Gerard Hoek 25 jaar overtuigd radioman Vondeling: er zit iets scheef Wallace naar Amerika - raadsman teleurgesteld Kamerlid wil rookreclame verbieden Groentijd van RSC 4 dagen geschorst Afspraken overtreden Da Vinei grr rjsr& as.' wwasx 7 ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1963 Adjunct-directeur NCRV jubileert Zijn vader had hem graag domi nee zien worden, de handelsgeest die hij bezit scheen hem een ande re kant uit te sturen, de journalis tiek werd zijn eigen keus en nu gaat hij zijn zilveren jubileum vie ren als omroepman: dat is Gerard H. Hoek, radioprogrammaleider en adjunct-directeur van de NCRV. „Het is toch merkwaardig, als je zo op je leven terugziet," zegt hy bespiegelend, als we, na veel gehar rewar over eindelijk eens een rustig uurtje om te praten, dat „jubileum- interview" met hem zullen hebben. Gerard Hoek heeft zijn werkka mer in „de villa", de decoratie van de daar achter gelegen moderne stu dio van gele baksteen, die heit gla zen huis van de televisiedienst de voorbijganger op de Schuttersweg aan het oog onttrekt. Rondom de tot ver buiten Hilversum befaamde, glooiende tuin van de NCRV, met brede gazons en rijke bloementoorders. Er wil op dit uur een beetje avondzon zijn en uit het raam van de villa zie je een feest van kleu ren: perken vol dahlia's in alle tinten. De dagtaak zit er op voor de heer Hoek. Hij schuift wat onderuit en tuurt naar de vrolijkheid buiten. Dan is het juist tijd en stemming voor znlke be spiegelingen. In gedachten is h(j weer kleine jongen in Beverwijk, toen nog een genoeglijk tuindersdorp waar ieder een elkaar kende. ..Ik was de jongste van negen kin deren eigenlijk zijn er twaalf ge weest. nou en ik was het nakomertje. iMijn vader had een zwak voor de 'journalistiek, hij sohreef alles in de plaatselijke krant, zoals dat toen nog ging ja ik spreek van zo'n halve eeuw geleden! En hij 'had verschillende .correspondentschappen, natuurlijk ook voor De Standaard. Gek is dat ik her inner me mijn vader nog zo goed, ik mocht vaak met heon mee naar de plaatselijke evenementen. Hij was overal bekend natuurlijk en ik vond het prachtig dat hij bij alle gebeurte- Todh was de jonge Gerard pas 14 jaar oud toen hij zijn ouders beiden had verloren. Zijn vader werd 57 jaar. maar Gerard was de jongste en het nakomertje. En wat moest er toen gebeuren met „de jongen", was de vraag. „Mijn broers en zusters waren alle maal volwassen, ik was nog alléeh' ifauis. Van mijn vaders droom dat ik predikant zou worden is natuurlijk' niets gekomen, dat kon toen niet meer, zo'n studie. Maar ik vertoonde nogal handelsgeest. Mijn vader mocht, omdat hij zo'n groot gezin had. kopen op de groentenveilinig en ik had hem de kunst afgekeken en wist wat handelen was. Ik giing dus een poosje naar de han delsschool maar dat leek me toch niet. Toen kwam ik bij een oom in huis. Die woonde in Leiden en daar maakte is de HBS af." Naar de krant Achttien jaar, diploma irn de zak, toekomst vóór zich en wat toen? Op school had hij het zakendoen intus sen niet vergeten. Hij had een hele handel in studie- en wetenschappelijke boeken opgebouwd, ook buitenlandse werken gingen door zijn handen. Het lerarenkorps, maar ook de wetenschap pelijke boekhandel behoorden tot zijn „klanten". Maar daarin zag hij geen toekomst. Zijn vaders honger naar „nieuws" bleek hem ook eigen te zijn en vanzelf werd het toen de journalistiek. „Achttien was ik, toen ik begon bij de Nieuwe Leidse Courant. En twee jaar later was ik zelfstandig redacteur aan het Dordts Dagblad. Daarna werd ik overgeplaatst naar de redactie van De Rotterdammer, waar ik begon als redacteur buitenland. De heer H. Die- mer was toen dlrecteur-hoofdredac- teur." Van die tijd af stamt zijn grote be- Van buiten naar binnen woorden in vullen die betekenen: 1. kleine opening in de huid. 2. slot, 3. familielid, 4. om megang. 