„LUCTOR ET EMERGO", Nederlands poloteam hield Joegoslaven af werd zaterdag dè kreet bij generale repetities van nieuwe voetbalseizoen R.C.L. liep blauwtje bij Lisser Boys Terrein SVOW nog te slecht voor varkens Eindsignaal weerklonk net voor het 1-2 ging worden D.M.N. ERVAREN VAKLIEDEN MEUWE LEIDSE COURANT 9 MAANDAG 2 SEPTEMBER 19. (en nu maar hopen dat we goede uitvoering krijgen) (Van onze sportredactie) WANNEER de uitvoering van het nieuwe voetbal seizoen even voortreffelijk gaat worden als de generale repetitie slécht was, hebben we iets schitte rends voor de boeg. Want we mogen rustig opmerken dat de hoeveelheden regenwater, die zaterdagmiddag om drie uur vrijwel overal de illusies op een fijne voetbalwedstrijd van de fundamenten spoelde, onze verwachtingen voor seizoen '63-'64 bepaald niet heb ben opgefleurd. In Alphen aan den Rijn woonden we de ontmoeting ARC-NDSM bij, waarvan arbiter Wol- ters uit Leiden de leiding had. Ondanks de frisse moed „om er eens lekker in te komen", werd in onderling overleg de toch wel aantrekkelijke voetbalwedstrijd 25 minuten voor het officiële einde afge broken. Het was een verstandig besluit, waarop geen van de ongeveer 200 bezoekers kritiek leverde. En dat wil toch wel wat zeggen. middag gelijk „in bad" geweest; in een modderbad. Nieuwe tenue of niet. ARC is er niet aan te pas gekomen. De 65 minuten voet. bal waren voor het als team voortreffe lijk opererende NDSM ruim voldoende om vier doelpunten te maken En daar konden de mannen van ARC slechts een vrij aanzienlijke hoeveelheid gevaarlijke aanvallen, een aantal lelijke missers en een groot getal corners bij het NDSM- doel tegenover stellen. Heel rap Na vijf minuten wist de gevaar lijk gladde rechtsbuiten Ooms doel man Van Horzen reeds te verschal ken. De tweede treffer kwam. na een half uur. Linksbuiten Rinia stapte voor een vrij doel over de bal heen maar aanvoerder-linksbin nen Kaars knalde de score op 02 Drie minuten later benutte rechts binnen Brand een goed voorgetrok ken bal van middenvoor Ben van Noort (0—3). We kunnen niet zeggen dat ARC er niet aan te pas kwam; integendeel. W? zagen talloze vlotte en technisch wel knappe combinaties. Maar de afwerking tegen de forse Amsterdamse defensie liet te wensen over en de defensie-man nen waagden zich nogal eens verder bij hun doelgebied vandaan, dan tegenover de langere aanvallers verantwoord was. Zodoende konden de dokwerkers met lange passes gemakkelijk tK voor de eenzame Van Horzen komen. Na rust waarin het 'oh ironie) lek ker droog was leverde de wedstrijd nog een doelpunt voor de gasten. De blauwwitte middenvoor brak door, Van Horzen aarzelde met uitlopen en hel harde schot van Van Noort carambo leerde via de voeten van de doelman en een been van Van Oosterloo in het net (0—4). NOORDWIJK Inschieten Noordwyks .mooiste" heeft bü het Haagse JAC een jubileumwedstrijd ge speeld. Dat vonden de Hagenaars leuk En, achteraf gezien, de Noordwijkers ook wel. Ze hebben er een technisch knap spelletje kunnen tonen, dat ditmaal lek ker gesmeerd liep en het klasseverschil met de vierdeklasser duidelijk kaak stelde In de eerste 20 seconden rolde dc Noordwijkse aan val de Haagse de fensie op: Map Marijt bracht bij voorbaat de stana op 0—;1. Maar dc JAC-spelers gaven fel partij en scoor den tegen (11). Mid voor Kees