Pari j se modisten maken gemakkelijke hoeden Kabinet geen „gevangene" van Wassenaars akkoord Fourier al twee weken spoorloos C:, m Sportflitsen Amerikaanse triomf over West-Duitsland Veroordeling van Kopa West-Duitsland heeft leiding in Breda Zuivel" noeme karnemelk niet frisdrank J. V, d. DOES M.O.-examens NIEUWE LEIDSE COURANT 9 VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1963 (Van onze moderedactrice) De Parijse modisten hebben dit maal erg hun best gedaan om de hoeden vooral gemakkelijk te ma ken. Dat moesten ze ook wel, want i Jacques Griffe toonde deze astronautenhelm met rits sluiting. Een paar dagen nadat ihij het Euro pese record 1'500 meter mét 3 min. 37,8 sec. op zijn naam heeft gebracht, heeft de Franse atleet Michel Jazy in Ka- merijk (N.-Frankrijk) een poging ge daan het wereldrecord op de 2 km, dat met 5 min. 1,6 sec. sedert 14 juni 1962 op zijn naam staat, scherper te stellen. De Fransman slaagde daarin gisteravond juist niet, doch evenaarde het record wel. De Nederlander Jan Pieterse is gis teren te Sint Truiden winnaar geworden van een wegwedstrijd voor amateurs, waaraan 182 coureurs deelnamen. De uitslag luidt: 1. Pieterse (Ned.) 120 km in 2 uur 56 min. 36 sec.; 2. Jacobs (Belg) 2.57.30; 3. Comelisse (Ned.); 4. Swetzs (Belg); 5. Zoet (Ned.) Arthur Ashe, een 20-jarige student san de universiteit van Caldfornië te Los Angeles, is gisteren gekozen in de Ame rikaanse Davis Oup-ploeg. Hij is de eer ste neger die deze eer te beurt valt. Ver der bestaat de ploeg uit de 22-jarige Chuok McKinley, die onlangs de Wim- bledon-titel won, de 20-jarige Dennis Ralston en de 21-jarige Martin Riessen. Deze ploeg speelt van 16 tot 18 augustus te Los Angeles tegen_M,exico. In de achtste finales van het inter nationale tennistoernooi van Oostende heeft de Australiër Warren Woodcock de Nederlander P. van Eysden met 64, 63 verslagen. het dragen van een hoed is vooi vele vrouwen uitzondering gewor den. Wanneer de hoed dan nog on gemakkelijk zou zijn bleef er geen hoedendraagster over. Dus zijn er erg veel hoeden, die wij gemoedelijk mutsen zouden kunnen noemen. Het materiaal is soepel. Fluweel is der méést gekozen materialen. Prak tisch geen vilt, wel een weinig kort- harig taupé; verder veel leer, bij voorkeur slangenhuid. De hoeden hebben hoge bollen, soms zijn ze erg puntig. Robin Hood heeft er model voor gestaan! Ook de Lodewijk XI- hoed, voorzien van gouden ketens zal wel een modesnufje worden. De meeste modellen worden achter op het hoofd gedragen. Een klasse apart is de helmhoed, de astronautenhelm liever gezegd. Aan de bol zit een lekker warme oren- en keelband, die er ook afgeritst kan worden. De hoeden zijn kleurig, waarschijnlijk om aan de wat trieste kleuren die de couture heeft voorge schreven wat levendigheid te geven. Houden de couturiers het op veel grijs bruin, de modisten kozen rood, mos- en hardgroen, chineesblauw en een fel licht rood. Er zijn nog maar weinig bonthoeden te zien, maar wel veel hoe den met bont gegarneerd. Liefst kiest men een rand nerts, een enkele maal persianer. Waarschijnlijk zullen de fanchons het dit jaar winnen, dat zijn mutsjes i vorm van een driehoek. Ze kunnen van bont en van tweed gemaakt zijn. De lange kant van de driehoek krijgt brede extra rand, die onder de kin strikt wordt of eerst naar voren en naar achter wordt getrokken en dai de nek gesloten. De mooiste fanchons zijn natuurlijk weer van nerts. Eigenlijk is de fanchon dus een hoofddoek, w tegen de modisten nu al jarenlang hopeloze strijd voeren. Atletiek in Hannover De Amerikaanse