5. voorkeur, 6. begrip, 7. go din van de vrede, 8. uitstapje, 9. ku bieke meter. 10. leger (fr), 11. interest. 12. troep. 13. zijtak Rhone, 14. stap. 15. keur, kern, 16. stok. Elk woord bestaat uit vijf letters die alle de letter ,.E" tot eindletter heb ben. Bij juiste oplossing vormen de begin letters van 1 tot 16 de naam van een Rorn. schrijver, gunsteling van Nero (De naam bestaat uit twee woorden). OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. moker, 2. kader. 3. stand. 4. paard, 5. degen, 6. grein, 7. basis, 8. aster, 9. einde, 10. keper. 11. molen. 12. moe de, 13 bende, 14. drama, 15. kamer, 16. teler. 17. noest. MAARN-NISSE-EEL- DE-EMMEN. Via journalistiek naar omroep langstelling voor de radio: ..Door het journalistieke werk leerde ik de radio kennen. Die begon toen pas. Natuurlijk hadden we er een op de krant, want dan kon je nieuws uit het buitenland horen, ook al ging dat nog erg gebrek kig. Maar ik vond het geweldig. De herinner me nog. dat ik de rede die Hitier hield bij de Sudetencrisis. door de koptelefoon hoorde. De vertaalde regel voor regel en de velletjes papier gingen regelrecht naar de zetterij zo hadden we 's avonds nog alles in de krant. Dat was toen iets heel bijzon ders, want er werd toen nog gewerkt met telegrammen" Er kan méér „Die rad'iomogelijkheden boeiden me zó, dat ik niet meer van het toestel af te slaan was. De NCRV was er natuur lijk ook al en die gaf dan verslagen van vergaderingen en van belangrijke gebeurtenissen in het land. Maar ik vond, dat daar veel méér van kon wor den gemaakt vergeet niet dat ik nog erg jong en vrijmoedig was! en ik schreef zo eens een briefje naar de NCRV." Dat briefje kwam aan en werd ge lezen en de NCRV zocht contact met de ambitieuze jonge journalist. Van het een kwam het ander: als erin Rot terdam of omgeving iets speciaals te doen was, moest Gerard Hoek maar een handje helpen bij de uitzending. „Dat „handje helpen" werd ten slotte een heleboel werk en het was niet altijd even gemakkelijk om dat bij het krantenwerk be doen. ook al was ik langzamerhand in de verslaggeverij be land. Dus probeerde ïk. een vaste aan stelling te krijgen bij de NCRV. wamt ik wist niu wel zeker, dat radiojourna- listiek mijn grote idieaal was. Maar GERARD HOEK in krant naar radio. wat wil je het was Crisistijd en de heer Tolk. toen de grote man bü de NCRV. wilde me wel graag hebben, maar het bestuur vond het maar een heel dong, om een diure journalist aan te stellen." Hij is er tóoh gekomen en wel in 1938, nadat hij stad en land afgereisd had om overal levendige radio-repor tages te organiseren ter gelegenheid van de geboorte van prinses Beatrix. „Als ik er nóg aan denk, hoe ver rukkelijk gemoedelijk het toen allemaal ging! De hele reportagewagen werd met een kraan aan boord van een schip gehesen om havengeluiden op te vangen. En op het moment van de be kendmaking van de geboorte, 's mor gens om half elf. maakte een zenuw achtige technicus in de drukte een verkeerde aansluiting, zodat de kanon schoten. die wij wilden uitzenden, plompverloren midden in de morgen wijding van de VPRO losbarstten!" Stijgende lijn Van toen af aan is het bij de omroep met zijn werk in stijgende