TIMMERMAN DE ZEILSPORT In Katwijk morgen een feestelijke corsodag Go Ahead klopte SHS in Kikkerpolder; 2—4 B. en W. soepel met het Katwijkse saneringsplan Ajax won (met moeite) van Noordwijk; 3—1 19» Vi I LEIDgE COURANT VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1963 KATWIJK KATWIJK TIMA EN NOVANA DAMES-, HEREN- EN KINDER- ONDERKLEDING ONDERJURKEN ZOMER PYAMA'S STRETCH SLIPS SWAN ZAKDOEKEN DE WOLBAAL H. BROUWER /J van H. C. A. VAN KAMPEN Volledig handboek met zeer veel tekeningen. Prijs ƒ19,50 spr: RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 3862 REEDS NU kunt u bij ons uw keuze maken uit de nieuwste collectie haarden en convectors waar onder zeer bekende merken. BECKERS - ETNA - JAARSMA, enz. Onze garantie is vakkundige plaatsing en prima service. Natuurlijk: HET EMAILLEHUIS PIET OUDSHOORN NOORDEINDE 7 Houten gezondheids sandalen weer voorradig SCHOENHANDEL HAASNOOT Voorstraat hk Noordeinde Princestraat 33 Tot 6 u. geopend. Dinsdag tot 1 n. TI/TORGEN wacht Katwijk een feestelijke dag. Hoogtepunt zal zijn de -L*-'- rondgang van een kleurrijke bloemenstoet, het achtste Katwijkse corso „Flora's kleurenpracht aan zee". Dit corso vertrekt 's middags om twee uur van Flora in Rijnsburg. Ook 's avonds zal ervan te genieten zijn. De bloemenwagens worden dan verlicht en maken een tweede tocht door de gemeente van de Parklaan af. Elk jaar opnieuw getroosten de or ganisatoren zich veel moeite het Kat wijkse corso een zo fleurig mogelijk aanzien te geven en vorige jaren bleek, dat dit evenement vooral door de gas ten ten zeerste op prijs wordt gesteld. Het avondcorso wordt omrankt met ca- rillonspel van de heer B. J. van der Teen., beiaardier van Hoorn en Alk maar. Als sluitstuk volgt om kwart tien een groot vuurwerk ter hoogte de Zuidboulevard. Zeven korpsen Vanmorgen waren 36 wagens voor corso ingeschreven, terwijl er nog steeds aanmeldingen binnendruppelden Muzi kale medewerking wordt verleend door zes muziekkorpsen, K. en G. uit Leiden, tweemaal Uni, Amicitia, DVS en Har monie Katwijk,, 's avonds nog aange vuld met de politiedrumband. CHEVENINGEN Holland Spórt heeft gisteravond op het door driedui zend toeschouwers omzoomde hoofdterrein van de Kikkerpolder met -4 zijn meerdere moeten erkennen in het naar de eredivisie gepromo veerde Go Ahead uit Deventer. Maar om nu te zeggen dat de Deventer iwinst overtuigend was, zou ons te ver voeren. De Hagenaars met groot- piecster" Mick Clavan in een briljante hoofdrol waren zeker niet de min dcre van Go Ahead. Er was echter één groot verschil: de afwerking. SHS speelde wel leuk voetbal, maar wanneer de Hagenaars éénmaal tot het heiligdom van doelman Van Pelt waren gevorderd, ging het opeens |nis. Bij de Denventenaren liep daarentegen een uit Groningen „geïmpor teerde" middenvoor La Crois rond. Geen groots voetballer als Clavan, tnaar enorm produktief. Viermaal joeg hij de bal achter (invaller)-doel- man Pothof tegen de Haagse touwei 1434 Er werd door beide ploegen hard vpoi fewerkt en het spelletje dat de (betaal- ri-:> spelers op de grasmat legden, wa aankijken alleszins waard. Technisch kwam Go Ahead iets beter uit de strijd, paar de zwoegende Hagenaars wisten dit |oor hun niet aflatende ijver volkomen te pmpenseren. In een groot deel van de Iweede helf waren de groen-witten zelfs ponaangevend. Van het klasseverschil piel niets te merken Geen succes Go Ahead probeerde direct na het be- jj^ninsignaal van de goedleidende arbiter Schalks uit Leiden openingen in de Baagse defensie te forceren door snelle, [ver de