Edisonprijs Pierre o.a. gaat naar Monteux Mr. Toxopeus sloot Staten-Generaal Derde predikantsplaats Hervormde Gemeente LlEUWE LEIDSE COURANT Frans Brüggen, Gré Brouwenstijn en Guus Hermus ook onderscheiden De Edison-prijzen zijn eruitVrijdagavond 4 oktober op de Grand Gala du Disque in het Amsterdamse Concertgebouw zullen de vermaarde beeld jes uitgereikt worden aan de makers van de beste grammofoonopnamen in de sector van de serieuze muziek en zaterdagavond 12 oktober krijgen de winnaars van de „populaire Edisons" hun onderscheiding op de Grand Gala du Disque in de Scheveningse Kurzaal. Zo nu en dan heeft men al een glimp I kunnen opvangen van wie wèl en wie niét de prijs zou krijgen, en in de sec-' tor van de populaire muziek schijn«t het hard te zijn toegegaan. 1 Welnu in de „klassieke sector" zijn dertien Edisons toegekend door de jury. bestaande uit onze muziekredactrice, mevrouw dra- H. E. Kokeevan den Berge, en de heren Jan de Kruyff, Cor Molenbeek, Klaas A. Posthuma en Cees van Zwol. Er zijn ongeveer 250 platen, ter beoordeling ingezonden door de bij] de CCGC aangesloten grammofoonpla-1 (tenmaatschappijen en om een logische] jindeling van het uitgebreide repertoire pïogelijk te maken zijn de platen in 9 Categorieën ondergebracht in plaats van vijf, zoals eerst gebeurde. Bovendien [kreeg de jury nu ook de afdeling lite ratuur en toneel ter beoordeling. Hier zijn de prijzen: In de hoofd groep instrumentaal werd voor de afd. KATWIJK AAN ZEE Firma Gesink thans Corn. Kuijt Zaterdagmorgen is het meer dan tach- symfoniemuziek met solisten de iig jaar oude bedrijf van de firma Gesink, name van Tsjaikowski's Eerste Piano- Havenstraat 2 te Katwijk aan Zee) over- concert door Svjatoslav Richter en de jedragen aan de heer Corn. Kuijt. Dit (gebeurde door een hamerslag op het (aambeeld door de heer J. A. Gesink (die met zijn broer J. W. Gesink veertig [jaar in dit bedrijf werkzaam is geweest De heer J. A. Gesink sprak de hoop uit, dat het bedrijf op dezelfde wijze ■zal'worden voortgezet en dat dc opvolger jveel zegen op zijn werk zal ontvangen. (Hij haalde tal van herinneringen op. I De heer Kuijt dankte de heer Gesink voor de manier waarop deze hem terzijde heeft gestaan. Voorts werd het woord (gevoerd door de heer De Witte en ds [P. Moerenhout. Zes wijkavonden dit winterseizoen Allerlei kerkelijke arbeid die in de zomermaanden heeft stilgelegen, kamt weer op gang. In het wijkgebouw naast de Oude Kerk zal de wijkgemeente Zuid- mtt zes wijkavonden houden. Op woensdag 9 oktober hoopt ds. A Vink een onderwerp to behandelen. Don derdag 14 november zal ds. H. Pol uit Werkhoven, voorzitter van de interkerke lijke Morgenlandzending, vertellen over [zijn deze zomer gemaakte reis naar het [Midden-Oosten. Zijn causerie wordt toe- jgelicht met behulp van door hemzelf ge- ;maakte dia's. De derde avond, vrijdag 20 december, zal een kerstbijeenkomst zijn. Die dag [hebben de bejaarden 's middags [kerstfeestviering in de Oranjezaal. De vierde avond, donderdag 16 januari, hoopt ds. J. J. Poldervaart uit Scheve- ningen te spreken over: Geloofszekerheid. Op donderdag 20 februari is het woord aan ouderling P. van Duijvenboden met als onderwerp de Nederlandse geloofs belijdenis. De laatste avond, op woensdag 25 maart, zal ds. Van der Berg uit Leiden een lijdensmeditatie