Katwijks corso stal de harten van duizenden toeschouwers Amerikaanse bij zee van bloemen op het strand van het draaiboek NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1963 Kleurrijke bloemenweelde een lust voor het oog I (Van een onzer verslaggevers) Ti ALLE VROEGTE vanmorgen is het Katwijkse bloemencorso gereed gekomen. Gistermiddag omstreeks vier uur begonnen de binders aan de grote VVV -wagen en de zon ging onder en kwam weer op eer zij de laatste toef bloemen op een der talrijke personenauto's staken. Maar toen was dan ook een schitterend resultaat bereikt, een weelde van welgeschik te kleuren wachtte op een triomfantelijke rondgang door de Katwijkse straten. Voordat men evenwel aan wegrijden toekwam, moest de jury haar keurende blikken over al dit schoons laten gaan. De heren Den Heyer uit Katwijk, De Koning uit Rijnsburg, Luyten uit Wassenaar, Hosman en Era des uit Leiden en Buurman uit Oegstgeest vonden, dat dit corso de toets der kritiek zeker kon doorstaan. De bloemen waren fris, helder van kleur en kunstig geschikt, gezien de beperkte financiële mogelijkheden waren werkelijk wonderen verricht. De financiële armslag van het Kat wijkse corso is gering, doordat men niet de beschikking heeft over aanzienlijke subsidie-bedragen. De deelnemers moe ten de kosten geheel voor eigen rekening nemen en dat is wat de praalwagens be treft alleen maar voor grote ondernemin gen mogelijk. Een praalwagen kost na melijk al gauw tweeduizend gulden. En wie met een versierde personenauto mee doet, telt toch ook nog wel f 150 tot f 650 De VW te Katwijk, die al jarenlang met zwier de organisatie van de bloe- menstoeten voert, heeft bovendien nu als tegenslag, dat de bloemen plotseling bijzonder duur zijn geworden. Het corso Rijnsburg-Leiden had wat dit betreft de wind mee. Toen dat werd gehouden, be vonden de prijzen zich op een diepte punt. Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Strijk orkest van Bolshoitheater, Moskou, o.Lv. Joeli Rejentowitsj, m.m.v. Galina Olei- nitsjenko, sopraan. Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur Toneelgroep Pipo met irPipo en de pud- dingdraak". Dinsdag Kantine Clos en Leembruggen, Korte Mare 28a, 7.15 uur: Ruilavond „De Phila telist". Stadhuis, 7—8 uur: Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Den Haag, Openluchttheater Zuider park, 8 uur: Haagse Operettezangers met „Die Blume von Hawaii". Kurzaal, 8.15 uur: Dansgezelschap van Shanta Rao, India. Voorburg, Vaste Burchtkerk, Pot gieterlaan, 8 uur: Orgelconcert Wim van der Panne. Woensdag Pieterskerk, 7.308 uur: Avondstilte. Pelikaanstraat, 8 uur: OpenL samenk. Baptisten Gemeente. Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Om roeporkest o.Lv. Fulvio Vernizzi m.m.v. Shakeh Vartenissian, sopraan, en Bruno Prevedi, tenor; Verdiprogramma. Nieuwe Kerk, Spui, 8.15 uur: Wim van Beek en Gerard Akkerhuis, interpreta tie-orgelconcert. Lutherse kerk, Lutherse Burgwal, 7.30 uur: The Saint Nicholas Consert, kna pen- en mannenkoor o.l.v. David Craw ford, m.m.v. David Price, orgel. Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: Leids jeugdtoneel, „Simmie en Jimmie met een kwartje de wereld rond". Donderdag D e ri Haag, 8.15 uur: Kwintet Jan Moiks, „Joy in Jazz". Lutherse kerk. Lutherse Burgwal, 8 uur: Feike Asma, orgel. Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: Limburgs Jeugdtoneel: „De avonturen van mijnheer Prikkebeen". Vrijdag Den Haag. Kurzaal, 8.15 uur: Radio- filharmonisch Orkest o.Lv. Willem van Otterloo, m.m.v. Herman Krebbers, viool en Groot Omroepkoor. Zaterdag Busstation, vak 6, 9.30 uur v.m.: Ver trek excursie Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde naar „Ravelli" in Valkenburg Z.H Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Ned. Opera o.Lv. Arrigo Guarnieri, „Rigolet- to" van VerdL Dagelijks DEN HAAG, Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: Toon Hermans One Man Show beh. donderdag) Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Quadrille", van Roel Coward. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20460. Apotheek R.v an Breest Smallen- burg te Liderdorp is geopnend. Films Casino <2.30 u.): gevarieerd jeugdpro- gramma; 7 en 9.15 u: Toryok, de furie der barbaren (14 jaar); donderdag: Bleke t Bet (alle leeftijden). Lido (2.30 en 8 uur): 55 dagen in Pe king (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De schrik van de Marine (a.l.) - Rex (2.30, 7.15 en 915 uur): Ivanhoe (14 jaar); donderdag: Meneer de gravin is niet thuis. Studio (230, 7 en 9.15 uur): Mijn bes- 1 te vijand (alle leeftijden). Trianon (2 en 8 uur): West Side Story U4 Jaar). Bewondering Gezien deze omstandigheden moet men des te meer bewondering hebben voor de doorzettende organisatoren, die om de duizenden Katwijkse badgasten te gerieven, zich elk jaar weer veel werk op de hals halen. Men zegt heel beschei den, dat men geen enkele pretentie heeft, dat deze guirlande meer als een aardig heidje moet worden opgevat en geens- Jeugdvakantiebezig- heden gisteren besloten De Jeugdvakantiebezigheden voor de „speeltuinkinderen" zijn gisteren op ver scheidene plaatsen in Leiden besloten. Hoewel de speeltuinvereniging „De Vijf Hoven" nog niet officieel in het bezit is van een speeltuin, genoten de kinderen toch van "allerlei activiteiten die de speeltuinverenigingen gezamenlijk en af zonderlijk organiseerden. Ongeveer 280 jongeren van „De Vijf Hoven" brachten bezoeken aan „Meyendell", „Duinrell" en de strand- en duingebieden van Noordwijk en Katwijk. Ook de kinderen andere speeltuinen (waaronder „Ons Eiland") maakten dergelijke dagtrips. Gisteren brachten zes speeltuinvereni gingen gezamenlijk een bezoek aan „Jeugdland" te Rotterdam, waar de kin deren bijzonder genoten van de vele at tracties. Dank zij gezamenlijk overleg de Leidse Bond van Speeltuinver enigingen, de Commissie voor de Jeugd vakantiebezigheden, de R.K. Stedelijke Commissie van Jeugdvakantiebezigheden de Leidse politie-autoriteiten, werden ruim 1300 vakantiegangertjes in twin tig bussen (enkele verenigingen brach ten de dag elders door) gisteravond om n uur op de Burggravenlaan feeste lijk ingehaald. Het muziekgezelschap en D", het seniorenkorps van K. cn G. „Klein K. en G." wachtten de stoet od begeleidden die daarna op een rond gang door de binnenstad. De kinderen :n met feestmutsen getooid en zwaaiden vrolijk met vlaggetjes. Voor de triomftocht bestond langs de gehele route veel belangstelling. De kinderen van „De Vijf Hoven" kregen nog een versnapering mee naar huis, waarna bestuur en leiders in het Boshuis nog enige tijd gezellig bijeen waren. Voorzitter C. Bos dankte de velen die aan het welslagen van de vakantie bezigheden hadden bijgedragen en over handigde allen als blijk van erkente lijkheid een persoonlijk geschenkje (waarvoor het damescomité had ge zorgd). Begin september zal wethouder S. Sannes de officiële opening van de nieuwe speeltuin verrichten. In het clubhuis van „Ons Eiland" kregen de kinderen eveneens een ver snapering, waarna voorzitter J. Klink zijn dank aan allen uitte. Namens de