Eerste jaarsdagen in Leiden Studeren verschilt niet veel van middelbare opleiding Ook buiten Leiden kan men Leids student zijn Ds. Kempenaar deed intrede in WOUBRUGGE Streekwedstri j den jeugd in Alphen agrarische a. d. Rijn NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 2 SEPTETUKK 1%3 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Den Burcht, 8 uur: Inschrijving voor optocht 3 October Vereeniging. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage-', van Jean Anouilh. Dinsdag Doezastraat 22-24. 3-5 uur: Openings receptie nieuw bedrijf foto N. van der Horst Zaal Petrakerk, 8 uur: NCVB Leiden- Noord, rooster winterseizoen en decla matie door Wil van Leeuwen. Kantine HCW-NEM, Zoeterwoudseweg 1, 8 uur: Leidse Aquarium Vrienden, A. v. d. Nieuwenhuizen over „Van 's morgens 4 tot 's avonds 10". Stadhuis, 7-8 uur: Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Doezastraat 8, 3-5 uur: Openingsre ceptie zuivel- en comestiblesbedrijf fa. De Geus. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Voorburg, Vaste Burchtkerk, Pot gieterlaan, 8 uur: Wim van der Panne, orgelconcert Woensdag 't Karrewiel, 3-5 uur: Receptie mej. M. E. Selier t.g.v. zilveren jubileum bij fa. M. Brinks. Pelikaanstraat 8 uur: Openluchtwerk Baptistengemeente. Oegstgeest, Gemeentehuis, 7.30 uur: Gemeenteraad. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur, Nederlandse Comedie met „De Phy- sici", van Friedrich Diirrenmatt. R.K. Kerk, Leyweg, 8.15 uur: Nico v. d. Hooven, orgeL Donderdag Gebouw Prediker, Jan Vossensteeg, 8 uur: lezingen cyclus Geref. Bond; prof. ds. S. v. d. Linde, Utrecht, over „Ver schuiving in de waardering van de na dere Reformatie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Lutherse Kerk, Lutherse Burgwal, 8 uur: Feike Asma, orgelconcert. VrUdag Consistorie Pieterskerk, 7.30 uur: Re ceptie J. W. Serlie, 40 jaar in dienst van Herv. Gemeente. Kantine fabriek Royal Mc Bee, Roo- seveltstraat 8-10 uur: Receptie bestuur „De Royalisten-' t.g.v. 10-jarig bestaan. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage", van Jean Anouilh. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond t.g.v. 10-jarig bestaan „De Royalisten". Rembrandtlyceum, 7 uur vm: Vertrek dagtocht NRV naar Dusseldorp. Station, 1.54 uur: Vertrek excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar dierenpark Wassenaar. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De reizi ger zonder bagage--, van Jean Anouilh. Apotheken Geopend voor spoedgevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel- 24807; apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. Fihns Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: „De ohbe- vredigden (18 j.) Luxor. 2.30, 7 en 9.15 uur: „Rats, kuch en mooie meisjes" (14 j.) Lido, 2.30 en 8 uur: „55 dagen in Pe king" (14 j.) Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: „Mijn bes te vijand" (alle leeftijden). Trianon, 2 en 8 uur: „West Side Story" (14 j.) Rex, 2.30, 7.15 en 9.1-5 uur; „Caesar de veroveraar" (14 jr); woensdag en don derdag: „Immer wil ich dir geboren". Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde. „Op Trek" expositie van nomaden trekken en kamperen (tot 6 oktober). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 9 tot 580 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 105.30 u Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Jeugdhotel „De Ruif". Jan Vossensteeg, fototentoonstelling „Ultima Ratio" in zwart en wit, naar theorieën van Nico- laas Kroeze. Foto's: Ab Pruis. Boerhaavezalen, werk van drie Vlaam se kunstschilders, Elze Verhoef, Alda Vos en Joop Mijsbergen (2-5 en 7-9 uur, tm. 12 september). Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en 40.Of het allerbeste van 200.en 400. Horloger v. d. Water - Haarl.str. 207 heeft het. Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker DE eerstejaars studenten van de Leidse universiteit zijn vanmorgen op traditionele wijze welkom geheten op een bijeenkomst in de Pieters kerk, waar 't woord werd gevoerd door de heer J. A. Walkate, praeses facul- tatum en prof. dr. W. den Boer, de nieuwe rector magnificus. In het bijzon der trok de rede van de rector de aandacht, daar hij op vriendelijke doch besliste wijze afrekende met enkele wanbegrippen ten aanzien van het studeren en student zijn. De eerste spreker, de heer Walkate. zei dat studeren en student zijn geen individueel, maar een groepsspel is. met als doel een voortdurende krachtmeting met de wetenschap om haar te door vorsen, haar logica te doorzien en haar grilligheden te begrijpen. Een spel, waar aan hoogleraren, stafleden en studen ten gezamenlijk deelnemen in onge dwongenheid, maar niettemin met grote ernst. Laatsgenoemden zjjn hierbij even wel niet de tegenspelers van de beide eerste groepen (bijvoorbeeld) bij het exa men) doch zij allen beheren gedurende alle studiejaren samenspelers te zijn, samen strevend naar één doel: het die van de wetenschap. Helaas laten en overladen programma's een voortdurend samenspel slechts zeer ge deeltelijk toe. Overgang Prof. Den IRoer -Meld zijn gehoor voor dat studeren betekent: zichzelf zijn en streven naar zelfkennis. De intrede in de universiteit betekent de aanvang van een nieuwe levensfase, maar is toch niet zo'n grondige overgang als de mees ten wel denken. Alvorens hier nader op te gaan wees hij op de voordelen van t wonen in L eiden. „Het is doodge- <on gemakkelijker en gezelliger in de studiestad te wonen." zei hij, „als men tenminste op gezelligheid gesteld is, wat lang niet voor iedereen geldt. Voor de fysiek minder sterken is het wonen in Leiden ndet zo vermoeiend als het heen en weer reizen maaf het studenten leven in Ledden kan ook buitengewoon vermoeiend zijn." Toch is ihet wonen in Leiden geen noodzakelijke voorwaarde voor het echte studentenleven, hoewel dit vaak wordt beweerd. Gezelligheid, vriendschappen met medestudenten, vorming door om gang met mensen van andere studie richtingen Leiden heeft hiervan niet het monopolie. Studentenverenigingen in Haarlem en Den Haag leverén het be wijs, dat de noodzakelijkheid van do micilie alhier niet wordt gevoeld. „Velen," aldus de rector magnificus, „zullen dat betreuren, zij moeten het echter aanvaarden. Persoonlijk zeg ik: gelukkig maar, dat men ook buiten Leiden Leids student kan zijn. want het is onmogelijk u allen hier te herbergen." Terugkerend tot het begrip „overgang" wees prof. Den Boer erop dat het stu deren aan een universiteit in wezen niet eens zo heel veel verschilt van het vol gen van een middelbare schoolopleiding. Alleen de terminologie is anders. Huis werk, proefwerk en rapporten worden: studeren, tentamens en examens. Ook van overgang (bevordering) Is aan de universiteit aprake, want men wordt nog altijd bevorderd tot doctor. De huis werkcursus van de school wordt studie begeleiding aan de universiteit, en hier kan men niet onderuit, want niet min der dan veertig procent van de stu denten volbrengt de aanvankelijk ge kozen studie niet, terwijl dit percentage op de middelbare school vijf en twintig bedraagt. Studiebegeleiding is niet alleen nood zakelijk, zij werpt ook vruchten af. „Kijkt u maar over de landsgrenzen. De strakkere studieprogramma's en de in perking van de individuele vrijheid Mejuffrouw Gea van der Ban uist Hoofddorp in actie bij de be- hendic/heidswedstrijden met trekker en aanhanger. vakmensen Financiën (Advertentie) Voor grammofoonplaten Rijschool Vlasveld in een nieuw pand Ondanks de minder gunstige weersom standigheden, was er zaterdagmiddag veel belangstelling voor de officiële ope ning van het nieuwe bedrijfspand van rijschool Vlasveld aan de Rooseveltstraat 15. Behalve de velen die acte de présence gave, vertolkten bloemstukken en schrif telijke gelukwensen de gevoelens