lieren-atletiekploeg heeft in het Niedersachsenstadion te Hannover de Europese atletiekwereld zij het weliswaar ten overvloede duidelijk gemaakt, dat zij veruit supe rieur is aan welke Europese formatie, De Westduitse atletiekploeg die enkele weken geleden te Enschede in de zes- landenwedstrijd nog met overmacht zegevierde, moest nu een grote neder laag accepteren. De Amerikanen, die na de eerste dag reeds leidden met 6442, wonnen ten slotte met 14182, cijfers die weinig ,,i de mist" laten over het grote krachtsver schil. Op de tweede dag werd slechts één Duitser als winnaar gelauwerd, namelijk Peter Kubicki, die de 10.000 meter liep in de beste Duitse tijd van dit jaar, melijk in 29 min. 26,6 sec., en daarmee bijna twee seconden sneller was dan de Amerikaan Keefe. Met zijn zege de dag tevoren op de 5.000 meter was Kubicki veruit de meest succesvolle Duitse atleet Het werd, ondanks Kubicki, toch de grootste nederlaag, die West-Duitsland ooit in een landenwedstrijd leed. Van de 21 verwerkte nummers bezetten in tien daarvan de Amerikanen de eerste tweede plaats. Hoogtepunten van beide dagen waren de 100 en 200 meter de wondersprinter Bob Hayes in respec tievelijk 10,2 en 20,6 sec., waarbij hij op de gisteren gelopen 200 meter zijn land genoot Drayton met 0,1 sec. en de Duitser Alfred Hebauf met 0,2 sec. versloeg. Prachtige strijd gaf eveneens de 4 x 400 meter estafette te zien, waarop de uit Mil- Worden als vee behandeld' De Franse voetbalster Raymond Kopa hangt zes maanden lang de dreiging van een straf boven het hoofd, omdat hij verklaringen heeft afgelegd, die de Franse voetbalbond niet bevordelijk voor de sport acht. In een serie artikelen heeft Kopa geschreven, dat de spelers als vee verhandeld en verkocht worden Krachtens de uitspraak, die de juridische commissie van de bond gisteravond ge veld heeft, kan Kopa gestraft worden in dien hij zijn verklaringen, herhaalt ADO verloor van Sochaux (3-2) De eredivisieclub ADO heeft gister avond in Sochaux (Frankrijk) gespeelde wedstrijd tegen F, C. Sochaux met 32 verloren. Bij de rust hadden de Hage naars reeds een 21 aohterstand. burn, Williams, Carley en Carr bestaan de Amerikaanse ploeg tot de beste jaar tijd kwam van 3 min. 2,8 sec., hetgeen slechts 0,6 sec. was boven het vai Olympische Spelen 1960 (Rome) date rende wereldrecord van hun landgenoten Yermann, Young, Glenn Davis en Otis Davis. Het Duitse kwartet Kalfelder, Reske, Schmitt en Kinder finishte in 3.03,5, de beste tijd dit jaar in Europa ge maakt Studeren in Ver. Staten via Am. Field Service Vijf jongens en meisjes uit Den Haag, Wassenaar en Voorburg tw. mej. T. den Daas en de heren Th. Spoor, L. Zillin- ger, A. Susan en B. de Beer zijn de gelukkigen, die onder auspiciën van de American Field Service, als lid van een Amerikaans gezin, een jaar daar gaan studeren aan een Hlghschool. In het komende schooljaar zullen nog 48 Nederlandse middelbare scholieren in de Ver. Staten gaan studeren. Behal ve de Nederlandse jongens en meisjes gaan nog zeker 2500 andere scholieren interessante ervaringen in de Verenigde Staten opdoen. In het kader van dit uitwisselingspro gramma zijn thans 1500 jonge Amerika nen voor twee. zes of twaalf maanden in het buitenland, van wie 58 zich in Nederland bevinden. Diegenen, die het komende jaar de les sen in de hoogste klas van een middel bare school gaan volgen en op 1 aprli 1964 nog geen 18 jaar zijn, kunnen tot 15 oktober solliciteren naar een beurs voor het volgend Jaar. MAAND VAN 2688 SCHEPEN In de afgelopen maand zijn de Nieuwe Waterweg binnengekomen 2633 stoom- en motorschepen, metende 11.039.594 brt. Hier van waren: 910 Ned.. 49 Am.. 2 Braz14 Belg, 1 Chlt. 2 Cuba. 65 Denen. 