NOORWIJK BEHIELD ZIJN KANS DOOR MATIGE ZEGE OP DOSK Zandvliet-d en h(?) in Overgangsklasse Leidse teams voor moeilijke opgaven Katwijk leed zijn derde nederlaag Van Duyl staat nu op de derde plaats Nederland door Grand Rapids verslagen J. Roos (JAC) waarschuwt voor semiprofclubs MEUWE LEIDSE COURANT 7 MAANDAG 1 JULI 1963 Kamper DOS met 1-0 voor landstitel uitgeschakeld Tegen Lugdunurn week heeft het eerste elftal van Kat wijk een nederlaag geboekt bü eer vriendschappelijke wedstrijd. Zaterdag middag om half vijf traden de oranje hemden aan tegen het eerste elftal van zondag-derde klasser Lugdunurn uit Lei den. De opbrengst kwam ten goede aan de jubileumcommissie, die voor de fees telijkheden rond het 25-jarig bestaan (1964) moet zorgen. Het ls weer een leuke wedstrijd ge worden, waarin beide ploegen de produc tiviteit op een laag pitje hadden staan. Zegge en schrijve één goed schot is er uit de bus gekomen. Dat was in de laat ste minuut voor rust, toen linkshalf B. Ouwerkerk van de „Kikkers" uit een corner over rechts de bal achter Boe- saard plaatste (01). Wel kregen linksbuiten L. vri. Plas. die zijn afscheidswedstrijd (mil. dienst) speelde, linksbuiten Arie de Koning en Vndries van Leeuwen kansen, maar '.veemaal stond de lat te laag en de der de maal wist de Leidse doelman weg te stompen. Weinig overtuigend voetbal op kletsnat Noordwijk-veld r Hoop Er bestaat hoop in Katwijk dat het probleem van de middenvoorplaats het volgend seizoen zal zjjn opgeheven. Er is namelijk kans dat „good old" Ge rard Spiering weer zal kunnen mee- Overigens werden de Katwijk-reserves zaterdagmiddag met 14 verslagen door Rijnsburgse Boys 2. Aanstaande zaterdag (ook om half vijf) speelt Katwijk voor lopig zijn laatste oefenwedstrijd. Nie mand minder dan Rijnsburgse Boys komt dan op bezoek. Hier is Wensink er met de vuist eerder bij dan Heemskerk met het hoofd. Piet v. d. Lippe stond evenwel klaar om van het klein ste slippertje te profiteren. (Foto N. v. d. Horst) (Van onze sportredactie WAREN 22 minuten na de rust gespeeld. ^■Er gingen twee handen omhoog; handen van Piet d. Lippe op wiens harde schot de Kamper doelman Wensink geen antwoord had geweten. Het was 10 voor Noordwijk. Jawel, de thuisclub stond voor. Van der Lippe was niet de enige die blij was. In een zien werd hij bedolven door clubmakkers en het veld opstormende supporters, allen uitgelaten van vreugde om die achttien karaats treffer: Het was allemaal begrijpelijk. De minuten tikten immers langzaam weg en Noordwijk moest winnen. Moeten Ook Noordwijk voor het sportieve genoegen Natuurlijk, maar dat neemt niet weg dat men in de sport het hoogste wil bereiken en de wet van de competitie schreef dit keer voor, dat Noordwijk twee punten rijker moest worden om nog een serieuze kandidaat te blijven voor bet landskam pioenschap. Noordwijk won. Met 10. Vandaar die begrijpelijke vreugde om dat ene doelpunt van v. d. Lippe, dat later de winner bleek. Noordwijk heeft de overwinning bovendien verdiend. Door het spel in de tweede helft speelt toch Na de rust viel DOSK als geheel toch wel iets tegen. Ondervonden de Kampe naren meer hinder van de gladde gras mat dan Noordwyk? Het leek er veel want defensief was men niet meer zo stevig ter been en aanvallend kwam er weinig gevaarlijks meer uit de bus. Dat was in de eerste helft nameiyk wel heel anders "geweest, want had de vin nige, agressieve en strijdlustige ploeg van DOSK toen een kleine voorsprong ge had, wie zou het hebben verbaasd? Zeker. Noordwijk kreeg eveneens kansen, maar de cornerverhouding was toch maar 62 het voordeel van DOSK, dat vooral in het eerste kwartier duidelijk over heerste en naar direct succes 'zocht. Bijna gevonden Men had het bijna