Antieke auto s verzamelen. ook hobby met toekomst een museum P. W. Louwman heeft plannen voor NIEUWE LE1DSE COURANT WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1963 Een carbidkachel op de treeplank aemonteerd zorgde er voor dat de koperen lantaarns behoorlijk licht konden geven. hetgeen dan ook grif op het kenteken bordje is vermeld. De ontwerper van deze scooter, die op massieve banden staat. ing. J. S. Rasmussen is nu één van de hoofdingenieurs van de D.K.W.- fabrieken. De Neracar uit 1923 was het tweede jcootermodel, dat werd gebouwd. Van ALPHEN AA Consultatiebureau v. gezinsvorming In Alphen aan den RUn te per 1 sep tember een afdeling van de Protestant se Vereniging voor Verantwoorde Ge zinsvorming gestart, die iedere tweede en vierde donderdag van de maand van half 8 tot 8 uur spreekuur houdt in het gebouw van de Chr. Wijkverpleging, YYilhelminalaan 21. Het dagelijks bestuur- bestaat uit: dr. R. Ageman. zenuwarts, voorzitter; me vrouw A. J. de Boer-Heemskerk, Rem brand tlaan 11, secretaresse; mevr. H. M. G. Lemkes-van Brummen, penning - meesteresse; ds. M. Cohen, predikant van de Baptistengemeente. Het doel van de P.S.V.G. mag zo lang zamerhand wel bekend worden geacht in protestantse kringen. Beweegt de neutrale Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming (N.V.S.H.i zich op het ter rein van de geboortebeperking, bij de P.S.V.G. gaat het om geboorteregeling op basis van het protestantse godsdien stige denken. In de praktijk komt het werk van de P.S V.G, er op neer, dat men niet zon der meer richtlijnen en middelen geeft om zwangerschap geheel of tijdelijk te voorkomen. Een drietal stafleden een arts, een maatschappelijk werkster en een predikant verdiept zich eerst in elk speciaal geval. Naar gelang de om standigheden kan dan, als geboortebe perking op een bepaald moment verant woord wordt geacht keus worden ge maakt uit drie soorten middelen, zodat niet willekeurig maar verantwoord wordt gehandeld. Aan het consultatiebureau Alphen aan den Rijn, dat dus volgende week don derdag voor het eerst zitting houdt zijn verbonden: mevr. C. J. v.d. Plas-Koren- hoff te Leiden (ook aan de P.S.V.G. al daar verbonden), mej. M. Schaafsma, maatschappelijk werkster te Alphen, ds. J. G. Bogers. Hervormd predikant te Alphen, en ds. J. C. Seegers, Geref. pre dikant te Gouda. Atletiekuitslagen Uitslagen clubkampioenschappen jon gens A, B, C en D in Gouda: BURGERVEEN „Advendo" ging uit Vorige week is de zangver. „Advendo" weer uit geweest. Om zeven uur in de morgen moest er al worden gestart daar het bestuur een volledig programma had uitgestippeld. De reis voerde naar Gel derland, waar om tien uur zou worden gezongen in het sanatorium „Het Zon nehuis" te Beekbergen. In dit sanatorium worden 150 chronisdhe zieken ver pleegd. De directie is ook bijzonder ver heugd, dat er verenigingen zijn die, wan neer ze uit zijn, toch ook om de zieke mensen denken en zo mogelijk hun nog een prettig uurtje willen bezorgen. Zo ook heeft het bestuur van „Advendo" dit jaar weer gedaan. De voorzitter, de heer D. v. d. Blom. ontving van de directrice de gelegen heid aan de zieken te vertellen, waar de leden vandaan kwamen enz., omdat, aldus zuster De Boer, de patiënten daa erg op gestold zijn. Nadat dit door de voorzitter was gedaan, werden