vleugel uitgespreide, aanvallen, reel gevaar leverde dit aanvankelijk nog iiet op en ook de SHS-voorwaartsen kon- len niet imponeren. Dit kwam groten - I (eels ook doordat de Hagenaars met een (iermansvoorhoede opereerden omdat |Q£&dirigent" Clavan steeds achter zijn Tuurlinie was te vinden. In de veertiende minuut viel, als een Ipndcrslag bij heldere hemel, het eerste Ahead doelpunt. De Enschedcse aan- linjt van de Deventenaren, Ter Mors, ©fit jopte de bal in de vrije ruimte. Plotsc- bi<7 dook middenvoor La Crois in dal temandsland op en tegen het harde thot in de rechterbenedenhoek had fó^jHS-doelman Pothof geen varr- Ahead ging nu door. De SHS-rechts- TELEVISIE RADIO VAN LEEUWEN j De nieuwste modellen 235É GASFORNUIZEN GASCOMFOREN E. OOSTINGH half Henk de Visser moest, toen Pothof al gepasseerd was, op de doellijn redding brengen bij een inzet van linksbuiten Niehaus. SHS kwam echter terug. Linksbuiten Piet van Wouw kreeg bij de cornei een vrije schop toegewezen en via hoofd van spil Goedhart verdween de bal over de reikende handen van Van Pelt in het doel: 11. Er ontspon zich nu een gelijkopgaande strijd en in de 33ste minuut was het La Crois, die een van de paal terugspring» de bal hard inschoot. De Go Ahead vreugde duurde slechts kort. Nog geei minuut later maakte middenvoor Leei de Visser, na goed voorbereidend werl van Clavan en Van Wouw, weer gelijk (22). Vijf minuten voor de rust voltooi de La Crois z'n hattrick door een voor zet van rechtsbuiten Wiistefeld in te schieten Na de hervatting daalde het hoge tem po iets en waren de SHS spelers wel sterker, maar niet in staat om de meer derheid in doelpunten uit te drukken schoten tegen de paal was al het SHS-v: KATWIJK AAK ZEE Kampeerterrein eivol De kampeerplaats op .Het Wantveld' over de binnensluizen heeft deze zomer niet over bezoek te klagen. Het is er meestal eivol. Vooral onze Oosterburen schijnen de weg naar het terrein te heb ben gevonden, getuige het grote aantal dat er gebruik van maakt. Uit de ge sprekken, die wij met enkele kampeer ders mochten hebben, bleek de grote waardering die men heeft voor de wijze van inrichting en het comfort op het Katwijk vraagt een haven Een avondwandeling langs de Rijn mond is zeker de moeite waard vooral nu reeds geruime tijd de letters van de vlootschouw „Katwijk vraagt een ha ven" op ,.Het Wantveld" zijn opgestela Nadat aanvankelijk enige letters waren uitgevallen, is men er thans in geslaagd de hele slagzin 's avonds met gloeilamp jes duidelijk zichtbaar te maken SHS-Go Ahead: Anton Goed hart (midden) kopt uit een voor zet van links langs zijn eigen doelman Van Pelt (11). De Hagenaars misten een La Crois. Loerend op elke kans, hoe klein ook, was hij een gevaar voor de SHS defensie. In de 36ste minuut zag 'La Croi kans schoon. Helemaal a-Heen kwam de Deventer midden' doelman. Bekwaam omspeelde La Crois dit „laatste obstakel" en beheerst schoot hij de bal voor de vierde maal SHS touwen: 24. Opstellingen: SHS; d Pothof; a A Val kenhof en W Roosendaal m J Schaap; W Andenessen en H de Visser; v Fransz, Trommel, L de Visser, M Clavan er van Wouw. Go Ahead: d Van Pelt; a Krauss Thiemann; m Borghuis, Goedhart en i Brussel: v Wüsterfeld. Ter Mors. La Crois, De Vries (Hondeling) en Niehaus. KATWIJK AAK' ZEE Hoog en laag water Zaterdag hoog water 1.32 u„ 14.04 u 9.42 i 22.09 I Carillonbespeling Programma voor de carillonbespeling Katwij kaan Zee op zaterdag 17 aug avonds van 89 uur door Hein do Ligt, beiaardier van de Wester toren te Amsterdam: Preludium VII. Matthias v. d. Gheijn; t'Avond