Koningin Julianabrug heeft haar nut bewezen Commando Geniecomplex Alphen werd gisteren overgedragen Alphens Belang krijgt het steeds drukker Drogist van Zoetermeer te Nieuwerkerk in het predikambt bevestigd cm Haringovervloed is nog niet voorbij NIEUWE LEIDSE COURANT 11 Tijdens een gisteren in de kantine het Genie-complex in De Hoorn te Alphen tan den Ryn gehouden byeenkomst heeft de commandant van de 502de Genie Her- {itel Compagnie, de majoor van de tech nische staf ir. H. P. Schilpzand wegens xijn overplaatsing naar Den Haag het commando overgedragen aan luitenant kolonel ir. T. A. van Zanten. De scheidende commandant, sprak een afscheidswoord tot de aanwezigen, onder mie de kolonel der Genie E. H. van Heer- pe, lt.-kol. der Genie D. Buur, hoofd bu reau onderhoud van de inspectie der Genie, de heer J. B. van der Lans, de kolonel der Intendance Th. H. Weasels, wethouder Ph. H. Rogaar en secretaris A Veenhuijsen. I Ir. Schilpzand wees er op, dat, toen hij kijf jaar geleden met deze compagnie uit Vught naar Alphen aan den Rijn kwam, er met een kleine groep medewerkers de gehele zaak hier moest worden opgezet en opgebouwd. Spreker dankte allen die pem bij deze niet gemakkelijke taak ter- rijde hebben gestaan. Ir. Schilpzand noemde liet verheugend, dat hij het mando kon overdragen aan een studie genoot die er stellig in zal slagen met de fiers'telcoinpagnie op de ingeslagen weg poort te gaan. Met een handdruk tussen Be gaande en de komende commandant had de symbolische overdracht vervolgens Lt.-kol ir. Van Zanten sprak een kort woord. Hij vond het bijzonder plezierig jdit commando te mogen overnemen van Ir. Schilpzand, die heeft getoond, dat er bet deze compagnie iets te bereiken kalt. j Kolonel E. H. van Heerde sprak zijn irdering uit voor de scheidende com mandant, die er in is geslaagd een bin- ing tot stand te brengen tussen de diver- personeelsgroepen. Wethouder Ph. H Rogaar sprak waar derend over de prettige samenwerking die er steeds is geweest tussen de Herstel compagnie en het gemeentebestuur. Hij sprak er tevens zijn vreugde over uit, dat ir. Schilpzand in de gemeente Alphen aan den Rijn blijft wonen. tot ir. Schilpzand en diens echtgenote, aan wie hij een bijzonder fraaie klok aanbood. Adjudant E. Lith bood namens het bur ger- en militair personeel eveneens enkele geschenken aan. Foto: v.l.n.r.: mevr. Schilpzand, mevr. Van Zanten, majoor Schilpzand en luite nant-kolonel Van Zanten. De jaarvergadering vau de Vereniging „Alphens Belang" wordt gehouden op maandag 23 september, om balf acht het Nutsgebouw. Zoals gewoonlijk, heeft de secretaris, de heer J. S. Deurlo een verslag aan de leden doen toekomen We ontlenen hieraan. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering: de in ontstane vacature door het bedaniken van de heer J. B. van den Bosch, zal ir de ledenvergadering 1903 moeten wor den aangevuld. Van het gemeentebe stuur van Alphen aan den Rijn en var de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Leiden werd subsidie ontvangen ten behoeve van het werk, dat wordt verricht in het belang van het vr delingemverikeer. Door enkele bestuursleden is een gadering bijgewoond op 14 mei 1962, geschreven door de jeugdnatuurwacht alhier. Besloten werd tot oprichting van een comité voor de explotatie van school tuinen. Namens A. B. heeft de heer J. A. Lemkes zitting in het bestuur. Bij het Carillonfonds is aangedron gen op het aanbrengen van de laatste voorzieningen, die een goed functioneren van het klokkenspel zullen waarborgen Dertig jaar bij drukkerij Rijnland (Alphen) De heer J. H. Noomen trad 30 aar geleden in dienst bij drukke rij Rijnland te Alphen a. d. Rijn. Gisteren was het voor hem welis- een snipperdag, maar deson danks maakte hij