over de Grevehngen Gigantische kabelbaan a r» i' Gondels sluiten zee-arm WÊÊÊÊÊÊÊk TV-voetbal 's middags niet meer tolereren Indonesië vraagt KPM; om sclieepsvervoer OPGAVE VAKANTIEADRES 9 VRIJDAG 5 JULI 1963 (Van een verslaggevers) T~VE Grevelingen tussen Duive- land en Overflakkee zal niet volgens dc inmiddels al traditio neel geworden methode door mid del van caissons worden afgeslo ten, maar op zeer spectaculaire wijze met behulp van een gigan tische kabelbaan. Deze nieuwe werkmethode van de Deltadienst betekent een ex periment. Maar de uitvoerige on derzoekingen maken het slagen er van zo goed als zeker. AAN de kabelbaan, die ongeveer 2 km lang zal zijn, komen twaalf gondels te hangen. Deze gondels, compleet met dieselmotor en be stuurder, glijden in grote frequentie over het tracee van de afsluitdam, onderweg het stortingsmateriaal val len latend. Deze wijze van afsluiten' mag opzienbarend worden genoemd en zal over de gehele wereld weer de aandacht vestigen op de strijd, die Nederland tegen het water voert. JJET zij-aanzicht van de gon- del. In de cabine bevindt zich een bestuurder, die de die selmotor bedient. Onder de gon del het laadnet, waaruit de zak ken worden losgelaten. Verontrusting over stijgende huren van woningwethuizen De ledenraad van de Nationale wo ningraad heeft in zijn te Zwolle gehou den vergadering een resolutie aangeno men, waarin met verontrusting wordt vastgesteld dat de gemiddelde gunnings- huren van nieuwe woningwetwoningen in het vierde kwartaal van 1962 onge veer 50 pet hoger waren dan in het tweede kwartaal van 1959. Dit heeft vol gens de resolutie geleid tot de volgende ongewenste gevolgen Het huurniveau van nieuwe woning wetwoningen is tot een zodanige exces sieve hoogte gestegen, dat zy onbetaal baar zijn geworden voor die klassen van de bevolking waarvoor deze wonin gen zijn bestemd. De huren van nieuwe woningen zijn en worden aanzienlijk hoger dan de thans geldende huren van vergelijkbare wo ningen, gebouwd voor 1960, waardoo- zeer aanzienlijke en ongemotiveerde huurverschillen ztJn ontstaan, die de wo ningmarkt verstoren. De 60-jarige tuinman J. A. ten Haaft uit Zeist is vanmorgen als gevolg van een aanrijding tussen zijn bromfiets en een militaire vrachtauto om het leven gekomen. De aanrijding gebeurde op het kruispunt Rembrandtlaan-van Ostade- laan te Huis ter Heide. ~}E grote stalen torens, waaraan de kabelbaan komt te han gen, zijn reeds gereed. De voorbereidingen voor dit grootse werk zyn al ver gevorderd. De drie gro te stalen torens, die 42 meter boven het water uitsteken en waaraan de kabel baan zal hangen, zijn reeds gereed. Deze draagtorens, ook wel pylonen genoemd, steken 42 meter boven het water uit. Het kolossale betonnen blok, waar- overheen de 9 cm dikke kabel loopt, staat er eveneens al. In dit blok zijn gaten voor springstof uitgespaard, zodat het gevaarte na de afsluiting weer ge makkelijk kan worden opgeruimd. Het Is de bedoeling, dat de gondels (de bestuurders, die een speciale oplei ding hebben gekregen, staan met behulp van een mobilofoon in contact met dc vaste wal) per uur 360 ton storten in de 1.200 meter brede zeearm. Binnen vijf weken hoopt men zo het stroomgat te dichten. Men heeft juist de Grevelingen voor dit experiment uitgekozen, omdat deze afsluiting in een wantijgebied ligt. Dat betekent, dat zich geen grote stroomver snellingen voordoen. De twee hoofdkabels rusten op de drie draagtorens. Deze torens ^hebben een- geschaafd stalen bed, waarover de ka bels in een groef glijden. Aan de noordzijde van de Grevelingen zijn de kabels verankerd aan een vast punt. Aan de zuidelijke oever zijn de kabels aan twee kantelbare gewichten bevestigd. Deze contragewichten