561 Duits. 2 Egypte, 333 Eng.. 37 Fin. 66 Frans. 3 Chan., 4o Griek. 7 Ier, 10 Isr., 18 Itat., 5 India, 2 Iran. 1 Irak. 12 Japan. 5 Joeg. SI., 3 Liban., 47 Liber 6 Marok.. 227 Noor. 12 Oost Duits. 1 Pak., 8 Panama. 17 Polen. 6 PortRoemeen. 14 Rus. 33 Spanje. 5 Turk. 2 Urug.. 3 Usl., 92 Zweed. 4 Zwitsers, 4 Zuid-Afrika. 1 Peru. 1 Phil.. 1 Sudan 2231 bestemd voor Rotterdam, m.i.v. Pernis Vondelingeplaat, Botlek en Europoort. 26 Schiedam, 122 Vlaardingen. 53 Maassluis. '.62 Dordrecht, 73 Hoek van Holland. 3 Zwijndrecht, 4 Capeile a. d IJssel, 22 ove rige havens In hetzelfde tijd' •eg 2599 stoom chepen. metende 10.372.6f Rntt brt.. iaat en Pernis. 27 Schiedam. 104 Vlaar- ingen. 57 Maassluis, 149 Dordrecht. 82 Hoek 0 Zwijndrecht. 2 Capeile tende 71.641.823 brt. Jagershoedje van Jacques Heim. dat wel voor op het hoofd ge dragen mag worden. Een hoed van zwart cobraleer getoond door Lanvin. Uitstapje Boerenleenbank LEIDSCHENDAM Het bestuur en het perisoneel van de Boerenleenbank Leidschendam met de dames hebben van de jaarlijkse gezamenlijke uitgaansdag een bijzonder interessante excursie ge maakt. Na een kort verblijf in het Lin- naeushof te Heemstede ging de tocht .naar de Fordfabrieken te Amsterdam.' Het gezelschap werd hier zeer gastvrij ontvangen namen6. de directie door de neer H. v. d. Pol, die hen ook rondleidde. Het was voor allen een openbaring, toen zij, de band volgende, vanuit een klein onderdeel een complete auto zagen groei en, die meteen al kon proefrijden. Een bijzondere indruk maakte de spuitinrich- ting door haar grootte en vooral door het efficiënte werken. Een gezellig diner ging vuoraf aan de thuisreis. Wiener Sangerknaben geven (subsidie)- concert WASSENNAAR Het bekende jon genskoor de „Wiener Sangerknaben" zal op vrijdag 13 december een concert geven in de Dorpskerk. Dit concert, dat wordt georganiseerd door het departe ment Wassenaar tot Nut van 't Alge meen. zal niet alleen toegankelijk zijn voor leden, doch tevens voor belangstel lenden. Het bestuur van het Nut vreest echter dat de hoge kosten van dit con cert niet ten volle zullen worden gedekt. In verband hiermee wordt het gemeente bestuur om een eenmalige subsidie uit de gemeentekas tot een maximum van f 1000 ter dekking van het tekort ge waagd. Hoewel het financiële risico, verbonden aan het geven van een concert primair behoort te worden gedragen door de or ganiserende instantie, menen b. en w„ dat het gewenst is hierop een uitzonde ring te mogen maken voor dit culturele gebeuren- In overweging van b. en \v. is mede bertokken de vele culturele activiteiten in de afgelopen jaren van het Nut. Voor gesteld wordt dan ook de gevraagde subsidie te verlenen. Iiirlon. kanselarij in nieuwe pand De kanselarij van de Indonesische am bassade in Nederland is van donderdag 1 augustus af gevestigd in het pand To bias Asserlaan 8. Dit gebouw is door In donesië gekocht van de N.V. Maatschap pij tot Exploitatie der C. G. Rommen- hoeller'sche koolzuur- en zuurstofwer- Voorlopig zullen de Indonesische am bassade en de vorige eigenares elk een deel van het gebouw gebruiken. Tot dusver was de kanselarij van de Indonesische ambassade in Wassenaar ge vestigd. Premier Marijnen antwoordt Kamer (Van onze parlementsredactie) In zijn antwoord op de redevoeringen over de regeringsverklaring, die wo dagmiddag en -avond in de Tweede Kamer zijn gehouden, heeft premier Ma rijnen gistermiddag zijn erkentelijkheid uitgesproken over de wijze, waarop het nieuwe