jjj Oecumenisch samenzijn te Rijnsaterwoude Oegstgeest heeft een diamanten paar ALLES MOET WEG ill I \J I I ID^K COURANT 4 DINSDAG 23 JULI 1963 Flats Hoornespolder Katwijk in oktober reeds bewoonbaar In de Hoornerpolder te Katwijk ttrakt Katwijks modernste woon wijk, heeft de tponingbouir gestadig voortgang. De eerste door het archi tectenbureau Groosman te Rotter dam ontworpen flatgebouwen verrij den op de nog woeste vlakte. Deze flatgebouwen, waarin 72 woningwet woningen een plaats krijgen, worden gebouwd door de firma W. Ouwe hand en Zn. wan de Boulevard. Het zijn drie blokken van 24 woningen. Het eerste blak zal in oktober geheel klaar zijn, het tweede blok eind 1963 en het derde begin 1964. De firma Outrehand ij intussen in de Hoornes- oolder ook begonnen met de bouw van 36 koopflats, die eveneens zyn ontworpen door Groosman. Foto D. Kruyt. Advertentie Voor grammofoonplaten Visserijgolfjes Sardien He< laboratorium van de conserven- industrie in Stavanger in Noorwegen meent er *n te zijn geslaafd voor het in blikken van sardientjes levertraan te be reiden. die even lekker smaakt als olijf olie. Bij een smaakproef zouden 46 pet van de proefpersonen zich zelfs voor oe levertraan hebben uitgesproken Le vertraan is veel goedkoper dan olijfolie zodat economise*! het gebruik van lever traan een groot voordeel zou zijn Aanvoer In Jon! De totale aanvoer van vis in de IJmuJ- der vtahaDen is in juni 1963 4531773 kilo voor 3545.159 geweest tegen 5.777.165 kilo voor ƒ4 441 771 in 1063 Een sterke daling <kö in de aanvoer Gezien de doling in de aanvoeren van tong betekent deze teruggang een ern stig verlies, omdat de tong nu eenmaal de duurste vissoort is. Men neemt aan dat de teruggang grotendeels is te wij ten aan het opkomen van andere vis- sershavens door de vrije zaterdag in IJmuiden. De aanvoer van verse haring liep op van 210697 kilo tot 502533 kak., die van gezouten haring van 20 079 kilo tot 149521 kik». De makreel-aanvoer daalde «eer sterk, namelijk van 1570.791 kilo tot 247 023 kilo. Bij sahetvis was er sprake van een stijging van 651.040 kilo tot 734.501 küo. bij kabeljauw liep de aan voer iets op van 442 325 kilo tot 642 923 kalo. De aanvoer van kooK-ts Bep op van 52530 tot 134 796 kilo. die van wijting van 441000 küo tot 532.260 kilo Bij schol was de daling gering, namelijk var 909547 tot 889 267 kilo. maar bij tong zeer groot, namelijk van 1.156.873 tot 433 102 kilo. hetgeen een daling van de opbrengst opleverde van ƒ2573.767 tot 1.6617.867. Bij tartxrt was er een daling van 85635 kilo tot 64 917 kilo. Wat er was De aanvoer in IJmuiden was maandag 9920 kisten waarvan 1020 schelvis, 880 wijting. 640 gul en kabeljauw. 50 kool- vis. 2200 haring. 180 kleine haring. 2250 makreel. 1250 schol 40 tarbot, 410 varia 1160 roodbaars. 720 stuks kabeljauw en 20600 kilo tong. Haringvangsten De resultaten van de drijfnetloggers waren: KW 141—15. KW 96-35. KW 13055. KW 37-55. KW 167—10. KW 40—0. KW 1705 Gemiddeld Katwijk 22. Scheveningen 17. Vlacutftngen 12. Katwijk aan Zee In het gipsbed voor ulo-examen geslaagd Th' het Rotterdams Zeehoapitium heb- ben saterdag drie patiënten, dankzij hun doorzettingsvermogen, het ulo-di ploma veroverd- Ze heten Sjaan van der Schans, Dirk van Zomeren en Rob Luyer Voor dit examen-gebeuren was de Leid se examen commissie, bestaande uit mevrouw Van Overvest en de heren Keus