ouders bracht mevrouw J. A. Bekooy- Brakhoven bestuur en damescomité hulde voor de activiteiten. Zij overhan digde de dames een boeket bloemen er de heren rookartikelen. beauty products Verkrijgbaar bij: PARFUMERIE „SURINGAR" Tel. 23401 Breestraat 108 - Leiden Spaaroverschot in juli Bij de plaatselijke spaarbanken is in de maand juli f213 miljoen gestort er f 185 miljoen opgevraagd. Het spaarover schot bedraagt derhalve f28 miljoen, te genover f 19,1 miljoen in juni en f 17,5 miljoen in juli 1962. Tot dusverre hebben alle maanden dit jaar een groter overschot te gegeven dan de overeenkomstige m den van het vorige jaar, waaruit blijkt dat de gunstige ontwikkeling van de spaarresultaten onverminderd aanhoudt. Het gezamenlijke inleggerstegoed van de door de Nederlandse Spaarbankbond geregistreerde spaarbanken bedroeg per ultimo juli f3920,6 miljoen. zins kan worden vergeleken met de gro te corso's, maar dit doet niets af aan het feit, dat objectieve deskundigen van gen verklaarden, dat een deel vai wagens beslist niet onder deed vooi van het corso Rijnsburg-Leiden en het geheel een zeer verzorgde indruk maakte. In elk geval was er één praalwagen bij, die mag worden gerekend tot het beste wat er op dit gebied te zien valt: Dierenrijk van de firma B. de Koning- Goemaat, die in het Rijnsburgse corso de kwalificatie „mooiste praalwagen van corso" verdiende. Op deze wagen stonden vreemdsoortige dieren van enorme afmetingen en versierd met kleurige bloemen in soms grappige vond sten zwijgend de hulde van het publiek af te wachten. De prehistorische „mon sters" hadden iets goedaardigs over zich, dat tot enthousiaste bewonderingskreten verleidde Een sterk tot de verbeelding spre kende praalwagen reed mee voor de VVV. Twee pijlers van Katwijks wel vaart werden in beeld gebracht: de visserij en bet badbedryf. Een lief tallig meiske in badkostuum mende twee zich statig omhoog richtende zeepaarden, een stoere visser haalde een met zware vissen gevuld met binnen en op een kunstig geïmpro viseerd strand speelden twee Kat wijkse kinderen, een dochtertje van mr. Jan van der Plas en de elfjarige Nelie Schoneveld. Uit een keur van gemengde bloemen ees het wapen van Katwijk op. Strand- hoeden, vismandjes en woelige golven completeerden deze vrolijke wagen, waarop dahlia's, chrysanten en kogel distels met elkaar wedijverden. Voor Nelie Schoneveld was deze dag een hoogtepunt van haar vakantie in Katwijk. Zij is als drie-jarig kind met haar ouders naar Amerika geëmigreerd i is nu als elfjarige voor drie maanden aar haar geboortedorp teruggekeerd. Hartveroverend Aardig was de wagen van de actieve watersportvereniging Skuytevaart. Met fantasie en wilskracht blijkt toch heel wat te bereiken, ook al beschikt i niet over veel contanten. Meisjes zeilkostuum bemanden een sierlijk schip ;en krachtige opwekking inhield zich bij deze sportieve groep aan te sluiten. De praalwagen van De Hoop, een trouwe deelnemer, mocht er ook deze keer zijn. De Hoop probeert zoveel mogelijk steeds met iets verrassends voor de dag te komen. Hartveroverend was voorts het door Margriet van der Plas aangeboden ponywagentje. De praalwagens zijn gewoonlijk spec taculair, maar voor de echte corsolief hebber hebben de versierde personen auto's meer betekenis. Het gaat daarbij het fjjnere werk, het komt meer op de nuances aan. Een kunstig geschikt boeket, een verfijnde kleurencombinatie, volmaakt uitgebalanceerd evenwicht in de versieringen, allemaal- dingen die het oog van de kenner doen stralen en zijn hart verheugen. De