kabinet is ontvangen. Het tot dan toe gevoerde debat betitelde hij als „constructief". Tot de volksvertegenwoordigers, die van oordeel waren, dat de wijze van totstandkoming van het kabinet in strijd was met het dualis tisch stelsel (een zelfstandige regering tegenover een zelfstandige Staten-Ge- neraal), zei de minister-president, dat het kabinet door het zogenaamde ak koord van Wassenaar niet de „gevangene" van de volksvertegenwoordiging is geworden. Integendeel, er is dankbaar gebruik gemaakt van de oplossingen van Wassenaar, doch er is voldoende ruimte voor een eigen, flexibel beleid. Daarbij weet het kabinet zich verzekerd van de steun van een ruime meer derheid. Het akkoord van Wassenaar en het regeringsprogram moet men niet vereenzelvigen. In het begin van zijn rede hield Marijnen staande, dat de uitslag vai verkiezingen niet wees in de richting van opneming van de P.v.d.A. in de regering. Dr. De Kort, die zijn verwondering over had uitgesproken, dat er nog geen staatssecretarissen zijn benoemd, kreeg ten antwoord dat de ministers zidh eerst op hun departementen willen oriën teren. Wel kon spr. meedelen, dat het de bedoeling ligt om een staatssecretaris voor middenstandszaken aan te trekken. Tijdens de duplieken deelde minister Luns bij interruptie mee, dat er Buitenlandse Zaken een of meer staats secretarissen zullen worden verbonden, van wie een met Europese zaken zal worden belast („zoals de door mij betreurde heer Van Houten"). Op de vraag hoe de premier zich zijn bemoeienissen met de buitenlandse po litiek voorstelt, antwoordde deze dat het Ouders klagen over autoriteiten Gespaard LEIDSCHENDAM Bij de R.P.S. te Leidschendam werd in de maand juli ingelegd f 128.697,20 en uitbetaald f 119.515 02. Bij de Boerenleenbank Leid schendam bedroegen in dezelfde periode inlagen f 917.122,55 en de opnamen f 705.812,17. AUTOBOTSING LEIDSCHENDAM Op de driesprong Kostverlorenrweg Vcenwcg Wilsvecn ontstond gistermorgen (9.15) een botsing tussen twee personenauto's als gevolg een onjuiste verkeersmanoeuvre een der bestuurders. De auto be stuurd door E. L. uit Ztirich (Zwitser land) werd zeer zwaar beschadigd; de andere, bestuurd door P. V. uit Rijswijk, liep eveneens zware schade op. Er was geen persoonlijk letsel. De 21-jarige dienstplichtige geant-fourier G. Miltenburg uit Am sterdam is al veertien dagen zoek. Hij verkeerde in zwaarmoedige toe stand en zou naar zijn onderdeel gaan, dat op het ogenblik oefeningen houdt in het Duitse plaatsje Hohne. Zijn ouders, die contact met de mili taire autoriteiten hebben opgeno men, bebben de indruk dat deze niets doen om hun zoon op te spo ren. „Als we wat weten, hoort u wel var ons" kregen /.ij van de militaire politie te horen, maar sinds veertien dageD hebben zij niets meer vernomen. Ten einde raad heeft een broer van de dwenen militair mede namens ouders besloten mededelingen over het geval te doen. opdat publiciteit tot zijn opsporing moge leiden. De heer Miltenburg zei, dat zijn broer ongeveer een maand geleden met tegen zin naar Duitsland ging. omdat zich kort tevoren in Ermelo een incident had af gespeeld, waarin de heer Miltenburg de diepere oorzaak van de verdwijning vai zijn broer ziet Op een gegeven moment zouden uit d< voorraad, waarover sergeant Miltenburg fourier was, goederen zijn verdwenen. Miltenburg zou zijn commandant hebben gesmeekt om te worden gedegradeerd, omdat hij niet tegen de verantwoordelijk heid opkon. Dat zou niet zijn toegestaan, de fourier moest f 150 boete betalen. De Legervoorlichtingsdienst was niet op de hoogte van de vermissing, noch van de boete. Toen de militair van zijn laat ste verlof met de trein zou vertrekken, miste hij deze. Hij zei toen naar Abcoude te gaan. Een paar dagen later kwam Mil tenburg weer thuis, maar op aandrang zijn moeder begaf hij zich weer op weg naar zijn onderdeel. