Aandacht gaat zich nu de Ierse Zee richten op Produktschap kaartte na over de haringlawine Toch kans op bouw overdekt streekzwembad in Lisse? Katwijkse gemeenteraad had agenda snel afgewerkt SESAM STANDAARD WERK NIEUWE LEIDSE COURANT S VRIJDAG 27 SEPTEMBER 196S KATWIJK KATWIJK TREFFER Lakens en Slopen FLANELLEN LAKENS THEEDOEKEN KEUKENDOEKEN BADDOEKEN SWAN DAMES- EN HERENZAKDOEKEN „DE WOLBAAL" H. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk aan Zee Telefoon 2363 GRANDIOOS NIEUW SESAM kunstgeschiedenis in 18 delen. Rijk geïll. ƒ2.50 per deel. De eerste 2 delen hebben wij voor U ter inzage liggen. Strr RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Maak NU uw keuze uit de nieuwste collectie haarden en convectors waaronder zeer bekende merken. BECKERS - ETNA - JAARSMA, enz. Onze garantie is vakkundige plaatsing en prima service. Natuurlijk: HET EMAILLEHUIS PIET OUDSHOORN NOORDEINDE 7 Geeft Uw kinderen 'n paar Fort of Robinson schoenen met 6 maanden garantie. SCHOENHANDEL HAASNOOT Voorstraat hk Noordeinde Princestraat 33 Visserijgolfjes TAE DAGEN van overvloed schijnen voor de haringvisserij voorlopig voorbij te zijn. Ook woensdag was er voor de meeste vaartuigen niet veel succes weggelegd. Hoewel zij naar alle kanten uitzwierven, werd er bijna geen haring verkend. Men moest zich tevreden stellen met trekken van drie tot vijf kantjes. Een gunstige uitzondering vormde een Scheve- ningse trawler die 100 kantjes kuitzieke haring scheep haalde. De schepen die zich mede met het oog op de slechte resultaten op de Noordzee naar de Ierse Zee hebben begeven, zijn door het slechte weer nog niet aan bod gekomen. Als de haringvisserij niet spoedig beter wordt, zullen heel wat Nederlandse vaartuigen de verre reis naar de Ierste Zee maken om daar achter de makreel aan te gaan. tot dusverre de belangrijkste pijler van de IJslandse visserij, wordt zelfs naar het tweede plan verwezen. Diverse bedrijven die roodbaars verwerken, schakelen over op haring. Benoeming De heer Job Stam is benoemd tot direc teur van de binnenvaartavondschool in IJmuiden. Dit instituut vormt een onder deel van de gemeentelijke school voor vis serij en scheepvaart, waaraan de heer Stam al meer dan "0 jaar als leraar is In IJmuiden verzorgden 40 vaartuigen «en aanvoer van 8600 kisten vis, waarvan 1180 kisten schelvis, 310 kisten wijting, 180 kisten gul en kabeljauw, 80 kisten koolvis, 5600 kisten haring, 40 kleine kisten haring, 180 kisten makreel, 410 kisten schol, 10 kisten tarbot, 120 kisten diversen, 40 kisten pilchards, 980 stuks stijve kabel jauw en 5500 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen onder meer aan de IJmuider markt de KW 165 met 300 kis ten,, de VL 16 met 300 kisten, de KW 118 met 10 kisten, de KW 92 met 14 kisten, de KW 199 met 12 kisten de KW 208 met 25 kisten de TX 5 met 150 kisten, de TX 2 met 140 kisten, de VL 121 met 400 kis ten en de KW 202 met 400 kisten haring, 80 kisten makreel en 20 kisten diversen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 200 kis ten schol, 600 kilo tong en 3000 kisten Utrecht De trawler Utrecht IJM 24 van de rederij D. J. Krijger heeft op zijn tweede IJslandse reis ruim 2000 kisten gevangen. De buit bestond voor een groot deel uit roodbaars en dit was voor de rederij aan leiding het schip in Bremerhaven te laten markten. Deze vissoort brengt in Duits land veel hogere prijzen op dan in ons