de liede ren gezongen, die stuk voor etuk eeret door de dirigent, de heer S. P. Visser, werden "aangekondigd. De patiënten zijn zeer- verheugd- geweest en dank zij de prachtige geluidsinstallatie heeft iedere afdeling het uitstekend kunnen horen. Zuster De Boer bracht de dank over van de patiënten. Nadat eerst de koffie was genuttigd, mochten de zangleden de patiënten nog even groeten. Vervolgens werd de reis voortgezet, richting Am- hem-Didam. Op één van de vele mooie plekjes, die daar in die omgeving zijn werd gestopt om der traditie getrouw spelletjes te doen. Na veel plezier werd haastig gestart om weer op tijd in hotel- restaurant „De Witte Bergen" in Laren te zijn, waar het diner zou worden ge bruikt. Tijdens het diner werden prijzen van de wedstrijden en spelletjes uitge reikt. Ook werd het bestuur dank ge bracht voor de mooie dag. Op zijn beurt dankte de voorzitter alle leden en in het bijzonder Oma en Opa Verborg, die ook deze dag weer hebben mogen mee maken. en de chauffeur, de heer C. Car- dol. voor de prettige medewerking. Om ongeveer elf uur arriveerde „Advendo" weer in Burgerveen. Zondagsschool „Jachln" weer gestart Zondag 1 september is de zondags school weer begonnen. De heer J. W. Kooiman mocht 24 kinderen begroeten Mej. Gijsenberg was weer aanwezig. Op deze eerste bijeenkomst heeft ieder kind iets van zijn vakantie verteld. Dit viel goed in de smaak, want ieder deed ei- Be jaardenmiddag De dorpsraad stelt zldh voor op woens dag M september a.s. een bejaardenmid dag te houden. Aamvang half drie. Instuif voor de jeugd Voor de groep van 10 t'm 14 jaar is nog niet eerder een instuif geweest. De dorpsraad heeft nu een vast programma ingesteld. Zaterdag 7 september om half acht is de eerste avond voor deze ca tegorie. De bedoeling is één avond in de maand te geven. Dus jongelui, let goed op! Jullie gaan sjoelen, tennissen enz. Breng vriend of vrindin gerust mee. ook uit de omgeving. Op 14 september instuif voor groten. 15 jaar en ouder. Aanvang half acht Op 21 september zal er een film wor den vertoond. Agenda dorpshuis „Marijke" Iedere maandag zangrepetitie „Adven do", aanvang 7.30 u. 5 sept. Toneelstuk. 7 sept. Instuif jeugd van 10 tot en met 14 jaar. 3 sept. Zondagsschool, aanvang 11 u. 11 sept. Bejaardenmiddag. 2.30 u. tot 4.30 uur, 18 sept. Bijeenkomst platte landsvrouwen. 21 sept. Filmavond. 25 sept. Vergadering Bazaarcomité, aanvang 7 30 uur. N DEN RIJN A Jongens: 1 (clubkampioen) Olympia Gouda 64% punt; 2 AA.V '36c Alphen ad. Rijn 32 punt; 3 A.V. "47. Boskoop. 27 punt; 4 Gouda, Gouda. 18% punt; 5 Sp. Cl. Reeuwijk 17 punt. B jongens: 1 Gouda. 36 punt; 2 Olym pia, 23 punt; 3 V. et Cel. 10 punt. C jongens: 1 Olympia, Gouda, 45 punt; 2 Sp. Cl. Reeuwijk, 30 punt; 3 A V.'47, Boskoop. 27 punt; 4 V. et Cel. Gouda, 25 punt; 5 Gouda. Gouda 24 punt. D jongens: 1 Gouda. Gouda. 