VLEES IS GOEDKOPER DAN U DENKT ROSBIEF BIEFSTUK niet uit de bus 2.98 1.98 Van Scheltinga kwam net tot remise Problematiek van lonen PIECK PLANJE VRIJDAG en ZATERDAGRECLAME ELEKTROMONTEURS NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 OKTOBER 1963 Zone-schaaktoernooi Naarmate de stryd vordert in het Ensche- dcse zone-toernoo: begint de terugval van de Brit Penrose dramatische vo aan te nemen. Negen ronden lang was ongenaakbaar vo zyn tegenstanders, maar nu de terugslag van veertien z schaakdagen zich doet gevoelen, valt de Engelsman ziender ogen terug en is het nog maar zet- vraag of hy alsnog beslag zal weten te leggen op een van de drie plaatsen, die recht geven op deelname aan het inter- zonetoernooi. Woensdag tenminste moest hij in be narde positie afbreken tegen de West duitser Kupper en een eventuele neder laag zou hem een half punt achter doen raken op de Franse Hongaar Lengyel, die nu met 7% pnt de derde plaats be- De eerste en tweede plaats bleven ste vig in handen van Darga en de Zuid- Slavische grootmeester Gligoric. De West duitser, die onlangs in Havanna een grootmeesterresultaat boekte, versloeg dr. Aitken (Schotland) op regelmatige wijze in 25 zetten. De Schot had zich er ettelijke kunnen besparen door in hope loze positie zijn koning eerder om te leggen. Gligoric moest Tatai werkelijk van het bord combineren. De Italiaan had een stevige positie en aanvalskansen. doch de Zuidslaviër, wiens superklasse in elke partij blijkt, speelde op indruk wekkende wijze dwars door de defensie heen, een meesterstuk. LengyelPopof werd remise, hetgeen beiden in de running liet. Hun verlies- Op en-Deurdienst in Lutherse kerk Ds. H. J. A. Haan, predikant van de Lutherse Gemeente, en dr. P. L. Schoon- heim, predikant Bijzonder Kenkewerk van de Hervormde Gemeente, hopen sa men a .6. zondagavond een Open-Deur- dienst te leiden in de Lutherse kerk. Dit samengaan berust niet op per- soonlijk initiatief alleen. De Hervormde en Lutherse Kerk werken immers op het gebied van De Open Deur reeds ge ruime tijd samen. Op landelijk niveau. Beide voorgangers zullen zondagavond een gedeelte van de Korinthebrief toe lichten. In die gedeelten is sprake van de organische eenheid, die christenen mogen, ja moeten vormen. Vervolgens wordt in I Korinthe 13 aangedron gen op persoonlijke verantwoordelijk- Voor de samenzang ontvangt iedere bezoeker bij de ingang een liedeneriblad. Het ongel wordt bespeeld door mevrouw A. Blankenatein-Offentoerg. De dienst I begint om zeven uur. Finale biljarten (Van onze biljairtmedetwerker) In de finalestrijd vierde klasse libre van het district De Bollenstreek zullen aoht spelers elkaar de titel betwisten. Dat zijn: L. v. d. Plas (Piet Gijs, 1.97), J. Woudsma (Passage, 1.95), G. Elfring (Concordia, 1.91), A. Meijer (De Parel, 1.89), C. Rooyakkers (Amicitia, 1.87). A. Sohrama (Vios, 1.85), J. v. Dorp (Vios, I 180) en H. Mulder (Sport, 1.80). Tevens wisten zich als reserve te plaatsen de spelers J. Vierwinden en J. Bakker van respectievelijk Soldaatje en Passage. Het toernooi begint op 25 oktober in hotel-restaurant Piet Gijs, Het wordt door de gelijknamige biljartvereniging georganiseerd. Aan de voorwedstrijden voor deze eindstrijd namen 57 biljarters deel. Van hen wisten, er zes te promo venen, terwijl drie de moeilijke terug gang naar de vijfde klasse zullen moe ben maken. Leidse