Onderwaterfotograaf in uw eigen huiskamer ïf i Wat Njoek het apenjong beleefde ZONDAGSBLAD ZATERDAG 24 AUGUSTUS Na een dieptepunt is de interesse voor aquariums de laatste Jaren weer aan het opleven. Er zijn in ons land zo'n 14.000 geor ganiseerde aquariumhouders, hetgeen betekent, dat men dit cijfer rustig met tien kan vermenigvuldigen om het werkelijke aantal bakken te schatten, dat in Nederlandse huiskamers staat te pronken. Te pronken ja, want een goed ingericht aquarium is een weelde voor het oog en een schouwspel, waarop men nooit uitgekeken raakt. Hoeveel „aquarianen" zoals de aquariumhouders genoemd worden zouden al niet eens de verzuchting geslaakt hebben: kon ik daar nu eens een mooie foto van maken! In verreweg de meeste gevallen zal het bij die verzuchting blijven en toch is het maken van aquariumfoto's echt niet zó ingewikkeld. ^joto koekje j U hebt er voor nodig: (liever geen box), een voorzet- lens van 2, 3 of 4 dioptrie (de eerste geeft een instelmogelijkheid van 50 cm als de camera op .on eindig" is ingesteld: deze voorzet- lens kan men gebruiken om mooie hoekjes uit het aquarium te kie ken; de beide andere lenzen ge ven instelmogelijkheden tot 33 en 25 cm en zijn meer geschikt voor tescherpte ligt, bijv. „van de close-ups van planten en vissen), voorruit tot dat plantje", een zonnekap, eventueel een draadontspanner, een statief en Warntpn een flitser. Wie een dubbele flit- tt avincn ser heeft (dus met twee reflek- De flitser wordt met de camera tors) is helemaal bon-af, doch verbonden en nu maar wachten tot noodzakelijk is het niet. er iets interessants gebeurt binnen het gebiedje, dat uw lens bestrijkt c De flitser drukt u tegen de voor- Op Statief" ™it. juist naast het gebied, dat door de lens wordt bestreken. De camera wordt op het statief Wanneer u de reflelrtor van uw ■zet, voorzetlens en zonnekap op een ,stu~ van de ru" af z,ou amera (die geladen is met een houden is de kans groot dat fijnkorrelige film van bijv. 12 het flitslicht akelige reflekties op of 13 din) en scherpgesteld op een ?e ruit slaat óók op de plek, wel bepaald deel van „de bak", zoals u. wilt fotograferen. Daarom de aquariumhouder zijn onderwa- ^us de reflektor direkt tégen de terwereldje noemt. voorruit. In bepaalde omstandig heden zal zijlicht noodzakelijk zijn Toen u de voorzetlens bij uw en dan houdt u dus de flitser te- leverancier kocht, was er een pa- gen een zijruit gedrukt. Een ande piertje bijgepakt, waarop precies re mogelijkheid is: de lichtbak of staat aangegeven, hoe groot de afdekruit van het aquarium ne- dieptescherpte is bij een bepaalde men en de flitsers boven de wa- instelling en een bepaalde lensope- terspiegel houden. Vooral in bak- ning. zodat het zaak is dit pa- ken met een helder-witte zand- piertje zorgvuldig te bewaren. De- bodem wil dat nogal eens goed ze dieptescherpte varieert per lukken, omdat dan de bodem als voorzetlens en cameratype, zodat reflektiescherm werkt, we daarover in dit artikel niet kunnen uitweiden. Maar laten we Geduld Vernuftelingen bevestigden de flitser boven de bak met een klem Dat betekent, dat alles wat of monteren de flitser middels een vóór en achter die acht cm. ligt, klem op een tweede statief of een onscherp wordt afgebeeld. U stoelleuning en schuiven de reflek- kient dus even uit, wéér de diep- tor zo tegen de ruit, zodat ze niet de hele tijd met de flitser in de hand behoeven te zitten en bo vendien twee handen vrij hebben om de camera te bedienen. Want dit moet u wel bedenken: goede aquariumfoto's maken is niet moeilijk, doch het vergt wel ge duld. Men dient rustig te wachten tot een vis of een paartje