Hoofdstraat Valkenburg behoeft dringend parkeerruimte s Raad van Lisse was gauw klaar met agenda Toestand aan Westeinde Hazerswoude vraagt om spoedig einde in Het baantje, film waarin het leven wordt betrapt Op haringfront nu weer meer normale situatie V.V. „ZwammerdanT bestaat in oktober 15 jaar IEUWE LE1DSE COURANT WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1963 Gemeenteraad sprak over vele zaken Gisteravond kwam de voltallige raad van Valkenburg in een twee uur purende openbare vergadering bijeeu om de vijftien punten tellende agen- af te handelen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van G.S. waarin werd meegedeeld dat er geen bezwaar bestaat tegen een uitgaaf van f 450.000 voor de bouw en inrichting van het nieuwe raadhuis, pits in de vaste financiering daarvan wordt voorzien. Eveneens was door t.S. besloten tot gedeeltelijke goedkeuring van het raadsbesluit tot aan- p van percelen grond in het uitbreidingsplan 't Joght. Burgemeester i der Have deelde mee, dat de notaris reeds druk bezig is de overdracht yan de percelen voor te bereiden. De heren G. van Leeuwen en Jac. Kor- ershoek werden benoemd tot lid van commissie tot het nazien van de ge- leenterekening 1962 en de rekening an het woningbedrijf van 1962/1963. Dat Valkenburg niet alleen op het ge- uitbreidingen met zijn tijd igaat bleek bij het voorstel tot wljzi- de leges, en precariover- rdëning. De tot dusver geldende tarie- dateerden van 1949. Gezien de sty. ingen van de materiaalkosten en de ilarissen bleek een herziening van de igesverordening nodig. Om dezelfde verwegingen werd voorg ld het ta- het vanwege de gemeente ten [hoeve van derden te herstellen wegbe- ekkingen te verhogen. Zonder lang te raten ging de raad hiermee akkoord en leges- en precariokosten tot land die gemiddeld 100 pet hoger kwa- „J dan de oude. Daar hert aantal lesuren gymnastiek de christeiyke lagere school werd «gebreid van 16 tot 20 uur per week '•frerd hiervoor een bedrag van f 930,— «raamd. Voor de aanschaf van gesohiedenis- nekjes, eveneens ten behoeve van de iristeiyke lagere school, werd een be- 660,25 beschikbaar gesteld. Parkeerterrein Na nog enkele hamerpunten kwam de orde de aanleg van een parkeer- sin aan de Hoofdstraat. Daar hei irkeerprobleem ook in Valkenburg een il gaat spelen, werd voorgesteld een arkeerplaats voor auto's in te richten ngs de Hoofdstraat, naby de Gerefor- eerde kerk. Hert bleek dat ter plaatse >n parkeerterreintje van omstreeks K) m2 zou kunnen worden aangelegd, de totale kosten naar raming bedragen. Hoewel de plaatse- ke verkeerscomimissie heeft gemeend afwyzend advies te moeten geven, _n uitgaande dat in- en uitrydende jto's het verkeer op de Hoofdstraat :n r zouden kunnen brengen, stelden W het plan toch voor. Dat de raad unaniem van oordeel was parkeerruimte moet komen ngs de Hoofdstraat, kwam by de be- ireking wel vast te staan. Zonder oeite kwam het voorstel er dan ook Wel werd het wenseiyk geacht at de parkeertyd beperkt zou worden, anders gemakkehjk deze par- eergelegenheid gaat zien als een stal- ngsplaats. Verder meenden B en W dat dit slechts jn begin zou zyn; men wil langs de oofdstraat verschillende parkeerplaat- n of -stroken maken. Waar deze moe- n komen is voorshands nog een vraag. Er werd aan de Algemene Speel- linvereniging Valkenburg een subs«- e toegekend ten bedrage van f 500,— oor het aangaan van een lening van 3000,voor aankoop van een glij. Oprichting van afdeling tafeltennis In 'het B.B-Iokaal Jcwam de Sportver- igirug „De Valken", afdeling