Schilderij van Koningin in stadsgehoorzaal onthuld Gevestigde en vertrokken personen IS SLOPER DE WETTIGE EIGENAAR VAN KUNSTWERK IN KAMER VAN KOOPHANDEL? Gouden insigne voor de heer M. van Dijk Gevarieerd programma werd vastgesteld NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag 't Kaxrewiel, 3-5 uur: Receptie mej. M. E. Selier t.g.v. zilveren jubileum bü fa. M. Brinks. Pelikaanstraat, 8 uur: Openluchtwerk Baptistengemeente. Oegstgeest, Gemeentehuis, 7.30 uur: Gemeenteraad. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur, Nederlandse Comedie met „De Phy- sici", van Friedrich Dürrenmatt. R.K. Kerk, Leyweg, 8.15 uur: Nico v. d. Hooven, orgel. Donderdag Prediker, 8 uur: ds. J. A. Smink. Gebouw Prediker, Jan Vossensteeg, 8 uur: lezingen cyclus Geref. Bond; prof. ds. S. v. d. Linde, Utrecht, over „Ver schuiving in de waardering van de na dere Reformatie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uuri Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Lutherse Kerk, Lutherse Burgwal, 8 uur: Kamiel d'Hooge, organist kathedraal van Brugge, orgelconcert. Vrijdag Stationsplein, 6.30 uur n.m. Vertrek excursie N.C. Reisv. naar verlicht Aals meer en bloemencorso. Consistorie Pieterskerk. 430 uur: Re ceptie J. W. Serlie, 40 jaar in dienst van Herv. Gemeente. Kantine fabriek Royal Mc Bee, Roo- seveltstraat 8-10 uur: Receptie bestuur „De Royalisten" t.g.v. 10-jarig bestaan. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond t.g.v. 10-jarig bestaan „De Royalisten". Rembrandtlyceum, 7 uur vm: Vertrek dagtocht NRV naar Dusseldorp. Station, 1.54 uur: Vertrek excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar dierenpark Wassenaar. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Apotheken Geopend voor spoedgevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. Films Casino, 2.30, T i vredigder. (18 j.) Luxor, 2.30, 7 er en mooie meisjes" Lido, 2.30 en 8 king" (14 j.) Studio, 2.30, 7 x 9.15 uur: „De ohbe- 9.15 uur: „Rats, kuch (14 j.) lur: „55 dagen in Pe- i 9.15 uur: „Mijn bes te vijand" (alle leeftijden). Trianon, 2 en 8 uur: „West Side Story" (14 j.) Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: „Caesar de veroveraar" (14 jr)woensdag en don derdag; „Immer wil ich dir gehören". Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde. „Op Trek" expositie van nomaden trekken en kamperen (tot 6 oktober). Jeugdhotel „De Ruif", Jan Vossensteeg, fototentoonstelling „Ultima Ratio" in zwart en wit, naar theorieën van Nico- laas Kroeze. Foto's: Ab Pruis. Boerhaavezalen, werk van drie Vlaam se kunstschilders, Elze Verhoef, Alda Vos en Joop Mijsbergen (2-5 en 7-9 uur, t.m. 12 september). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 9 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8-30 uur 's avonds. Rijksgoedkeuring voor verbouwing „Reuvens" De Leidse raad heeft deze zomer 90.000 beschikbaar gesteld voor de verbouwing van leeszaal „Reuvens" aan de Breestraat. De rijksgoedkeuring voor deze verbouwing is thans afgekomen, een belangrijke stap op de weg naa totstandkoming van een Leiden waardi ge leeszaal en uitleenbibliotheek. (Advertentie) Voor grammofoonplaten Th. H. Lunsingh Scheurleer hoogleraar in de kunstgeschiedenis Bij K.B. is de heer Th. H. Lunsingh Scheurleer benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse universiteit om onderwijs te geven in de kunstge schiedenis. De heer Th. H. Lunsingh Scheurleer is in 1911 te 's-Gravenhage geboren en verkreeg aldaar ook zijn gymnasiale op leiding. In 1943 