zich in een fraaie houding precies op de plek bevindt, welke door de lens bestreken wordt en meestal is dat maar een klein gebiedje van bijv. 15x15 cm. Let er daarbij op. dat de planteen) op de achtergrond er fraai bijstaat. Schroefvalisne- ria en cabomba caroliniana zijn erg dekoratieve „achtergrondplan- ten" voor foto's. Kleine opening Om de dieptescherpte zo groot mogelijk te maken, zal men zo werk mogelijk moeten diafragme- ren, dus de kleinste lensopening gebruiken (bijv. f:16 of f:22). De meeste vissen kunnen de flits goed verdragen, al schrikken ze er misschien even van. Spora disch wil het wel eens voorkomen, dat een maanvis of een discusvis zich in letterlijke zin doodschrikt, doch dit is een zeldzaamheid. Ge bruik liever geen overspannings lampen: door de grote hitte kun nen de ruiten springen. Het belangrijkste van de aqua riumfotografie is geduld. En wie daarbij een goed gevoel heeft voor schoonheid, zal met prachtige vis- foto's beloond worden. Een heel bijzondere en spannende kant van deze hobby is het trachten fotogra fisch de voortplanting vast te leg gen, vanaf het moment, dat het mannetje toenaderingspogingen doet, tot het moment, dat de priegelkleine jonge visjes door de bak zwemmen. Hiervoor zal men een paairijp paartje moeten separeren van de rest, want anders is de kans groot, dat de eitjes of de jongen wor den verorberd door andere vis- Voor hem, die de zwart-wit fo tografie op dit gebied onder de knie heeft, wacht een adembene mend mooi terrein: de kleurenfo tografie. Goede kleurenfoto's van vissen en planten zijn zo mooi, dat men ze het liefst op een vierkante me ter zou willen laten vergroten en aan de muur hangen. Nieuwe boeken voor u besproken! Het geslacht Uzeda, door Fe- derico de Roberto. Uitgave BK Boekenkrlng, Baarn. Een familieroman, maar dan van een uitzonderlijke familie. Drie generaties van de familie Uzeda, het hoogste adellijke ge slacht van Sicilië in de negentien de eeuw. worden de lezer voorge schilderd. Een bonte menigte van graven en baronnen, bijna allen op een of andere wijze gelieerd met de prins van Uzeda. De ba rokke stijl der paleizen en de ba rokke stijl van leven. De klaplo pers, die met pluimstrijkerijen en konkelarijen de „Familie" omge ven. De huwelijken, door de ouders met slimme berekening uitgedacht. De brandende erfenis kwesties, die jaren slepen. Alleen de oudste zoon erft de titel, en dus is het zaak hem ook het fa milievermogen te doen erven, op dat de grootheid van het ge slacht niet tekort wordt gedaan. Voor de jongere zoons is dus het klooster een veilige plaats. Maar de monnikspij past nu eenmaal niet om elke schouder. Dus ne men de adellijke monniken hun deel in alle „levensvreugden". Tot de sociale en politieke ont wikkeling de kloosters aanvalt en de monniken terugzendt in „de wereld". Ook de dochters worden óf in het klooster gezet óf uitge huwelijkt aan rijke edelen, die bereid zijn de bruidschat tegelijk als aandeel in de eens komende erfenis te beschouwen. Zo blijft „de familie" beperkt tot de af stammelingen van de oudste zoon. Totdat ook die de ban doorbreekt en zijn eigen richting kiest. Een boeiende roman uit een onbeken de wereld. Een boek voor lief hebbers die nog het vermogen heb ben met aandacht te lezen. Zij zullen genieten! Indonesië, oriëntatie en per spectieven, door P. A., van Gas tel. Elthetobrochure reeks nr. 12. Nu Nederland en Indonesië voor de taak staan de wederzijdse be trekkingen opnieuw op te bouwen, is een oriëntatie aan weerskanten ten opzichte van eikaars politie ke, sociaal-economische en gees telijke problemen meer dan nood zakelijk. N.R.C.