ja graag. Koerden van Barzani willen niet wijken Kippenoorlog' ten einde Bloedige strijd in de bergen duurt voort Adenauer schudt Erliard aarzelend de hand Arbitrage kippenoorlog zou niet mogelijk zijn Deuk in horizon P»giM S DONDERDAG 17 OKTOBER 1S63 Oudste broer gaf zich overmaar (Van een onzer redacteuren) opstand van de Koerden in het noorden van Irak is nog steeds niet onderdrukt. Vorige week werd bericht, dat sjeik Achmed al Barzani zich aan dc Iraakse autoriteiten had over gegeven en de regering trouw had gezworen. De sjeik is de oudste broer en rechterhand van de 60-jarige generaal Moel- la Moestafa al Barzani, die het verzet tegen de regeringstroe pen leidt. Hjj riep dc Koerden op, de wapens neer te leggen. Maar ondanks het feit, dat de regering toezegde, dat zjj niet vervolgd zullen worden, vech ten de opstandige Koerden door. Zijn broer denkt blijk baar heel anders over het con flict met de regering te Bag dad. overigens niet voor het eerst het geval. Moella Moestafa is een ster- ke figuur, het hart en het brein van de opstand der Koerden. Hij wil zijn krachtig maken, dat de wereld zich met zijn zaak gaat bemoeien. De generaal behoort tot een familie, die 1200 jaar lang stamhoofden heeft gele verd aan Barzan, een dorp aan de grens van Noord-Irak. Altijd hebben zij de strijd aangebonden met andere Koerdische stammen, Turken. Perzen of Arabieren. Moella's grootvader, va der en een van zijn broers werden door de Turken ter dood gebracht. Na het heengaan van zijn vader werd zijn oud ste broer Achmed stamhoofd. Deze be schouwde het als zijn voornaamste taak, zijn stam voor verdere verliezen te behoeden en te proberen, de proble- door middel van onderhandelingen op te lossen. Moestafa was een andere mening toegedaan. Naar het schijnt voegde Achmed zich later naar zijn zienswijze. Want in 1931 leidde hij zelf een opstand tegen de toenmalige Iraak se regering. Deze werd neergeslagen en de familie Barzani "werd verbannen. Republiek Wkf duurde tot 1943, voordat Moella Mbëstafa naar Barzan kon terugkeren. Al spoedig had hij heel wat aanhan gers om zich heen verzameld, die hij twee jaar later naar Perzisch gebied leidde waar hij meewerkte aan de op richting van de Koerdische republiek Mahabad. Hij werd generaal van het leger en meende zijn kans schoon te Djakarta Twee jaar lang woonde Barzani in een grote villa bij Bagdad. Daarna keerde hij terug naar Barzan, nadat premier Kassem in 1961 een Koerdische delegatie, die grieven kenbaar had wil len maken, geweigerd had te ontvan gen. Hij achtte dc tijd toen nog niet rijp voor een revolutie. Jonge Koerden verloren echter hun geduld en zo brak er (te vroeg) een opstand uit. Val Kassem De troepen van Kassom sloegen de opstand snel neer. De premier die ken nelijk aannam, dat Barzani achter de revolutie zat. liet prompt het dorp Bar zan, bombarderen. En dat was voor de generaal het ogenblik, waarop hij be sloot, terug te gaan vechten. Met on geveer zevenduizend stamgenoten trok hij eerst naar het Westen van Iraaks Koerdistan. waar hij eerst nog stam men moest onderwerpen, die door de regering te Bagdad tegen hem waren opgestookt. Na een succesvolle win ter campagne trok hij naar het Perzische grensgebied, van waaruit hij de on- stand tegen het regiem van Kassem begon. Hij was verplicht, dagelijks zijn hoofdkwartier te verplaatsen. leger eenmaal goed onder controle had. begon de strijd opnieuw. Aanvankelijk leek het er op. dat de Koerden het loodje moesten leggen. Hun positie is dan ook verre van benijdenswaardig. Maar verslagen zijn zij nog niet. Eu nu de winter reeds zijn invloed doet gelden in het bergachtige gebied, wordt het de Iraakse troepen vrijwel onmo gelijk gemaakt, een militaire beslissing te forceren. Het zal echter een bijzonder moeilij ke winter worden voor de Koerdische bevolking, die zich grote inspanningen zal moeten getroosten om aan het