Omzet dertien procent, winst drie pet hoger Rotterdamse Raad: proces poppencollectie nutteloos Kennedy is ongerust over situatie Vietnam Ernstig ongeluk op Ned. schip Kruidenier 3000 valse maakte ruim rijksdaalders Grevelingendam pas in 1965 klaar? KORS ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl.) cantinejuffrouw magazijnpersoneel PERSONEEL!!! PENSION BRONNEN VAN BEHAAGLIJKHEID ENIGE AANKOMENDE BOUWKUNDIG TEKENAARS SERIEUZE ADMINISTRATIEVE! KRACHT (vrl.) BEKWAAM TYPISTE jj VROUWELIJKE KRACHT E Hieuwe Leidse Courant- NIEUWE LEIDSE COURANT 4 VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 Philips in eerste halfjaar T~\E omzet van Philips is in het eerste halfjaar 1963 ten opzichte van de- zelfde periode van 1962 met dertien procent gestegen. De nettowinst nam met drie procent toe. In percenten van de omzet daalde de netto winst van 6,4 tot 5,8 en in procenten van het eigen vermogen van 9,9 tot 8,6 Het aantal werknemers in de wereld is sinds 1 januari gedaald met 5200. De cijfers zijn met geldsbedragen in miljoenen guldens: omzet aan derden 2686 (2386) 5835 5535 bedrijfsresultaat 352 (342) 777 767 in van de omzet13,1 (14,3) 13,3 13,9 overige baten en lasten 53 (51) 120 118 belasting op winst—143 (—139) —310 —306 netto-winst 156 (152) 347 343 in van omzet 5,8 (6,4) 5.9 6,2 in van eigen vermogen 8,6 (9,9) 9,7 1^9 werknemers in duizenden aan het einde van het tijdvak: De omzetstijging in het eerste halfjaar heeft de verwachting voor geheel 1963 overtroffen. Het aantal werknemers ln Nederland daalde na 1 januari met 2500 tot 78.700. De voorraden zijn 39% van de jaaromzet (een jaar tevoren 43%). De gemiddelde krediettermijn van debiteuren is 3.1 (3.1) maand. De liquide middelen bedragen f672 (1047) min. Ten aanzien van de verwachtingen over het tweede halfjaar 1963 vernamen wij, dat zowel wat betreft het algemene be- drijfsbecld als de winstmarges, er meer een tendens aanwezig is naar een matige stijging dan naar een daling. Wat de liqui diteit betreft, kan het bedrijf nog een aantal jaren voort zonder nieuw eigen vermogen te behoeven aan te trekken. De daling van de winstmarge is niet speciaal te wijten aan de t.v.-sector. Een wezenlijke invloed heeft de transistor sector uitgeoefend, maar hiervan is nu langzamerhand het dieptepunt bereikt en de huidige marge biedt nu goede kans op stijgen. De andere sectoren hebben de daling niet kunnen opvangen. Door verdere me chanisatie, grote efficiency en kostenbe sparing zal er naar worden gestreefd de winstinkrimping te compenseren. De ver wachtingen op langer zicht te dien aan zien zijn bepaald niet pessimistisch. De sector huishoudelijke apparaten kan tot gunstige beïnvloeding van de marges bijdragen. Overigens heeft deze sector reeds extra bijdragen tot de omzetstijging, alsook de sector communicatie. Wat tie ontwikkeling van de t.v. betreft kan ge zegd worden, dat over het algemeen de omzet weer is aangelopen in die landen, welke een tweetal jaren geleden het meest waren teruggelopen. Aan onderhandse leningen is in Neder- Nini Boesman als eerste in halion over de Alpen Na gistermorgen ora tkn voor tien in het Zwitserse Müerren te zijn gestart, is mevrouw Nini Boesman als eerste cr in geslaagd in het kader van de Hoogalpenballonweek werkelijk de Al pen over te varen. Zij landde na 200 kilometer te hebben afgelegd in het plaatsje Giraffe in Italië, ongeveer der tig kilometer ten westen van Brescia. Gisteren startte ook de Oostenrijkse ballon van F. Schmidtbauer, die even wel spoedig het radiocontact met de