4995: stmca Schrikbarend druk op vele wegen Schip (met gasflessen) brandend in liaven Di Stefano ontvoerd Fort Saigon Burgemeester van Zeist is ambtsketen kwijt NETTE JONGENS EN MEISJES BIEFSTUK - ROSBIEF - LAPPEN - GEHAKT Nieuwe Leidse PAARDENSLAGERIJ VERZUIM NIET NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 26 AUGUSTUS 191 Files van Woerden tot Oudenrijn Ondanks het regenachtige weer is het dit weekeinde schrikbarend druk geweest op de Nederlandse wegen. Daarvan zijn weer velen het slachtoffer geworden. Op rijksweg 12 van Utrecht naar Den Haag was er gisteravond van half acht tot na tienen geen doorkomen aan. Ket tingbotsingen waren de oorzaak van grote vertragingen waarbij zich ki lometerslange files vormden, die soms van het viaduct bij Woerden tot het verkeersplein Oudenrijn reikten. Het verkeer moest over Woerden en Bodegraven worden omgeleid. Zeker dertig auto's waren betrokken bij deze kettingbotsingen, waarvan de gevol gen gelukkig niet ernstig waren, vrouw uit Rotterdam liep ernstige wondingen op en werd in een Woerdens ziekenhuis opgenomen. De vele bescha digde auto's op en laiigs de rijbaan er het wegslepen van de wagens stonden eer vlotte verkeersafwikkeling in de weg. Ernstiger was een ongeluk op de rijkr weg AlmeloHengelo. Tijdens een on voorzichtige inhaalmanoeuvre botste de 55-jarige heer G. Trinks uit Hengelo frontaal tegen een tegenligger waarbij hi het leven verloor. Mevrouw Trinks werd levensgevaarlijk gewond en n> inzittenden van de belde auto's moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Het elfjarig dochtertje van de familie Hahn uit Krefeld. Duitsland, is zaterdag middag om ongeveer half vijf omgekomen bij een verkeersongeluk op de rijksweg NijmegenVenlo. Het meisje stak op fiets plotseling de rijweg over onder Heijen in de gemeente Bergen. Ze werd door een auto gegrepen en was op slag dood. Op de weg tussen Zutphen en Brum- men is zaterdagavond omstreeks half acht de 70-jarige heer H, Gemmink uit Zut phen verongelukt De heer Gemmink was bij zijn zoon op bezoek geweest en stak op de fiets de weg dwars over. Hij werd toen gegrepen door een passerende auto. De 16-jarige N. Rossen uit Wychen is zaterdagavond met zijn bromfiets op de zesweg te Wychen geslipt, over de kop geslagen en met zijn hoofd op het wegdek terechtgekomen. Hij kreeg een zware hoofdwond en overleed ter plaatse. De 23-jarige heer J. H. Woolbers uit Vlbergen is in de nacht van zaterdag op :ondag overleden aan de gevolgen van verkeersongeluk. De heer Woolbers m op de weg BorneAlbergen met zijn auto in een sloot na tegen een boom zijn gebotst Korte tijd later bezweek aan de opgelopen verwondingen. De 57-jarige manufacturier H Leeuw ait St Jansklooster is zondagmiddag over- eden tengevolge van een autobotsing. De leer Leeuw was zaterdagmiddag met zijn mto de voorrangsweg in zijn woonplaats opgereden, waarbij hij tegen een pas serende auto botste. De 69-jarige mevrouw M. C. Toemen uit Oisterwijk is zondagavond kort na eer aanrijding aan de opgelopen verwondin gen overleden. Het ongeluk gebeurde toen Toemen op de fiets het kruis- ount tussen Udenhout en Oisterwijk in de •ijksweg Tilburg's Hertogenbosch wilde oversteken. Zij werd aangereden door auto. Op weg naar het ziekenhuis O' leed zij. De zesjarige Gerard van Gastel uit Hilversum is gisteren om het leven ge komen toen de auto van zijn vader bij Noordeloo6 tegen een lichtmast botste Zijn achtjarige broertje werd ernstig, zijn vierjarig zusje licht gewond. De 37- jarige tandarts Van Gastel liep shock op. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat een landbouwtrekker de (voor- rangs) weg opreed. Bij het aan boord gaan van Rijnschip Winschermann dat aan Waalhaven in Rotterdam ligt, is ii nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over twaalf de 46-jarige Duitse mevrouw H. I. Koots te water gei en verdronken. Het slachtoffer wa echtgenote van een matroos op het Rijn- Garnalenfonds: prijs met 2 ct. verhoogd In de donderdag gehouden vergade ring van het bestuur van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten waren belangrijke programmapunten de vast stelling van de verordening tot wijziging II van de verordening vaststelling mini mumverkoopprijs voor makreel 1961 en de verhoging heffing ten behoeve van het garnalenfonds. Na ampel overleg werd over de eerste kwestie besloten de mi nimumprijs. die op het ogenblik 18 ct. per kilo bedraagt, te handhaven. Naar aanleiding van het tweede voor stel deelde de voorzitter van het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten. drs. D. J. van Dijk mede. dat het garnalen fonds thans een tekort van f 1000 heeft. ,,Gaan we hier mee door", aldus drs. Van Dijk", dan is de kans groot, dat het Voorgesteld werd de prijs voor het tekort wordt verdubbeld", garnalenfonds van tot 5 cent te verho gen. Dit is echter in zekere zin nadeliger voor de Noordelijke vissers, daar hun vangst niet zo goed is als die van de Zuidelijke. De Noordelijke vissers vangen over het algemeen kleine garnalen met een enigs- zwarte kop en de Zuidelijke vissers vangen rose, dikke garnalen, die over het algemeen voor export zijn bestemd. De „zwartkoppige" garnalen worden in Ne derland verkocht, maar daar men te wei. nig pelmachines heeft en men in ons land alleen gepelde garnalen wil kopen, moet er dus vaak veel worden doorge draaid. Alle vissers krijgen maar voor 500 kg vergoed, dus aan de vangst moeten ook beperkingen worden opgelegd. Toch werd besloten de prijs voor het fonds van 3 tot 5 cent te verhogen, daar anders het tekort te groot zou worden. Een nadeel voor de Noordelijke vissers, speciaal voor degenen, die maar een klein scheepje bezitten. KOUDEKERK a. d. RIJN Zangavond De Bijbelkioskvereniging te Amsterdam houdt vrijdag om 8 uur een zangavond in de Hervormde kerk te Koudekerk den Rijn. Medewerking verlenen de zanger Kees Deenink, de koren „Soli Deo Gloria", „Molenwijk" uit Leiden, „Onderling zanggenot", de organist Jac. Vonk en de predikanten ds. G. Koersel- man en H. Makkinga. KATWIJK AAN ZEE WV-programma Dinsdag, Nieuwe Kerk, Voorstraat concert door het koor Vox Jubilans uit Waddinxveen. Woensdag, 8-9 uur, carillonbespeling door H. Herzog uiit Den Haag. Donderdag, 2 uur. strandfeesten voor kleuters van 3 jaar en ouder op het par keerterrein bij De Zwaan; 8 uur, grote taptoe-parade op Boulevard (deelnemen de korpsen Ahoy uit Rotterdam. Trom- melaere van Roesendaele. K. en G. uit Leiden, Euroband uit Rotterdam, Prins Bernhardband uit Den Haag); evenee om 8 uur in De Roskam bridge-drive. Zaterdag, 8-9 uur carillonbespeling door Arie Peter uit Nijmegen; 10 uur groot vuurwerk op Zuid-Boulevard. Ds. Vroegindewey opent vergaderseizoen Ds. W. Vroegindeweij, die a.s. zondag zijn intrede doet bij de Hervormde Ge meente te Katwijk aan Zee, spreekt woensdagavond 4 september om 8 ut de Kapel tijdens een bijeenkomst ter opening van het vergaderseizoen der verenigingen op Geref. grondslag. Spreekbeurt Donderdagavond om half acht spreekt ds. M. Hofman uit Zeist voor de Geref Gemeente, Remisestraat. Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 8.11 en 20.38; laag water 3.46 en 16 uur. Delfzijl vreesde ontploffing Met een brandend middenschip is het 9000 ton metende motorschip Algenib van Van Nievelt en Goudriaan uit Rotterdam gistermiddag omstreeks vijf uur de haven van Delfzijl binnen gesleept- De bemanningshutten aan stuur boordzijde en een opslagruimte waren reeds uitgebrand. Met zwaar materieel uitgerukt greep de Delfzijlse brand weer het vuur aan. Om zes uur was het gevaar voor explosies geweken en om kwart voor negen was men de brand geheel meester. De brand was gistermorgen uitgebro ken, toen het schip ten noorden van Ameland voer. De bemanning begon te blussen onder leiding van kapitein H Jansen uit Rotterdam. Daar er gevaar voor explosie van een voorraad gasfles sen bestond en het vuur steeds gretiger rondvrat, werd via Scheveningen-radio hulp van de vaste wal ingeroepen. Kapitein Jansen besloot de reis naar Bremen te onderbreken en de haven Delfzijl binnen te lopen. Uit Delfzijl stoomden daarop twee met blusinstalla ties uitgeruste sleepboten uit. Men bracht slangen over op de Algenib, die op volle kracht doorkoerste, de Eems op. (Advertentie) Gevraagd 1e, 2e en 3e BANKETBAKKERS- BEDIENDE (5-daagse werkweek) Banketbakkerij L. P. v. EGMOND TYPEN THEOPRAC VOORSTRAAT 89 TELEFOON 2859 KATWIJK AAN ZEE KATWIJK AAN ZEE Puzzelrit Aan de derde puzzelrit van de V V.V namen 67 personen deel, onder wie ver scheidene Duitsers. De route 23 km lang. Vóór de prijsuitreiking In hotel Riohe bedankte de heer J. van Rijn namens het V.V.V.-bestuur de heren J. Wildeboer, H. Zandbergen en J Bloot voor hun activiteiten ten behoeve van deze puzzelrit. De uitslag is: bromfietsen 1 van Duijvenvoorde: auto's (Duitse gas ten 1. L. Heinz Götzen. 2. Ebernard Lindemann; motoren en scooters 1 J. van der Nagel; auto's 1. H Munters. 2. W. Meyer. 3 Verboon 4 Heemskerk. 5. Jesse 6. A M. Tordoir 7. W Zand bergen, 8. Stapper, 9. W J. Kruiswijk. 10. J. van Wijke. Wandeltocht Aan de V.V.V -wandeltocht ni ca 500 wandelaars deel. Het was mooi wandelweer en het parcours liep door een aantrekkelijk gedeelte van Katwijk. Niet alle deelnemers ontvingen na af loop een medaille aangezien de organi satoren niet zo'n grote belangstelling hadden verwacht. V1SSEK1J* EN MAKKTNEEUW Visserij KATWIJK AAN ZEE. 26 aug. VlsserlJ- berichten: Er zijn vandaag geen vanf'* gemeld. SCHEVENINGEN, 24 aug. 1963 Vies berichten: Hedenmorgen waren aan den -4, tarbot 3 210—240, 1 190—2. 2 160—170. J schol gr. m. 33—42 22—31. kl 1250—1550. wijting gestr, 50—65. rode poon 1 3640. rode poon 2 2530, schar 17—20. kabeljauw m. 50-60, I 53—55, 2 45— S0, 3 3910. Noteringen per 100 kg kabel jauw grf 125170 Noteringen per 50 kg ver. se haring 1440—20 verse makreel 2490—29. Aanvoer gezoutenharing 1500 kantjes. No tering per kantje maatjesharing jong kl 5575, maatjesharing zout kl 43—45, maat jesharing zout gr. 4446. Verwachte aan voer voor maandag 5 6 trawllogger» SCHEVENINGEN. 