tafelten- eerate ledenvergadering bij- De agenda over deze oprichtings- idering bevatte onder meer: Goed- .jng huishoudelijk reglement, goed- .rinig begroting 1963/64 en verkiezing afdelingscommissie en wedstrijd. De heer J. Makkes, voorzitter van de -eniging „De Valken", spnak een WelkomstwoordIn februari 1963 is reeds it begin gelegd; aan de initiatiefnemers :rd darik gebracht voor het vele voor- reidende werk. Het tekort aan zaal- 1 een der grootste proble- Voorlopig heeft men „beslag" kun- leggen op de kleine zaal van het „zpshuis, waar twee speeltafels kunnen lorden geolaatst. Vooral 't aantrekken de jeugd heeft de volle aandacht i de vereniging. Momenteel zijn er 19 senioren en 3 Als trainer ral optreden de- Vermond uit Leiden. Tot voorzitter van de nieuwe afdeling _l gekozen de heer Alb. Vissctoer. Mevr. Jongbloed-v. d. Heyden is se- taresse/penningmeesteresse geworden .wij de heer A. W. Schaap als lid aan e afdelingscommissie werd toegevoegd, rijdsecretaris is de heer A. H. van en de heren J. P. de Jager en P a zijn leden van de wedstrijdcom- Heden (woensdag 18 september) al de eerste trainingsavond worden ge- Vrouwenbond afdeling Valkenburg van de Ned. .risten-vrouwenbond houdt vanavond r de zaal bij de Herv. kerk de eerste 130iergadering in dit seizoen. Mevrouw C Groot Enzerink-van der Tas uit Maas- verzorgt een boekbespreking over heilig gewaad" door Agnes Turh- (all. Aanvang 7.45 uur. Spreekbeurt ;Voor de Hervormde Evangelisatie hoopt Hovius van Dordrecht morgen om in zaal De Vries te Valkenburg (en spreekbeurt te vervullen. baan, klimhek en twee wippen, af te lossen in zes jaar. rente 4 pet, had het bestuur tevens verzocht een garantie voor de tijdige aflossing en rentebe taling te verlenen. Gezien de gezonde financiële basis der vereniging, de waarde der bezittingen en het grote nut voor de jeugd, werd ook deze garantstelling verleend. Nog geen cel De burgemeester deelde mee. dat men van de zijde van de PTT bericht had ontvangen, dat men in Valkenburg nog niet tot plaatsing van een telefooncel kan overgaan. Eerst als een redeiyke opbrengst wordt verwacht en men niet meer met materiaalgebrek heeft te kam pen, zal dit gebeuren. - Enige tyd geleden bestonden er plan nen om over te gaan tot verkoop van gemeentewetwoningen aan de bewoners Door vèrschillendé omstandigheden kon dit niet doorgaan. De heer Jac. van der Meü vond het wel vreemd dat de gega digden hiervan niet op de hoogte waren gesteld. De burgemeester moest dit toe geven en zegde toe dat dit alsnog zou gebeuren. Wel was ondertussen gebleken dat men een drietal gegadigden misschien toch nog gelukkig zou kunnen maken. De heer Poot vond dit wel een vreemde situatie, daar het erop begint te ïykei dat bepaalde mensen worden bevoor recht. Burgemeester zette uiteen, dal dit niet zo mocht worden opgevat. Over wegingen van ,.Den Haag" spelen in deze ook cm rol. lisse Competitiewedstrijd vissen De visclub „AdVendo" te Lisse hield de vijfdie competitiewedstrijd in het ka naal, met prachtig weer. De vangst was echter niet best. Na twee maal 1M> uur werden de volgende vissen in totaal ge vangen; 1. Jac. van Diest 1023; 2. J. van Noort 6—20; 3. G. 't Hort 14—19; 4 Tli. Slobbe 48; 5. A. van Brienen 47; 6. E. Broekhof 27; 7. R. van der Zaal 25; 8. P. F. Scheepmaker 34; 9. J. Mens 23; 10. J. Broekihout 23; 11. F. van Dijk 1—2;. 