gaat ons feeste aan. Het loze vi^ertje, Daar vaart een man op zee; Andante met variaties, Jef Denijn; Oud hollandse boerendansen, W. F. Siep; So- Gustave van Hoeij; Muss-i-denn. Sus le pont d'Avlgnon, Polly put the kettle on: Petit Fritsen suite, Willem Vogel. I. Prelude. II. Air. III. Fugato IV. Finale; 'k Heb m'n wagen volgela den, Daar was laatst een meisje loos. Drie schuintamboers; improvisatie, Hein Hektrawler Katwijk donderdag te water Donderdagmiddag 22 augustus om half ■ier wordt bij scheepsbouwwerf De Da- ;eraad te Woubrugge tewatergelaten de lieuwe hektrawler KW 41, die daar is gebouwd door de N V. Visserijmaatschap pij Kennemerland te Katwijk aan Zee De doop zal worden verricht door me- v E. C. Sluis-Boon. Het'schip is on geveer van hetzelfde type als de hek trawlers van rederij N, Parlevliet jr. KATWIJK Grootse taptoe Donderdagavond 29 augustus wordt in Katwijk een grote taptoe gehouden, waaraan twaalf vermaarde muziekkorp sen meedoen, waaronder De trommelaere van Roesendaele. Het motto van dit fes tijn luidt: Klank-, licht- en kleurenspel. Bouw brug Hoornespolder vordert gestaag Voor een groot aantal van de aan staande bewoners van de Hoornsepolder is het prettig te weten hoe de werkzaam heden aan de nieuwe brug vorderei Vooral de toekomstige bewoners van c twee woonflats, waar momenteel mi de aftimmering goede voortgang wore gemaakt, zullen nog een flinke omwe moeten maken om het centrum van h» dorp te bereiken. De meest westelijk Strandspelen Bij De Zwaan hield de VVV strand spelen. Er waren 450 kinderen, die mee deden. De uitslagen waren: Vlaggetjesteken junioren: le prijs Dirk Tan van Nieuwenhuizen; 2e prijs Anneke de Jong: senioren: le prijs Gert Bosch. 2e prijs Yvonne van der Putten. Kruiwagenrace junioren: le prijs Ro land Bauwer, 2e prijs Michael Fels nioren: le prijs Ingrid Boths. 2e prijs Marja Jansen. Wasophangen junioren: le prijs Joke Kravenoord. 2 e prijs Dicike van Pras; senioren: le prijs Annemarie der Plas. 2e prijs Lenie Heerema Vos. Autopedrace junioren: le prijs Roland Bauwer, 2e prijs Anja van der Putten; mioren: le prijs Piet van Duijvenbode prijs Casper Heerema van Vos. Waterhalen junioren: le prys Roland Bauwer; senioren: le prijs Gert Bos, 2e prijs Casper Heerema Naar de trein junioren: le prijs Ro land Bauwer, 2e prijs Colette Groot; se- lioren: le prijs Annemarie van der Plas. 2e prijs Annelies Opschoor. Behendigheidswedstrijd: le prijs Ger- i van Duijn, 2e prijs Dickie van der Heiden. Avonds nafnen achthonderd wande laars. onder wie veel Duitsers, deel aan tocht van 5 en 10 km door de bad plaats. Ook twee groepen van het kam peerterrein (elk 49 personen) tippelden weft Wedvluchten De P V ..De Rijnmonders" hield een wedvlucht met jonge duiven van Noyon fstand 303 km. In concours 84 duiven De uitslag luidt: M. Souverein 127— H- Smit 34; B. Paauw 5689 111819: G. Noteboom 1017; J. Jun- s 1213—15; J. Heemskerk 14: T Meirink 20; W. van Zanten 21. Eveneens werd een wedvlucht gehou- len met oude duiven van Bordeux Af tand 898 km. In concours 46 duiven. De uitslag luidt: J. Heemskerk 1; B Baauw 2; J. Jungerius 37; H. Smit 4 H. M. Tjebbes 5: T. de Liefde 6. DE KATWIJKSCHE BOUWVEREENIGING vraagt voor haar onderhoudsdienst Soil, aan het kantoor Randweg 35. Katwijk aan Zee. De route is ongeveer 5 kilometer lang. De wagens worden gereedgemaakt de veilinghallen van Flora te Rijnsburg. Vandaar vertrekt men om twee uur. de volgende route nemend Sandtlaan. Mo- lentuinweg. Rijnstraat... Van Egmond- straat. Kerkstraat. Zeeweg, Julianalaan, Bosplein. Boslaan, Meeuwenlaan. Dan