41 punt; 2 A.A.V.'36c, Alphen, 36% punt; 3 Olym pia, Gouda, 29 punt; 4 A.V.'47, Boskoop, 18% punt; 5 A.A.V.'36 II, 5 punt; 6 Sp. Cl. Reeuwijk, 1 punt. Puzzelrit Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de politiesportvereniging „Al phen", houdt zij op zaterdagmiddag 14 september a.s. een puzzelrit voor auto's en motorem Aan de verkeersregels zal In deze rit aandacht worden besteed. In schrijving op zaterdagmiddag 14 septem ber a.s. van 13.30 uur af aan het bureau van politie. Start eerste deelnemers om 14.01 uur. Bovendien is het mogelijk tevoren voor de rit in te schrijven. De voorin schrijving is echter alleen mogelijk op dinsdag 10, woensdag 11 en donderdag 12 september a.s. van 19-20 uur. Prijs uitreiking geschiedt zo spoedig mogelijk na de rit in het beneden -restaurant van het vogelpark „Avifauna", waar ook de finish-controle is gevestigd. Circus Belli bracht een vlot programma Het vermaarde circus Belli bracht gis teravond in een grote tent op het IJs- clubterrein in Alphen aan den Rijn de première van een serie voorstellingen die dit cercus na het beëindigen van het seizoen in het vaste circusgebouw le Soheveniragen in ons land gaat geven. De directie Belli-Strassburger heeft ook voor deze tournee kans gezien een pro gramma samen te stellen, waarin een aantal nummers is opgenomen van we reldformaat. Opvallend goed is bijvoor beeld het nummer van de vijf Hongaren (de dedo's), die met en bijzonder in gewikkeld mechanisme door het circus zweven, waarbij de hele zaak door een motorrijder op de begane grond wordt aangedreven. Een ander exclusief num mer is dat met d gedresseerde varkens. Ook een rijdende tijger op een fraaie schimmel mag wel als zeer zeldzaam worden aangemerkt. Natuurlijk ontbreken ook in dit boei ende programma de traditionele paarden- nummers niet. Vooral de kenners zullen er van genieten. De paarden worden voorgebracht door mevrouw Elly Belli- Strassburger, Regina Strassburger en Adolf Strassburger op onwaarschijnlijk gemakkelijke wijze worden de edele viervoeters door de piste geleid waar zij hun dressuurproeven afleggen. De charmante drie Margis op hun rollende kogels passen precies in dit grootse programma. Noemen wij voorts nog de berenreveu met de beren van Althoff en het optreden van de drie enorme olifanten. Dan is er de meester- jongleur Bella Kremoen zijn er voetbal lende honden. Vannavond en morgenavond „draait" dit programma nogmaals op het IJsclub- terrein in Alphen, daara zijn Gouda en Delft aan de beurt. TER AAR Spreekbeurt Morgenavond Hoopt ds-. A dén Har- tóg'uit Bodegraven een spreekbeurt te vervullen voor de afdeling van de Gerei Bond in gebouw Jonathan. Aanvang 7.30 RIJNSBURG Schaakclub zette seizoen goed in De Rijnsburgse Schaakclub heeft het nieuwe seizoen goed ingezet. Maandag avond werd begonnen met een snel schaakwedstrijd waarvoor goede belang stelling bestond. In de le groep ging W. Binnendijk volgens verwachting met de erepalm strijken, en in groep II verraste L. J. Goudriaan door van het begin af de leiding te nemen en die niet meer af te staan. Tussen de bedrijven door werd de in deling van de wedstrijden voor het kam pioenschap van Rijnsburg bekend ge maakt, terwijl tevens een commissie werd benoemd die de contacten met de schaak vereniging „Geisweid" zal onderhouden. Deze commissie bestaat uit drs. J. Tim- mers, D. Schoneveld en M. J. Goudriaan. De resultaten van de snelschaakwed strijden waren: Groep I: 1 W Binnendijk 9 p 2 A Ravensbergen 6% p; 3 D v d Vijver 6% p; 4 D Schoneveld 5% p; 5 H Binnendijk 5 p: 6 G van Egmond Gzn 3 p; 7 M v d Mey 3 p; 8 W Schoneveld 3 p; 9 G van Egmond Dzn 2 p; 10 J Scho neveld 2 p; Groep II: 1 L J Goudriaan 7% p; 2 M J Goudriaan 7 p; 3 H Tipter- man 7 p; 4 Jac P Noort 5% p; 5 H