strookjes WAT KNUTSELEN MET Rondom de Sprita Verba PUZZEL VAN DE WEEK Wat Njoek het apenjong beleefde ZONDAGSBLAD Voor de smalfilm-amateurs Uit een recent onderzoek naar de gewoonten van de Nederlandse smalfilmamateur is gebleken, dat nog altijd één op de tien amateurs zijn films precies zo draait als ze van de ontwikkelcentrale terugkomen. Dat betekent dus, dat er vele tienduizenden smalfilmers hun publiek, familie en vrienden de film laten zien met lelqke sluierstukken, akelige lichtflitsen, perforatiegaat jes, enz. Aan elke smalfilm zitten de z.g. aanloopstukken, die bij het inzet ten van de film in de camera, en bij het omdraaien, belicht wor den. Deze stroken worden niet door de centrale verwijderd (he laas) en daaraan is het te dan ken dat de films van de „niet- knippers" soms op het doek ko men als een T.V. storing. Niet voor betaald Die aanloopstroken vormen in totaal een lengte van bijna 5 me ter. Ze dienen in feite om de eigenlijke film. ter lengte van 15 meter, te beschermen tegen vals licht. Deze lelijke stroken weg knippen is dus niet ..zonde van het geld" maar een elegant ge baar tegen uw toeschouwers. Als de T.V. lapte wat u doet. een aantal ingezonden stukken in de dagbladen verschijnên. a geslacht fr is meer te doen Wie er aardigheid in krijgt om met stukken film te plakken en te knippen ontdekt dat hier een heel nieuwe hobby ontstaat. We doelen op de montage. Dat woordje zien we vaak op de beeldbuis verschijnen na een film. Montage; Jan Jansen o.i.d. Wat heeft die man gedaan? Hij heeft het belichte en ontwikkelde film materiaal uit elkaar geknipt. De strookjes netjes in een volgorde in genummerde doosjes gedaan en is daarna de film gaan ma ken. Hee, denkt u, deed de came raman dat niet? Of de regis seur of de draaiboekschrij ver? Ja allemaal werkten ze mee. maar in feite gaven ze de mon- „mlW'ageman de stenen voor het ge- gevuld kun- bouw, dat hij moet metselen. De kwaliteit van de stenen is erg be langrijk, maar het metselen doet hij. De cutter (dat is zijn buiten landse naam, vertaal het maar als knipper) maakt nu uit de ver schillende delen, de film. Kunt u ook creëert iets. Wilt u een klein voorbeeld? In uw vakantiefilm komen een paar panorama's voor; land schappen dus en eigenlijk nogal star. er gebeurt niets. Om deze scenes te verlevendigen en ze in uw verhaal te passen, plakt u voor elke landschapscène een stukje film van een uwer reisge noten die alleen maar „kijkt". Als dat stukje film tegen een neutrale achtergrond genomen is, een stuk muur. struiken of tegen de hemel, valt helemaal niet op dat de man niet bij dat landschap was. De toeschouwer echter merkt dat niet, hij ziet iemand kijken naar (knip-plak) het land schap. U neemt de brave toe schouwer in het ootje maar dat mag. U wordt elke keer dat u een film ziet. op dezelfde wijze een tikje bedot. Andere mogelijkheid Gebruik een schaar Een simpele plakpers is al ver krijgbaar in een prijs van ƒ3.50. geen uitgave om een doodschrik van te krijgen dus. Een schaar i er in elk huisgezin. Knip die stukken uit een film en toon uw werk eens in gala, anders wordt het inderdaad zo. als Wim Kan zei: Kosten noch moeite noch kijkers gespaard". Behalve de sluierstukken