aanvaardde hij een func tie bij de afdeling Beeldhouwkunst en Kunstnijverheid van het Rijksmuseum te Amsterdam van welke afdeling hij sedert 1953 directeur is. De heer Lunsingh Scheurleer die zich in het bijzonder beweegt op het gebied van stijlleer en stijlgeschiedenis behoort tot de grootste kenners van de Europese meubelkunst. De nieuwbenoemde hoog leraar die sedert de cursus 1961/1962 een leeropdracht aan de universiteit te Gro ningen vervult, heeft zeer veel gepubli ceerd. Behalve vele artikelen in „Oud- Holland" en andere binnen- en buiten landse tijdschriften, mogen hier nog wor den vermeld „Van haardvuur tot beeld scherm. Vijf eeuwen interieur- en meu belkunst in Nederland", in 1961 ver schenen, en een studie over de inventa ris van Kensington House, het eerste paleis van de Koning-Stadhouder in Londen. Deze laatste studie werd vorig jaar bekroond met de jaarlijkse prijs van de Nederlandse Vereniging van Kunst historici. Prof. dr. H. Boschma Bij Ministerieel Besluit is aan prof. dr. H. Boschma, oud-hoogleraar aan de Leidse universiteit, opdracht verleend gedurende het tijdvak 1 september 1963 tot en met 31 december 1963 in de facul teit der wis- en natuurkunde onderwijs te geven in de systematische zoölogie, met de bepaling dat hij gedurende die periode de bevoegdheden van 'n hoog leraar zal dienen te bezitten. TAE VROUW van Leidens burgemeester, mevrouw J. M. van Kin- schot-Dorihout Mees, heeft gistermiddag in de stadsgehoorzaal een schilderij met de beeltenis van koningin Juliana onthuld, dat het gemeentebestuur ten geschenke is aangeboden door de aannemer van de restauratie van de gehoorzaal, de N.V. B. J. Huurman en Zn. te Leiden. Daarbij was ook aanwezig de schilder, de heer Kurt Löb uit Amsterdam. Zo af en toe poseert de Koningin voor schilders en bij één van die gelegenheden had de heer Löb een naar het oordeel van de directeur van de Lakenhal, drs. J. N. van Wessem, bijzonder geslaagde schets gemaakt. Het adivies van de heer Van Wessem heeft ertoe geleid, dat hèt aannemersbedrijf de opdracht aan de heer Löb verstrekte. Het gistermiddag onthulde schilderij munt inderdaad uit door een oorspronkelijke opvatting en onderscheidt zich in gunstige zin van talrijke andere geschilderde afbeeldingen van de Koningin. De heer B. J. Huurman zei het schilderij aan te bieden uit erkente lijkheid en dankbaarheid ten 'opzichte van het vroegere college van B. en W., dot zijn bedrijf de vertrouwensvolle opdracht tot restaura tie van de gehoorzaal had verstrekt. Na de onthulling bood hij me vrouw Van Kinschot een attentie aan. Burgemeester Van Kinschot noemde de aanbieding een prettige verrassing. Leiden is niet verwend met schilderijen van personen van het Koninklijk Huis en het verheugde de burgemeester daarom des te meer, dat de stad thans zo'n kunstzinnige aanwinst op dit gebied tijker is géwordén. Hij prees de schilder om zijn opvatting waarvoor hij grote bewondering zei té hebben. Het schilderij is an ders dan we gewend zijn, maar deze afwijkende opzet geeft juist re den tot vreugde. Bij de plechtigheid gaf het bijna voltallige coillege van B. en W. blijk van zijn belangstelling en tevens was oud-wethouder Jonge- leen er hij. T\E LEIDSE aquariumvrienden hebben het seizoen gisteravond geopend met goedbezochte bijeenkomst in de re creatiezaal van HCW en NEM. Vereni gingsvoorzitter M. van Dijk werd ge huldigd in verband met zijn 25-jarig lid maatschap van Aqua Terra. Bondsvoorzitter M. Bot uit VLaardin- gen herinnerde de heer Van Dijk eraan, dat