en Bol Raap, speciaal naar Katwijk gekomen. De za terdag was gekozen, omdat dan de com missie vrij heeft Alleen Rob Luyer loopt weer; de beide andere kandidaten liggen voorlopig nog in een gipsbed. Er is in tussen alle kans, dat ook deze geslaagden geheel zullen genezen. Alle drie hebben ze verklaard, verder te willen studeren. Onze gelukwensen! Oudere vissers gratis naar tentoonstelling Katwijkers van 65 jaar en ouder die op enigerlei wijze werkzaamheden op vissen jgebied hebben verricht mogen de visserij tentoonstelling gratis bezoeken. Zij kunnen daartoe een kaart krijgen bij de heer C. Jonker, VarkevisserAraat 60. Voor vervoer kan desgewenst worden gezorgd. Het Kgt in de bedoeling deze oudere mensen zoveel mogelijk in groepsverband de tentoonstelling te doen bezoeken. Tentoonstelling: al bezoekers Het bezoek aan de Visserijtentoon stelling is overweldigend. De eerste twee dagen bezochten 8000 personen de tentoonstelling. De Cineac trok de eerste dagen 1000 personen. Voor de bejaarden, dte de tentoonstel ling willen bezoeken, heeft het bestuur een aparte regeling getroffen. Zij. die slecht ter been zijn. kunnen per auto wonden gehaaldHet contactadres is: C. Jonker. Varkeviaseistraat 60. Zomeravondbespeling Op woensdagavond zal van 89 uur de beiaard worden bespeeld door de heer Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Four pieces for a ..Musical Clock" van G F. Handel 2. Drie Friese liedjes: a) Simmermoarn zomermorgen V b» Frysk bloed, tsjoch op. c) Us pake syn klok. 3. Ich liebe dlch van Ludwig van Beet hoven 4. Twee Franse liedjes: a> Vous dirai-je, maman b) Je la connais, cette joie. 5. Pastorale (herderszang) van Hessel H de Harder. 6. Drie Volksliedjes: a> Het waren 2 koningskinderen, b) Jan mijne man zou ruiter wezen. c> Io vivat 7. Nocturne III van Wouter Paap. 8. Avondliederen. Driedaags uitstapje Dc leerlingen van de zesde klasseD van de Groen van Prinstererschool heb ben onder leiding van enkele leerkrach ten een driedaags uitstapje gemaakt naar ..de Peppelhoeve'' in Putten Na aankomst werd op de eerste dag een boswandeling gemaakt naar het Solsche Gat 's Middags werd Putten be zocht, waar de nodige souveniertjes wer den gekocht. De tweede dag brachten de kinderen in Harderwijk door. Eerst werd een boottocht over het Veluwemeer gemaakt Daarna vermaakte men zich vele uren in een speeltuin aan het meer Ook het voederen van dc zee leeuwen had de volle belangstelling Een wandeling door Harderwijk be sloot deze prettige dag. Het Bosbad met speeltuin bracht de laatste dag veel ver maak. Om ongeveer half zes was men in Katwijk terug De kinderen hebben genoten! Wed vlochten De P.V. ,.De Rijnmonders" hield een wedvlucht met oude duiven van Cor- J. Jungerius 3, 8. 9; J. Heemskerk 4, 5; B Paauw 6, 12; G. Noteboom 7. 11; W in Zanten 10; T. de Liefde 14 Ook werd deelgenomen aan een wed vlucht met jonge duiven van Roosendaal Afstand 74 km. In concours 317 duiven. De uitslag: J. Meulendijk 1, 53. 54, 55, 56. 57 59: C van Doorn 2, 5 6, 8; A der Plas 3. 20. 28, 78; T. .de Liefde 4. 40; W. .de Vreugd 7, 46; J. Heems kerk 9, 44. 70; B Paauw 10. 26. 32, 34, 42, 49 63, 64, 79; H. Woudsma 11, 41, 48, 65. W. van Zanten 12. 16# 24; A. de Vreugd 13, 14, 39. 67, 73; J. Jungerius 15, 25, 74: M. Souverein 17. 33, 50. 51; T Meirink 18.; G. .Noteboom 19, 52, 72. 75; H. Smit 21. 37. 58. 