Jungfrau-ballonradiocentrale verloor, maar op korte afstand achter mevr. Boes man de trip over de Alphen kon vol brengen. Nog acht ballonvaarders kwamen in de Povlakte aan Vier ballons landden in Oostenrijk en Duitsland. Zaterdag starten de overige balons. land voor 7 miljoen gulden bijgekomen en voor 16 min gulden afgegaan. Voorts is in het eerste halfjaar geïnvesteerd in de wereld door 213 min gulden en afge schreven voor 137 min. (Eerste halfjaar 1962 resp. 235 en 120 min). In Engeland heeft Philips Electrical zich moeten aanpassen bij de markt situatie en zich uit dien hoofde een be lang verworven in R. W. Porffitt Ltd., een der grootste radio en t.v. chaintores met zestig winkels. Hierbij wordt de zelfstan digheid van het Porffitt Concern volledig gewaarborgd, aangezien het niet de be doeling is van Philips Electrical om zich met kleinhandelszaken bezig te houden. Geen Italianen naar Tokio in oktober De organisatoren van de voor-Olym pische week, die in oktober te Tokio zal worden gehouden, hebben donderdag ir Tokio uiteengezet waarom men geen Ita liaanse atleten voor dit evenement heeft uitgenodigd. Het organisatiecomité deel de mede, dat aan de Japanse atletiek- unie alle vrijheid was gegeven wat be treft de selectie van de uit te nodigen atleten en atletes. De atletiekunie heeft in totaal 46 atleten uit zestien verschil lende landen geïnviteerd en heeft dat niet gedaan op grond van hun prestaties, maar eerder met het doel voordeel te slaan uit de gegevens, die een dergelijke meeting voor de Japanners zou opleve ren. Omdat, nog steeds volgens de woord voerder, de atletiekunie aanneemt, dat de Italianen minder bekende atleten naar Tokio zouden sturen, maar vooral omdat men de waarde van de grote Italianen Berruti, Morale en Ottolina reeds kent in Japan, zullen de Italiaanse atle ten in oktober in Tokio ontbreken. Het blijft echter mogelijk, dat de Italianen alsnog voor Tokio worden uitgenodigd, wanneer andere atleten de uitnodiging zouden afslaan. Lydiard stopt ermee Arthur Lydiard, de Nieuwzeelandse atletiekcoach, die o.a. Peter Snell en Mur ray Halberg onder zijn hoede had, toen zij in 1960 Olympisch kampioen werden op resp. de 800 en 5000 meter, heeft vrijdag in Wellington medegedeeld met de atletiektraining te zullen stoppen. Lydiard, die als de grote tegenhanger werd beschouwd van de Australische trainer Percy Cerutti, gaf geen nadere toelichting op zijn besluit Over de wereldberoemde poppen van de onlangs op 83-jarige leeftijd overleden kunstenaar Harry van Tus senbroek werd gistermiddag langdu rig gediscussiëerd in de Rotterdamse gemeenteraad. De collectie werd de inzet van een juridische strijd, waarin de erfgenamen de testamentaire wens van de overledene de vernietiging van zijn werken willen eerbiedigen, terwijl de directeur van het Historisch Museum in Rotterdam beweert, dat de kunstenaar hem kort voor zijn dood de toezegging heeft gedaan dat een chemisch procédé op zijn poppen zou mogen worden toegepast, zodat deze voor de gemeenschap bewaard zouden blijven. Het Rotterdamse gemeentebestuur liet enige tijd geleden conservatoir beslag leg gen op de collectie, toen de poppen al onderweg waren naar het destructiebe drijf. Het c.h.u.-raadslld dr. F. J. Krop kwam ten slotte met een motie, waarin hy de raad verzocht om het begonnen proces niet eerder te beëindigen alvorens een definitieve gerechtelijke uitsprkalc fa ver kregen. Burgemeester Van Walsum enthutde vervolgens, dat B. en W. reeds opdracht hebben gegeven tot royement van de pro cedure. Het was nog niet bekend of aan deze opdracht al uitvoering was gegeven. Hij vroeg zich ten slotte af. waarom het juist Rotterdam moet zijn, dat voor deze zaak moet opkomen. De meningen in de raad zelf waren verdeeld. Het k.v.p.