12. R. de Vos 1—1; 13. G. van Es 0—0. De grootste brasem werd ditmaal ge vangen door de 'heer J. van Noorrt. De heer De Haas werd indertyd be noemd tot bestuurslid van de Stichting Dorpshuis. Het bevreemdde hem nu. dat hij hiervan nog niets had gemerkt. Ook in dit geval nam de burgemeester de schuld op zich daar men had verge ten deze benoeming aan de Stichting Dorpshuis te melden. Het feestterrein wordt nu al enkele jaren achtereen aan de heer Melle de Vries verpacht. Dit jaar voor f 1200,— De heer Poot was tot de ontdekking ge komen dat de heer De Vries door onder verhuur ruim 100 pet winst maakte en vond dat dit toch wel al te veel was Hiermee was men het volkomen eens en men zal dan ook trachten door be paalde condities hieraan een eind te lisse Donderdagavond, 8 uur, Christen-Vrou wenbond in Salvatori. Donderdagavond 8 uur in KAB-gebouw Lisse. vergadering met dierenfilm van de afd. Lisse der Dierenbescherming. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Oude Blauwband" hield met 55 vogels in deel name een wedvlucht vanaf St. Ghislain. 209 km. De snelste duif vloog 1000 meter per minuut, de laatste prijsduif 846 me ter. De uitsltg is als volgt; Th. van der Ploeg 1, 8. 13; R. Schaap 2. 9. 11; T. de Gans 3. 4. 10, 12, 14; H. de Butter 5; J. de Borst 6, 7. Er staat nu nog een korte vluc.it van 90 km op het programma, waarna de vogels hun „winterslaap" in- De postduivenvereniging „De LAicht- kiievers" hield eveneens een wedvlucht vanaf St. Ghislain met 160 vogels in concours. De eerste prijsduif vloog met 1001 meter en de laatste prysdudf met een snelheid van 934 meter per minuut. De uitslag is als volgt: K. van Diest 1. 4. 9, 13. 16. 22, 23. 25. 27. 31; H. van Kesteren 2. 3. 8. 29; Jac. van Es 3. 7. 12. 20; M. de Vreugd 6, 11; C. van der Laan 10; Ohr. de Bruin 14: J. Duivenvoorden 15, 18, 23; B Roodenbung 17. 21. 26, 30; Th. de Haas 19. 24; P. Bensee 32. Provinciale Waterstaat heeft bepaald dat op rijksweg 8 (o.m. tussen Haarlem en Leiden) buiten de kommen van de gemeenten per 20 septem ber een maximumsnelheid gaat gelden. Dit bleek tijdens de gemeente raadsvergadering van Lisse, die gisteravond werd gehouden. Burgemees ter De Graaf achtte dit van groot belang voor het buurtschap De Engel. De raad besloot een verplichte halve- dag-sluiting voor sigarenwinkeliers op woensdagmiddag vast te stellen. De woensdagen vallende in weken van fees ten, vallen hier buiten. De raad stelde de vergoeding voor het vakonderwijs voor het bijzonder en het uitgebreid lager onderwijs vast en kocht grond aan van de familie Van Grieken voor verbieding van het trottoir aan de Heereweg bij de nummers 84 en 85. De heer G. van der Berg vroeg zich af of de royale houding van deze familie ook iets te zeggen zou hebben tot enkele eige naars van gronden tussen De Engel en de Beekbrug, die bij de aanleg van een wan delpad niet willen" meewerken. Ook de heer G. C. van den Aardweg (kvp) stelde de familie Van Grieken tot voorbeeld. De Esso mag een service-station laten zetten bij de te slopen molen van de firma Beelen aan de Grachtweg. Voor het plaatsen van opstallen gedurende 25 jaar betaalt de Esso f 75.000; voorts betaalt de Esso als belanghebbende bij de verdere ontwikkeling van het rondom liggende gebied aan de gemeente Lisse als tegen prestatie f 300.000, welk bedrag aan de reserves voor de demping van de haven wordt toegevoegd. Het tweede gedeelte van de demping zal in 1964 een feit wor- De leden van de woonruimtecommissie werden herbenoemd. Bij de rondvraag vroeg, dokter Bet (kvp) wanneer er een lijkenhuisje komt; de burgemeester zei dat B. en W. al be sprekingen voerden met Huize Pius. De heer C. van den Aardweg (kvp) vroeg of er m dePo^lpolder ook