deze ruim een kwant eeuw geleden bij de aankoop van een nieuw kostuum klein aquarium met één vis cadeau kreeg. Het gevolg van de- reclamestunt dat u een echte aquariaan werd. De bondsvoorzitter sohetste de voortref felijke eigenschappen, die de jubilaris als vereniLgingsvoorzibter' aan de dag heeft gelegd. Hij sdhonk hem het gouden bondsinsigne van verdienste. Namens de vereniging sprak secretaris J. B. de la Rivière van waardering ge tuigende woorden, waarbij hij ook mel ding maakte van het aandeel dat mevr. Van Dijk in de liefhebberij van haar man in de iveek van 21 t.m. 28 aug. In Leiden vestigden zich L Habermehl-Schellinigerhout, Zoeter- woudsesingel 67; G H Koops, Hoge Rijn dijk 230; A C van der Zeeuw, P de la Courtstr. 29; H M Chavannes, Papen gracht 24; C J Janboers, Noordeinde 2a; K Lens, Beatrixstr. 33; H van Huizum, Houtlaan 55; R N Das-Roests Witte Sin-- gel 9; J Ackermans-Schaap, Boerhaave- laan 14; J Wobma, Mozartstr. 101; J Melet, Bouwelouwensteeg 50; G C Rede- geld, W de Zwygerlaan 113; R M T Ad- riaansens, Herengracht 43; A L H de Groot, Hogewoerd 27; C J van Eijbergen, Hogewoerd 161; P J J Blokdijk, Heems- kerkstr. 96: M J Durieux, Coornhertstr. 52; J Hilders en fam, Vivaldistr. 112; T de Roo en fam, Boerhaavelaan 116; I van Hove en fam, Thorbeckestr. 39; A Bus en fam, Vivaldistr. 118; R A de Meijere en fam, Amstelstraat 4; M J Rodenhuis en fam, Moddermanstr 74; P J van der Voort cn fam, Nieuwe Rijn 113; W F Hannaart en fam, Gerecht 5; A H A van Leeuwen en fam, v Vollenhoven- plein 1; J Vlug en fam, Valeriusstr 84. C J Porck en fam, Kolfmakersteeg 7a; C J Gaakeer en fam, Vivaldistr 52; J Ursinus, Coornhertstr 27; J H Peters, Papengracht 24; J H Waalewijn, Apothe- kersdijk 31; A P Pot en fam, Sophiastr 72a; J Kleijweg en fam, Mozartstr 159; H M Bosch en fam, Vijf Meiplein 174; K J de Boer en fam, Breestr 131; A H Tan en fam, Bachstr 7; W Lindemulder, Witte Singel 27; C Versluijs, Rijnsburger- weg 77; H J M Leppers, Oppenheimstr 9; M Mulder-van Boheemen, Hooigracht 15; C E van der Werff, Witte Singel 37; M Raghoenath, Oude Vest 21; B Paoloni, Nw Beestenmarkt 8. Uit Leiden vertrokken L G M van der Weijden, Raamsteeg 43a, Amsterdam, Dijkstraat 14 I; E van Mou- rik Broekman, Oude Singel 78, Groot Brittannië; J Bakker, Stationsweg 21, Roermond, directiekeet Vismarkt; G M Warmerdam, Rijnsburgerweg 47. Dor drecht, Buiten Walevest 4; J M Korsten, Rijnsburgerweg 158, Oegstgeest, Pr Ire- nelaan 33; L P J Scheerder, Jac Cats- laan 107, Zeist, Pr Marijkelaan 29; K Vreeken-Pduw. Bachstr 11, Alkemade, Mr Peeklaan 12; A J Glazemaker en fam, Zoeterw singel 50, Velsen. Kon Wilhel- minakade 38a; L T F L Stubbé en fam, 'Boerhaavelaan 238, Oegstgeest, Juliana, laan 2c; B A M van Ulden en fam, de Genestetstr 8, Voorschoten, Papelaan 186; J J C Baron Taets van Amerongen, Breestr 119, 's-Gravenhage, van Trigt- str 30; P Damstra, Melch Treublaan 42, Leeuwarden, van Loonstr. 63; C H Can- cian-Roelandse, v Limb Stirumstr 12, Hazerswoude, Staringstr 22; E W C Dui- ker-Groenewegen, J van Houtkade .37, Enschede, Jekerstr 45; G Rusman, v denb str 16, Hillegom, Havenstr 24; D A G Cancian, da Costastr 91, Hazerswoude, Staringstr 22; V Hartstra-Hartland, van Goijenkade 17, Rotterdam, Westzee dijk 19; R M del Prado, Hooigracht 28, Hilversum, Noodweg 37; M van Varick, P de la Courtstr 75. Duitsland; H M de Graaf-Lubbi, Boerhaavelaan 36, Katwijk, Rijnmond 47; E P M van der Horst-van Leeuwen, Merelst 3, Warmond, Dorps- str 53; R W Goudzwaard, Witte Rozen- str 