land. Men bleek goed gemikt te hebben want de besomming lag om de f 70.000. CfftSf een paar weken geleden verscheen de Utrecht aan de markt in Bremerhaven Het schip had toen eveneens ongeveer 2000 kisten IJslandse vis aan boord. De besomming bedroeg f 73.000, zodat de Utrecht de laaste tijd niet slecht heeft geboerd. Natuurlijk gaan er in een IJs landse reis meer dagen zitten dan in een tocht op de Noordzee maar met derge lijke besommingen zijn de expedities naar dat verre gebied meer dan lonend. IJsland De IJslandse visserij gaat zich nog meer Nu de visserijzone tot 12 mijl is uitge- dan voorheen op de haring concentreren, breid, wordt er door de IJslanders ontzet tend veel haring gevangen. Sinds 1960 is de produktie van de haringverwerkende bedrijven aan de zuidwestkust met 130 percent gestegen. In 1962 werd in dit gebied 100 miljoen kroon in de moderni sering van verschillende fabrieken ge stoken. Eenzelfde bedrag wordt dit jaar geïnvesteerd in de uitbouw van de haringverwerkende industrie aan de noord- en aan de oostkust De roodbaars. KATWIJK AAN ZEE Wedvlucht De Rijnmonders' hield haar laatste vlucht in het seizoen met oude en jonge duiven van Essen. Afstand 82 km. In concours 119 duiven. De uitslag luidt: B Paauw 1—2—56—9 14 17; J Junge- rius 3—8121622—2326; Mulder- van der Plas 4—11—29; M Souverein 7 102124; C van Doorn 13; H Smit 15 —20—27; J Heemskerk 18—28; K Schaap 19; G Noteboom 25 en A de Vreugd 30. Beiaardbespeling Morgenmiddag zal van half vijf tot half zes de heer Hessel H. de Harder de beiaard op de toren van de Oude Kerk bespelen. Het programma luidt: Trumpet Voluntary van Clarice; 4 volksliedjes: a) Herfstliedje, b) Al vain de droge haring, c) De jager, d) Willen wij 't haaske jagen?; eerste deel uit de tweede sonatine van Sjef van Balkom (deze originele beiaardcompositie zag de loop van deze eeuw in Nederland het levensliaht. Het heeft een ietwat impres sionistische inslag)2 Franse liedjes: a) Au clair de la lune, m) Plaisir d'amour; Ich liebe dich van Ludwig Beethoven; Hodbzeiismans van Felex Mendelssohn-Bartholdy; 3 Duitse lied jes: a) Mein eigen soli sie sein. b) Die drei Röslein, c) Heidenrösledn (melodie van Fr. Schubert); improvisatie Hessel H. de Harder. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 10.58 en uur; laag water 6.07 en 18.42 uur. verbonden. Over enige jaren gaat hij met pensioen. Men meende zijn verdiensten voor de' school niet beter te kunnen be lonen dan door hem in de laatste fase van zijn carrière met het directeurschap van de binnenavondschool te belasten Deze benoeming was noodzakelijk gewor den door dè pensionering van de heer P. J. Verwayen de directeur van de hele school. Het was traditie, dat de man die het roer van de dagschool stond ook de scepter zwaaide over de avondschool. Maar men heeft nu met deze gewoonte gebroken om de heer Stam de plaats te geven waarop hij krachtens zijn capacitei ten recht heeft CENTRIFUGES RADIO VAN LEEUWEN NOORDWIJK Afscheid ds. Cupédo Zondag 3 november zal in een kerk dienst die om half drie begint officieel afscheid van ds. N. J. Cupédo worden genomen. Hij vertrekt naar St. Michiels gestel. In de week voorafgaande aan de derde november wordt een gemeente avond gehouden, waar de gemeenteleden de gelegenheid krijgen ds. en mevrouw Cupédo persoonlijk te bedanken en de hand te drukken. De scheidende predi kant heeft de Hervormde Gemeente van