radiomonteur bestal een collega „Ik moest nog iets betalen." zo moti veerde een 23-jarige radiomonteur uit Leiden het feit, dat hij van zijn mede kamerbewoner in Voorschoten twee bankbiljetten van 100 had gestolen, toen die bewoner afwezig was. In een kistje lagen vier biljetten van ƒ100. „Samen delen, hebt u zeker toen ge dacht," veronderstelde de rechter, die het een laffe streek Vond van verdachte (die overigens al eerder met de politie in aanraking kwam). De officier vond het een twijfelgeval of hier niet een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf moet worden opgelegd, doch walde nog volstaan met een maand gevangenisstraf voorwaardelijk en de voorwaarde, het gestolene terug te be- I talen. De rechter veroordeelde conform die 1 eis en 6telde, dat de ƒ200 binnen een j jaar imoet worden terugbetaald. Promoties te Leiden Bakkenist aan burgemeester Chr. Matser van Arnhem een cheque over handigen van f 1.215.750.- en daarmee de overdracht bezegelen van het terrein, waarop binnen niet al te lange tyd het nationale sportcentrum zal verryzen. Dat de ondertekening van de over dracht met enige feestelijkheid gepaard is duidelijk. Na een korte toe an burgemeester Chr. G." Matser rood-wit-blauwe vlag door een estafetteploeg, bestaande uit sportbeoefe naren van diverse takken van sport, naar een open gedeelte van het 86 ha grote het uitbreidingsplan Papendal lig gende gebied brengen. Daar zal de vlagpioen-dames Blue Stars uit Amsterdam door jhr. mr. A. Feith aan de mast heeft woensdag in West Berlijn een worden gehesen, waarna de sportjeugd vriendschappelijke wedstrijd tegen de symbolisch gebaar sportattributen j Allgemeine Sportverein met 6846 ge- voet vam de mast zullen neer- wonnen. Het meest succesvol was Els de Groot, die 26 maal scoorde. Tot doctor in de faculteit der geneeskun de promoveerde op proefschrift getiteld: ..Naturally acquired tuberculin sensitivity In New Guinea", de heer G Wijsmuller, ge boren te Eindhoven in 1922 en wonend te New York (USA). Promotor was prof, dr J E Dinger. Gedurende zeven jaar (1955—1963) is op West-Nieuw-Guinea een uitgebreid tuber- culine-onderzoek bij de bevolking van hei eiland verricht. De verkregen gegevens wor den in het proefschrift kritisch beschouwd De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd is tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen de heer J conto werd daardoor echter uiteraard met een halfje verhoogd. Boey heeft in dr. Filip zijn meerdere moeten erkennen. Het duurde echter een flinke tijd eer de Belg tot die conclusie kwam. Hij had in een Siciltaan een goe de stand gekregen maar wist niet recht hoe er zaken mee te doen Na een af wikkeling, waarbij het zware materiaal verdween, kon de Praagse grootmeester met een actief loperpaar de strijd be- Heidenfeld won niet van Van Schel tinga en dat was op zichzelf al reden voor opluchting in het Nederlandse kamp. Want geruime tijd werd voor het lot van onze landgenoot gevreesd. In hoeverre hier het nationale sentiment de objectiviteit overheerste, zal een nadere analyse moeten uitmaken. Wij hebben ht gevoel dat de Zuidafrikaanse Ier zich door deze remise onderbetaald achtte. Van Scheltinga kwam door dit resultaat op gelijke hoogte met de Spanjaard Llado, die misgreep tegen Mazzoni op het moment dat niet hij. maar de Frans man in tijdnood verkeerde. Uitslagen Philippe (Lux)Pomar (Sp) afg; Dar ga (Did)Aitken (Schotland) 10; Kup per (Zwits)—Penrose (Gb) afg; Heiden- feld (Z.Afr)Van Scheltinga (Ned) Vz', Lemgyel (Hong)Popof (Buig) Vz\ Glogoryc (Z.S1.)