is het ongeveer drie uur en wordt de eer ste rust gehouden. Van de Meeuwenaan gaat men over de Zeeweg. Voorstraat. Emmaplein., Emma- straat. E A. Borgerstraat. Rijnmond, tweede rust ongeveer kwart voor vier. Van de Rijnmond komt de stoet op de Boulevard en rijdt dan over het Vuur baakplein. de Drieplassenweg. Parklaan en Ouwehandstraat. waar het corso wordt ontbonden. Avonds volgt men een verkorte route door Katwijk aan Zee. komende personen kunnen zo nodig ge bruik maken van de bnig over de bin nensluizen. Bij een oriëntering ter plaatse bleek, dat het aannemersbedrijf De Vries ui' Haarlem met het heiwerk nagenoeg klaar was. Zelfs de meerpalen aan weers zijden van de doorvaartroute zijn reeds ingeheid. De betonconstructie aan de zuidzijde van de oprit is voor een groot deel gereed. Aan de noordelijke oprit is men druk in de weer met het stellen van de .gladde" betonbekisting; de fun dering hiervan is reeds geruime tijd klaar De werkzaamheden aan de mid- dervpijlers zijn reeds zover gevorderd dat men boven de waterlijn kan wer ken. Alles wijst erop dat de werkzaamheden in de noord-westverbinding gelijke tred houden met de geleidelijke bewo- van de nieuwe huizen. Kortebaandraverij irok veel belangstelling Mede dank zij de „beloofde" opklarin gen was er veel belangstelling voor de traditionele kortebaandraverij. georgani seerd door de Noordwijkse harddraverjj- vereniging Prinses Irene. Op de koningin Wilhelminaboulevard kwamen zestien dravers aan de start, waaronder oude bekenden als Wala, Yvonne Heny en Wanda. Reeds bij de tweede omloop diender, de favorieten zich aan. Zowel Wala als Radbout wonnen beide ritten met groot gemak, ondanks de handicap van 2J Ook de outsider Youthfull Nora Spen cer wist de derde omloop te halen even als Sammy Mars, zij het via een kamp- rit. In de beslissende omloop werd ten slotte Youthfull Nora Spencer, een u- jarige bruine merrie bereden door J. van Dooyeweerd. de eigenaar prys (f 750) Wala, de 8-jarige zwarte merrie van de heer J. P Stivers, bereden door J. S. van Leeuwen werd tweede en sleepte daarmede een prijs van f 250 in de wacht. De derde prijs (f 150i was voor hmmy Mars. de 12-jarige bruine ruin van de heer J P. de Vlieger, die zijn paard zelf in de sulky mende Radbout, de 13-jarige vosruin van J. L. Opstal, bereden door H. C. ten Hagen, legde beslag op de vierde prijs (f lOOt. Yvonne Heny. een 6-jarige bruine mer rie van de stal Victoria, en X Worthy, een 7-jarige bruine hengst van de heer -J K. W. Cramm, deelden de vijfde en de zesde prijs. Als gevolmachtigde van het hoofdbe stuur van de N.D.R. was aanwezig dr. G. A. Schalij en als wedstrijdsecretaris fungeerde de heer J. Covers. De ritten hadden een vlot verloop, en de organisatie was bij de vereniging Prinses Irene in goede handen. het ter visie gelegde saneringsplan. B. en W. zullen ze allemaal serieus bekijken en wan neer er goede ideeën bü zijn, zullen die worden overgenomen voor zover ze de principiële opzet van het plan niet aan- Het plan zoals dat nu in het raadhuis is te zien.