de Mooy 4 p; 6 C van Starkenburg 4 p; 7 H v d Westen 4 p; 8 P Heemskerk 3% p; 9 G Slingerland 2% p; 10 B Kalshoven 0 p. LEIDERDORP Bij 25-jarig jubileum Dameskapsalon leek op een bloemenmagazijn De dameskapsalon Cats-Labije, Hoofd straat 122 te Leiderdorp, heeft gisteren ter gelegenheid van het 25-jarig zaken- jubileum zoveel bloemstukken gekre gen dat het er meer op een bloemenma gazijn leek. Daarvoor hebben vele dank bare dames gezorgd, die in de loop der jaren hier de goede verzorging onder gingen van hun kapsel. Op de receptie uren van 10 en 2 en van 3 tot 5 uur gis teren. zijn er zeer velen hun gelukwen sen persoonlijk komen aanbieden Ook gaf een aantal zakenrelaties aan de ge deelde vreugde uiting. Voor de eigena res van de kapsalon is het daardoor een onvergetelijke dag geworden. BENTHUIZEN Jeugdsportmiddag Zaterdag kwam de jeugd van Benthui zen naar het terrein van de heer Jos. van der Eijk om de jaarlijkse, door de heren P. J. Kreft en M. M. van de Ruit georga niseerde. sportmiddag mee te maken. Voor verscheidene leeftijdsgroepen wa ren er spelen te doen en een groot aan tal deelnemers heeft een plezierige mid dag gehad. Uitslagen: jongens en meisjes 6 t.m. 8 jaar: vlaggetje steken: 1 Teunie van Be- veren, 2 Marjan van Noort, 3 Michael de Goeje; balgooien: 1 Albert van Egmond, 2 Jan Graper, 3 Hennie Wolsheiner; jon gens 9 t.m. 11 jaar: balgooien: 1 Leen Graper, 2 Jan Alberts. 3 Jaap Groen; 60 m hardlopen: 1 Henk Buis, 2 Jaap Groen, 3 Joh. van der Meer; hoogspringen: 1 Joh. van der Meer, 2 Leen Graper, 3 Jaap Groen: meisjes 9 t.m. 11 jaar: balgooien: 1 Tineke de Ruiter, 2 Marjo Hakkenbrak, 3 Josina Leune; 60 m hardlopen: 1 Marion Runsink, 2 Josina Leune. 3 Corrie Tuil; hoogspringen: 1 Josina Leune. 2 Marion Runsink, 3 Sylvia van Pijlen; jongens 12 t.m. 14 jaar: balgooien: 1 Rob Roggeveen, 2 Hans Spruitenburg: 60 m hardlopen: 1 Nico Polderman. 2 Hans Spruitenburg; hoogspringen: 1 Nico Polderman, 2 Hans Spruitenburg: meisjes 12 t.m. 14 jaar: bal gooien: 1 Marry van Pijlen, 2 Ineke Leu ne; 60 m hardlopen: 1 Marry van Pijlen, 2 Ina Graper; hoogspringen: 1 Ineke Leu ne, 2 Reinie van Reeuwijk. Kilometerkampioenen: Wim Boevé bleek voor de derde achtereenvolgende maal de snelste loper over een kilometer afstand en mag de wisselbeker behouden. De nieuwe wisselbeker gaat naar de 12- jarige Nico Polderman, die in zijn leef tijdsgroep bij de onderdelen 60 m hard lopen en hoogspringen triomfeerde. Chris van Eeden Petersman kreeg een poedel- prijs. Bij de meisjes was het Marry van Pij len. die de kilometer het snelst liep (voor het tweede jaar). De tweede prijs was voor Marion Runsink en Adry Hage kreeg een poedelprijs. De voetbalwedstrijd, de turndemonstra- ties en de muzikale lampionne-optocht werden met het oog op het ongunstige weer uitgesteld. Een definitieve datum zal nog worden vastgesteld. WOUBRUGGE Ernstige botsing door beslagen autoruiten Op het drukke kruispunt Herenweg- Kruisweg had dinsdagmorgen de zo veelste aanrijding plaats, waarbij dit keer twee personenwagens zwaar wer den beschadigd. Een uit Ter Aar naderende auto, be stuurd door de 52-jarige J. Douwes uit Loenen a d. Vecht, verleende geen voor rang aan de automobilist J. Slob uit Gou da, die vanuit Alphen naderde op de Herenweg. De eerste wagen- kantelde, waarbij