gevonden ook, want mèt ruim 3000 kijkers her inneren wij ons nog levendig het keiharde en fraaie schot van Plender in de 2de minuut na aangeven van v. d. Hoven- Maar de paal hielp de kansloze v. d. Niet een handje. DOSK liet andere kansen liggen. Met iame Koetsier faalde duidelijk. Noord- Stormachtige Kieler Woche De uitslagen van de zaterdag gehou den wedstrijden in de Kieler Woche lui den: Starklasse: 1. Pettersson, 2. Wenner- ström (beiden Zweden). Drakenklasse: 1. Twelkmeyer (Did.), 2. Spangenberg, 3- Oldendorff (Did.), 12. Bier (Ned.), 15. Van Duyl (Ned.), 21. Groot (Ned.), 34. Klomp (Ned), 38. Warners, 46. Derksen, 47. Lamsveld (Ned.). Het klassement luidt nu: 1. Springer (Did.) 7448 pt., 2. Mulka (Did.) 688f 3. Van Duyl (Ned.) 6763 pt. Flying Dutchmanklassc: 1. Flrmenich (Zwitserland), 2. Lunde (Noorwegen), 12. De Vries (Ned.), 13. Verhagen (Ned.), 22. Bierman (Ned.). Algemeen klassement: 1. Fogh (Den.) 10487 pt., 2. Lunde 9728 pt., 3. Verha gen 9515 pt. Finnjollenklasse: 1. Willems (Ned.). Cosentino (It). 9 Basketbal Het Nederlandse stu denten basketbalteam heeft in Stuttgart met 6221 gewonnen van de Duitse club SV Möhringen. Bij de rust stonden de Nederlandse studenten met 3633 voor. 9 Tennis Twee Australiërs: Rod La- ver en Ken Rosewall komen tegen el kaar uit in de finale van het prof-toer nooi dat in Forest-Hills wordt gehouden. Rod Laver versloeg in de halve fina les de Amerikian Earl Bucholz met 57, 64. 8—4, 6ei Rosewall zegevierde op Alex Almedo (Peru) met 63. 63. 11—9. Algemeen klassement: 1 Mares (Did 2. Andre (VS). 5.5 vierkante meter klasse: 1. Pieper (Zwitserland), 2. Pankofer (Dld.)_, Algemeen klassement: 1. Aisher Shar pies 1. Van Veen (Ned.), 2. Van Swol (Ned.), 3. Dominik (Did.), 4. Brinkhorst (Ned.). Honkballen in Haarlem Het Nederlands honkbalteam heeft za terdag, tijdens het internationale toer nooi in Haarlem, met 32 verloren van de Grand Rapids Sullivans. Het was een van de mooiste wedstrijden die het Ne derlandse negental ooit heeft gespeeld. De Amerikaanse punten kwamen in de zesde innings tot stand op een home-run van rechtsvelder Monson. De Neder landse punten werden in de 5e en 6e in nings gescoord door Leysner en Tromp. In de openingswedstrijd van het toer nooi, won het legerteam van Frankrijk, onder de naam Usaf Frankrijk met 52 de Engelse collega's Usaf Engeland., wijk kreeg in de loop van de strijd eens mogelijkheden om aan de leiding te komen, maar het lukte niet, onder andere vanwege de regen. En dat was wel jammer, want daardoor verloor de toch al matige match nog meer aan ge halte ook al willen we eerlijk bekennen, dat er van beide zijden wel iets beter werd gevoetbald dan in Kampen. Onberekenbaar Door de resolute aanpak van het spel waren de bezoekers echter wel vaak on berekenbaar. Ook al greep de lange Pas- schier goed in, ook al hadden de buiten spel ers Koetsier en v. d. Waal dit keer tegen resp. Van Duin en v. d. Wiel veel minder te vertellen dan in Kampen, toch moest de Noordwijk-achterhoede voort durend attent blijven. Fouten van bete kenis mochten er niet worden gemaakt. Dat ondervond b.v. Barnhoom direct na rust, toen hij de bal wat te zacht terug- Ide en v. d. Niet alleen dankzij eer snelle actie redding kon brengen. Maar zoals in de twee voorgaande wedstrijden bleef Noordwijk aanvallend zwak. Ondanks de ijver van v. d. Oever, ondanks de snelheid van invaller-mid- voor Koppenaal. Er kwamen weliswaar diverse goede aanvallen, maar het raf finement tot het einde van de combina ties was er niet om het doel te kunnen bereiken. Het doel in de meest letterlijke zin van het woord. knikker. En toen plotseling stond daar v. d. Lippe, die dit keer op het juiste moment zelfzuchtig was: 10 