24. Rotterdam, Bergsingel 151b; L H van Gisteren, Temminckstr 5, Luxem burg; J Cohen en fam, Haagweg 256, 's-Gravenpolder, Dorpsstr 47; F J M Peeters, Noordeinde 2a, Helmond, Bui ten Parallelweg 23a; H C H Dijkstra, Houtstr 4, 's-Gravenhage, van Drenk- waertstr 8; C P Bik, Herenstr 146, Kat wijk, Nachtegaallaan 47; W A Wassenaar, Fagelstr 2, Harderwijk, Langendijkstr 6; M E van der Weijden-Hoogstraten, Ho gewoerd 61, Ede Gld, Margrietlaan 75; M J Vrijer, Noordeinde 43a, Deventer, Ceintuurbaan 259; R J van der Heijden. Hansenstr 3, 's-Gravenhage, Tomatenstr 41; J Chaudron, J P Coenhof 11, Gouda, Gouwe 205; S W Kleber, Joh de Wittstr 39, Amsterdam, Prinsengrt 769; A J H Lutskes, Morslaan 32, Zuid Afrika; Lutskes, Morslaan 32, Zuid Afrika; M M C J Jordans, Haagweg 166, Eindhoven, Stratumsedijk 19; M R H van der Vlugt, Hoge Rijndijk 54, Hilversum, Noodweg 37. Strijd om schilderij in Leiden Het gebouw van de Leidse Kamer van Koophandel aan de Stationsweg wordt thans gesloopt om plaats te maken voor een groot flatgebouw. Met de afbraak is belast de N.V. Aannemings- en Han delsbedrijf J. J. v.d. Akker, die ln het contract de eigendom overnam „met al les wat zich er op of aan bevindt". En kele objecten werden daarvan uitgezon derd, maar daarbij werd niet genoemd een groot schilderij van de Warmondse kunstschilder Pieter Geraedts. De Rijnlandse Kamer herkreeg in 1951 haar zelfstandigheid en ter gele genheid daarvan werd opdracht gege ven tot het vervaardigen van het 4V£x2 m grote werk. Er staan enkele allego rische figuren op, verzinnebeeldend de ontwikkeling van handel en nijverheid in het ambtsgebied van de Kamer. De ze figuren zijn door vignetten omgeven. De directeur van het bedrijf, dat de sloop thans zo goed als voltooid heeft, de heer Jac van den Akker, heeft intus sen het zeer vuil geworden schilderij laten schoonmaken en opslaan in Leiden Het bestuur van de Kamer had echter reeds een afspraak gemaakt met de di recteur van het stedelijk museum De Lakenhal, dat het schilderij daar in de pot zou worden geplaatst, ln afwachting van het gereed komen van het nieuwe gebouw. De Kamer is nu in een tegen over het afgebroken gebouw gelegen pand voorlopig gehuisvest De naam van de kunstschilder wet tigt de vraag wat er nu met dit werk gaat gebeuren. De waarde is te groot om deze vraag onopgelost te laten. Ver moedelijk zal om het bezit van dit kunst werk een juridische strijd moeten wor den gevoerd. Leidse aquariumvrienden Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johanna Maria Lena dr van N. Cornet en H. Ritsma; Ger- riit Jan zn van H. Groen en C. Brem- mer; Cornelia Maartje dr van G. van der Ham en C. M. Waasdorp; Emma- nuelle Pascale Christiane dT van J. A. M. E. Cagneaux en E. M. G. Sdhweiitzer; Alexandra Henriëtte dr van A. J. van Harreveld en J. M. de Bruijn; Martinus Petrus Josef Maria zn van L. P. M. de Haas enM. H. Vonken; Antje dr van J. Zwanenburg en G. Huijsman; Casper zn van C. T. Sdhlaigiwein en A. Hartevelt. OVERLEDEN: A. J. J. M. van Kam penhout, 50 jaar. man; J. C. Buil, 42 jaar, echtgenote van B. H. A. Klink; H. B. Verbaan, 64 jaar, man; C. M. C. Coster, 86 jaar, wed. van J. C. van Duijn. heeft. De secretaris schonk de voorzitter mand fruit, mevrouw Van Dijk kreeg bloemen. De heer A. van den Nieuwenihuizen. bekend van radio en t.v., hield een boei ende causerie, die hij toelicihtte met kleurendia's. Expositie De Hoeksteen voor huisvrouwen De stichting voor huishoudelijke- ei gezinsvoorlichtimg „De Hoeksteen" t< Leiden heeft weer de