eten te kunnen blijven. Daarbij komt, dat de aanvallen van de lucht uit waar schijnlijk zullen worden voortgezet. De Koerden hebben nog lang gehoopt, dat iemand voor hen partij zou kie zen. Maar de Verenigde Naties bemoei en zich er niet mee. Zowel de Sowjet- unie als communistisch China en de Verenigde Staten dingen naar de gun sten van het nieuwe bewind in Irak. Bovendien heeft de ontspanning tussen Oost en West, die ingetreden is na de ondertekening van het kernstopverdrag nadelig voor de Koerden gewerkt. En zo blijft deze oorlog, die aan beide kan ten veel slachtoffers heeft geëist, voort duren en wordt een miljoenenvolk met uitroeiing bedreigd. De broer van Barzani heeft het hoofd al in de schoot gelegd. Meer dan der tig jaar geleden was hij al een voor stander van onderhandelingen. Blijk baar denkt hij er nu weer zo over. Het is echter de vraag, of de tijd daarvoor nog rijp la. De bombardementen met napalmbommen en andere verschrik kelijke vernietigingsmiddelen hebben onder de Koerden zoveel kwaad bloed gezet, dat van een capitulatie geen sprake meer kan zijn. Breuk Engeland- Indonesië? Kassem kreeg hem en zijn Koerden zien, toen zowel de Amerikanen als de er echter niet onder. En ook het Russen delen van Perzië hadden bezet. De Koerden kwamen echter tussen de wal en het schip'terecht, want de Ame rikanen beschouwden hen als handlan gers van de Russen, die op hun beurt bevreesd waren, dat rij een werktuig in handen van de Amerikanen waren. Het gevolg was. dat de Koerden hun republiek in rook zagen opgaan. ZIJ trokken achtervolgd door Per zen. Turken en Irakezen door het Koerdische bergland naar de Sowjet- unie, waar zij na bijna twee maanden deren. Hij ontkent, dat hij e aistische ideeën op na houdt, omdat „een mohammedaan geen communist kan zijn". spreiden van geruchten, dat hij bij ge vechten zou zijn omgekomen, kon de weerstand van de bergbevolking niet breken. De val van Kassem werd dan ook verhaast door het mislukken van de actie tegen de Koerden. De winter Het nieuwe Iraakse bfwu\d van ge neraal Aref heeft zo lang zijn posi tie in het land nog niét was geconsoli deerd gestreefd naar betere betrek kingen met Barzani en diens Koerden. moeilijkheden. En toen Aref het L.I Te vroeg lelsavo Overigens is Barzani er van over- rijbet tougd, dat de Russen gehoopt hebben opleid te profiteren van de terugkeer van de Koerden naar Irak in 1958. Hij heeft acj wel eens laten doorschemeren, dat hij de Russen in feite te s>lim af is ge- weest. Vermoedelijk hebben sommige Koerdische bannelingen een communis- A Al tische „hersenspoeling" ondergaan. Tachtig van hen zijn in de Sowjetunie getrouwd en hebben hun vrouwen mee genomen. Maar Barzani bleef anticom munistisch, zo zelfs, dat hij zelf de campagne leidde tegen de communis tisch gezinde elementen in de Democra tische partij van Koerdistan in Irak, waarvan hij president is. Deze partij «peelt in de opstand van de afgelopen jaren echter geen rol. m ZORGEN-VRIJ EN ZONNIG-BLIJ diplomatieke betrekkingen met Indone- te verbreken, nu waardevolle Brit bezittingen in beslag zijn genomen. Welingelichte autoriteiten zeiden, dat »n beslissing volgende week wordt ver wacht. Eerder op de dag had het Brit se ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt, dat de Britse ambassa deur Andrew Gilchrist van zijn post in Engeland is teruggeroe- aan de besprekingen deel licht en luchtig, zacht en n straalbommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren een snelheid groter dan die van het geluid een nonstop vlucht van Ja- in naar Engeland gemaakt. De B-58, die een bemanning van drie koppen had. legde de 12.844 km van To- naar Londen af in 8 uur 33 min. landde toen op het vliegveld van Greenham Common, een dorp in het Engelse graafschap Berkshire. Nieuwe kanselier: 279-180 hij zijn stem niet aan Erhard wilde geven. Maar volgens de vastge stelde regels kan alleen een stem voor of tegen de door de president gestelde kandidaat worden uitge bracht. Met grote meerderheid van stem men heeft de Westduitse Bondsdag gisteren de christen-democraat (protestant) prof. Ludwig Erhard gekozen als opvolger van dr. Adenauer (r.k.) als bondskanselier Van de 499 leden waren er 484 aanwezig. Van hen stemden 279 C.D.U.