—Tatai (It) 1—0; Boey (Belg)Filip (Tsj Slow) 01: Lla do (Sp)Mazzoni (Fr) 01; Durao (Port) De stand na de elfde ronde luidt: 1. Darga pt; 2. Gligoric 8 (10); 3. Len gyel tVz (10); 4. Penrose 7 en 1 afg (10); 5. Popof 7 (10); 6. Philip 7; 77. Pomar 6 en 1 afg (10); 8. Kupper 5% en 1 afg; 9. Boey 5 (10); 10/11. Llado en Van Schel tinga beiden (10); 12. Tatai 4 (10); 13. Mazzoni 4; 14. Aitken 3 (10); 15. Durao 2 (10); 16. Heidenfeld 1 (9>; 17. Philippe "i en 1 afg. NSF koopt terrein voor sportcentrum Op 6 november zal de penningmeester Milano versloeg jSER-advies kwam Santos: 4-2 1 i (Vervolg van pagina 1) Milano. houder van de Eur. beker, heeft woensdagavond op eigen terrein voor 90.000 toeschouwers de eerste strijd tegen de Zuidamerikaanse kam- pioensploeg F. C. Santos met 42 ge wonnen. De ruststand van deze wedstrijd om de wereldbeker het 'officieuze wereldkampioenschap voor clubteams was 20 in het voordeel van de Mila- Rechtshalf Trapattoni opende in de vierde minuut de score. De Brazilianen kwamen in grote moeilijkheden door linksbuiten Amarildo na een kwar tier de stand op 20 kon brengen. Wel iswaar kon linksbinnen Pele, dertien nuten na rust, de achterstand tot 21 verkleinen doch Amarildo zorgde kort daarop dat de marge van twee doelpun ten werd hersteld. Dank zij Mora werd het een kleine tien minuten voor einde zelfs 41 in het voordeel Milano. Ondanks een verwoed offensief van Santos hield de Italiaanse verde diging daarna stand. Een strafschop die enkele minuten voor het eindsignaal Santos werd toegekend gaf Pele de ge legenheid de score een wat redelijker rnzien te geven (42). De tweede wedstrijd tussen beide teams wordt woensdag 13 november Sao Paulo Engels elftal tegen FIF A-team Het Engelse voetbalelftal, dat woens ig 23 oktober in het Wembleystadion te Londen uitkomt tegen de „Rest vai de wereld" ter gelegenheid van hei 100-jarig bestaan van de Football Asso ciation, is als volgt samengesteld: Doel: Banks (Leicester City); achter: Armfield (Blackpool) en Wilson (Hud- dersfield Town); midden: Milne (Liver pool), Norman (Tottenham Hotspur) Moore (West Ham United); voor: Paine (Southampton), Greaves, Smith (beiden Tottenham Hotspur), Eastham (Arsenal) l Charlton (Manchester United). Reserves zijn: Waiters (Blackpool), Shellito (Chelsea), Flowers (Wolver hampton Wanderers), Kay (Everton) en Baker (Arsenal). Het F.I.F.A.-elftal zal waarschijnlijk iet voor maandag bekend worden ge maakt. Het staat vrijwel vast, dat de Ita- Maldini en Rivera niet zullen de Ned. Sportfederatie drs. S C- sPelen. Daarentegen heeft de Braziliaan - Pele toegezegd wel te zullen spelen. Voetbal Solvan Presburg heeft zich geplaatst in de halve finales van de intertoto-competitie door woensdagavond in Göteborg het team van örgryte met 91 te verslaan. Voetbal Het Poolse nationale voet balteam heeft woensdagavond in Athene een verrassende nederlaag geleden tegen Griekenland. Het Griekse elftal zege vierde met 31. Bij rust leidde het team al met 2—0 Basketbal De Ned. basketbalkam- LEIDERDORP Ds. Toornvliet sprak voor christenvrouwen ^EER groot was gisteravond in „Irene" de belangstelling voor de bijeen komst van de Christenvrouwenbond. Als spreker was uitgenodigd de bekende ra dio-predikant uit Bloemendaal, ds. G. Toornvliet, met als onderwerp „Is levens aanvaarding mogelyk?" Ds. Toornvliet begon met de vraag te stellen of het leven zinvol is. Talloze deze boodschap cn met de liefde in de wereld. Het heeft zin om zo te leven. Na de inleiding was er gelegenheid met ds. Toornvliet over dit onderwerp te praten. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van mevrouw Zandstra me vrouw Dijkman-Vromans gekozen. i de Wat wij zo iedere dag doen s bezighouden, kunnen wij daar- dankbaar zijn? Velen zijn door angst gegrepen en kunnen, het leven niet meer aan En het is waar: het leven is in deze tijd zwaar belast. Menselijkerwijze gesproken is het ook zonder zin. echter een andere lijn in de Bij bel te vinden. Deze spreekt van „Hoera het leven". Hoe krijgen we deze in zichten nu bij elkaar? Het antwoord ligt het feit dat God ons heeft gezien en dat Christus de cirkel van het zinloze heeft doorbroken om er een opgaande te maken. Dit moet men leren ontdekken. We moeten goed begrijpen dat wij voor God geen dingen zijn, zonder meer. Geen confectiemens. Het gevaarlijke is dat wij onszelf tot dit peil gaan degraderen. Het niet waar dat de omstandigheden de ens maken. Voor Gods kinderen geldt dat de mens de omstandigheden maakt. Ook ons ge voelsleven behoeven wij niet te onder drukken en daaruit kan wel eens een blijder Christendom worden geboren, aarom zouden we het leven niet dur- aanvaarden? Er ligt een ongelooflijk rijke toekomst voor ons open. De Kerk de springplank van Christus in de wereld. Daaruit volgt dat wy in bewe ging moeten komen in ons gezellig sa- :ijn onderling bezig moeten zyn met Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Leiden van de Kon.- Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gisteravond in het Gereformeerd Jeugd huis haar maandelijkse ledenvergadering gehouden. NaN de begroeting van een aantal nieuwe leden kon voorzitter Smit zeer verheugende mededling doen. dat het ledental van de afeling thans ïim 230 bedraagt. De heren J. H. Smit. H. Veendorp en J. Langezaal zijn de afgevaardigden aar de algemene vergadering. Ook deze avond hadden leden zelf ge kweekt materiaal ter beoordeling voor .g. puntenstelsel ingezonden. De jury maakte bij monde van de voorzitter, de heer N. de Leeuwe, bekend dat de hoogste lof was toegekend aan de heren n Egmond (chrysanteninzending, 10 pnt.), J. Kriest (idem 7 pnt). C. Sormani (idem 77 pnt) en A. Hofman (fruit-assor- timent. 13 pnt). De heer M. A. Vermet uit Voorschoten, verbonden aan het Ministerie van Land bouw, nam zijn gehoor in gedachten mee op enkele van zijn vele wandelingen in de vrije natuur. Daar hij op deze wan delingen steeds zijn camera bij de hand heeft, om zowel wat de flora als de fauma betreft bijzonderheden vast te leggen, kon hij zijn woord toelichten met tal van fraaie kleurendia's. Hierbij legde hij de nadruk op de grote differentiatie die in de vrije natuur voorkomt. Dit in tegenstelling tot een zekere unificatie, waarbij de mens een rol speelt, die er toe heeft geleid, dat op in cultuur ge brachte gronden (zoals parken en plant soenen) in grote mate een z.g. monocul tuur wordt toegepast. (Vervolg van pagina I Het kostte de minister geen moeite de opmerkingen van de heer Suurhoff over de positie van de vakbeweging te onder schrijven. „Daarmee trapt u