26 a ug. Visserij berichten totaal •ing, 43 ki M-kt- 44S0 kisten t Zaterdag in Caracas: Alfredo di Stefano, de beroemde mid- voor van Real Madrid, is door leden van een extreem linkse ondergrondse beweging ontvoerd uit het hotel Po tomac in Caracas, waar hij met de ploeg van Real Madrid, die in Caracas uitkomt in een toernooi met Sao Paulo (Brazilië) en Oporto (Portugal), ver blijft. De 37-jarige Di Stefano werd zaterdag morgen om lialf elf uit zijn kamer ge- Volgens een anoniem telefoontje aan een correspondent van AFP in Caracas heeft de ontvoering uitsluitend op po litieke gronden plaats gevonden. Di Stefano bevond zioh zaterdagmorgen op zijn kamer, toen twee mannen, die zich legitimeerden als agenten in bur ger, het hotel betraden. Zij drongen Di Stefano's kamer binnen en dwon gen met de revolvers in de aanslag de beroemde voetballer voor hen uit te lopen. Het was het laatste wat zijn ploeggeno ten van de Spaanse middenvoor zagen. Volgens een aantal anonieme telefoon tjes zal hem geen haar worden ge krenkt. it vuur moet uitgebroken zijn tussen linnenkamer en provisiekamer. Men kon de vuurhaard, ergens boven de machine, kamer, niet bereiken. Van de 37 beman- ningleden werd niemand gewond. De Delfzijlse brandweer kwam met eigen materiaal te hulp, toen het schip in Delfzijl afmeerde. De kaden werden afgezet met het oog op het explosiege- De Algenib was zaterdagmiddag ver trokken uit Antwerpen en met een ladine Ijzer en stukgoed onderweg naar Bremen. Daarbij was ook een hoeveelheid flessen met gas. Vermoedelijk is een van de flessen geëxplodeerd, waardoor de brand is ontstaan, verklaarde de kapitein. Dekrietmarkt ingestort In een te Oldemarkt gehouden verga dering van riettelers en -handelaars is de prijs van bladriet. riet van mindere kwaliteit, dat in de bloembollencultuur wordt gebruikt, voor de nieuwe oogst onveranderd vastgesteld op 50 cent voor lange en 44 cent voor korte bossen. Volgens de voorzitter van de Vereni ging van de Rietcultuur de heer H J Doeven, te Nijensleek (Dr.), doet zich thans voor het eerst na de oorlog eer inzinking in de dekrietmarkt voor. Als gevolg daarvan is, aldus de heer Doe ven. de handel vrijwel tot stilstand ge komen en zijn in de rietgebieden on geveer 6000 ha op de Zuidhollandse eilanden en in Noordwest-Overijsel met het aangrenzende gedeelte van Fries land grote voorraden ontstaan. De oorzaak hiervan is naar zijn mening het op de markt brengen van riet uit Oostelijk Flevoland en de minder gu: stige bedrijfsinkomsten in de landbou' waardoor het onderhoud aan de boerde rijen wordt uitgesteld. KW 65 wordt geborgen Na onderzoek door een expert van de toestand waarin de vorige week donder dag bij Terschelling gestrande Katwljkse botter KW 65 zich bevindt is besloten het schip te bergen. Dit karwei zal wor den uitgevoerd door Doeksens bergings maatschappij, maar men kan pas aan het werk gaan als de weersomstandigheden wat gunstiger worden. LISSE Kinderfeest weer uitgesteld. kinderspeeltuinfeest, georgani seerd door de Speeltuinvereniging „Kin dervreugd" in De Engel, moest afgelo pen zaterdagmiddag wederom worden uitgesteld wegens de weersomstandig heden. Men hoopt nu dat het zaterdag kan doorgaan. Geen voorrang verleend. Doordat een personenauto, bestuurd door de heer C. M. R uit Sassenheim, geen voorrang verleende aan de brom- fiester P. v D. uit Lisse, die op de Oranjelaan reed, terwijl de auto op de Kanaalstraat uit de riohting Haarlem mermeer kwam. was een botsing niet meer te voorkomen ondanks snel rem men. Gelukkig bleef het bij materiële schade Bocht te groot genomen. De heer N. A. v. G. uit Lisse wilde van de Loosterweg per bromfiets de Essenlaan indraaien doch nam de bocht te wijd waardoor hij op de linkerweg helft tereoht kwam, terwijl juist een auto. bestuurd door de heer P. H. H uit Lisse naderde. Er werd door beide partijen