lange reeks personenauto's ontlokte de toeschouwers dan ook menige uitroep van bewondering. Opvallend was de auto van de derijvereniging Vuurbaak, waarbij in toeven bloemen gestoken vislich- ten en netten de gedachten weer bij de visserij bepaalden. Rode anjers en gele chrysanten domineerden hier. De Vereniging van schippers- eigenaren kwam trouwens ook goed voor de dag. Het is onmogelijk in dit verband alle personenauto's te bespreken. Maandag komen wij nog nader op het corso terug. Het is in elk geval duidelijk, dat er veel te genieten viel. Daartoe droegen ook bij de muziekgezelschappen: Uni, DVS, Har- k ie Katwijk, Amicitia en K. en G. uit Weinig anjers Wat het assortiment van de bloemen betreft: dahlia's en chrysanten voerden de hoofdtoon. Verder waren er nogal wat gladiolen en ook zag men agapan- thus, een blauwe slootbloem, lathyrus en fraaie gele bloemen, die wij niet zc gauw thuis konden brengen. Anjers wa ren sterk in de minderheid. Deze bloe- mensoort is op het ogenblik erg duur. Vanavond rijdt het gedeeltelijk ve lichte corso nogmaals door Katwijk a< Zee. Om half negen vertrekt men van Parklaan en gaat dan via Annastraat, Zeeweg, Voorstraat, Emmaplein, Koning- Wilhelminastraat, Sluisweg, Te Brit- tenstraat, E. A. Borgerstraat, Rijnmond, Boulevard en Vuurbaakplein naar de Drieplassenweg, waar de stoet wordt ontbonden. Daarna gaan de eerste v pijlen de lucht in van het vuurwerk, dat deze feestelijke zaterdag moet afronden. Gunningen aan Schouls De provinciale waterstaat van Zuid- Holland heeft aan het aannemingsbe drijf Gebr. Schouls N.V. alhier onders hands opgedragen het verrichten grondwerk, het aanbrengen van wegver harding, het maken en wijzigen kunstwerken, het leggen van duikers het verrichten van bijbehorende v ten behoeve van de verbetering de provinciale wegen 7, 9 en 25 in gemeente Alpsen a/d Rijn voor een drag van 1.230.000,—. De Techn. Dienst Kring Kesteren heeft imens B. en W. van Opheusden even- :ns aan genoemde N.V. de reconstruc- van d eHamsestraat ondershands ge gund alsmede het maken van het uit breidingsplan Achterdorp te Kesteren voor resp. 104.500,— en 145.100,—. De rijkswaterstaat Arrondissement 's-Gravenhage gunde ook ondershands aan deze N.V. de herprofilering va aansluiting Witteburgerweg te Wasse- voor 125.900,—. I Films in Volkenkunde het Rijksmuseum voor Volkenkunde i serie films vertoond over nomaden. Wegens zeer grote belangsteliingvoor de tentoonstelling „Op Trek" voorstellingen films over nomaden in Australië, Noord-Afrika en Noord-Canada. Fa H. L. VAN KAMPENHOUT Zn Tussen de bladzijden Ivanhoe REX De liefhebbers mantisch en spectaculaü verhaal zullen door de film Ivanhoe niet worden teleurgesteld. Het verhaal speelt omstreeks 1200, na de derde kruistocht. Koning Richard Leeuwenhart van Engeland wordt door Leopold van Oostenrijk gevangen geno men, die van Richards broer, prins Jan, een losprijs eist. Maar deze zweert met een stel Normandische edelen, zich van de troon meester te maken, Richards trouwe volgeling, Wilfred van Ivanhoe, een Saksisch ridder, besluit echter het losgeld bijeen te brengen voor zijn ko ning. Na een heroïsche strijd (met een com plete burchtverovering) komt dat geld er, maar Ivanhoe moet later ook nog het leven redden van Rebecca, de mooie dochter van de Joodse geldschieter Isaac, die als heks is veroordeeld tot de vuur- Ds. Knottnerus ernstig ziek Ds. Knottnerus, hervormd predikant te Oude en Nieuwe Wetering, is in Canada, hij op bezoek is bij zijn kinderen ernstig ziek gworden. De predikant