en perforaties zitten er in de films ook wel verkeerd belichte delen, die worden uit een soort verkeer de zuinigheid vaak ook nog in de film gelaten. Zonde van de scène van Tante Mien Maar als u die er uitknipt, merkt u na twee keer projecte ren alleen maar dat de film er beter op is geworden. Tante Mien komt heus nog wel eens voor de camera. Ten slotte kunt u al die zonde-scènes (niet verkeerd begrijpen, we doen niet aan cen suur) rustig op een apart spoeltje bewaren, mocht u ze van onschat- Rondbm de Sprita Verba, door Jos A. Brusse. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen. Van Kok in Kampen deze keer drie spannende jongensromans, die gezamenlijk „Rondom de Spri ta Verba" heten. De afzonderlijke boeken zijn genoemd ..Avontuur op de rost", „Sluipende voeten" en „De overwinning". Het zijn aantrekkelijke titels. Maar deze vlaggen dekken de lading volko men. De Sprita Verba is een bijzonder plantje, waaruit extra goede verf kan worden bereid. De verwikkelingen rondom het verf- geheim zijn soms adembenemend. Niet alleen jongens van acht tot twaalf, maar ook ouderen zullen deze boeken met genoegen ïezen. We kunnen deze romans van har te aanbevelen, vooral omdat Jos. A. Brusse het pedagogisch ele ment niet in de verhalen heeft vergeten en laat merken, dat het leven van avontuur en spanning op zichzelf niet belangrijk is. ycji laoxn en kijkt naar Dui ten. draait zich om, ze is ge schrokken, ze wijst naar buiten. Dan nog een scène waarin ze weer naar buiten kijkt. U filmt nu ook een scene door dat raam omlaag, we zien dc vrouw weer, ze staat buiten en kijkt omhoog, ze lacht en wuift. Plakt u na later de film zo: Vrouw bij raam, ze kijkt, Vrouw op straat, ze kijkt naar camera. Vrouw binnen. ze schrikt Rest scène vrouw op straat. Vrouw binnen, kijkt Dan denkt uw toeschouwer dit: De vrouw kijkt naar buiten en ziet haar dubbelgangster, ze schrikt en kijkt, om zichzelf te overtuigen weer buiten en ziet weer de vrouw, zichzelf op straat. Dit is dus een montagetruc, die een dubbelrol suggereert, zonder dat de vrouw twee keer in het zelfde beeld is. U hoeft dus alleen maar met schaar en plakpers te wer ken om een totaal andere indruk te wekken. Parallelmontage Een andere mogelijkheid is dit. Een vrouw is uitgegaan, ze loopt op straat, ze winkelt. Thuis staat een elektrisch kacheltje. De vrouw winkelt verder. Het ka cheltje staat te dicht bij een rek met was... De vrouw in gesprek met de kruidenier. Het ka- cheltie doet een doek schroeien, we zien een plek bruin worden. De vrouw staat voor een etala ge De doek rookt, er is een begin van vuurDe vrouw loopt langzaam door Uit de doek slaat een klein vlammetje. De vrouw steekt de sleutel in het slot. De doek vlamt hoog op De vrouw komt binnen, we zien groot haar gezicht, ze gilt. Ze rent naar de keuken, grijpt een emmer en blust net op tijd het brandje U voelt wel. dat we niet elke keer naar de straat rennen om de vrouw te filmen, dan weer terug hollen om de kachel en de doek op te nemen. We maken alle buitenscènes met de vrouw. We maken alle binnenscènes met de kachel, tot het blussen toe. We knippen de film uit elkaar en monteren de zaak in de gewenste volgorde. U hebt ook wel gemerkt, dat