Helikopters en nieuwe punten van het 3-oktoberfeest stuntteam in viering GAS Als u extra verwarming wenst... (Esso) Dita Kemner en Theo ten Tfooven concerteerden Reconstructie van Lammenschansweg kost f. 2,5 miljoen NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1961 De Feestwijzer is weer uit Belangstelling voor Haring en Wittebrood wordt minder dit unieke gebeuren reikhalzend uitziende massa grijpbaar geworden. Leiden gaat zich voor de zoveelste maal opmaken om zich in zijn recht matige „roes" onder te dompelen. In dit geval kan beter worden gezegd: zich hoog boven alle werkelijkheid te verheffen, want de optocht toch het centrale onderdeel van dit veelkleurige festijn gaat straks over de lucht-ruimtevaart en alles wat daarmee samenhangt. Het programma is weer als in alle andere jaren: traditioneel, al zijn er ook nieuwe en nog wel spectaculaire punten aan te wijzen, zoals een helikopterde- monstratie op de speelweide aan de Van Vollenhovenkade en het optreden van een stuntteam op de Vijf-Meilaan. Ter inleiding van de feestelijkheden wordt vrijdagavond reeds in het Volks huis een lezing gehouden over het be leg en ontzet door prof. dr. I. Schöffer. Een instrumentaal ensemble zal haar omlijsten met muziek uit omstreeks 1574. Deze avond gaat uit van de Drie-Octo- bervereeniging, Oud-Leiden, de werk gemeenschap De Ratel en het Volks huis. 1 en 2 oktober Agenda voor Leiden en Den Haag Avondge bed. Zomerzorg, 8 uur: Leidsche Vereeni- ging van Postzegelverzamelaars. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u: Nederlandse Comedie met „De schuch tere aan het hof', van Tirso de Molina. St. Jacobuskerk, Parkstraat, 8.15 uur: Jan Schmitz, orgel. Donderdag Prediker (Janvossensteeg 17), 8 uur: spreekbeurt dö. J. A. Smink. Sterrenwacht, 8 uur: Avondexcursie K. en O. Vergaderzaal Maria Gijzensteeg, 8 u.: „Door Eendracht Verbonden". D e n H a a g, Diligentia, 8 u.: Rita Bou- boulidi, piano. Vrijdag Antoniusclubhuis. 8 uur: Smit Röntgen Ontspanningsvereniging, Sempre Avan- ti's Jong en Jolig „Met muziek door "t leven". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest o.Lv Eduard Flipse, m.m.v. Herman Krebbers, viool, voor K. en O. Aula school Asserstraat, 8 uur: NCVB- Centrum, ds. F. D. Emaus. Den Haag. over „Christelijke wellevendheid". Volkshuis, 8 uur: prof. dr. I. Schöffer over: „Het beleg en ontzet van Leiden en de betekenis daarvan voor onze ge schiedenis". Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilavond verzamelaars. Lakenhal, 8 uur: Opening tentoonstel ling tekeningen van Joseph Teixeira de Mattos. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u: Haagsche Comedie met „Quadrille", van Noel Coward (a.L). Diligentia, 8 uur: Marise Regules, pia- Óp Gouden Wieken, 8.15 uur: Olav Erikson, bariton, m.m.v. Gerard v. Blerk, piano. Zaterdag Schouwburg, 8 en 9.30 uur: Hifi-confe- rence Wim Kan, voor K. en O. Gerei Jeugdhuis, 8 uur: Geret. jeugd verband, simultaanschaakpartij tegen E Ketting. In den Moriaen. 8 uur: Kennismakings sociëteit Den Burcht, 8 uur: Accordeana's, Viva ce en Con Brio o.l.v. Joop Lancel, m.m.v. Jan van Eyk, tenor. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Het myste rie van de dodende slinger (18 jaar): donderdag: Jules et Jim (18 jaar) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): PT 109 op nachtpatrouille (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De gemas kerde houwdegen (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het gouden zwaard (14 jaar); woensdag en donder dag: Een belevende vrouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De onbe kende uit de moordexpress (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Vijf mijl voor middernacht (18 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Centraal apotheek. Breestraat 74, te) 20552. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Boei'haavezalen. werk van Freek van Leeuwen (t/m 3 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde. „Op Trek" expositie van nomaden trekken en kamperen (tot 6 oktober). Jeugdhote) „De Ruif'. Jan Vossensteeg. fototentoonstelling „Ultima Ratio" in zwart en wit, naar theorieën van Nico- laas Kroese. Foto's: Ab Pruis (tot en met 28 september). Leeszaal en bibliotheek Reuvens. Bree straat 27, maandag en woensdag van 9 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur: vrijdag var. 10 tot 5 30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6: maandag dag en zaterdag vrijdag (speciaal van 6.30 tot 8.30 i de Pieterskerk Medewerking verle- i Wim Noske, viool en Adriaan Blan- kenstein, orgel. De spreker is ds. C. van der Weele te Ermelo-Putten. vroe ger chr. geref. predikant te Leiden. De volgende avond trekt van half 8 tot 9 uur weer de grote Taptoe door Leiden. Vele muziekkorpsen uit Leiden en andere plaatsen zullen deel uitmaken van deze kilometers lange stoet. De groep die naar het oordeel van een jury op de beste wij- an de Taptoe deelneemt, krijgt de wisselprijsde Spaanse degen die het bestuur van de Drie-Octoberver- eeniging ten geschenke kreeg ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan. De degen is nu in handen van de gymnastiekvereniging Jahn. Het Lunapark gaat woensdagavond open. Het zal ongeveer 110 inrichtingen omvatten. Hoofdingang: Rijnsburger- mgel, neveningang: rotonde Stations- Andere liaring de Politiemuziek op het bordes van het stadhuis. Van half 8 tot half 10 wordt aan ongeveer 5800 personen haring en ittebrood uitgereikt in het Waag gebouw. Een bijzonderheid is, dat de uit te reiken haring op dezelfde dag kan worden geconsumeerd; hij zal gedeeltelijk zijn ontzilt en zal van puike kwaliteit zijn. Tegen 3 oktober volgt hierover nog een publikatie. Het aantal ingeschrevenen voor deze feestgave is weer minder ge worden. In 1953 waren het er nog 13.000 en vorig jaar 6700. Het be stuur, dat deze ontwikkeling be treurt, schrijft dit niet alleen toe aan het ongunstige weer op de inschrij vingsavond maar ook aan de algeme- welvaart, die de waardering voor i gratis verkregen lekkernij klaar blijkelijk heeft verminderd, en aan het feit dat de haring wilde hij goed smaken pas 1 of 2 dagen later kon orden gegeten. Daarom heeft het bestuur ernaar gestreefd haring te verkrijgen die direct zal kunnen wor den gebruikt. Om 8 uur is de Koraalmuziek in het Van der Werfpark met medewerking van Concordia cn onder leiding Herman Stenz. Een poppenspel vraagt om 8.15 op het Bevrijdingsplein de aandacht, 9 uur aan de Zeemanlaan, om 9.45 op de rolschaatsbaan Pieter Bothstraat en om half 11 aan de Lage Morsweg bij de P. C. Hooftlaan. Onderwaters theater Miniatuur verzorgt het Om half 9 wordt aan het Station de K.L.M -Harmonie ontvangen die op de Kaasmarkt een muzikale exercitie zal verzorgen. Voor liet eerst i 12 I 4 30 i Vollenhovenkade. Er zullen een geweer- groep mariniers en een aantal „patiën ten"' aan deelnemen. Het Simca-stuntteam gaat stuntrijden op de Vijf-Meilaan, en wel van kwart voor 9 tot kwart voor 10 en van 5 tot 6 uur. Dat is voor de eerste maal in Leiden. Het bestuur van de Drie-Octo- bervereèniging garandeert een fantas tisch schouwspel. Om half 10 is de militaire parade met défilé bij het stadhuis. Eenhe den van zee-, land- en luchtmacht en een afdeling van Pro Patria doen eraan mee. In verband met het 50- jarig bestaan van de Kon. Lucht macht zal de kapel van dit onderdeel niet alleen deelnemen aan de parade maar ook aan de optocht, dit in ver band met het motief van de optocht: ,,'t Zit in de lucht". De Kon. Mil. Kapel en de Marinierskapel komen ook naar Leiden voor de parade. Wie ook op deze dag niet zonder stilte wil zijn kan tussen 10 en 12 terecht in De Lakenhal voor de beleg- ontzettentoon stelling. Half 11 i: dienst in de Pieterskerk met als ganger ds. J. M. D. van den Berg die tot onderwerp van zijn preek heeft ge kozen: „Onze strijd Gods zaak". Er ijn ook diensten in de Chr. Geret kerk n in de kerken van de Geref. Gemeente n de Geref. Gemeente in Nederland. 