Ridder zonder hoogtevrees ffiSf 3 f IÖ3 ■E i m wi'm J* PUZZEL VAN DE WEEK Peter wil plumpudding ZONDAGSBLAD ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1963 Glazenwasser zocht het nog hogerop slechtte schoorsteen met hamer en hand ^INDS de stadsfeesten van het jubilerende Amersfoort weet iedereen daar dat J. D. van der Koojj een hoog werker is, die niet afkerig is van enig spektakel. Op het stadsfeest fietste de Amersfoortse ex-glazenwas ser rond op een metershoge fiets, die fietsenmakers nor maal zouden ontwerpen voor reuzen. is voor scherpkijkers bezig de pijp af te Sinds kort is de 26-jarige Van der Kooij een heel andere kant op zijn programma uitgegaan. In vergelijking met de abnor maal hoge fiets heeft hij 't aan merkelijk hogerop gezocht. Om precies te zijn: op zeventig meter van de grond begon hij aan een nieuw beroep. Als slo per nam hij in Arnhem op een hoogte, die hem oog in oog met laaghangende wolken bracht, het karwei aan. een schoorsteen af te breken, die al meer dan twee jaar niet meer gebruikt was. Met een medewerker, de 21- jarige Amersfoorter G. Belue. be gon hij op het topje van de in de wind hevig heen en weer zwaaien de schoorsteenpijp af te breken wat dertig jaar lang stoer en on- zwichtbaar boven de stad had uit getorend. Precisie Met de precisie van een fijnin strumentmaker zette hij zich aan het werk. steen voor steen moest hij losbikken. volgens de afspraak met de gemeente Arhem. eigena res van deze gemeentelijke gas- fabrieksschoorsteen, die voor de bewoners in de omgeving te veel gevaren zag voor slopen met springstof. Het moest dus zijn: slopen met hamer en hand. Voor de twee Amersfoorters was het een lang niet ongevaar lijk karwei. Het begon al met on bestemde gevaren voordat er een steen uit de schoorsteen was ge hakt. De verzekeringspremie die de voor eigen rekening werkende Van der Kooij zou moeten beta len, om zich tegen alles en nog wat te kunnen dekken, was te hoog voor hem. Hij moest van verzekering afzien en de jonge va der van twee kinderen begon dus zonder geruststellende rugdekking van een verzekeringsmaatschappfl de beklimming van de naalddun ne hemelrakende pijp. Nauwelijks aan de „eerste ron- ie" bezig, kreeg de Amersfoortse ridder zonder (hoogte) vrees "•aiv.ii zijn jongere compagnon in het begin nog helemaal niet vrij was door. hoe belangrijk verzekeringen wel zijn. Val Van de halvesteensbrede boven rand viel hij. toen een haak ln de wand bleek los te zitten en hij uit zijn evenwicht raakte, de zeventig meter diepe schacht in. Mur na drie meter redde zijn valkoord hem. Hij bleef hangen, herstelde zich, klom weer naar boven en bikte opgeruimd ver der. Van dat moment af had zijn jonge maat des te meer reden voor zijn hoogtevrees. maar Van der Kooij kon zich. hoog 'in de lucht, niet bezighouden met kwade kansberekeningen. Hij moest zijr brood verdienen en het was pas zijn eerste ei gen karwei. De mensen die dagelijks op weg naar hun werk de schoorsteen passeerden, zagen het bouwwerk dag na dag kleiner worden. Maar niemand kon gewaar worden wat er daar-boven aan de hand was. De twee Amersfoorters waren te ver weg om gezien te worden. Zij zelf konden de hele stad plus een wijde omgeving afkijken en ze zwaaiden af en toe naar de bouw vakarbeiders op de veiliger boven kant van de toren bij de Grote Kerk, maar op de weg kon nie mand in het oog krijgen