de film op deze manier gemonteerd, in staat is de spanning bij uw pu bliek te verhogen. We laten nl. twee afzonderlijke gebeurtenis sen. gelijktijdig zien. Dit noemt, men parallelmontage. Kruismontage Dikwijls is een eenvoudige han deling. niet in één camera-instel ling te vangen. Als een houthak ker de bijl opheft en op de stam neer laat komen, kunt u: Op een grote afstand, de hout hakker filmen, zo. dar we de han deling in totaal volgen. De wer king zal weinig suggestief zijn. Filmen we echter zo; bijl vliegt omhoog, in het beeld en ver dwijnt omlaag. De bijl treft tel kens de stam, spaanders vliegen Nu monteren we zo: De bijl in de lucht. De bijl tegen de stam De bijl omhoog en tegen de stam. Nu is de filmische werking zeer boeiend en niemand heeft door dat hij in feite twee afzonderlijke scène's ziet, want bij navraag meent ieder de totale klap te zien en niet twéé scène's. Wat nog meer Als iet een revolver en daar na een op straat liggende roerlo ze figuutdenkt u „moord", de verdachte staat voör ons. Maar die scene's kunnen wel helemaal niets met elkaar uit staande hebben. Neem eens aan, dat in een vol gende scène de man met de revol ver iets zegt, tegen een agent, dan is de revolverheld een detec tive of inspecteur De dode is dan een „geval" dat onderzocht moet worden. Montage is dus een middel om een bepaalde indruk bij de toe schouwers te vestigen. U kunt dat, ln uw eigen films ook gebruiken. Knippen en plakken is een aar dig werk voor de donkere avon- Horizontaal: 1. soldatenkost, 6. laag schoven op de dorsvloer, 8. altijd. 13. afschuring van gesteente, door stromend water. 14. keizerrijk, 15. trustee lafk.) 17. klap. 18. zandheuvel. 20. voor voegsel. 21. railroad (afk), 22. telwoord, 24 kan men op zitten, 26. meisjesnaam, 27. gast, 28. hoge boom (Ind.), 30. Surinaamse pad, 31. holte jn een muur, 32 afkorting van een jongensnaam, 33. horizon, 35. in de grond gegraven diepte. 36. stap, 38. gist- middeL 40. verstoteling, 42. gemeente in Overijsel, 44. dorp (Ind.), 47. geneesheer, 48. vermoeid. 49. oudgermaans schriftteken. 50. Europese rivier, 52. dier, 54. inhoudsmaat, 56. stad in Frank rijk, 58. pasgang van eon paard, 60. rivier in Rusland, 62. ge sloten, 64. papegaai in N. Zeeland, 65. soort, 67. voegwoord, 68. breekbaar, 71. keukengerei, 72. deel van een boom, 74. meisjes naam, 77. pauselijke encycliek (afk.), 78. Nederlands schilder. 80. oude lap, 81. bastaard uitgang. 83. landbouwwerktuig, 84. bloem. 85. vroeger, 87. stad in Duitsland, 88. vreemde munt. 89. gevange- Verticaal: 1. bijwoord. 2. scheikundig element (afk 3. li chaamsdeel. 4. gemeente in Zeeland, 5. boom, 6. jaargetijde. 7. dril. 8. graafwerktuig, 9. rode Spaanse wijn, 10. bolrond vruchtje (spreektaal), 11. water in Friesland. 12. geplaveide weg. 16. net vlies van het oog, 19. plaats, plek. 21. afwijzing. 23. plaats op Ameland. 24. gedempt imuziek). 25. misprijzen, 26. deel van de mond. 28. rivier in Engeland; 29. holte in een muur. 32. onge motiveerd. 34. merg. 36. dwingeland. 37. goed (bargoens) 38. dorp in Gelderland, 39. verfstof. 40. smalle weg. 41. gemalin v. d. zee god Aegir, 43. vermoeid, 45. sportterm, 46. bloeiwijze. 