-raadslid mr. J. J. M. Kauling- Freks gaf in overweging de opdracht tot royement van de procedure op te schor ten in afwachting van een beslissing van de raad. Dit voorstel werd met 16 tegen 15 stemmen aanvaard. De werken zijn ondergebracht in de to neelschool in Amsterdam. Wanneer de raad niet tot een andere beslissing komt, zal de rechtbank in Amsterdam de vol gende maand doorgaan met het horen van getuigen in deze procedure, waai in juli werd begonnen. Het blijft evenwel de vraag, of Mary van Tussenbroeks kostbare en kwetsbare nalatenschap zo lang nog de tand des tijds zal kunnen doorstaan. Geen overschot aan boter meer Er is in de eerste helft van dit jaar zoveel roomboter geëxporteerd dat op het ogenblik in ons land geen o schotten meer zijn. Dit is een situatie die men in Nederland sinds jaren niet meer heeft gekend. Tot deze conclusie komt de hoofdre dacteur van het „Officieel Orgaan", het weekblad van de Koninklijke Neder landse Zuivelbond (F.N.Z.), de heer C F. Roosenschoon. Werd er in het eerste halfjaar van 1962 pog 13.000 ton uitge voerd, dit jaar liep dit gewicht op tot niet minder dan 31.600 ton. Zelfs in de maand jury, toen het reqds volkomen duidelijk was dat er eerder sprake was van een tekort aan boter dan van een teveel, voerde Nederland nog 10.000 ton boter uit tegenover 2.000 ton in maand juni 1962. De export van boter heeft men ii afgelopen maanden sterk gestimuleerd, omdat men nog steeds bevangen was door de vrees voor het ontstaan van een ongekend groot boteroverschot, zo merkt de heer Roosenschoon in zijn ar tikel op. Heit is de grote vraag of dit wegvallen in het boteroverschot een zuiver tijde- ik en toevallig verschijnsel is of dat ij te maken hebben met het gevolg van :n blijvende tendens tot aanpassing van de rundveehouderij aan het huidige marktaspect, aldus „Officieel Orgaan". Minister biedt ontslag aan Hoewel het nu rustig is in Zuid- Vietnam, blijken de berichten uit de eerste dagen van de verovering van de pagoden beslist niet overdreven. Volgens betrouwbare inlichtingen die in de Verenigde Staten zijn ont vangen blijkt het aantal arrestaties aanzienlijk hoger dan aanvankelijk werd vermoed. Er zijn in ieder ge val duizend mensen gearresteerd, van wie zal worden uitgezocht of zy louter achter de boeddhistische leer staan, dan wel verkapte communis ten zyn. Intussen blijken steeds meer mensen officieel hun ongenoegen over de gang van zaken niet meer te kunnen verber gen. De zuidvietnamese minister van bui tenlandse zaken Voe Van Mau heeft gis teren uit protest tegen de gang van za ken met betrekking tot de boeddhisten zijn ontslag aangeboden. Ook de ambas sadeur van Zuid-Vietnam in de Ver enigde Staten, Tran Van Tsjoeong heeft gisteren zijn functie neergelegd. Hij deel de in een verklaring mee, dat hij niet langer een regering kan vertegenwoordi gen die zijn adviezen in de wind slaat. Een typerende byzonderheid is. dat de ambassadeur is getrouwd met een boed- dhiste. Hy is de vader Ngo Dinh Nhoe, de schoonzuster president van Zuid-Vietnam, van len zeggen dat zy in feite de macht ln net land heeft. De dame in kwestie is vroeger zelf boeddhiste geweest, zag meer heil in een overgang na rooms-katholicisme. Andere berichten vermelden dat de dochter haar vader verstaan heeft gegeven zyn functie op te geven. President Kennedy, die