Vier minuten later juichte Noordwijk weer toen Heemskerk de bal na een vrije trap via de voet van stopper Albers keihard had ingeknald. De niet altijd even sterk leidende scheidsrechter Mo- zes keurde het doelpunt goed. maar kwam op appèl van DOSK en van de neutrale grensrechter terecht daarop te rug, omdat v. d. Oever bij het nemen van de vrije trap off-side stond. Noordwijk keek wat sip. Sommige spe lers waren zelfs boos Ze waren dat ook geweest toen arbiter Mozes in de eerste helft niet had laten doorspelen toen v. d. Lippe na een handsbal van Albers een volkomen vrij veld had gekregen. Maar men was het vergeten toen het eindsignaal klonk. De bazuinklank na een benauwend en zenuwachtig kwartiertje waarin overigens het DOSK-doel meer in gevaar kwam dan dat van Noordwijit. Dit vooral omdat DOSK als geheel niet meer de kracht had om serieus terug te Noordwijk: d v. d. Niet; a v. d. Wiel en v. Duin; m Barnhoorn, Passdhier en v. d. Meulen; v v. d. Lippe, Heemskerk, Koppenaal, Haasnoot en v. d. Oever. DOSK: d Wensink; a Bouwmeester en v. Dijk; m Ter Burg, Albers en Hane- kamp: v Koetsier, Keizer, v. d. Hoven, Plender en v. d. WaaL In triomf heft v. d. Lippe zijn armen omhoog. Eén-nul voor Noordwijk. Rechts Koppenaal en Haasnoot, links een ver geefs duikende doelman Wensink. (Foto N. v. d. Horst.) Wielrennen Drie leden van Leidse wielervereniging „Swift-combi- natie". Nol Kloosterman (Leiden), Cees Schijff (Rijnsburg) en Bert Zoet (Sas- senheim) hebben van de Koninklijke Ne- derlandse Wielren Unie een uitnodiging ontvangen op woensdag 3 juli deel te aan de nationale ploegentijdrit in Hoofddorp. Deze wedstrijd geldt als (een selectie voor de Nederlandse afvaardi ging naar de wereldkampioenschappen, 7 augustus in Herenthals (25 km Antwerpen) worden gehouden. Rustige vergadering van Z.V.E. Eindelijk En toen eindelijk, toen lukte het dan toch in die voor Noordwijk zo gelukkige 22ste minuut- Die minuut, welke voor DOSK een slag moet hebben betekend. Barnhoorn bracht goed op. Koppenaal kreeg de bal, Heemskerk raakte hem aan. Er werd geduwd, haast gevochten om de Voor een te beperkt aantal vereni gingsafgevaardigden leidde de als voorzitter herkozen heer R. Molema- ker zaterdag in Utrecht de jaarlijkse algemene vergadering van de V.Z.C. (Vereniging van Zaterdag Clubs). De agendapunten werden vlot doorgeno- a in zijn openingswoord een pluim op de hoed gestoken te hebben van de spelers van het Nederlands zaterdagelftal voor hun uitstekende prestaties in het afgelopen seizoen, kostte de goedkeuring der vergade ring van notulen en kasbeheer alsmede de verkiezing van bestuursleden, afge vaardigden voor sectiebestuur zater dagvoetbal en districtsvertcgenwoor- digers slechts weinig tijd, te meer daar er voor geen enkele functie tegenkan didaten waren gesteld. Benoeming van kascommisste en vaststelling van contributie leverden al problemen op, mede waardoor de heer Baardman (Capelle) ruim schoots de gelegenheid kon krijgen wat dieper in te gaan op de voorkomende hinderlijke leeftijdsverschillen tijdens de elk jaar door het VZC op Hemel vaartsdag georganiseerde juniorentoer- nooien. Tot een volledige ondervanging van de moeilijkheden daarbij kwam de ver- DES 2 gelijk met K VC De tweemaal eer der vastgestelde competitiewed strijd KVC—DES 2 kon dan einde lijk zaterdag wor den gespeeld. DES 2 bereikte tegen de sterke Katwijkse ploeg nog een verdien stelijk gelijkspel. De strijd motie en tegen degradatie woedde onverminderd voort. Bij de heren speelden Zandvliet en Juliana tegen elkaar een beslissingswedstrijd, die in Leiden plaatsvond. Voor Zandvliet was dit de laatste kans op promotie en de Haagse ploeg heeft deze strohalm met beide handen stevig vastgegrepen. Vanaf