Noordwijk aan Zee ruim 34 jaar met veel liefde en trouw gediend. Bejaardenvereniging De afdeling Noordwijk aan Zee van de christelijke bejaardenvereniging begint het winterseizoen dinsdag 1 oktober om half drie met een gezellige bijeenkomst in Die OssewS. Het ligt in de bedoeling elke dinsdagmiddag daar bijeen te ko- Verkoop pastorie De Hervormde Gemeente van Noord wijk aan Zee heeft besloten bij het in aanbouw zijnde jeugdhuis een nieuwe pastorie te bouwen, waarin ds. W. Hoek stra zijn intrek zal nemen. De pastorie aan de Hoogwakersbosstraat, waarin ds. Hoekstra thans woont, wordt verkocht. Katwijker De Haas stelde vragen schap voor Vis en Visprodukten, drs. Van Dijk, wel aannemelijk, want zijn oren hebben er de afgelopen weken van getuit. Het Produktschap heeft getracht een ieder ervan te overtuigen dat men zich aan de minimum prijzen moet houden, maar overtredingen zijn moeilijk te constateren. Praatharing is namelijk haring die, doordat aanvoerder en handelaar het op een akkoordje gooien, voor consumptiedoeleinden wordt verkocht be neden de minimumprijs. In IJmuiden was de aanvoer van verse haring in augustus meer dan vijf keer zo groot als vorig jaar, maar er werd dan ook tien maal zoveel doorgedraaid en de gemiddelde prijs was minder dan de helft van die van vorig jaar. Als gevolg van deze toestand was er gistermiddag in de bestuursvergadering van het Produktschap ook ruimschoots praatharing aanwezig: er werd heel veel over haring gepraat. Het dagelijks be stuur zal nü nagaan of het zin heeft een commissie te benoemen, die de mogelijk heid moet onderzoeken in situaties als deze regulerend op te treden. De heer Krab had een suggestie in die richting gedaan. Hij wilde afschaffing van de op- vangprijs voor verse haring, of voor de voorzitter de bevoegdheid tot tijdelijke verlaging van de opvangprijs in noodsi tuaties. De heer Krab vertelde wat naar het oordeel van de groothandel de oorzaken deze moeilijkheden zijn geweest: een aperte overproduktie, gebrek aan haven- arbeiders en ander personeel, stagnatie bij de vismeelfabrieken, en de opvang- regeling. Hij vroeg zich af of het niet juister zou zijn geweest als een deel van de trawlers tijdelijk op een andere vis serij was overgegaan en of de lossing niet enkele uren vroeger had kunnen beginnen. Zonder de opvangregellng of bij lagere opvangprijzen zou men z.i. voor veel na righeid zijn gespaard gebleven. De vis- conservenindustrie zou reeds bij een wat lagere opvangprijs meer hebben kunnen afnemen dan ze nu gedaan heeft, (haring die beneden de opvangprijs blijft mag alleen nog naar de vismeelindustrie) Brief Van de Redersvereniging voor de Ne derlandse zeevisserij was een brief bin nengekomen, waarin de aandacht werd gevestigd op het feit dat schepen die verse haring van goede kwaliteit in voerden, zo lang op lossing hebben r ten wachten ,dat de haring op het ment van lossen zodanig in kwaliteit achteruitgegaan dat ze niet meer marktwaardig werd gekwalificeerd. De vereniging stelde in haar brief, dat rederij en bemanningen hierdoor buiten hun schuld een aanzienlijk verlies heb ben geleden. Ze vroeg het Produktschap te willen nagaan of aan eventuele moei lijkheden op dit punt kan worden tege moetgekomen. Het Produktschap zal, op voorstel var zijn voorzitter .terugschrijven, dat het niet wel doenlijk is de ter uitvoering van de minimumprijsregeling nodige controle op marktwaardigheid