wie die twee mannetjes wel waren. Taai stuk en toe vliegt een steen wel eens per abuis longs de buiten- nt naar beneden, muar doorgaans uorden de grote klinkers i de binnenzijde van de schoorsteen naar beneden geworpen. Deze opname werd met een telelens gemaakt. Debuterend sloper Van der Kooij begon niet zonder problemen in de Arnhemse hoogte. Het bo venstuk van de toren bleek name lijk van een veel taaier soort te zijn dan de rest. Bij de gemeente wist men het probleem te ont raadselen. In de oorlog sneu velde bij gevechten boven de stad de top van de schoorsteen. Over een stuk van 15 meter (hoog) is die toen later gerestaureerd. Dat stuk was dus nog tamelijk nieuw en de stenen derhalve hard. De Amersfoortse ex-glazenwas ser uit de Eemstraat 50, wiens broers nog ramen lappen, even als hun grootvader twee genera ties eerder, en die de liefde voor hoge fietsen opdeed in de werk plaats van zijn vader, de fietsen maker. heeft zonder veel lawaai de Gelderse hoofdstad van een heel hoog ding bevrijd. Hij had zichzelf maar een paar weken gegeven om het geval te slechten. Elke dag zakte de bak waarin de twee jonge mannen stonden te werken een stukje. Die bak bungelde aan banden aan twee zware stangen die over de mond van de schoorsteen waren gelegd. Uit die bak gooiden ze elke steen die loskwam door de schacht naar beneden. De opdracht luidde: gooi de stenen binnendoor naar bene den, want buiten kan iemand de stenen op zijn hoofd krijgen. Dat kan geen gemeente immers ver antwoorden. Nieuwe boeken voor u besproken Antonlus de Haen (1704-1776), door dr. J. Boersma. Uitgave van Gorcum Sc Comp. N.V., As sen. (Van Gorcum's Histori sche Bibliotheek, nr. 71) De eertijds /.eer bekende medi cus Antonius de Haen leerling van de beroemde Boerhaave heeft volgens dr. Boersma idie zijn proefschrift aan hem heeft gewijd i niet altijd de erkenning gevonden waarop hij recht had. De schrijver heeft daarom een grondige studie aan hem besteed om alsnog tot een objectieve be oordeling te kunnen komen. De wijze waarop hij dit heeft gedaan is om zijn degelijkheid te roe- men. Menigeen zal echter op een wat levendiger beschrijving ge steld zijn. maar als gevolg van zijn wetenschappelijke voorzich tigheid is dr. Boersma daartoe niet gekomen. Wie daartegen geen bezwaar heeft, kan van de ze studie genieten. En ongetwij feld verrijst voor hem een dui delijk beeld van een groot man, die bij zijn zoeken naar waarheid veelal op verguizing stuitte. Zijn streven om Rome en Utrecht te herenigen mislukte, als medicus ondervond hij niet de waardering waarop hij mocht rekenen, maai bij zijn sterven vond hij de vrede waarnaar hij zijn levenlang had gejaagd. Moord onder astrologen, door Ton Vervoort. Uitgave W. van Hoeve, 's-Gravenhage. Twaalf door Nederlanders ge schreven detectives die alle iets met astrologie te maken hebben Vervoort nam er één voor zijn rekening duiden op een stre ven naar originaliteit bij de uit gever. In zoverre stelt de roman van Vervoort teleur als men ver wachten zou ook met een origi nele opzet te doen te hebben: zijn verhaal is opgebouwd vol gens het geijkte patroon: ja, zelfs de aanleiding tot de myste riegeschiedenis doet de verstokte detective-lezer zichzelf de vraag stellen: Waar heb ik dit meer gelezen? O ja, bij Hollandse kaas... Daarbij komt nog dat de plot vr:j zwak is. hetgeen door een bijzonder