hebben onder andere als doel te voorkomen, dat de gondels, wanneer ze hun last laten vallen, te veel omhoog zwiepen. De gondels vervoeren vier zakken steen, die ieder zo'n 2.5 ton wegen en na elkaar worden losgelaten. worden uitvoerige studies verricht om de kosten zoveel mogelijk te drukken. Zo ligt het meest voor de hand. dat voor de afsluiting van de zeearmen steen wordt gebruikt. Maar dit materiaal moet uit het buitenland worden aangevoerd en dat brengt lange aanvoerlijnen en hoge transportkosten met zich mee. Het werk vereist bovendien grote buffer voorraden, waardoor renteverlies op treedt en extra overslagkosten moeten worden gemaakt. In samenwerking met de Nederlandse industrie heeft de Deltadienst daarom gezocht naar nieuwe materialen en werkmethoden voor de vervanging van de steen. De gedachten zijn in de eerste plaats uitgegaan naar het materiaal, dat in grote hoeveelheden ter plaatse aanwezig is, namelijk zand, dat verpakt of gemengd met een bindmiddel als asfalt of cement de steen kan vervangen en bestand is tegen de sterke stroming. de kabelbaan wordt veran kerd. Voor deze kolos moesten 72 30 meter lange palen worden geheid. Wanneer het karwei ach ter de rug is, wordt het gevaarte opgeblazen. De resultaten van de studie zullen op grote schaal bij de afsluiting van de Grevelingen worden toegepast. Zo zul len de gondels zakken vervoeren, waar in zich zand bevindt De zakken bevat ten weefsels van speciale natuurvezels en kunststofvezels. Andere zakken be vatten weer zand, dat gestabiliseerd is met asfalt Dan is een methode ontwik keld van zand met een hoger asfaltper- centage. Deze asfaltkluiten blijken zo een grote inwendige wrijvingsweerstand te hebben, dat zij ook zonder verpakking in een zak aan de stroom weerstand kunnen bieden. Tenslotte zal een gedeelte van de dam worden opgeworpen met luchtdichte zandzakken, waarin de druk is verlaagd. De overdruk van de buitenlucht geeft het geheel weer een grotere vastheid. Men noemt deze speciaal geprepareerde zandzakken „spanzakken". Zo belooft de afsluiting van de Greve lingen in alle opzichten interessant te Vermoedelijk zal het eigenlijke werk later beginnen dan men aanvankelijk had gedacht, omdat de gondels, die in tnkrijk worden gemaakt, vertraagd rden afgeleverd. Maar de Deltadienst heeft alle moed de eventueel verloren weer in te halen. Aardgas kan rol gaan spelen bij huisverwarming Minister Van Aartsen (volkshuisvesting J en bouwnijverheid) meent dat een belang- rijk aantal gebouwen en ook nieuwe wo- J ningen met gas zal worden verwarmd, als te zijner tijd gemeenten tegen een aan- J trekkelijke prijs aardgas voor ruimtever- warming kunnen leveren. Het staat nog J niet vast wanneer gemeenten over het i Groninger aardgas kunnen beschikken. J Aansluitingen voor centrale verwarmings- installaties zullen in het algemeen geen J bijzondere moeilijkheden oproepen. Er moet echter nog bestudeerd worden, welke gevolgen rechtstreekse verwarming i door afzonderlijke verwarmingstoestellen zullen hebben. Als de problemen zijn op- gelost, kunnen de gemeentebesturen zo nodig ten aanzien van leidingen in nieuw- bouw voorwaarden of eisen stellen en de aansluitingsmogelijkheden bevorderen. Minister Van Aartsen heeft dit meege- deeld in antwoord op schriftelijke vragen J van het Tweede Kamerlid mej. Ten Broecke Hoekstra (lib.) Samenwerking met i A.N.W.B. in belang j van K.N.A.C.-leden CONCLUSIE NA ONDERZOEK: Er is reeds veel geschreven over de wedstrijd Milaan-Benfica en de gevolgen die deze wedstrijd heeft gehad voor het bedrijfsleven. De federatie metaal- en electro-tech- nische industrie heeft een enquête ingesteld, waarvan de resultaten onlangs zijn gepubliceerd in het tijdschrift Metalectro Visie. De conclusie is dat er nogal wat moei lijkheden zijn gerezen door die televisie uitzending en dan met name voor het bedrijfsleven. De ondernemersorganisa ties zijn van mening, dat deze t.v.