reeds aan boord te doen geschieden. Het produktschap e reen hele staf controleurs bij moeten hebben en men moet eisen dat de haring markt- en consumptiewaardig is op het moment dat ze aangeboden wordt, stelde de voorzitter. Anders zou de minimum prijsregeling prijsbedervend kunnen werken. Enige bestuursleden waren ietwat ge ïrriteerd over het door de redersvereni ging gebruikte woord „onbillijkheden" Redersafgevaardigden waren op hun beurt geïrriteerd door hetgeen van delszijde over het redersbeleid te berde werd gebracht De heer De Haas van de Vereni ging van schippers-eigenaren te Kat wijk klaagde over de late uitbeta ling van de overbruggingstoeslag. Het visscherijschap, dat voor die uit betalingen zorgt, heeft met enige stagnatie te kampen maar doet zijn best, vertelde de voorzitter hem. Vrees dat men de overbruggingstoe slag niet wordt uitbetaald, hoeft men niet te hebben, al is het fonds uitge put en zal er geld geleend moeten worden. Van een der werknemersbestuursleden, de heer Verbaan, kreeg de heer De Haas te horen dat hij zijn leden had moeten aanraden, zich niet met z'n allen op de haring te gooien. Het is moeilijk tegen een visserman te zeggen dat hij geen ha ring moet vangen als er zoveel haring is, vond de voorzitter, maar ook hy vroeg zich toch af of er niet beter enige spreiding had kunnen worden toege- De heer De Haas had nog een vraag: waarom is de detailhandelsprijs, speciaal voor gebakken haring, niet omlaag ge gaan. Daarop kreeg hij antwoord van de heer Kabboord. Een werkkracht in de winkel kost 100 a 120 gulden en de de taillist moet, om zijn bedrijf lonend te kunnen voeren, voor een gebakken ha ring gemiddeld wel twintig cent nemen De voorzitter zei, dat de afzet van verse haring naar Frankrijk bij de moei lijkheden van de afgelopen weken een bijzondere steun is geweest. De eerste drie weken van september ging daar 1480 ton heen. In dezelfde periode ging KACHELS E. OOSTINGH Runstraat 85 - Katwijk a.d. Rijn Telefoon 3219 2000 ton doorgedraaide haring Duitse vismeelfabrieken. Nederland heeft maar twee vismeelfabrieken. Enkele jaren geleden waren en er nog viei TER AAR Nooit Gedacht won De Damclub Nooit Gedacht speelde een competitiewedstrijd tegen R.D.C. uit Rijneburg en wist deze wedstrijd te zetten in een 123 overwinning. De gedetailleerde uitslag was: H. C. A. Broer (Nooit Gedacht)D. Kromhout (R.D.C. 2) 11, W. J. v. d. StarrenC. v. d. Bosch 11, Ant. Hart veldD. van Egmond 20, Ndc. Kals- hovenS. Heemskerk 02, Jac. StarrenC. Glasbergen 11, W. Snater- seJac. Oudshoorn 20, W. van Vliet— D. Prins 20, D. van LeeuwenG. van Delft 20, Jan v. d. StarrenJ. van Ees 11, B. de BruynA. van Ees 02. RIJ1SSATERWOVDE Roocle-Kruis-films In het Nutsgebouw te Rijnsaterwoude hield het Rode Kruis een propaganda- middag en -avond, 's Middags werd er kinderfilm vertoond en toegelicht De film van 's avonds zette het werk het Rode Kruis nader uiteen. De hoofdfilm van de avond wels „Zolang er :en zijnDeze rolprent laat zien hoe het leven van mensen soms heel an ders afloopt dan men vaak verwacht De kwestie van discriminatie tussen blank en zwart diende zich ook nog In de film aan. Na afloop van de leerzame bijeenkomst hield men een verloting ten bate van de centrale kas van het Rode Kruis. BESTAAT er toch nog een kans, dat men in Lisse een overdekt streek zwembad gaat bouwen? De mogelijkheid had men in Lisse zelf al voor 100 