sterk geremd, doch de afstand was tekort om een botsing te voorko men. De bromfietser kwam er zelf goed af. doch zal wel diep in de portemonnee moeten duiken om de schade aan auto en bromfiets te doen herstellen. Het bestuur van Real Madrid heeft de ontvoering licht opgenomen. Raimundo Saporta. de vice-president van Real, die in Lausanne verblijft, verklaarde humoristisch: „Ik hoop dat Di Stefano het record van Fangio breekt, die 25 uur in Havana werd vastgehouden." De beroemde coureur werd in 1958 ont voerd door de rebellen van Castro. !et is wel duidelijk dat Di Stefano ir handen is van een extreem linkse be weging, die door deze spectaculaire coupe de aandacht wil vestigen op de politieke toestand in Venezuela. Toen de verzamelde journalisten 's nachts in het kantoor van het Franse pers bureau AFP in Caracas bij het zoveel ste anonieme telefoontje aandrongen dat de ontvoerders het „waarom" van de ontvoering bekend zouden maken, antwoordde een vrouwenstem: ontvoering van Alfredo di Stefano, die wy de operatie Julian Grimau men, is geschied in opdracht van mandant Maximo Canal, de held van de verovering van het schip de An- zoategui. Een ander telefoontje meldde, dat Stefano langs deze weg zijn zoöntje liet feliciteren, die vandaag jarig i KATWIJK Gevestigd en vertrokken 140 kistei. 3000 kantjes SCHEVENINGEN. 120 kg 1 Visserij berich. jhtên uit voile zee in kamit- SCH 72—1. SCH 73—3. SCH 103—3 SCÖ 180—3, SCH 4—0. SCH 30—17. SCH eiiiiig vangst, SCH 40Idem, SCH 159-0 SCI SCH 305weinig SCH 310—idem SCH 159—0 SCH 32' --0 SCH 87—0 SCH gst, SCH 223—O. CHEVENINGEN, Besommingen 1 i 144—2420. SCH 92—7560 KW 192—4330 nvisseisSCH 1 en SCH 34-4540. ARNEVELD, 26 aug. Coöp, Veluwse rveiling. Weekaanvoer ca. 1 000 000 stuks, ui-van 220.816 in veiling werden gebracht Handel traag Prijzen per 100 Stuks eieren- 48 gram 7.61—8.52. 48—53 gram 8.80—12.00, van 56—61 gram 13.2214.42. van 62—66 gram 14.6715 15 VLAARDINGEN. 26 aug, Viseerijberich- ten: Schepen hebben met gevist, vleetha ring tel. 38—42.20, 4045 70 gr. 4346,20. steurharing 4752.80, makreel 49. haringvisserij binnen de motorloggers VL 199 VL 89 39 last van 5 schepen. Van de treile VOORSCHOTEN Brommers botsten Zaterdagavond omstreeks kwart acht kwam de 25-jarige bromfietser G J. Taal uit Scheveningen op de dien- weg van de Wijngaardenlaan (nabij de hertenkamp) in aanrijding met de uil tegenovergestelde richting komende 19- iarige bromfietser J. C. M. Kortekaas uil Wassenaar. Vermoedelijk heeft eerstge noemde teveel links gehouden. Met zwa re verwondingen is hij, evenals de an dere bromfietser, die over pijn in de benen klaagde, per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht. Dokter v. d. Kooij verleende eerste hulp. Doordouwen maar Gistermiddag werd verkeérde toepas sing van de voorrangsregels prompt af gestraft. toen t\vee uit verschillende richtingen komende auto's gelijktijdig hel kruispunt Prins Bernhardlaan/J. W. Fri solaan/Kon. Wilihelminalaan bereikten. Er was flinke materiële schade aan beide voertuigen. Persoonlijke ongevallen de den zioh niet voor. In Katwijk vestigden zich: C J A Bos kamp van Den Haag naar Nieuwe Duin weg 39; H D Vooijs van Delfzijl n relstraat 3; W de Mol van Oegstgeest naar Schoolstraat 9; J Roest van Rotterdam naar Boulevard 140; M F Koemans Nijmegen naar Voorstraat 90; M L Stout van Rotterdam naar Drieplassenweg 17; J J Ouwehand van Rijswijk naar Drie plassenweg 17; P Riebroek e. v. Dek- kinga van Den Haag naar