ingewikkelde, niet al tijd even logische constructie van „het geval" geenszins goed kan worden gemaakt. Die kwaliteit wordt al evenmin verbeterd door een tekening van bizarre omstan digheden waaronder alles ge beurt en door de vaak ordinaire dialogen welke de lezer moet ver werken. Voeg daarbij dat de auteur zich zelf in z'n boek heel ijdel-beschei- den een „heldenrolletje" toemeet en er is bij Moord onder astro logen naar ons gevoel sprake van een mysterieverhaal dat niet naar meer, althans van deze schrijver, doet verlangen. Oploswedstrijd Correspondentie voor deze rubriek ie richten aan de heer A. J. Ivens, I. P. Coenstraat 11. Den Haag. Hier volgt thans de derde serie problemen in onze oploswedstrijd. Ge- zwart: 7. 8. 13, 14, 17, 18. 19. 21. 22. W, 1_B zwart: 13, 14, 17. 24, 26. 34, 36. Wit: 28. 33. 37. 38, 41. 42. 43. Oplossingen Gebleken is. dat probleem AB uit da eerste serie de meeste oplossers voor onoverkomelijke problemen gesteld heeft, doordat zowel de cijferstand als het diagram foutief waren (dat zetdui- veltje toch). Billijkheidshalve zal dit probleem niet meetellen voor de wed- striid Enige inzenders stelden zelf vervaar digde problemen ter beschikking. Har telijk dank voor deze medewerking. Het znl U echter duidelijk zijn, dat wij tijdens de wedstrijd geen proble- rerden inmiddels ingen GROEP A: le SERIE: J. Reehorst. Dordrecht: le probleem foutief, 2e goed. H. van Rooden, Rot terdam. le probleem foutief. 2e goed. J Groeneveld. Rotterdam, belde goed; O. Beel Mevrouw C. Boelst roblee lef. P. G. Prins. leide goed: H. J. Hee brink. Winterswijk, beide goed; J. L. \an Wuyckhuyse. Rotterdam, beide goed; J. v d Doe. Dordrecht, beide goed; A. Maasland. Hardinxveld-Gies- Erkel. Schiedam, beide goed. GROEP B: Goede oplossingen van (AB Is uitgevallen, zie t C. Boelsums-Mets. P. G. Prins. Loos duinen. J. Passchier. Katwijk aan Zee: V. Smit. Maasdam: A. Balkenende Jr. D. Kromhout. Rijnsburg: C. den A. Maasland, H'veld-Glessendam: E. 1. 10, 13. 17, 18. 20. 22. 25, 27 14. 3: 47, 48. 50. i Os. Rotterdam: J. Loevt SERIE: (TOT 12 AUGUSTUS Prins. Loosduinen, de beide A proble men foutief, probleem AB goed; J. L. van Wuyckhuyse. Rotterdam. 2 goed; J. v d. Doe. Dordrecht, drie goed. GROEP B: Mevr. C. Boelsum-Mets. Den Haag; P. G Prins. Loosduinen; J. Passchier. Katwijk aan Zee; V. Smit. Maasdam; A. Balkenende Jr.. Lisse; D. Krom- hout Rijnsburg: C. den Boer, Schiedam .■an Ofwegcn. Alphen - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD Kruisivoord'puzzel Horizontaal: 1, gitaarachtig tokkelinstrument, 7. verzoekschrift, 13. brilslang, 14. balk, 16. ongaarne, 17. in hét jaar onzes Heren (afk Lat.), 18. meisjesnaam, 20. gevangenis, 21. soortelijk gewicht (afk), 22. bijwoord, 23. naast, 26. hoop. 28. niet dezelfde, 30. strandmeer (Fr), 31. maanstand, 33. verval (figuurlijk), 35. voeg woord, 38. dwaas, 38. afkorting op telegramformulieren, 39. schei kundig element (afk), 40. jong varken. 41. nachtgewaad. 42. stad in Duitsland, 43. bijwoord, 44. onderricht, 45. scheikundig element (afk), 46. slede, 48. land in Europa (afk). 50. in loco (afk), 51. kwartaal, 55. rechten inbegrepen (afk), 56. een weinig scheel, 57. rivier in Az. Turkije, 59. kleidingstuk (Ind.), 62. plaats in Lim burg, 64. sus loco (afk), 65. rijschool (afk), 66. rivier in Engeland, 68. water in Friesland. 69. geluid van een ezel, 70. gemeente in Gelderland. 