60; J. Schaddee van Doorn 22, 66, T. de Mooy 23. 28, 43; G. Kruistum 27. 62; J. Dijkhuizen 29; an Schie 30. 71; H. M.. Tjebbes 31. 35, 47; J. Winters. 36; K. Schuitemaker 45; M. Guyt 61. 69; Mulder/Van der Plas 68. 77; C van Dijk 76. Puszelrlt Vanavond houdt de VVV een puzzel- nt voor auto's, motoren, scooters en bromfietsers. Startplaats: zee- en zonne bad nabij hotel De Zwaan, 6.30 uur. Schipper-eigenaars niets te maken met onregelmatigheden Naar aanleiding van geruchten in Kat wijk als zouden schipper-eigenaars van kotters hebben geprofiteerd van de overschrijding der kredietlimieten by de Twentsche Bank, deelt de Vereniging schipper-eigenaren te Katwijk ons KATWIJK Uit het politierapport Een 8-jarige Duitse jongen werd op liet strand met een schep zodanig op het hoofd geslagen, dat de arts. die eerste hulp verleende, opneming in het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Twee badende dames werden door een zeilboot van de Zeüvereniging „'t Skuy- tegat" overwaren. .De Katwijkse Red- dmgsbrigdae verleende eerste hulp. Een 25-jarige inwoner van Amsterdam wilde de tank van de buitenboordmotor van zijn schip vullen, terwijl de motor vermoedelijk nog behoorlijk warm was. De motor vloog in brand en de man liep brandwonden op aan beide onderbenen. Op een voetgangersoversteekplaats aan de Boulevard werd een 18-jarige voet ganger aangereden door een bromfiets. De voetganger liep een linkerdijbeen breuk op Hij werd opgenomen in het Acad. Ziekenhuis te Leiden Een verbolgen badgast kwam keurig gekleed, maar tot aan de borst drijf, nat, naar de politiepost, om eens te in formeren ,.odat in Katwijk altijd wasdat het water zo hoog kwam!" i was me een mooie zaak! De man i rustig aan de waterkant gelegen en i plotseling overspoeld door een golf het inmiddels opkomende water. Hij i zeer boos en eiste schadevergoeding 1 de gemeente Katwijk voor 't stomen - zijn kleding. Hij stelde voor langs het strand wc tchuuringtborden te plaatsen. Dit r hij niet en de politie zou er wel m van horenl Mogelijk heeft de man nooit gehoord van eb en vloed. De po litie wacht nu maar af. wat er gaat ge- Raadsagenda Donderdagavond om half acht wordt in Katwijk een openbare raadsvergade ring gehouden ter behandeling van een tiental punten: aankoop van een perceel grond aan het Duinpad van mevrouw M. van der Meij-Van den Oever en con sorten: verlenen van krediet voor auto matisering van de salarisadministratie; verlenen van krediet voor de ombouw verbruikstoestellen in verband met de invoering van afstandsgas; beroep schrift van B. van Rijn tegen het besluit van B. en W. tot weigering van het ver bouwen van de woning Koningin Wilhel- minastraat 6; garanderen van een geld lening. aan te gaan door de christelijke vereniging voor ziekenverpleging „Het Diaconessenhuis" te Leiden; verhoging van het subsidie van de afdeling Katwijk van de Algemene Bond voor Bejaarden; verlenen van subsidie over 1962 aan de vereniging tot uitzending van zwakke Katwijkse kinderen; verlenen van subsi die over 1962 aan de Stichting Christe lijke Gezinszorg. ee, dat men hier met verzinsels heeft maken, die elke grond missen. Iemand die volledig op de hoogte is gesteld van de onregelmatigheden bü de Twentsche Bank heeft de vereniging de uitdrukkelijke verzekering gegeven, dat haar leden en ook schipper-eigenaars buiten de vereniging met de gepleegde malversaties