bij mij een open deur in", zo kreeg de PvdA-voor- zitter te horen. De vakbeweging, zo zei de minister, is een onmisbaar element in ons maatschappelijk bestel. Het zou naar mijn mening funest zijn als in ons land de samenwerking in het georganiseerde bedrijfsleven zou worden verbroken. Al deze uitspraken konden de heer Suurhoff echter niet Wvrediigen Inte gendeel. hij toonde zich zeer teleurge steld. Die mooie verklaringen over de vakbeweging en het overleg blijven vol gens hem uitermate platonisch als men er niet tegelijkertijd bij zegt. dat het uit moet zijn met het gedoe van de werkge vers, die hef been stijf houden als dat niet nodig is. De vakbeweging moest de 2,7 pet over '63 „voor de poorten van de hel wegslepen", maar onmiddellijk daarna zien we dat door allerlei „versie ringen" van de lonen deze de c.a.o.'s met 10 tot 20 pet overschrijden. „De hele ontwikkeling op het gebied van de loon vorming werkt het extremisme in de kaart. De heer Bakker (fractieleider CPN) voelt zich daar kiplekker bij, maar dat is voor ons een waarschuwing, dat wij ons niet kiplekker behoren te voe- De heer Suurhoff was nog geëmotio. neerd en toen de PSP-er Slotemaker De Bruine hem interrumpeerde, beet hij hem toe: ..Dat u aan de kant van de heer Bakker stond, wist ik al lang". De heer Slotemaker: „Mijnheer de voorzitterdit is bijna een persoonlijk feit. Ik hou niet van zulke insinuaties". De heer Bakker (comm.): „Dit is vooi mij bijna een persoonlijk feit". Slag om arm Tn de loop van de discussie kwam ook het complex van aangekondigde rege ringsmaatregelen tot ontspanning van onze economie weer ter sprake. De KVP- fractieleider dr. De Kort had hier veer tien dagen geleden al zijn instemming mee betuigd, maar mr. Aalberse relati veerde dat gisteren enigszins. Hij had wel vertrouwen in het regeringsbeleid maar met betrekking tot de concrete uitwerking van de maatregelen hield hij toch een slag om de arm. De katho lieke fractie, zo zei hy, zal haar defi nitieve standpunt pas bepalen als de desbetreffende wetsvoorstellen voor haar liggen. Terloops liet hij weten, nogal geschrokken te zijn van met name de verhoging van de indirecte belastingen. Over de beperking van de overheids investeringen zei minister Veldkamp nog. dat hier geen sprake is van een bestedingsbeperking, maar van een „be- Hoewel op enkele stellingen van dit rapport vergaande kritiek werd geuit, heeft de voltallige ONE-commissie nauwelijks meer gedaan dan voortbordu. ren op het stramien. Noch de werkge vers-, noch de werknemersvertegen woordigers hebben zich voor een bepaald beleid willen uitspreken en de kroon- leden hebben zich bij deze houding aan gesloten. Het kroonlid dr. M. W. Holtrop (president-directeur van de Nederland- sche Bank) heeft tijdens de discussie een soherp omlijnde visie gegeven op zijns inziens te verwachten economische ontwikkeling in 1964 en de daaruit voort vloeiende mogelijkheden. Deze visie zal, naast de andere naar voren gebrachte standpunten door de ingestelde redactie commissie in het analyserapport worden verwerkt. De redactiecommissie ziet zich dan ook voor de taak gesteld het rap port van de werkgroep zo goed als ge heel te moeten herschrijven. Beraad Het wachten is dus aan alle kanten een akkoord in de Stichting Arbeid, die morgenochtend opnieuw by- zal komen om het vorige week terdag afgebroken loonoverleg voort te