die men voor bedrijf en eigenaar koestert. Onder de receptiegangers bevond zich de heer A. de Jong, secretaris van de F.N.O.P., afdeling Zuid-Holland, die de opening verrichtte. In zijn toespraak wees de heer De Jong erop dat Leiden is verrijkt met een moderne rijschool, geleid door een door de F.N.O.P. gediplomeerd rijschoolhou der. In dit verband memoreerde hij het feit dat het houden van een autorijschool in Nederland ,,een vogelvrij verklaard gebied is". Geen wettelijke voorschriften dwingen de rijschoolhouder proeven van bekwaamheid af te leggen. Dit heeft tot gevolg gehad, dat in ons land thans ruim vijfduizend rijscholen zijn gevestigd; bij voorbeeld in Frankrijk, waar zij wette lijk zijn beschermd, slechts ruim twee duizend. Het nieuwe bedrijf heeft voor de prak tijklessen acht nieuwe personenauto's een vrachtauto, drie scooters en motoren en is voorzien van een theorielokaal, dat plaats biedt aan dertig leerlingen. Een dia-projector kan bij de theorielessen worden gebruikt. heid, die de student dient aan te zetten hard te werken. Of het rijk de studie betaalt of de vader, een groot deel van de kosten drukken tenslotte de belas tingbetaler. Studeren is geld investeren. Tenslotte stond de rector stil bij het gezelligheidslevens, dat bij het student zijn hoort. Wie zichzelf leert kennen, heeft anderen nodig. Beschaving is, naast iets persoonlijks, ook iets dat men ondergaat door anderen. Onze omgeving houdt ons de spiegel voor, waarin we onszelf kunnen zien." TER AAR Groenteprijzen zijn wat gestegen Het koude weer heeft ln de afgelopeD week een gunstige invloed gehad op de prijzen der produkten. Over de gehele linie viel een stijging op te merken. Snijbonen uit de kassen, waarvan de kwaliteit heel best is, hebben een flinke sprong omhoog gemaakt, tot boven de f 1.50 per kilo. Maar ook snijbonen van de natuur, die van mindere kwaliteit wa ren, brachten een betere prijs op. De aanvoer hiervan begint af te nemen. Prinsessenbonen wisten zich goed te ver kopen, maar ook hier valt de kwaliteit over het algemeen tegen. Witte pronk- honen waren stabiel in prijs, de aanvoer is van betekenis en de kwaliteit heel Andijvie ging vlot weg voor een be hoorlijke prijs, de kwaliteit is best. Waspeen was aan het 'begin van de week zelfs duur te noemen, tegen het eind was de prijs weer wat lager. De kwaliteit is nog behoorlijk goed. Een kleine aanvoer postelein bracht een betere prijs op. Kroten blijven goed te verkopen tegen een goede prijs. Schaars aangevoerde spitskool wist een goede prijs te maken, evenals rode kool. Komkommers zijn ook in prijs ges te - de kwaliteit is goed. De belangstelling van de kwaliteit is goed. De belansbelling van exportzijde was best. Tomaten hebben 't met iets minder moeten doen, maar de prijs was nog even goed. De aanvoer is groter dan werd verwacht, maar de ex port was gretig aan de markt, en daar door handhaafde de prijs zich. De kwa liteit is best, want er zijn weer jonge gewassen waarvan geoogst kan worden Augurken, die veel hebben geleden van wind en regen, beginnen op hun laatste benen te lopen. De kwaliteit is zwak. maar die handel is vlot. De grotere sor teringen gaan allemaal naar Duitsland tegen een goede prijs, en de kleinere sorteringen zijn voor de binnenlandse industrie. Er is ook weer fruit waarvan de kwa liteit heel goed is. Suikerperen zijn duur. en de Claps Favorite brengt een goede prijs op Early Victory doet het ook goed evenals de James Grieve. „Gij zijl van Christus" Er bestond zondagmiddag in het kerk gebouw van de Hervormde Gemeente te Woubrugge grote belangstelling voor de bevestiging en de intrede van de nieu we predikant, ds. E. Kempenaar. Het eerste geschiedde in de morgendienst door ds. J. van Lokhorst uit Zwolle. Als tekst koos deze 1 €or. is ver 58. De jongeren van de Hollandse Maat schappij van Landbouw, afdelingen Rijn streek en Haarlemmermeer, kwamen za