zich officieel niet heeft uitgelaten over de toestand i: Zuid-Vietnam is volgens ernstig ongerust over het verloop situatie. Washington ziet de ZWEMMEN Amerikanen weer snel in Japan Amerikaanse herenzwemmers hebben donderdag in Nagoya deelgenomen aan een tweedaagse internationale zwemgala. De nieuwe wereldrecordhouder op de 200 meter vrye slag, Don Schollander. kon ditmaal niet onder de 2 minuten blyven- Hy won de afstand niettemin in 2.00.3 vóór zyn landgenoot Ed Town- send. die er 2,5 seconde langer over deed. Stayer Roy Saari won de 800 meter vrye slag in 9.05.4, wereldrecord-mat Carl Robie de 200 meter vlinderslag ii 2.13.3 en op de 4 x 100 meter wisselslag toonden Mac Geagh, Craig, Richardson Clark zich al eveneens ongenaakbaar >r de Japanners. De ploeg der Ver enigde Staten legde de afstand af in 4.04.6. Slechts de Japanner Fukishima kon de hegemonie, van _de Amerikanen, doorbre ken. Hy zorgde voor de enige Japanse overwinning op de eerste dag door de 200 meter rugslag in 2.13.9 te winnen. Zeilen By San Remo is donderdag de stryd om heft wereldkampioenschap flying junior begonnen. De eerste race leverde een Nederlandse zege op. Stormy de Hilversummer Elders triomfeer de. De tweede race, die eveneens donder dag werd gezeild, was voor de Italiaan Gritta. Schaken In het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd in (ie Zuidslavische stad Vrnjacka Banja heeft in de eerste ronde van de "es de in groep C spelende Nederlan der Scholl verloren van Cunningham. van president Diem als een ongelukkig bynummer dat het hoofdnummer, de stryd tegen de communisten dreigt te bederven. De strijd tegen het communis me zou door de jongste onlusten een eind achterop zyn geraakt. Intussen zyn in Saigon de verbindin gen nog steeds verbroken. Bovendien wordt streng de hand gehouden aan de avondklok. Alleen veiligheidstroepen en bepaalde regeringsfunctionarissen mogen avonds de straat op. Nu de pagoden nauwkeurig worden onderzocht biyken zy grote hoeveelheden springstof te be- Jeugdtoernooi SV 35 is internationaal Op het Oostersportpark organiseert SV '35 morgen een jeugdtoernooi. dat 12 uur begint, De inzet is de J. P. Meijden-wisselbeker. Aan het toernooi nemen deel Quick Boys uit Katwijk, SHS uiit Scheveningen, JAC uit Den Haag, HBSS uit Schiedam, RVC uit Rijswijk, RAS uit Den Haag, LRC uit Leerdam, Unicum uit Rotterdam, terwijl het toernooi een internationaal tintje krijgt door de deelneming TUS Viktoria uit Wuppertal. Uiteraard speelt de ontvangende ei ganiserende vereniging zelf ook m Voetbal Raymond Kopa, de Franse voetbalster, is in verband met de hem door de Franse voetbalbond opgelegde schorsing afgevoerd van de ïyst van 25 spelers, die door de FIFA zyn geselec teerd voor het wereld-voertbalelftal. dat op 23 oktober te Londen tegen Enge land speelt. ROLHOCKEY Bondsteam-Barcelona ging niet door Door de slechte weersomstandigheden kon de rolhockeywedstrUd van het Ned. Bondsteam tegen FC Barcelona, die gis teravond ln het Zuiderpark in Den Haag zou worden gespeeld, geen doorgang vinden. Het Ned. Bondsteam zal de Spaanse kampioenen nu zaterdagavond om h negen ontmoeten op de rolschaatsbaan het Zuiderpark. Mocht ook dan de regen weer als spelbreker optreden, dan wordt deze wedstryd in de Sporthal aai Hoekwaterstraat gespeeld. Hockey Ook in de achtste wedstryd van de Zuidafrikaanse tournee, zijn de Batavieren ongeslagen gebleven. Het Ne derlandse team zegevierde donderdag i Kaapstad met 32 over een ploeg van d Rhodes-universiteift. Aan boord van de Parkhaven, een 2 