't Zit in de lucht "\M 1 uur volgt dan de luisterrijke optocht die gewijd is aan de lucht- n ruimtevaart. Men zal er slechts wei nig paarden en ruiters in zien. Paard vliegtuig passen nu eenmaal niet bij elkaar. De jeep en de tractor hebben het verdrongen. Ook het historische kostuum ontbreekt goeddeels. Voor het eerst sinds vele jaren heeft de optochtcommissie uitbreiding kunnen geven aan het aantal verenigingen dat deel van een groep of een gehele groep zal bezetten. Wat het avondprogramma betreft ma ken wij eerst melding van een samen komst van de Leidse Chr. Oranjever eniging in het Volkshuis, om half 8 Het Centrum voor Podiumkunst Nobel te Hillegom presenteert de speelgroep TOCH met een ontspanningsprogramma onder de titel „Van Teen op Tander". In de Stadsgehoorzaal geeft de Drie- Octobervereeniging om 8 uur haar eigen feestvoorstelling, weer met vele caba retsterren. Het hosconcert wordt niet verzorgd door het gezelschap Paul Kruger maar door De Dauwtrappers. Om 11 uur het laatste punt: groot schitte ren vuurwerk met niet minder dan 25 afdelingen. Voor grammofoonplaten Dr. Voorn aanvaardde lector aal Gistermiddag hield dr. M. J. Voorn, gewoon lector in de fysische chemie, ter aanvaarding van zyn lectoraat een openbare les. Dc fysische chemie tracht orde te scheppen in een nogal chaotisch geheel van feiten, om zo te komen tot een logisch en acceptabel beeld van de materie Deze poging tot integratie van onze chemische kennis, blijkt o.a. uit het ontstaan van specialismen als fy sische onrganische chemie, fysische an organische chemie, fysische biochemie, biofysische chemie, etc. Het hybridische karakter van de fysische chemie brengt onderontwikkelde gebieden in de chemi»» duidelijk aan het licht en het is nood zakelijk hieraan voldoende aandacht tc besteden. wend U dan tot een Esso Gas depothouder... voor een speciaal Esso Gas-kacheltje. 't Geeft U een dubbele garantie: 1) het kacheltje is goedgekeurd door het Gasinstituut en 2) het gas is veilig Esso Gas in veilige fles! voor meer comfort Kantongerecht Leiden Onbewoonbaar verklaarde woning toch verhuurd EEN 43-jarige grondwerker uit Zoetermeer moest gisteren voor de Leid se kantonrechter verschijnen, omdat hij te Noordwijkerhout zonder vergunning van het gemeentebestuur twee plaatijzeren loodsen heeft ge bouwd, één van 22 meter lengte en één van 30 meter. Verdachte verklaar de, dat hij veel nadeel ondervond van het feit, dat hij ter plaatse zijn ma terialen niet kon opbergen. Een verzoek om een bouwvergunning werd afgewezen- De geplaatste loodsen zijn gemakkelijk te demonteren. Hoewel de officier dit laatste toegaf, meende hij toch. dat voor de bouw gunning is vereist. De eis werd twee maal f 50 boete. Verdachte trachtte de onderhavige loodsen onder het beslag van het Keten- besluit te brengen, maar de kanton rechter ging met deze lezing niet ak koord. Ook hij meende, dat burgemees ter en wethouders in deze zeggenschap hebben. Het vonnis werd tweemaal f 15 Een 51-jarige tuinder uit Oegshgeest en een 21-jari'ge vertegenwoordiger uit Leiden moesten samen terecht staan. De eerste verdachte was ten laste gelegd, dat hij een hem toebehorende woning, staande aan de Hoge