51. hevige wind, 52. gemeente in N. Brabant, 53. sein. 55. hoofdbestand deel van olie. 57. stukje buis met schroefdraad. 59. deel van het oor, 60. de buitenlijn. 61. vaartuig, 63. opgeld. 65. koor van zangers, 66. mannelijk beroep. 69. de bovenste halswervel. 70. Europeanen; 73. stand, 75. plaats 81. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. koper, 6. ko len, 11. fee. 12. aan. 14. per. 16. o.a.. 18. opper. 20 Da. 21. oberon, 22. Arnhem, 23. RT 24. si. 26 Km. 27 Ne. 28. Inn, 30. kip. 32. ten. 34. om. 35. A.B. 37. el 38. in. 40. Rome. 41. arend, 42. agio. 43. re. 44. dl. 45. ei, 47. es. 49. rio, 51. pen 53. nar, 56. os. 58. al 59. A.D. 61. Aa. 62. lommer, 64. anders. 65. Em, 66. klink, 69. mi, 70 örc, 72. Ens, 73. pon, 75. ges- lartuig, e e. 5. Haps, 7. op, 8. Leende. 9. er. 10. boort. 12. A.P.. 13. Ne. 15. hamer, 17. abt, 18. ons. 19. ram. 20 den. 25. ik. 26. kp. 28. immer 29. na. 31. Isère, 32. Tl. 33. Niger. 34. oor. 36. bal. 37. Ede. 39. nis. 44. do. 46. in. 48. Polen. 50 immers. 51. pl, 52. na. 54. aldoor. 55. basis. 57. som. 58. ark. 60. dak. 61. arm 63. pink. 67. Ie. 68. N S. 70. o.e.. 73. pa. 74. Ne. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: „Puzzeloplos sing". Er zijn drie prijzen: een van ƒ5,en twee van ƒ2.50. VOOR DE JEUGD - VOOR OE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD Hoe maken jullie het allemaal? Nog goed gezond? Geen last van griepaanvalletjes? Wat is het steeds mooi weer. Tante Jos heeft er echt van genoten hoor! Hebben jullie ook ge zien hoe mooi de herfstkleuren zijn? De meesten van jullie krijgen deze week herfstvakantie. We zullen hopen dat het weer zo nog een poosje blijft en jullie er ook fijn van kunnen genieten. Hebben jullie al plan nen gemaakt? Het is nu ideaal fietsweer. Er zijn zelfs nichten en neven die gaan logeren. Jullie boffen maar hoor! Ja en nu nog wat. Tante Jos is echt een beetje verdrietig dat jullie steeds je naam en adres vergeet te schrijven onderaan de brief en aan de achterkant van de envelop. Moet dat steeds weer gezegd worden? Jullie zijn toch al zo groot dat je dat toch wel kunt onthouden? Deze week waren er weer twee brieven zonder naam. Het staat echt niet netjes hoor! We mogen toch geen anonieme brieven- schrijvertjes worden? We gaan eens kijken naar de oplossing van de puzzel. Hier komt ze: graat, traag, rat, gat, ra, ar, rag, ga, raat De hoofdprijs gaat naar Con nie Spaans Scheveningen. De troostprijs krijgt Leo Schüler Den Haag. Lang zullen ze leven!!- Lidy van Dorp, Arjan de Leeuw van Weenen, Addi Lod ders, Nellie Merbis, Cootje Timmermans, Metha de Vos en Hans van Vugt van harte gefeliciteerd met jullie ver jaardag van de nichten en ne- Nu krijgen de brieven een beurt. Wat heb jij veel knikkers ge wonnen Ria Schcllevis 's-Gra- venzande. Grappig dat jullie zo'n boekje maken. Je hebt oma toch wel verwend? Jij boft maar met je mooie nieu we slofjes. Leert Willy typen op de huishoudschool?. Bedankt voor je leuke vers je Leo Schüller Den Haag. Hoe vind jij het op school? Heb je al vakantieplannen gemaakt. Wil jij een nichtje worden Joke Schouls Lisse? Fijn dat jij het zo naar je zin hebt op school. Heb jj nog meer zusjes en broertjes? Grappig dat jij op nieuwjaarsdag jarig