houden. Wiener Symphoniker onder Herbert Karajan (DGG) bekroond. In de categorie symf. muziek zonder solist werden twee Edisons toegekend nL Pierre Montcux voor zijn opname met werken van Ravel Debussy (Decca) alsook posthuum aan Bruno Walter de opname van Mahler's 9e Sym fonie (CBS). Helmut Winschermami krijgt de Edison voor zijn solospe' (hobo) voor zijn directie in Bach's cort- viool, hobo en strijkorkest (Cantate). In de categorie kamermu ziek werden twee platen bekroond: de opname van de blokfluit-sonaten Katwijkers spelen thuis goed: 36-3 De vier thuisspelende elftal len van Katwijk hebben de schaarse toeschouwers zaterdag middag op liefst 36 doelpunten getracteerd. De tegenstanders van de elftallen konden daar slechts drie treffers tegenover stellen. Bij Katwijk'3 was G- Spierings weer van de partij en met drie treffers had hij een werkzaam aandeel gehad in de 5—2 overwinning op Hazers- woudse Boys 5. Katwijk 7 klopte l VVSB 3 met 11—0. Dc topscoxe l was voor de junioren A van Kat- wijk, die met 131 de baas ble- l ven over de A junioren van Rouwkoop. De Katwijkse mid- l voor was hier met zes doelpun- ten de held van de dag. Ten slotte stuurden de B junioren van Katwijk Ter Lccde B met een 70 nederlaag naar huis- VOETBAL Leen Aandewiel is uitgespeeld Leen Aandewiel. de bekende rechts half van Quick Boys. houdt op met voet- ballen. Echter allesbehalve uit vrije wil. In de derde minuut na de hervatting van de wedstrijd tegen IJselmeervogels werd hij bij een botsing met linksbinnen Handel, uitgevoerd door Frans Bruggen blokfluit. Gustav Lconhardt cembalo en Anner Bijlsma cello (Telefunken). als ook de opname van de 2e en 3e Viool sonate van Brahms door Henrijk Szeryng en Arthur Rubinstein (RCA). In de categorie solorecitals kreeg Pierre Fournier dc onderscheiding voor zijn opname van de 3e en 4e Suite voor cellosolo van Bach (DGG-Archiv) In de hoofdgroep Vocaal vielen in de categorie opera twee Edisons. nl. aan de opname van Wagners Siegfried (Decca), en aan Gré van SwolBrou- wenstein voor haar vertolking van de Sieglinderol in Wagners Walküre (RCA)In de categorie Wereldlijke en Geestelijke koorwerken kreeg de op- n de Nelson-Mis van Joseph Haydn de Edison (Argo) en in de cate gorie Vocale recitals kwam de Edison aan Victoria de los Angeies voor de op name Cantos de Espana (HMV). In de categorie literatuur en toneel kende de jury zowel internationaal als nationaal een Edison toe: nl. aan Sir Laurence Olivier voor zijn voordracht in ..The Holy Bible'' (H.M.V.) en aan Guus Hermus voor zijn creatie van de titelrol in „Cyrano de Bergerac" (Philips-Par- lando). Op het Grand-Gala du Disque in Am sterdam speelt het Concertgebouworkest onder Bernard Haitink. De solisten zijn Adam Harasiewicz, piano, en de Edison- winnares Victoria de los Angeles, zang. Het programma omvat Mendelssohn's Vierde Symfonie, Chopin's e moll Piano concert, aria's uit De Falla „La vida breve", Rossini's Barbier. Bizet's Carmen en Wagner's Tannhauser. Op de Grand Gala du Disque in Sche- veningen wordt een enorm showpro gramma gebracht met o.a. Mariene Die trich, Petula Clark en vele anderen, on der wie de prijswinnaars. In de afdeling Nederlands vocaal krijgt Corry Brokken de Edison voor „Mijn ideaal" (Philips), Mariene Dietrich (afd. intern, vocaal) voor „Sag' mir wo die Blumen