Anjerstraat 6b; J P Q M van der Ende van Naaldwijk naar Princestraat 10; N J Jonkers van Wassenaar naar Drieplassenweg 72; C Nijland met echtgenote van Voorscho ten naar Anjerstraat 12d. Uit Katwijk vertrokken: J Plug, Baron van Wassenaerlaan 49, naar Rijnsburg. Burg. Hermansstraat 31; A C Mutzer- ten gevangen gehouden, onder Leopold, Molenweg 33, naar Den Helder, man van de in Engeland nogal in op- I spraak gekomen mevrouw Ambatielos. Griekenland laat communisten vrij In Griekenland zijn de drie commu nisten vrijgelaten die tot levenslange gevangenisstraffen' waren veroordeeld wegens hun deelneming aan de opstand van 1945 en 1949. Twee van hen zitten reeds vijftien jaar gevangen, de derde elf jaar. Er worden thans nog 938 communis- Hortensiastraat 43. VL 131 D VL 73 met vangsten aan zoute haring 27 last. VL 121 met 31 last last VL 112 met 30 last 31 last. Markti BARNEVELD, 26 aug. Vette kalvert marlot, (in £1 per kg lev. gewj. Aanvq j-'vlug. Prijzen: j 2.29—3.15, 3c kw ROELOFARENDSVEEN. 23 aug. Bl« nemveiüng: asters 1362, ornithogadum 2 '8. moutbretia 30—44, fresia's 26—53, Lria 18—51, eikenblad 4250, segeüum 2" 98—113. ger ïary 100—107 per bos, Idem t te 20—26, breitaer 21—36. mi| te hope 1730. deligihtfull 1 regalia 2228 sim 1830, rode s bonen 98123, snijbonen 30—79, dubb bonen 35—55. prorakbonen 30—48, ki 3.50—20 bloemkool 1460, andijvie 10 100 kg. ROTTERDAM, 26 aug Veemarkt: voer; totaal 1<875 diere behoud* 3e kwal. prijzen onveranderd, prima's I iets meer. handel tamelijk, afloop fflas prijzen even hoger, prima vleesvarkl boven notering, Slachtzeugen 1.701.75 kg. (Vervolg van pagina Ook wordt gemeld, dat donderdagm dag bij gevechten tussen rooms-katholie en boeddhistische militairen in de pij vincie Dinh Toeong zestig militairen dood en honderdtwintig gewond werdi Bij de overvallen op pagodes in Hue zc den dertig monniken zijn gedood. In afgelopen dagen zouden in totaal mi dan duizend mensen zijn gearrestee Voorts is in Saigon minister van buib: landse zaken Voe Van Maoe zaterdag di1 ongeveer duizend studenten toegejuid' toen hij vertelde dat hij ontslag had nomen. Later werd medegedeeld, i Diem het ontslag niet had aanvaard, mi de minister drie maanden verlof had j geven. Zaterdag werden drie westerse jour] listen urenlang vastgehouden, die getu waren geweest van de studentendemt straties. De oproerpolitie voerde hen een jeep weg en eiste dat zij hun fil zouden inleveren. Larry Burrows v Life weigerde dit aanvankelijk, maar 1» j leverde hij zijn film onder protest in.H hem aan het daglicht te hebben blootfl steld. Er zaten opnamen op de film, de politie in staat zou hebben gesteld 11; groot aantal demonstranten te idenj ceren en te arresteren. Cambodja heeft een beroep op Vit secretaris-generaal Oe Thant gedaan, t spoedig mogelijk een speciale zitting 1 de Algemene Vergadering van de V.N,j! houden om de kwestie Zuid-Vietnam z behandelen. Het overweegt de diploir tleke betrekkingen met het regime U Diem te verbreken. In Parijs heeft Vietnamese diplomaat ontslag genoir- uit protest tegen de „politiek van o«i draagzaamheid en dictatuur van Dit) De strijd aan het front met de commui ten uit Noord-Vietnam, gaat onvern derd voort. Gisteren werd een Am j kaanse helikopter door vuur uit auto: tische wapens gedwongen een noodl ding te maken. Inbraak in gemeentehuis Bij de firma H. VAN TONGEREN kunnen geplaatst worden Voor direkte indiensttreding. Aanmelden dagelijks Noordstraat 1 Katw. a. Zee. Tel. 