bent. Wil jij een nichtje worden Piëta Sissingh Den Haag? Schrijf je voortaan als je let ter aan de beurt is? Je kan dan ook in aanmerking komen voor een prijs. Heb je genoten in Rotterdam? Waar maak je het konijn van op de hand werkles? Gaat het zwemmen goed? Ga je elke week? Tantje Jos is toch niet ziek geweest Anja Smit Den Haag? Ik denk dat jij tante Jos een klein beetje aan het vergeten was. Hoe gaat het op school? Ga je nog veel zwemmen? Be dankt voor je tekening hoor! Heb jij kort geleden een trou werij gezien? Je krijgt vandaag toch herfstvakantie Connie Spaans Scheveningen? Heerlijk dat jij zo dikwijls naar het strand kan gaan. Heb je al een mooie duinwandeling gemaakt? Is jouw herfstdoos mooi gewor den? Nou en of het in Meyen- del mooi is. Heb je grote pad destoelen gezien? Bedankt voor je tekening hoor! Natuurlijk mag jij tante Jos een brief schrijven Jan van der Spek Den Haag. Hartelijk welkom bij de nichten en ne ven. Wanneer ben jij jarig? Schrijf je voortaan als je let ter aan de beurt is? Je kan dan ook in aanmerking komen 0^r<SK3sC>H3C§C*<«05iOHaK3S0H*CS<S<«e!iCK»<»CK)iCSCK^ Dit is een puz zel, nichten en neven, die hele maal niet moei lijk is. Jullie kun nen hem heel gemakkelijk zelf oplossen. Het is een soort rebus. Als je alles hebt ingevuld, moeten de woordjes naast elkaar worden geschreven. Het vormt dan een klein zinnetje. Zenden jullie de oplossing in voor dinsdag 29 oktober? voor een prijs. Is er een bi bliotheek op school? Nou en of de boeken over Lassie mooi zijn. Wat hebben jullie al veel gespaard! Geweldig dat jij zoveel nieu we sigarenbandjes hebt gekre gen Hans Stapper Alphen aan de Rijn. Zijn de boeken mooi? Heb je die zomaar gekregen? Prachtig dat jij zo'n auto hebt. Vind je het blokfluitspe- len nog steeds fijn? Bedankt voor je mooie tekening hoor! Jij hebt ook al van die mooie boeken gekregen Dik Stapper Alphen aan de Rijn. Prachtig. Is Swiebertje mooi? Mmm, wat hebben jullie ge smuld van de beschuit met muisjes. Sjoel jij graag? Johan is erg verwend hoor Hilda van Stegercn Den Haag. Wat hebbep jullie wel van de taart gesmuld. Mmm! Hoe gaat het op school? Heb jij al veel op de hand werkles gemaakt? Heb jij een fijne verjaardag gehad Nellie Stein, Poeldijk? Je schrijft er niets over. Heel veel sterkte en succes ge wenst hoor! Wist jij werkelijk niets te schrijven Johan van Tol Ab- benes? Volgende keer schrijf je toch wel? Ik miste jouw brief Bar- reke Tromp Lisse. Ben je het vergeten? Ik zou een lange van je krijgen! Waarom schreven jullie niets Diny Tijsen Hillegom en Ria Veenendaal Den Haag? Vinden jullie het echt zo moei lijk. Prachtig dat jij de puzzel zelf heb opgelost Ria Veld- huijzen den Haag. Ik vond het erg jammer dat je niets schreef. Volgende keer schrijf je meer? Je moet het dan doen als je letter aan de beurt is, dan kan je ook in aan merking komen voor een prijs. Jij bent verschrikkelijk ver wend hoor Gerda Verweij Pijnacker. Wat zal jij deftig zijn met zoveel moois. Jullie meester heeft je maar ver wend om zoveel moois te la ten zien. Schitterend zo bo venin de Euromast. Hoe vond je je kleine nicht? Heb je het nog even mogen vasthouden? Jammer dat jij niets schreef Luci Viseé, Loosduinen Vol