72. ommegang, 74. meisjesnaam, 76. ruiter met een lans, 77. smaldeel van een vloot. Verticaal: 1. eenparig, 2. wal, 3. landbouwwerktuig, 4. verbor gen, 5. maanstand. 6. telwoord, 7. voorzetsel, 8. bijwoord, 9. en tree, 10. meisjesnaam, 11. denkbeeld, 12. binnenkort, 15. visje, 19. beneden, 21. rang, 24. volgens andere (afk), 30. landbouwwerk tuig, 32. bedehuis, 34. gebaar, 35. top in de Berner Alpen, 37. katachtig roofdier, 40. stukje land waar men de koeien melkt, 44. dorp in N. Brabant, 45. lusje, 47. spelleiding, 49. ondergeschikte, 51. flambouw, 52. motorschip (afk), 53. sint (afk). 54. bloem, 56. ledger (afk), 58. eerwaarde heer (afk. Lat.), 60. aansporing: vooruit dan toch. 61. mandje. 63. Ierland, 66. schraal, 67. gemeen te in Gelderland. 71. scheikundig element (afk), 72. muzieknoot, 73. boom, *75 ioer dergleichen (afk). OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. merite. 6. tob ber, 12. kers. 14. poen. 16. A.B., 18. li. 19. pap. 21. es. 22. a.i., 23. melisse, 26. rollade. 29. Belg, 30. ermee, 32 Isar, 33. ar. 34. i.m.. 36. kei. 37. n.s„ 38. m.o., 39. keep. 41. rats. 43. po. 44. Haarlem, 45. E.K., 47 knus, 49. keet. 52. A.M., 54. al, 55. hap. 57. n.m., 58. mr„ 59. sara. 61. kalis. 63. Ezau, 65. satraap. 67. Leerdam. 69. eg. 70. Da. 71. sas, 73. n.s.. 74 Tp. 75. Vere. 77. odol. 79 handig. 80. Verticaal: 2. E K 3 religie, 4. iris, 5. t.s., 7. op. 8. boel. 19. Perk, 20. prei, 22. Adam, 24. L.L., 25. sa, 27. o.e., 28. as. 31. meerval. 35. Méhul, 37. Na men. 39. kok. 40. pas. 41. rek. 42. set. 46. Kassei. 43. Naar- den, 50. Emerson, 51. Drumpt, 53. maag, 55. Haps. 56. pils. 58. maat. 60. R.T., 61. ka. 62. se, 64. Z.D.. 66. aard. 68. en- de. 72. as. 75. v.a„ 70. ei, 77. o.e., 78. L.D. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: „Puzzeloplos sing". Er zijn drie prijzen: een van ƒ5.— en twee van ƒ2.50. VOOR DE Dag nichten en neven, Hoe maken jullie het allemaal? De meesten van jullie zijn zo zoetjes aan weer thuisge komen en genieten nog na van de heerlijke M vakantiedagen, die we ergens anders hebben doorgebracht. Wat kreeg ik van jullie allemaal opgewek te brieven. De èèn heeft zich kostelijk ver maakt aan het strand, anderen hebben heer lijk genoten van de bossen en de natuurba den. Fijn dat jullie het zo naar je zin hebt gehad. Ook zijn er nichten en neven die niet uit konden gaan om de èèn of andere reden. Zij hebben het gelukkig ook héél fijn gehad in de vakantie. Thuisblijven kan heel plezierig zijn hoor! Van veel meisjes en jongens kreeg ik een mooie kaart toegestuurd. Hartelijk bedankt hoor! Ik vond het wat fijn, om terug van va kantie, zoveel ansichtkaarten op mijn bureau te vinden. Vergeten jullie niet je geboortedatum ln de brief te schrij ven? Ook moeten jullie duidelijk je naam en adres onderaan de brief schrijven en aan de achterkant van de envelop. We gaan nu eerst eens kij ken naar de oplossing van de puzzel. Hier komt ze: boor, dor, brood, do, rood, rob, bord", oor, door oord, boord en bod. De hoofdprijs gaat naar Thea Roos Den Haag. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Frans van Leer dam Hoek v. Holland, Ria Möhlmann Hillegom en Hen- ny Nootenboom Barendrecht. Hiep- hiep- hoera!!! Matthy Bagchus, Yvonne v. d. Linden, Willy Smokers en Wim v. d. Wel van harte ge feliciteerd met jullie verjaar dag van de nichten en neven. Nu gaan we de brieven be antwoorden. Heerlijk dat jij van het strand hebt genoten Addle van Langevelde, Goes. Middelburg is leuk hoor! Ben je nog naar de markt geweest? Heb je nog kunnen tenten? Geweldig dat jullie samen aan het logeren bent geweest Alle van Langevelde, Goes, Prachtig al die schepen. Heb je nog in de zee kunnen zwem men? Hoe vond je het in Ant- Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden Gcrda de Leeuw Kljnsburg. Hartelijk welkom hoor! Schrijf je de volgende keer een gezellige brief? In welke klas zit jij? heerlijk dat jij zo van het schoolreisje hebt genoten Nelle- ke de Leeuw Vlaardlngen. Heb jij ook meegelopen in de lam- piouoptocht? Jammer dat het zo regende. Jij bent maar erg verwend hoor! Wanneer moet je naar school? Fijn dat jij zo van de vakan tie geniet Hanneke de Leeuw van Weenen Zuldland. Ben je bruin geworden? Mag je wei eens mee naar de molen? Vvaa om schreef jij niets Jan Looplk Alblasserdam? Heb jij geen kaart gekregen Willy Maaskant H.I. Ambacht? Fijn dat Joke's knie beter Is. Weet je al wanneer je naar de ponyclub gaat? Ben je nog aan het logeren geweest? Ja. het is al gauw groot feest Ineke Meljboom, Schiedam. Heb je al eer. lange verlanglijst ge- matkt? Fijn dat het zulk prach tig weer was Ijj de vakantie. Heb je nog herten gezien? Wat wordt John groot! Volgende keer schrijf jij lange brief Henk Miill vliet? Hebben de aapjes netjes ge- Ssten Alle van Nleuwenhuljzen laaksedljk? Fijn dat jullie het allemaal zo goed konden zien. Wat een gewichtige dag voor Marrie als ze naar de grote school gaat! Heb jij nog wan delingen in de vakantie ge maakt? Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Marjo Noordzij Pernis. Wil jij een nichtje worden? Hoe heb je het in de tent gehad? Volgende Barendrecht? schrijft er helemaal niets over. Is het dinsdag groot feest ge weest? Fijn dat jullie zo ge noten hebben in Oud-Millin- gen. Wacht je weer zo lang met schrijven? Wat hebben jullie allemaal Heb je nog herten gezien? Prachtig dat de foto's zo mooi zijn geworden. Ben je het thuis al weer gewend? Dat zal over veertien dagen een hele verandering zijn. Klement! Be dankt voor uw brief mevr. Noo tenboom. Gaat alles goed? Ben jij bruin geworden aan het strand, Irene Nuys Rotter dam? Nou en of ik wel eens in Katwijk ben geweest. Mmm, wat heb jij kunnen genieten van het vuurwerk. Prachtig dat jij de Prins van zo dichtbij hebt kunnen zien. Kende schim mel jou al een klein beetje? Grappig die kleine konijntjes in ae duinen. Waar is Karie nu al die tijd geweest? Waarom schreef jij niets R. Heerjansdam? het toch niet? Nou en of ik jou nog ken 01- phaert den Otter Rotterdam. Waar zijn jullie met vakantie geweest? Heb je nog mooie grote forten gemaakt? Wan neer moet je naar school? te den Kinderdijk. Jammer dat jullie niet meer naar de Drunense duinen konden gaan. Het is daar prachtig hoor! Dat wordt 27 augustus een gewichtige dag. 'k Geloof best dat het een rachtig gezicht is al die mo- prachtig dus morgens. Zijn je vriendinnen nog ge weest? Wat zal je deftig zijn met zo'n mooie ketting. Heb je een mooie film in de Cineac gezien Ada Overgauw Zuldland? Ben je nog aan het logeren geweest? Stond je naam ook met vermeld ln de krant? Fijn, dat ik de volgende keer een lange brief van je krijg. Hoe heb jij het in Abben- broek gehad Loes Overgaauw Zuidlana? Heerlijk dat je zo dikwijls kon gaan zwemmen. Ben je bruin geworden? Heb je al weer zin om naar school te gaan? Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden Ina van Pelt Nieuwendljk. Hartelijk welkom hoor! Leuk dat jij nog zo'n klei ne zus hebt. Ga je weieens met haar wandelen? Jij moet maan dag alweer naar school. Sterkte hoor Ina! Bedankt voor je mooie tekening. Wisten Jullie niets te schrijven Willie Riegman Rhoon, Sjanie Romljn, Rotterdam en Willie de Ruiter Rotterdam? Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten Frans Leerdam Hoek van Hol land? Fijn dat ik nu weer een brief van jou kreeg. Jij boft maar dat je zo dicht bij hei strand woont. Wat zal jij bruin zijn. Geweldig dat jij zo'n klein lief broertje hebt gekregen. Mag boren. Euromast? Hoe heb jij het in Friesland êehad Koo6 v. d. Lelj, Den laag? Heerlijk zo'n grote tuin. Heb je de kippen en duiven goed verzorgd? Hoe vond de kleine Sietske het wel. dat jij kwam logeren? Jij bent hoor Lieneke DOOR BEREND PRINS (Vervolg) „Dan ben je een koe", zei de koe. „Nietes", zei Peter, „jij bent een koe." Ik bedoel, dat je een sufferd bent", mopperde de koe. Ze was boos, omdat Pe ter haar vergeten had. En zij had hem nog wel de weg ge liet zich zo maar niet uitschel den door die lelijke koe. Wat dacht ze wel! Iedereen vergat toch wel eens wat! „Jij moet niet zo veel praatjes hebben", riep hij boos. „Anders vertel ik het aan de slager en dan maakt die biefstuk van je." De koe schrok erg. Ze werd èr wit van. „N-n-n-nee, d-d-d-doe d-d-d-dat n-n-n-n-niet", stotterde ze. ,,Ik zz-z-zal het n-n-n-nooit w-w-weer d-d-d-doen." „Dat dacht ik bromde Peter tevreden. door een domme koe uitschel den. Heb je dat goed begre pen?" „J-j--a mijnheer", Bib berde de koe bang. „Ik zal het nooit weer doen." Ze keek Pe ter angstig aan. „Vertel me maar eens gauw hoe laat het is", zei Peter. „Ik heb de to renklok net haif twaalf horen „Wat zeg Je? Is het al zo laat?" riep Peter verschrikt I uit. „Ja. het is half twaalf ge weest", zei de koe nog eens. „Lieve tante Koba", mompelde Peter, „dan moet ik gauw naar huis, want om twaalf uur moet ik eten. Ajuus hoor." „Saluut", bromde de koe terug. Peter be gon op een drafje te lopen, want hij wilde niet graag te laat komen. „Hé, wacht eens even", schreeuwde de koe op eens. Peter bleef staan en vroeg: „Wat is er?" „Zul je echt niets tegen de slager zeg gen?" vroeg de koe met de staart tussen de benen. „Nee", beloofde Peter, „als je maar niet weer scheldt." Vlug holde hij verder. Lang hield hij het hollen niet vol. Hij had ook al zo'n eind gelopen en het was i. Hij zuchtte hij er zo. Toen hij het dorp binnenkwam, sloeg de kerkklok net twaalf uur. Even later was Peter thuis. Zijn va der en moeder en zijn zusjes en broertjes zaten al aan tafel. Hij was dus net op tijd. Nieuwsgie rig keek Peter wat er op tafel stond. En wat dacht je, dat Peter te eten kreeg? Nee, geen plumpudding. Doodgewone pud ding. Doodgewone pudding met aardbeien en slagroom! Ja, want moeder blijft nu eenmaal de baas! EINDE Wat een won derlijke figuren zijn er op deze plaat getekend, jongens en meis jes! Jullie begrij pen wel wat de bedoeling van de ze tekening is. Alle hokjes met een stip moeten zwart gemaakt worden. Wat er te voor schijn komt? Dat laat ik helemaal aan jullie over. De oplossing moet voor 20 augustus worden ingezonden. ploma hebt gekregen Anne Ma rie v. d. Meer