-F.D.P.-afgevaardigden voor Erhard en 180 S.P.D.'ers tegen. 24 ysn prof. Erhard te noemen 6 nadat hij in het verleden reeds te ken- personen onthielden zich van stem-Inen had gegeven Erhard niet bepaald ming, terwijl één stem ongeldig \d.e geschiktste opvolger te achten, ge- j- j i4i_ t orocg zich. toen Erhard zonder stem- was, die-van da socialistische afge-|V«rhere„g had verkiaard rijn verkiezing vaardigde Peter Jacobs, die later te aanvaarden, zeer vormelijk. Hij aan journalisten vertelde dat hij ^L^d/glen''" meenschap en de Verenigde Staten hebben gisteren de vrede getekend in de „kippenoorlog", ont staan door de Amerikaanse klacht over te hoge rechten op de invoer van Amerikaans slachtpluimvee in de EEG. De Amerikaanse rege ring en de Zes hebben aan de GATT in Genève een advies ge vraagd, dat als basis voor een op lossing van deze kwestie zal dienen. Commissie, de Nederlander Th. H i.1 zen die de delegatie van de com missie in de GATT leidt, deelde gis teravond op een persconferentie in Brus sel mede, dat de secretaris-generaal van de GATT is verzocht zo spoedig moge lijk de raad van deze organisatie bijeen te roepen, om over te gaan tot het instellen van een „panel". Deze groep van GATT-experts. die hierin onafhan kelijk van hun regeringen optreden, zal tot taak hebben de waarde vast te stellen van de uitvoer van Amerikaans slachtpluimvee naar de Duitse Bonds republiek zoals deze op 1 september 1960 was. Deze datum is gekozen, omdat toen werd begonnen met de onderhandelin gen in de GATT over de aanpassing van het Duitse douanerecht aan het ge meenschappelijke douanetarief EEG. De Ver. Staten hadden daarvoor een aparte regeling voor de uitvoer slachtpluimvee naar Duitsland, hetgeen heeft geleid tot het verzoek vies over de waarde va naar de Bondsrepubliek de gehele EEG. samenstellen. kan op termijn van tien dagen bijeen wor den geroepen. Van Amerikaanse zijde en door de EEG is alle mogelijke me- dewerking toegezegd om het „panel" in staat te stellen zo spoedig mogelijk •t een conclusie te komen. Het voorstel om een advies van de GATT te vragen is dinsdag door de mi nisterraad van de EEG in Brussel ge nomen. Van Amerikaanse zijde was aan vankelijk arbitrage voorgesteld. Geen kernwapens in baan 0111 aarde deze uitvoer Schade De Gaulle vijf dagen in Perzië I President De Gaulle van Frankrijk la 1 gisteren in Teheran aangekomen voor een staatsbezoek van vijf dagen aan Perzië. Het is de eerste keer dat hij tijdens zijn presidentiële loopbaan een bezoek aan een land in het Midden-Oos ten brengt. Zijn echtgenote en de Fran se minister van buitenlandse taken. Couve de Murville, vergezellen hem. Op het vliegveld van Teheran werd hét i gezelschap verwelkomd door dé sjah en keizerin Farah. De Franse gasten zul len. evenals koningin Juliana, prinS Bernhard en prinses Beatrix vorige week, een bezoek brengen aan Sjiraz, Persepolis en Isfahan. I Kort voor de aankomst van De Gaulle I verklaarde de Sjah op éeri pét-scönféfën- tie grote bewondering voof zijn gast te Ihebbén. „Geografisch liggen onze lan- l den vér uit elkaar, maar wat bétfeft orizé principés, dé zin voor verantwoor delijkheid en onze onafhankelijkheid staan wij zij aan zij", aldus dé Sjah, dié I dé verwachting uitsprak dat het bezoek van De Gaulle zal leiden tot gróte sa- ménwérking tussen Frankrijk en Pérzië. Generaal Park president van Zuid-Korea Zuid-Korea heeft weer een president. Met een voorsprong van honderddui zend stemmen heeft generaal Park Tsjóéng Hee de verkiezingsstrijd ge wonnen