lijn gegaan. Nog altijd is het aan de programma's van deze omroepvereniging te merken, dat een journalist de programmaleiding in handen heeft, want het is moeilijk, de NCRV in actualiteit en snelle be richtgeving te evenaren. ..Het nieuws" heeft bij de heer Hoek nog altijd voorrang. Daarvoor wordt elk programma zonodig onderbroken. Uit deze instelling is ook zijn initiatief voor de Radiokrant Vandaag voortgekomen. Die beleeft intussen alweer zijn der tiende jaargang en heeft er enkele ja ren geleden, natuurlijk op voorstel van Gerard Hoek, een ochtendblad byge- kregen. Toch heeft hü ook een andere kant: zijn gevoel voor huiselijkheid. Want dankt hü niet een groot deel van zün populariteit aan de aloude Familiecom- petitie. die eenmaal door heel Neder land op donderdagavonden werd be luisterd en waarvan hü deel uitmaakte, waarvan hü nog meer de ziel dan de leider was? Gevoel voor actualiteit en gezellig heid leidden samen tot het enorme suc ces van de eerste grote radio-inzame ling de Haak-in-actie. En dan de Ster avonden. Allemaal evenementen, waar van Gerard Hoek de promotor was en die hem onverbrekelijk aan de NCRV hebben verbonden. Een opsomming te geven van zijn ini tiatieven, die aan de uitbouw van de NCRV hebben meegewerkt, is niet no dig Wie de NCRV kent, kent ook de heer Hoek. Zijn stem heeft nog altijd, vooral bij de oudere luisteraars, een vertrouwde klank in de huiskamers. Aan 't bureau Met een korte onderbreking in de oorlogsjaren toen hij werkte bij de uitgeverij in Wageningen, daar o.m. De Spiegel redigeerde, om na de bevrijding nog korte tijd chef-redacteur bij het dagblad Trouw te zyn heeft de heer Hoek nu 25 jaren aan de NCRV ge werkt. Reporter bleef hij niet lang. In de mobilisatie, toen vele medewerkers het vaderland moesten dienen, deed hij van alles: omroepen, programma's menstellen, nieuws brengen. In 1946 werd hij bij de terugkeer van de om roepverenigingen al spoedig in het ra- diobeleid betrokken en in 1947 werd hü tot programmaleider benoemd. In die functie maakte hij de verbluf fende groei van de NCRV mee: vóór de oorlog was het ledencijfer van 100.000 niet overschreden, maar in de jaren 1947 tot 1952 snelde het aantal omhoog tot over de 400.000. Ook de omroep op zichzelf veranderde en werd levendiger, de radioverslaggeving werd intensie ver. breder en puntiger. Met hart en ziel heeft Gerard Hoek deze ontwikkeling gesteund en gestimu leerd. Maardat werk bracht hem meer en meer achter het bureau en haalde hem uit het programmawerk zelf. De huidige omroeppolitiek laat geen gemoedelijkheid meer toe, er zün nu duizend beweeglijke draden die lei den naar het bureau van de program maleider-adjunct-directeur. „Maar ik ben overtuigd radioman ge bleven. Ik zie een grote toekomst voor de radio, alle televisie ten spijt De ra dio zal altijd een eigen plaats behouden en onmisbaar zijn. Daarom ben ik zo ge lukkig met het uitzicht op een tweede televisie- en een derde radionet: dat brengt het publiek tot het maken van keuze. En ik weet heel zeker, dat de radio zal meedingen in die keuze. Maar dat neemt allemaal niet weg, dat ik ook grote belangstelling heb voor televisie. Alleen ik geloof dat de televisie in jongere handen moet blyven". Na 25 jaar nog volop en toegewijd radioman en vol hoop op de toekomst, dat is Gerard Hoek ten voeten uit. Zo zal hij ook op 1 oktober a.s. als zilveren jubilaris worden gevierd door de NCRV. „En dan te denken", zegt hij, na het lange gesprek met vele herinne ringen, „dat er eenmaal een tijd is geweest