zou Zondag 18 augustus, pm 3_uur, wordt lijden aan oea leveraandoening. Rij werd dood. Verliest hij het tweegevecht me' de Normandische edelman De Bois-Guil. bert, dan rookt de brandstapel voor haar. Natuurlijk wordt de edelman dodelijk gewond. Rebecca kan in vrijheid gaan er de redder van Engeland, koning Richard, verschijnt. De film biedt spanning genoeg. Vooral jongelui zullen zich de figuur van Ivan hoe (Robert Taylor) blijven herinneren als de belichaming van trouw, moed ridderlijkheid. (Ridderlijk spektakel). De schrik der marine De Amerikaanse marine vormt het décor van de kolderachtige vakantiefilm ,.De schrik der marine". Hoofdpersoon is een officier met wat vreemde opvat tingen over gelijk en ongelijk, die naai de Amerikaanse vloot in de Middelland se zee is „verbannen" met onder zich drie piepjonge adelborsten, die alles goed bedoelen maar bij wie alles keerd uitpakt. Een knappe verpleegster komt op haar manier orde op zaken stellen en het verhaal eindigt met het uitreiken van onderscheidingen aan ge noemde officier en (Vakantie-kolder). ziekenhuis opgenomen. Hoogst waarschijnlijk zal de terugkeer van do minee en mëvrouw Knottnerus naar ons land, indien mogelijk, worden vervroegd. reeds plaatsen gereserveerd in het vliegtuig van 10 augustus maar die verband met de toestand van de dominee afbesteld. Hij wordt thans bij zijn kinderen verpleegd. Mevrouw J. Knottnerus-Beening schrijft in het Hervormd Weekblad van heden dat haar man rustig is en de Heerlijkheid Gods verwacht Toryokde furie der barbaren CASINO. Toryok is een furie der barbaren. Barbaren uit het jaar 570 Christus. Heel oud dys. De film hje voornamelijk uit brandende palissaden en slagvelden waar de Lombarden bij hoopjes krepèrén met ènbhtie spéVériin' hun rug. De laffe Covo van de andere partij legt natuurlijk in 'n tweegevecht met Toryok het loodje en zijn minnares wordt in een stralende happy ending Toryoks bezit Een bloedig schouwspel, dat nauwe lijks een film kan worden genoemd, deze prod uk tie. (Niet zo fris). TTET IS voor mij altijd een apart genoegen mensen te ontmoeten, die een leeftijd heb ben bereikt, welke de meesten van ons nooit zullen halen. Voor al als een dergelijk iemand nog zo fris van geest is als de oudste mannelijke inwoner van Rijns burg, de heer A. A. de Monyé (94). Zulke mensen kunnen uit ervaring dingen vertellen, die je zelf alleen maar uit de geschie denisboeken weet en als ze gaan verhalen van persoonlijke mijl paaltjes, ja, dan ga je wel eens even met de ogen knipperen. Zo vertelde de heer De Monyé, die middenstander is geweest, dat hij in1925 de zaak aan de kant heeft gedaan en sinds dien rustig leeftGeld had den we niet maar toch ging het", zei hij er achter maar de tover formule van het „hoe" kon hij me toch niet geven. Wel vertelde hij me hoe hij ere-burgemeester van de Amerikaanse stad Colum bus is geworden. .,'k Ben eigenlijk in Katwijk- Binnen geboren", begon de heer De Monyé. „M'n vader kwam uit Den Haag en stamde van de Hu genoten af. In 1879 kwamen we naar Rijnsburg, waar m'n vader een kruidenierswinkel opzette. Later maakten we er een waren huis van en we verkochten toen alles wat er in Rijnsburg nodig was. behalve manufacturen; die verkocht mijn zuster. Toen ik pas was getrouwd en er kinderen kwamen, zeiden m'n vrouw en De 94-jarige heer A. A. de Monyé, oudste mannelijke inwoner van Rijnsburg, is een geestig en levendig verteller. Vooral als het om zijn 16 jaar geleden gemaakte reis naar Amerika gaat. De stad Columbus benoemde de toen 78-jarige