toch de 30 jaar n dit 32 jaar bestaande gra- Jisch bedrijf. De patroon, de heer H. C. uan der Spelt, en het perso- waren van mening, dat dit zesde arbeidslustrum niet onge merkt voorbij mocht gaan. Ten huize van de heer Spelt had een intieme huldiging plaats. Na een waarderende toespraak ontving de heer Noomen van zijn werkgever vulpen, en mevrouw Noomen kreeg bloemen. De heer W. van 't Wout sprak na mens het personeelwaarbij hij wees op drie kenmerkende punten van de jubilaris, namelijk trouw, collegialiteit en vitaliteit. De col lega's lieten het niet bij woorden en boden een schemerlamp aan. De heer Noomen dankte voor de hartelijke huldiging waarbij hij vooral tegenover de jongeren be nadrukte, dat alle sociale verbete ringen ook moeten worden ver- Foto: De heer H. C. Spelt biedt de heer Noomen een vulpen aan. De aandacht is gevallen op een mooi punt aan de Kalkoven-weg, waar in de zomer, vele wandelaars, fietsers en vis sers een rustig plekje vinden. Dit punt is uitstekend geschikt veor het plaat sen van een -bankje eventueel met pick nick-tafel o.d. Door het bestuur was besloten daar een bank te plaatsen In middels is gebleken dat in het kader van de algemene voorziening voor plant soenen enz. de gemeente ook belang stelling voor dit punt heeft. Met het Nederlands kamerkoor is overeengekomen, dat op 7 okt. 1963 een heroptreden in Alphen zal plaats -hebben. Het concert zal worden gegeven in d< Salvatorikerk. Een doeltreffende pro paganda zal worden gemaakt. V reemdelingenverkeer Naar aanleiding van een vraag i vorige ledenvergadering is contact op genomen met de beide hier gevestigde apotheken, met betrekking tot het aanbrengen van receptenkastjes. Helaas is gebleken dat het aan leden vai Kon. Ned. Mij. ter bevordering va: Pharmacie niet toegestaan is. dergelijke kastjes te plaatsen. De apotheken zijn beide lid van deze instelling. De werkzaamheden ten behoeve het Vreemdelingenverkeer breiden zich steeds uit. Vooral het telefonisch keer neemt toe. Een horellyst in talen is door de secretaris samenge steld, bestemd voor verspreiding bij andere V.V.V.'S en voor toezending bi; desbetreffende aanvragen. De lijst var personen, die tijdelijk, b.v. voor eer weekeinde vreemdelingen willen huis vesten, is enigermate uitgebreid. Ver strekt werden: 136 telefonische, 31 mon delinge en 103 schriftelijke inlichtingen. Wat genoemde vergadering betreft, na afloop van het huishoudelijk gedeelte zal de heer W. T. C. A. Cornet, arts alhier, spreken namens de Stichting „Landelijke organisatie voor de Kanker bestrijding'' voor leden van ..Alphens Belang" en voor de Geref Jeugdcentra- Ie, en de afdelingen Ned. Katholieke Vrouwenbweging. Alg. Nederl. Grafische Bond. de Ned. Kath. Arbeidersbeweging en de Nederl. Vereniging van Huis vrouwen. Het Julianacomité in Langeraar bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid daarvan heeft een feestgids uitgegeven feestelijkheden op 19, 20 en 21 september. Donderdagavond wordt het feest ge opend met een lampionoptocht van café De Plas naar garage Lek. De muziek- ■ereniging „Arti" gaat voorop. Op het feestterrein geeft „Arti" een taptoe aarna een vuurwerk wordt afgestoken. Vrijdag wordt een kinderoptocht ge houden met versieringen. Afmars om 10 uur. 