zetten. Morgen zal duidelijk worden of de grotere kansen op het akkoord, die wij aanwezig aahtten, reëel zijn. De vakcentrales hebben op dit moment nog geen gezamenlijk standpunt bepaald te genover de voorstellen die zaterdag van werkgeverszijde zijn gedaan. Wel heb ben zij zich hierover intern beraden en de standpunten van de vakcentrales ten de (bijzonder geringe) on derhandelingsmarge in hun eisenpro- gram liggjen, naar verluidt heel dicht bij Het is niet onwaarschijnlijk dat be stuurders van de drie verbonden, van avond nog bijeen zullen komen om een gezamenlijke houding te bepalon en an ders zal dit beraad morgenochtend, voor de hervatting van het overleg in de Stichting van de Arbeid, plaatsvinden. De raad van bestuur in arbeidszaken, het overlegorgaan van de tien werkge versorganisaties in industrie, landbouw i middenstand, is hedenmorgen bijeen ïweest. Vandaag heeft ook de looncommissie in de Stichting van de Arbeid verga derd om de consequenties te bespreken de doorvoering van het minimum loon van 100 per week, zoals de vak centrales hebben gevraagd en van het in vrijheid om per onderne ming naar boven af te wijken van de per bedrijfstak overeengekomen c.a.o.'s. niet uitgesloten dat de loon- in het overleg van morgen ;n aanbal suggesties zai doen. Struikelblok Een van de grootste struikelblokken bij 'het komende beraad in de Stich ting isongetwijfeld de kwestie van 'tkering ineens over 1963, temeer omdat er vanuit enkele bedrijfstakken nogal op wordt aangedrongen hieraan te houden. Daarbij denken we vooral aan de grafici. Een compromis over deze aangele genheid lijkt moeilijker gezien het feit dat het loonvoorstel van de werkge vers op het eerste gezicht aantrekke lijker lijkt dan het in wezen is. In de eerste plaats is daarin immers n huurcompensatie vercalculeerd en voorts wordt van een „aanvaardbare ge middelde loonkostenstijging" gesproken. IVoor wat het tweede deel van het loon voorstel betreft: De vakcentrales zijn uitdrukkelijk van mening dat een te komen percentage werkelijk reëel moet zijn, hetgeen betekent dat daarin niet alleen geen sprake moet zijn. geen sprake zal mogen zijn van een verdiscon tering van een huurcompensatie, doch evenmin van verbeteringen in de secun daire arbeidsvoorwaarden als vakantie verlenging e.d. Daarbij komt dun nog de vraag of zy een loonstijging van twee maal vier procent zullen kunnen accep teren daar de vakbeweging ook hogere percentages heeft genoemd. Prijsbewaking? Om te bereiken dat de komende loons verhogingen inderdaad zo reëel mogelyk zullen zijn gaan de gedachten in de krin gen van de vakbeweging ook sterk uit naar het voorkomen van onnodige prijs verhogingen. Naar wij vernemen is het niet onmo gelijk dat zij de werkgeversorganisaties morgen te kennen zullen geven dat onder geen beding een prijzenronde aan de loonsverbeteringen mag worden gekop peld. Als „stok achter de deur" zouden de vakcentrales mogelijk kunnen stellen dat zij nieuwe looneisen ter tafel zullen brengen, indien het indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud daartoe in de komende maanden aanleiding zal ven. Op deze wijze zou dan extra loonsverhoging kunnen worden koppeld aan een stijging van het index cijfer met een bepaald aantal punten. In dit verband mogen wij erop wijzen dat de kwestie van de prijzen niet aller eerst een zaak is van de vakbeweging. Zij wil