KWALITEITS - GARANTIE GEEN DAG VOORBIJ ZONDER EI Wat is er vanavond op de televisie? BELANGRIJKE De directie van de California-soepfabrieken verklaart hierbij aan alle Nederlandse huisvrouwen, dat de kwaliteit van California- soep zo uitzonderlijk goed is omdat: 1 e Uitsluitend de allerbeste grondstoffen voor California-soepen worden gebruikt. 2 e De modernste machines deze soepen vervaardigen en verpakken op de meest hygiënische wijze, onder voort durend toezicht van meesterkoks. 3 e De fijnste receptuur (waarvan alleen California de geheimen kent) wordt toegepast. Op grond hiervan behoort California soep tot de allerbeste soepen ter wereld, waarvan de kwaliteit volkomen kan worden gegaran deerd. Iedere Nederlandse huisvrouw die een pak|e Californïa-soep koopt en proeft, en het tegen deel van het bovenstaande op reële gronden kan aantonen, ontvangt indien zij haar opinie schriftelijk (en vergezeld van de lege verpakking) aan de California Soepfabrieken te Har derwijk doet toekomen, onverwijld haar geld terug! Hoogachtend, CALIFORNIA SOEPEN N V. HARDERWIJK. E. J. HOLTRUST P.S. Er is een vlaggetje op ieder California-product. Daar krijgt u prachtige geschenken voor, écht cadeau, zonder één cent te betalen. Ca sparen. IS 11 62 „Ik moet terug!" dacht Spekkie opge wonden. „Ik moet proberen ons schip weer te bereiken! Straks word ik overvallen door blauwe Inma's of poemianen! Ik bedoel: door rauwe Indipoemen! Ik bedoel maar wat komt het erop aan wat ik bedoel? Ik moet terug naar „De Kaninefaat", naar huis, naar Pippeldrecht!" Maar Ja, dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Onze dikke vriend wist op geen stukken na meer, hoe hij op de plek was gekomen, waar hij zich thans bevond. Hij wist zelfs met of hij een rechte weg had af gelegd of misschien wel in een cirkel had gelopen. Hij wist niet waar het noorden of het zuiden was, want het dichte bladerdek onttrok de zon aan zijn oog. En zo sjokte hij voort, steeds moedelozer en angstiger, af «n toe met een benepen stemmetje: „Oom Bram, waar zit u toch!" roepend. laarsgezel. Ik n-heb het b-beste met u-u-u Het was nog maar gelukkig voor de arme en mij-mij-mij en ie-ie-iedereen voor. Heus. Spek, dat hij niet wist wat hem allemaal nog g-geloof me!" meer boven het hoofd hing. En vooral ook, De Indiaan, die er veel weester uitzag dan dat hij een eind voor hem uit, achter een de inboorlingen die onze vrienden tot dusver dikke boomstam, niet de gestalte van een waren tegen gekomen en ook nog donkerder Indiaan ontdekte, die Spekkie glimlachend, van huid scheen te zijn, antwoordde kortaf met een voldaan loerende blik in het oog met enkele onverstaanbare klanken en ge hield. baarde dan dat Spekkie met hem mee moest Zo stapte hij steunend en kreunend, uitge- komen. „Goe-goed, ik g-ga al!' hakkelde put en bezweet, bijna recht op de boom af. Spekkie. „Ik ko-ko-kom al, b-bedoel ik. O, waarachter de Indiaan zich schuil hield. Hij d-dat ls g-gemeen!" voegde hij er nijdig aan was er misschien twee meter van verwijderd. toe. Want de Indiaan had zijn tropenhelm toen de man eensklaps voor hem opdook. van zijn hoofd gegrist en op zijn eigen sluike Spekkie stiet een snerpende kreet uit. die haren geplant Maar één blik uit de donkere, een troep kleine vogeltjes verschrikt deed fonkelende ogen legde hem het zwijgen op opvliegen. en gedwee en over heel zijn lichaam trillend „D-doe me n-niets, I-indiaan!" stamelde stapte hij half-struikelend voort naast de hij. „ik b-ben maar een a-arme w-wa-wande- verheerlijkt kijkende Indiaan. Iedereen heeft zo zijn uitverkoren programma. Smaken verschillen. Behalve wat het kopje koffie aangaat, dat onderwijl wordt genoten. Dat moet lekkere koffie zijn: Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. Fijne Dessert De koffie voor fijnproevei werkelijk iets bijzonders. Pak van 250 g 1,80 I Rood Merk De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pak van 250 g 1.48 Gemalen vacuum koffie in blik verpakt Handig als reserve voor onverwachte situaties. Blik 250 g 1.80

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 16