zonder radio en televisie. Toen het direct-beïnvloedende ge sprek het geestelijk hoogtepunt was in de huiskamers en het harmonium er de muziek bracht. Onze horizon is wél verruimd door de moderne com municatiemiddelen maar we le ven óók vluchtiger. En ja, zo is er verlies bij alle winst". „Als er in Nederland gestaakt wordt, dan mogen we rustig aannemen, di iets helemaal scheef zit Dat blykt trou wens ook zonneklaar uit het feit, dat aantal ondernemingen bereid is mee betalen. Zoiets doen ze beslist niet hun verlies, dat doen ze van hun ruime winsten. En wie zou van de arbeiders willen verlangen een hun aangeboden loonsverhoging af te wijzen, omdat die boven de c.a.o. uitgaat? Dat zou v strekt belachelijk zijn". Dit zei prof. Vondeling gisteravond een verklaring, die hij in de radiorubriek „Dingen van de Dag" van de VARA heeft afgelegd. Hij vond, dat de loonpolitiek in de eerste plaats een zaak is van de vak bonden en de werkgeversorganisaties. Prof. Vondeling vond, dat beheersing van de lonen een eenzijdige bestedings beperking is, als niets wordt gedaan een heleboel prijzen. Volgens hem melt het in ons land van prysafspraken tussen ondernemers. Aan de speculatie zucht van huizen- en grondbezitters wordt helemaal niets gedaan. Het onder zoek naar wat-er aan gedaan zou kun nen en moeten worden verdween, toen de club van mr. Marijnen „onder was. direct onder tafeL PERSOONLIJKE LENINGEN worden verstrekt door de financieringsmaatschappij MAHUKO N.V. in alle kantoren van de AMSTERDAMSCHE BANK Onder politie-geleide Transport direct na uitspraak Hoge Raad Enkele uren nadat de Hoge Raad zijn twee cassatiezaken had verwor pen, is de 34-jarige Amerikaan C. W. Wallace, die in de V.S. een pro wegens smokkel in verdovende middelen wacht, gistermiddag, zoals in een deel onzer edities nog konden melden, op Schiphol aan boord gebracht van het K.L.M.-lijn- toestel voor' New York. Onder ge leide van een rechercheur en Koninklijke Marechaussee werd hij op deze wijze als ongewen ste vreemdeling ons land uitgeleid en naar New York overgebracht. Vrijdag de dertiende, is voor Wal lace dus een ongeluksdag geworden. De Nederlandse autoriteiten hebben over zijn uitwijzing geen gras laten groeien. De Hoge Raad had gisteroch tend beslist, dat overbrenging naar d« V.S. niet onrechtmatig is en men heeft dus de indiening van een rekest bij de Europese commissie voor de rechten van de mens, dat de raadsman Wallace in Straatsburg wilde indienen, niet afgewacht In tegenstelling tot vroegere berichten, die melding maakten van een vals pas poort waarmee Wallace in 1960 ons land binnenkwam en een geldig paspoort, dat inmiddels was verlopen, beschikte de Amerikaan gistermiddag wel over een geldig Amerikaans paspoort dat hem kennelijk toch door de Amerikaanse am bassade is verstrekt Met dit paspoort op zak mocht hij zyn thuisreis aanvaarden. Zijn beide Nederlandse begeleiders ken de reis. die overigens geen tussen landingen heeft, alleen mee om een oog je in het zeil te houden. Hun taak ein digt zodra de K.L.M.