echter alles doen om té voorko men dat er door prijsverhogingen een te groot deel van de loonstijgingen zal wor den afgeroomd. Huurverhoging 1 juli? Ditzelfde geldt voor een eventuele huurverhoging. Zoals bekend verlan gen de werkgevers een stijging van de huurprijzen met vijftien procent per 1 januari of zo kort mogelijk daarna. Nu staat het vrijwel vast dat een huurver hoging technisch onmogelijk per 1 ja- stedingsverschuiving". De heer Roemers (soc.) vond deze terminologie nogal glib berig, omdat een en ander toch op het zelfde neerkomt. Min of meer uitvoerig werd gisteren nog gesproken over kwesties als de pen del naar Duitsland, de invoering van een wettelijk minimumloon (waarover de S.E.R. een advies voorbereidt), de gelijke beloning van mannen cn vrou wen. de gemeenteclassificatie e.d. Minis ter Veldkamp wilde nog weieens met zijn Duitse ambtgenoot contact opnemen over het afremmen van de pendel, maar eigenlijk zag hij daar toch niet veel heil in. De Duitse autoriteiten kunnen er zelf ook weinig aan doen. Het commissoriale beraad over de be groting van sociale zaken en volksge zondheid is vandaag voortgezet. nuari a.s. te realiseren is. Verwacht mag dan ook worden dat de werkge versorganisaties zich tenslotte wel zul len kunnen vinden in een uitstel tot bijvoorbeeld 1 juli 1964. Het is niet uitgesloten dat ook de vakcentrales met die datum akkoord zullen gaan, hoewel zij een huurverhoging liever naar 1 januari 1965 zouden verschui- Intussen menen wij te weten dat ook de regering wel geporteerd is voox „verschuiving" van de door haar aange kondigde huurverhoging. In kringen de vakbeweging wil men overigens het gesprek over de noodzaak van een ging van de huurprijzen op dit moment het liefst geheel staken temeer omdat zy dit in eerste instantie als een politieke zaak beschouwen. Aan werkgeverskant schy'nt men echter vastbesloten te zijn bij het nu te maken loonakkoord op z'n minst de medewerking van de vakcentrales aan „een huurverhoging in 1964" te claimen. De vakbeweging ral daarbij dan onver minderd vasthouden aan een afzonder lijke looncompensatie. Vakantie De kwestie van de vakantieverlenging zal vermoedelijk geen al te grote n lijkheden opleveren, waar de werkgevers die niet pertinent hebben afgewezen doch „slechts" sterk hebben ontraden. Wel Mies Bouwman naar de VARA met twtwtw? Mies Bouwman sta.pt waarschijnlijk over van AVRO naar VARA. Op het ogenblik worden onderhandelingen ge- Zij zal bij de VARA vermoedelijk be ginnen met een nieuw actualiteiten-caba ret, geïnspireerd op het Engelse succes- programma „That was the week that was". Andere medewerkers aan dit pro gramma. dat diit seizoen zal starten zijn Dimitrd Frenikel Frank, Rinus Ferdinan- dusse en Jan Blokker. Het programma zal een satirisch karakter dragen. Het idiee voor het programma is uit gegaan van Mies Bouwman. Toen de AVRO geen ruimte bleek te hebben voor een dergelijk programma, is zy door de VARA benaderd. den er moeilijkheden kunnen ontstaan in dien zij een eventuele vakantieverlenging zouden willen beschouwen als een onder deel van de loonkostenstijging, waarvan i een tweeledig loonvoorstel spreken. Overigens wordt de vakantieverlenging de onderscheidene bedrijfstakken ver schillend beoordeeld. Ditzelfde geldt even voor de verlangde vryheid om per onderneming van de bedrijfstaksgewijze ;en te komen c.a.o.'s naar