sind" (H.M.V.). Jan Morks (Ned. jazz) wordt onderscheiden voor de op name „Carolina Shout" (M.M.P.) en Duke Ellington (int. jazz) voor Piano in the background (C.B.S.). In de sector Ned. teenager werd geen Edison toegekend, in de afd. intern, teenager kwam de prijs aan Frangoise Hardy (Vogue). Charles Aznavour werd bekroond voor zijn op name Guy (Barclay). De Dutch Swing College werd in de sector Ned. instru mentaal de Edison toegekend, of het en semble dit nu aanneemt of niet. Wim Sonneveld kreeg de prijs voor de opname „Catootje" (Philips) in de sector Cabaret en Toon Hermans in de sector kinder platen voor zijn „Kolderliedjes" (Decca). MAANDAG 16 SEPTEMBER 1963 LISSE De minister van binnenlandse za- sn, mr. E. H. Toxopeus sloot zaterdag i opdracht van de Koningin 5 buitengewone zitting van de Sta ten-Generaal, welke zitting na de verkiezingen in mei werd geopend. De minister, gekleed ln jacquet en hoge hoed, kwam daartoe met een koninklijke galaberliner naar het Binnenhof. Daar stonden een erewacht van twee detache menten rijkspolitie van elk dertig man alsmede de muziekkapel van de rijks politie opgesteld. De erewacht, bestaande uit manschappen van de opleidingsschool in Arnhem, werd gecommandeerd door luitenant P. Leers. De vijftig musici en dertig trommelslager*- en hoornblazers van de kapel werden gedirigeerd door kapitein H. Ch. Hoogervorst met wacht meester le kl. B. Groeneveld als tam- bour-maitre. De kapel is in "feite een vereniging van musicerende rijkspolitie mannen uit alle delen van het land. die toestemming voor een wekelijkse repe titiedag hebben gekregen. De medewer king van de kapel aan deze plechtigheid wordt dus op vrijwillige basis verleend. De galaberliner van minister Toxopeus werd van Huis ten Bosch naar het Bin nenhof en terug begeleid door twee de tachementen bereden rijkspolitie, elk dertig man tellend. In de vergaderzaal van de Eerste Ka mer, waar de plechtigheid van de slui ting plaats vond. sprak minister Toxo peus de volgende rede uit „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen, de huidige buitenge wone zitting van de Staten-Generaal in haar naam te sluiten. Deze zittingsperiode is van bijzondei korte duur geweest. Naast de afdoening van een aantal zaken, welke geen uit stel gedoogden, zijn 't vooral de behan deling, in tweede lezing, van de voor stellen tot verandering van de Grond wet en de uitvoerige gedachlenwisse. ling over de regeringsverklaring van het nieuwe kabinet geweest, die op deze korte zitting een stempel van grote belangrijkheid hebben gedrukt Hare Majesteit heeft mij verzocht, u dank te zeggen voor de ijver en toe wijding. ook i:i deze periode bij dê behartiging van 's lands belangen be- H. de Graaf weer aan zijn (pas geope reerde) linker knie geblesseerd. Zo zelfs dat hij van het veld moest worden dragen. ..Dat is dan meteen m'n laatste wedstrijd geweest", zei hij later spijtig. ..Met die knie is geen goed garen meer te spinnen. Ik houdt er meteen mee op". Waarmee de Katwijkse tweede klasser dan een zeer bekwaam en popu lair halfspeler ziet heengaan. Ongevallen De speeltuinkinderfeesten in Dc Engel, die door de regenval tweemaal moesten worden uitgesteld, zijn besloten met een wedstrijd waarvan de uitslag is: ringste ken op de fiets voor meisjes van 10 jaar: le prijs Lia Kortekaas. 