-redacteur Van Gastel biedt in dit geschrift het onmisbare materiaal. Na de jong- sté historische ontwikkeling te hebben geschetst, geeft hij een overzicht van de nog bestaande obstakels tussen beide landen en tevens van de mogelijkheden om de onderlinge relaties van een nieuwe, hechte basis te voorzien. De schrijver analyseert de ver schijnselen over het alge meen nuchter en objectief. Hij houdt zich verre van de soms wat naïeve geestdrift waarmee de laatste tijd in zekere studenten kringen over de verhouding tus sen Nederland en Indonesië wordt gesproken. De brochure is overi gens uitgegeven door de Christen- Studenten-Associatie, waarin ook de N.C.S.V. zitting heeft. PUZZEL VAN DE WEEK Kruiswoord-puzzel HORIZONTAAL: 1. verrassing, 11. aanspreektitel van een koning of keizer, 12. bloedhuis, 13. hoofddeksel, 14. dier. 17. uitroep, 18. bij woord, 19. zekere drank, 21. deel van een ontkenning (Fr.), 22 zoon van Jacob, 23. achterdeel van de hals, 25. duinvallei, 26. telwoord (Eng.), 28. opening, 30 mannelijk beroep, 31. stukadoorsknecht, 32. nieuw (Grieks), 33. Turks bevelhebber, 35. opstootje, 37. bedrog (bargoens), 39. achting, 41. tot de (afk.), 43. gemeente in N. Holland, 46. lidwoord, 47 kippenloop, 49 dikke vette rook, 50. mandje, 51. overal, 53. half (Lat.), 54. van geringe waarde- VERTICAAL: 1. dorp in Limburg, 2. telwoord, 3. bolrond vruchtje (spreektaal), 4. muzieknoot, 5. niet gesloten, 6. stand, 7. muzieknoot, 8. wereldtaal. 9. ontkenning, 10. platvis, 14. bezweringsformule, 15. lusthof, 16. voorzetsel, 19- hoenderachtige vogel, 20. ergens kampe ren, 22. geestelijke, 24. mannelijk dier, 25. zoon van Jacob, 26. bid (Lat.). 27. tijdrekening. 29. achting, 34. overdracht van een wissel, 36. stijf, 38. bergengte, 39. eikenschors, 40. buigzaam, 42. landschap op de O.kust van Sumatra, 44. water in N. Brabant, 45. meisjesnaam, 46. dunne overjas, 48. zuster, 50. slaapt men op, 52. deel van het jaar (afk.), 53. de oudste (afk.). 7. per. 8. er, 9. ingang, 10. To, 11. dee, 12. eerlang, 15- pos, 19. on der, 21. stand, 24. v.a., 25. serpe- ling, 26. stagnatie, 27. P.G., 29. Ru, 30. eg, 32. kapel, 34. geste. 35- Eiger, 37. los, 40. bon, 44. Liessel. 45. trens, 47. regie, 49. dienaar. 51. toorts, 52. m.s.. 53. st-, 54. rese da. 56. Lr, 58. R.D., 60. alla, 61 ben., 63. Eire, 66. dor, 67. Ede, 71. OPLOSSING VORIGE PI HORIZONTAAL: 1. ukelele, 7- petitie, 13. naga, 14. keper. 16. node, 17. AD., 18. To, 20. nor, 21. s.g., 22. er. 23. nevens. 26- sta pel. 28. ander, 30. etang, 31. E.K., 33. teruggang, 35. en, 36. mal, 38. RP. 39- GD, 40. big, 41 pon, 42. Essen, 43. nog, 44. les, 45. Tl, 46. ar, 48. Ned., 50. iJ„ 51. trimester, 55. r.i., 56- loens, 57. Tiger, 59. sa rong. 62. Eisden, 64. si, 65. RS. 36. Dee, 68. Ee, 69. ia, 70. Eist, 72. ronde, 74. Dora, 76. lansier, 77. eskader. i, 72. 75. o.d. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: „Puzzeloplos sing". Er zijn drie prijzen: een van ƒ5,— en twee van ƒ2.50. - VOOR DE JEUGD r VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VO Dag nichten en neven, Wat jammer dat jullie vakantie voorbij is en we bijna allemaal maandag weer naar school moeten. Zijn we heerlijk uitgerust? Het weer is nogal meegevallen en de zon heeft ons echt niet helemaal in de steek ge laten. We konden ons toch wel lekker een beetje bruin laten branden. En janu gaat het weer beginnen. Op tijd opstaan op tijd etenop tijd naar school, netjes zitten in de klas, je mond hou den en ga zo maar door. Oef, wat zullen jullie het zwaar te verduren krijgen. Maar gelukkig z.ijn we daar gauw genoeg aan gewend en doen we héél goed ons best. Dat vinden mamma en pappa en wij allemaal erg fijn hoor! Er zijn zelfs meisjes en jongens die al een week naar school gaan. Is het jullie mee gevallen? Nichten en neven zullen we er goed aan denken om duidelijk onze naam, voornaam en adres in de brief en op de envelop te schrijven. Tante Jos krijgt nog steeds brieven waar half of helemaal geen afzender opstaat. Niet vergeten hoor! wandeltocht, De oplossing van de puzzel is een harlekijn. De hoofdprijs gaat naar Marjolein Visser Den Haag. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Hans Stapper Alphen aan de Rijn en Ankie van Wijk Den Haag. Lang zullen ze leven!!!!! Ankie van Wijk en Jannie van Wijk van harte gefelici teerd met jullie verjaardag van de nichten en neven. Wij gaan nu de brieven be antwoorden. Jij kan je paraplu nu best gebruiken Ria Schellevis 's Gravenzande. Willie heeft jou maar erg verwend hoor! Heeft ze het naar haar zin ge had? Wat heb jij de brief mooi rood, wit en blauw ge maakt. Leuk dat jij die twee de prijs won. Kan jij zo hard lopen? Wat zal jij deftig zijn met zo'n mooie ketting. Allemensen. wat had die herder erg veel schapen Jan- ny Scholten Den Haag. Wat heb jij kunnen genieten. Vond je het leuk in Giethoorn? Die ver is mooi hoor! Wanneer moet jij naar school? Wisten jullie niets te schrij ven Artie Schouls en Joke Schouls Lisse? Volgende keer krijg ik een lange brief? Bedankt voor het mooie vers je Leo Schüller Den Haag. Heb je het zelf gemaakt? Hoe vond je Brabant? Heb je ge noten? Ben jij bruin geworden aan het strand? Hoe vond je het vuurwerk? Leuk dat jouw vriendin nu ook in Apeldoorn is. Anja Smit Den Haag. Hebben jul lie al veel gewandeld en veel pret gemaakt? Heb je al eek hoorntjes gezien. Wanneer moet jij naar school? Ik heb jou de vorige keer niet vergeten. Hans Stapper Alphen aan de Rijn. Jij had de brief helemaal niet goed gead resseerd en kreeg ik de brief veel te laat. Fijn dat jullie mamma zo hebben verwend. Was ze blij met haar cadeaus Heerlijk dat jij het zo naar je zin hebt gehad in Driebergen. Jij bent maar een boffert met zo'n mooie verrekijker. Was dat een „kleur en fleur' Ben jij nog aan het logeren geweest Piet Steenks 's Gra venzande? Jij kon dikwijls naar het strand gaan. Ben je lekker bruin geworden? Fijn dat Ineke geslaagd is. Jij boft maar met zo'n heer lijke lange vakantie Nelie Stien Poeldijk. Wat hebben jullie fijn van de strandwan deling genoten. Het was een heel eind hoor! Heb je nog mooie schelpen gevonden? Had jij mooie slingers voor mam ma's verjaardag gemaakt? Waar woont jouw nichtje? Hebben jullie veel pret ge had? Bedankt voor je teke ning. Wist jij helemaal niets te schrijven Corrie Stortenbeker Alphen aan de Rijn? Jullie ook niet Marianne Taal Den Haag en Els van Tilburg Rijnsburg? Volgende keer krijg ik toch wel een lange brief? Wil jij een nichtje worden Barreke Tromp Lisse? Heb jij veel plezier gehad bij je nichtje? Jij boft maar dat je samen met haar naar Zeeland mocht gaan. Hoe is het ge weest? Mmm, wat hebben jul lie van de patat gesmuld. Jij moet schrijven wanneer de letter T aan de beurt is hoor! Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Tsjim- mie Veenstra Schipluiden. Je kan dan ook in aanmerking komen voor een prijs. Wat fijn dat jij een zusje hebt ge kregen. Hoe wordt ze ge noemd? Mag je ze ook weieens helpen? Is de meester weer beter? Heb jij nog een troost prijs gekregen? Waarom schreef jij niets Harriët Veldwich Texel? Zo moeilijk is het toch niet. Voor al jij hebt toch wel stof tot schrijven. Is het bij jullie mooi weer? Zijn er nog veel kinderen? Is het gezellig geweest op Thea's verjaardag Gerda Ver- weij Pijnacker? Zijn de baby's lief geweest? Heerlijk dat je zo dikwijls kan gaan zwem men. Is het een mooi zwem bad? Jammer dat de mars letterlijk in het water is vallen. Had je geen last blaren? Hoe is het met de poesjes? Heb je je blouse al- aangehad? Fijn dat jullie allemaal naai de trouwerij van de juf moch ten Rick Visser Den Haag. ze mooi? Prachtig jullie de tocht in een grote bus maakten. Mmm, wat hebben jullie gesmuld. Is de foto iooi geworden? Heb jij geno- n in de vakantie? Jij bent :r weg geweest hoor! Heerlijk dat jij het zo i Nichten en ne ven, wat hebben gezellige plaat! Het ziet er al lemaal nogal vro lijk uit. Mmmm, wat draagt die bakker een heer lijke taart. Je zou er zo in happen. Wat jullie moe ten doen? Minstens 15 na men van voor werpen opzoeken die met de letter T. beginnen. Zenden jullie de oplossing in vóór dinsdag 27 augustus? je zin hebt gehad in de vakan tie Marjolein Visser. Prachtig die ijsgrot. Ja het is daar erg mooi. Jij hebt veel gezien hoor! Gelukkig dat hoed nog opgevist kon worden. Zijn jullie bruin geworden? Was er een zwembad i: meer? Wanneer moet je naar sohool? Wat was oma wel Mij dat je bij haar kwam logeren Marian van Vliet, Rijswijk. Nou de Dom hoog is. Heb je nog in de botsautootjes gezeten Austerlitz? Heb je zin om ns school te gaan? Het is al gauw groot feest. Heb je een lange verlanglijst gemaakt? Zo vaak heb jij nog niet ge schreven Hanneke de Vogel Bergschenhoek. Je moet trou wens schrijven als je letter aan de beürt is. Je kon toch niet direct overal maar een prijs winnen? Hartelijk welkom bij de nich ten en neven Jos Vrijland Den Haag. In welke klas zit jij Heb je nog meer zusjes ei. broertjes? Ben jij nog aan het logeren geweest? Geweldig dat jij zo'n mooie kamer hebt gekregen Wim van der Wel Rijswijk. Jij boft maar! Vandaag is het dus groot feest- Komen je vrienden nog? Hoe vond je Madyrodam? Hoe is het in de nieuwe school? Waarom schreven jullie niets René Welmers Den Haag en Huib v. d. Wetering Waterin gen? Zo moeilijk is het toch niet? Nou en of Terschelling mooi is Mar ja van der Windt Schip luiden. Jij boft maar dat zoveel mag logeren. Hoe het in Groningen? Heb jij ook nog gezeild? Heb je wel een zwemdiploma? Hoe komt het dat de éne poes kreupel is? Heb je de poezen geen naam gegeven? Hoe gaat het op school? Wil jij een nichtje worden Sibilla Wolters Oegstgeest? Wat zal Wouter het verduren hebben bij al die door MIEKE DEN OUDEN heti Hoe heet jouw vriendin? Fijn dat jij zo hebt kunnen genieten in Chaam. Ankie van Wijk Den Haag. Was het mooi weer? Ben je bruin geworden? Mocht jij ook meedoen met volksdansen? Het is al gau groot feest. Heb je je veiian; lijst al klaar? Heel veel pli zier hoor? Zijn jouw vrienden nog op je verjaardag geweest Henk Zaal Hazerswoude? Je schrijft helemaal niets over. Prach tig dat jij het zo naar je zin hebt gehad in Voorthuizen. Ja, de weken in de vakantie gaan heel vlug hoor! Moet je al gauw naar school? Jammer dat jij niets schreef Adri Zandbergen Den Haag, Volgende keer krijg ik een lange brief? Heb jij een leuke verjaar dag gehad Yvonne de Zeeuw Leiden? Jij schrijft er ook al niets over. Thuisblijven is ook fijn hoor in de vakantie. Je hebt het toch wel erg naar je zin gehad begrijp ik uit jouw brief. De duinen zijn er Op een dag kwam er een v lijk raar groot beest op ronde draaiende poten de heuvel op. Njoek keek er zijn ogen naar uit. En nog meer, toen er uit dat vreemde dier een méns stapte en toen nóg één en toen nog een heel kleintje. Daarna kwamen er nog een paar vierkante din gen uit, die door het grootste mens gedragen werden. Het an dere mens, Njoek voelde