5.400 brt metend schip van de Gebrj Van Uden's Scheepvaart- en Agentuur g Maatschappij te Rotterdam, dat op dt s lijndienst tussen Rotterdam en Zuid- Amerika vaart, Is zoals nu eerst bekend v is, zaterdag een meertros geknapt, waar- door drie Nederlandse zeelleden ernstij T werden gewond en een Spaanse matrooi lichte verwondingen opliep, J Het ongeluk gebeurde in de haven van v Maceio, waar het schip werd gelost. De g gewonden zijn de 42-jarige kabelgast Jj t van Hees uit Rotterdam, wiens beide be-j nen onder de knie zijn geamputeerd, de achttienjarige J. Frijling uit Leiden, die ernstig letsel aan het rechterbeen kree£ J1 eri de ca. 30-jarige tweede stuurman A' van den Berg uit Den Haag, die met eeri s gebroken been in een ziekenhuis moestv worden opgenomen. Voor de rechtbank in Groningen, hoorde gisteren de 38-jarige kruide nier H. J. S. uit Delfzijl, die terecht stond op beschuldiging van valse munterij, anderhal jaar m.a. tegen zich eisen. De man had, op een ge wone stencilmachine, valse rijks daalders vervaardigd, er 28 in om loop gebracht en 3313 in voorraad. Verdachte had zich omstreeks de jaar wisseling een stencilmachine aangeschaft omdat hy als kruidenier zelf zijn folders wilde vervaardigen. Hy kwam op het idee om een folder te maken over het onderwerp „Het regent rijksdaalders". Op het ontwerp plakte hy echte ryksdaalders en hij liet er een stencil van maken biji en stencilbedrijf in Groningen. De afdrukken waren zo goed, dat hij egon te experimenteren. „Zomaar voori de aardigheid, edelachtbare", zei ver-, dachte ter zitting. „Maar u dreef de aar-; digheid zo ver dat u de rijksdaalder*[f ging uitgeven", aldus de president. Dem grote moeilykheid was om beide kanten van de rijksdaalders precies op elkaar tdl krygen. Dat gelukte hem op een gegeven'!! moment heel aardig. Eerst werd éeioffi rijksdaalder bij wijze van proef, in winkel in omloop gebracht vervolge] nog eens acht en toen twintig. Inmiddels waren de falsificaties ontdekt en was d< politie Ln het gehele land waakzaam. Ii de week Nog meer vertraging door dréadbreuk (Van onze speciale verslaggever) In kringen van de Rijkswaterstaat bestaat grote teleurstelling over het knappen van een van de kabels van de gondelbaan, die voor de aanleg van de Grevelingendam zal worden gebruikt. Duidelijk is dat door de draadbreuk nog meer vertraging is ontstaan dan al reeds het geval was. De verwachting is thans dat de Grevelingendam die binnen het kader van de Deltawerken voor 1963 was gepland, pas in 1965 in gebruik kan worden genomen. De gondelbaan is voor vijf miljoen gul den uitbesteed aan de Franse firma Eta- blissements Neyrpiq, die in Grenoble ze telt. Een van de twee bijna 1900 meter lange kabels knapte gisteren zoals ge-, meld, toen een sparinlng van 230 ton was bereikt De 92 mm, speciaal ontworpen draad moest een spanning van 300 ton be reiken. Hoogst merkwaardig is overigens wel dat Franse technici de kabel voor een spanning van 900 ton zouden hebben gegarandeerd Zoals bekend is, besloot de Rykswater- slaat de brede Grevelingen volgens een nieuwe methode af te sluiten. Er zouden geen caissons meer worden gebruikt, maar enorme, als twee bussen zo grote stortgondels, die langs een kabel voort bewegen. Na afloop van de werkzaamhe den in de Grevelingen zou het gondel- baanmechanisme voor de' afsluiting van de andere zee-armen worden ingezet. De gesprongen kabel kan niet meer worden gebruikt. Er' zal m Frankrijk een nieüwe moeten worden aangemaakt kosten: enkele honderdduizenden gul dens wat een oponthoud van