terdagmiddag in Alphen aain den Rijn bijeen voor het houden van streekwed- strijden. Helaas was de regen oorzaak, dat enkele buitenwedstrijden moesten worden geschrapt van het programma. Het bleef beperkt tot de behendigheids wedstrijd met trekkers, die werd gehou den op het plein „Nabij". De overige wedstrijden hadden plaats in de lokalen van de Koningin Julianaschool van d Hollandse Maatschappij van Landbouw. Zowel aan de behendigheidswedstrijd voor trekkers als aan de wedstrijden ir het opmaken van schotels, woninginrich ting en de vingerverfwedstrijd werd met veel animo deel genomen. De dag werd besloten met een t_ menlijke broodmaaltijd, waar de prijzen door de voorzitter van de Rijnstreek, de heer Jan Verboom, werden uitgereikt. Mejuffrouw Alie van Leeuwen ontving grote doos bonbons voor het vele voorbereidende werk, dat door haar deze dag weer is verzet. UITSLAGEN: Behendigheidswedstrijd voor trekkers: Dames 1. mej. Truus v. d. Lippe, Wou brugge 1025 strafpunten, tijd 6 min. 25 sec.; 2. Gea van der Ban. Hoofddorp en 3. Riet Bos, Nieuw-Vennep. Heren: 1. Jan Verboon, 565 str. pnt., 3 min. 15 sec., 2. A. P. Voets, 567 srtr. pnt, 5 min. 17 sec. 3. Cor Voets 704 str. pnt., 5 min. 54 sec., 4. J. Voets. Schotel opmaken: 1. mej. A Monster, Hoofddorp, 2. Corry Verboon, Rijswijk, 3. Marry Vroege, Woerden. Woninginrichting: 1. Marian van Muis winkel. Zwammerdam. 2. Martha Paul Zwammerdam en 3. Riet Bos, Nieuw- Vennep. Vingerverfwedstrijd: 1. Gerry Gijzen- berg, Nieuw-Vennep, 2. Gerry van dei Louw, Alphen aan den Rijn, 3. Martha Paul, Zwammerdam. Bakwedstrijd: 1. Alie van Leeuwen, 2. Riet Wassenaar en 3. Riet Bos. De heer Verboon bracht de leden van de jury en allen, die tot het slagen van deze prettige dag hebben meegewerkt, WOUBRUGGE Uit de raadsstukken Op de raadszitting van donderdag in Woubrugge komt onder meer het vol gende ter sprake: Nu het uitbreidings plan Woubrugge-West 1962 door G.S. is goedgekeurd (nadat de gemeente hier over overleg had gepleegd met het ste debouwkundig bureau Gouwetor, Kui per en De Kanitz) stellen B. en W. de raad voor. het nog altijd hangende be roep bij de Kroon tegen het besluit van G. S., om het uitbreidingsplan Wou brugge-1958 af te keuren, in te trekken. Een kredietaanvrage ten bedrage van 6500 gulden voor de uitbreiding van het waterleidingnet over een lengte van 750 meter in Woubrugge-West, voor de aan sluiting van de 11 geprojecteerde wo ningwetwoningen en 6 premiewoningen aan de Van Dorthstraat en de Van Dui venvoordestraat. Daar G.S. zich niet konden verenigen met de oorspronkelijk geraamde bouw som voor de bouw van 17 woningwet woningen, contingent 1963, is door het aanbrengen van bezuinigingen (500 gul den per woning), een nieuw gesanctio neerd bedrag verkregen ten bedrage van 344.657 gulden. Na onderhandse aan besteding is de bouw, 11 in Woubrugge in Hoogmade, gegund aan de Aan nemingsmij. Delf- en Schieland N.V. te Alphen a.d. Rijn. Voorgesteld wordt aan bovengenoem de N.V. bouwgrond aan het meest oos telijke deel van de Van Woudeweg te verkopen voor 28.000 gulden, voor de bouw van zes premiewoningen. Voorts het verlenen van optie aan dezelfde N.V. voor de aankoop van gTond in Wou- 's Middags koos de uit Nieuw Leusen afkomstige bevestigde predikant als tekst voor zUn intreepredlkantie 1 Cor. s 21 23. Dat wij zondaren, die Gods kinderen worden genoemd, nog leven, is eigen lijk een wonder van genade. God spreekt tot ons in elke kerkdienst van hart tot hart als tot Zijn kinderen. Alleen de Here mag in deze dienst in het middel punt staan, omdat Hij steeds aan Zijn Kerk bouwt. In de tekst komt duidelijk Gods groot heid naar voren. Daarom is het beter, dat ook nu na de dienst geen toespra ken worden gehouden met een wens als middelpunt. We kunnen beter met en elkaar bidden om een zegenrijke samenwerking als Gemeente van Chris- Alle zondaars moeten dagelijks weer worden