Ma- rijt wist voor de rustpauze (in de regen) het zwoe gende JAC op 12 te brengen. Maar toen was het bekeken. Na de hervatting brachten respectievelijk Kees Marijt. Dick Heemskerk en (hattrick) Kees Marijt de stand op 15 waarvan JAC toch nog een stukje afknabbelde (25) Maar gezellig is het wel geweest op Duindigt. Na afloop een lekker kopje jubileum-koffie (40 jaar JAC) en een glaasje bier met een broodje. Er werden nog jubileum-medailles overhandigd en de Noordwijkse doelman kreeg een aar dige attentie. Ondanks de regen een zeer geslaagde dag QUICK BOYS Samengesteld Quick Boys Is het (voorlopig) eens 'er de samenstelling van het standaard elftal voor de nieuwe competitie. Zater ARC verloor De thuisclub heeft zaterdag splinter nieuwe shirts gedragen. Zo iets noemt men dan .ten doop houden" en aan deze uitdrukking willen we niéts toe of af doen. Er werd langs de lijn opgemerkt, dat De SVOW-rechtsback kopt iets hoger dan middenvoor Ab Zwee ris van het bezoekende Koudekerk. ARC zijn kleuren (zwart met een beetje rood) verloochende. En dat is wel waar. want de verhouding is nu helemaal an dersom. Maar met de frisse grote rug nummers is het tooh een fraaier tenue dan voorheen. En dat tenue is zaterdag- Aantrekkelijke wedstrijd: 3-1 Aanvallen van ,Boys' ser Boys was beter. Af en toe nog wel wat subtiel, maar toch effectiever. Dat bleek al dadelijk toen Hans Roem na een beter en effectiever gladde combinatie met een enorm schot de Lissenaren op 10 bracht. Nog voor rust kon RCL geiyk komen, in de hand gewerkt doordat het in de Lisser defen (Van een onzer verslaggevers) QNDANKS de regen is er een bij zonder aantrekkelijke wedstrijd sie nog niet helemaal klopte. De Lisser achterhoede kreeg onvol doende vat op het recht-toe-recht-aan gespeeld in het Lisser Sportpark. Lis- spel van RCL. dat telkens een direct gevaar betekende. Loek van Teilegen leuke cn vlotte duel, dat voortsproot uit de kennismaking tijdens de beslis- was de man van de gelijkmaker, nadat broer Hermen van Teilegen een opgeleg de kans enkele minuten ervoor had la SVOYV in de vorige competitie. Een prettige kennismaking, die op de ten liggen. Verdiend spekgladde veld en de vreemde capri- Na rust kwam RCL nog maar zelden werd bekrachtigd Een technisch beter Lisser Boys trok uiteindelijk daar de verre schoten veelal te zacht of te onzuiver waren, kon de Lisser defensie aan het langste eind door drie treffers, waartegenover de Leiderdorpers er slechts één konden stellen. De opbouw van de aanvallen van Lis- na het inspelen op het tegenspel, wat meer aandacht besteden aan de opbouw. Dc Lisser voorhoede, waarin Hans Roem en Bert Mondriaan als architecten echt LFC-Hillegom: 3-0 nog wel meer in hun mars plegen te hebben, ging op volle toeren draaien. Midvoor Kors kon toen de rest doen. Met twee gave treffers één na aan IN BOUWKAS VAN geven van Roem en één na een fraaie solo bepaalde hij de (verdiende) eind stand op 31. SIZO.... REGEN W ereldkampioene Het bouwfonds var de Hillegomse za terdagvereniging Sizo heeft het Jood- Ada Kok vanavond stromende regen, zaterdamlddag heel zachtjes verwenst. De zondag-tweede klassers Hillegom en LFC traden welge- in Alphen toch echt tc nat cn daardoor kwam er weinig in het laatje van het Sizo-bouw- LFC was in deze ontmoeting toch wel da betere ploeg. Dc Leicienaars pasten