boven af te wijken. Woningbouwlening Amsterdam -1951 Bij de trekking van de 2\z procent woning-premielening Amsterdam 1951 viel de premie van f 50.000 op nummer 10 serie 2082, f 10.000 nr. 4 s. 6973, f5000 nr. 3 s. 6449. f1000 nr. 2 s.1507, nr. 6 s. 4046, nr. 3 en 5 s. 4834 en nr. 9 s. 6238, f500 nr. 8 s. 1186, nr. 7 s. 1261, nr. 4 s. 1507 nr. 5 s. 2281, nr. 6 s. 5934, nr. 5 s. 5978, nr. 10 s. 6438, nr. 6 s. 6449, nr. 2 s. 6973, nr. 3,7 en 9 s. 7565 en f125 op elk der overige nummers dier series en alle van series 206, 504, 723, 796, 980, 1056, 1631, 1676, 2489, 2717, 2776, 2778, 3062, 3173, 3313, 3518, 2533, 3928, 5845, 5931, 5939, 5993, 6001, 6097, 6493, 6629, 6738, 6785, 6845, 6943, 7142, 7189, 8088, 9712, '9737. Aandelen Zwolsmans nieuwe dochters op naam In verband met het bod van de Exploi tatie Mij. Scheveningen (groep Zwols- man) op de aandelen van de Neder- landsche Grondbriefbank, Ruttens Bier- bouwerij De Zwarte Ruiter (Rutecks) en de Vereenigde Vorstenlandsche Cultuur Mij. is de groep Zwolsman voornemens de Vereeniging voor den effectenhandel te verzoeken die aandelen na 15 novem ber uit de notering te nemen en op naam te stellen. Heren overhemd modern gestreept, tri cot nylon, prima pas vorm, kleur en was echt. Niet voor 11.95 MAAR 9.95 Poplin B.H. fijne geborduurde poplin b.h. met ver stevigde rondgestikte cup, prettige pasvorm. Van 5.25, 9 OC NU voor i-WJ Jongens spijkerbroek ijzersterke gestreepte beaverteen jongens pantalon, die nu van pas komt. Mt. 4 van 9.95 HIE VOOR /"/J KI. st. per maat. Flanellen lakens Nu is het de tijd, heerlijk warme lakens, pracht kwaliteit en 5.45 6.75 Tweepersoons Or. H. ft. ROOKMAAKM jazz blues spirituals hun ontstaan, erkenning en ontwikkeling tot op de dag van heden. Met Gebonder. i 12.50 'n mooi stuk vlees 500 gram botermals 250 gram 150 gram gebraden rosbief 'n tractatie 0.98 500 gram ossestaart lekker voor iedere soep 1.19 750 gram bijna magere runderlappen 3.18 1000 gram'doorregen runderlappen 3.18 500 gram mager pekelspek of speklappen 1.69 1 grote gelderse rookworst, 250 gr. iedere dag vers 0.99 500 gram gehakt h.o.h. steeds vers voor u gemalen 1.50 1 kg hakjes 0.80 Varkenskop 0.60 Staartjes 0.60 250 gram leverworst 0.63 150 gram hamspek 0.69 SPECIALE RECLAME Groot blik SPERCIEBONEN69 cent VOOR UW DIEREN: Pens per kilogram 0.75 Hart per 100 gram 0.28 Bellobeef per kilogram1.00 KALFSTONGEN vanor&®emeste NU ƒ1.98® per 500 gram I 5 croquetten of 3 salades 1.00 Brabantse zultjes 0.59 1.08 1.35 0.98 Snert kant en klaar 0.99 MODELWASSERIJ THIJSWIJK N.V. Noordwljk Telefoon 017192203. In ons bedrijf kan geplaatst worden eer mill, kracht Leeftijd vanaf 17 jaar i het kantoor Pickéstraat 35, des EEN PLAATWERKER Bij voorkeur iemand die enkele jaren in deze branche werkzaam is geweest, hoewel dit niet noodzakelijk is. sollicitaties uitsluitend tussen 5.00 e Zaandam - Amsterdam - Hilversum Land- en Scheepsinstallaties BIEDT GOED BETAALD WERK prima kostgeld. Reisurenregeling. Inlichtingen te Leiden op vrijdagavond 18 oktober van 19.00 tot 21.00 uur'in Alberts Corner Stationsplein 24. Verhinderd? Laat het ons weten. Wy maken gaarne een nadere afspraak met u. Overigen» kunt u steeds schrifteiyk solliciteren bij: STEREL en WECHGELAAR CLECTRO-TECHNISCHE INDUSTRIE N.V. Uulienaarsboebt 1 te Delft, telefoon 23585.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11