niets hebben uit te staan. Bovendien beweegt de Twentsche Bank zich nagenoeg niet op het terrein der kotter-financiering. Orgelconcert Vanavond 8 uur geeft Piet van Eg- lond een orgelconcert in de Nieuwe Kerk. Hoog en laag water Woensdag 24 juli: hoog water 5.30 en 7.58 uur. laag water 1.21 en 13.41 uur. IN DE Hervormde kerk van Rijnsaterwoude, de „Woudse Dom", waren gisteravond rooms-katholieken en protestanten bijeen, om te luisteren en te zingen. Deze samenkomst was belegd als onderdeel en tevens als een nabeschouwing van de feestelijkheden om „900 jaar christendom rond de Braassem". de orde van dc dag?Jawel, maar nu met een klein stukje pijn in het hart. God heeft zijn bontgepluimde vogels lief, ziet hen graag bijeen. Maar de fa milieleden waren vele eeuwen lang on derling gebrouilleerd. Is het teveel ge vraagd, dat ze voortaan aan elkaar den ken en voor elkaar bidden? Wy kunnen de kerkelijke kwesties niet oplossen. God moet zélf ingrijpen en Hij doet het óók. bIs we erom bidden. We hebben feest gevierd, niet om het bestaan van de Kerken, maar om de ne genhonderd jaar lange prediking in deze streek. Het is een verheugend verschijn sel, dat het bijbelonderzoek in de room se kerk zo is toegenomen, óók in ons volksleven in 't algemeen. Het Woord van God gaat zijn eigen weg. Waar dat Woord spreekt, is de situatie niet kri tiek. Zo ontdekken we nieuwe perspec tieven. Gods Woord en de liefde tot de Kerk leiden tot eenheid. Daarin kan de dikste kerkmuur geen scheiding meer maken. Laten we één zijn in de kennis van Zijn Woord, totdat Hij komt en d® laatste scheidsmuur wegvalt. bed. De toespraken werden afgewsseld door het gemeenschappelijk zingen van al gemeen bekende liederen (uit Valerius): „Wilt heden nu treden", „Gelukkig is hel land" en „O Heer, die daar". Pastoor C. W. Thomas wilde de ge zamenlijk ondernomen actie vergelijken met het kinderspel. Er worden fouten bij gemaakt, maar het heeft door zijn waarheid en eerlijkheid toch altijd suc ces. In dezelfde sfeer van goedheid er eerlijkheid hebben de organisatoren ge werkt. Pastoor Thomas stelde als kern gedachte van zyn toespraak het beken de psalmwoord (90, in de Vulgata 89) „Verblijd ons naar de dagen waarin gt ons verdrukt hebt". Dit smeekten de Joden na de jaren van grote ellende. In de vreselijke oorlog is ook bij ons weer de geest van goedheid gekomen. „Het christendom is goed", zei eens een Oosterse wijsgeer, nergens gezien", feld anders oordelen. Nu Reacties ies op het sa- protestanten, n aantal voor. op eigen ter- Talrijk waren de rei mengaan van roomsen Pastoor Thomas las er Men vond. dat ieder m rein moest blijven, dat getrouwde domi- geen priester mochten worden, dat ervoor moesten oppassen, niet bij Lou de palingboer terecht te komen, enzovoort Oecumene is echter geen grootste ge mene deler. God beware er ons voor. allemaal gelijk te gaan denken en be lijden. Maar laten we dan in ieder geval christendom belijden en in die geest handelen, opdat de mensen onze goede werken mogen zien. We zijn dankbaar voor de geleden verdukking. omdat kunnen samenzijn en God danken in Jezus Christus onze Heer. Hol optimisme Ds. C. J. Baart (Rijnsaterwoude) sprak 'er „En hoe nu verder". De beide tersten onder de reacties dominee en pastoor samendoen, vergaat de wereld spoedig" èn „Waarvoor dienen die kerkmuren; alles is toch immers hetzelfde?" Deze