huizen van het TNE ergernis van de bewoners van het Westeinde te Hazerswoude wordt- dagelijks groter. De voor naamste klacht is wel of er dan helemaal niets kan worden gedaan voor een afdoende veiligheid. Nu men is overgegaan tot het graven van sleuven langs de weg, waarin de restanten worden gedeponeerd van het oude paardenpad, dat zich in het midden van het oude weg dek bevond, is het gevaar'nog gro ter geworden, daar deze gaten bij avond niet eens zijn verlicht. Wel zijn er tonnen geplaatst en staat op een van die tonnen een lan taarn, maar die is lek en heeft nog nooit gebrand. Daar komt nog bij. dat de straatverlichting om de andere lantaarn brandt. Men kan zich dus wel voorstellen welk een abnormale toestand hier is ont staan. De uitvoering schiet overigens niet erg op. Er werken maar wei nig mensen aan. Had men maar het oude wegdek laten zitten en het werk in etappes uitgevoerd, zoals de afspraak luidde, zo wordt gezegd. De hygiënische toestand laat eveneens te wensen over. De op gestuwde bagger verspreidt vooral in deze warme periode een on dragelijke stank. De hierbij geplaatste foto geeft een beeld van de hoeveelheid ge storte grond die nu voor het groot ste deel in de vaart is weggezakt. Kortom: de algemene opinie in het dorp kan onmogelijk deze me thode van werken goedkeuren, zo zeggen de Wesleinde-bewoners. Ook zijn er klachten over een toe nemend aantal ratten. Een andere klacht: kinderen die per fiets naar school gaan, komen herhaaldelijk met lekke banden thuis. Het is, naar de bewoners menen, nu toch wel de hoogste tijd dat drastische maatregelen worden ge nomen om deze ongezonde ont wikkeling te keren. goedkope type mogen komen zoals in Fynaart. De burgemeester dacht dat dit wel niet het geval zou zijn. In de toe lichting van de begroting 1964 zal hier over nog worden gerept. Nationale pluimvee- en konijnenexpositie Op de dinsdagavond In gebouw „Sal vatori" te Lisse gehouden vergadering van de Pluimvee- en Konijnensportver eniging „Lisse en Omstreken" mocht voorzitter. N. J. DoL een aantal nieuwe leden voorstellen. De vereniging blijkt in een grote behoefte te voorzien op het gebied van de vrije-tijdbesteding. In de cember wordt een grote nationale ten toonstelling gehouden. Daarvoor heeft men de beschikking gekregen over de prachtige nieuwe hal van Holland's Bloembollenhuis (HOBAHO), een unieke zaal voor een dergelijke tentoonstelling. Organisator van deze tentoonstelling is de heer K. van der Spek. Ter vergade ring deed hij een beroep op de leden hem by de organisatie te helpen. Een goede taakverdeling werd opgesteld en leden benoemd in commissies. Van vele zijden komen toezeggingen binnen voor ere- pryzen. De verenigingen uit Aalsmeer, Heemstede en Nieuw-Vennep komen „en bloc" met hun dieren naar Lisse. Voorts wordt a.s. zaterdag (21 sept.) in de. bollenschuur van de firma J. J. Bos aan de Achterweg "een grote tafel keuring gehouden waarvoor reeds 100 konynen en een groot aantal hoenders werden ingeschreven. Het bestuur stelt mooie prijzen beschikbaar. Aanvang half twee. Een drietal beroepskeurmeesters zal de dieren keuren. Voor de jeugd is een aparte medaille beschikbaar gesteld. Chr. Bond van Bejaarden De afdeling van de Chr. Bejaarden- bond, voorzitter de heer A. van 't Voort, hield een bijeenkomst in gebouw „Sal vatori". Secretaris M. W. van der Wel deelde mede dat de afdeling thans 40 le den telt. Op 15 oktober a.s. komt men weer bijeen ter bespreking van verdere activiteiten- in de a.s. wintercampagne. Jongen aangereden Een dèrtienjarige