van de oud-president Joen Pó- Soeh. In totaal werden bijna negen miljoen stemmen uitgebracht. Park was tot nu toe hoofd van de regérende mi litaire junta. Hij Ijwam in augustus jl. aan de macht en is voorstander van een militair bewind, in tegenstelling tot Po-Soeh. die meer voelt voor een de mocratische regering. Velen zien in de kleiné overwinning van Park het bewijs dat deze sinds augustus sterk aan in- vlóed heeft ingeboet. Bij de ingebruikstelling vac d« niéuwe kinderbewaarplaats te Lirtri# hééft Arnhems burgemeester. Chr. G. Matser. gisteren bijna een hoefijzer op het hóófd gekrégen. Eéh snelle reactie bespaarde hem letsel. Het hoefijzer was bedoeld om een papieren afscheidiflgs- wand open te scheuren, het kaatste ech ter terug toen burgeméester Matser er aan had getrokken. De eenheden van de Indonesische strijdkrachten in West-Irian zijn in staat van paraatheid gebracht, gezien de Australische defensieverplichtingen ten opzichte van de federatie Maleisië, zo heeft het Indonesische persbureau Antara bekendgemaakt. het brengen van kernwapens of dere wapens voor massale vernietiging in een baan om de aarde en van het plaatsen van dergelijke wapens op he mellichamen. Deze oproep was vervat in een re solutie, die mede ondertekend was dooi de Sowjetunie. De Algemene Vergade ring van de Ver. Naties zou zich van daag over deze resolutie uitspreken. Men neemt aan dat zij ook door dit college zal worden aanvaard. UW HAAR CORRECT IN MODEL Trellaform AARCRÈME Voorzitter van produktschap Subsidie verlangd voor Adenauer had gestemd omdat 1342) De beelden in de natuur on dergaan allerlei vervormingen. Dat wil zeggen, de voorwerpen blijven natuurlijk dezelfde, maar we zien ze vervormd. En nu moge het wei nig complimenteus klinken, dat we ter staving van deze bewering de kleding van de dames als voor beeld nemen, maar we wagen het er maar op, en beginnen met het poneren van een stelling die ieder zal beamen: „wit maakt dik". Dat zijn niet de woor den van ondergete kende; hij heeft slecht* weergege ven wat zijn oor heeft opgevangen en meent, dat zijn voorbehoud aan gaande de vervor mingen een ver zachting van deze stelling kan bewerken, zodat deze zou moeten lulden: „Wit schijnt dik te maken". Van dit kledlngpraatje naar de ondergaande zon, die een deuk in de horizon schijnt te bewerkstelli gen, zal niemand van ons moeite kosten, te meer niet, omdat we hier met hetzelfde verschijnsel te maken hebben: de zon schijnt dikker dan ze In werkelijkheid is, want precies ter hoogte van de horizon had het zichtbare gedeelte van haar gestal te moeten eindigen. Iets soortgelijks, maar dan van twee kanten, doet zich voor bij een stok die tussen het oog en de zon neschijf wordt gehouden, die stok schijnt ter hoogte van de zon dun ner. en kan zelfs geheel verdwij nen, evenals de ontbladerde takken TOCH IS HET ZO? van bomen, die zich tussen het oog en de zon bevinden. Zo zijn er nog tal van voorbeelden te noemen, die alle betrekking heb ben op een en hetzelfde verschijn sel, nl. de overstraling. We leggen de grenzen van de beeldvlakken op dat punt, waar de helderheid het snelst verandert. Door buiging van de lichtstralen ligt die plek dikwijls op een andere plaats dan In de na tuurgetrouwe afbeelding en in het bUzonder bij sterke belichting verschuift de grenslijn stelsel matig naar bulten mits die heldere lichtvlakken met een donkere omge ving contrasteren. Dit komt heel dui delijk tot uitdruk king bij een tele- telegraafdraad die te gen een geribbelde achtergrond van dakpannen of een bakstenen gevel wordt gezien. Hierin wis selen donkere en heldere partij en regelmatig af. en met dezelfde regelmaat verschijnen bi de tele graafdraad eigenaardige gezwollen of bochtige stukken, overal waar de draad een donkere ribbel kruist. Ook hier vtndt overstraling van de heldere partijen plaats, waardoor 'oortdurend vervormingen