's Middags half drie kinderspelen Zaterdag 21 september om 10 uur wordt een grote optocht met muziek ge houden. De versieringen worden ge keurd door een jury uit de bevolking, met uitreiking van geldprijzen Opstel len om 2 uur in de Sportlaan. Van 3 uur af volksspelen. RIJNSBURG Start-week van Geref. jeugdwerk Men schryft ons: Het zal in Rijnsburg al wel bekend zijn dat het Geref. Jeugdverband startweek op touw heeft gezet. „Prij zenswaardige zaak" zult u misschien zeggen. Ja, inderdaad de tijd van grote startavond, een tweede jaarfeest in de regel, is gelukkig voorbij. Terecht heeft het Jeugdverband na het zo ge slaagde experiment van vorig jaar ge meend ook dit jaar weer een week te organiseren, waarin alle facetten het jeugdwerk voor het voetlicht kun- treden. Enkele commissies en on dergetekende hebben het wel en wee de voorbereiding meegemaakt. Thans is het voorbereidend werk afge sloten, de startweek kan beginnen. U kunt ons werk kritisch gaan bekijken. U kunt straks ook naar ons werk kijken het idee. hier presenteert zich een jeugd, die wil leren wat het betekent Christen te zijn. U zult deze week iets ons werk zien. Het is onze vurige i, dat u met ons zult zien dat Chris- ;r nog steeds is, dat u ons op onze leerweg helpt. Prijzenswaardige zaak? Ja. als u dat meent wel. En als u dat meent, stuurt n uw zoon of dochter, die nog steeds niet op een vereniging zit, naar één van de verenigingen. Een overzicht van de activiteiten binnen het Jeugdverband vindt u in het jaarboekje van de Geref. Kerk en in de Gids van Rijnsburg". Dit >u een prijzenswaardige zaak zijn Tot ziens tijdens de Jeugdweek. Namens het Geref. Jeugdverband, P. M. Inlichtingen gevraagd Vorige week zaterdagmiddag zou een nog onbekende jongeman, die een rode bromfiets bereed, op de Vinkenweg on zedelijke handelingen hebben gepleegd bij twee meisjes van circa zeven jaar. De politie verzoekt personen, die hier- in-lichtingen kunnen verschaffen, zich met haar in verbinding te stellen. Startweek Geref. jeugd Een hele week lang start de Gerefor meerde jeugd met het winterseizoen. Daarmee hopen de jongeren niet alleen de daarom in aanmerking komende jon gelui tot lieden der verenigingen te ma ken, doch ook wil men de belangstel- ng van de ouderen wekken. De „startweek" begint morgen. De pre en in alle zes kerkdiensten zullen in gesteld zijn op de jeugd. Morgenavond is er in „Concordia" een gesprek ussen de predikanten en de jeugd over deze preken. Maandagavond om half zeven N/oor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg OVER het thema „Het ambt der verzoening" sprak ds. K. de Gier uit Den Haag woensdagmiddag te Zierikzee. Hij noemde deze dag een bijzondere en blijde dag. In de eerste plaats voor de gemeente van Nieuwerkerk (Zeeland), omdat zij haar nieuwe leraar mocht begroeten. Deze gereformeerde gemeente werd halverwege de vorige eeuw geïnstitueerd. Slechts in de jaren 1940-'42 werd zij be diend door de emeritus-predikant ds. Barth. Zij is dus meer dan 100 jaar va cant geweest. Een blüde dag ook voor de predikant, die zich deze middag met een plechtig „Ja, ik, van ganser harte" aan zijn eerste gemeente verbond. Wie was deze predikant? 't Is de in Zoetermeer en omgeving bekende heer J. Karens. Voor heen was hy bekend als ,,de drogist van het dorp" en als ouderling der gerefor meerde gemeente. Nadat hij roeping ge voelde tot het ambt volgde hij de lessen in de Theologische School te Rotterdam. Na zijn kandidaatstelling nam hü uit 12 beroepen het beroep naar Nieuwerkerk aan. Zijn familie en vrienden zien hem node vertrekken. Geen wonder dan ook dat ongeveer 140 personen uit Zoeter meer de reis naar Zeeland maakten om de bevestiging en intrede bij te wonen. In oktober hoopt ds. Karens met zijn ge zin de pastorie te Nieuwerkerk te betrek- Voor een gehoor van ruim 1100 perso nen sprak ds. De Gier een passende leer rede uit over 2 Korinthe 5 20 en 21. Sprekende over: „Het ambt der verzoe ning" stond hij stil by: a. de opdracht tot die bediening, b. de ernst waarmee die bediening vervuld moet worden, c. het doel waartoe deze bediening vervuld De intreedienst werd, evenals de be vestiging, gehouden in het ruime gebouw der chr. geref. kerk te Zierikzee. omdat de eigen kerk