Kasteel Duivenvoorde: historische aanwinst M E Jeugd nam nu echt bezit van tuin aan Hoflaan dl» Geschiedenis gaat terug tot 1226 Kolendamp ver gif ti ging trof Leids gezin Tentoonstelling bloemen en fruit goed bezocht Ds. Hoekstra bevestigd in Oegstgeest Benoemingen NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 SEPTEMBER 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Zomerzorg, 8 uur: Vola, lezing over „de De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur Fo tografen, ir. A. M. Overeynder over Grie kenland. D e n H a a g: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Nederlands Dans Theater. Dinsdag Station, 8 uur: Vertrek excursie NC Reisver. naar Walcheren. Stadhuis, 8 uur: Gemeenteraad. Garenmarkt, 8.15 uur v.m.: Vertrek R. en O.-excursie naar Betuwe. 1 Stadhuis, 7—8 uur: Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Waalse Kerk, 8 uu ten Hooven, orgel, n sopraan. de Gebr. yan der Heijden, 8.30 uur: Leidse metj Assurantieclub, mr. J. J. van Rijn, Kat- over „Persoonlijke ongevallenverze- en arbeidsongeschiktheidsverzeke- dd»ng"- te Academie, 4.15 uur: Openbare les dr. M. j^- Voorn, lector in de fysische chemie. Haag, Kon. Schouwburg; 8.15 u. Rotterdams Toneel met: „Een vei be-i^g stekkie", van Michel André. Vaste Burchtkerk, Potgieterlaan (Voor- geJburg), 8 uur: Wim van der Panne, orgel. Woensdag ybels1 Pieterskerk, 7.15—7.50 Na restauratie in oude luister hersteld bed. Avondge- Zomerzorg, 8 uur: Leidsche Vereeni- lcjging van Postzegelverzamelaars, Bernhardkade, 2.30 uur: Opening club- Leidse jeugdzorginstellingen. Van der Heijden, 3 uur: Aandeelhou- lersvergadering Van Wijk en Heringa ag, Kon. Schouwburg, 8.15 u: iNederlandse Comedie met „De schuch tere aan het hof", van Tirso de Molina: St. Jacobuskerk, Parkstraat, 8.15 uur: 1 Schmitz, orgel. Donderdag Sterrenwacht, 8 uur: Avondexcursie K. nisten 1 I Vergaderzaal Maria Gijzensteeg, 8 Door Eendracht Verbonden". D e n H a a g, Diligentia, 8 u.: Rita Bou- boulidi, piano, saJ Vrijdag uil.Antoniusclubhuis, 8 uur: Smit Röntgen Vegt Ontspanningsvereniging, Sempre Ava Jong en Jolig „Met muziek door er Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse, m.m.v. Herman Krebbers, viool, voor K. en O. Aula school Asserstraat, 8 uur: NCVB- n ^fcentrum, ds. F. D. Emaus, Den Haag, 2(«ver „Christelijke wellevendheid", he< Volkshuis, 8 uur: prof. dr. L Schöffer „Het beleg en ontzet van Leiden d(en de betekenis daarvan voor onze ge- reden Zaal Koningskerk, 7.30 uur: Rusland heeiverzamelaars. ïderel Lakenhal, 8 uur: Opening tentoonstel ling tekeningen van Joseph Teixeira de Mat tos. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u: iouurtfeagsche Comedie met „Quadrille", van omenNoel Coward (aj.). rgiftii Diligentia, 8 uur: Marise Regules, pia- "„na™- vrouw op Gouden Wieken, 8.15 uur: Olav Erikson, bariton, m.m.v. Gerard v. Blerk, Zaterdag Schouwburg, 8 en 9.30 uur: Hifi-confe- rence Wim Kan, voor K en O. Geref. Jeugdhuis, 8 uur: Geref. jeugd- •rband, simultaanschaakpartij tegen E In den Moriaen, 8 uur: Kennismakings- tociëteit Den Burcht, 8 uur: Accordeana's, Viva ce en Con Brio o.Lv. Joop Lancel, m.m.v Jan van Eyk, tenor. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Het myste- de dodende slinger (18 jaar): inderdag: Jules et Jim (18 jaar» Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): PT 109 op tchtpatrouille (14 jaar)'. Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De gemas- •rde houwdegen (alle leeftijden). Rex (2.30, 7;15 en 9.15 uur): Het gouden 'aard (14 jaar); woensdag en donder- ig: Een belevende vrouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De onbe- ;ende uit de moordexpress (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Vijf mij) 'oor middernacht (18 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Centraal apotheék. Breestraat 74. tel 0552. Apotheek R. van B re est Smallen- lurg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Boerhaavezalen. werk van Freek van eeuwen (t/m 3 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde ..Or hek" expositie van nomaden trekker tn kamperen ftot 6 oktober) l Jeugdhotel ..De Ruif' Jan Vossensteeg fototentoonstelling ..Ultima Ratio" ir twart en wit naar theorieën van Nico i Bas Kroese. Foto's: Ab Pruis (tot er foet 28 september). crr| Leeszaal en bibliotheek Reuvens Bree- ot' kraat 27, maandag en woensdag van 9 lot 5.30 en van 7 tot 9 uur. dinsdag var i tot 5 30 uur: vriidag var 10 tot 5 30 er Can 7 tot 9 uur: zaterdag van 105 30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en bibllp cnpeek Reuvens. Plantage 6: maandae n"p dinsdag van 4 tot 530 uur woens- u Pag en zaterdag van 12 tot 4 30 uur er Vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd'1 Van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds ACADEMISCHE EXAMENS cr'l LEIDEN. 2o september - Aan de Henks- jmlverslteit te Leiden is geslaagd voor he» Binten: doet. Semitische letteren: de heer p P rokkelman (Leiden), (Van een onzer verslaggevers) TNE HAAGSE agglomeratie is -L'dezer dagen verrijkt met een belangrijke historische aanwinst: het eeuwenoude kasteel Duiven voorde aan de Veurseweg te Voorschoten is, na een vijf jaar vergende grondige restauratie, gedeeltelijk opengesteld voor be zichtiging. Een bezoek aan deze heerlijkheid, thans in het bezit van een particuliere stichting, is voor wie historisch is geïn teresseerd, een complete vreug de. Duivenvoorde, waarvan reeds in 1226 melding wordt gemaakt, neemt een haast unieke plaats in onder de Nederlandse kastelen. Het kan bogen op de zeldzame traditie, dat het vanaf de oudste vermelding tot 1960, toen de huidige bewoonster, jkvr. L. H. Ba rones Schimmelpenninck van der Oye. het onderbracht in de stichting, steeds door vererving van eigenaar is ve wisseld. Het landgoed is dus nooit ve kocht. Tot 1771 was het een tak van het geslacht Van Wassenaer, de familie Van Duvenvoirde, die in het Hol land van vroeger eeuwen zo'n aan zienlijke rol speelde, die in het eigen dom had. Nadien zijn kasteel en landgoed in vrouwelijke lijn ver erfd en hebben met name de ge slachten Steengracht en Schimmel penninck van dér Oye hun stempel op de heerlijkheid gedrukt. VESTING Kasteel Duivenvoorde is in de loop r eeuwen grondig en patroon gewij zigd. Was het aanvankelijk een vesting rond een grote vierkante verdedigings toren, waarvan nog resten aanwezig zijn, tijdens de Hoekse en Kabeljauwse twisten is het grondig verwoest door hertog Albrecht. maar door Arent IV. heer van Duivenvoorde, weer opge bouwd. In 1631 werd het kasteel door Johan van Wassenaer ende Duvenvoirde. van Arent Vil een bekend watergeus, grondig verbouwd, waarbij het in hoofd zaak zün huidige aanzien kreeg. Het waj deze Johan een vooraanstaand man ir de republiek die zich ook aan de Kneu terdijk in Den Haag een fraai winter huis liet bouwen, dat heden het ban kierskantoor Mees en Zn. nog onderdak biedt. Van het huidige kasteel is het voor huis nog geheel in de toestand van die tijd met de gemetselde poorten vooi doorgangen en trapopgangen en mei [eschilderde balkenplafond. Ook de overloop boven het voorhuis is bijna nog geheel uit de tijd van Johan Duvenvoirde. evenals het plafond grote eetkamer. Zijn directe opvolgers hebben slechts weinig aan Duivenvoorde veranderd. Wel werden de tuinen gemoderniseerd uitgebreid, maar eerst in 1717 volgde nieuwe grondige verbouwing, die het kasteel in hoofdzaak zijn huidige i gaf. Dat gebeurde door Arent, baron van Wassenaar, die zowel inwen dig als uitwendig grote wijzigingen aan bracht en onder meer door Daniel Ma rot de grote ontvangstzaal, thans in oude luister hersteld, liet decoreren. VAN