maan den betekent. Ook het spannen zelf vergt geruime tyd. De werkzaamheden aan de Grevelin gendam zyn voor het knappen van de kabel al aan verschillende vertragende factoren onderhevig geweest. De strenge Winter van dit jaar legde het karwei ge heel stil. Een staking in de desbetreffen de Franse fabriek verhinderde de tijdige levering van de kabels. Ook in de leve ring van de gondels van de tien, die nodig zijn, is er tot /ïpg toe ééq apqge- komen trad ttd't rtodige'oponthoud. Het resultaat van een en ander is ge weest dat het tijdschema reeds met een jaar was overschredert.' - Aanvatikelijk was het de bedoeling de Grevelingen dam dit voorjaar gereed te hebben. Later werd het zomer, nog later najaar. Reeds de vorige maand werd voorzien 1 dat het tijdstip van dichting in het voorjaar van 1964 zou liggen, daar het winterseizoen hier te lande ongeschikt is voor de uitvoering van grote water werken. De rijkswaterstaat denkt echter enige speling te hebben in een versnelde uit voering van de wegaanleg over de dam. Hoewel voor het knappen van de kabel werd gehoopt dat de Grevelingendam ge lijktijdig gereed zou zijn met de voor 1964 geplande brug by Numansdorp, is het thans zo goed als zeker dat dit 1965 zal worden. 1 Pasen werd de zaak plotse- een kartonnen doos, die zij bij kruide- S. hadden gekregen, snippers vanj rijksdaalders vonden. Ze gingen naar de politie Het onderzoek in de krui denierszaak leverde een stencilmachine met toebehoren op en 33l3 afdrukken rijksdaalder De een beter, de ander minder geslaagd. Ook werd een uniform gevonden ua( majoor-vlieger, hoewel verdachte nie) in militaire dienst was, ja zelfs niet kon \zijry, omdat hem de bevoegdheid om tt dienen was ontzegd. Een in zijn huit gevonden revolver bleek afkomstig ti zijn van zijn broer, die in de oorlog bij een bombardement om het leven wat gekomen. Verdachte wilde meer schij nen dan hij was en.daarom schreef hil voor zichzelf een oproep voor de keu<_ ring uit. Hij vertelde zijn vrouw, dal hij bij de luchtmacht was ingedeeld kocht zich een uniform met onderschei}, 1 dingstekens, ging regelmatig op rei) I „naar de vliegbasis", maakte snel pro-J motoe en gaf voor de buren een feestjt toen hij „majoor-vlieger" was geuiorj den. In zyn requisitoir zei de officier dat he| -tfiét Zijn'bedoeling was, een extra 2 straf te vragen voor het ongeooi dragen van het uniform en wapenbezit Hij vroeg voor deze delicten tweemaa tien gulden boete, subsidiair twee dagei hechtenis, alsmede inbeslagname van dt uniform en de revolver. jj] De raadsman, drong aan op een lichten^ straf, waarvan een groot deel voorwaar^ delijk. Hy schetste zyn cliënt als eei® fantast, die de rijksdaalders niet had ge maakt met het oogmerk ze uit te gevel en die het luchtmachtuniform droeg on meer te schUnen dan hy was. De uiai^ heeft steun en toezicht nodig. Hy is inj€ middels al erg gestraft, zei pleiter, wan^, zUn zaak is verkocht en juist vandaal je opent een concurrerend kruideniersbesc drijf in dit pand een filiaal. De rechtbanlzi zal over veertien dagen vonnis wyzen.w 'n Goed begin op de TECHNISCHE SCHOOL Straks gaat het beginnen: het nieuwe jaar van de Techni sche School. En natuurlyk wil je zo goed mogeüjk voor de dag komen. Ook wat je overall betreft. KORS - Vakkleding heeft weer de grootste sortering overalls die „stoer" staan. Ook met marvchctmouwen in de vak- kleuren blauw - kaki en wit LEIDEN'S GROOTSTE SPECIAALZAAK HAARLEMMERSTRAAT 241-243 Filiaal: Haarlemmerstraat 3 Telefoon nrs 20151 -25665 Bij beschikking van de Heer Kantonrechter