pet. afgeschreven, nadat de gemeentebesturen van Sassenheim en Hil- legom zeer vriendelijk, doch nadrukkelijk samenwerking op zwembadge- bied van hand hadden gewezen. Beide gemeenten hadden de plannen voor een eigen bad al „in de molen" en men voelde er niet veel voor die voor goed in de ijskast te zetten. Het Comité Zwembad Lisse kon de plannen om een overdekt bad te bouwen niet realiseren. Men besloot tot het stich ten van een open bad met een klein overdekt schoolinstructiebad. Architect Sprecher uit Rotterdam kreeg opdracht een plan te maken en de archi tect heeft dat plan vandaag in het ge meentehuis te Lisse aan de leden van de kleine zwembadcommissie getoond. De mogelijkheid is echter aanwezig, dat de architect binnen niet al te lange tijd opdracht krijgt toch een schetsplan voor een overdekt bad in Lisse te maken. We menen namelijk te weten, dat de KVP- fractie van de Sassenheimse raad de voelhorens heeft uitgestoken. Men acht het kennelijk niet helemaal verantwoord als drie gemeenten op een rijtje ieder een vrij klein, open bad bouwen, terwijl door overleg wellicht één groot overdekt bad kan worden gebouwd dat men twaalf maanden per jaar kan gebruiken Spoedig De KVP-fractie van de Sassenheimse raad heeft zich tot die van Lisse gericht e mannen uit het dorp van burge meester mr. Th. M. J. de Graaf hebben zich gaarne bereid verklaard met hun Sassenheimse collega's te gaan praten. Het gesprek zal heel binnenkort plaats hebben. Er zullen meer problemen worden be sproken. Zou zou men wellicht de stormachtige uitbreiding van Sassenheim in noordelijke richting onder het oog willen zien? Sassenheim is met zijn be bouwing al opgerukt tot de grens van Lisse bij de Derde Poellaan. En hoewel het woord annexatie in de raad nooit hardop is uitgesproken, zit de mogelijk heid dat Lisse een deel van het grond gebied in het zuiden zal moeten afstaan er toch echt wel in. LISSE Kinderfeest Voor de jeugd was een feest georgani seerd in het Sportpark. De uitslagen autorace: 1 Van Dorsten-v.d Poel; 2 Sibelt-Mooijekind; 3 Van der Putten- Drost; 4 Van Rooijen-Wessels; 5 Boon- Kloek. Rijwielpuzzeltocht: 1 Tineke Lange- veld en José Beelen; 2 Dock van Beek en Hans Bakker: 3 Nellie van Berkel en Bep Maurits; 4 Gerard van der Burg en Piet van der Zon; 5 Lida Meeuwissen en Emmie Snaar. Wandelpuzzeltocht: 1 Olga van der Drift; 2 Elly van der Drift; 3 Klara Bergman; 4 Henny Mol; 5 Anna Clippe- Burgerlijke stand Geboren: Neeltje. d v T W de Haan en A Quartel; Maria, d v C J Deij en J Fernandes; Sonja Cornelis, d v A de Vos en C B van Beek Gehuwd: P C van Kooten en C F van der Laan; B G van Wooning en A M van der Meel; J van der Wilden en K Reijer- kerk; P A Bodijn en W A Leerling. Overleden: M F Kodde. 85 jr. Evangelisatie Voor de evangelisatiekring in De wiite Zwaan spreekt dinsdagavond de heer Th. Dikikes uit Leiden. Aanvang 8 uur. Jeugdactie voor Dousadj Zaterdag 5 oktober houdt de Parcival- stam te Lisse in samenwerking met an dere jeugdverenigingen een deur-aan- deur-actie voor het door een aardbeving getroffen Perzische dorp Dousadj. Het is dus voorlopig een gesprek tus sen de KVP-raadsfracties van Sassen heim en Lisse. Van Hillegomse zijde heeft men (nog) niets vernomen, hoewel men het in Lisse wel zou toejuichen als er toenadering werd gezocht Intussen is dus het schetsplan voor het Lissese bad klaar en van de rijde van Sassenheim zal men echt niet