zoon van de Jamilie v. d. E. uit de Stationsweg stak met zijn fiets de Heereweg over doch lette niet op een vrachtwagen, waarvan de bestuurder een aanrijding niet kon voorkomen. Met •erwondingen en een hersenschudding Filmclub Alphen aan den Rijn (Van onze filmredactie) f ISTERAVOND draaide in het Nutsgebouw voor de Alphense Filmclub II Posto (Het baantje). Deze Italiaanse film is geen rolprent die mil joenen heeft gekost en toaaraan sterren met klinkende namen hun mede werking hebben verleend. Regisseur Ermanno Olmi schreef zelf het draai boek, nam de film zelf op met -een eenvoudige Harriflex-camera en door dat hij als spelers gewone mensen uit het dagelijks leven gebruikte, had hij voor de produktie maar ongeveer f 180.000 nodig, voor het vervaardi gen van een film een uitzonderlijk laag bedrag. En wat heeft hij nu met deze bescheiden middelen uit de montagekamer weten te toveren Een meesterwerk, dat niet onderdoet voor de beste vruchten van het neo realisme. Olmi is thans dertig jaar en voordat j aan de filmploeg van Edisons elek trische industrie te Milaan werd ver' bonden, begon hij zijn loopbaan in dat bedrijf als klerk. Hij herinnert zich die tyd nog als de dag van gisteren en heeft hem teruggegroepen in zijn eerste speel film. Zyn rol wordt gespeeld door een tienjarige jongen, die op het ogenblik ook inderdaad bij dat bedrijf werk- lam is. Het knaapje staat aan het begin de film voor een soort examen, waarbij zal v/orden uitgemaakt of hij het voudige baantje al dan niet krijgt. Dat is een belangrijk ogenblik in zijn leven. De toestanden op maatschappelijk gebied zijn in Italië heel wat minder gunstig dan hier en een vaste betrekking betekent beveiligd-zijn tegen het spook van telkens opdoemende werkeloosheid. Scherp i is bestaanszekerheid een mooi ding. - om in de geestdodende sleur saai kantoorgebouwtje gelukkig le zijn. valt niet mee. De jongen kijkt zijn ogen uit. Hij is een scherp waarnezno en ziet de triestheid, die het leven van de mensen in zyn omgeving kenmerkt De ontmoeting met een aardig meisje geeft wat fleur aan zijn verbl'.if tue.:-n fin kantoormuren, maar wanneer zn op oen feestje van het bedrijf niet ver schijnt. zit er ook voor hem niet veel anders op dan mee te doen aan d® holle pret van zijn collega's. Ja, ja, de eerste schreden op de maatschappelijke ladder zijn gezet. Hoe zal het onze vriend vergaan De film eindigt met dit vraagteken, maar intussen heeft regisseur Olmi de toeschouwer in aanraking ge bracht met een hele rij mensen zo als we ze in het dagelijks leven ont moeten. Hij toont hen ten voeten uit. ongenadig en volkomen naar de wer kelijkheid. Daarin schuilt het knap pe van deze film, in dit observatie vermogen en de kunst het waarge- nomene zo volmaakt ongekunsteld in beeld te brengen. isserijgolfjes A LLE tekenen wijzen erop, dat het met de haringovervloed voorlopig is gedaan. De vangsten lieten maandag alles te wensen over. De VL 153 Liesje en Rutger deed een trek van 20 kantjes en was daarmee een witte raaf. De meeste andere schepen moesten met heel wat minder genoegen nemen. Schipper Varkevisser van de KW 144 Cornelis den Duik stak zijn teleurstelling over de vergeefse jacht niet onder stoelen of banken. De drukte van de vorige week was volgens hem ook niet alles, maar om hele maal niets te vangen is nog erger. Dinsdagmorgen liep de IJM 26 's-Gra- venhage met 1000 kisten en 500 kantjes de IJmuider Vissershaven binnen. Dit schip voegde zich by de vele vaartuigen die nog op een losbeurt lagen te wachten Toch begint