Morsweg te Leiden, die onbewoonbaar is verklaard, aan de tweede verdachte heeft verhuurd. De tweede verdachte stond terecht omdat hjj in deze woning zijn intrek heeft ge- De eerste verdachte, die niet was ver schenen. had aan de politie verklaard, dat hij het huis als opslagplaats heeft verhuurd Deze verklaring werd door de huurder bevestigd Hij zei er slechts enkele nachten te hebben geslapen. Uit het proces-verbaal meende de kan tonrechter echter het tegendeel te mogen opmaken, daar een kamer was ingericht en de vrouw van verdachte in het huis kookte. Tegen de verhuurder eiste de officier schuldigverklaring zonder oplegging van straf, met welke eis de kantonrechter zich kon verenigen. Tegen de tweede verdachte werd het vonnis, na een eis van f 5 boete een principiële veroorde ling tot f 1 boete Te hard Twee jeugdige Leidse bromfietsers moesten terecht staan omdat zij met hun voertuig op de Rijnsburgerweg een snel heid wisten te bereiken van 45 kilometer per uur. In een vorige zitting hadden de verdachten beweerd, dat mogelijk een misverstand in het spel was, daar gelijk met hen een clubje andere bromfietsers op de Rijnsburgerweg reed. Na de ver klaring van de verbalisant was zowel P.T.T.-diensten op 3 oktober Op 3 oktober vervallen de pakketpost bestelling en de middagbestelling van de briefpost. De postkantoren te Leiden, Oegshgeest en Leiderdorp zijn dde dag tot 10 uur geopend. De postagentschappen zijn de gehele dag gesloten De laatste lichting van de bij brievenbussen geschiedt om 5 uur mm. Aan het hoofdpostkantoor heeft de laatste liahtinig om 8 uur plaats. De openstelling voor de telegraafdienst blijft ongewijzigd Winterlezingen Oudheden In het Rijksmuseum van Oudheden wordit ook deze winter een serie lezin gen gehouden. Op 15 oktober spreekt prof. dr. A. Klasens over de Nederland se opgravingen bij Aboe-Simbel in het eerste seizoen 1962'63. Dr. H Roosens uit Brussel houdt op 5 november voordracht over grafvondsten bij de overgang van de Romeinse naar de Fran kische tijd. Op 19 november bespreekt dr. P Doppelfeld uit Keulen „Königliche Graber aus dem Kölner Dom" en dr. W C. Braat besluit op 3 december de serie met „Het ontstaan van het particuliere kasteel in de vroegere middeleeuwen". De lezingen beginnen alle om acht uur an 3 oktober gaat dit maal over de lucht- en de ruimte vaart. Hij zal bestaan uit elf groe pen, van een voorstelling uit de Griekse mythologie tot een fictie over een Maanreis anno 2063. De voorstelling van deze tekening zal men kunnen zien in de derde groep: het ruimteschip van Jules Verne TNE optocht maal over de Het In de Waalse kerk te LEIDEN T fET CONCERT, dat de sopraan Dita Kemmer en de organist Theo ten -IJ- Hoovcn gisteravond in de Waalse Kerk gaven, werd door een niet zo gering aantal belangstellenden aangehoord. Wat dat betreft, mochten de uitvoerenden tevreden zijn. Het programma was zeker niet gelijkmatig tussen organist en zangeres verdeeld; Ten Hooven had verreweg het grootste aandeel van het vijf kwartier-lange concert voor zijn rekening genomen. Ter verhoging van de artistieke waarde en ten bate van de goe de proporties had hij zeker een paar minder belangrijke werken kunnen weglaten. We denken hier aan de (te lange) Toccata en dubbelfuga van Johann Ernst Eberlin (1702-1762». kapelmeester va Salzburgse aartsbisschop en. als zodanig, de voorganger van Michael Haydn. Eber lin was een voortreffelijk muzikant vakkundig componist, zoals er in die tijd zoveel waren. Hij vormde ook, zonder twijfel een schakel in deze overgangs periode. al klinkt zijn werk vrij cor vatief. Maar de échte muzikale konden we niet ontdekken en de vaart ontbrak, tenminste, die indruk deden we uit de vertolking op. Ten Hooven is