gende keer krijg ik een lan ge brief? Geweldig dat jullie zo'n fijn feest hebben gehad Rick Vis ser den Haag. Hebben jullie mamma en pappa erg ver wend? Jij bofte, maar dat je ook zo lang mocht opblijven. Was het nog niet een beetje te vroeg voor de eikels? Het is nog zulk mooi weer. Heb je al veel met je trein ge speeld? Jij hebt natuurlijk ook heer lijk van het feest genoten Marjolein Visser Den Haag. Ik vind het wel leuk hoor om met het metrotreintje onder de grote stad Parijs te rij den. Je moet gauw in- en uitstappen want de deuren gaan automatisch open en weer dicht. Maandag is het groot feest. Héb je al mooie slingers gemaakt voor pap pa's stoel? Mmm, wat heb jij van de taart gesmuld Marian van Vliet Rijswijk. Jij bent ver schrikkelijk verwend! Is er wel gelegenheid om bij jul lie te kunnen rolschaatsen? Gaat het goed? Leuk dat je de zakdoekjes nu zelf kan bor duren. Jij hebt veel vriendin nen hoor! Wisten jullie niets te schrij ven Jan Vlugt Abbenes en El- ly Vlugt Abbenes? Zo moei lijk is het toch niet? Volgen de keer verwacht ik een lan ge brief hoor! Bedankt voor je mooie teke ning Lyda v. d. Voorst Kou dekerk aan den Rijn. Heb jij je kleine nieuwe neef al ge zien? Was jouw buurmeisje blij met haar mooie pop? Heeft ze hem al een naam ge geven? Wanneer ben jij ja rig? Heb jij een prettige ver jaardag gehad Nanny van der Voorst Koudekerk aan den Rijn? Zijn je vriendinnen nog geweest? Je schrijft er niets over. Heb je al veel lekkers mogen koken? Van jou kreeg ik cok al zo'n mooie tekening Anneke v. d. Voorst Koudekerk a. d. Rijn. Jij boft maar met zo'n nieuwe mantel. Is hij lekker warm? Prachtig dat jij de sokjes zelf hebt gebreid. Ge weldig zo'n prachtige arm band. Hoe gaat het op school? Jij bent verschrikkelijk ver wend hoor Wim van der Wel Rijswijk. Geweldig een elek trische trein. Heb je er al veel mee gespeeld? Volgende week vrijdag is het groot feest. Heb je al lange slingers ge maakt? Krijg jij een lange herfstvakantie? Waarom schreef jij niets Wim van der Windt Rijswijk? Natuurlijk mag jij een neef je worden Arie van Woerden Schipluiden. Wat woon jij heerlijk buiten. Ga je weieens vissen in de vaart? Heb jij een fijne verjaardag gehad? Ga je op de fiets naar school? Wat was oma blij dat jullie haar met een bezoek kwamen verrassen Wilma Zaalberg Leiden. Blijft jouw tante lang in Nederland? Jij boft maar dat je zaterdags zo laat naar school moet. Je kan dan nog heerlijk een poosje uitslapen. Vind je het wel leuk op school? Wil je later knap worden dan moet je nu na tuurlijk veel leren. Wacht je niet meer zo lang friet schrij ven? Ben je nu weer helemaal beter Yvonne v. d. Zeeuw Lei den? Jij hebt maar een knap pe poes hoor! Hoe gaat het op school? Krijg je veel huis werk? Volgende keer moet je echt iets meer vertellen hoor! Vond je het zo moeilijk om een brief te schrijven Wim Zwaanswijk Den Haag? Alle begin is moeilijk! Erg dat jouw kleine zus naar beneden viel Agatha Zwaanswijk Den Haag. Heeft ze zich helemaal niet bezeerd? door MIEKE DEN OUDEN (Vervolg) de Op een dag hoorden ze aan het begin van het woud vreem de geluiden. Er kwamen vracht auto's met houthakkers. Et- werd gehakt en gezaagd en de bomen die omvielen