men er nu aardig doorheen te raken. Dinsdag werden een kleine 10.000 kisten in de hallen gezet. De vis- meelfabriek die maandag had laten we. ten voorlopig geen haring meer te kun- nen afnemen, bleek inmiddels nog een paar gaatjes te hebben gevonden, zodat er nog 4000 kisten opgehouden haring konden worden afgevoerd. Deze gunstige beslissing deed het „haringleger" opge lucht ademhalen want als deze haring zou biyven staan was het leed niet te overzien geweest. Weliswaar zyn ook dinsdag de havenarbeiders tot zeer laat in touw geweest, maar men smaakte in ieder geval het genoegen dat het einde in zicht komt. Natuuriyk onder het voor behoud dat er opeens niet een tweede haringbom springt, anders moet men van vorenafaan beginnen. Hoewel er zich de laatste acht dagen wel eens stagnaties hebben voorgedaan biykt IJmuiden toch heel wat haring aan te kunnen. Er moest wel den geïmproviseerd, maar tenslotte heeft men toch de haringvloed aardig in be dwang weten te houden. Deze optimis tische kyk wil echter helemaal niet zeg gen, dat alles volmaakt is geweest. Er zyn regiefoutjes gemaakt, sommige me despelers vielen af en toe uit hun rol. maar over het algemeen kan men trots zyn op wat ondanks vele moeiiykheden toch nog is bereikt. Als men een paar dagen betrekkelyke rust heeft gehad, staat iedereen weer klaar om een nieuwe haringexplosie op le vangen. Men heeft dan kunnen leren van de fouten van nu. Vandaag aan de niarkt In IJmuiden voerden 35 vaartuigen 12.000 kisten vis aan, waarvan 1400 kis ten schelvis. 560 kisten wyting, 60 kisten gul en kabeljauw, 9050 kisten haring. 140 kisten makreel, 320 kisten schol, 20 kisten tarbot. 260 kisten diversen. 800 stuks styve kabeljauw en 3500 kilo tong In Scheveningen In Scheveningen werden 200 kisten schelvis, 180 kisten wyting, 40 kisten gul en kabeljauw, 4000 kisten haring. 80 kisten makreel. 70 kisten schol en 300 kilo tong. i De vijftienjarige jongen, die de hoofdrol speelt in de film Het baantje. Gelukkig wordt Olmi niet cynisch en wreed. Hij verheft zich niet boven rlie alledaagse mensen, maar is kennelijk be wogen met hun lot. Daardoor is zijn film niet wrang. Een speelse humor geeft het verhaal iets opgewekts, maakt dat men de toekomst van de jeugdige hoofdrol speler ondanks alles niet al te somber Morgenavond wordt een tweede ver toning gegeven. lisse Ryks Middelbare Tuinbouwschool Voor de nieuwe cursus van de RMTS te Lisse werden de volgende leerlingen toegelaten: Klas la: B. van der Aart, Heereweg 375. Lisse; A. Bakker, Joubertstraat 92. Den Helder; N. Barnihoorn, Quarles van Uffordstraat 14, Noordwijk aan Zee; M. Bos, Achterweg 42. Lisse; N. Breedveld, Maartensdijklaan 562. Den Haag; W. v. Dis. Kadedijk 120. Fynaart (N.B.); W. Heemskerk. Zilkerbinnenweg 2a, De Zilk; L. Hoogervorst. Westeinde 63, Noordwijkerhout; A. Kamp, Dorpsstraat 11, Winkel (N.H.); Th. Koppens. MeÜ6 Stokelaan 788. Den Haag; G v. Lange- raar, Bijweglaan 10, Bennebroek; M. van der Linde. Voorhouterweg 4. Rijnsburg; A. Lommerse. Nieuwe weg 11, Hillegom; T. van der Meer. Wilhelminastraat 42, Noordwijk-Bir.nen; N. Passohier. Prins Bernhardstraat 36, Noordwijk aan Zee; J. Schoorl. Tulpenstraat 25. Lisse; J. Vink. Haarlemmerstraat 78. Hillegom; J. van der Vlugt, Teylinigerlaan 49. Sas- senheim; G van Went, Wilhelminastraat 28. Noordwijk-Binnen; Klas lb: R Alkemade. Piokéstraat 72. Noordwijk-Binnen; P. Apeldoorn. Heren weg 13b. Egmorvd-Binnen: J. van Bakel, Wiekenplein 11. Heemstede; P. Bakker. Nanne Grootstraat 2. Enkhuizen; P. Bee len. Limburglaan 