een inzittende dame dusdanige verwondingen op liep, dat zij naar een Leids ziekenhuis moest worden ver voerd. De bestuurder en nog twee in zittenden. kwamen met de schrik vrij, een kind liep lichte verwondingen op. De heer Slob liep bij de botsing hoofd wonden op en moest evenals de andere gewonden door dokter J. Mooter wor den verbonden. Oorzaak van de botsing is ondermeer het rijden met zwaar beslagen, gesloten ramen van de auto uit Loenen en een zeer zware regenbui, die beide bestuur ders het uitzicht beperkten. Voetbalvereniging heeft geld nodig voor nieuw clublokaal Onder voorzitterschap van de heer C. Muller werd dinsdagavond in Het oude Raedtihuys de jaarvergadering ge houden van de voetbalvereniging ,,Wou- brugge" waarvoor grote belangstelling bestond. Secretaris P. de Bruyn me moreerde in zijn jaarverslag onder meer. dat het aantal leden was ge stegen tot 102 (v.j. 94) De voorzitter sprak daarna zijn venvacthing uit, dat de resultaten der elftallen in de ko mende competitie beter zouden zijn dan in de voorafgaande. Penningmeester A. Vrolijk liet een optimistisch geluid ho ren over de financiën. In de nieuwbenoemde kascommissie werden gekozen de heren P. J. Geerlof en B. de Wit. Bij de bestuursverkie zing werden de heren P de Bruyn en L. van Dorp herkozen terwijl in de vacature M. A. van Lulimg zitting nam de heer D. Sohuitenburg. De voorzitter wekte namens de nieu we trainer F. van Duyl uit Leiden alle leden op. de trainingsavondem trouw te bezoeken, hoewel de opkomst tot nog toe zeer bevredigend was. Het ontwerp voor een eigen club- annex-trainingslokaal bij het nieuwe sportveld aan de Bateweg van architect Th. Kuipers vond algemene waardering Het geprojecteerde trainingslokaal meet 12 x 8 meter. Doch de financiële pro blemen rond deze noodzakelijke loka liteit blijven groot. Het hiervoor op gerichte actie-comité dat reeds lang tracht op allerlei manier gelden bijeen te brengen staat nu op de plaatselijke feestdag 'zaterdag 7 september) met een speciale patatkraam bij het feest terrein. Bovendien staat op het pro gramma, evenals vorige jaren een z.g. „boutavond" in december. Nu de elftalcommissie is afgetreden en nog steeds niet is vervangen, zullen de elftallen in de komende competitie worden samengesteld door de nieuwe trainer in overleg met het bestuur. Daar het oude sportveld door de KNVB is afgekeur juist voor de nieuwe competitie, zal alles in het werk wor den gesteld, om de doelgebieden on korte termijn geheel in orde te brengen, zodat na 7 september weer van het ei gen terrein gebruik gemaakt kan wor den. De rondvraag leverde weining op. HAZERSWOUDE Burgerlijke stand GEBOREN: Elisabeth Maria, d v G W v Klaveren en M W Spieksma; Frans, z v Th F v Goozen en M W Meganck. Gehuwd: L Kastelein. 24 j en J M v Aalst. 24 j; C M W v Hiltenburg, 24 j en Jv d' Haven, 23 j: G Voskamp, 50 j en T v Zanten, 43 j. ZOETERWOUDE Materiaal gevraagd voor de expositie oud-Zoeterwoude In het kader van de Onafhankelijk heidsfeesten 1963 wordt in de week van 2128 september a.s. in Zoeterwoude een tentoonstelling gehouden van foto's, pren ten en voorwerpen, die een beeld geven van het oude Zoeterwoude. Organisator van deze tentoonstelling ide plaatselijke Oranjevereniging) is er kentelijk voor de thans reeds ontvangen aanbiedingen, doch