ich sneller aan bij de moeilijkheden van het gladde veld, getuige het eerste doelpunt van Aad Heymans binnen vijf Na rust kwaimen daar nog twee treffers Vanavond wordt in het Alphense zwembad De Hoorn een promotiewed strijd gespeeld voor een plaats in de tweede klas (dames) van de KNZB. De waterpoloploegcn van De Futen uit Am stelveen en H.P.C. uit Heemstede, die beide bovenaan de ranglijst van de derde klas zijn geëindigd, zullen vandaag op vreemde „bodem" om deze promotie moeten strijden. In de poloploeg van De Futen speelt o.m. Ada Kok mee. die dit bij van de voet van midvoor Sira. Bij dc derde treffer ging doelman v. d. Waal. die o%'erigens een bijzonder goede indruk maakte, niet geheel vrijuit. Hillegom kwam niet tot doelpunten, omdat de voorwaartsen halsstarrig wei gerden het heiligdom van LFC onder vuur te nemen. Ze wilden de bal in het doel lopen en dat lukte bij een stopper van het formaat L. de Jong (LFC) deze middag niet. weekeinde het wereldrecord 100 m vlin derslag heeft verbeterd. Ook haar even eens beroemde zusje Gretta speelt in het Futen-zevental. Doelman Maaskant van RCL onderschept hier (in de stromen de regen) een aanval van Lisser Boys. dagmiddag heeft Iedereen zich kunnen verenigen met de formatie die een „tweedc-keus-groep" met 50 klopte. Er is leuk gespeeld, al werkte het gladde veld wel wat tegen. UVS 2 en UV8 3 bezochten gelijkgenummerde Quick Boys-teams en wonnen met 30 en 5—4). Het eerste elftal ziet er nu dus als volgt uit: d. Koos den Hollander; l.b. H. de Moolj; r.b. Jeroen den Hollander; r.h. B. van Dijk; sp. C. v. d. Plas; l.h L. Aandewiel; r.bui C. van Duijvenbode; r.bin. Gerard v. d. Plas; m.v, A. van Leeuwen; l.bln. Fl. van Duijn en rbui. H. Pluimgraaff. Men verwacht er vrij veel van. al zal de middenvoor wat meer hardheid moeten opdoen en enkele voor hoede-mensen veel van hun individua lisme moeten laten varen. Over de ver- Lichtwedstrijd I bij Ter Leede duistere zaak De lichtwedstrijd tussen Ter Leede en Blauw Zwart uit Was- senaar is zaterdagavond in Sas- senheim een duistere zaak ge- loordenDe wedstrijd zou om 1 half acht beginnen, maar tot de J stomme verbazing van de spelers i 2 van beide ploegen en tot de nog 2 grotere verbazing van de arbiter t die nota bene voor de reis naar en van Sassenheim een auto had gehuurd kwam er j om kwart over zeven een man unn gemeentewerken het terrein oplopen. Linea recta liep hij naar een drassige plek op het midden- j veld, sopte even met zijn schoe- j nen en liet vervolgens met lui- - der stemme weten, dat hij het j terrein namens de gemeente af- j keurde. Op de verwoitderde vra- l gen, waarom hij niet eerder was gaan keuren, zodat vergeefse j reizen voorkomen konden wor- i den, wenste hij geen commen- j taar te leveren. Van de zijde J van het bestuur van Ter Leede kon al geen commentaar verkre- gen worden. De Sassenheimse l bestuurders waren b(? het inci- j dent niet aanwezig en konden i ook later op de avond niet be- reikt worden. dediging maakt men zich de minste zongen. Een moeilijker te voorzien feit bleek de militaire dienst. Binnenkort moeten en stopper Cees v. d. Plas èn rechtsbui ten Cor van Duijvenbode er aan geloven. En waar zullen deze steunpilaren wor den gelegerd? Bovendien is Peter Viool vertrokken. Maar. redeneert men terecht we hebben een selectiegroep