2e Nelleke van Duin. 3e Nelly Zwetsloot: idem voor meisjes van 11 jaar: le prijs Bep van Duin. 2e Henny Mol, 3e Ria Berbee. Voor de oudsten werd een puzzelrit uitgeschreven, waarvan de uitslag luidt: jongens: le pr. Henk Mourits, 2e Dick Dofferhoff, 3e Rien Dorrepaal; meisjes: le pr. Thea van Amsterdam. 2e Marianne van Duin, 3e Joke van Duin. Ongevallen Een bestelwagen, bestuurd door de heer S. uit Leiden, verleende bij het afrijden van de Laan van Rijckevorsel op de Hereweg bij het kruispunt 1ste Poellaan geen voorrang aan de bromfietsrijder v. L. uit Lisse. Deze kwam uit de rich ting Leiden en wilde rechtdoorrijden. De bromfietsrijder werd gegrepen en tegen de grond geslingerd. Er was materiële schade. Zaterdagavond reed de bromfietsrijder M. uit Amsterdam, met zijn vrouw als duozitster, op de Stationsweg bij het sation N.S. Zijn vrouw waarschuwde haar man dat hij niet op de juiste rijbaan bromfietsers reed. Haar man zwenkte onmiddellijk, doch raakte van de weg af in de schuine bermkant, met het gevolg dat zij over de kop vlogen. De duozitster werd in bewusteloze toestand opgenomen en moest per ziekenauto naar een zie kenhuis in Amsterdam worden vervoerd. Raadsagenda De gemeenteraad van Lisse komt dins- In naam van Hare Majesteit de Ko ningin en daartoe door haar gemach tigd, verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten''. Bij zijn aankomst op het Binnenhof inspecteerde mr. Toxopeus de erewacht. De kapel zorgde voor een muzikaal in- i uitgeleide. Be Fair langste adem Oegstgeest zakte na de rust ineen OegstgeestBe Fair 11 (11). Deze ontmoeting begon met een goede eerste helft Kort na de aanvang bracht de uiterst gevaarlijke rechtsbuiten Kaptein Be Fair de Wadd'inxvenere op 01. een goed kwartier daarna schoot de Oegstgeester linksbinnen Mak beidt ploegen op 11. Dit gaf ook wel de ver houding weer en het zag er naar uit it men een dergelijke eindstand tege- oet ging. Hoe anders bleek dit te lopen. Na werkte Be Fair zich een eind boven de thuisclub uit en toonde de langste adem te hebben. Na acht minuten was het al 12 door Hoogendoorn en in de 25ste en 30ste minuut zorgde de eerder genoemde Kaptein nog voor twee gave doelpunten mee hij zijn club verdiend naar 14 schoot en voor zichzelf de hattrick vol maakte. Oegstgeest toonde te weinig spi rit om hieraan iets te veranderen VOETBAL West 1 Vierde klas A WartburgiaETO 72 Zandvoort M-Jong Hercules 31 VEW—SVJ 1—2 SizoIntimis 10 KlnheimOSDO 4—0 Reeds nu spitst de strijd in 4A van West I zich toe. Na twee ronden zijn er nog vier clubs zonder builen. SIZO be hoort daar ook bij. hoewel de zege op Intimis allerminst sprekend mag worden genoemd. Veel overtuigender deden Kin- herm en Wartburgia het tegen resp. OSDO en ETO. Vooral deze laatste club valt ons danig tegen. Zandvoortmeeuwen kwam ook tegen Jong Hercules tot dc volle winst, zodat de vogels volop mee doen. SVJ herstelde zich ten koste van VEW. SIZO 2 4 SVJ 2 2 Wartburgia 2 4 ETO 2 0 Zandv.meeuw. 