zou gaarne over nog wat méér de beschikking hebben. Zij ver. zoekt derhalve de bezitters van voor de tentoonstelling geschikte platen en voor werpen, die deze tijdelijk willen afstaan, dit te willen berichten aan een van de navolgende adressen: K. v. d. Vliet, Dorpsstraat 40, tel. 01715- 227; J. v. Winden, Weipoort 46. tel. 01715- 230; A. v. Bennekom, Weipoort 33, tel. 01715-231. Nu nog bij glanzende nieuwe auto's in de showroom, maar in de toekomst in een museum. Van boven naar beneden: Een dash board vol knoppen en meters, een stevige handrem en een echte ver snellingsknuppel. Zo ziet het inte rieur van de eerste Dodge eruit. Het stuur is opklapbaar om de bestuurder het instappen te verge makkelijken. Twee uitersten, maar bijna even snel: de driewieler Morgan uit 1924 naast de jongste Alfa Romeo. Het meisje zit op de eerste scooter, een Lomos uit 1920, met massieve banden. "IVTAAST de gloednieuwe sierlijke Alfa Romeo's in de inmense weg in Leidschendam staan netjes in rijen enkele tientallen bejaarde automobielen. Hoewel uiterlijk na tuurlijk veel verschillend van de moderne wagens hebben ze soms mechanisch haast dezelfde capaci teiten als waarover het huidige wa genpark beschikt. Dit is echter niet de reden, waarom de heer P. W. automobielen als hobby heeft. Naast een eventuele speculatieve oorzaak schijnt de reden veeleer een soort vertedering te zijn, die iedere recht geaarde automobilist ondergaat bij het zien van eerstelingen van bestaan de en al lang niet meer bestaande merken. Ze weer in oorspronkelijke staat terugbrengen en rijklaar maken kost veel geld, maar het loont voor de liefhebber alle moeite. Dit is zeker het geval bij de oudste auto, die hier in de showroom staat te pronken. Een Brasier uit 1898 met een open koetswerk. Opvallend aan het wagentje zijn de twee koperen -stal lantaarns". gevoed door een carbid kachel, die op de treeplank is gemon teerd. Een rit met dit vehikel bete kende voor de passagiers gevoerde en waterdichte kleding of men moest er zeker van zgn, dat het mooi weer bleef. Ook dan nog was het een frisse bedoening. Een andere unieke automobiel is een Morgan sportwagen, die in 1924 over de wegen heeft gerend, toen al met een snelheid van meer dan honderd kilome ter per uur. deze driewielers heeft twee cilinders, die in een V-vorm voor de motorkap zijn bevestigd met het oog op de koeling. Met twee wielen voor en een achter mag dit sportwagentje toch wel een van de mooiste van de hele verzameling worden genoemd. RIJKLAAR Niet te vergeten natuurlijk de in het zelfde jaar gebouwde Rolls Royce. De ze wagen, waaraan niets werd geres taureerd, verkeert in een zo'n uitsteken de staat, dat men er zonder een enkel bezwaar zo mee kan wegrijden. Met een gewicht van meer dan 2400 kilo gram is deze enorme wagen een van de zwaarste automobielen die hier zijn op gesteld. De motor, die acht cilinders heeft kan een vermogen ontwikkelen a ruim 40 echte pk. Deze Rolls heeft het embleem de letters nog in rood. want eerst in 1927, toen een van de op richters van de Rolls Royce-fabriek leed. werden de letters in het embleem zwart van kleur Antieke auto's, waarvan het gehele koetswerk uit met linnen overtrokken Om de stoere degelijkheid van deze Rolls uit 1924 tot uitdrukking te brengen zette Wim van Duinen een groothoeklens