te lang kunnen wikken en wegen of men het samen zal bouwen of niet. De Lissese zwembadplannen zijn al dertig jaar in behandeling en nu wil men wel eens spijkers met koppen slaan. Op het gebied van de ontspanning schijnen in Lisse meer mogelijkheden te komen. De bouw van een sporthal in Lisse staat al geruime tijd op het ver langlijstje. Nu wil de bloembollenvei ling Hollands Bloembollen Genootschap, in de wandeling kortweg HBG genoemd, een nieuwe veilinghal bouwen achter de reeds bestaande op het terrein tussen Grevelingstraat, Broekweg, Hyacinten- straat en Oranjelaan. Men hoopt in hei voorjaar 1964 de rijksgoedkeuring plus alle verdere vergunningen binnen hebben. Het heet, dat er zij het vluchtig overleg is geweest tussen directie en bestuur van de HBG zijds en contactmensen uit de sportwe reld in Lisse anderzijds. De sportmensen hebben gevraagd: kunnen HBG en gemeente niet gaan samenspelen? Meit andere woorden: LISSE Circusleven Voor de afd, Lisse-Hillagom van de Ned. Ver, van Huisvrouwen heeft de heer Kleinstra boeiend verteld over het cirousleven De dames kregen een goede indruk van dit aparte wereldje. Wie een- 'maal in deze sfeer geboren en opge groeid is, kan zich in de gewone maat schappij bijna niet meer thuisvoelen. Mevr. Van Nieuwkoop-den Older pre sideerde de vergadering. Filmavond De film „Zeven Stuivers", waar de vereniging ,.Het Zonnehuis" mee komt op okt. in het gebouw Kontakt, Lisser- dijk, Lisse, is een zogenaamde semi-docu mentaire. Hy laat het werk van deze vereniging tot christelijke verpleging van langdurig zieken ten voeten uit zien en vertelt bovendien het verhaal van het ontstaan van dit werk. Een merkwaardig verhaal, boeiend en suggestief, boven dien volkomen waar. Concertorgel: Ber nard Drukker, zang gebr. Spaargaren. Oogst van de straat Gevonden: groen breiwerk (mouw); 2 koffersleuteltjes; jasje; wit kinder- sohoentje; rolsahaatssleuteltje; plastic herensandaal; groene plastic kinderpor- temonnaie; Lips deursleutel; sportfiets. Verloren: damesportemonnaie; pad- vindersriem met mes; hondenhalsband met penning; gouden schakelarmband; blauw jongensjaok; zwarte regenbroek; trouwring; zwart herenrijwiel; douiblee bedelarmbandje; bankbiljet f 100; bruine schooltas; bruine lederen portefeuille met geld; pasfoto's en loten; wit nappa lederen portefeuille met f 195; weekkaart NZH en pasfoto; portemonnaie met f 16. Vermist: dames Simplexfiets bij de DE voltallige Katwijkse gemeenteraad handelde gisteravond In Iets meer dan vijf kwartier een twintigtal agendapunten af. Het verzoek van het college van B. en W. om een verhoging van krediet, namelijk f 20.800, voor de reconstructie van het noordelijk deel van de Rijnstraat en de Noordwijkerweg nam een nogal belangrijk deel van de vergadering in beslag. De heer L. A. Kreft (A.R.) vond het aangevraagde krediet te laag. Het gebruik van 50 procent oude stenen is niet juist, temeer daar het ver keer op deze weg behoorlijk zwaar kan zijn. Spreker vond dit zuinigheid, die de wijsheid bedriegt. De heer D. Nasveld (PvdA) was de zelfde mening toegedaan. Hij vond ver dubbeling van het krediet gewenst. Ook de heer J. J. Timmermans (CH Rijn) dacht er zo over. De heer J. C. de Krij ger (PvdA) vond het voorstel van B. en W. fuist Wethouder H. P. Bloot had zich ter plaatse op de hoogte gesteld. Hij was van oordeel, dat wat bruikbaar is ook moet worden gebruikt. De burgemeester