SLOOP GERED Arent is de laatste mannelijke Wasse- ter, die zün stempel op Duivenvoorde heeft kunnen drukken. Na hem is het huis bijna steeds in vrouwelijke lijn ge ërfd. Tegen het einde van de achttiende eeuw raakte het kasteel in verval en kon nog maar net door jonkheer Nico- laas Steengracht, die door huwelyk het kasteel in het bezit kreeg, van de sloop worden behoed. Oude portretten van de familie van Wassenaer in 1670 geschilderd door P. Nason, hangen in de grote eet kamer van kasteel Duivenvoorde. De tafel is gedekt met een paars ge decoreerd Loosdrechts servies, dat ook in de porseleinkast stald, alsmede met Het voorhuis van kasteel Duiven voorde, zoals het er in 1631 reeds uitzag. Aan de wanden portretten van Johan van Wassenaer-Duven- voirde (rechts) en Jan II van Was senaer, burggraef van Leiden, die leefde van 1483—1523. Het fraaie plafond is bij de jongste restauratie herontdekt, evenals de fraaie bogen bij de trapopgang, waarin stenen met opschriften uit de Romeinse keizertijd. wijzigde plafonds en betimmeringen. Door deze en andere wijzigingen van zijn erfopvolger kreeg het huis langza merhand zijn negentiende eeuwse ka- RESTAURATIE Ten dele is dit negentiende eeuwse karakter by de jongste restauratic on der leiding van architekt E. A. Canne- gehandhaafd en bevinden zich nog vele vertrekken in de staat waarin zü in de vorige eeuw werden bewoond. it is vooral het geval met de slaap kamers, waaronder de blauwe logeer kamer met zijn reeds honderd jaar oude behang, de eetkamer, die overigens zyn eeuwse plafond heeft teruggekregen werkkamer, de porceleinkamer met zijn kostbare serviezen, de Turkse kamer met zyn oosterse spreien, de bibliotheek met zijn fraaie collectie biologische wer ken, de Oosterlandse kamer met zyn betimmering uit Zeeland en de tussen- kamer, gebruikt als boudoir. Een ouder karakter heeft de grote zaal, een unieke Lodewyk XVI-ruimte. die werd gebruikt voor ontvangsten en partijen en die betimmerd is tot aan het rijk gedecoreerde plafond. In de betim mering zijn de portretten van de Dui- venvoordes opgenomen. In oude staat bevinden zich ook weer de mangelka- de keuken, de Goudleerkamer, de overloop en het fraaie woonhuis, dat ge heel de toestand van 1631 weergeeft. Alleen al dit voorhuis waarin por tretten en wapens alsmede de stam boom van het geslacht Duvenvoirde hangen, maakt een bezoek aan hef kasteel, prachtig gelegen in een fraai landgoed, meer dan de moeite waard. W/IE zou willen weten hoe hoog het begrip „speeltuin" bij de kin deren staat aangeschreven, had za terdagmiddag eens moeten zien op welk een enthousiaste manier de jeugd uit ons zuid-westelijk stads deel bezit nam van de aan de Hoflaan gelegen nieuwe speeltuin „De Vijj Hoven". Nog maar nauwelijks w de hekken geopend, of joelend zwermden de honderden meisjes jongens over de tuin. Zo begroette de ■jeugd haar aanwinst. Wat plechtiger, maar zeker niet der feestelijk had wethouder S. Sannes even daarvoor door het hijsen van de verenigingsvlag de tuin, zoals dat dan heet, officieel geopend. Na het begroetingswoord van voorzit- ter C. Bos, die behalve wethouder San- nes en diens echtgenote, ook de heren S.' Menken en C, J. Piena, Pater Zweers van de Leidse Jeugdaotie, de heer D Vjjlbrief als afgevaardigde van de N.U.S.O. en de voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, de heer J. J. vaii der Huizen, kon verwel komen. sprak de heer Sannes er zyn vreugde over uit, dat er met de inge bruikneming van ,,De Vijf Hoven" alleen een streven van de vereniging zelf, maar ook van het gemeentebestuur werd gerealiseerd. „Deze prachtige t aldus de wethouder, „vormt de e van het drietal dat wij als gemeente op Voor grammofoonplaten Zondagmorgen omstreeks 9 uur moest de Leidse E.H.D. uitrukken we gens een geval van kolendampvergif tiging in een perceel