-ult- zendingen, die ln dc middaguren uitge zonden worden, Ingrijpende consequen ties hebben voor produktiviteit en werktijdverdeling, dit dan nog afgezien „van het feit dat de psychosevcrschUn- selen evenmin aan sommige onderne mers persoonlijk zijn voorbijgegaan". Gedwongen De voorzitter van de Koninklijke Ne- derlandsche Automobielclub, mr. A. W. J Baron van Imhoff, heeft op de vandaag i in Utrecht gehouden algemene lèdenver- J gadering van de KNAC gesproken over de nauwere samenwerking die zijn club J met de ANWB gaat voeren. De voort- durende stijging van de financiële lasten schiep bij de KNAC een situatie die niet langer mocht voortduren. Het bestuur is J tot de overtuiging gekomen dat nauwere samenwerking met de ANWB het meest J in het belang van de KNAC is. Deze door haar opzet grotere organisatie kan een aantal zelfde werkzaamheden door moge- lijke mechanisatie goedkoper uitvoeren. J In het jaarverslag dat dc secretaris, mr. B. Ph. Baron van Harlnxma thoe Slooten J uitbracht, werd becijferd dat het rijk in 1963 een bedrag van 210 mil joen gulden motorrijtuigenbelasting en 500 mil-dc ,e doen toen gulden aan benelne-acellns «al innen. hebbm monitors in werkpiaals verdubbeling op- Onder druk van de werknemers, zo vertelt de F.M.E., zijn een aantal onder nemers ertoe overgegaan de bewuste woensdagmiddag het bedrijf te sluiten. In sommige gevallen begon men die dag 's morgens om vijf uur, in andere ge vallen werden de uren op andere dagen ingehaald. Bedrijven, die zich aanvan kelijk tegen een tegemoetkoming aan de psychose hebben verzet, zagen zich op grond van de toegeeflijkheid van anderen voor de noodzaak geplaatst wa- ijn te doen. Andere bedrijven toor geplaatst om het personeel in de gelegenheid te stellen de wedstrijd tij dens het werk te volgen. In nagenoeg al deze gevallen is het werk meer of minder ernstig in ver drukking gekomen en is de compen satie hiervan niet of slecht geslaagd. Het ergerlijke van deze geschiedenis be staat volgens de F.M.E. hieruit, dat dit alles het gevolg is van het besluit van de organiserende instantie om het kam pioenschap op een werkdag te laten val len. „Met volkomen miskenning van de economische consequenties is men hier toe over gegaan". De F.M.E. wenst nu. dat de onder nemers, zowel in nationaal als in inter nationaal verband, hiertegen stelling nemen en aan de organisaties, die sport evenementen organiseren, duidelijk ma ken dat de sport buiten de normale werktijd behoort te vallen. Ook de over heidsinstanties, die bij deze zaken zijn- betrokken, hebben hierbij een taak, zo meent de F.M.E., die de vrije zaterdag de aanwezige dag voor dit soort gebeur tenissen acht Kamerlid naar Vara De VARA is er in geslaagd een voor ziening te treffen voor de enige tijd ge leden ontstane vacature van chef van de afdeling tv-documentaires. In die functie is nu benoemd mej mr. Th. F. Lemaire, thans lid van de Tweede Ka mer en medewerkster van „Het Fa- rOOl". 