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. De ouders van de verdwenen militair Militair vierlandenatletiek Bij dc vierlanden militaire atletiek wedstrijden tussen de luchtmachten van België, West-Duitsland, Engeland en Ne derland, gisteren en vandaag in het atle- tiekstadion te Breda, zijn gistermiddag vijf finales verwerkt. 400 meter horden: eerste luitenant Jk- nisch, Duitsland, 55,5 sec.; sergeant Van Biervliet, België, 57,8 sec.; sergeant-ma joor Danckaerts, België, 58,7 sec. 200 meter horden; luitenant Thimm. Duitsland, 22 sec.; soldaat Leroy, Bel gië, 22,9 sec.; soldaat Meeuwisse, 23,3 sec. 5000 meter hardlopen: sergeant Broer, Nederland, 15 min. 55 sec.; soldaat Droog Nederland, 16 min. 2 sec.; korporaal Balley, Engeland, 16 min'. 15,6 sec. Speerwerpen: luitenant Wooley, En geland, 58,24 meter; luitenant Brouwer, Nederland, 57,60 meter; sergeant Decos- ter, België, 50.59 meter. Verspringen: soldaat Disselhoff. Duits land, 6,71 meter; sergeant Dietrich, Duits land. 6,50 meter, tweede luitenant Nib- belink, Nederland, 6,50 meter. Auto bleek gestolen LEIDSCHENDAM Bij een bewoner in de Veenweg werd een personenauto te koop aangeboden, die later bleek van diefstal afkomstig te zijn. Men is er in geslaagd om deze verkoper, een Duitser, aan te houden; hij is over de grens ge leid. De tussenstand van het landenklasse- ment na de eerste dag is als volgt: 1. West-Duitsland 53 punten, 2. Ne derland 48 punten, 3. België 42 punten, 4 Engeland 37 punten. hebben onder meer geklaagd bij eei vriende kapitein. Tot gistermiddag heb ben zij evenwel niets meer vernomen. Zij zouden het zeer op prijs stellen een tele foontje te ontvangen (0-5146 275). De mogelijkheid bestaat, dat de jongeman ergens op het platteland is gaan werken, daar hij in het burgerbestaan in een tuin derij werkzaam was. Uitspraak rechter Ingevplge een beslissing van de Pre sident der Haagse rechtbank mag voorlopig karnemelk niet meer den aangeduid als „frisdrank"! tegen welke aanduiding de stichting collec tieve reclame B.B.M. fabrikanten var koolzuurhoudende alcoholvrije dran ken bezwaar had aangevoegd- Op 12 juli maakte de B.B.M. bij de president der rechtbank een kort geding aanhan gig tegen het Nederlands Zuivelbu- reau, dat in de reclame voor karne melk de naam frisdrank had inge voerd De stichting stelde dat hierdoor ver warring ontstaat met de door haar ge propageerde dranken en verzocht het ge bruik van die aanduiding te verbieden zolang in een proces, dat omtrent die naamvoering aanhangig is gemaakt, nog geen uitspraak is gedaan. De president der Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias. overwoog van morgen dat „Frisdrank" is te beschou wen als een slagwoord dat door de B.B.M. is ingevoerd en waardoor zelfs het be- driifsschap „frisdranken" is ontstaan. De president besloot om gedurende de jd waarin het proces loopt, hetgeen nog wel enige tijd in beslag kan nemen genoemd zuivelbureau de aanduiding „frisdrank" voor karnemelk te ver bieden op straffe va f 5.000 per over treding. B. en W. teleurgesteld RIJSWIJK De heer A. Alderlieste heeft aan B. en W. vragen gesteld over het comité vakantiebezigheden. Hierop wordt door het college geantwoord, dat het bekend was, dat het comité dit jaar geen activiteiten zal ondernemen. B. en W. zeggen bovendien, dat zij met teleur stelling hiervan kennis hebben genomen. Op een verzoek van de heer Alderlieste merken B. en W. op, dat de termijn te bijvoorbeeld door het inscha- andere verenigingen, nog iets kort is, kelen op dit punt t ondernemen. 