laatste uitspraak getuigt 1 een hol optimisme, te werken. Het is eigenlijk gekeerde beeldenstorm, die sultaat heeft als de andere van 1566. Het echte oecumenische bewustzijn kan aan een bureautafel worden uitge dacht, kan door de dominee en de pas toor wel worden geactiveerd maar niet geforceerd. Reeds het samen kunnen feestvieren, zegt heel wat. We zijn ons gaan bezinnen op het gemeenschappe lijk geloofsbezit, samen zijn we geest driftig en blij geweest. Moeten we nu weer overgaan „tov Bejaardencentrum in Katwijk A AN de Duindoornlaan te Katwijk, hoek Laan van Nieuw-Zuid vlakbij de Rehobothschool, is een begin gemaakt met de bouw van een protestants-christelijk bejaardencentrum. Deze bouw gaat uit van een speciaal voor dit doel opgerichte hervormde stichting en wordt uitgevoerd door de firma L. de Best en Zn. te Katwijk. Het tehuis zal worden geëxploiteerd door een interkerkelijke stichting. Het verzorgingshuis met 135 bedden is op de as noord-zuid gepro jecteerd. zodat men zo lang mogelijk profijt heeft van het zonlicht. Aan de zuidzijde bevindt zich het Duinpark, dat een prachtige re- rreatiemogelijkheid biedt. Bij het verzorgingshuis behoren 16 bejaardenwoningen, die door een gang met het hoofdgebouw zijn verbonden. Deze bejaardenwo ningen, die in twee lagen worden gebouwd, bestaan elk uit een woon kamer, een slaapkamer, een keukentje, een douchegelegenheid en een knutselruimte. Het verzorgingshuis zal bestaan uit vier woonlagen en een souter rain, waarin het verplegend personeel wordt ondergebracht. Er ko men een mooie recreatiezaal in en een afdeling voor zieke bejaar den. De hoofdingang heeft men zich gedacht aan de Duindoornlaan met een aparte toegang voor de bezorging. Het ontwerp is van het architectenbureau Wentink uit Baarn. De totale stichtingskosten met inbegrip dus van inrichting en tuinaan leg) bedragen 2.3 miljoen. Het bureau Galjema uit Haarlem draagt zorg voor de installaties (centrale verwarming, lift, licht en water). De verwachting ij, dat het tehuis volgend jaar om deze tijd klaar zal zijn. De indeling van het gebouw: begane grond drie tweepersoons- kamers en 19 eenpersoonskamers, op de eerste verdieping drie twee persoons en 26 eenpersoons, op de tweede verdieping idem, op de derde verdieping 21 eenpersoonskamers en 1 tweepersoons, vier zie kenkamers en een behandelkamer. Het souterrain zal tien perso- neelskamers bevatten. De tekening toont de oostgevel KATWIJK Vergift zoek Van een perceel teeltgrond in de Zan- deren is gistermiddag een fles met een zwaar giftig bespuitingsmiddel wegge haald. vermoedelijk door kinderen. De inhoud van de fles is levensgevaarlijk Wie inlichtingen kan verstrekken, die kunnen leiden tot het terugvinden van de fles, wordt verzocht zich met de po litie in verbinding te stellen. LEIDERDORP Volleybalwedstrijd Vanavond om half 8 wordt op het nieuwe terrein op de hoek Hoogmadese- weg-Ericalaan een volleybalwedstrijd ge speeld tussen twee teams uit Woerden. De leiding berust bij de heer Van Dalen, gymnastiekleraar alhier. Nieuw uurwerk Vandaag is men begonnen met het aan brengen van een nieuw uurwerk in de toren van de Hervormde kerk alhier. Het zal wel prettig zijn als men van deze centraal in ons dorp staande toren weer de juiste tijd kan aflezen. Inbraak in kantine In de nacht van zondag op maandag ls Ingebroken in de kantine van het Leider- dorpse