het eerste fluitsignaal van de Amsterdamse scheidsrechter De Bruin trok Zandvliet zeer fel van leer, zó feL dat Juliana voor (lit geweld terug moest Deze set, alsmede ook de volgende, werd door Zandvliet met groot vertoon van overmacht gewonnen, 156 en 152. In de derde set ging de Haagse ploeg mvankelijk even sterk door en even leek het er op, dat het een onbedreigde drie sets zege zou worden. Een fatale in zinking maakte echter een voorlopig einde aan de Haagse illusies. Juliana rook de kans en greep nu deze. Zandvliet werd teruggedrongen, verloor deze set en zelfs ook de volgende, zodat de stand weer in evenwicht kwam. Nu ging Juliana hard door en bereikte in de beslissende vijfde set een gewonnep stand (136). Nu echter toonde Zand vliet over een juiste mentale instelling te beschikken. Nu vocht de ploeg onver vaard door en met succes. Stap voor stap moest Juliana terug en Zandvliet maakte de set en daarmede de wedstrijd uit, een schitterende pres tatie. De verdiende beloning, de even zeer verdiende promotie, van Zandvliet echter (nog?) niet ten deel. Deze hangt n.l. af van de behandeling van enkele door Juliana ingediende protesten, als gevolg waarvan deze week de eerste set van de wedstrijd JulianaPunch (des tijds door Punch gewonnen) vanaf de stand 911 moet worden overgespeeld, alsmede de gehele wedstrijd MVC Juliana. Juliana had. reglementair be zien. ongetwijfeld recht op protest, maar dat Zandvliet hiervan slachtoffer dreigt te worden Is een situatie (sportief be zien), die niemand zal kunnen bevredi gen. De samenstelling voor het volgend sei zoen luidt: Blokkeer, DES 2. OVC, PVC. Syrena (Den Haag); Alexo, SIGI (Delft); Concordia 2 (Rotterdam); Delta (Zwijn- drecht); KVC (Katwijk aan Zee); WS (Leiden) en Zandvliet (Den Haag) of Juliana (Schiedam». Schitterend De dames van Zandvliet bereikten de promotie wèl. Zaterdagavond moesten zü, door de zenuwen geplaagd, weliswaar de eerste set met groot verschil (315) concurrente Aggredior afstaan, de Haagse ploeg kwam daarna schitte rend terug (151 en 155). Een gelijk spel was zeker en de promotie dus reeds :n feit Zandvliet blies in de vierde set wat stoom af, waarvan Aggredior uiteraard gretig profiteerde, maar verder dan 16 Zandvliet kwam het niet. Dit Aggredior won. vroeger in de week. tweemaal op rij van TNO en versloeg vervolgens ook nog Jodan Boys. Door resultaten behoeft de Vlaardingse ploeg uit de resterende wedstrijden twee punten te behalen om het behoud van de plaats in deze klasse te kunnen Nóg gunstiger staat het Leidse SVL ervoor, deze ploeg haalde bij SVC één punt weg en behoeft uit de tegen TNO te spelen wedstrijd nog maar één punt te behalen om overgangsklasser te kunnen blijven. Hieruit volgt dat SVC, dat tegen Jodan Boys niet verder dan een gelijkspel kwam, de boot juist zal missen. gadering niet, maar men kan verzekerd zijn dat voor de mogelijk het volgend jaar weer op de Veluwe te houden toernooien straffe maatregelen tegenover overtreders van de gestelde voorwaarden zullen worden genomen. iDe rondvraag bracht verschillende in teressante problemen naar voren. Wenselijk Het werd o.m. wenselijk geacht, dat er van bondszijde maatregelen moeten wor den genomen, opdat de spelers een na een aantal jaren herhaalde medische keu ring ondergaan Voorts passe>rde het hier en daar voor komende verschijnsel van achterstelling van zaterdag- bij zondagsclubs de revue. Verschillende afgevaardigden beoordeel den de afwerking van het competitiepro gramma na de vorstperiode als weinig gelukkig. Tevens kwam de competitie indeling nog ter sprake. Hierover maakten de heren Visser (Zuidvogels) en Baardman (Capelle) wensen kenbaar. Laatstgenoemde had voor de vierde klas in West