optreden. Belangwekkender, althans in psy chologisch opzicht, schijnen ons de beelden van weerspiegelende voor werpen toe. Want het merkwaardige is, dat spiegelbeelden altijd mooier worden gezien dat de werkelijkheid waarvan zij zijn afgeleid. Nadruk verboden. Van Amerikaanse zijde is gesteld, dat de schade die de Amerikaanse expor-1 teurs hebben geleden door de vermin- De afgetreden bondskanselier, die zelf; dering van de uitvoer van slachtpluim- fV__ de laatste week van de uitoefening vee 48 miljoen dollar bedraagt. De zyn ambt duidelijk vermeden had EEG daarentegen raamt dit bedrag op c"-u~ J 19 miljoen dollar. In het „panel", van de GATT zullen geen afgevaardigden van de Ver Sta ten en van de zes EEG-landen zitting nemen. Ook vertegenwoordigers van landen, die belang hebben bij de „kip penoorlog" zullen zijn uitgesloten. Het advies, dat zal worden uitgebracht, is formeel niet bindend maar in de prak tijk heeft een dergelijk advies geen af wijzende houdingen van de verzoekende partijen gekend. Het bedrag, waartoe de experts zullen komen, zal als basis dienen voor verdere onderhandelingen tussen de VS en de EEG over compen saties voor de gedaalde Amerikaanse export van pluimvee naar de EEG. Het akkoord tussen de Amerikaanse regering en de EEG houdt ook ln, dat sten ermee op. Toen Erhard daarna door degenen die hem geluk kwamen wensen werd omringd, bleef Adenauer eerst terzijde met een ander staan pra ten en ging toen pas zijn opvolger de hand drukken. VERKEERDE BUS By dc stemming had Erhard zijn stem briefje bijna in de verkeerde bus ge stopt. Toen zijn naam werd afgeroepen haastte hij zich naar voren om zijn stem briefje in de bus te deponeren. Hij liep echter naar de bus die bestemd is voor de Westberlijnse afgevaardigden. (Deze stemmen worden officieel niet meege teld omdat West-Berlijn nog steeds onder militair bestuur staat). Een bode zag de vergissing en kon Erhard nog juist op tijd naar de andere bus verwijzen. Men neemt aan dat de nieuwe bondskanselier zelf blanco heeft gestemd. De Westber lijnse leden van de Bondsdag stemden verdeeld. Twaalf stemden tegen Erhard en zes voor. Twee afgevaardigden ont hielden zich van stemming. Zoals be kend is West-Berlijn vanouds een Dol- werk van de socialisten. Hoe lang het zal duren, voordat het idvies gereed zal zijn, is nog niet te «•oorspellen. De raad van de GATT. die op investeringen sociaal-economische redactie) De voorzitter van het Produktschap )or Pluimvee en Eieren, de heer H. H. Garrelds. is van mening dat een ar bitraire beëindiging van de „kippenoor log" tussen de Verenigde Staten en de E.E.G. niet alleen onmogelijk, maar ook onaanvaardbaar is. Evengoed zou den we de kwestie van de K.L.M.-lan dingsrechten in de V.S door arbitrage kunnen „oplossen", zo verklaarde hij in de gisteren gehouden openbare be stuursvergadering van het produkt schap. Arbitrage acht de heer Garrelds alleen mogelijk op enkele onderdelen van de kippenoorlog als bijv. de door de V.S aangekondigde tegenmaatrege len. (Inmiddels is bekendgeworden. dat de V.S en de E.E.G overeenstemming hebben bereikt over de oplossing van deze ..kippenoorlog" red.) Overigens meende hij, dat de kwestie thans geheel en al in de sfeer van de politiek getrokken is. De jongste voorstellen van West-Duitsland, waar bij aan de wensen van de V.S. deels te gemoet gekomen werd, noemde hij voor S hondsl ielier Is gistermid- ngsverklaring, morgen in de een fioatc Klj I Van de ongeveer vijf tigduizend Stockholmse schoolkinderen tussen tien en zestien jaar oud verrichten er bijna drie duizend vakantiewerk. Ongeveer dertienhon derd van hen zijn nog geen veertien jaar, zodat zij speciale toestemming nodig hebben, maar voor naar schatting negentig procent wordt die bepa ling ontdoken. I Een groep Deense jon geren heeft een geluids bandje van een uur speelduur gemaakt met gedeelten uit kerkelijke kerstplechtigheden