een verdienstelijk spe ler binnen zekere grenzen. Zo toonde de uitvoering van twee orgelkoralen van Ernst Pepping begrip voor de bondige vormgeving van deze moderne Duitser en sprak uit de weergave van dc Volun tary van Handels belangrijke tijdgenoot Maurice Greene (kapelmeester var Chapel Royal en professor in Cambrid ge) liefde voor en verwantschap met deze stijl. Een werk als J. G. Walthers ko raalpartita „Jesu meine Freude" hadden we graag nog wat levendiger en vloeiender gehoord met in de laatste variatie het koraal duidelij ker afgetekend in de bas. En de slot- fuga van Dubois was met wat meer uiterlijk vertoon wel gebaat geweest. Maar het dient erkend, dat deze niet-vakorganist, voorzover het niet gemakkelijk hanteer- en registreer- bare instrument met zijn bovendien beperkte mogelijkheden, dat toeliet, wel wat kan. De sopraan liet over haar kunnen Lezers schrijven ons W erelclclierendag Men schrüft ons: In de dagbladen heeft men kunnen lezen dat in Venlo zwervende honden en katten met een kogel worden gedood, omdat er geen asyl is. De geldmiddelen ontbreken om er een te bouwen. Kunnen de Leidse dierenvrienden er niet toe bijdragen dat het asyl er komt? Mag ik met Werelddierendag (4 oktober) op u rekenen en een bedrag op mijn giro (50177) ontvangen? Bij voorbaat mijn dank: Is het voor u per giro te lastig, dan heb ik voor dit doel thuis een busje. Geef veel voor dit mooie W.F.K. dc Kievit Nederlands „Jack-London"- verbond Pletcr de la Courtstraat 111. Hulde voor deze kinderen Dc kinderen van het Westerkwartier (Haagwegkwarticr) moeten wy hulde brengen, omdat zij elke dag bezig zijn bladeren van de straat te vegen zonder dat ze daartoe opgetrommeld worden. De bladeren worden in grote zakken ge schept. Een voorbeeld voor de andere jeugd. J. P. CRAMA. ij zelfs geen enkele twijfel bestaan. Zij heeft een mooie stem, die goed zit (zo als dat heet). En de voordracht, de me dedeling gaf blijk van muzikaal besef. Het was jammer, dat ze Handels be roemde aria „I know that my Redeemer liveth", tegen de styleisen in, teveel in stukjes knipte. Maar de bedoeling gaf zij toch duidelijk weer. Dit gold ook voor Bachs aria (uit cantate 21) „Seuf- zer. Tranen, Kummer, Not", die als ge heel wat ongenuanceerd uitviel. Veel in druk maakte echter „Pie Jesu" uit Fau- ré's Requiem, een uitermate voorname, ongerepte, ontroerend devote muziek, die, voor ons gevoel, het hoogtepunt van het concert betekende. Joh. van Wolfswinkel. voor de officier van justitie als voor de kantonrechter dc mogelijkheid van misverstand uitgesloten. Na een ois van f 35 tegen elk, werd het vonnis f 25 boete. Een 58-jarige bloemboLlcnhandelaar uit Voorschoten stond terecht omdat hij als bestuurder van een auto rijdende over de Willem de Zwijgerlaan te Katwijk bij de voorrangskruising met de Nieuwe Duinweg geen voorrang had verleend aan een bromfiets. Bij de hieruit voort vloeiende botsing werd een vierjarig kind gewond, terwijl haar moeder een gecompliceerde beenbreuk opliep. Verdachte verklaarde dat hij tevoren had gestopt om enikele auto's voorrang te verlenen. Daar hij geen ander vericeer zag naderen, was hij opgereden. Plotse ling zag hij de bromfiets. Naar zijn me ning kon de vrouw niet door zijn auto zijn geraakt, daar hij geen beschadigin gen aan zijn auto had gevonden. De kantonrechter las echter in het proces-verbaal, dat de vrouw aan haar been was geraakt. De officier van justitie eiste een geld boete van f 80. De kantonrechter veroor deelde conform de eis. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatiem SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de overige bu- 5 der gemeentelijke diensten en be drijven, behoudens het hierna vermelde, op donderdag 3 oktober a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand il voor het doen van aangifte van ge boorten en overlijden geopend zijn van 9—10 uur. Het Stedelijk Museum „De Lakenhal" zal geopend zijn van 1012 uur. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOK ALITEITEN OP 3 OKTOBER 1963 De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ont heffing is verleend van het sluitingsuur >r vergunnings- en verlofslokaliteitcn de nacht van 3 op 4 oktober a s. tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunnlngen mo gen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. OPENING BRUGGEN Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de gemeentewege bediende bruggen op donderdag 3 oktober a.s. uitsluitend tus- 6.00 en 10.00 uur en tussen 17.00 uur 20.00 uur voor het scheepvaartverkeer geopend zullen worden. ONTHEFFING SLUITINGSUUR WINKELS IN VERBAND MET DE 3 OKTOBERVIERING Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op woensdag 2 en donderdag 3 oktober 1963 tot 24.00 uur en in de nacht van donder dag 3 oktober op vrijdag 4 oktober 1963 tot 01.00 uur winkels voor het publiek geopend mogen zijn en in de uitoefening van markthandel. straathandel en handel te water waren te koop mogen worden aangeboden of mogen worden verkocht ]yTAANDAG ZAL in de vergadering van de Leidse gemeenteraad ook een voorstel worden behandeld tot reconstructie van de Lammenschansweg. een groot werk. op welks uitvoering al vele maanden wordt gewacht. B. cn W. stellen de raad voor een bedrag van f2.450.000 hiervoor beschikbaar te stel len. Zij vinden de betekenis van deze reconstructie zo evident dat zij een uitvoerig betoog over de wenselijkheid achterwege hebben gelaten. Het plan heeft betrekking op de gehele Lammenschansweg, dus tussen de Jan Houtbrug en het Lammenschansplein. De we weg zal in het midden twee rij banen voor doorgaand verkeer omvat ten, terwijl de reeds bestaande, langs de bebouwing gelegen wegen voor het lokale het langzame verkeer dienst zullen doen. De beide middenbanen zullen tus- het Lammenschansplein en het kruis punt met de Lorentzkade en de Lelie straat van een gesloten wegdek (asfalt) worden voorzien. Bij de aanleg vai fundering van deze banen zal om. bruik worden gemaakt van het bij de istructie van de Haarlemmerstraat vrijgekomen betonpuin. Ter plaatse het viaduct zal een open wegdek (klin kerbestrating) worden aangebracht, even als tussen het genoemde kruispunt en dt van Houtbrug; in dit gedeelte zullen later, in verband met aansluitingen wegen in de binnenstad, nog belangrijke wijzigingen moeten worden aange bracht Parkeergelegenheid Voor de autobusljjnen over de beide binnenbanen zijn op verschillende plaat- Voor grammofoonplaten sen stopgelcgenheden buiten de eigen lijke rijbanen ontworpen. Deze halten zullen in het algemeen op dezelfde hoogte komen als de bestaande. Voorts zijn bij vrijwel alle kruisingen uilvoegstroken geprojecteerd. Tussen de beide rijbanen en tussen die banen cn de bestaande we gen worden groenstroken aangebracht Dc huidige rijbanen krijgen parkeer- stroken. Enige belangrijke verbeteringen zullen worden aangebracht in de situatie nabij de Van der Waalsstraat en de Zeeman- laan en in de wegindeling bij de Sint Petruskerk, dit laatste in het bijzonder om daar voldoende parkeergelegenheid te scheppen. In het plan Is voorts opgenomen dc 8traataanleg, die nodig is ten behoeve van het aan de Lammenschansweg, ten zuiden van het viaduct in de spoorbaan naar Utrecht, ontworpen benzinestation. De hieraan verbonden kosten, die op 17.000 zijn geraamd, zullen ten laste komen van de exploitant van dit station. •it l.s geslaagd ('e-Gravenhagc).

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3