van 20 man We zullen zien. Twee „kleintjes" We besluiten de rij met de resultaten van twee „kleine", maar niet minder belangrijke verenigingen. Pas-naar-de- afdeling-gedegradeerd GWS ontving Noordwljk 2 en wist een 22 gelijkspel uit het vuur te slepen. Het vuur was overigens niet zo heet, vanwege de regen dan. Ten slotte wist afdelmgs-ecrste klasser Leiden met 5—0 over het bezoe kende Lopik (pas naar afdeling gede gradeerde vierde klasier) de baas te blijven. Het tweede won met 41 van Lopik 2. Koudekerk ondervond zaterdag: Thuisclub won (voor het eerst met 5-1 T^ERS VERSE derde klasser SVOW heeft zaterdagmiddag in Oude We tering duidelijk getoond dat het in de derde klas een woordje wil gaan mee spreken. Met duidelijke cijfers (5—1) nam het afstand van vierde klasser Koudekerk. Maar vraag niet wat-voor- een-wedstrijd dat is geweest, want het terrein van SVOW mag overal goed voor zijn maar erop voetballen is nauwelijks mogelijk als er een beetje regen is gevallen. En dat was er za terdag nu net wel. Volkomen ongeschikte dreinage, een dwars over het veld lopende greppel (overblijfsel van een vroegere sloot) en stevige stortregens. Denkelijk was dat de Koudekerken toch wel wat te gortig. Voor hooguit 30 man bestuursleden, officials en supporters scoorde midden voor Steensel in de 7de minuut voor ae eerste maal. Een half uur later deed linksbinnen De Hartog het. Na rust voer den rechtsbinnen Turk (twee maal) en Steensel de score op tot 5—0. Er had nog meer in gezeten, ware de Koudekerkse doelman niet goed in vorm geweest. Tenslotte wist middenvoor Ab Zweeris voor Koudekerk de eer te red den. Vanuit een vette modderplas knalde hj] in het doel van de thuisclub. Op het veel beter te bespelen neven terrein speelde SVOW tegen DOSR 2. Hier verloor de thuisclub met 14. Afen zou zich afvragen of een derde klasser niet meer aanspraak kan laten gelden op een echt voetbalveld. Op d< kampioensreceptie heeft een wethouder van de gemeente Haarlemmermeer ge zegd over deze kwestie „eens op het gemeentehuis in Hoofddorp te komen praten". We zijn benieuwd of dat (en liefst een beetje snel) zal helpen. In ieder geval is het dringend nodig. BR (Van een onzer verslaggevers) Soestduinen, zaterdag RAM LEENARDS wist het niet meer. Radeloos keek dc Haagse achtcrspeler van het Nederlands water- poloteam om zich heen. Moest hij nu, met nog luttele seconden te spelen in dc officiële interland tegen het sterke Joegoslavië bij een meer dan verdiende 1-1 stand, de oorzaak van een Oranje-nederlaag zijn? Alleen maar omdat hij die vrije worp zo miserabel slecht plaatste, waardoor dc bal bij dc als een vorst vrij lig gende Sandic terechtkwam en niet bij de naar vc opstomendc Fred van Dorp? Ook Sandic was er e beduusd van. Zo'n prachtkans Rustig zwos Zuidslaaf naar het Nederlandse doel. Te rustigwant terwijl de bal de hand van Sandic verliet en André Hermsen kansloos zou laten, floot de tijdwaarnemer vvoor het einde! Vreugde bij een opgeluchte Leenards en in het ganse Oranje-kamp. Diepe teleurstelling bij de Joegoslaven. Dc Bel gische arbiter Bauwcns haalde z'n schouders op. „Ik heb dat fluitsignaal gehoord voordat de bal in het doel belandde, dus 1-1". Het gelijke spel was volkomen ver diend. Technisch deed de Nederlandse formatie zaterdag in het Soester Natuur- bad wel iets voor de