en aan 35 schepen van een bepaalde lijn zullen worden gezonden om de bemanningen bij het ko mende Kerstfeest aan wat passende sfeer te I In Zweden is een on derzoek begonnen naar de mogelijkheid van in richting van een elektro nisch waarschuwings systeem ten behoeve van automobilisten. Hierbij wordt de automobilist door een geluids- of lampsignaal in zijn eigen wagen gewaarschuwd voor gevaarlijke plaat sen zoals heuveltoppen overwegen of voor sneeuw of ijs op de weg. Daartoe worden langs de weg radiozendertjes van lage frequentie ge plaatst, waarvan het sig naal door een gewone autoradio of een speciaal toestel kan worden opge vangen en eventueel in een lichtsignaal omge zet. I In Moskou heeft dc winter zich al weer aan gekondigd: er is wat nat te sne-" v gevallen. Vol gens de statistieken dwarrelden d»- eerste sneeuwvlokken twee da gen later naar beneden dan vorig jaar. I De eerste neger die ooit kandidaat heeft ge staan voor het burge meestersambt in Alba ny, In de Amerikaanse staat Georgia, heeft het gisteren tegen zijn blan ke rivaal moeten afleg gen. De advocaat James Davis won de strijd met 7.220 stemmen, de neger, Slater King, kreeg er 2.547. Een blanke archi tect sloot de rij met 1.879 stemmen. Nederland zeer nadelig. In heel deze zaak is één ding van zeer groot belang, aldus de heer Garrelds. nl. dat de E.E.G.-landen hun rechten én hun plichten zo goed mogelijk nakomen. Minder consumptie De voorzitter wees ook op een voor Nederland nadelige ontwikkeling in Duitsland op het terrein van de eier- produktie en -consumptie. De Duitse produktie van eieren beliep in het sei zoen '62-'63 ruim 9,5 miljard stuks te gen bijna 8.5 miljard stuks in '61-'62 en ruim 8 miljard in '60-'61. Daaf komt nog bij. dat de import van eieren in W.-Duitsland dit jaar aanzienlijk is te ruggelopen. nl. tot bijna 3 miljard stuks «vorig jaar bijna 4,5 miljard en in '60-'61 ruim 4.5 miljard). Hij weet deze teruggang aan een sterke inkrim ping van de consumptie als gevolg van de hogere eierprijzen. Het volgend voorjaar verwachtte de voorzitter een nog moeilijker situatie. In verband met de omstandigheid, dat onze concurrentiepositie in de E.E.G. elk jaar een beetje sterker wordt be hoeft Nederland echter niet minder te gaan produceren. Een kleine uitbreiding Grotere opbrengst Over de exoortoositie heeft de nluim- veehouderii overigens niet te klagen. Meegedeeld werd. dat van januari tot en met seotember il. ,roor een totale waarde van ruim f *90 milioen aan oluirnveehouderiiorodnvten werd uitge voerd tegen ruim f 374 miljoen in de ivereenkomstice oeriode van vorig iaar. Het aantel uitgevoerde ennsumntie-eie- ren lien terug van ruim 2 triljard vo rig iaar tot ruim 1 5 miliard dit iaar. doch de totale waarde Ueo ondanks dat od van ruim 203 miljoen tot ruim f 223 milioen Aan slachfniuimvee werd in deze pe riode ruim 50 rnbioen kg uitgevoerd (v.i. ruim 45 milioen kg), terwijl de totale waarde van deze export ruim f 1?9 mil'oen bedroeg (v.i. ruim 195 milioen). Fen gunstige ontwikkeling to nen ook do hroedeieren en de eendaes- kuikens De eiorodukten staan er ech ter slechter voor met meer export. do«*h minder oobrenvst. Do voorzitten dee'de mee. dat do ee- middolde nroducentonoriis van kione- de •st 9 kg heeft bedr»"< dit Subsidie? Uit de vergadering werd nog eens de wens geuit, dat ook in Nederland wordt overgegaan tot subsidiëring van inves teringen in de pluimveehouderij, zoals bijv in Frankrijk en Duitsland al lang geschiedt De heer Garrelds verklaar de zich daarvan ook een voorstander. Volgens hem zou uit het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de landbouw hiervoor ten minste 5 miljoen be schikbaar moeten worden gesteld. Hij uitte kritiek op de traagheid, waarmee dit fonds werkt en hij pleit te er daarom voor de pluimveesector apart te behandelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5