te Alphen aan den Rijn van 6 augustus 1963 leboren te Koudekerk aan den Ryn op 2 juni 1943. wo nende te Koudekerk aan den Ryn. Lagewaard 43, handlichting verleend tot het uitoefenen van een aan nemersbedrijf in grondwer ken, omvattende de algehele ontvangst, de uitgave en de beschikking over zijn in komsten, het aannemen van grondwerken, het sluiten van overeenkomsten, het kopen en verkopen v. graaf. werktuigen en ander mate riaal, alles in de ruimste zin des woords, doch met inacht neming van het bepaalde by artikel 484 van het Burger lijk Wetboek. Gevraagd een Vry militaire dienst. ELECTRO TECHNISCH INSTALLATIEBUREAU FA. GERJOMA VLIET ZZ 1 RIJNSBURG TEL. 01718—2406 Sollicitaties mondeling of schriftelyk vóór 31 aug. a.s. Smit Röntgen N.V. Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding Goede arbeidsvoorwaarden. SOLLICITATIES; HERENGRACHT 34. V.W. radio/schuifd 1962 V.W. de Luxe 1962 Isar T 700 radio/schfd. 1961 Isar T 700 USA 1961 Isar T 700 de Luxe 1961 Isar T 700 de Luxe 1960 Ford Consul 1700 1960 Citroen 2 CV de Luxe 1959 Fiat 500 schuifd. 1958 Goggomobil T 300 1958 V.W. schuifdak 1956 Lloyd 600 1956 Ford Taunus 12M V.W. de Luxe V.W. de Luxe Opel Rekord 1500 1954 Citroën 2 CV 1954 Ford Taunus 12M 1954 Inkoop - Garantie Inruil - Financiering Official dealer Leiden e.o Goggomobil - Isar Kort Galgewater 1416 Lelden Tel. S3355 Smit Röntgen N.V. Leiden vraagt De werkzaamheden bestaan voor een belang- ryk deel uit het op maat zagen en knippen van materialen. Enige ervaring noodzakelijk. Sollicitaties: HERENGRACHT 34. Gevraagd verpleeghulp kamermeisje Aanmelden: Verpleeginrichting Salglytt Plantsoen 1. Tel. 24232. Leiden. VROUWEN EN MEISJES GEVRAAGD voor licht en schoon inpakwerU STUKLOON! AVONDPLOEG!!! VROUWEN vanaf 18 jaar in de avond uren 6-10 uur. ZUID HOLLANDSE LOONBEDRIJVEN Valkenb. (Z.H.) Chr. Onderwijs neelsleden. Brieven aan kantoor Dc Laat de Kanterstraat 7 ZONVERBRANDING jij blaren insectenbeten Zt j.uk brand-, snij-en schaafwondjes... yé öjg nestosyl helpt direkt! NESTOSYL ZALF let pijn- en jeukstillend ontsmettend geneeskrachtig VINDT U BIJ A. DE WIT'S HANDELSHUIS JAN 62A Voor elk vertrek een passend stook- apparaat, zowel in kolen en olie. •jl. EJVf. J aars ma - Jan Jaarsma - Etna - Beckers - Siegler - Bocal - Fobrux enx. OUDE VEST 111 - TELEFOON 25328 Adverteren verkopen de rollende I^TD£ISI7 koelkast 125 L.-de luxe 379.- NIEUWE RIJN 30-32 LEIDEN TELEF. 24244* GEVRAAGD VOOR UTILITEITSBOUW. Groothandel in levensmiddelen vraagt voor direkt een nette MAGAZIJNBEDIENDE en EEN BIJRIJDER (leeftijd plm. 20 jaar) Aanmelden EERSTE LEIDSE INKOOP COMBINATIE Kuipers Rictbergstraat 1 (achter Vijf Mcilaan) Leiden. Voor spoedige indiensttreding gevraagd a; t.b.v. afdeling voor- en na-calculatie en organisatiecontrole. Goede beheersing Ned. Taal vereist. tr (Moet in staat zyn brieven zelfstandig uit t werken) Itr t.b.v. Machinale Boekhouding. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan: Handels- en Aannemingsbedrijf HANAB N.Mtü BOONRAK 45 Valkenburg (Z.H.) (by Leidend SOLLICITANTEN GEVRAAGD voor INDUSTRIESCHILDERS ef LEERLING AUTOSPUITERSÜ st Tevens LEERLINGEN met dipl. ambachtsschoo^ Machinebankwerken voor verdere opleiding gezel- en meestercarrosseriebouwer. só Goede sociale voorzieningen. Beloning met merit-rating CARROSSERIE FABRIEK DECKERS Zonen N.lC Lammenschansweg 138, Leidekl 's Avonds van 5.30 tot 6.30 i Benut voor uw advertenties EEN KRANT VAN FORMAAT Adverteer daarom regelmatig in de

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4