verzekerde de raad, dat de Noordwijkerweg na de reconstruc tie een uitstekende straat zal zijn. Er zal beslist niet meer dan 50 procent oude stenen worden gebruikt Het voorstel werd aanvaard tegen de wil van de heren J. J. Timmermans, L. A. Kreft en D. Nasveld in. Contract Wie had gedacht dat het voorstel tot het aangaan van een gasleveringsover eenkomst met de gemeente Leiden een agendapunt zou zijn, dat veel stof tot spreken zou opleveren, kwam bedrogen uit De discussie draaide voornamelijk om de voorwaarden van het Leidse stan daardcontract. Het gemeentebestuur van Katwijk had bij de besprekingen met Leiden op het standpunt gestaan, dat de inkoopprijs niet afhankelijk zou zijn van de in Katwijk geldende verkoopprijzen. Wij wilden, aldus wethouder mr. J. van der Plas, in deze onze zelfstandigheid he in antwoord op de opmerking van de heer D. J. Kleen, dat Katwijk mo gelijk duurder gas krijgt dan Leiden, rei de wethouder van de bedrijven dat als men de voorwaarde van Lei den had geaccepteerd, het tarief hoger zou zijn geworden. En dat wil den we, met het vooruitzicht van goedkoop aardgas beslist voorkomen. Het voorstel werd aangenomen. Toegestaan werd het krediet van f 30.000 voor verbetering van de verwar ming in de beide garages op de gemeen- tewerf. Drs. P. Fetter (WD) stelde de vraag, of in afwachting van het aard gas wel juist is een oliestookverwarming te maken. Nadat de heer N. J. van Duy- venbode (CH) had gezegd volledig achter B. en W. te staan, zei wethouder H. P. Bloot, dat het hoog nodig is nog deze winter een goede verwarming in de ga rages te hebben. Het aardgas is er nog niet Zouden we hot hebben, dan is met betrekkelijk weinig kosten de installatie te veranderen. Tot vakonderwijzer in de lichamelijke oefening werd benoemd de heer C. J. Glijn te Oude Wetering. De raad verheugde zich over de aan koop van een twintigtal aquarellen van Katwijk in de jaren 1933 en 1934 van de heer N. Ch. Dekker te Amsterdam. Des gevraagd deelde de voorzitter mede, dat de aquarellen die nog niet voltooid zijn door de heer Dekker zullen worden af gemaakt bouw een veilinghal die zo wordt ingericht, dat men hem gelijk voor sporthal kan gebruiken. Besprekin gen hierover zijn zoals gezegd nog wat vluchtig geweest en men mag verwachten dat men zich bin nen niet al te lange tijd over deze zaak nader gaat beraden. Misschien dat de toelichting op de Lisser ge meentebegroting 1964, die eind vol gende maand zal verschijnen, wat meer licht op de mogelijke bouw van een sporthal zal laten schijnenl VOORSCHOTEN Antiekavond bij de Plattelandsvrouwen De heer W. J. Berghuis hield gister avond op uitnodiging van de Voorscho- tense afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen in het Gebouw voor Chr. Belangen een lezing over antiek. „De naam .Antiek" voor curiosa uit vroe ger tijden" zei hij, „bestaat al zeer lang. Reeds in 1500 waren er bewonderaars van de Griekse en Romeinse beschaving, die overblijfselen uit de oudheid verza melden. De Grieken en Romeinen wer den „Antieken", d.i. de „ouden", ge noemd en hun kunstvoortbrengselen an tiek". Uitvoerig en op boeiende wijze be sprak de heer Berghuis de bouwstijlen uit vervlogen eeuwen om uiteindelijk te komen tot een uitleg over antieke ge bruiksvoorwerpen. Aan de hand van fraaie kleurendia's vertelde spreker over oude kasten, tegelversieringen, kachels, klokken, servieswerk enz. De lezing was des