aan de Zijlsingel De heer des huizes bleek er nog het best aan toe te zijn maar zijn 25-jarige vrouw en zijn twee dochters van resp. 19 en 21 jaar waren reeds buiten be wustzijn toen de E.lt.D. ter plaatse kwam- Direct werd de slachtoffers Voor grammofoonplaten NEM en HCW staakten vandaag niet Hoewel de werknemers van de H.C.W de N.E.M. te Leiden, die vorige week i een staking van twee dagen hadden besloten vandaag weer in staking te gaan als het tarief niet zou worden hoogd, is er bij beide bedrijven vandaag normaal gewerkt. Zoals bekend, had de directie reeds eerder de werknemers la- weten, dat zij zich aan de lopende zou houden en dat de door de sta king niet gewerkte uren niet zouden worden uitbetaald. volkstuincomplex Ons Buiten de twee daagse tentoonstelling van zelfgekweek- produkten geopend, georganiseerd door de fruitteeltclub Prof. dr. Sprcnger Ie Leidse dahliavercniging Johan Mater. De voorzitter van Johan Mater, de heer van der Zwart, sprak namens beide verenigingen een welkomstwoord, waar bij hij zei, dat de tentoongestelde pro- dukten van uitstekende kwaliteit zijn. Wethouder Harmsen beaamde dit en vestigde voorts de aandacht op de grote ontwikkeling die het volkstuinwezen na de oorlog heeft doorgemaakt. De wethouder zei zeer veel bewonde ring te hebben voor de prestaties van de leden. Hij verzekerde hen, dat ook het huidige college van B. en W. aan dacht heeft voor hun belangen. Beoordeling Mede door het mooie weei »vas de be langstelling voor de tentoonstelling al airect erg groot. De jury, bestaande uu de heren J. M. Ballego, H. Veendorp eni K. J. de Lange, was tot de volgende be oordeling gekomen. Afdeling bloemen: Johan Materwisel- beker voor de best gekweekte dahlia; J. Koevoet (24 pnt); L.C.-w-isselbeker voor de best verzorgde stand: H. H. Don- gelmans (26 pnt); wisselplaquette voor de best gekweekte pompon-dahlia: me vrouw J. van Zijp-van der Hees, die mei 27 pnt tevens de zilveren' LC-bonbon- nière kreeg; wisseipdaquëtte voor de best gekweekte halskraag-dahlia: H. H. Don- geimans (24 pnt); Hofman-medaille voor de méést waardevolle mand: A. Zaalberg (24 pnt); medaille voor dc mooiste dah lia's in vaas: H. H. Dongelmans (26 pnt); prys voor de mooiste aahlia's van eén variëteit: J Koevoet (26 pnt); prijs voor de mooiste pompon-deniia van één var.eieit: A. Hofman (26 pnt); prijs voor de oest gekweekte grootbioemige chry sant in vaas: H. H. Dongelmans; prys voor de~~best gekweekte tros-chrysont: VV. Dool (25 pnt); prijs voor de best ge- Kweekte zinnia's: L. J. J. Dooijenburgn (24 pnt); prijs voor de beste kwanten andere soorten: A. Hofman; prijs voor de best gekweekte plant in pot: met toe gekend; Wisselbeker voor de beste zaai ling: A Hofman (24 pnt); wisselbeker voor de beste gecombineerde stand A. Hofman (27 pnt). Afdeling fruit: wisselplaquette voor 12 appels in één variëteit: J. H. Lepelaar (70 pnt): 2e prijs: L. J. J. Dooijenburgh; idem voor 12 peren: A. Cats (71 pnt); 2e prijs J H Lepelaar (69 pnt); LD-leg- penning voor 6 appels van één variëteit: G. J. Spanjaard (68 pnt); 2e prijs J. Stouten (66 pnt); legpenning Nieuwe Leidse Courant voor 6 peren van één variëteit: J. Tegelaar (68 pnt); 2e prijs A. Hofman; 1ste prijs gevarieerd fruit: A. Cats (72 pnt); 2e prijs: J. Voskuil (69 pnt) wisselbeker Leidse Courant voor mooiste mand appels en peren: J. H Lepelaar (75 pnt). zuurstof toegediend waarna ze naar het academisch ziekenhuis werden gebracht. Het levensgevaar was toen spoedig geweken. Enkele uren later konden zij naar hun woning terugke ren. De oorzaak moet waarschijnlijk wor den gezocht in het vrijwel windstille weer, waardoor er bijna geen trek de (pas vernieuwde) schoorsteen v De slaapvertrekken liggen op de eerste verdieping boven de woonkamer, waar de kaohel brandde. Botsing op