44 1. Als journaliste bewoog zij zich op uiteenlopende terreinen, dat van de sociale wetgeving en volkshuisvesting en van de mode. Mej. Lemaire zal haar nieuwe functie op 1 september aan- i vaarden. vanavond Indonesië heeft ook aan de Neder landse KPM gevraagd in te schrijven op het vervoer van rijst van Birma en Thai land naar Indonesië. Het gaat om 200.000 ton rijst, die nog dit jaar geleverd moet worden. Dit bericht volgde gisteren op een mededeling van het ministerie van zeeverbindingen in Djakarta, dat Indo nesië het verbod voor Ned. scheepvaart in zijn territoriaale wateren heeft opge heven. Nederlandse schepen mogen thans In donesische havens aandoen om, op de zelfde voorwaarden als voor andere bui tenlandse schepen gelden, passagiers- ol vrachtdiensten uit te voeren. Het verbod werd in april 1960 tijdens de Indonesische campagne om West- Irian opgelegd. Het ligt zeker niet in de bedoeling dat d' KPM bij de inschryving een bevoor rechte positie zou innemen. In de toe lichting op het besluit werd gezegd, dat dit genomen was met inachtneming var de overweging dat het nodig is nieuws bepalingen uit te vaardigen in het be lang van de verbetering der handels betrekkingen tussen Indonesië en Neder land. De Indonesische minister van scheepvaart, die het regeringsbesluit toelichtte, zei dat het Indonesische mo torschip Thamrin van de Djakarta Lloyd op zyn huidige reis naar Europa een Nederlandse haven zal aandoen. De Thamrin vertrok 22 juni uit Indonesië. De directie van de N.V. Stoomvaart Maatschappy Nederland wenst nog geen commentaar op of een verklaring naar aanleiding van deze bekendmaking te verstrekken, omdat zy nog geen offi cieel bericht over de inhoud daarvan heeft ontvangen. De directie van de K.P.M. deelde mede met vreugde van dit bericht te hebben kennisgenomen, doch hieraan van haar zyde voorshands niets te kunnen toevoegen. Van de zyde van de Kon. Rotterdam- Mijnheer Gonsalez." bevestigde Beunders. „Zeker op de een of andere wijze aan de haven verbonden?" „Ik bind me nooit aan iets. Ik ben scheepsbe vrachter, kapitein. Volmaakt onafhankelijk. En wie het beste op de hoogte is, doet de beste zaken „Inderdaad. Na deze uitlating ben ik er vol doende van overtuigd, dat u geen reden tot kla gen zult hebben. Jammer, dat ik u niet eerder heb ontmoet; misschien hadden we zaken kunnen doen. Ik heb nu mijn cargo zelf op moeten schar relen en daar gaat altijd weer njeer tijd inzitten, dan je eigenlijk voor jezelf kunt veranbwoorden." „Ik had u kunnen helpen", antwoordde Gonsa lez. „Ja ik kan u nog helpen Wat mag ik u aanbieden? Een whisky-soaa „Neen, neen", weerde Beunders af. „Laat mij dat doen." „Geen denken aan, kapiteien. U bent hieir gast; ik woon hier." Hij wenkte een bediende en gaf, op de indo lente toon, die soms de inboorling eigen is, wan neer hij tot een ondergeschikte spreekt, last om twee whisky-soda te brengen. „Hebt u nog ruimte over?" vroeg hij aan Beunders nadat de koele dronk voor hen stond. Bart Beunders deed niet te happig. Hij kende zijn pappenheimers en wist maar al te zeer dat ze er op uit waren hel onderste uit de kan te halen, wanneer een schip op vertrek nog lui ken had, waarin kostbare ruimte vrij was. „Ach," zei hij, „dat ligt er natuurlijk aan. Je kan altijd nog wel wat stuwen. Het ligt er maar aan, wat het is. Morgenmiddag vaar ik in ieder geval, dus, wanneer ik mün stuwplan niet hoef te veranderen en het is lading, die mij geen kop zorg geeft, dan, ja dan. „Wat voor Amoy?" Beunders knikte. „Wat zou u zeggen van een 35 ton machine-on derdelen in prima sterke kisten?" „Wat meet het?" „Ik schat zo tussen de 350 en 400 voet". „Zou gaanWanneer kan het langszij zyn?" «Is morgenochtend vroeg genoeg?" ONDER VALSE VLAG Dat is meer dan jij en ik konden weten. Het kind is ternauwernood ten doop gehouden, maar voor ons is en blijft ze de „Katrynsveen", niet waar?" „Vanzelfs", zei de „boots". „Al noemde ze mijn morgen Bartholemeus, dan bin en blijf ik toch Dirk Zylinga. Maar Kap'tein, wat motte we met dat gevabletje an? Overboord kiepe- het' „Op het nippertje. it?" „Noem i het kan. Wat betaalt ik zaken doen Goed; stuur de boel langszij. Ik zal u het vel niet over de neus halen." Zo was de lading geboekt, waarvan nu cén kist, deerlijk verminkt, in