bekeerd om onder de genade te kunnen leven. In de goddeloze stad Corinthe was ieder alleen met zichzelf bezig. Daarom brengt de machtige God Paulus hierheen om door bekering er fatsoenlijke zondaren van te maken. Door deze zondaren werd ook daar een christelijke Kerk gebouwd. Eén ongedeeld gezin Paulus begint hier in zijn brief de gemeente te vermanen, wegens hun on derlinge twisten' en tweedrachten. Hij noemt hen zelfs tempelschenders. •voor God h,en eens zal straffen. Hij gaat zelfs zo ver, dat hij zichzelf ver loochent, om daarna Apollos en Cephas op hun juiste plaats te zetten. Hij waar schuwt voor de methode van „verdeel heers". Christus raakt altijd en over al op de achtergrond, daar waar partij en in zijn Kerk worden gevormd. Doch niet de dienaren, slechts de Heer komt alle lof toe. In zijn brief schrijft Paulus zelfs, dat God leven en dood, heden en toekomst de handen van zijn Gemeente legt. Christus is almachtig en wij zijn Zijn eigendom, gekocht met de prijs van Zijn bloed. Slechts met Hem kunnen wij nog het leven en de dood aan, om dat het door Hem zinvol wordt. Dat al les kan, omdat Christus van God is. En nu bereidt Hij in het rijk van Zijn Va der plaatsen voor ons. Dit woord: „Gij zijt van Christus" geldt evengoed voor de Gemeente van Corinthe als die van Woubrugge, ook al zijn wij dat niet waard. Het is heer lijk te weten, dat geen enkele schuld belijdende zondaar ooit wordt afgewe zen. Daarom moeten wij alles van Chris tus alleen verwachten en Hij brengt om thuis. Laten wij dan samen bidden om als één ongedeeld gezin van God ge trouw te zijn, steeds op weg naar Zijn koninkrijk. Hierna zong de Gemeente nog gezang 223 en als slotzang psalm 122 vers 3. In het gebouw Immanuël kwamen de dienst nog vele genodigden bijeen voor de kennismaking, onder anderen verscheidene ringpredikanten, afgevaar digden van de plaatselijke Gereformeer de Kerk, vele belangstellenden uit Nieuw Leusen, burgemeester J. C. v Wageningen en de beide wethouders andere autoriteiten. De Hervormde Ge meente bleef na het vertrek van ds. W. F. Overgaauw slechts ruim vijf maan den zonder predikant KOUDEKERK a.d. RIJ/V Wedvlucht De postduivenvereniging „Ons Genoe gen" nam deel aan een wedvlucht vanaf Vilvoorde. De afstand bedroeg 136 km. De duiven werden gelost om 8 uur. De eerste duif bereikte het hok om 9,18 u., terwijl de laatste prijswinnende duif om 9.32 u. op het hok terugkeerde. De uitslag: H. van Vegten en Co. 1; gebr. De Wit: 2-3-4-5-11-13-14-18-19-20; G. Oude Elferink 6-16-21; G Lekx en Zn. 7-8-17; H. Lekx 9-12; H. Schellinger hout 10; G. Jansen 15. brugge-West, bestemd om t.z.t. 18 vrije- sectorwoningen en 10 garages te bou wen. Dan is er het voorstel aan de heer D Slingerland de gemeentelijke garage H de Boerstraat 2a te verkopen voor een bedrag van 3700 gulden en een voorstel B. en W.. om het rijwielpad langs de Wijde Aa de naam te geven van Ou- delandsedijk. Ten slotte is er een kredietaanvraag, bedoeld om de veerman van de overzet aan het Paddegat ingaande 1 januari 1963 een jaarlijkse bijdrage van 750 gul den te verlenen, teneinde deze verbin ding met de gemeente Alkemade voor de nan financieel attractiever te ma ken. Het ligt in de bedoeling, dat de ge meente Alkemade eenzelfde vergoeding zal uitkeren. Gespaard In augustus werd bij de Rijkspost spaarbank ingelegd een bedrag van f 7.695,64 en. terugbetaald f 4.610,87. Staande voor hun vlieger, die veel groter is dan zij zelf zijn, reikte de heer J. Bervoets na mens de commissie de beker en de krans uit aan de gebroeders Ro zenstraten; daarachter de heren P. Dongelmans (l.) en De Jong (r.) ALPHEN AAN DEN RIJN Vliegerwedstrijd ontijdig beëindigd Op initiatief van de heer A. van Wee- ren werden zaterdagmiddag op het Alphia terrein voor de zesde achter eenvolgende keer de jaarlijkse vlieger wedstrijden gehouden, waarvoor ook dit keer weer grote belanstelling