10 - 10 - 10 - 10 De laatste tweedelige DAMESPAKJES voor de HALVE PRIJS NOG ENKELE IN MAAT 48 Katoenen damespantalons 5.50 NOG VELE SPOTKOOPJES ZIE ONZE ETALAGE SECR. VARKEVISSERSTRAAT 254 10 - 10 - 10 - 10 niet in de bedoeling ligt om de taak van de minister-president uit te breiden of een deel van de bevoegdheden van de minister van büitenlandse zaken over te nemen Er doen zich echter bepaalde vraagstukken voor niet alleen in de buitenlandse politiek die uitgroeien tot een beleidsvraagstuk voor het gehele kabinet Het is mogelijk dat in dergelijke gevallen mede om dit te demonstre ren de premier ook naar buiten zal optreden. Kernstopverdrag Maandag heeft minister Luns overleg gepleegd met de Belgische minister Spaak over de toetreding van België Nederland tot het kernstopverdrag. De regeringen van beide landen staan hier positief tegenover. Het tijdstip van toe treding is afhankelijk van bondgenoot schappelijk overleg. Ten aanzien var sluiten van een non-agressiepact tussen de Navo-landen en de landen van Warschau-pact zal de regering geen stand punt innemen voordat de Navo haar standpunt heeft bepaald. Op Buitenlandse Zaken is inmiddels materiaal verzameld voor een nota t het ontwapeningsvraagstuk. Tot het menstellen van die nota is opdracht ge geven. Belastingen De minister-president wees er op dat belastingverlaging alleen kan worden doorgevoerd wanneer er een conjunctu reel gunstig tijdstip is. De economie is expansief, zodat het financieel beleid van de overheid in 1964 eerder remmend dan stimulerend zal zijn. Mr. Marijnen bestreed dc opvatting van prof. Vondeling dat volgens het geringsprogram het landbouwbeleid zal worden omgebogen. Het heeft wel zwaarder accent gekregen. Naar leiding van de opmerkingen over ontwikkelingshulp waarbij de moties van de heer Ruygers in het geding ren gebracht zei de premier dat de regering het onjuist vindt om zich binden aan een op zichzelf willekeurig percentage (één procent). De minister van defensie zal later nadere mededelingen doen over de or ganisatie van diens departement. Hij zal de verticale structuur handhaven (staats secretarissen voor de afzonderlijke krijgsmachtonderdelen red.), maar sterke horizontale bindingen bewerkstel ligen. Voor de dienstplichtigen, die 20 of 22 maanden dienen, zal een diensttijd verkorting van twee maanden worden doorgevoerd, voor degenen, die 21 maan den opkomen, een verkorting van één maand, terwijl de diensttijd voor hen, die achttien maanden dienen, niet wordt bekort. Sociale zekerheid De bepalingen van de A.O.W. bieden thans geen mogelijkheid zo kreeg prof. Vondeling ten antwoord om een vakantietoeslag voor de bejaarden in te voeren. Het kabinet is bereid zich hier over nader te beraden, maar optrekking van de uitkeringen moet een hogere prioriteit hebben. Met vertrouwen wacht het kabinet op de resultaten van de televisie-pacifica tiecommissie, die evenwichtig zal wor den samengesteld. Dor een dynamisch beleid heeft het kabinet-De Quay veel obstakels opge ruimd, zodat dit kabinet beter van start kan gaan. Minister-president Marijnen besloot met de hoop uit te spreken, dat het kabinet veel goeds tot stand zal kunnen brengen. Nakaarten By de duplieken werd uiteraard nog nagekaart over de kabinetsformatie. Prof. Vondeling liet zich nu minder parlemen tair uit dan de dag tevoren, verklarend