de duisternis van luik 3 lag Dirk Zylinga, de bootsman, klopte met een vuist, die meer op een strijdknots dan op een menselijk lichaamsdeel leek, op de deur van de kapiteinshut. Met zijn pet in de hand schoof hij door een kier naar binnen, als was hij een geest. „Da's een krap stukke cargo, kap'tein, datte me daar bij luik 3 hebbe ingenome". zei hij met de rust en serene kalmte van zijn onverstoorba re wezen. „Hoezo?" vioeg Beunders, die bezig was con nossement en uit te schrijven. „Die 152 kisten uit luik 3, bedoel je?" „Honderd één en vyftig hele en één gebarsten, kap'tein", zei Dirk correct, zoals hij hét in zijn jonge jaren bij de marine geleerd had. „En nou weten we ook, waar offe me an toe zyn. Het is contrabande wapens en niks te machine-onderdele, kap'tein." Bart Beunders keek verbaasd op. „Tjonge, Dirk, da's niet mis, maar, als je me nu vraagt: verwondert het je, dan zou ik liegen, als ik „ja" zei. Die kerel waarbij ik dat vracht je geboekt heb.., ik weet het niet, maar daar zal een luchtje aan. Je kan wel 's meer zo'n voorgevoel hebben Hij kénde de „Fairy Queen"; nou vraag ik je! „Dirk, Dirk", vermaande de „ouwe" vaderlijk. „Leer je het nooit? Weet je op jouw leeftijd nu nog niet, dat zeelui ook soms wel eens zaken mensen moeten zijn, al hebben zij daar nou nog zo pest aan? Hoe kan je zo iets voorstellen? Luis ter nu eens goed. Heb jy wel goed gekeken? Ik voor mij, ik ben er zeker van, dat die kist in volmaakt onbeschadigde toestand aan boord ge komen is. Neen, sterker, ik ben er zeker van Dirk, gaat bij jou niet, als bij mij, je ouwe zee- rovershart open? Zijn wy ten slotte Hollandse jongens of laten we ons neppen door een Philip- pijn? Neen Dirk, kalm overboord laten komen, netjes stuwen en dan jong, dan hebben we goud aan boord. Goud zeg ik je maar mond je dicht. Dat is de eerste order: mondje dicht! We hebben honderd twee en vijftig kisten ma chine-onderdelen aan boord voor Amoy ja, misschien maak ik er wel „optie Macao" van, want met die Portugezen valt nog misschien wel wat te matsen, als we in Amoy nattigheid moch ten voelen, maar eerste zaak i6, Dirk mondje dicht. En vergeet eigenlijk maar om een stuur- mansregu af te geven je kan nooit weten en die kerels zullen blij genoeg wezen, wanneer ze denken, dat de boel veilig en wel aan boord is Niemand anders dan jij toch. Dirk. heeft dat kistje zien flikkeren, wel?" „Kaptein," zei Zijlinga verontwaardigd, „wat denk u misschien van mijn?! Doch u misschien soms, dat ik daar de hele bemanning d'r snot pijper m laat steken. Dirk is ook niet helemaal van gisteren, kap'tein. „Ach", zei Beundens, „het was maar een vraag, Dirk. Ik wist heus wel beter. En roep de „eerste" even, Dirk.'1 Kapitein Beunders legde zijn schrijfgerei neer gisteren de 62-jarige tuinder A. Aartsen, glimlachte zoetjes. „Zo'n goeie mijnheer Gon- toen hy op weg was naar zyn tuin. door 1 sche Lloyd deelde men ons desgevraagd mee, dat zy nog geen bevestiging van 2 het bericht van hun hoofdvertegenwoor- diging in het Verre Oosten had ontvan- J gen. Als het bericht juist is, aldus het i commentaar, is voldoening over de op- J heffing van de discriminatie op zijn -K19.30 Vliegende schijven gram x de militairen 20.30 Hoog spanning. hoorspel (herhaling van 10 Jan 1960 21.30 Dansorkest, licht ensemble en solisten 22.15 Nabeschouwing Tout ['Ave in iau.1 le Honkbal- te Haarlem 22.23 Boebespreking 22.30 22.40 via de uit de krant geknipte bon, die wij regelmatig op de ad- zo vroeg mogelijk op te geven. jnsemble 23.00 Moderne (gr) 23.5S-24.0o Nws. Hilversum II, 298 m. VPRO. 19.30 Ont hullingen, muzikale lezing 10.50 Suggesties voor het weekend 20 00 Nws 20.05 Gisteren adieu, documentaire 20.35 Gram 20.40 Vlaanderen