2 4 Intimis 2 0 Kinheim 2 4 Jong Hercules 2 0 VEW 2 2 OSDO Zoals wij zaterdag reeds in het kort meldden, heeft de heer C. van der Plas vrijdag de zilveren ereme daille in de Orde van Oranje-Nassau ontvangen. De heer Van der Plas is veertig jaar in dienst hij de firma Baartman en Koning te Sasseniheim verband met dit jubileum werd hij hartelijk gehuldigd. De directeur de firma, de heer A. Arentshorst, sprak de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen toe en speldde hem de bril jant behorende bij het gouden be- drijfsinsigne op. Ook overhandigde hij een envelop met inhoudmevr. Van der Plas kreeg een bloemstuk. Wethouder Vogelaar stelde de ju bilaris als voorbeeld aan anderen en speldde hem de koninklijke onder scheiding op. Namens het personeel sprak de heer Copier, die onder meer herdenkingsalbum aanbood. Voor het Ohr. Nat. Vakverbond voer de de heer Vermaat het woord, waarna de jubilaris (die onder meer jarenlang als chef van de narcissen- afdeling de firma diende) dankwoor den sprak. Rijschoolhouders kwaad op examinatoren Enige tientallen rijsojioolhóuders uit Nóord-Limburg zijn zeeï verbolgen op de rU-examinatoren in Venlo. Men wil zelfs btj de minister van verkeer en waterstaat aandringen op het ontslag van één der examinatoren. In ieder geval is men van plan hem te gaan boycotten door geen leswagens meer beschikbaar te stellen voor de examens, die hy zal afnemen. De ï-yschoolhouders hebben zich van rechtskundige by stand verzekerd om zo mogelijk in de nu bestaande onbe vredigende situatie verandering te ver- krygen. Zaterdag hebben de ryschoolhouders een protestvergadering gehouden. In Venlo zouden de resultaten van de ryiessen het gemiddeld ongunstige beeld geven van heel Nederland. Zes tot zeven maal de ryproef moeten afleggen eer men als geslaagd wordt beschouwd, is Venlo meer regel dan uitzondering. Een andere grief is de weinig genuan ceerde beoordeling by de exan maakt nameiyk een groot verschil of men op een rustige maandagmorgen kan afryden of op vrydag en zaterdag, wanneer het ryden in Venlo zelfs voor een geroutineerde automobilist een lastige opgave is. Verbondsraad C.N.V. over loonsituatie De verbondsraad van het CNV waarin alle by dit vakbond aangesloten werk nemersorganisaties. zyn vertegenwoor digd is hedenmiddag in buitengewone bit ting bijeengekomen om zich te bezinnen op de recente loonmoeilykheden. Niet alleen in de metaalindustrie ook in de vervoersector en in andere in dustriële bedryfstakken evenals in de kringen van het overheidspersoneel bly- ken steeds meer stemmen op te gaan die zich willen optrekken aan het huidige loonpolitieke beleid van de regering. Na dat zaterdag het verbond van prot. chr. werkgevers reeds zyn mening wereldkun dig heeft gemaakt wil men ook thans in de klingen van de centrale organisaties van de werknemersvakbeweging zich duidelijke mening vormen over de re< te moeilijkheden. Morgen hopen wij by- zonderheden te kunnen mededelen het standpunt van dc verbondsraad het CNV. Vandaag kwamen ook de verbondsra den van de beide andere grote werk nemersvakcentrale, het NVV en de KAB in buitengewone vergadering bijeen. VOORSCHOTEN De centrale kerkeraad van de Her vormde Gemeente te Voorschoten en Veur is van mening, dat de tyd is ge komen een derde predikantsplaats te stichten. In feite zijn er reeds drie, maar ds. Zulstra is voor de ziekenhuizen Hulp en Heil en Schakcnbos beroepen en de pastorale zorg voor 5500 mensen is der halve een aangelegenheid voor ds. Meije- rlng en ds. Saraber. In 1953, toen er nog geen 3000 Hervormden in Voorschoten woonden, ging men over tot het beroe pen van een tweede predikant. Aan een artikel in De