5544. Burgemeester mr. A. P. Korthals Altes van Zeist zou vandaag waar schijnlijk de raadsvergadering presi deren zonder het teken van zijn waar digheid te dragen, als een collegiaal aanbod dat niet had voorkomen. De ambtsketen is hij kwijt geraakt bij een inbraak in het gemeentehuis. Nog meer decoraties verdwenen. Van de veertien bronzen Nieuw-Guinea-her- 'nneringskruisjes. die binnenkort door de burgemeester zouden worden uit gereikt, worden er twee vermist. De politie speurt ijverig naar de in breker. De slag werd in het gemeente huis geslagen in de nacht van donderdag op vrijdag. Daartoe was een ruitje aan de achterkant van het gemeentehuis uit de sponning gelicht. Vrijdagmorgen werd slechts een bedrag van 4,75 vermist uit een sigarenkistje in de bodenkamer. Van de andere vertrekken van het gemeente huis bleek er niet een overhoop te zijn gethaald. Eerst later deed mr. Korthals Altes de ontdekking, dat zijn keten verdwenen. Oo>k zijn briefopener werd vermist. De doosjes met herinnerings kruisjes schenen onaangeroerd, totdat er zaterdag een blik in werd geworpen. Men moest constateren dat twee doosjes leeg De ambtsketen is van zilver, van het wapen van de gemeente draagt op de kleine plaatjee de n? van de oud-burgemeesters van Zeist. De briefopener is eveneens van zilver heeft de vorm van een degen. De Beverwijkse burgemeester heeft in middels zijn Zeister ambtgenoot oude ambtsketen te leen aangeboden, zodat deze toch zij het met het Be verwijkse wapen op zijn borst op de juiste wijze getooid de raad kan voor zitten. LIKDOORNS verwijderd met WONDEROLIE 'es met onhandige likdoorn- derolle, jodium en het pljn- Llkdoornmlddel i bespaart U veel eller kunt u nu een echte auto kopen i rrt yuu 1000 128 km/u 50 pk 4 gesynchroniseer de versnellingen verwarming min. onderhoud: olie 10.000 km doorsmeren 20.000 km. Maak een proefrit bij; Na heerlijk met vakantie te zijn geweest, starten wij morgen weer enthousiast en verzorgen weer uw: ʧ88) en FIJNE VLEESWAREN voor Uw maaltijd. HOGÈWOERD 135 LEIDEN !f AUTOSLOPERIJ I A. VISSER ZN. ROTTERDAM vraagt te koop: schade-auto's en lopende auto's, zowel luxe SE Steeds voorradig: Alle wielen en luxe auto's, 2-wielige aanhangwagentjes en asjes voor caravan, jeep-trekhaken. V.W.» onderdelen, o.a. bekleding, bumpers, uitlaten, koplampen enz. Grote sortering onderdelen ichtai NEDERLANDS GROOTST GESORTEERDE SLOPERIJ alleen gevestigd: OMMOORDSEWEG 48 (VOORHEEN TERBREGSE WEG) TELEFOON (010) 138647 - NA 18 UUR 131623/184590 vanavond tussen 7 en 9 uur j Te laten inschrijven bij III EA B o.l.v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 - Leiden Telefoon 01710-30660-34784 (Door het I.M.O. officieel erkende Middenstandsopl) Reeds duizenden malen is daadwerkelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES!! I WONDJES blaren zonverbranding jeuk insectenbeten... jr'nestosyl helpt direkt! I NESTOSYL ZALF pijn- en jeukstillend ontsmettend ■r* geneeskrachtig i I Het bestuur der Vi VISSERIJSCHOOL b Ie KATWIJK AAN ZEL SOLLICITANTEN l op voor de volgende lessei?' 'aantallen per week en in 5 gaande 3 september a.s.) Engels in verband met he bedrijf (8), natuurkund'— (8), bank- en plaatwerkei_ (16», vaktekenen (4), lichal melijke oefgening 44). Brit Dirt Rijnmond te Katwijk a. Zee 1 BANKETBAKKERIJ LUNCHROOM C. HENDRIKS b vraagt 2e of 3e s BEDIENDE 5-daagse werkweek. n Donkersteeg 7 Tel. 20971 Na 6 uur Stille Mare 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4