Monster. Was het niet moeilijk? Ben jij bruin geworden? Waarom schreef jij niets Merbls Zoetermeer? Volgende keer krijg ik toch wel een ge brief? Van jou ook Corry de Mik Waddinxveen? Natuurlijk mag jij een nichtjf worden Ria Möhlmann Hillegom. Hartelijk welkom hoor! Mmm, wat heb jij veel gezien met het schoolreisje. Hoe vond je de rondvaart? Jij boft maar dat je zo'n prachtige cadeau op je ver jaardag hebt gekregen. Loopt het goed? Fijn dat jij je hele maal niet verveelt. Ik miste jouw brief Els Mole naar Den Haag? Hoe komt dat" Je schrijft niets over he. schoolreisje Alle Nederhoed Den Haag. Fijn dat jij het zo naar je zin hebt gehad in Ede. Jullie boffen maar met zo'n aardige oom. Is hij weer beter? Jij hebt grootse plannen hoor! Goed je best maar doen. Alie! Heerlijk det jij bij oma mocht logeren. Antje Nell Wassenaar. Hoe vond de kleine Janneman het? Heerlijk hoor dat jij zo dik wijls van het strand kan genie ten. Jij kan de brieven gewoon hebt verdiend. Ik miste jouv. wleke de Niet Den Wist jij niets te schrijven Plet Pronk Scheveningen? Hartelijk bedankt voor je kaart Henriëtte Pruim Den Haag. Hoe is het geweest? Schrijf je nog eens een brief? Het is dus al gauw groot feest /im v. d. Put Rijswijk. Heb je al een lange verlanglijst ge maakt? Ben jij nog aan het lo geren geweest? Schrijf je voor taan als je letter aan de beurt Hartelijk bedankt voor jullie mooie kaart Thea Roos Den Haag. Fijn dat jullie zulk weer hebben gehad. Hoe gaat het nu met de kleine Anton" Heb je hem al een bezoek ge bracht? Hoe gaat het met je tuin? Wie heeft alles verzorgd toen je met vakantie was? Mam ma hartelijk gegroet hoor! Prachtig dat jullie zo'n eind hebben gefietst Koos Roos Den Haag. Gelukkig dat de zon ging schijnen. Welk beroep heb je ge kozen, Koos? Gaat het allemaal goed? Natuurlijk moet je nog blijven schrijven. Hartelijk welkom bij de nich ten en neven Jaap Ramaker Rot terdam, Heb jij de kleine Martin al gezien? In welke klas zit jij? Hebben jullie gekampeerd? Goed je best doen in het nieu- e jaar. Jaap! Heb jij nog in Apeldoorn ge logeerd Ineke van Rljssel, Lis- e? Mocht jij je kleine neef ook eleens helpen? Voor jou is de vakantie bijna weer voorbij. Veel sterkte donderdag hoor! Mmmm wat heb jij heerlijk in de bossen kunnen genieten Yvonne v. d. Linden Lelden. Grappig dat jullie een liedje moesten zingen. Heb jij ook wei eens moeten zingen? Ben je bruin geworden? Moet jij dinsdag weer naar school? Hoe zijn de foto's geworden Marie Molenaar Abbenes? Wat was oma wel blij dat je bij haar kwam logeren. He je het druk met al de logees? Natuurlijk is het fijn om met vakantie ook thuis te zijn. Jij mag ook een nichtje wor den Els Peters Rotterdam. Harte lijk welkom! Heerlijk dat jij aan het kamperen bent geweest. Wat heb jij wel genoten van de nachtwandeling. Waar woont oma? Wanneer ben jij precies jarig? Ook jij mag eèn nichtje wor den Hannie Rosmalen Nieuwen dljk. Hartelijk welkom! Heb jij het zo zwaar te verduren bij je grote broers? Je kan toch wel te gen plagen? Wanneer ben jij ja- rig? Hoe vond je het in Delft? Meisjes en jongens de brie venbus ls helemaal leeg. Zorgen jullie weer voor een volle? De letters S. t.m. Z. zijn aan de beurt. Veel pret ln de vakantie hoor en de andere nichten en neven veel sterkte om weer naar school te gaan. 'o-S

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 12