KerkMok, het veertiendaagse blad van de Hervormde Gemeente te Voorschoten ontlenen wij, dat de samenstelling van de Hervormden in Voorschoten per 1 juli 1962 was: 30.7 pet lidmaat, 33.3 pet dooplid en 36 pet alleen maar gelboortélid. Wa't de leeftij den betreft: 46.5 pet van de gehele Her vormde Gemeente in Voorschoten be staat uit jongeren in de leeftijd van 0 tot 25 jaar. Van alle Hervormde kinderen de leeftijd van 0 tot 5 jaar is 49.4 pet »1 en 50.6 pot niet gedoopt. Van 1 juli 1962 tot 30 juni 1963 werd de dorpskerk in 56 ochtenddiensten door in totaal 21.700 kerkgangers bezoöht, dat is een ge middelde van 289. Op de zondagen dat Avondmaal werd gehoqden, lag het gemiddelde echter op 168. De schryver het artikel verbindt hieraan de clusie, dat het Avondmaal buiten gezichtsveld van vele trouiwe kerkgan gers ligt. De avonddiensten werden door gemiddeld 198 personen bezocht. De jeugddiensten afzonderiyk komen tot een gemiddelde van 349, de Open-Deur-dien- sten tot 425. Voor de gewone avonddien sten, dus zonder jeugddiensten en Open- Deur-diensten was het gemiddelde be zoek 107. Kerstmis bracht 1475 me Sfeer De „Nieuu t 't gezin Leidse" er VOORSCHOTEN Benvenuto 65 jaar Op 23 oktober a.s. zal het 65 jaar ge leden zijn, dat de Voorschotense harmo- r.ievereniging „Benvenuto" werd opge richt De viering van d'it lustrum zal bepaald niet binnenskamer worden ge vierd, getuige het programma, dat de feestcommissie (waarin zitting hebben de heren D. P IJperlaan, J. Lekkerkerker Treffers) heeft voorbereid. Zater dag 12 oktober vindt een rondgang door Voorschoten plaats met het fraaiste draaiorgel, dat Zuid-Holland rijk is. Tij dens deze rondgang zullen leden van Benvenuto collecteren ten behoeve van het instrumenten- en uniformfonds. Op oktober Cs middags) is er een jeugd- ïcours en op 21 oktober zal blijken, dat Benvenuto ook aan de ouden van dagen denkt. In het Cultureel Centrum wordt dan een muziek- en cabaretavond gehouden. In het Gebouw voor Christe- ïyke Belangen wordt op 24. 25 en 26 tober (donderdagavond, vrijdagavond terdagmiddag en -avond) een fancy-fair gehouden. De receptie heeft plaats op 2 november in de hal van het Cultureel Centrum. Op de avond van deze dag wordt een lustrumconcert gegeven, een week daarna, op 9 november, cabaretavond, eveneens in het Cultureel Centrum. Agendanieuws Dinsdagavond houdt de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. in de grote zaal by Gereformeerde kerk de openingsavond van het seizoen 1963/64; aanvang Woensdagavond vergadert in dezelfde zaal de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Voorschoten. De heer J. v. d. Hoek uit Leiderdorp hoopt te spreken over: „Rond de gebedszegening", aanvang Varkeersongelukkcn Gistermiddag verleende een automobi list op de Voorsahoterweg nabij de Hof weg geen voorrang aan een bromfiets. De aanryd'ing die daarop ontstond kwam de bestuurder van de bromfiets, de 16- jarige H. Trebels uit Den Haag en zijn duopassagier, de 17-jarige A. W. Kok, eveneens uit Den Haag, op verwondingen aan de liixkerzijde van het lichaam te staan. Beiden werden naar het acade misch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Na behandeld te zijn konden zij naar huis worden overgebracht. Dokter Swen ver leende eerste hulp. De bromfiets werd zwaar beschadigd, de auto licht. De 