mm VS en Engeland trekken één lijn Grieks koningspaar ilig thuis weer ve Mechanisch brein regelt verkeer in Toronto Chinezen zijn bereid de broederhand te reiken Parthenogenese s€sso) bh BS ZATERDAG 13 JULI 1963 VRIJLATING VAN BOEREN De fractieleider van de Boerenpartij in de Tweede Kamer, de heer H. Koekoek, heeft aan de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, enkele vragen gesteld over de inhechtenisneming van boeren die hun plichten jegens het Landbouwschap niet zijn nagekomen. Hij wil weten waarom twee boeren uit Eefde nadat zij een verzoekschrift aan de Konin gin hadden gericht onmiddellijk zijn vrijgelaten, terwijl dit bij zes boeren uit Hollandsche Veld en Stadskanaal niet het geval was- Hoe is deze verschillende gedragslijn te verklaren, zo vraagt de heer Koekoek. EXPLOSIE IN MUIDEN De minister van defensie, ir. S. H. Visser, en de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, zijn bereid door deskundigen te doen onderzoeken of terwille van de veiligheid ver plaatsing van de Koninklijke Nederlandsche springstoffenfabrieken N.V. uit Muiden naar elders gewenst c.q. geboden is. Zij delen dit mede in antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer de heer J. G. Suurhoff (soc.) naar aanleiding van de explosie in de nacht van 12 op 13 juni jl. De bewindslieden delen ook mede. dat het onderzoek naar de oorza(a)k(en) nog niet is afgesloten. Dit kan nos geruime tijd vergen in verband met noodzakelijk laboratoriumonderzoek. Van enige nalatig heid aan de zijde van de KNSF is tot dusver niets gebleken. HOMEOPATISCHE GENEESMIDDELEN Het lid van de Eerste Kamer de heer J. Schipper (a.r.) heeft de mi nister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp schriftelijk gevraagd of deze de verzekering kan geven, dat bij het over leg in het kader der aangewezen E.E.G.-organen van Nederlandse zijde zodanig zal worden opgetreden, dat rekening wordt gehouden met de uit spraak van zijn voorganger, dat homeopathische geneesmiddelen niet van de registratie zullen worden geweerd. Ook vraagt het Kamerlid de ver zekering dat er zorg voor zal worden gedragen dat de toegestane genees middelen, vervat in de regeling en klapper, uitgegeven door de zieken fondsraad te Amsterdam, in ieder geval zullen worden beschouwd als te voldoen aan de uitgangspunten, dat ze onder normale omstandigheden niet schadelijk zijn, dat het therapeutisch vermogen van het produkt aan wezig moet zijn en dat de samenstelling van het produkt met de aange melde formule moet overeenstemmen. DRAGEN VAN ONDERSCHEIDINGEN In antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer de heer A. J. Bruggeman (psp) over het dragen door een in Budel ge legerde Duitse oberstleutnant van een hem door het nationaal-socilistische regiem verleende onderscheiding deelt de minister van defensie, ir. S. H. Visser, mee, dat het dragen van deze onderscheidingen zonder kente kenen, verband houdende met het nationaal-socialistische regiem door de regering van de bondsrepubliek aan de Duitse militairen is toegestaan. Dit geschiedt ook door Duitse militairen die op het grondgebied van an dere NAVO-staten vertoeven. Het zou naar het oordeel van de bewinds man een ongerechtvaardigde beperking zijn indien de staat van verblijf aan vreemde NAVO-militairen op zijn grondgebied verbood onderschei dingen te dragen welke zij krachtens de voorschriften van hun eigen staat mogen dragen." SUBSIDIE STUDENTENMAALTIJDEN Het Tweede-Kamerlid prof. dr.. ir. A. Vondeling (soc.) heeft aan de ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen, van sociale zaken en volksgezondheid en van financiën schriftelijk vragen gesteld ©ver de afschaffing van de directe subsidies op de maaltijden van de studenten eettafels Hij vraagt of de regering van plan is uitvoering te geven aan haar voornemen deze subsidies op 1 september af te schaffen, en of de regering een dergelijke maatregel sociaal gerechtvaardigd en fincieel geboden acht. Ook vraagt de heer Vondeling of de