kruispunt Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vijf had op het kruispunt Morssingel RijnsburgersingelStationsweg een bot sing plaats tussen een auto en een brom fiets. De bromfiets werd bestuurd door een 17-jarige monteur die z'n vervoer middel nogal liet slingeren, doordat hy aan het stuur een tas met zes flessen bier had. De bromfiets reed tegen de auto aan, de bestuurder viel en moest met een bloedende hoofdwond naar een ziekenhuis worden gebracht Sportdag Rotogravure en Westerkwartier Zaterdag werd een grote sportdag ge houden door de speeltuinvereniging Westerkwartier en de Rotogravure. Om tien uur 's morgens begonnen de spelen voor de kinderen van 6 tot en met 10 jaar: eieren lopen, zaklopen, blokjes ra pen, koekhappen en rolschaatsen. Het was in het begin een beetje rommelig, maar de leiders slaagden er ten slotte in de zaak goed in handen te houden. 's Middags waren de groteren aan de beurt. Er was vooral veel belangstelling voor het ringsteken op de fiets. Er ren in totaal wel negentig prijzen te ons verlanglystje hebben staan voor dit uitbreidingsplan". Hfj wenste het De- stuur van de vereniging veel succes met zyn arbeid. Nog maar nauwelijks wapperde de door de heer Sannes gehesen ver ginsvlag in top, toen de muziekvereni ging „Trouw en Durf", die buiten de tuin stond opgesteld haar vrolijke tonen liet horen, de tuin opmarcheer de en daar tijdens de rondwandeling van de genodigden voor marsmuziek zorgde. In de kantine van Royal aan de Roose- veltstraat volgde een receptie die druk werd bezocht. Onder anderen sprak hier nog de heer D. Vylbrief, afgevaardigde van de N.U.S.O., het overkoepelend or gaan van Nederlandse speeltuinvereni- Hij wees op de „grote verantwoor delijkheid die de besturen der vereni gingen hebben, want behalve dat de tuinen speeltuinen zijn, moet er door de manier waarop met de kinderen wordt omgegaan, ook een opvoeden de kracht van uitgaan. Hij wenste niet alleen het bestuur van ,,De Vijf hoven" geluk, maar ook het gemeentebestuur. Van Poelgeest naar Zendingshuis TN DE morgendienst van" gisteren, in de Pauluskerk te Oegstgeest had de bevestiging plaats van ds. J. M. Hoekstra als predikant voor buiten gewone werkzaamheden in dienst van de Raad voor de Zending van de Hervormde Kerk. De bevestiging geschiedde door ds. J. C. Hamel, vroeger predikant van de Protestantse Kerk in net voormalige Nederlands-Indië, gedurende de oorlog reserve-legerpredikant o.m. in een aantal krijgsge vangenenkampen in Thailand en nu Evangelisch-Luthers emeritus predi kant te Deventer. Ds Hamel sprak naar aanleiding de tekst uit Galaten 5 25: „Indien wij door den Geest leven, laten wü ook dooi den Geest het spoor houden". Nadat de gemeente ds Hoekstra psalm III: 6 en 5 had toegezongen, beklom deze de kansel. Na het lezen van een gedeelte uit Mattheus 8 memoreerde spreker grote dankbaarheid de dag, 27 m 1943, waarop hij bü ds Hamel in gevangenenkamp bij 'n kampvuur belij denis des geloofs had afgelegd en hoe -.1 God nadien op wonderlijke wijze zijn leven had geleid. lolal M Bü K.B. is dr. F. L. Bastet benoemd tot gewoon lector in de faculteit der letteren onderwüs te geven in de klas^jeke archeologie. Dr. Bastet, die in 1926 te Haarlem geboren legde in 1946 het gymnasiaal staatsexamen A af, nadat hij in 1943 eind- H.B.S. had gedaan. De lector stu deerde klassieke letteren aan de Leidse Universiteit. In 1955 legde hij doctoraal af gevolgd door een studiever- blijf in Rome en op Kreta. In 1958 promo veerde hy cum laude op een proefschrift getiteld: „De datum van het grote hypo- gaeum bij de Porta Maggiore te Rome". In 1956 als assistent bij de archeologie in dienst van de Leidse Universiteit getre den, doorliep dr. Bastet verschillende we tenschappelijke rangen. Sedert 1963 is hy wetenschappelijk hoofdambtenaar. Bü K B. is dr. J. A. Meilink benoemd tot