te klein was. Dit gebouw begint een voetbalwedstrijd tussen de kerkeraad en de jeugd. Om 8 uur wordt een contact- en pro- pagandaavond gehouden bestemd voor ouders en de jeugd van 16 jaar en ouder De vergaderzaal is „Concordia". Dinsdag wordt er om 8 uur een zelfde avond ge houden voor de ouders en de jeugd tot 16 jaar. Woensdagavond start om 6 uur een puzzelrit vanaf het Jeugdlhuis. Daarna er weer een contactavond voor jong oud in „Concordia". Donderdagavond dè avond: in de Petrakerk wordt dan een toneelvoorstelling gegeven. Vrijdag avond wordt de laatste contaotavond be legd en zaterdag wordt „de lange aan loop" afgesloten met een instuif in „Concordia". werd door de chr. geref. kerk welwil lend beschikbaar gesteld. Als tekst koos ds. Karens Ezechiël 3 17. Thema: ,,'s Heeren opdracht aan een Na het uitspreken van deze met aan dacht beluisterde rede sprak ds. Karens docenten, predikanten, studenten, afge vaardigden van de classis, kerkeraden, de burgemeester van Nieuwerkerk. organis ten en kosters toe. De vrienden uit Zoetermeer. onder wie ds. L. Vogelaar, herinnerde spreker aan zyn afscheidspreek te Zoetermeer, enkele weken geleden gehouden over 2 Kor. 13 11. Voorts, broeders, zyt blyde, wordt volmaakt, zijt getroost, zyt eens gezind, leeft in vrede: en de God der liefde en des vredes zal met U zijn. Na de vele toespraken van afgevaardigden werd ds. Karens staande toegezongen „Dat 's Heeren Zegen op U daal". 'M'JHj WOL Visserijgolfjes Hoewel de haring zich donderdag niet in zulke grote hoeveelheden liet van gen als op de voorgaande dagen, werden er in totaal wel zoveel kisten buitge maakt dat ook in de eerste dagen var de komende week een overvloed zal zUn. Vrydag heeft men in IJmulden de boeken van deze week afgesloten. In de herinnering biyft een chaotische toestand die iedereen boven het hoofd dreigde te groeien. Vrydagmorgen byvoorbeeld stond Hal B nog vol met haring die donderdag niet weg had kunnen werken. Het gevolg was dat eerst laat op de dag verscheidene haringschepen aan de kant konden verschijnen. Inmiddels v namelyk een paar van de Amsterdamse Ballast Maatscbappy gecharterde schui ten gearriveerd en daar werd op hoop van zegen de haring in gekieperd. Maar voordat het zover was, waren heengegaan met het reinigen van deze vaartuigen. Zij dienen normaliter het vervoer van klei en zand en laat zich raden dat zy onder een dikke modderlaag zaten. Nu de haring eindelijk uit de hal is verdwenen, betekent dit niet dat men kan zeggen: Gelukkig, dat is voorbij, ALPHEN AAN DEN RIJN KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag 15 september: hoog water 1.29 n 14.00 u„ laag water 9 36 en 21 59 uur. Maandag 16 september: hoog water 2.18 n 14 44 u„ laag water 10.30 en 22.47 uur. Dinsdag 1" sepember is het tien jaar geleden dat dc Koningin Julianabrug, het beginpunt Emmalaan en de Hooftstraat door de toenmalige commis saris van de Koningin in Zuid Holland. L. A. Kasper, officieel werd geopend Geen schokkend feit, toch waard om ren aandacht voor te vragen. Boven de brug waren toen op een spandoek de woorden te lezen (we me- rijm van wethouder A. J Dek ker'. „Geen stroom bedwingt d'ontwik- keling Daar was een zeker optimisme in verborgen, dat lang niet door ieder werd gedeeld. En nu. tien jaar later, zal niemand meer tegenspreken dat het leggen van een brug op deze plaats een gelukkige greep is geweest. Ja, we weten wel. als je met dc fiets tegen de lange,, flauwe helling op moet trappen of dit vervoer middel tegen de trappen op moet sjou wen, wil men wel eens een kleine ver wensing doen horen. Daar staat echter tegenover, dat men maar weinig voor de brug behoeft te wachten. Gemiddeld gaat de brug maar vijfentwintig keer per dag op. vertelde ons de