17-jarige bromfietser M. H. Win ters uit Schiedam reed door onoplettend heid op de Leidseweg tegen een gepar keerde auto. Met een gebroken wysvin- ger en wonden aan het linkerbeen werd hij per ambulance naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Ook hier verleende dokter Swen eerste hulp. de kerk. Goede Vrijdag 400, Pasen 850. Hem els vaa rtsdag 120 en Pinksteren 507. Wat de modaliteiten beüreft. vermeldt het artikel, dat de twee diensten waarin Gereformeerde bondspredfkamten voor gingen, door gemiddeld 400 personen werden bezocht. Onder het gehoor van twee vrijzinnige voorgangers kwamen gemiddeld 405 mensen. Uit het feit, dat de gemiddelde opkomst het gehele jaar door (uitgezonderd de avondmaalsdien sten) op 404 ligt, wordlt geconcludeerd, dat de vier jaarlijkse bijzondere dien sten. waarin naar rechts en naar link6 modaliteiten zijn ingeschakeld, het n male beeld van el'ke zondag vertonen. Bestuur Nutsschool Het Voorschotense departement i Het Nut hield in het Cultureel Centrum de algemene leden vergadering. By de bestuursverkiezingen deed de heer A, H. Kempen zijn intrede. De heer W. J. A. Boot trad af, hij kan zich niet varkiesbaar gesteld. Hy blijft evenwel aan het bestuur toegevoegd in de func tie van archivaris. Pryzende woorden werden tot hem gerioht in verband met het vele werk. dat hy belangeloos het Nut verrichtte. Het bleek, dat- de stichting van zg[ Nutsschool voor lager onderwys niet onverdeeld gunstig door de leden werd beoordeeld. Dit is alleszins verklaarbaar gezien de maatschappelijke en religieuze stromingen van de Nutsleden. Niettemin werd tot oprichting besloten en het v lopig schoolbestuur, bijgestaan door adviescommissie, waarin onder anderen zitting heeft mevrouw A. de Waal Ma- lef ijtSpruijt (hoofd van een christelijke kleuterschool), heeft goede moed, dat op 1 september 1964 zal kunnen worden gestart Een ander besluit was, dat de departementen Wassenaar en Voorscho ten zullèn gaan samenwerken. Vooral voor Wassenaar betekent dit voordeel, omdat men in die gemeente niet de be schikking over een representatieve zaal heeft. verenigingsjaar werd afgesloten een voordelig saldo van 264. De totale omzet bedroeg ruim ƒ8000. De gemeente subsidieerde voor de gezamen lijke uitvoeringen tot een bedrag van Hl- Mevrouw Wynda Born hield na afloop van de vergadering een praatje wijn. waarby verscheidene soorten deze drank door de aanwezigen kon den worden dagavond om 8 uur byeen ter behande- van de volgende agenda: vergoeding vakonderwys voor het byz., gewoon en uitgebreid lager onderwys over 1962; kre diet herstel rywielbrug ln de Stationsweg by station; aanvulling van dc verorde ning halvedag-sluiting sigarenwinkeliers; aankoop grond in de Poelpolder; over name grond aan de Hereweg t.b.v. door trekken trottoir; verlenen recht van op stal aan de Esso Nederland N.V.; herzie ning 1963 van het uitbreidingsplan Meer en Duin. Verbetering trottoirbreedte Na vele jaren blijkt het thans mogelijk het trottoir langs de Hereweg voor de panden 82 en 84 te verbreden, aangezien dc gemeente de voortuinen kan kopen, waardoor de hekwerken kunnen verdwij nen en de bomen kunnen worden ge rooid. Dierenbescherming Donderdag houdt de afd. Lisse van de Ned. Ver. tot Bescherming van dieren de jaarvergadering. Vooraf zal voor de pad vinders en