regering bereid is de maatregelen op te schorten totdat het nieuwe kabinet zich zelfstandig een oordeel heeft kunnen vormen. Wordt Jerrie Dobb „Walja" van V.S.? Jerrie Dobb, de eerste Amerikaanse vrouw, die zal worden onderworpen aan een proef voor het ruimtevaartprogram ma der Verenigde Staten, heeft tele grafisch een officiële aanvraag inge diend om tot ruimtevaarster te mogen worden opgeleid. De 32-jarige vliegster woont in St. Paul (Minnesota). Pessimisme over handel VS-EEG President Kennedy heeft vrijdag in Washington besprekingen gevoerd over stappen, die de handelsproblemen tussen de Verenigde Staten en de Europese Eco nomische Gemeenschap minder groot kunnen maken. Aan de besprekingen werd onder meer deelgenomen door Christian Herter, de speciale handels gedelegeerde van de president, de onder minister van buitenlandse zaken. Geor- S» Ball, en de minister van landbouw, rville Freeman. Ambtenaren waren pessimistisch ten aanzien van de toekomstige Amerikaan se handelsbesprekingen met de E.E.G.- landen. i door Europa c r te oriën- Koning Paul en koningin Frederika van Griekenland zijn na een emotioneel bezoek aan Engeland weer veilig in hun land teruggekeerd. Een zucht van ver lichting slaakte de Londense politie toen de gecharterde Comet van de Olympic Airways zich losmaakte van London Airport met bestemming Athene. Zoals Geniet gemeld heeft dit vierdaagse bezoek nf|Q mRRT ernstige Incidenten teweeggebracht. I Het was een van de meest bewogen koninklijke bezoeken aan Engeland sinds vele jaren. Ondanks de zeer strenge voor zorgsmaatregelen hebben betogers, on der wie Grieken en leden van de anti kernbom- en anti-fascistische organisa ties. kans gezien enkele malen luidruch tig te pleiten voor vrijlating ter zijn daarbij gearresteerd. Bij het vertrek van het koninklijk paar deden zich geen incidenten voor. Op Buckingham Palace was reeds af scheid genomen van koningin Elisabeth en prins Philip. Na hun aankomst in Athene verklaarde koning Paul dat het staatsbezoek ..een volkomen succes was geworden". Hij liet zich daarbij niet uit over de demonstraties. Oostduitsers schoten badgast neer Een Westduitse badgast, de 19-jarige instrumentmaker Juergen Anhalt uit Travemuende, is op het Oostzeestrand bij zijn woonplaats door Oostduilsers met een imachimege.v-.er neergeschoten. De jongen was uit overmoed ongeveer 200 meter Oostduits gebied binnenée- wandeld. Hij werd aan het been getrof fen en door Oostduitse soldaten wegge voerd. Toestand Cambridge zeer gespannen De toestand te Cambridge in Mary land (V S.) was gisteren zeer gespan- j nen. Negers en blanken beschoten el kaar in de straten van de stad. j De politie gebruikte honden om dui zend blanken uiteen te jagen, die ne gers lastig vielen nadat deze een beto- ging hadden gehouden. Ook in de neger- wijk werden honden en traangasbom- men gebruikt om grote samenscholin gen te verspreiden. De afdelingen van de nationale gar de. die maandag na ccn verblijf van 25 dagen uit Cambridge vertrokken, zijn er teruggekeerd. De commandant heeft het bestuur van de stad in handen ge nomen. Majoor Davidson van de staats politie verklaarde: .Overal in de stad wordt geschoten. Het lijkt wel oorlog". Hij heeft de gouverneur van de staat aanbevolen de staat van beleg af te kondigen. Leden van verboden Zuidafrikaanse partij in arrest Walter Sisulu, oud-secretaris van het (verboden) Afrikaanse nationale con gres. en Ahmed Kathrada. secretaris van het Indische congres in TransVaal, zijn gisteren met 17 anderen gear resteerd in een huis te Johannesburg, waar Rij vergaderden. Onder hen was ook Govan Mbeki. leider van de ver boden communistische partij. Hij zou nu als leider optreden van het Afri kaanse nationale congres in de Kaap provincie. Er zijn zes blanken onder de aangehoudenen. De politie gelooft een van de voor naamste geheime hoofdkwartieren van het Afrikaanse nationale congres te hebben opgeruimd. van uw vacantie: met Suprimal tegen reisziekte een onbezorgde^ reis 1 