-machine op Idlewild bü New York landt Slechts uitgeleid Wallace wordt dus niet door Nederland aan de V.S. uitgeleverd, doch slechts land uitgeleid. Dat hü juist naar de V.S. langdurige gevangenisstraf wacht, komt omdat uitgeleiding naar een ander land bczwaariük, vermoedelijk zelfs on- mogclük, is. Ondanks het geldige pas poort wil nl. geen enkel ander land Wal lace toelaten. Het transport naar Schiphol en de over brenging naar het vliegtuig verliepen zonder enig incident Wallace verzette zich geen ogenblik. Het enige dat de op lettende toeschouwer wellicht kon op vallen, was, dat de K.L.M. DC-8, waarin hem naar New York vervoerde, nauwlettend in het oog werd gehouden door de Marechaussee tot het moment waarop het toestel zich voor het ver trek in beweging zette. De raadsman van Wallace, de Amster damse advocaat mr. J. H. Smeets, heeft verklaard zeer teleurgesteld te zün over het feit dat hü er niet van op de hoogte gebracht dat zün cliënt al zo kort het verwerpen van de cassatiezaken op transport was gesteld. Toen de heer Smeets van de uitzetting an Wallace via de pers hoorde, was hij juist teruggekeerd van een uitgebreide speurtocht in Rotterdam naar zijn cliënt, die hij na de uitspraak van de Hoge Raad nergens meer had kunnen vinden. Van het ministerie van justitie had hy geen enkele inlichting kunnen krügen over wat men met zyn cliënt van plan was, Het geeft me te denken, aldus mr. Smeets, waarom ik niet by het vertrek van Wallace aanwezig mocht zijn. Ik kan niet aannemen dat men onbeleefd b weest, alleen maar om onbeleefd te Het Tweede Kamerlid, de heer Wester terp (kath. v.) heeft de minister van so ciale zaken en volksgezondheid van eco nomische zaken en van justitie schrifte- iijk gevraagd of de regering bereid is te overwegen in navolging van Italië de clame voor de verkoop van rookartikelen te verbieden. Het Kamerlid heeft dit gevraagd aanleiding van recente publikaties, t in een statistisch verband lijkt te zyn aangetoond tussen (overmatig) roken hem vermoedelük het optreden van longkanker. Op aanwijzing rector-magnificus: weest van een duidelijke overtreding van de afspraken, gemaakt tussen de studen tenorganisaties en de N.E.H. Excessen, die hebben geleid tot de beroeringen van het vorige jaar en die. zoals men weet, aanleiding zün geweest tot herzie ning van de groentüd. zün echter niet gebeurd, zei de rector-magnificus. (Van een onzer verslaggevers) DE groentijd aan het Rotterdamsch Studenten Corps is met ingang van vrijdagavond voor vier dagen geschorstDit is geschied op „aan wijzing" van de rector magnificus de Nederlandsche Economische Hoogeschool, prof. drs. H. W. Lam- bers. op grond van het feit. dat de over de groentijd gemaakte afspra ken donderdagmiddag en -avond (toen met het ontgroenen werd be gonnen) „op enkele punten zijn over treden". De senaat van het corps heeft prof. Lambers hierover eige ner beweging en tijdig ingelicht, al dus de verklaring, die de rector magnificus vrijdagavond heeft uit gegeven. Ouderejaars van het R.S.C. zouden zich naar wy hebben vernomen, op de vol gende wüzen hebben misdragen: 1. Enkele groenen hadden opdracht gekregen zich van hun kleding te ont- aoen. De kandidaatscommissie van het corps heeft tegenover ons toegegeven, dat dit één keer het geval is geweest, riet betrof een „traditioneel spelletje", dat begint met de vraag: „Heb je net warm?" Wanneer net groen bevestigend antwoordt, wordt hem aangeraden zyn jasje uit te trekken. De vraag wordt nerhaald, totdat het groen zich geheel neeft uitgekleed. De zegsman van de commissie vertelde, dat het groen ove rigens alle gelegenheid krijgt om zich uit de situatie te praten. „Dit is de grote charme van de groentyd", merkte hij op Het groen, dat er niet in slaagde „zien uit de situatie te praten", kleedde zich uit in een duistere hoek van sociëteit Hermes aan de Eendrachtsweg. Zoals in 'n geval gebruikelijk is, moest hij zijn kleding hierna meteen weer aantrekken. Volgens dc kandidaatscommissie had dit „spelletje" met ingang van deze groentijd in verband met de nieuwe voorwaarde niet meer mogen worden gespeeld. Zij voegde hieraan toe, dat zij het tot dat ene geval had weten te be perken. 