Verkijk. De waarheid in deze opmerking maakte hem ra zend. Hoe langer hoe meer raakte hij ervan overtuigd, dat de waarde van het door hem ge kochte schilderij nooit in die lijst had gezeten. De kleine Zebedeus Roelfs had daar geen schat ten aan geld of juwelen uitgehaald. Het was dat „pestschilderstukkie" zelf, dat de waarde had uitgemaakt. Er kwamen allerlei vage herinnerin gen bij hem op aan mensen, halve gekken na tuurlijk, die onvoorstelbare bedragen betaalden voor beschilderde stukjes hout of linnen. (Wordt vervolgd) bestudeert en nog; vóór het einde jaar rapport moet uitbrengen. In een speciale vergadering zal dit rapport dan worden ingeleid en besproken, waarna de Unie een beslissing moet nemen. Ergens beginnen kosten betaalt, met het voordcel dat men dan ook zonder al teveel kosten ineens, het net kan gebruiken. Voor de baat uit Er valt niets aan te doen: hier zaJ ook de „cost voor de baet uit" moeteu Dat men ergens zal moeten beginnen ^aan. Een som van zo n twee ton pet om de exploitatie van het kostbare nel 'aar voor e^e 100 km van het net lijkt naar behoren aan te vatten, is ieder die nu we^ een massa geld. maar de PTT's ermee te maken heeft, duidelyk. Dat er hebben al berekend, dat het geld. dat tevens iets zal moeten worden gedaan de diverse landen nu jaarlyks moeten om de hoge kosten voor Eurovisie- uitgeven voor normale deelneming aan uitzendingen te drukken, evenzeer. Eurovisie-uitzendingen toch altijd nog Zoals de zaken op het ogenblik staan, méér k- is het resultaat te onbevredigend. Wij Dit is, indien de ERU-commissie die hebben hier al eens eerder op gewezen, berekening juist bevindt, wel een punl daartoe voorgelicht door een van de in het voordeel van permanente open- grote voorvechters van een beter ge- stelling van het net. bruik van het net: de heer J. W. Renge- Intussen zullen de bijdragen in de link. programmacommissaris van de totale jaarlykse kosten uiteraard ponds- NTS ponds-gewijze over de Eurovisielanden In de Europese Radio TJnie wordt via moeten worden verdeeld en wij nemen hem de stem van Nederland dikwijls aan- dat dit no8 W«1 wat voeten in de en met kracht gehoord. Het is dan ook aa"le *al hebben, te erg dat, vooral in deze tijd van stre ven naar West-Europese eenwording op vele punten, een van de beste en in vloedrijkste communicatiemiddelen wordt verwaarloosd. Ook niet alle- beste daarvan is nog het uurtje voor 10 vee* tot ^et vertonen s Europese nieuwsuitwisseling ten bate toestanden bij speciale gelegenheden. van de journaaldiensten in de namiddag van de werkdagen. Overigens: ook een gr Nederlands initiatief. Het leven van alledag is daarin niet terug te vinden. Ook de voor Eurovisie gemaakte series hebben niet al te best Dcstyds heeft Carcl Enkelaar als voldaan. Helaas moet men weer het- hoofdredacteur van het NTS-journaal Laten we dus hopen, dat het nieuwe daarvoor geijverd. Goed, dit dagelykse initiatief tot goede resultaten zal leiden uur openstelling van het net L - goede vruchten voort: men kan c dikwijls veel sneller van elkaar actueel sport- en vliegvelden, concertzalen, mo- nieuws overnemen. numenten en staatsieritten van hoogge- Maar verder? Sport koninklijke oi plaatste personen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7