chefbrug wachter. de heer J. L. E. van Heyningen die met de heren Bosman en Versteeg al drie jaren aan deze brug verbonden is. Maar deze brug is een enorme schakel geworden in de ontwikkeling van Al phen-west en Alphen-noord. Men stelle zich voor dat die grote aantallen bewo ners van de nieuwe wyken aan beide zyden van de Rijn in de omgeving van de Julianabrug nog aangewezen waren op het pontje, dat vroeger op genoemde plaats de oeverbinding onderhield. Het zouden hopeloze situaties worden. Of men stelle zich voor dat een belangrijk deel van dit niet gemotoriseerde keer zich van hoog naar laag vice a zou moeten bewegen door de smalle Hoofdstraat en Van Mandersloostraat. En dat is dan nog maar het langzame Nog beklemmender spreekt het belang in de Julianabrug als het gaat om het snelverkeer. In de eerste plaats is dan stellig van groot belang voor de plaat selijke industrieën en de verdere uit bouw van de gemeente. De ontsluiting Alphen Noord zou belangrijk min der vlot verlopen als hier deze sterke ververbibnding niet lag. Want daar gebeurt wat in Noord: langs het Ait.C.- terrein kan men reeds honderden meters de brede straatweg oprijden om te zien hoe daar overal leven en bedrijvigheid Doorgaand verkeer Doch dat is dan alleen nog maar het plaatselijk belang. Wat de brug betekent voor het doorgaand verkeer kan je het best zien 's middags tussen vyf uur en :ei ons genoemde chef brug- r wachter. Dan blijk wel, dat het verkeer Julianabrug te doen bouwen, sterdam en omgekeerd in toenemende mate van de route via de brug gebruik maakt. De rijksweg vanuit Leiden naar de Prins Bernhardlaan is uitstekend te berijden en via de Willem de Zwyger- laan en de Julianabrug is er de aan- sluting op de provinciale Oranje-Nas- sausingel. de Herenweg en de nieuwe weg langs Rijnsaterwoude - Leimuiden naar Amsterdam. En vanuit dit verkeersoogpunt bezien is het toch maar gelukkig, dat deze Ju lianabrug een hoge brug is geworden. De scheepvaart is er mee gebaat, maar ook het land-verkeer. dat nu geen uren behoeft te verknoeien met het wachten voor neergelaten afsluitbomen. Er is aanvankelijk vrij sterk gereageerd tegen het „hoge" van de brug. De moe ders met kinderwagens werden ten to nele gevoerd, enz., maar dit was alles toch te incidenteel, dan dat de gemeen teraad zich hierdoor kon laten intimide ren. En de aanvankelijke schade voor enkele middenstanders in de Hoofdstraat zal inmiddels wel ruimschoots zyn ge compenseerd door de bewoning van de uwe wijken, die, mede door de nieu- brug, zo spoedig konden verrijzen. Offers waard Want De brug heeft destijds veel geld ge kost en er is later nog zoveel aan ver dokterd, dat de raad het maar niet eens de openbbaarheid heeft gebracht Maar het nuttig effect is de offers en extra offers toch wel waard geweest De klap van de brug wordt nu weer voorzien dek, wat normaal onder houd mag worden geacht en er komen enkele weken ook nieuwe afsluit bomen. Reeds na tien jaar kon men zon der enig voorbehoud zeggen dat het besluit van Alphens raad. de Koningin vanuit richting Leiden naar richting Am- kig besluit is geweest. volgende week i alles hangt af van de capaciteit van de vismeelfabriek in IJmuiden. Krijgt die weer net zo'n stroom te verwerken als in de vorige week dan komt men on herroepelijk vast te zitten. Weliswaar sLaaigde men er donderdag in ongeveer 70 ton haring naar West-Duitse vismeel- fabrieken te vervoeren, maar dat was een druppel op een gloeiende plaat. Vry- dagmiddag laat lagen nog verscheidene sdhepen aan de kant, hun kostelijke la ding trok geen enkele belangstelling van de handel en verdween in haar geheel naar de vismeelfatoriek. Dat wil zeggen die werd geacht deze enorme hoeveelheid af te nemen, maar het was nog zeer de vraag of