* is zeker geenszins definitief. B. en W. willen op soepele wijze te wérk gaan en zijn zeker bereid veranderin- ;n aan te brengen voordat deze zaak i de raad komt. De aandacht wordt erop gevestigd, dat tegenstanders van de voorgestelde wy- igingen een eerlijke kans het>ben. Zelf; nadat het saneringsplan door de raad vastgesteld, vinden zij voor hun be- aren gehoor, eerst bij Gedeputeerde Staten en daarna bij de Kroon. De groep Katwijkse middenstanders TN DE tweede helft van de voetbalwedstrijd Noordwijk-Ajax moest de roemruchte Amsterdamse club diep in het rijk voorziene voethalarse- naal tasten om de enthousiaste badplaatsbewoners de baas te blijven. Dat de Amsterdammers tenslotte met 31 wonnen, was te danken aan hun betere techniek en het meedogenloos afstraffen van het geringste foutj< in de Noordwijkse defensie. Het was overigens een aantrekkelijke en in teressante wedstrijd die beide partijen veel voldoening schonk en voor treffelijk door Leo Horn werd geleid. In de eerste helft deed Ajax. dat prak tisch in complete formatie in het veld verscheen, het wat kalm aan. De snelle buitenspelers Sjaak Swart en Petersen stichtten weliswaar telkens verwarring de Noordwijkse gelederen, maar het binnentrio TijmKees GrootWieringa kon spil Passchier niet op de knieën krijgen. Bovendien stond bij Noordwijk een keeper van grote klasse onder de lat, •kwaardigerwijze eveneens een Ajaxiet, Boomgaard, de keeper van het nationale jeugdelftal. was door Noordwijk gecharterd omdat de Noordwijkse keeper Jaap van der Niet herstellende is van een been breuk, opgelopen in de kampioenswed strijd tegen Spakenburg. In de eerste helft behoedde Boom gaard zijn ..nieuwe" club voor een ach terstand door lastige schoten van Sjakie Swart en Kees Groot onschadelijk te maken en enkele scherpe voorzetten van de razendsnelle Petersen te onderschep pen. Noordwijk kreeg ook wel enkele kansen, maar ondanks zijn grote snel heid kon Kees Marijt de nationale stop per Tonny Pronk niet ernstig veront- t meeste gevaar kwam nog van de linkervleugel Map MarjjtJan Haasnoot, raaraan Boode en Schaaphok de handen ol hadden. Doelman Iloogerman bleek chter ook zijn vak te verstaan, al had hy het niet bar druk. Zo begon de rust et een blanke stand.. In de tweede helft begon Ajax al spoedig uit een ander vaatje te tappen. Blijkbaar beseften de Amsterdammers dat de zaterdagclub niet met vakantie voetbal op de knieën was te brengen. Zij trokken enkele combinatie-registers open en dit leverde na zeven minuten de openingstreffer op van de voet van linksbinnen Wieringa. Overigens een be trekkelijk tam doelpunt, veroorzaakt De (geleende) Noordwijk-doel- man slaat een aanval van Kees Groot (l.) af. doordat de voortreffelijke doelman Boomgaard iets te ver voor zijn doel opereerde. Gelijkmaker Groot was het enthousiasme toen na i minuten Piet van der Lippe de gelijk maker in de touwen kopte, na prachtig afgeven van Map Marijt. die een vrije trap op maat in het doelgebied prikte. De vreugde was echter van korte duur. ant vijf minuten later bekroonde Sjakie Swart een soloactie met een schot, waar zelfs Boomgaard niets aan kon doen. Inmiddels was doelman Hoogerman ervangen door de reserve doelman Pa- ernotte en werd Wieringa uit het veld gecommandeerd om zijn plaats af te staan Ouderland. Noordwijk bleef moedig volhouden en kreeg ook nog enkele reële scoringskansen. Kees Marijt schoot echter zwaar ge hinderd) naast en ook Piet van der Lippe kon het doel niet meer vinden. Fraai positiespel van de Amsterdam- ers leverde hun ten slotte nog een derde doelpunt op. van de voet van midvoor Kees Groot Toen Nederlands topscheidsrech- r voor de laatste maal floot, was de 13 zege van de profs zeker verdiend. Alle spelers verklaarden .lekker" te hebben gevoetbald en ook Leo Horn bleek zeer tevreden te zijn. Het meest tevreden waren de penningmeester van Noordwijk en de evenementencommissie, want er waren ruim 4000 toeschouwers. die met een tegertplan zullen komen, zijn vol goede moed. Zij vertrouwen