mogelijkheid ge opend in te schrijven voor de vele cur- :n, die telkenjare een grote belang stelling trekken. Vorig jaar had wekelijks ongeveer tweehonderd c zo vertelde de directrice. D. Creyghton-Eldering .ons. Meeste be langstelling hebben de cur ken, naaien, gymnastiek (voor huisvrou- en bejaarden) en hygiëne. In totaal er plm. 15 verschillende Door middel van een kleine expositie wordt momenteel in het gebouw stichting, Levendaal 1, een indruk ge geven van de vele mogelijkheden. Foto N. van der Horst kreeg de ruimte In 1940 startte onze fotograaf, de heer N. van der Horst, op bescheiden schaal met een fotoreportagebedrijfje Levendaal, dat zeven jaar later Doezastraat verhuisde, waar voorspoedige groei meemakte. Gisteren opende de heer Van der Horst, omringd door een staf van eigen personeel, te genover zijn oude zaak aan de Doeza straat een nieuw bedrijf, dat op dit ge bied in Leiden zijn weerga niet heeft, zo modern en royaal is 't van opzet. De verkoopruimte is maar liefst 8 keer zc groot geworden, er is een projectieruim- te met stereofonische geluidsinstallatie, er kunnen nu ook pasfoto's worden ge- maakt en er zijn zoveel etalages en vi trines, dat men er niet gauw is uitgeke- Het nieuwe bedrijf is ondergebracht in de voormalige panden 22 en 24. Gevel en interieur werden ontworpen door de Leidse binnenhuisarchitect K. Starre, die voor een zaak met allure heeft gezorgd. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma P. M. du Prie (voorheen firma L. Zitman). Laboratoria en dergelijke zijn nu nog in het oude pand ondergebracht, maar zullen te zijner tijd ook verhuizen; er is 100 m2 ruimte voor gereserveerd. Christenvrouwen Noord DE eerste vergadering in het nieuwe seizoen van de Nederlandse Chris tenvrouwen-Bond, afdeling Leiden-Noord, gisteren in de Petrakerk gehouden; is een gezellige bijeenkomst geworden. Enkele huishoudelijke kwesties zijn ter sprake gekomen en het nieuwe rooster is aan de leden voorgelegd. De presidente, mevrouw C. E. van Leeuwen-Luykenaarcon stateerde verheugd dat alweer een aantal nieuwe leden uan deze zeer jon ge afdeling aanwezig was. De avond begon met het zingen van psalm 103, naar aanleiding waarvan me vrouw Van Leeuwen een meditatie hield. In het bijzonder sprak zij van de wel dadigheid van de Heer, waarvan een ieder in de vakantie weer (had kunnen genieten. Men kan niet altijd werken en vooral niet in deze tijd, waar volop gelegenheid is tot recreatie. Het Oude Testament zegt zelfs: de mens moet vro lijk zijn in het aangezicht des Heren. „Todh zal een ieder nu weer tevreden zijn in de orde en regelmaat van het dagelijks leven," aldus mevrouw Van Leeuwen. Alvorens over te gaan tot enkele al gemene opmerkingen, droeg mejuffrouw ran Leeuwen onder imeer voor „Het hoge lied der Liefde" van Otto Dibelius a „Het carillon" van Ida Geerhart. Hierna kwam het Magdalenafonds ter sprake, een fonds dat bijspringt in te hoge kosten bij verpleging. Om de avond gezellig tintje te geven, hadden alle dames pakjes meegenomen, die tot slot werden verloot. Op 27 september zal er een gecom bineerde vergadering worden gehouden met de afdelingen Leiden-Oentrum en Leiden Zuid-West. Lezingen Het verdere jaarprogramma ziet er als volgt uit; Op 8 oktober zal de heer De Jong een lezing houden over het de biele kind, getiteld „Je gaat van ze hou- Benoemd aan universiteit Bij besluiten van Curatoren der Rijks universiteit te Leiden zijn: Mej. drs. E. Goedbloed, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de experimentele