zwembad. Men heeft onder meer vijftig kilo koffie meegenomen, worsten en badtassen. Enthousiasme Burgemeester B Kamminga sprak zijn toehoorders aan als „vrienden en vriendinnen van de Woudse Dom." Dan bedoelen we niet het mooie, 's avondi door de schijnwerpers hel verlichte gt bouw, maar de Kerk, met een hoofdlc! ter De burgemeester bracht de moon dagen met hun hoogtepunten van spelei en bijeenkomsten, het geweldige enthoi siasme in herinnering. Duizenden in land hebben ervan gehoord; brieven pers reageerden. Ontroerend was bijvoor! beeld het geschenk van een eenvoudig! man, een klein klokje, als eerste onder, deel van het toekomstige carillon. Op zondag jl. zijn overal rondom hi meer gedenkdiensten gehouden. Aai staande zaterdag komt het sluitstuk het feest, een wandelmars. De pastoi en de predikant zijn van 's morgens 's avonds in de weer geweest, weke-j lang. Daar ging een getuigenis vat Zelfs buitenlandse journalisten kw kijken, om in hun kranten over grote manifestatie van eenheid te kui nen schrijven. Ik hoop, dat allen, dij het hebben gezien, ervan overtuigd zijn dat hier eerlijk en waar is geprobeerd om schouder-aan-schouder het christen dom uit te dragen; zodat er iets blij!: dat nimmermeer vergaat. Pastoor Thomas deelde met een inj komsten-specificatie nog mee, dat er nj drieduizend gulden voor het nieuwe cal rillon in de Domtoren bijeen is. Room sen. hervormden en gereformeerde: hebben er in eigen kerk voor gecollec teerd. Ten slotte werd nog gezongen „Mij: schild ende betrouwen". Joh. van W Meer i.. Loosduinen en Rijswijk. Zij waren juist in ondertrouw en brachten, zoals ge bruikelijk was, bruidsuikers aan nichtjes en andere familieleden. Op 5 augustu 1903 trouwden ze in Den Haag, waar de bruid ook was geboren- Over veertie dagen viert het echtpaar Van der Meer dus (in familiekring) het diamantet huwelijksfeest. De bruidegom is, ondanks zijn 84 levensjaren en een drie maanden geledet ondergane operatie, nog kwiek. Alles gaat natuurlijk niet zo snel. meer als etii kele jaren geleden, maar als het zo uitkomt werkt hij nog graag in zijn boekei waarvoor hij steeds grote interesse heeft gehad) of in zijn tuintje aan de Juffer, manstraat 41 te Oegstgeest. i-jarige bruid, die altijd lichamelijk zwak was, is geestelijk nog het kan gezellig babbelen over allerlei zaken, vooral ook over haar zelf gemaakte zwarte bruidsjapon-met-sleep (zwarte bruidsjurken werden toer wel meer gedragenof over de wijze waarop zij haar man leerde kenner Haar broer kwam 65 jaar geleden als militair in Leiden en knoopte vriertdj schapsbanden aan met de jongeman Van der Meer, die al spoedig regelmati| in Den Haag kwamvoor de zuster van zijn vriend. Na in Den Haag en Leiden te hebben gewoond, kwam het echtpaar 24 jaol geleden naar Oegstgeest. De bruidegom werkte in Leiden op de administratii van hei Academisch ziekenhuis en daarna ongeveer vijftien jaar bü de Univet siteitsbibliotheek, waar hij na zijn 65ste jaar nog drie bleef. Hij volgde nog laa cursussen in Engelse handelscorrespondentie en kon daarna ook anderen le. in Engels geven- Het echtpaar kreeg vijf kinderen, van wie er twee al spoedig na de gebooru en één zoon drie jaar geleden (op 47-jarige leeftijd) overleden. Een zoon ei en een dochter zijn getrouwd en wonen in Oegstgeest: het diamanten paa heeft achttien kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Vakanlieziltiiig