Zuidslaven onder, maar het vele zwemmen en het enthou siasme vergoedden veel. De vijandelijke vuurlinie kreeg weinig kans tegen de goed sluitende Oranje-defensie. Ook het feit dat de Jogo's hun doelpunt uit strafworp scoorden, spreekt boekdelen. Onzuiver De vaderlandse aanval bleef daaren tegen bij de verdediging achter. De com binaties waren, evenals het plaatsen, niet altijd even zuiver. Een man die de vallen kan afronden heeft coach Van Feggclcn nog steeds niet gevonden. Hans Aalberts, noch Hans Muller, die nu om beurten de midden voorplaats bezetten, zijn hiervoor de aangewezen mannen. Wanneer Van Feggelen er in slaagt in deze leemte te voorzien en hij daarnaast wat meer lijn in de voorhoede brengt, dan ziet de toe komst van het Nederlands water polo er niet somber uit. De stijgende lijn die zich in de ontmoetingen met Hongarije begon af te tekenen, heeft zich ook in deze wedstrijd voorgezet. Verrassend Nederland begon verrassend. De eerste speeltijd was nog geen minuut oud of doelman Muskatirovic had al z'n (niet geringe) capaciteiten en doclmansgeluk nodig om een schot van Fred van Dorp (via de binnenkant paal en buitenkant hoofd) te keren. De Joegoslaven werden na het prille Oranje offensief sterker, maar resultaat leverde het niet op. Toen Van Dorps tegenstander Rosic het water moest ver laten leek de weg naar de Nederlandse openingstreffer geëffend. Léék. want het duurde tot ver in de derde periode eer dat doelpunt kwam. Jan Bultman be zorgde Oranje na goed aangeven van Wim Vriend een 10 voorsprong. Gevaarlijk Maar voor het zover was had het, on danks gestaag neervallende regen, tal rijke publiek sensatie op sensatie moeten doorstaan. Want al was het Oranje team in de meerderheid, de snelle Zuidsla- vische uitvallen waren geenszins van gevaar ontblood. Schoten van Nardeli en Jankovic kon doelman Hermsen maar juist verwerken. Jn de laatste speeltijd moesten alle Oranje-zeilen worden bijgezet. Van Spingelen deed 't volgens dc goed lei dende Bauwens iets te hardhandig en dit leverde Simenc een strafworp op. Hij faalde niet: 1I. In de spannende slot fase bleef Nederland overeind, maar het scheelde heel weinigslecht een fractie van een seconde. jan won De Nederlandse B-ploeg verloor in een matige wedstrijd van het Japanse A-team met 26. In de eerste speeltijd bezorgde Takagi z'n ploeg een 01 voorsprong, die direct door Nico van der Voet werd wegge werkt. Takagi scoorde nog twee maal, zonder dat Oranje er iets tegenover kon stellen. Simon Ouwerkerk verkleinde ln de tweede periode de achterstand tot 23, maar hiermede was het Nederland se kruit verschoten. Shimizu en Fuji- moto in de derde speeltijd en Yokoyama in dc vierde bepaalden de eindstand op Jaj Stemmingsfoto van het zater dagvoetbal. Onze fotograaf maakte met groot gevaar (voor zijn lens) deze opname b\j SVOW-Koudekerk. Drie voet ballers in de stromende regen in een diepe modderwaterpias.... Gerben Karstens won vierdaagse van Eindhoven Gerben Karstens heeft de avond vierdaagse in Eindhoven, die van dins dag tot en met vrijdag werd gehouden, op z'n naam gebracht. De beslissing viel op de laatste dag, toen de Leidenaar zijn tegenstanders gedecideerd terug wees. De eerste avond kon Karstens z'n „draai" nog niet goed vinden en ein digde hij met vijftien seconden achter- stand als derde. Winnaar