2. Voorts zouden ouderejaars rake klappen hebben uitgedeeld. De vertegen woordiger van de kandidaatscoarimissie deelde mee, dat „met de vingertoppen de wang is geaaid" en dat „onschul dige tikken zyn gegeven". 3. De groenen zouden in de sociëteit hebben moeten „kikkeren". Dit is echter uitsluitend gebeurd, zo stelde de kandi daatscommissie, wanneer een groen een ouderejaars wilde aanspreken. Hij moest zich dan op zijn hurken springend naar hem toe bewegen. Zijn verklaring nader toelichtend, vcr- H| - sprake Is ge telde prof. Lambers, dat e J/erwend zijn we de laaste weken niet met fraaie zonnige weekein den. Het komende weekeinde brengt wel vrij veel zon en een middagtem- peratuur die bij twintig graden ligt. Een sterk hogedrukgebied bevindt zich boven west-Europa en trekt maar heel langzaam naar het oosten. Hier door zullen de fronten van een storm- depressie bij Schotland ook zondag nog geen vat op het weer by ons kun nen krijgen. De zuidwestenwind wordt morgen iets sterker maar eerst maandag gaat de regenkans wat toenemen. Niet alleen ons land maar vrijwel geheel west en midden-Europa profi teert dit weekeinde v ZON EN MAAN Zondag 15 september: zon op: 6.12 on der 18.58, maan op: 3.01, onder 1828. Maandag 16 september zon op: 6.14, onder 18.55 maan op: 4.13 onder 18.52. Dinsdag 17 september Nieuwe maan. Hoogwater Scheveningen 23 „Zaterdag met een clubje. Een Fransman van een groot modehuis, ene mesjeu Suchard, meneer Lemaire, een juffrouw Vermaas, dat is een collega meneer Brandt van de schouw burg. Allemaal lui, die ze al lang kent, behal ve die Fransman. Maar ik geloof niet, dat hij „We kunnen eens informaties naar hem ne men", zei Perquin met weinig animo. „Zondag is ze met een stuk of wat lui weg geweest in de auto van meneer Van Klaveren. Ze zijn naar dat casino in Knocke geweest en eerst heel laat teruggekomen. „Maandagavond is ze thuis gebleven. Er is nie mand op bezoek geweest." „Dinsdagavond is ze uit geweest met de ho norable Bobby naar „De honorable Bobby? Wie is dat? „Zo noemen ze meneer Limestone, inspec teur. Het is een soortement titel, heb ik me la ten zeggen. Hij is van zijn vakantie teruggeko men, zodra hij hoorde van die diefstal, wou zijn vriend er niet alleen mee laten zitten, denk ik. Wel fideel, als u het mij vraagt." „Zeker. En verder? Altijd weer dezelfde na men? Nooit een nieuw gezicht?" „Op woensdag was er ene meneer of liever jonkheer Oxenaer. Maar dat is er eentje, die ze ook allang kende. En op donderdag „Och neen, zolang er geen enkele nieuweling komt opdagen Laat maar verder, Rochussen", zei Perquin. „Misschien heeft die moord wel helemaal niets te maken met de diefstal van de Stokeley Da Vinei", opperde Dorrepaal wat onzeker. „Waarom zou dat meisje dan wel vermoord zijn?" „Tja, ik weet het niet. Misschien had zy vijan den. Er kan iemand jaloers zijn geweest op haar succes. Of „Jaloers op haar succes? En die jaloerse col lega moet dus zo omstreeks middernacht op de dag van de moord haar in een donker hoekje hebben opgewacht met een mes. Of iemand ge huurd hebben voor dat klusje?" Inspecteur Dor repaal kleurde tot over zijn oren. De verdwenen door MARTIN MONS „Neen, zo bedoel ik het natuurlijk niet. Zoals u het zegt, klinkt het belachelijk. Ik dacht hele maal niet aan een jaloerse collega, maar aan een „Een jaloerse aanbidder?" „Ja, maar bij nader inzien