te aantrekkelijker doordat de dia's voorwerpen te zien gaven, die door de heer Berghuis in de woningen van de leden zelf waren gefotografeerd. Tevens was door de leden een groot aantal an tieke voorwerpen meegebracht, (waaron der een stoel, wieg. kastje) die op tafels waren uitgestald. Om geheel in stijl te blijven: tijdens de pauze werd door een lid volgens recept van overgroetpjpeder gebakken koek gesérvéerd .De koeken hadden onder meer stroop, reuzel en anijszaad als ingrediénten: Na de fiauze werden de zelf meegebrachte voorwer pen bepsroken en grondig bekeken. Voor deze avond bestond veel belangstelling. EHBO-cursus De cursussen van de Kon. Ned. Vereni ging voor EHBO ,afd. Voorschoten, zul len met ingang van maandag in het Ge zondheidscentrum worden gehouden. De aanvangstijden zijn gelijk gebleven. Er bestaat nog gelegenheid zich voor deze cursus op te geven, in het bijzonder zal het op prijs worden gesteld indien zich nog enige heren als deelnemer opgeven. Vereniging Rijnland De Vereniging Rijnland hield een mooie exposiie voor de leden in restau rant De Kleine Burcht te Leiden. Inge schreven waren 152 nummers pluimvee en raskonijnen. Bij de keuring kregen zeer veel leden gunstige predikaten als z.z.g., zjg of T.Z. AJs jurylid traden hier bij op de heren A. de Groot en J. Rol. H1LLEGOM Moet snackbar verdwijnen? Gedeputeerde State i van Zuid-Holland zullen beslissen in het geschil dat is ge rezen tussen het gemeentebestuur van Hillegom en de heer V. Rosier, eigenaar een snackbar aan de Molenstraat. De heer Rosier heeft bij G.S. bezwaar in gebracht tegen het raadsbesluit, waarbij de vestiging van snackbars, cafetaria's en dergelijke zijn onderworpen aan de goed keuring van B. en W. Reclamant, wien» snackbar van de huidige plaats moet ver dwijnen wegens de voorgenomen verrui ming van de hoek Molenstraat-Van den Endelaan. vreest dat tezUnertyd in heel gesaneerd Hillegom geen snackbars meer gevestigd zullen mogen worden en voelt zich in zijn bestaan bedreigd. B. en W. hebben evenwel aangevoerd dat de on derhavige wijziging geen enkele veran dering brengt in de toepasselijkheid van de regeling „Centrum I" op het bedrijf van reclamant, zodat hij er niet zwaarder door wordt gedupeerd. De wijziging heeft slechts ten doel te voorkomen dat aan het karakter van een bepaalde straat of wijk door de vestiging van snackbars en automatieken afbreuk wordt gedaan. Burgerlijke stand GEBOREN: Ronaldus Wilhelmus z v J H Rusman en C J van de Hulst; Isolde d van J W Kuchler en C G Jürgens; Cornelia Wilhelmina d van A J van Roo- den en W Plevier; Embertus Petrus z v A Philippi en P J van Lierop; Wilhel mina Petronella Maria d van C W van Trigt en W A Vermeij. ONDERTROUWD: JPL Everaardt en C B M Hulsebosch: F H van Nieuwen- huizen en J E van Kampen; A C Robijn en J W Metz. GETROUWD: C Markus en B J Chau- OVERLEDEN: J van Leeuwen, m, 83 j; N weduwe van G van Nieuwpoort. v, 67 j; M de Gier, m, 65 j. NOORD W IJKF.RHOVT Cursus E.H.B.O. Bij voldoende deelname zal de afdeling Noord wij kerhout van de Alg. Ned. Ver eniging E.HB.O. ook dit winterseizoen weer een cursus houden voor hen, die enige kennis willen hebben in het ver lenen van eerste hulp. De cursus zal 26 avonden duren en vangt aan op donder dag 3 oktober om 8 uur in de Leeuwen- horstschool aan de Dr. Poelslaan. Be langstellenden zijn welkom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 5