werden weer weggesleept. De dieren vluchtten in angst en schrik verder het bos in. Toen volgde er een andere groep mensen, geen houthakkers, maar jagers, of liever gezegd": dieren.vangers. jagers, die de beesten levend in handen wilden krijgen. Er wer den vallen gezet voor tijgers, vangkuilen gegraven voor oli fanten en met vangnetten wer den vogels in het nauw gedre ven. tot zegeen uitweg meer i zagen en in het net vlogen. Op een kwade dag werd ook de i oude, reusachtige apenboom i neergeveld. Natuurlijk hadden jde apen hun woningen op tijd verlaten, maar hun nieuwsgie righeid dwong hen steeds op de plek terug te komen waar de vertrouwde woudreus neerlag. De takken werden afgekapt on der het apengekrijs vanuit na bije bomen. En hun oude boom kropen over de stam. bleven Imet elkaar zitten bekvechten, treurden op hun manier over hun oude woning, waar ze nog geen afscheid van konden ne men. En toen ze op een avond weer met vele apengezinnen te gelijk op de omvangrijke, neer gevelde stam zaten, en door hun onophoudelijk geschreeuw en geschetter de naderende mens niet opmerkten, gebeurde het eensklaps, dat er een reuzegroot en oersterk vangnet over de he le apentroep neergeworpen en aangetrokken werd. Zo kwam Njoek toch weer cmder de men sen. maar ditmaal niet als apenjong alléén, doch met de hele familie en met al zijn vriendjes. Zij werden in kooien naar de vrachtauto's overge bracht en toen begon voor hen een hele lange reis. De auto's brachten hen raar een haven, waar een sohip lag, dat op hen wachtte. Ja. en met de hele die- renvracht zette het schip koers naar Nederland. (Volgende week verder) Vergeet mij niet. Wie kent ze niet mijn mooie blauwe bloemen, Vergeet mij-nietjesblauio en Wie zou er onder al die bloe- Het liefst en ook het nederigst zijn? Dat is gewis 't Vergeet-mij- Dat daar zo lief onschuldig En aan de waterkant heel zoet jes De hemelsblauwe elfjes Ze doen niemand ooit vérdriet Je kunt ze zachtjes horen fluis teren 'Toe kinderen, vergeet ons niet!' Meisjes en jongens de brie venbus is helemaal leeg. Zor gen jullie weer voor cen vol le? De letters A t.m. D zijn aan de beurt. Jullie kunnen nu natuurlijk allemaal een héél gezellige brief schrijven in de herfstvakantie. Heel veel ple zier hoor en tot de volgende week. Fijn dat jij je moeder zo goed helpen kan. Leuk hoor dat jij ze zo lekker verwend met een kopje thee op bed. Is ze nu weer helemaal be ter? Wanneer is het grote feest? Ben jij ook al gauw ja rig? Stuur je voortaan de op lossing van de puzzel in, dan kom je ook in aanmerking voor een prijs. Heb je je nieuwe overgooier al aangehad Imy Zijlstra Den Haag? Wat zal jij deftig zijn Jammer dat jullie voor niets de wandeling maakten. Prach tig dat jij zo'n mooi opstel hebt gemaakt. Heerlijk dat je nu toch nog elke dag kan gaan zwemmen. Bedankt voor je leuke versje hoorl ZATERDAG 26 OKTOBER 1961 Voo Haatïfe Ve rteDdmrubriek zw.: 2, 3. 7, 15, 18. 29, 35. 36. W.: 17, 21, 26. 28. 32. 37. 40. 43. Nieuwe uitgaven i problemisten. Een ieder die zich ingetrokken voelt tot de problem a- :k zal zich eerst „thuis" voelen, dien hij zich de inhoud van het "t gemaakt. Eerst dan

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 16