op zijn camera. Aan deze oldtimer werd niets ge restaureerd. Hij is nog steeds rijklaar. houtspanten bestaat, zijn geen uitzonde ring in de collectie. Vanzelfsprekend hebben de auto's van deze makelij wel grondige opknapbeurt gehad ze er zo konden bijstaan. Na veel sleutelen, soms opnieuw draaien van on derdelen, verven, zagen en lijmen, zijn de oude vehikeltjes toch weer netjes strak gemaakt en ze zien er dan ook uit zo uit de fabriek komen. Verder er in de hallen Dodge-automobie- van alle jaren te bezichtigen: we vinden daar de oudste Dodge, die in het jaar 1914 werd gebouwd, terug in onbe- ispelijke staat. Ook dit enorme bak beest loopt nog best, maar de bestuur der moet er natuurlijk wel verstand hebben, want het dashboard is be zaaid met knoppen, schakelaars en me- Typerend is het, dat in al deze wa gens de bekleding nog in zeer goede verkeert Het bewijst, dat de pro- dukten. die vroeger werden afleverd prima kwaliteit moeten zijn ge- De heer P. NV. Louman, oprichter in Wassenaars Dierenpark, waarin hij ook als hobby een prachtige en unieke collectie vogels heeft, verzamelt niet al leen oude automobielen, want als we even verder kijken, dan zien we nog een grote collectie oude brandspuiten. Aan deze zeer unieke exemplaren is ook moeilik te komen. Aan geen van de brandweerwagens ontbreekt ook maar een moertje. Alles is in een prima con ditie. Nog wat verderop staat een hele gro te collectie oude koetsjes en rijtuigen. Er bevinden zich rijtuigen onder, die zoals de heer Louwman zelf zegt, een verzamelaar het water in de mond doen lopen. EERSTE SCOOTER Een heel aparte collectie heeft de de heer P. W. Louwman van oude motorfietsen. In deze verzameling mag hij zich de trotse bezitter noemen van de meest unieke exemplaren. Dat de scooter geen vervoermiddel is van de laatste jaren bewijst de Lomos uit 1920. Dit scooter-model heeft een enorme stoel, waarop éné persoon kan zitten, deze scooter is wel merkwaardig dal van een versnelling gesproken kan worden, wel wat primitief natuurlijk aar toch zeer doelmatig. Een Douglas uit 1925 en een Yale i 125 met een V-motor mogen er o zijn. Verder staan er nog motoren rr dezelfde cilinderinhoud als de 1 genwoordige auto's. Een A.C.E. bijvoor beeld met vier cilinders moet in vroe ger jaren één van de beste motoren zijn geweest. Het uniekste exemplaar uit de motorenverzameling is wel de Scot. Dit is de enige motor, die waterkoeling aan de markt is Het ligt in de bedoeling van dc heer Louwman om in dc toekomst met zgn verzameling. die nog steeds wordt uitgebreid, een museum te gaan inrichten. Wanneer is echter nog niet bekend. De verwachting is wel, dat het In Den Haag of Wassenaar zal gaan verrijzen. Het is niet de eerste keer dat de heer Louwman van zijn hobby ee publieke bezienswaardigheid maakte. TER AAR Propaganda-avond Op dinsdag 10 september a.s. woro een propaganda-avond belegd door het Gereformeerd verenigingsleven, nl. de Jeugdverenigingen en de vrouwen- en mannenvereniging. De avond wordt ge houden in het gymlokaal en begint om 8 uur. Spreker is ds. W. Wijma te Al phen aan den Rijn over: De betekenis an de verenigingen voor de Kerk. Muzikale medewerking verlenen de gebroeders Spaargaren te Hillegom i zang en elektronisch orgel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4