Arrestaties op Mozambique Volgens berichten uit Lorenzo Mar- 3ues zouden op het eiland Mozambique r. Eduardo Mondlane en vijftien me- destanders allen belangrijke leden I van de door de Portugezen verboden or ganisatie ..Bevrijdingsfront Mozambi-1 que") zijn gearresteerd. Dr. Mondlane, I die van 19421961 hoogleraar in de an thropologic in de Ver. Staten was, keer- de naar het eiland terug om de leiding van het Bevrijdingsfront op zich te ne men. Hij werd verscheidene malen door VN-commissies gehoord over de si tuatie op Mozambique. Van Portugese zijde is het bericht over de arrestatie van Mondlane c.s. tegengesproken. Frankrijk betaalt af aan V.S. Frankrijk heeft Amerika meegedeeld dat het een voortijdige afbetaling zal doen van 576 miljoen gulden op zijn schulden aan Amerika. Amerika heeft er bij andere landen op aangedrongen dergelijke vroegtijdige betalingen te doen ten einde de V.S. te helpen in zijn pogingen de voortdurende druk op dfe Amerikaanse goudreserves te verminderen. De betaling zal volgende week gedaan worden. Juwelen van hertogin: miljoen waard Over de brutale roofoverval op de 75- jarige hertogin van Northumberland in Londen, werd nog gemeld, dat de juwe len. die haar door een zes man sterke bende werden ontstolen, toen zij in haar auto zat. een waarde van meer dan een miljoen gulden hadden. Vele jaren gele den was de collectie op ruim vier ton geraamd, maar experts verklaarden, dat de waarde sedertien sterk was toe genomen. Computer speelt voor agent JJE verbinding tussen Moskou Washington, de veiligheidsklep, die een kernoorlog, die per ongeluk zou uitbreken, kan voorkomen, zal binnenkort tot stand zijn gebracht. Hier zien we Russische tech nici met de montage van de apparaten voor de top-verbinding bezig. De ruim 1000 verkeerslichten in de Canadese stad Toronto,, waar 500.000 auto's het dagelijkse verkeerspatroon vormen, zullen van augustus af door een mecha nisch brein worden geregeld. Het nieuwe besturingssysteem, een zgn. vliesfilmgeheugen, zal op stoppingen voorkomen en de ver keersstroom maar dan 20 procent sneller verwerken. De computer kost bijna 10 miljoen gulden. In Toronto zullen 2000 automatische ver- keers-,.detectors", die de dichtheid en de richting van het verkeer op de be langrijkste verkeersaders meten, alle stelde computer. Deze onderzoekt de onderlinge samenhang in deze forma tie en het effect van correctieve ver keerslichtenbesturing. Binnen enkele fracties van een seconde gaan de Impulsen naaV de door de hele stad opgestelde verkeerslichten. In het geheugen van deze computer, die de verkeerslichten dus automatisch op afstand bestuurt, zijn „programma routines" aanwezig, die voor de nor male behoeften zorgen: spitsuurver- keer, aangaan en uitgaan van scho len enz. Daarenboven zendt de computer onmid dellijk informatie naar de politie autoriteiten in geval van branden, aan rijdingen en andere oorzaken van af wijkende verkeerspatronen. Het com putersysteem kan onmiddellijk de ver keerslichtenbesturing aan de optreden de situatie aanpassen en automatisch voor bijv verkeersomleggingen zorg dragen, tot het ogenblik waarop ae situatie weer normaal is. „Het gebruik van de computer bereikt hetzelfde effect als de aanleg van nieu we wegen en andere verbeteringen, die 20 tot 40 miljoen dollar zouden kos ten", zo heeft Sam Cass, de verkeers- deskundige van Toronto, verklaard. De computer heeft een rekensnelheid tot miljardste delen van een seconde (ma- ge delen in „slechts" 0.000.0 Tijdens een internationaal congres van verkeersdeskundigen, dat op 22 augus tus in Toronto begint, zal het nieuwe systeem worden gedemonstreerd. (Advertentie) Spaak vertelde het aan Navo De Belgische minister van buitenlandse zaken Paul Henri Spaak heeft vrijdag in Parijs volgens betrouwbare zegslie den. de permanente Navoraad, als zijn mening gegeven, dat de Russische premier Chroestsjef oprecht een overeenkomst op het stopzetten van kernproeven met de westelijke bondgenoten Spaak bracht in de loop van