histologie, voor het tijdvak 1 augustus 1963 tot 1 augustus 1964, wederom in deze functie benoemd; Drs. P. van Gijzel, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralo gie, voor het tijdvak 1 augustus 1963 tot 1 augustus 1964, wederom in deze func tie benoemd; Drs. R. O. de Jongh, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de organische chemie, voor het tijd vak 1 augustus 1964, wederom in deze functie benoemd. Bejaardensoos Staalwijk De eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen van de bejaardensociëteit in wijkgebouw Staalwijk was feestelijk, daar er een gouden bruidspaar aanwe- was. Omstreeks half drie arriveer den de heer en mevrouw Winterkamp in het gebouw cn aangezien zij trouwe bezoekers van de soos zijn, was de zaal gezellig versierd, evenals de stoelen het paar. Onder het zingen van 's Heren zegen op u daal" leidden de dames van de Hervormde Vrouwen Dienst het bruidspaar binnen. Nadat mevrouw Smit. voorzitster van de H.V.D., namens de soos en de wyk- gemeente het paar had gelukgewenst en beiden een geschenk had overhandigd, dronk men een kopje thee met een trak tatie. Inmiddels was de wijkpredikant, ds. P. Kloek, binnengekomen, die het echt paar eveneens feliciteerde. Nadat men nog enkele liederen had gespeeld en gezongen, hield ds. Kloek de dagsluiting Firma De Geus heropende aan de Doezastraat De firma De Geus heropende gister middag aan de Doezastraat te Leiden haar zuivel- en comestibleszaak. De oude winkel van 25 m2 heeft een belangrijke metamorfose ondergaan en is uitgebreid tot 100 m2. Kantoor en dagverblijf liggen centraal tussen de (zelfbedienings-) kei en de magazijnen. In de bijzonder aantrekkelijk uitgevoerde langwerpige winkel is onder meer een speciale de- monstratieruimte opgenomen. Onder de winkel bevindt zich een voor het win kelende publiek toegankelijke wijnkel- der. Aannemer was de firma Barten te Leiden en de firma Homburg te Zalt- bommel belastte zich met de winkelin richting. Een en ander volgens een ont- werp van het bureau Artechon te Lei derdorp. den". Op 5 november spreekt ds. De Boer over: „Wat zegt de 'bijbel over onze vreugden?" De Kerstviering heeft plaats op 17 december. „Opvoeden tot eenvoud" heet de lezing van d-r. Kramer op 4 januari. Over het lot van de februari verga de - rinig wordt nog beschikt, waarna op 3 maart feest wordt gevierd om het een jarig bestaan van de afdeling. Majoor Boshart van het Leger des Heils komt op 7 april iets over haar werk in „donker Amsterdam" vertellen. Tot slot is voor 12 mei het echtpaar Olff uit Rijswijk uitgenodigd om iets te laten zien over hun reis in Scandinavië. Klaverjaswedstrijd Oosthoek-Leiden Als gevolg van een hiertoe ontvangen uitdaging speelt „Oosthoek I vrijdag avond in de kantine van „Oosthoek" een wedstrijd tegen ,,De rest van Leiden" met als inzet een door de Federatie be schikbaar gestelde wisselbeker. Bij Oosthoek I komen dan uit: M Sirat (teamleider), G Crame, P Buis, A Slie- rings, G Montagne, J van Oosten J la Lau, P van Velzen, A Montage en A van Oosten terwijl „De Rest van Leiden" zal worden gevormd door: G Keyzer, J Kalk. hoven (beiden T en D), T N Duyven- steyn, R Kop (beiden Zaalberg), J Waas dorp, Chr Montagne (beiden MDS), J Waasdorp, Chr Waasdorp (beiden SLF), J Blom (Groenoord) en A Dubbelman (P v H met als reserves: A Trouwee (Centrum), C Penseel (Sportief), A Wee- da (AWS) en G de la Rie (Groenoord). Zoekt U een Gouden armband of Collier voor f 70.— en f 100.— of f 300.— en 800.— Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. Lezers schrijven ons Plantsoenen II Met de klacht van de Plantsoenen dienst van de heer v. d. Meer ben ik het volkomen eens. Er zyn nog sterkere voorbeelden. In het Morskwartier bestaat tenminste nog een beplanting. Wat te zeggen over het volgende: In de Peter van Anrooystraat en het laatste gedeelte van de Valeriusstraat (Zuidwest) staan flats die al meer dan een jaar zyn be woond. De beplanting vóór deze flats ontbreekt nog steeds. De drie open ge deelten tussen de Obrechtstraat en de Poter van Anrooystraat zyn tot op heden nog een prairie met een aangrenzend stuk uitkomend op de Valeriusstraat als zandwoestijn. De paden ertussen heten tegelpaden, doch verdienen die naam Leiden W. F. DE RIDDER W. Py perstraat 12 Expositie bloemen en fmit aan Vlietweg Op het thans precies twee jaar gele den tijdelijk ter beschikking gestelde tuincomplex aan de Vlietweg onder de gemeente Zoeterwoude, hebben de leden van de volkstuinverenigingen „Room burg" en „De Onderlinge Turnvereni ging" een bewonderenswaardige activi teit ontplooid in het kweken van de meest uitlopende produkten. Mede door een gezonde onderlinge rivaliteit en het volgen van de door de Leidse Bond ge organiseerde cursussen konden zy aan hun produkten een kwaliteit geven, die de toets der kritiek van de vakman kan doorstaan. Dit werd bewezen op de ten toonstelling van de bloemen en fruit, die zaterdagmorgen aan de Vlietweg door de voorzitter van „Roomburg", de heer J. van der Zwart, werd geopend. Onder de zeer velen die van hun belangstel ling blyk gaven, bevonden zich burge meester J. A. Detmers en wethouder M. Kraan van Zoeterwoude. wethouder C. J. Piena van Leiden, de voorzitter van de Leidse Bond van Volkstuinverenigin gen, de heer A. Zaalberg en de afgevaar digden van zusterverenigingen. In zyn welkomstwoord richtte de heer Van der Zwart zich in het bijzonder tot burgemeester Detmers en de beide wet houders. „Beide verenigingen waren zich" al dus spreker, „ten volle bewust van het feit, dat dit complex slechts een tyde- lyke voorziening was en zal moeten ver- dwynen indien de voorgestelde grenswy- zigingen niet spoedig worden gereali seerd". In dit kader sprak hij uiteraard de hoop uit, dat de realisatie hiervan niet te lang op zich zal laten wachten, zodat ook „Roomburg" en „De Onder linge Turnvereniging" binnen afzienbare tijd een permanent complex ter beschik king krijgen. Na een overzicht te hebben gegeven van de activiteiten op het complex, ver klaarde hy de expositie officieel' voor geopend. Tijdens de rondgang langs de stands uitten zowel burgemeester Det mers als de beide wethouders hun grote bewondering voor de smaakvolle wyze waarop deze waren ingericht en de goe de kwaliteit van de produkten. De jury, gevormd door de keurmees ters W. Barnard en J. W. Veen, kwam tot de volgende beoordeling: mooiste stand gemengde produkten: G. W. Th. van Veen, 8 2/3 pnt (Zaalberg-wisselbe ker -+- medaille); afdeling bloemen: wis selplaquette medaille: G. J. Th. van Veen (8 2/3 pnt); tweede prijs (lauwer tak) J. v. d. Zwart (81/3 pnt); derde prijs (medaille) M. v. d. Plas (81/3pnt); Van der Zwart 2de prijs vanwege iets betere kwaliteit bloemen; groenten- en fruitassortiment: 1ste prijs (wisselbeker) P. van Splunder (9% pnt); 2de prys (lauwertak) M. van der Plas (9 pnt); 3de prijs (medaille) P. van Rootselaar (8 pnt. Het is de bedoeling dat de bondsvoor zitter Zaalberg op de eerstkomende na- jaarsby eenkomst de pry zen uitreikt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3