instinc tief. dat dit het móedermens was. het mensenjong bij de hand to klommen zij met hun drieën het laatste stuk van de heuvel naar boven. Toen raakte Njoek in paniek. Er dreigde ge vaar. Hij moest zich verstoppen. Waar kon hij dat beter doen dan l zijn nieuwe koninkrijk, dat an hem alleen was? Doch het was voor beide par tijen een volkomen verrassing, toen ze op hetzelfde ogenblik de woonkamer van het huisje betra den: Njoek door de schoorsteen, de mensenfamilie door de deur. Njoek gilde schril, de mevrouw gilde nog harder, het kind juich te: „O, een echt aapje!" en de meneer deed achter zich meteen de deur weer dicht. In zijn angst wist Njoek niet meer welke kant hij uit moest. Hij sprong krijsend het huisje rond, vergat in zijn schrik, dat hij door de schoor steen kon ontsnappen tot het te laat was. De meneer zette de koffers vlak voor het schoor steengat. De mevrouw riep bang: „Ach, laat hem er toch uit, straks bijt hij ons nog." Maar de meneer zei: „Het is nog een erg jong dier, dat kan een leuk speelgenootje voor ons meiske zijn". Hij stak zijn han den naar Njoek uit. Die sprong 'er overheen, klom tegen een stoel op en zo op het lage kastje midden tussen de kopjes. Me neer sprak sussende woordjes om hem op zijn gemak te stel len: „Ik doe je heus geen kwaad, beestje. Kom dan maar. Hoe kom je 'hier zo verzeild, klein ding, in ons vakantiehuisje? Kom dan bij me." Maar Njoek ver trouwde het nog niet. Hij nam een reuze sprong, waarbij er een paar kopjes sneuvelden en hing toen aan de lamp te bunge- „O, pas toch op, straks breekt hij de heleboel", zei mevrouw doodsbang voor ongelukken. Maar het kleine meisje was he lemaal niet bang. Ze ging onder de lamp staan en stak haar beide armpjes naar Njoek uit. „Och, lief aapje, kom toch bij Marjanneke, ik houd toch zo veel van jou. Spring maar in mijn armpjes? Toe dan? Je hebt zo'n vreselijk erg lief snoetje. Wil je niet mijn babypop zijn?" „We zullen hem even met rust laten", zei meneer. „Laten we gewoon ons gang gaan. Eens 'en wat hij doet." Toen gingen de ouders van Marjanneke de koffers uitpak ken. Maar eerst maakte me vrouw het huisje schoon, want Njoek had er nogal huisgehou den. En het kleine meisje haal de haar pop tevoorschijn uit een gen hem, ,Hoe heet je toch wel, klein aapje?" (Volgende week verder) mooi. Heib je grote vlieg tuigen op Schiphol gezien? Moet jij maandag naar school? Wat jammer dat jouw mam- ia in de vakantie naar het ziekenhuis moest Jos Zwaaus- wijk Den Haag. Hoe is het nu met haar? Is ze weer be ter? Fijn dat oma bij jullie kon komen. Hoe was het kampvuur? Had Agatha geen "jd om te schrijven? Heerlijk dat jij ook zo van het mooie weer hebt kunnen genieten Imy Zijlstra, Den Haag. Jouw vader is maar erg verwend hoor! Was hij er blij mee? Toch heb ik van jou veel liever een geschreven brief, dat vind ik veel gezelli ger. Je krijgt nu les van je va der? Ben je nog naar het land geweest? Hoeveel jonge poes jes zijn er? Bedankt voor het leuke versje hoor! Hier komt nog een nageko men brief. de Water Nieuwendijk. Harte lijk welkom hoor! Leuk dat jij nog zo'n kleine zus hebt. Woont opa dichtbij jullie? Wanneer ben jij jarig? Ja nu vroegen zoveel meis jes en jongens waar tante Jos eigenlijk naar toe is geweest. Nou heb ik een heerlijke va kantie in de Ardennen gehad hoor! Het is daar héél mooi. Als jullie groot bent moet je daar beslist ook eens een kijk je gaan nemen. De brievenbus deze week weer helemaal leeg. Zorgen jullie voor een volle? De letters A. t.m. D. zijn aan de beurt. Veel sterk te op school hoor en tot de volgende week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 16