Rijnsburger tot ere- burgemeester en de gouverneur van de staat Ohio bood hem een groot wapenschild aan. M'n vrouw is 79 jaar geworden, konden m'n ogen niet meer uit- Koken doe ik zelf 'k moet toch houden en dus moest de dokter terdam weggebracht en toen hoefde ik tot New York de weg niet meer te vragen. In New York stonden twee auto's klaar om me af te halen, maar ik kon er toch maar in één zitten. T^AAR in Columbus, waar m'n ene zoon woont, vonden ze het zo grappig, dat er een 78- jarige man uit Rijnsburg kwam, dat ze me tot ere-burgemeester hebben benoemd. Ook ben ik er nog ontvangen door de gouver neur van de staat Ohio, die ook in Columbus woont Ik zal er wat foto's en papieren van laten zien." Er kwam een kartonnen doos te voorschijn met grote foto's en een van een verguld zegel voor ziene oorkonde, waarbij de heer A. A. de Monyé tot ere-burge meester van Columbus werd be noemd met de daaraan verbon den rechten en voorrechten. ,,'t Is natuurlijk maar een aar digheidje", zo commentarieerde de nuchtere Rijnsburger dit Ame rikaanse blijk van gastvrijheid, „maar ze schijnen het toch bij te houden. Want toen ik 90 werd, De heer L. J. Steenvoorden was gisteren druk in de weer met de wagen van de V.V.V. Katwijk, die vandaag in het corso „Flora's kleurenpracht aan zee" de toeschouwers van fleurige nazomer- en herfstbloemen zal doen genieten. De drie figu- rantjes wachtten in de Rijns burgse veilinghallen ongeduldig op het resultaat dat de vaardige handen van de heer Steenvoor den zouden bereiken. Foto N. van der Hout) de was vanzelf ook aanspraak aan elkan- broer is 90 geworden en vader 96. Moeder is jong gestor ven; ze werd 74". zelf eten ook Boven woont een er aan te pas komen. Die zei: „Je kreeg een groot telegram van kleinzoon en die z'n vrouw doet bent nu 91 en je moet het wat j e l^eu,^ve burgemeester van Co- me en dan heb je kalmer aan gaan doen. Eén uur umöus lezen en dan een half uur rus- Hij stond op en haalde een der. Van m'n drie zusters en ene ten". Toen interesseerde het le- rond ijzeren wapenschild van de broer is er geeneen meer in le- zen me niet zoveel meer. De muur met als randschrift „The ven want ik was de jongste. M'n aardigheid was er af. great seal of the state of Ohio", geschenk van de gouverneur van In 1947 ben ik in Amerika ge- deze Amerikaanse staat. Omstan- weest, waar ik m'n drie zoons dig begon de heer De Monyé me heb opgezocht, die daar 2000 ki- de oorsprong en de betekenis te ik tegen elkaar: als de oudste in "\/TA een op tafel liggende open- lometers uit elkaar wonen. Eén vertellen van het wapen, waarin de winkel blijft en de tweede geslagen krant kwam het ge- woont er in Columbus, de ander heuvels zijn opgenomen, Indiaan- gaat de tulpen in.Maar dat sprek op lezen. „Oh, meneer, ik is allemaal anders uitgepakt. We heb zoveel gelezen", zei de oud- kregen zes zoons en niet één had ste Rijnsburger met een olijk er alleen heengegaan en per boot zin in de winkel. lachje. „Als ik een goed boek want als je met 't vliegtuig gaat, Ja, en nu woon ik hier hele- had, las ik vaak tot 's avonds zie je niet één bloemenperkje maal zelfstandig aan de Vliet, half één, één uur toe. Maar dat onderweg. Ze hebben me tot Rot- Mijn beste vijand STUDIO In de opnieuw geprolon geerde film „Mijn beste vijand" is Danny Kaye op zijn grootst. Deze voortreffelijke komiek stelt in de ernstige rol die hij hier vervult al zijn vroegere vertolkin gen in de schaduw. Danny Kaye geeft zo ontroerend en zo diepmenselijk ge stalte aan de voor de Duitsers op de vlucht zijnde