werd Jos van Vleuten, terwijl Jan Schouten zich als. tweede klasseerde in dezelfde tijd als Van Vleuten. Zij hadden voor de tachtig kilometer 1.55.14 nodig gehad. Woensdag ging het met Karstens beter en werd hij eerst op de streep door Leo Motke uit Roermond geklopt. Deze prestatie was echter goed genoeg om de leidersposi tie van Jos van Vleuten over te nemen Op de derde avond revancheerde de man uit Mierlo zich echter door de leiderstrui weer van Karstens af te nemen. Met een minimum verschil (twee seconden) bezette Gerben echter de tweede plaats en de laatste rit over 100 kilometer zou de beslissing moeten bren gen. Hierin kwam Karstens geladen aan de start cn tegen de Leidenaar in deze vorm is geen wielerkruit bestand. Ger ben Karstens finishte na 2.27.10 als eerste met vijftien seconden voorsprong op Wout Heeren cn meer dan anderhalve minuut op de aanvoerder van het klas sement Jos van Vleuten. Eindklassement: 1. Gerben Karstens (Leiden) 8 liur 15 min. 57 sec.; 2. op 25 sec. Wout Heeren (St. Willibrord); 3. op 36 sec. Tonny Barten (Zevenbergen); 4. op 41 sec. Jan Schouten (Wognum); 12. op 1 min. 46 sec. Piet ven der Lans (Sassenheim). KATWIJK-SECRETARIS L. SCHRAMA (64 JR.) FLOOT WEDSTRIJD Wat de „eerste" oranjehemden van* Katwijk zaterdag op het Houtrustterrein in Den Haag hebben gezien was een bij- zonder pittig spelend Scheveningen Hol- lad Sport, dat versterking heeft gekre gen van enkele zondagspelers. Tot aan de rust hielden de Katwijkers de stand in evenwicht (11) door een goede treffer invaller J. Timmermans. Maar na de pauze drukte SHS zijn overwicht uit. Het werd ten slotte 1—3. En dat was zeker verdiend. Aan de Piet Heinlaan in Katwijk ont moette Katwijk 2 het eerste elftal van afdelings-eerste klasser VWS uit Leiden. Dit bleek met enkele UVS-spelers te zijn versterkt en het gaf zeer verdienstelijk partij. Jammer was dat de scheidsrechter verstek liet gaan. Maar geen nood. Daar was altijd nog secretaris Leen Schrama (64) die tot zijn 45ste de arbitersfluit heeft gehanteerd. Dat hu dit goed deed ondanks zijn leeftijd, blijkt wel uit het feit dat hij een Katwiiks doelpunt afkeurde, om dat de speler de bal kreeg toegespeeld toen hij alleen voor de back-in-het-doel stond. En daar stond hij dus officieel buitenspel. Katwijk 2 verloor overi gens met 12. Waterpolo Het Belgische militaire waterpolo-team dat woensdag 4 septem ber te Rijssen zal uitkomen tegen de Ne derlandse militairen bestaat uit de vol gende spelers: Caufrier. De Jong. Dooms, De Sloover. Cornil, Lagaert, Van Rey- broeck, Collard, Liefferinckx en Henriet. Hockey De Batavieren, het in Zuid- Afrika rondtrekkende Nederlandse hoc keyteam. heeft zaterdag in Durban met 40 verloren van Natal. Bij rust ston den de Nederlanders reeds met 1--0 DE MACHINEFABRIEK NOORDWIJKERHOUT N.V. heeft in haar bedrijf NOG ENKELE PLAATSEN voor In de machinale afdeling is plaats voor: 1 DRAAIER 1 BOORDER i de constructiewerkplaats voor: 4 CONSTRUCTIEBANKWERKERS 1 SPECIALIST in de bediening van een gecombineerde knip- en zetbank. Aanmelding dagelijks van 09.00 tot 18.00 uur en bovendien ook des avonds na tele fonische of schriftelijke afspraak bij de afdeling personeelszaken van ons bedrijf, 's-Gravendamseweg 16, Noord wij kerhout. Telefoon: 02533—2941.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9