lector in de faculteit de- geneeskunde om onderwüs te geven in de medische stra- lenfysica. Dr. Meilink, die in 1918 te Haarlem is geboren, volgde het gymnasiaal onder- wys in zijn geboorteplaats. Vervolgens studeerde hij natuurkunde te Leiden en de gemeente-universiteit van Am sterdam. waar hij in 1943 het doctoraal aflegde in 1948 promoveerde de lector tot doctor in de wis- en natuurkun- Leiden op een proefschrift getiteld: .Transportverschijnselen in vloeibaar helium II". Sedert 1949 is hij verbonden de afdeling röntgenologie te Leiden aanvankelijk als conservator, na 1958 als wetenschappelük hoofdambtenaar A. Te- werd hem opdracht verleend om on- derwys te geven in de radiologie. Bij K.B. is dr. R. G. J. Willighagen be noemd tot gewoon lector in de faculteit der geneeskunde om onderwüs te geven in de pathologische histochemie. Dr. Willighagen, die in 1922 is geboren, studeerde medicijnen te Leiden, waar hij in 1954 het artsexamen heeft afgelegd. In datzelfde jaar trad hy in dienst var oathologisch laboratorium alwaar sinds januari 1962 werkzaam is als schappelijk hoofdambtenaar A. In 1958 is dr. Willighagen ingeschreven als specialist :-pathologische anatomie. Dr. Willig- hagen, die in 1960 met lof promoveerde :en proefschrift getiteld: „Histoche- oiisch onderzoek van de activiteit alkalische en zure fosfatase in normaal 1 in pathologisch veranderd menselyk eefsel", ontving in datzelfde jaar Z.W.O.-stipendium voor het bezoeken verschillende histochemische laboratoria het buitenland. Bü K.B. is prof. dr. W. Brand, buiten gewoon hoogleraar in de staathuishoud kunde der niet-Westerse beschavingsge bieden, benoemd tot gewoon hoogleraar. Curatoren hebben benoemd: mevr. mr. L. A. Barendsen—Cleveringa, assistente op arbeidsovereenkomst by de faculteit ier rechtsgeleerdheid, tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; Mevr. A. H. C. Mellesde Haas, arts. wetenschappelijk ambtenaar lc klasse in tijdelüke dienst bij de kindergeneeskun de. voor het tydvak 1 augustus 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze functie; Drs. J. P. H. G. Kien, wetenschappelijk ambtenaar op arbeidsovereenkomst bij de bibliotheek, tot wetenschappelijk ambte- ïaar in tijdelijke dienst; Dr. C. Beets, tot afdelingsdirecteur in ijdelijke dienst bij het Rijksmuseum var Geologie en Mineralogie. Met grote dankbaarheid dacht hü aan de ruim 10 jaar, die hU aan het vormings centrum „Oud Poelgeest" mocht ar beiden en aan de nieuwe taak die hem nu wacht by de Raad voor de Zending: als secretaris buitenland (inzonderheid met betrekking op de zendingsarbeid in Afrika) arbeiden. Kerk, de Vryz. Hervormden. Herv. Vrouwendienst, de secretarissen van de Raad voor de Zending, Mr. N. J. West- palm van Hoorn, voorzitter van het be stuur van Oud-Poelgeest, directie staf- en oud-stafleden van Oud-Poelgeest. Uit Leiden waren er vertegenwoordi gers van de Centrale Kerkeraad. van de Lutherse Gemeente en van de Oud- Katholieke Parochie. Landelijke verte genwoordiging: ds N. O. Steenbeek, Ned. Jeugdgemeenschap; ds A. de Haan. secr. Ned. Zendingsraad; prof mr W. F. de Gaay Fortman, Federatie van Vormings centra; vertegenwoordigers van Bijbel genootschap en Zending Broedergemeen te, terwül familieleden, kennissen en vyf vrienden uit de krügsgevangentüd op Java en in Siam de rü van belang stellenden besloten. De dienst werd besloten met het zin- geri van psalm 149 in de berüming van Guillaume ven der Graft. Begroeting Hierna werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid ds en mevrouw Roekstra in het Zendingshuis te gaan oegroeten. Wü merkten daar. evenals in ie kerk op, secretaris De Visser en wet houder Van der Voet als vertegenwoor- Jigers van het gemeentebestuur, afge vaardigden van de R.K. Kerk, de Geref.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3