Jood Jacobowski, dat het niet anders kan of hij heeft deze rol met zijn hart gespeeld. Wat Kaye nu laat zien, laat zich niet beschrijven. Men moet zien, hoe hartver overend hij optreedt als de geslagene en getrapte, die toch altijd weer op veert, nimmer by de pakken neerzit, in de neteligste situaties zyn gevoel voor humor behoudt en vaak juist door zyn omstandigheid degenen die zich sluw wa nen, te slim af is, Danny Kaye richt een monument op voor het Joodse volk, welks karakter hy zo treffend typeert (Groots). West Side Story .TRIANON —r. De nogmaals geprolon* geerde film „West Side Story" is zo veelzijdig als het leven in Manhattan zelf. Van welk standpunt men deze film ook bekykt, altyd biykl het een film te zijn, die zichzelf overtreft. 55 dagen in Peking LIDO Samuel Bronston (El Cid) heeft opnieuw voor een kolossale mon- sterproduktie gezorgd: „55 dagen in Peking", gewijd aan de bloedige Boxer opstand in 1900, waarbij 5 dagen lang de buitenlandse diplomaten in de diplo matenwijk door honderden bloeddorsti ge Boxers werden belegerd. Zelf had den zy de beschikking over een legertje samengesteld uit groepjes soldaten van verschillende nationaliteit: Amerikanen, Engelsen, Fransen, Duitsers, Russen,' Italianen en Japanners. ifziet van wat slordigheden en r dan onbenullige verhaal, een liefhebber is van groot opgezette massa scènes en niet walgt van enorme massa gevechten, heeft hier een kykspel van zyn gading. (Massaal kijkspel). A. van Rossen 40 jaar bij C. en L. Vrijdag herdacht de heer A van Ros sen het feit dat hy 40 jaar geleden in dienst trad by de N V. P. Clos Leem bruggen. De jubilaris werd, vergezeld van vrouw en zoon, ontvangen door de pre sident-directeur mr. C. J. Leembruggen. Deze bracht, alvorens over te gaan tot de herdenking van dit feit, de spyt van de heer J. Sap over, daar zyn afwezigheid wegens dringende redenen elders werd gewenst. De heer Leembruggen noemde onder andere de afdelingen waar de jubilaris gewerkt had cn de diverse functies die hij in de afgelopen jaren had bekleed. Hij bleef echter stil staan by de tyd waarin de heer Van Rossen voorzitter was van de toenmalige fabrieks-kern. Een tijd die wel een hoogtepunt in uw leven genoemd mag worden," aldus spreker, „en men heeft u leren kennen als een zeer redelyk mens en u ge prezen om uw byzonder krachtig optre den voor uw collega's in de moeilyke tyd vlak na tweede wereldoorlog." De heer Leembruggen sprak tenslotte zijn dank uit voor de vele jaren waarin de jubilaris zyn werklust en activiteit had getoond en wenste hem van harte geluk, waarby hy de hoop uitsprak dat de heer van Rossen nog vele jaren zyn beste krachten aan de zaak zou geven. Hierna nam verfmeester Van Putten het woord. Deze zei blij te zyn te mogen profiteren van de arbeidskracht en ac tiviteit van de jubilaris en wenste hem in harte geluk met dit jubileum. Namens ondernemingsraad en Jubi leumfonds brachten tenslotte de heren Van der Voort en Hartevelt nog hun gelukwensen over. Behalve de gebrui kelijke enveloppe werden nog namens de directie en personeel diverse geschen ken aangeboden. Men bleef tenslotte geruimte tyd ge zellig by een. Fietser viel tegen autobus Op de Haagwcg haalde gisteravond om half tien een autobus de 41-jarige fietser W. F. M. in Door onbekende oorzaak begon de fietser te slingeren en kwam in aanraking met de rechter-achterzijde gr bus. Hij viel op de weg en moest i hoofdwond, hersenschudding en schaafwonden naar het A.Z. worden ge bracht-

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3