is dat natuurlijk al even zot." „Er is tenminste niets aan het licht gekomen, dat wijst in de richting van het bestaan van zo'n figuur. De enige afwijking van de normale gang van zaken is, dat Joyce Buurman plotseling of in het bezit was van een flink bedrag aan geld of zeker meende te mogen zijn, dat ze dat be drag heel gauw in handen zou krijgen. Als we nu eenmaal zover zijn, dat we weten van wie en waarom ze dat geld meende te zullen krij gen, of heeft gekregen, zullen we een hele stap verder zijn. Niet alleen wat de oplossing van de moord betreft, maar ook die van de diefstal van de Da Vinei. Daar ben ik van overtuigd. Ik zie alleen maar niet in, hoe we dat ooit te weten zullen komen". Hij stond op. „Het spijt me, dat ik zo wei nig van nut ben", zei inspecteur Dorrepaal stijf. „O, dat moet je vooral niet zeggen. En jy en Rochussen hebt m|j een wenk gegeven, die toch werkelijk wel Ik ga tenminste eens kijken, of er iets inzit. En wat". „Ik begrijp werkelijk niet „Maar beste jongen, jullie hebt toch beiden Lemaire genoemd in verband met dat geld. En daarom ga ik nu zien, of ik hem te pakken kan krijgen". „Geloofd u dan „Ik geloof niet, dat hy de gulle gever is. Maar wel dat Joyce Buurman er met hem over ge sproken kan hebben. Dat geld zou toch be waard moeten worden? Veilig bewaard? Ze zal er toch niet over gedacht hebben het bij zich te blijven dragen in haar handtas. En met wie in haar kennissenkring kon ze een geldzaak be ter bespreken dan met Lemaire die bankier is?" Hetzelfde herhaalde inspecteur Perquin, toen hij een half uur later in het privékantoor van mijnheer Christiaan Lemaire zat. „Dat verband zie ik zeer zeker." „Dan wil ik proberen u naar mijn beste ver mogen te helpen, maar stel u van mijn hulp niet te veel voor. Zij heeft mij verteld, dat ze een flink bedrag aan geld te wachten had en vroeg me, of ik het voor haar wilde beheren. Het was bestemd voor een verblijf van anderhalf jaar in Rome. Ze liep rond met plannen zich daar een plaats bij de film te veroveren. Dat was altijd al haar droom geweest. Ze zou er wel in ge slaagd zyn ook, denk ik. Ze was erg vasthou dend, die kleine Joyce. Iets opgeven stond niet in haar woordenboek. Zonde en jammer van dat kind, dat ze nu zo Ik heb haar nog gewaar schuwd." „Waarvoor, mijnheer Lemaire?" „Waravoor? Ja. dat weet ik zelf niet. Ik voel de. dat er iets scheef lag. En ik waarschuwde haar, dat ze zich wel eens lelijk in de nesten zou kunnen werken. Maar ze wou niet naar me luisteren, ze lachte alleen maar. Ik denk, dat ze me een vervelende oude sok vond". „Is het u ook bekend van wie of waarvan ze dat geld verwachtte?" „Neen, daar was ze verbazend geheimzinnig mee. Dat was het juist, wat mijn argwaan wek te. Ik was bang, dat ze zich had ingelaten met een of ander louche zaakje. Smokkel of liever distributie van narcotica, bijvoorbeeld." „Had ze dan het soort kennissen, dat u zich kunt voorstellen als betrokken bij zulke dingen0-' (Wordt vervolgd) VARA: 20.00 N' Socialistisch c Promenade-con lelijk Geloof, lezing 19.45 19.55 Deze week. praatje, s 20 05 Disco-Festival 20.45 in september, cabaret 23.10 Ramblers Hlt- Parade 23 40 Pianorecital: klass muziek (gr) 23.55—24 00 Nws. Hilversum II. 298 m 19.0o Nws 19.10 Actualiteiten 9 22 Motorpraat 19.30 Licht igers en thuisblijvers 21.40 Operet- (gr) 22 2o 22.25 Boekbespreking Nws 22.40 Wij luiden de zondag in TELEVISIE VARA: 15.00 Korte film van Laurel en Hardy. NTS. 15.15 Eurovisie: Eurovisie zwemtocmooi te Blackpool. VARA: 16 30 Expeditie - Op