10. Heemstede: K. van der Bent Bngelselaan 16. Voorhout; H. Broekhuizen. Heereweg 61, Lisse; W. van Dis Cz.. Kadedijk 18. Fijnaart (N.B.); J. van Dijk. Elsbroeklaan 5. Hillegom; A. van Haaster. Zilkerduinweg 371. De Zilk; H. ter Hofstede. Buitenruststraat 9. Voor burg: A. Hommes, Kennemenstraartweg 343. Heiloo; H. Lindhout. Herenweg 27, Noordwijk; J. Niesten. Kleine Houtweg 17, Beverwijk; G. Nieuwemhuds. Heere weg 1. Lisse; A Rot, Utreohtlaan 27. Heemstede; C. Ruigrok. Quarles van Uffordstraat 49. Noordwijk aan Zee; A. de Ruiter, Noordlandseweg 64, 's-Gra- venzande; J. van der Salm, Zuiderleid- sestraat 15. Hillegom; B. de Vlieger, Hoofdweg 1497. Abbenes; Zandber gen, Zilkerduinweg 333, De Zilik. emigranten Ds K. Schouten. Geref. predikant al hier. vertrekt deez week met de „Rijn dam" naar Canada voor de geestelijke venzorging van aan boord zijnde emi granten. Ds. Schouten hoopt zaterdag 12 oktober weer terug te zyn. Tweede Jeugdouderllng De Kenkeraad der Herv. Gemeente te Lisse heeft tot tweede jeugdouderling benoemd de heer P. van Donge, Van Speijkstraat 65. die deze benoeming ook heeft aangenomen. Fotoclub De fotoclub „Bloembollenstreek" komt vrijdagavond om 8 uur voor het eerst bij een in de filmzaal van het Lab. voor Bloembollenonderzoek te Lisse. De in het vorig seizoen uitgeschreven wedstrijd in vakantie-dia's wordt dan gehouden. voetbalvereniging Zwamraerdam gehou den. In _zyn openingswoord herdacht voorzitter J. 't Hart het overlijden van een der mede-oprichters van de club. dc heer J. M. Uittenbogaart. Uit het jaarverslag van de secreta bleek, dat het aantal leden opnieuw gedaald. Had men op 1 aug. '62 102 leden, op 1 aug. '63 was dit verminderd tot 92. De gemiddelde prestaties van c elftallen Is daarentegen vooruit gegaai Uit de vele cijfers, die werden voorge lezen, bleek, dat de elftallen meer doel punten hebben gemaakt en minder tegendoelpunten kregen te incasseren. Het verslag van de kascommissie, be staande uit de heren B Bijma en A Verschuur, liet. geen wanklank horen. Alleen vroeg men zich af of er niets kan worden gedaan om de schijnwer pers van de verlichting te beschermen, daar ze, soms per ongeluk, soms me kapot worden geschoten. De i zitter zei. dat dit hoofdzakelyk komt door de zwakke porseleinen fitting. De kapotte lampen worden vervangen door lampen met bakelieten fitting. Onkosten blyven er echter omdat deze lampen beperkt aantal branduren hebben. i nieuwe kascommissie bestaat uit de heren A. Verschuur, J. Wortman H. Uittenbogaart. Het jaarverslag de penningmeester was zeer gun stig. De inkomsten over het afgelopen boekjaar bedroegen f 3090.31 en de uit gaven f 1637.08. Het batig saldo is dus f 1453,23. In kas is nu f 2909.99 Het punt, dat de minste tijd in beslag am, was de bestuursverkiezing. Aftre- BVRGERVEEy Chr. Plattelandsvrouwen Het bestuur van de afdeling Noord- holland van de Christelijke Plattelands- vrouwenbond ral woensdagavond eer vergadering houden in het dorpshuis „Marijke"; aanvang half aoht. Het doel van deze vergadering is het oprichten van een afdeling van de Chr. Plattelands vrouwen Bond te Burgerveen. Tydens deze bijeenkomst zal de bonds presidente. mevrouw A. Vernietde Rui ter, spreken over haar reis naar Israël, toegelicht met dia's. benthuizen Burgerlijke stand Ondertrouwd: Jacob de Ruiter. 24 jr en Martina Wilhelmina Bregman. 21 jr LE1MUIDEN Gev< Bruine portemonnale, witte dames handschoen. slinger van trekker, snel binder, dozen met elektrische apparaten te weten: 2 groepenkasten, 1 schakelkast. 