padvindsters, die meegewerkt hebben aan de verzorging van de vogels in de barre winter 19621963, een die renfilm worden vertoond en een con sumptie worden aangeboden. Pluimvee- en Konijnensportvereniging De pluimvee- en konynensportvereni- ging „Lisse en Omstreken" komt dinsdag avond om 8 uur byeen in Salvatori, Wa genstraat. Op de agenda staan o.m. de tentoonstelling 1963 en een tafelkeuring op 21 september. Residentie Orkest zet seizoen in Het Residentie Orkest gaat nu ook zijn nieuwe winterseizoen inzetten. Eerst geeft het enkele vóór-concerten en dan op woensdag 2 oktober starten de abon nementsconcerten in K. en W. Op dins dagavond 17 september om 8 uur concer teert het Residentie Orkest in de Hout- rusthal. Op dit traditionele Prinsjesdag concert zal men te horen krijgen Wage- Ouverture „Cyrano dc Bergerac", Beethovens Zevende Symfonie en Schu- manns Pianoconcert, waarin Theo Bruins solieert. Dan volgt op vrydagavond 27 september een congresconcert in het Kurhaus. Het programma omvat het eer ste Concerto Grosso van Pieter Hellen- daal, de Haffner-Symfonie van Mozart, Ravels 2de Suite Daphnis et Chloé en Ravels G-dur Pianoconcert met Daniel Wayenberg als solist. Willem van Otter- loo dirigeert deze beide concerten. De beroemde dirigent Carl Schuricht. die vóór de oorlog het Residentie Orkest regelmatig leidde in de zomerseizoenen van het Kurhaus, zal de eerste abonne mentsconcerten van het Residentie Or kest dirigeren. Woensdagavond 2 okto ber, op het eerste serie A-concert, diri geert hy Haydns Symfonie nr. 104, Brahms Eerste Symfonie en Mozarts Pianoconcert K.V. 467. Hierin zal de Rus sische pianist Emil Gilels als solist op treden. Dit programma wordt de vol gende avond, 3 oktober, herhaald voor de personeelsverenigingen, alsook voor de abonnementshouders in Leiden. Woensdagavond 9 oktober op het eer ste serie C-concert speelt het Residentie Orkest eveneens onder Carl Schuricht. Het programma omvat Mozarts Symfonie K.V. 551, Refeers Mozart-Variaties en vier liederen van Mahler, die Jcannette van Dijck zal zingen. Vrüdagavond 11 oktober volgt een speciaal Houtrustconcert. ook onder lei ding van Carl Schuricht. Dan is Arthur Rubinstein de solist en hy speelt Beet hovens Vierde Pianoconcert. Schuricht sluit met Bruckners Negende Symfonie. Zaterdagavond 12 oktober wordt het eer- erie B-concert in K. en W. gegeven. Ook dan is Arthur Rubinstein de solist, maai- nu in Beethovens Vyfde Pianocon cert. Schuricht herhaalt dan Bruckners Negende Symfonie. OEGSTGEEST Ds. Verdonk komt Ds. Verdonk van Workum heeft het beroep van de Hervormde Gemeente Oogstgeest aangenomen. VOORHOUT Huldiging De heren M. van Wlnsen en H. Otten- beim, jubilarissen by de B.N.S. te Voor hout, zijn gisteren hartelijk géhuldigd. Er kwamen toespraken en geschenken aan te pas en burgemeester P. M. F. Smolders speldde de jubilarissen onder iuid applaus de bronzen eremedailles in de Orde van Oranje-Nassau op. Voorts waren er een operette „Blauwbaard" en een muzikale serenade. Gesloten Op woensdag 18 september zullen de gemeentelijke bureaus gesloten zijn. Voor spoedgevallen die de burgerlyke stand betreffen is de secretarie om 12 uur ge opend. HOC RULKM CN XCILCM "Sïï&l* ü.NASTKRI AND l.,4„°it!ÏS THE GREAT I SiilullM 16 Bahrein

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11