speurtocht naar insecten, filmreportage :7.0o V d kinderen (tot Éfif" sugaring -film 19.5 •acties 19.53 Het Manneke. NTS. Journaal VARA: 20.20 Achter het 20.35 De Ramblers Hitparade 22.00 iwijs. quiz. NTS: 22.45—2250 Jour- Programma voor zondag postduivenbericli lied 3.13 Voor of geen weer, lijk leven, toespraak ÏO-ÓÖ kwartet |-'*- 8.30 Weer progr 9.45 Geeste- P,*e5- mlnder be- n^AVRO: 10.45 Bim portretten van beroemde roemde mensen 11.15 Lichte i 12.00 Muziek voor allen (gr daarna eventueel postduivenbi De toestand in dc wereld, lezing" lS.ij MedeU of gram 13.20 Op de plaat rust..!.I strijdkrachtenprogr 14.00 Boekbespreking 14.10 Holland Festival 1963: Residentie orkest en solist: klass muziek 15.10 To- neelbcschouwing '5 20 Parijs' Studenten- koor (opn) 15.45 Moderne gram 16 00 Lichte orkestmuziek en zangsoltet 16.30 Sportrevue. VARA: 17.0o Discobal 17.30 V d jeugd 17.50 Nws. sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: :3.30 Korte Her vormde kerkdienst. IKOR: 19.00 Kln- derdienst 19.30 De Open Deur, veertien- in Tahiti (Tropento BRT-Brussel) 20.55 Leert 3 kennen, blijspel 21-35 Rjjfa pers. NCRV: 120o kerk ln de spiegel van de 12.25 De Sprlng- KRO: 12.15 Lichte plank; Jonge artiesten 12.50 BultenlanJ cortwn 13-00 Nws en meded 1G 10 Lichte gram .4 00 0e Internationaal Vocalisten- concours te 's-Hertogenbosch (deel II) 15.00 ue hand aan de ploeg, lezing 15OS T.leht» '.6.30 Geestelijke '~.Oo^ Kerkdienst CONVENT VAN KERKEN: Vrije Evangelise... NCRV- '8.30 Kerkcor •rgel NCRV: '9.00 Nws uit "dé Ver rekken 9.30 IGIO: 19.45 Nws 20.Qo ..Boubouloü"* hoor spel (herhaling van 7 'oktober 1962) 20 40 Promenade-orkeut en zangsollsten 2l'lS ,P^^cocktaiI '8r) 2:45 Het beleg vin Leiden, een quasi-historisch zangwet *2*0 22 25 Boekbespreking 22 30 Nws 22*40 Avondgebed 22 50 Klass gram 23.2o Re tourtjes: veertiendaagse terugiblik op ons programma 23.55-24.0o Nws P TELEVISIE CONVENT VAN KERKEN: 17 00-18 00 S,e. ,ormeerdc kerkdienst. NTS: -.9-30 Weekjournaal 20.00 Sport in beeld. KRO: onlvoonn« uit bet Sera!!, opera NTS; 22.3522 40 Journaal Programma voor maandag 7 ■loï"^,Um., L 402 m- VARA: 7.00 Nws ula 720 Socialistisch strijd lied 7 23 Klaarwakker: lichte gram, repor. tages meded en comm 8.00 Nws en social hstisch strijdlied 8.13 Lichte gram 9 00 o\s w°,UW,''i Moderne orkestmuz (gr) 9.35 Waterstanden VPRO: 9 40 De in de literatuur, overden- moderm nol res: VARA- 000 KÏar muziek (gr) :o 20 Muziek^ ■II11.05 Voor- behoeve Voo 13 00 Nwj ide-orkest 'dieén :2.0o Piano- '?.3o Meded tuinbouw -gelspel land. -t 3.15 v d middensti Syrië, lezing' 14.00 Con- Mld- muz 'j 20 De mooiste kwaal""van' de"wT reld hoorspel 15 50 Oude Weense dans muziek (gri '6.00 Zestig minuten voor L?ehtn de zf'i« "00 Oude liedjes 17.15 inische uitzending mble Hllv. ing SOS^be'r NCRV; 7.00 Nws !b*®n 7-10 Dagope- 7 35 Sportuitslagen herhal nlng 7 20 Kl'.v oJLSlHkSfiii'5 Radiokrant 8 00 Nws 8 0.2o Theologische ether- mziek jinboi ecital: klaas i Lichte gram 12.25 Voor boer en uun- 12.3o Meded ten behoeve van land en «33 LUfct orkest en zangsölte? laiiteiten laai ensemble 14.30 12.53 G; Nws 13.15 Licht "li 13.45 Lichte gram 14.05 Schoólraddi SL T»n,.r:?P,ïï. kstïï 1 aLVrichisTT ^.^egeringsuitzending: Op Lichte gram de 18 v) Pi i in Sui 'aal Mnlefijt 18.00 Ki. "aatje *8 3o Met aat 18.5e Opi irgelec CVK/IKOR/RiKK: -.0.30 Programma over 1 Ing^biUtArnhim KVP°20.3<>CDe iS'cMlXl Ichlt vin' hTdorumentaire 21 00 De -'S Os Journaal madro- «P^lfUm 23 00

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7