het zover zou komen. Al zou de fabriek al deze haring op kunnen nemen dan nog zit men met het probleem: Hoe komt men aan voldoende arbeidskrachten? Het is de hele week al moeilijk geweest maar met kunst- en vliegwerk wist men toch voldoende los personeel aan te trekken. Die mensen hebben daigen van 20 uur gemaakt, ver dienden naituurlijk goed maar willen nu ook wel eens uitrusten. Het is nu een maal zo dat men over de hele linie wil profiteren van de vrije zaterdag. Van rederszyde zyn pogingen gedaan om gezien de noodsituatie de zaterdag ook te werken, maar hun streven bleef vruchteloos. De havenarbeiders en vis- knedhten wilden er niet aan en dat is wel enigszins te begrUpen ook, want deze mensen hebben in de afgelopen vyf dagen hun bed by na n iet gezien. De havenarbeiders begonnen 's nachts om twee uur en waren vaak 's middags om vyf uur nog in de weer. Maar de reders stellen zich op 'het standpunt dat nood wetten breekt en zijn zeer teleurgesteld over het afwimpelen van hun voorstel. De handel daarentegen zag er geen brood in. Het eind van het haringlied zijn geweest dat het grootste ge deelte van de aanvoer toch niet afgeno men zou worden, omdat het vervoer tegenwoordig op zaterdag vrijwel stil staat. Dan zou men nog verder van huis zijn. Alle haring zou dan, nog altyd volgens de handel, voor de vismeelfa briek zyn bestemd en die zou alles toch niet kunnen afvoeren. Met de kans dat op maandag nog haring in de hallen «u staan. Men ziet het is allemaal niet zo een voudig. Weinig aanvoer is ook niet goed, deze overvloed zorgt voor byna niet op te lossen problemen. Want nu hebben we het de hele week wel over haring gehad, maar wat te zeggen van Ie verse vis? Die is een beetje in het •ergeetboekje geraakt. Maar de handel moet het niet alleen van de haring heb ben. ook schelvis, tong, kabeljauw, wij ting, koolvis en makreel spelen in het geheel een rol. Deze week is dat een heel kleine geweest, want het was büna allemaal haring wat de klok sloeg. Het deze week vaak voorgekomen, dat zeven uur by de eerste afslag maar i kist of vUftig andere vissoorten in de hallen stonden. Pas veel later op de dag kwamen er eer sohepen met verse vis aan bod. aar voor de handel was dat vaak veel te laat Dc klanten konden niet worden bediend zoals men graag zou willen, men heel wat klachten over de late aflevering in ontvangst nemen. Wat de volgende week zal brengen, ligt nog in nevelen gehuld, maar men kan er wel zeker van zyn, dat al zou de haring nu verstek laten gaan. de eerste dagen nog veel zal worden aangevoerd. Veel sche pen zyn met een flinke lading op weg naar huis. zodat men voorlopig nog wel voort zal kunnen. Wat er was In IJmuiden verschenen 40 vaartuigen. Zy voerden 11.000 kisten vis aan. waar van 630 kisten schelvis. 120 kisten wy- ting. 30 kisten gul en kabeljauw, 9000 kisten haring. 250 kleine kisten haring. 280 kisten makreel. 550 kisten schol, 10 kisten tarbot. 160 kisten diversen. 540 stuks stijve kabeljauw en 10.000 kilo tong. De prijzen voor de verse vis lagen op een hoog niveau. De grote gul no teerde zelfs negentig gulden per kist; ook de andere rondvissoorten waren prijzig. In Schevenlngcn In Scheveningen werden aangevoerd 3500 kisten haring. 10 kisten diversen, 500 kisten schol en 2000 kilo tong. NOORDW1JK Weekagenda Maandag: Flora, 8 uur. vergadering Noordwijkse vereniging van Poslzegel- imeentehu bare Raadsvergadering. Donderdag: Verenigingsgebouw 8 uur vergadering afdeling Noordwyk aan Zee Ned. Chr. Vrouwenbond Spreker ds. J. G. van Ieperen Ter Heide, onderwerp „Christus en het vrouwenleven". Zaterdag: aula R.K -ULO. 2 uur bij eenkomst Jeugdclub van de Noordwykse iging van Postzegelverzamelaars,

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11