dat de motivering van formateur De Kort om de V.V.D. te kiezen 'n smoesje was. Hij heeft niet aangetoond dat de wensen van de P.v.d.A. ten aanzien van de A.O.W. onvervulbaar waren. Met de opmerkingen van de heer Smallenbroek over de hulp aan ontwikkelingslanden (waarvoor belastingverlaging eventueel moet wijken) toonde de socialistische fractieleider zich zeer ingenomen. In de regeringsverklaring en in de a.itwoordrede van de heer Marijnen had spr. veel gehoord, waarvan hij met ge noegen had kennis genomen. Hij be treurde echter dat het totstandbrengen van een betere inkomstenverdeling ken nelijk niet de leidende gedachte bij het kabinet is. Dr. De Kort hoopte dat de „fictie" van een vijf-partijen-kabinet nog eens werkelijkheid zal worden. Bovendien hoopte hij dat wanneer er nog eens een formateur voorrijdt met een auto voor vijf partijen", de fractievoorzitters daar in niet eerst veertien dagen zullen gaan rondrijden om dan eerst te zeggen, dat zij niets voor een vijf-partijen-kabinet De heer Beernink noemde het ant woord van de regering „vertrouwenwek kend", terwijl ook de heer Smallenbroek van zijn tevredenheid getuigde. Aan het slot van de vergadering deel de de Kamervoorzitter mee, dat de Ka mer vóór Prinsjesdag, 17 september, niet meer bijeen zal komen. Op 18 Septem ber zullen een aantal Indonesische stu denten een bezoek aan de Kamer bren gen. De algemene politieke beschouwin gen zullen worden gehouden op 1 en 2 oktober. Het is de bedoeling dat ook dit jaar enkele begrotingshoofdstukken ge dacht wordt aan buitenlandse zaken, binnenlandse zaken, sociale zaken en volkshuisvesting eerst in openbare commissievergaderingen en vervolgens in een korte plenaire zitting zullen wor den behandeld. Internationale bende autodieven aan liet werk? De familie Van Veen in Leeuwarden van wie verleden week woensdag een buiten geparkeerde auto spoorloos was verdwenen, kreeg eergisteren een tele foontje, dat de wagen in Hamburg staat. Dit bericht kwam van een inwoner van Groningen, wiens wagen ook gestolen en door Interpol in Hamburg was opgespoord. Bij het terughalen van zijn eigen wagen kon de Groninger de wagen van de heer Van Veen indentificeren. Er is reeds een arrestatie verricht en het is mogelijk dat men te maken heeft met ;n internationale bende. Op de dag dat de auto in Leeuwarden verdween des avonds na tien uur werd eerst een wagen gestolen in Leid schendam. Deze werd in Rotterdam ge ruild voor een andere. De dief of dieven verborgen hun spoor zo goed mogelijk door deze weer te ruilen voor een Schie- damse auto, waarmee de reis naar Leeuwarden werd gemaakt. „Helaas" liet de dief iets achter in de wagen uit Schiedam, waardoor hij geïdentificeerd kon worden. Hierop volgde zijn arresta tie dank zij Interpol, dat de Leeuwar der recherche een tip gaf over de wa- ran de heer Van Veen. DEN HAAG Ned. M.O. A: mevc. S M ui Dodeweerd IRotterdam), D A Hansum (Sliedrecht), M J C J A Linskens (Rotier- 'Maasland). J H M ..ruit lEmmen), J J M Thjjssen (Eijsden), mej. C H Tom (Al phen a. d. Rijn), W J van Velzen (Hulzen. N.H.), R Visser (Bilthoven), mevr. E Duyff- Benders (Delft). J C de Jong (Ede). A C Verheij (Den Haag), P Weidema (Nieuwer- Amstel). G W M van Zonneveld (Leiden), Jong (Nijmegen). K Peller (Doorn), toza (Sleeuwijk). C Mol (Spijkenisse), D Hellem (Laren). M H de Lange (Arnhem) mej. M Visser (Den Hag), mej. C J M Wackers (Den Haag), A J C B Walraven (Heemstede). J de Weerd (Rijswijk), H P A M Awatei (Arnhem), mej. H Beumei (Schiedam), mej. W M Schrama (Voorecht ten), H J Smit (Haarlem), R J Weilering (Den Haag). J H van Vroonhoven (Eindho ven). P C A Beuming (Mook). mej. G M J Bolkaar (Enschede). C C Hermans (Leek), P H Diekmeijer (Amstelveen), R J G Tila- nus (Ede), mej. P B Visser (Den Haag). W P Weijzen (Den Haag), J B M Woperels (Didam). W A Wijnands (Lelden). M.O. A tekenen: de dames: M Gasllle (Den Haag). M Gorzeman (Tilburg), A Heesters (Roo sendaal), C Hessels (Rotterdam). K van giMjtfi (Amsterdam), de heren L Kombrink Lintelo (Voorburg), B W H Luderer (Til burg), W M C Moers (Tilburg). L H M Munsters (Zijtaart-Veghcl). M.O. B. de da mes. Y A Thijssen (Zaltbommel). Ph M P Weterlngs (Roosendaal), de heren F W A M Erens (Utrecht). A M J C Gerritse (Tilburg). J J van Genk (Doret, N.B.). R O M Wijn (Helmond). F M Calon (Til burg). H P J Engborsen (Breda). J J F Koelman (Geleen). B J J Schasfoort Den( Haag) en R H Vermeer (Tilburg). OVERVEEN Geslaagd: M.O. lich. oei W de GruiJl (Rotterdam). J B Wussink ïotterdam), G W Wenneker (Oegsigeeet), K Zwijncnburg (Bodegraven), mej. C G Th Janssen (Wjjehen), mej. M J de Kleijn (Wy- chen), mej. H L J M van der Linden (Den Bosch), mej. L M van Boven (Rotterdam). F W P Nesnadba (Amsterdam). J van den :nhof (Haarlem). N P Olij (Zaandam) tker (Lochem). R H M Schippers en), S P Smit (Amsterdam). A F Stoik (Amsterdam). R A Ch Stompfl (Die- K Vahlkamp (Amsterdam). E Willink (Amsterdam). J M Zandberg (Haarlem). J (Utrecht). P W Roeiolsen lAmere- "loks (Opsterland). P A Rotte lejjs (Den Haag). U mp (Utre Schic i. R Schot E C Tegclaar (Rotterdam) I"Vnas - Sleu- rink (Woerden), J Stulvenberg (Veenen- daal), R Vaartjes (Zwolle), H Veenendaa) (Ede). A Vermeer, (Apeldoorn). W G Ver meulen (Arnhem), G Vreken (Aalsmeer). F J M Quadvlieg (Bunde), G C M Rijper (Helmond), C J M ran Roe-mond (Dongen). F G M Roncken (Roermond), C M Schover (Delft). P J H (Swalmen), J P c Soepne'. Militaire mutaties Per 15 juli is tijdelijk benoemd tot bri gade-generaal, bij het dienstvak der mi litaire administratie, voor de tijd dat hij de functie vervult van plv.-kwartier- meester-gen. (logistiek) kol. J. Bijloo, van dat dienstvak. Per 1 augustus, bij het wapen der ca valerie, voor de tijd, dat hij de functie vervult van comm. van de 41e pantser brigade, kol. J. L. Hollertt. van dat wa pen. Per 15 augustus, bij het wapen der ca valerie, voor de tijd dat hij de functie vervult van chef van de staf van de Ned. terr. bevelh., kol. J. A. C. Bartels, van dat wapen. Per 15 oktober, bij de generale staf. G- Gouman, van die stat Bij het wapen der cavalerie, kol. J. L. Hollert, van dat wapen. Per 1 november 1963 is de titulaire rang van kolonel toegekend aan luit.- kol. N. J. van Dam, van het wapen der infanterie, op zijn verzoek, eervol ont slag uit de militaire dienst verleend aan kol -tit. N. J. J. van Dam, van het wa pen der infanterie. Per 1 juli tijdelijk, voor de tijd dat hij de functie vervult VEin plv. comm. 902 luchtdoelartilleriegroep territoriaal, be noemd, bij het reserve-personeel der krijgsmacht, bij de landmacht, bij het wapen der artillerie, tot res.-luit-kol., res.-maj. mr P. L baron d'Aulnis de Bourouill <mwo4) van dat wapen. Per 1 november 1961 is benoemd en aangesteld bij het wapen der infanterie tot luit.-koL maj. C. de Ruiter, van dat wapen. Subsidie pianorepfiratie WASSENAAR De raad wordt voor gesteld een subsidie van l 400 beschik baar te stellen voor het herstellen van de piano van de accordeonvereniging DVS De piano die in een deplorabele toestand verkeert is een onmisbaar be geleidingsinstrument voor de vereniging.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9