een zitting van drie uur van de raad achter gesloten deuren verslag uit over de gesprekken die hij aan het begin van deze week in Kief met Chroesjtsjef heeft gevoerd en die worden ge zien als een prelude op de ko mende kernstop-besprekingen. Noch Spaak noch mr. Stik ker. de secretaris-generaal van de Navo. wilde commentaar ge ven op de zitting van vrijdag. Spaak trachtte de pers te ont lopen toen hij het gebouw van de Navo verliet en vertelde de iouranlisten. die hij ontn ortaf, dat ziin rapport privégesprek" betrof. Rusk: niets ten koste van bondgenoten Bij komend gesprek over kernstop Gematigd artikel Volksdagblad: In een opmerkelijk gematigd hoofdartikel heeft het volksdag blad in Peking vandaag de broe- I derhand uitgestoken aan de Rus sische communisten teneinde mee te werken aan de oplossing van de ideologische geschillen tussen reisziekte voorkómen. R°od-China en de Sowjetunie. <i,d.a..,.Onder de kop „Wij willen eenheid 'en geen scheiding" gaat het SUPRIMAL tijdig ingenomen, 1261) Bevruchting van het ei blijkt in de natuur niet altijd noodzakelijk te zijn ter verkrijging van een nage slacht. Dzierzon ontdekte in 1845 bijv. dat de eieren van de honingbij be vrucht worden en dan vrouwelijke exemplaren opleveren, maar dat ze in onbevruchte toestand evenmin waardeloos zijn, aangezien hieruit de darren te voorschijn komen. Het verschijnsel, dat uit onbevruchte eieren individuen voortkomen, wordt parthenogenesis genoemd, een feno meen dat bij insecten, crustaceën, ro- dardiertjes, stekel- huidigen. weekdie ren en spoelwormen is waargeni niet t te spreken van plan ten die de geslach telijke voortplan ting met de onge slachtelijke afwisse len. Onder de insec ten zijn de bladluizen het bekendst wegens hun ongeslachtelijke voort planting, die bij verreweg de meeste soorten voorkomt. Trouwens, bladlui zen vertonen bijna alle afwijkingen van de voortplanting die bij insecten normaal wordt genoemd, zodat deze dieren die 's zomers met onwelkom- grote aantallen de dalia's en rozen bevolken, weieens met wat meer hoogachting bekeken mogen worden. Er zijn soorten die de voortplanting door middel van onbevruchte eieren afwisselen met de normale voort planting, maar er zijn eveneens soor ten die zich uitsluitend door partheno- genese voortplanten en dus uitslui tend wijfjes voortbrengen. Omdat er niet eens mannetjes-bladluizen van deze soort bestaan, is er dus sprake van een verplichte parthenogenese. want de hele soort zou ogenblikkelijk TOCH IS HET ZO! verdwenen zjjn, indien van dit sys teem werd afgezien. Vooral bij eieren van stekelhuidigen blijkt de parthenogenese met eenvou dige chemicaliën gemakkelijk op te wekken. Loeb slaagde er in de eieren van de zee-egel zonder bevruchting tot ontwikkeling te brengen en mo menteel is men zover dat ook kippen eieren door een injectie met estradion (een kunstmatig vervaardigde stof, gelijkstaande met een vrouwelijke hormoon) tot parthenogenetische ont wikkeling gebracht kunnen worden. In hoeverre hier van een volledig tot ontwikkeling ko men der dieren kan worden gesproken, laten lijk het schijnsel zelf, dus om het feit dat uit onbevruchte eieren individuen kun nen voortkomen. Nu hebben we vroeger al eens be toogd, dat een el een cel is. d.w.z. een cel van het dier dat dit ei heeft voortgebracht. En van cellen weten we, dat ze zich door celdeling ver menigvuldigen. Nu zouden we als belangrijk verschil tussen het onbe vruchte ei en de lichaamscel kunnen noemen het feit, dat de lichaamscel reeds na enige uren zich begint te delen, dus tot spontane vermenigvul diging overgaat. Het onbevruchte ei blijft echter rusten. Ook wij zullen even rusten tenein de de volgende keer dit probleem met frisse moed te kunnen aanvatten met de vraag: „Wat was eerder, kip Wat zal een conferentie over een eventueel verbod op het ver der experimenteren met kernwa pens, die maandag tussen Rus land enerzijds en de Verenigde Staten en Groot-Britannie ander zijds, als resultaat opleveren? Die vraag