bestond. Helaas werkten de weersomstandighe den voor dit specifieke kinderfeest ook al niet mee. Toen namelijk de keuring was geschied en de vliegers nog niet eens alle waren opgelaten, begon het eerst zachtjes te regenen, maar al gauw kon geen vlieger in de lucht blijven, zodat de 58 vliegers met de meeste spoed werden ingehaald. Jammer voor de heren Van Weeren, J. Bervoets, P. Dongelmans, H. van Gils en De Jong, die dit feest hadden georganiseerd. Tenslotte werden de prijzen uitgereikt voor de mooiste vliegers. Bij de jongens behaalden Frans Rozenstraten de eerste prijs, 2 Henkie Dongelmans, 3 Andrê Mourits, 4 Chris Cornelisse en 5 Jan Willem Joha. Meisjes eerste prijs. Ella Dongelmans, 2 Annie van Weeren, 3 Anna Marie Bijl, 4 Willy van Memert, en 5 Tonny Hoo- geveen. De prijzen werden in de kantine van de v. v. Alphia uitgereikt, waar de jeugd ook enkele traktaties werden aange boden. ACZ-jeugd won eigen polotoernooi Het laatste toernooi in dit seizoen door de Olphense zwemclug in 't bad „De Hoorn" gehouden, ondervond al evenzeer als de vorige de hinder van een ongunstige weersgesteldheid. Niet, dat de tempera tuur te laag was, maar de regenval was de oorzaak, dat er vrijwel geen publiek Dat echter de Leidse vereniging LGB, DKD uit Leiderdorp en Boskoop zonder beriaht wegbleven was met in de haak. Het minste wat men kan doen is toch even opbellen. DKD had twee weken geleden ook al geen beste beurt gemaakt toen het eerste zevental op het toernooi van AZC 2 meende, zonder dat men de veriiezerswedstrijd wilde spelen, aan spraak te hebben op de derde prijs, wat natuurlijk niet doorging. Er waren nu dus maar vijf clubs van de partij en deze jongens tot 16 jaar hebben met veel animo gespeeld. Eerst speelden ZPS uit Stolwijk en Pinguins uiit Woerden. Eerstgenoemde club won met 40. De AZC-jongens be wezen vervolgens niet voor niets kam pioen te zijn geworaen want BZ en PC uit Bodegraven werd met 60 geslacht offerd. In de derde wedstrijd kwam GZC uit Gouda uit tegen ZPS. Dit was een spannende strijd die met 33 eindigde, waarna de Stoiwijkse jeugd door stral- worpen de overwinning behaalden. AZC won vervolgens opnieuw royaal, nl. met 40 van Pinguins en in de vijfde wedstrijd werd BZ en SC opnieuw ge klopt, nu met 20 door GZC. De clubs uit Bodegraven en Woerden stonden nu beide nog met lege handen en eenzelfde doelgemiddelde. Uitgemaakt werd dat van die twee Pinguins in de verliezers- finale uit zou komen met GZC. Laatst genoemde club won met 3-*l cn had daar mee de derde prijs, BZ en PC kreeg de vierde en Pinguïns de laatste plaats. Om de eerste en tweede plaats is ten slotte vinnig gestreden tussen AZC en ZPS. Na veel spanning won AZC met de enige treffer van de wedstrijd, zodat het eigen doel in dit toernooi niet doorboord werd. De heer C. v. d. Bijl heeft de prijzen uitgereikt en kon toch spreken van pret tige wedstrijden. HAZERSnOUDE Treiler gekanteld Zaterdagmorgen had in het Westeinde een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgelopen. Ter hoogte van de woning van de heer Slappendel stond een wals geparkeerd, waaraan montage werkzaamheden werden verricht. Een treiler, bestuurd door K. van R. uit Ha- zerswoude en beladen met bakstenen, wilde passeren. Door de slechte toestand van de weg kwam de treiler in de berm terecht. Het voertuig kantelde en viel in de kwekerij van de heer C. van Aalst. Hier ontstond vrij ernstige schade. Na dat de treiler was gelost werd de wagen door een kraanwagen van fa. Boot uit Alphen aan den Rijn weer op het weg dek teruggebracht. De schade, die aan zienlijk is. wordt door de verzekering gedekt. De schuldvraag over het al of niet mogen berijden der eg. zal nog enkele vragen doen rijzen, daar sommi- van oordeel zijn, dat de burden die afsluiting van hert Westeinde zijn geplaatst, niet op de juiste plaats zjjn neergezet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3