de ge schilpunten in goede harmonie met het gemeentebestuur te kunnen oplossen. Ge- den de begripvolle houding van B. en W. is daar ook alle kans op. In een eerste opwelling zijn er misschien wat onbekookte woorden gevallen, maar het is geenszins de bedoeling van de win keliers het gemeentebestuur onaange naam te zijn. Zjj beseffen, dat men van de zijde van B. en W. het welzijn van de gemeente op het oog heeft. Er is alleen verschil in zienswijze hoe dit het best wordt behartigd. Zoals de zaken er nu voor staan, is er evenwel goede kans, dat men tot een vergelijk komt. De jongeren en de parel Voor de jongemannenvereniging „Bo- german" sprak gisteravond in de Her vormde kapel aan de Voorstraat ds. J. den Hoed uit Wijk bij Heusden over ..Jeugd ontwaakt". Naar aanleiding van de gelijkenis van de koopman in schone paarlen (Mathh. 13: 45 en 46) merkte ds. Den Hoed op, dat het gevaar dreigt bij het proberen aan de klem daarvan te ontkomen. Er is bij jongeren en oude ren een ontwakend levensbesef, een Jacht naaf veel schone paarlen in deze wereld. De zucht naar begeerte heeft kerkse en niet-kerkse mensen in beslag Tot zover in onze persoon lijke geschiedenis gelijk aan die van de gelijkenis. Het keerpunt ligt da^V, waar de koop- an de unieke parel heeft gevonden deze ondanks alles wil bezitten. Onze fout is. dat wij onze paarlen van gees telijke beleving blijven koesteren en het gevolg is dat wij zoveel bezitten dat wij niets meer nodig hebben. Evenals de ijke jongeling uit het Evangelie moeten wij alles veil hebben voor die ene grote parel van het Koninkrijk Gods. De prijs kan hoog zijn: afstand doen van geld. voor zover dit nog een parel aardse waarde voor ons is, soms afstand doen van een verloofde alles erliezen om de ene parel te winnen. Aldus ds De Hoed. die de jongeren opwekte steeds te blijven zoeken in Gods Woord, dat eeuwig zeker is. De bijeen komst was goed bezocht. Nieuwe kuilklem in Katwijk gemaakt T"\E firma A. F. Haasnoot In Katwijk heeft proefexemplaren gemaakt van een nieuwe kuilklem. die is ontworpen door Ir. J. F. Minnee van bet raadgevend ingenieursbureau Propulsion. Met deze nieuwe klem ls op Katwijkse schepen geëxperimenteerd. waarbij het resultaat beantwoordde aan de hooggespannen ver- htingen. e nieuwe kuilklem berust op het principe van een zich door de spanning in de lijn vastzettende wig. die door een lichte ruk kan worden losgemaakt, het geen tijdens het vissen evenwel niet kan gebeuren. De spanning in de lijn kan vele tonnen bedragen zonder dat er kans bestaat op slippen. Doordat er geen bewegende on derdelen zijn. is de slijtage zeer gering. Het openen en sluiten schijnt een kwes- e van seconden te zijn. Met de kuilklem wordt de zogenaamde pooklijn van de kuil dichtgehouden. Advertentie) Voor grammofoonplaten VOORHOUT Auto tegen paal Met bloemen naar Rijnsburg rijdend, is de heer De Groot uit Noordwijkerhout Op de Jacoba van Beieren weg ter hoogte van het perceel van de firma Van der Poel geslipt en uit de bocht gevlogen. H\J liep slechts een enkele schram op. maar de auto werd grondig vernield. Met de zijkant kwam de wagen tgen een lichtmast, die afknapte en in de bollen- tuin van de firma Speelman terpen) kwam. Het ongeluk gebeurde s morgens om streeks half zeven, het regende en er was verder geen verkeer op de weg. Het schijnt, dat het wegdek van de Jacoba van Beierenweg bij de minste regenval gevaarlijk glad wordt. De heer W. van der Ploeg heeft hierover in dc gemeente raad al eens vragen gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9