te vlakbij, literair programma VARA: 2100 Tango-rumba orkest 21.30 Drie tehuizen: klankbeeld over bejaarden tehuizen 22.00 Chansons 22.30 Nws. VPRO; 22 40 Medeburgers, comm op ontvangen brieven. VAR: 23.00 Socialistisch nleuwa ln Esperanto 23.10 Lichte gram 23.55— 24.00 Nwa. .jnntewedstrijden te Wimble- finale® heren enkel cn halve finales dubbel. KRO: 19.30 Voor de jon- NTS: 20.00 Journaal en weerover- KRO: 20.20 Reportage Tour zich! 1 drum-beget tekenfilm plano en jing 21.10 De kat en de goud- i (l'histolre d'un polsson rouge), poëtl- 1 sche fi mimpressie 21.30 Schatten op zol« der 217 55 Das Komlmmödchen. politiek eabaretprogr uit DUsseldorf. NTS; 22.40— i 22.45 Journaal 22.45— i Tour de France. Filmvr Stijgend ledental van Rode Kruis Het aantal leden van de vereniging „Het Nederlandsche Roode Kruis" is ge- J stegen van 727.031 in 1962 tot 744.729 op het einde van het vorige jaar. Er zijn J plaatselijke afdelingen, verdeeld elf provinciale kringen. Het aantal J Programma voor morgen ilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws 7. 6.00 Als i de dag van gisteren, klankbeeld 16.30 Lichte i gram 17.00 V d jeugd 17.15 Licht instru- 4.., T,—,.u..9prekinr .A stkronle i modei 1 deren 18 50 V d kleuters. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 I i 7 O Oohtendgym 7 2o Socialistisch sti I lied 7.23 Lichte i Aan de sedert 1957 jaar voor jaar doorzettende vermindering van de sterk- J an het Rode Kruis korps is gedu- rende 1962 een einde gekomen. Einde in dat jaar telde het korps 271 colon- 2 ;s met 11.395 personeelsleden. Deze gegevens zijn ontleend aan het J gisteren verschenen jaarverslag over van de vereniging. K.L.M. ruimt op (Van onze luchtvaartmedewerker) 2 Sinds enige maanden hield de KLM 2 er een „mouenballen"-luchtvloot op na. Deze machines, Super- en gewone Con- 2 stellations, waren door de indienst- stelling van het DC-8 straalverkeers- J vliegtuig overbodig geworden. Lange i tyd heeft, de KLM getracht deze ma- J chines, die begroting-technisch a) afge- i schreven waren, te verkopen, maar zon- 1 der resultaat. Thans heeft zij besloten 2 elf van deze machines ln onderdelen te 1 verkopen en de rompen voor schroot 2 aan de man te brengen. De geruchten ou de Indonesische luchtvaartmaat- J schappij Garuda in deze toestellen ge- Interesseerd zyn, worden hiermee vol- 1 komen te niet gedaan. De KLM heeft thans nog enige van deze machines en 1 over ongeveer een jaar zullen de 2 Convairliners buiten gebruik gesteld worden. Op dc Laan 1940-45 te Harderwyk i :lng.- VARA: 10 20 Klass gram 1045 Ge knipt voor herhaling 12.15 Elektronisch orgelspel 12.30 Meded ten behoeve van land- cn tuinbouw Aansluitend; postdul- venberichten 12.34 Tussen start en flnih. actueel sportnws 13 Oo Nws 13.15 VARA- Varia 13.20 Tijd voor teenagers 14.1» Mul tiplex 14 45 Radio Jazzclub 15.15 Van de wieg tot het grai, vragenbeantwoordlng 15 30 Lichte muzlekmatinee: 15.30 Metro pol-orkest en zangsollste 16 '.o Licht In- strumentaa sextet 16.25 Boekbespreking '.6 45 Licht instrumental ensemble 17.05 Jazzmuz :7 30 Weekjournaai 18 Oo Nws en comm 18 20 Promenade-ork: Romantische t Wimble don finales dames enkel, finales heren dubbel, finales dames dubbel en finales gemengd dubbe (VPRO; 17.00—17.45 V d kinderen». VPRO !9.30 Programma n.a.v. het afscheid van dr E D Spelberg. NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht 20.20 Een mannenhutehouding (It's a man's world) VPRO: 7'. 05 Fllmpro GRAMMOFOONPLATENROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn) Symphonic Orkest o.l.v. n 2 uit ..II Barblere dl Contra 3 ult ..La Cent Lulsa Valle, An- salez. hy Siepl. Koor t dl^Santa Ce.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9