houdt de hoofdsteden bezig. In Westelijke kringen is een voorzichtig optimisme over dit resultaat voelbaar. Men hoopt in de Sowjet-hoofdstad vor deringen te kunnen maken en op een zekere soepelheid van Rus sische zijde te mogen rekenen. Dat optimisme wordt gegrond op de vooruitzichten, dat de kans op een ak koord tussen de Sowjets en de Chine zen, waardoor een einde zou komen aan hun ..koude burgeroorlog", uiterst ge- Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft reeds verklaard, dat in Moskou geen enkele overeenkomst zal worden gesloten, die Iten koste van Amerika's bondgenoten In Londen heeft premier Macmillan een lunch gegeven voor Averell Harri- man. de leider van de VS-delegatie naar de kernstopbesprekingen in Moskou. Ook de leider der Britse afvaardiging Lord Hailsham en de Amerikaanse ambassa deur zaten aan. De lijn voor de bespre kingen werd daar uitgestippeld In Londen werd verklaard, dat Har- riman en Hailsham in de Sowjetunie zul len onderhandelen over het stopzetten Volksdagblad in op de consequen ties van het Russisch-Chinese ge sprek dat sedert enkele dagen in Moskou wordt gevoerd. „Wij moeten •erlijk bekennen dat de huidige toestand zeer ernstig is tenge volge van de door het centrale comité van de Russische communistische par tij genomen maatregelen om de betrek kingen tussen China en de Sowjetunie te verslechteren. De Chinese communis tische partij is zich ten volle bewust van haar historische plicht, die bestaat uit het bewaren en versterken van de grote eenheid tussen de beide communis tische partijen, r.owel als tussen beide landen. Deze eenheid is van uitzonder lijk groot belang. Zij beïnvloedt de we reldpolitiek". POSITIEF Het blad voegt er aan toe dat de Chinese delegatie al het mogelijke doet (handelend volgens de instructies die i zij heeft ontvangen) om een positief re sultaat te bereiken. ..Zij geeft blijk van RPitc« r. I een zeer groot geduld en laat niets naL„5* I n,jte,r %an oor,°g Pro- om dit doel te verwezenlijken. Wanneer ft?h.lF!2L g dat; de geschillen vandaag niet kunnen l!|!1'hh*cJ i£&*e™iïïn wC,.dlSiT'buteu,r,s seduidi8" i— PcnXlees., afkomstig uit Tsjechoslowakije Profumo gaf geld terug der kernproeven in de atmosfeer en on der water en dat zij verscheidene an dere vraagstukken inzake de betrekkin gen tussen Oost en West zullen bespre ken. maar daar niet over zullen onder handelen. De uitlating van minister Rusk, dat niets ten koste van de bondgenoten zal worden gedaan, werd bevestigd door de New York Times, welke gezagheb bend blad schreef, dat er geen kans op een kernstop-overeenkomst bestaat, in dien de Russen blijven vasthouden aan een non-agressiepact tussen Oost en West als voorwaarde voor stopzetting der kernproeven. Intussen heeft Turkije beleefd, maar vastbesloten oen Russisch voorstel ver worpen om het Middellandse Zeegebied tot kernvrlje zone te maken. Duitser werkte in Zwitserland voor Oosteuropees land Dc Zwitserse regering heeft de 45- jarige Duitse natuurkundige dr. Hans Erhardt opdracht gegeven het land te verlaten. De man werkte in zijn wo ning (in opdracht van een Oosteuropees land) aan een korte-golfstraal. waar mee vliegtuigen kunnen worden neer-i Sehaald. Erhardt, die Zwitserland on er een valse naam was binnengeko-, men. had in 1961 van de Zwitserse overheid die toen dus nog niets van hem afwist vergunning gekregen om prototypen te vervaardigen van gra naten. maar zonder huls. Van deze vergunning heeft hij echter nooit ge bruik gemaakt. Inplaats daarvan con strueerde hij de „dodende straal", waarvoor de regering nooit toestem ming had gegeven. Erhardt had echter geen last van de kantonnale autoritei ten gehad omdat deze meenden dat de federale overheid met de proeven ak koord ging. Uit „inlichtingen" is de Zwitserse regering er achter gekomen Lugubere vondst in koelwagen weferde betrekkingen Het Volksdagblad spreekt dc vurige [leiA ens uit dat de Russen zich van iedere Eï"ge tijd geleden had het blad aan I werden de stoffelijke resten gevonden •erhaaste actie zullen onthouden en Profumo schadevergoeding wegens las- van twee mannen Hongaarse vTuchte nu na minnelijke schikking, geres-loud. vjaar de zaken niet op dc spits zullen drij' Men moet begrijpen dat men de ldeo-i logische geschillen niet kan oplossen t dictaten of bevelen- GESPREK Over het gesprek tussen de twee de legaties is totnutoe bijzonder weinig uit gelekt. De correspondenten van de pers bureaus in Moskou hebben niet meer kunnen melden dan Jat de vertegenwoor digers van de beide communistische I partijen gistermiddag drie uur bijeen titueerd. i daar- VLOT DOOR EUROPA MET AUTOKAARTEN (met wegenkaart en reutestift: f 2,50) AUTOKAARTEN VAN VELE LANDEN (mat aan schat van informatias: f 1,25) AND IREl ANU aiioiguf ilGIC Of UTSCHIANO 4 NIEUWSTE WEGWIJZER VOOR PARUS (en voor do prachtige omgeving: f 1,25) EBLsHI SPECIALE KAART VAN NEDERLAND (mat tal van toaristischa tips: f 0,90) j Vele honderden Esso dealers heb ben al deze kaarten in voorraad. r (£sso) Ovarii in Wast-Europa ziet U dit amblaam. Symbool van Esso sorvictl Spaciaal voor toeristen. .MET ESSO BENT U BETER UITl] /ft ccft £-oh£c Ky, Op zijn geweest. Gistermorgen hebben de secretarissen van de twee delegaties een bespreking gehad Dc premier van Hongarije Janos Ka- dar heeft gisteren scherp, kritiek gele ging hun wil trachten op te leggen."! De regeringsleider prees de activiteiten premier Chroesjtsjef met betrekking I technische ho geschool in Leningrad is men begonnen met het in massa vervaardigen van „elektronische exa minatoren", die de stu denten aan het einde van de cursus aan dc tand moeten voelen. Vol gens het Russische pers bureau Tass gaven hij ccn proef met dertig Hei geallieerde opperbevel in Euro-"'"•'enten onlangs dr pa heeft meegedeeld dat een gevechts-1 mechanische examinato- groep van ongeveer 1500 man van de, ren dezelfde cijfers als Amerikaanse eerste divisie van 19 tot I de menselijke. 22 juli door de lucht van Kansas naar I Duitsland zal worden overgebracht. De kippenfokker Arie Dc ramp merdTArgcntijn.e passa. de AWertrovr giersboot „Ciudad de Asuncion" in de Rio de la Plata heeft niet alleen aan 40 I mensen het leven gekost, maar er zou den volgens het dagblad ..La Nacion", tot het „versterken van de vrede". ook nog 45 mensen worden i de Canadese provin cie Brits Columbia, heeft zijn vierduizend kippen van gekleurde contact-lenzen op de ogen laten voorzien. Kip pen hebben de neiging, zo zei hij, alles wat rood is aan te vallen. Door de opgezette len zen zullen zij een meer rose uitzicht op het le ven hebben en dat zal hun gemoedsrust ten goede komen. Dc opera-zangeres Maria Callas zou van daag worden vereerd met een gouden flesje.... azijn, de „zuurprijs" welke haar is toegekend door elf journalisten die haar in het afgelopen jaar moeilijk te benade ren vonden. Gisteravond gaf Maria Callas echter te kennen niet naar Ce- senatico aan de Italiaan se Adriatische kust te zullen komen. Hier zou de uitreiking van de zoet- en zuurprijzen aan persoonlijkheden die zich al dan niet toeschiete lijk tegenover de pers hebben gedragen, plaats vinden. Een 22-jarige banket bakker uit Frankfort heeft gisteren in acht uur en twee minuten per kano een tocht over Het Kanaal gemaakt. De jon- ge zeeheld, Manfred Schuster, maakte de oversteek vanuit Calais naar Dover zonder ge- excorteerd te worden. I Een boer uit Zuid- Australië heeft dicht bij het Eyre-meer een me talen bol van ongeveer vijftien centimeter door snede gevonden met let ters cr op die aan Rus- siche herkomst doen denken. Dergelijke voor werpen zijn reeds bij twee eerdere gelegenhe den in Australië aange troffen en volgens des kundigen zouden zij van ruimtevaartuigen afkom stig zijn. Verscheidene honder den Franse boeren heb ben gisteren een belas tingkantoor en de naaste omgeving daarvan in Cavaillon met aardap pelen en groenten volge stort als protest tegen de l»re prijzen en het ge brek aan afzetmogelijk-

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7