1 klemmenkast en 1 doos armaturen; Jon gensjasje. Inlichtingen bij de rykspolitie te Lei- HAZERSWOUDE Schaaknieuws Met de wedstryden voor de onder linge competitie is weer een begin ge maakt. Al de eerste avond werd er aan de borden hard gestieden voor de volle winst. Kampioen M. J. Ravens berg oogstte hert grootsste succes, door reeds in de eerste avond 2 partijen tegen B Vreugdenhil in winst om te zetten. Waar- schynlijk putte hij inspiratie uit de hem deze avond overhandigde wisselbeker. Gedetailleerde uitslagen: J. J. v. d I NeutA. Huisman 1—0, H. MerbisJ. de Bruin 01, J. A. VosJ. v. d. Haven 10, B. C. PootP. C. Helmus 10, M. Het voorlaatste punt op de agenda was: „Wat verder ter tafel komt". Een zeer vaag begrip! Dat was het niet meer toen de secretaris een prachtig verslag voorlas over de afgelopen 15 jaar. ZW bestaat in oktober nl. 15 jaar. Op dit feit willen we t.z.t. nog terugkomen. Nu men toch eenmaal in een feeststemming was, ging men daarmee door. De heer G. v. Zwieten, eerste-elftalspeler, is reeds 15 jaar lid. Voor dit feit kreeg hij een mooi jubileumvaantje. Een zelfde vaantje kreeg de jeugdige Dik Broek- hoff, voor de vele vrije tijd die hij op offert om het terrein te onderhouden. alphen aan den rijn Directieschip voor Verolme Scheepswerf De Vries Lentsch N.V. heeft gisteren een motorschip te water gelaten, bestemd voor de directie van de scheepswerven Verolme. Directeur Ver olme met echtgenote en de andere di rectieleden waren daarby aanwezig. De negenjarige kleindochter Erika verricht te de doopplechtigheid. De lengte van de boot. die Ingrid werd genoemd, is bijna 18 m, de breedte ruim 4 m. Ingebouwd is een dieselmotor van 160 pk. Sfeer m 't gezin De Nieuwe Leidse" er WOUBRUGGE Gezellige kinderspelen Mede dank z.y het ideale zomerweer werden dinsdagmiddag de uitgestelde kinderspelen, die op het sportveld als nog werden gehouden, een groot succes. De schooljeugd deed enthousiast mee om één der fraaie pryzen te bemachtigen waarbij ook vele moeders van hun be langstelling biyk gaven. Na spannenc'e wedstrijden werd de uitslag Meisjes 6 en 7 jaarBlikjeslopen 1 Cora Walraven, 2 Ike van Oostende, 3 Lia Willemse, 4 Marja Noordam. Blokjesrapen: 1 Marleen den Hertog, 2 Anneke van Wageningen, 3 Ria Buite laar. 4 Janny de Blanken. Meisjes 8 en 9 jaar: Wasophangen 1 Ria de Blanken, 2 Nelly Slingerland, 3 Tilly Windhorst, 4 Cora Verzaal. Zaklapen: 1 Coby Rietveld. 2 Meinsje van 't Wout, 3 Anja Verzaal, 4 Janme van Straalen. Meisjes 10 en 11 Jaar: Bal op racket: 1 Ina Uit den Boogaard, 2 Suze Verhorst, 3 Marijke Boutenbal, 4 Sarolta Schyf, Verkleden: 1 Guusje van Delft. 2 Corrie Brunt, 3 Elly van Luiing. 4 Willy Brunt. Jongens 6 en 7 jaar. Handen en voe ten lopen: 1 Kees Jan van Heusden, 2 Edward Pieterman, 3 Arjan Boutenbal, 4 Jaap van Raad. Kruiwagenrace: 1 Dies Windhorst, 2 Ge rard Windhorst, 3 Nico Verdoes 4 Addia Pieterman. Jongens 8 en 9 Jaar: Grabbelton: 1 Wim Bil, 2 Bas Boutenbal, 3 Kees Kroon, 4 Nic Ma; Zaklopen: 1 Jan de Boer, 2 Loek van der Heyden, 4 Cor Winkel. Jongens 10 en 11 Jaar: Drlbbelspel met bal: 1 Kees Boer. 2 Dirk Roosemalen, 3 Klaas Grandia, 4 Cor Slingerland. Hindernislopcn: 1 John Pieterman, 2 Teun Schyf, 3 Dirk Kroon. 4 Jan Ves ting. Alle kinderen ontvingen na afloop nog een geschenkje. De kinderspelen voor - I 0,0 Jeugd van 12'4 jaar zullen nu wot- L Ravensberg—B^VreugdenihjM—0, Jac. den gehouden op vrijdag 20 september 'ÈM f' op de speelplaats van de christ. nat. I school. Aanvang 6 30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11