Leids kantongerecht De zitting van het Leids kantongerecht kenmerkte zich gisteren door de vakan- tietijd: verscheidene gedaagden hadden wegens hun vakantie verstek laten gaan terwijl de rol een aaneenschakeling vorm de van vrij alledaagse verkeerszaken. De vonnissen waren navenant en in de m te gevallen draaide het op een boete hooguit f 25 uit. Verscheidene verdachten stonden te recht omdat zij hun voertuig in eer paalde situatie niet tijdig tot stilstand hadden gebracht met onder meer lichte aanrijdingen als gevolg. Er werden vele verklaringen voor het niet vlug genoeg remmen naar voren gebracht maar steeds weer moest de kantonrechter toch het „schuldig" uitspreken. Zo ging het ook met een Leids controleur van de nacht- veüigheidsdienst, die op de Beestenmarkt met zijn auto een andere auto tijdens het parkeren had beschadigd hoewel hij verklaarde hier zelf niets van te hebben gemerkt Alles getuigde echter tegen hem zodat hij werd veroordeeld tot een boete van f 20 GROTE OPRUIMING VAN BEKENDE MERKEN TEXTIEL De echte Setter Sett kousen met naad i van f 3,95 nu f 0.95 2 S0 Restanten Baby Dolls maten 36. 38 en 40 van 12.95 nu 4.95 Dames truitjes, mooie kwaliteit in wol en dralon. Onze sor tering zoals die ophangt van resp. 15.75 en 21.50 gaan nu weg voor 5.90 Maak dat u er wat van heeft. De echte K.T.W. dames ramfsools met schouderbandje in de bekende Ivonne kwaliteit van 4,75. nu alleen nog in de maat 44 2,75 Zonnepakjes van bekende merken, zoals Slender en Miami. Alle damesmaten 5,90 Kindermaten 265 tot 4.95 De laatste dames Helanca stretch badpakken in rood. oranje of geel van f 24.75 voor 9,75 KOM ZELF EENS KIJKEN. WANT ER ZIJN NOG WEL VELE KOOPJES. JÉPÉ, VARKEVISSERSTRAAT 191 wagen een Leidse verkoopster had aac gereden, die met haar fiets langs di marktkramen liep, werd tot f 20 boet/ veroordeeld terwijl hij bovendien ee: civiele vordering van f 74.61 moet be talen. Hoewel ook de officier wel kon begrij pen, dat een 62-jarige landbouwer op 31 mei zodanig door de laagstaande zo: werd verblind dat hij tegen de dalendi afsluitboom van de Schrijversbrug i: Leiden reed met als gevolg een gc wonde vrouw bleek dit toch geen re den tot strafontheffing te zyn. De mai werd tot f 15 boete veroordeeld. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatle VERKEER Burgemeester en wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat zi hebben besloten voor de verdere duiB van het éénrichtingverkecr op de Bree straat, tot het instellen waarvan de raai in zijn vergadering van 4 juni 1963 heef besloten met tijdelijke intrekking van dl thans geldende wachtverboden. voor dezi straat een wachtverbod vast te stellen: a. aan beide zijden van de weg: 1. tussen het Rapenburg en de Vrouj wensteeg; 2. tussen de Mosterdstecg en de Hoge woerdsbrug; b. aan de zijde der even huisnummers: L tussen de Vrou wens teeg en de Waal se Kerk; 2. tussen de Maarsmansteeg en d( Koornbrugsteeg 3. tussen de Koorlammersteeg en d( Mosterdsteeg. Afschriften van dit besluit zijn gezon- »n aan de hoofdingenieur-directeur var de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aar de door de minister van Verkeer en Wa terstaat aangewezen verenigingen, behar tiging van verkeersbelangen ten doel hel* bende en aan Gedeputeerde Staten vat Zuid-Holland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4