II -voorafgaande jaren flink afwijkende in deling op papier gezet, waartegenover wel enkele tegenargumenten konden worden genoteerd. Volledig in discussie kwam dit onderwerp echter niet, aange- de voor het seizoen 1963—1964 vastgestelde indeling nog niets bekend het derhalve weinig zin had daarover al bü voorbaat uitgebreid gaan praten. De heer J. Roos (JAC) liet voor mede-clubbestuurders een waarschu wend geluid horen in het geval zij te maken zouden krijgen met pogingen i-profclubs om zaterdagspelers te verwerven. De verwachte opmerkingen omtrent de ang van zaken aangaande promotie in het district Zuid I bleven achterwege, aangezien, zoals nadien is gebleken, de moeilijkheden een oplossing al een heel eind nabij zijn gekomen. Al met al een rustige vergadering, waarop niettemin x>r het zaterdagvoetbal belang rijke zaken onder de loep werden ge- Water polomenu voor deze week (Van onze zwemmedewerker) TAE Leidse waterpolo-tweede klassers gaan een bij- zonder zware week tegemoet. Een week waarin wel eens de meeste beslissingen kunnen vallen. Want vér- speelt de LZC in de „double header" met DAW één of meer punten, dan kan het Heemsteedse HPC als la chende derde zich reeds op het kampioenschap gaan voorbereiden. De Sleutelstad zal, de tweemaal dat het in „De Zijl" te water gaat, uit een ander vaatje moeten tappen dan tot heden. Doet het dat niet, dan wordt het heel moeilijk de dans te ontspringen. Ook De Zijl staat voor het belangrijkste duel in deze competitie. In Amsterdam MOET van De Dolfijn worden gewonnen, anders De spanning zal èn morgenavond ii Bergen èn vrijdag In Poelmeer waar schijnlijk te snijden zijn bij de „gevech ten" tussen DAW en LZC. Beide teams twee punten op koploper HPC achter. Puntenverlies betekent zowel de Leidenaars als voor de Alkmaar- ders: „weg kampioensdroom He' ons niets verwonderen als HPC vrij- VOOR JUDO KARATE JON BLUMING Maredijk 48a Leiden Tel. 32 Oegstgeest won liet adspirantentoernooi bij Hazersw. Boys Zowel bü de A als bü de B-adspiran- ten heeft Oegstgeest zaterdagmiddag be slag gelegd op de eerste plaats bü het adspirantentoernooi van Hazerswoudse Boys. Ondanks de regen Is het eer zellige voetbalmiddag geworden. Adsplranten A: Leidse BoysRijpwe- tering 20; BoskoopLeidse Boys 30; Haz. Boys—Oegstgeest 0—2; Oegstgeest Rijpwetering 00; Haz. BoysLeidse Boys 10; Boskoop—Oegstgeest 01; Haz. BoysRijpwetering 20; Leidse Boys—Oegstgeest 0—1 Rijpwetering— Boskoop 02. Eerste prijs Oegstgeest (7 pnt.), tweede prijs Haz. Boys 6 pnt. Adsplranten B: Hax. BoysBoskoop 0—2; Leidse Boys—Rijpwetering 1—0; OegstgeestBoskoop 10; Haz. Boys— Rijpwetering 20; OegstgeestLeidse Boys 11; BoskoopRijpwetering 11; Haz. BoysOegstgeest 02; Leidse Boys Boskoop 00 OegstgeestRijpwete ring 20; Haz. BoysLeidse Boys 2—0. Eerste prijs Oegstgeest B met 7 pnt Daar drie ploegen 4 punten behaalden, moesten strafschoppen worden genomen. Boskoop scoorde de meeste goals en werd hiermede tweede. Op Kring polotoernooi MOOI RESULTAAT DE KLEINE DOES (Van onze zwemmedewerker) Het Leiderdorpse DKD heeft zaterdag In het zwembad van Waddlnxveen be slag weten te leggen op een eerste en een tweede plaats in het jaariykse polo- toernooi van de kring Gouwc-Rjjnstreek. De heren van het eerste DKD-zevental wonnen In hun poule achtereenvolgens DONK 2 uit Gouda (5—0) en de re es van de Alphense Zwemclub (31) en versloegen in de finale van groep C „Boskoop" met 10. De Leiderdorpse dames kwamen door een 6— 1 zege op het Stolwijkse ZPS 1 in de eindstrijd. Hierin werd DKD echter met niet minder dan 81 geklopt door het eerste zevental van De Gouwe uit Waddinxveen, zodat men niet verder dan een tweede plaats kon komen. De meisjes van het Alphense AZC wonnen in hun afdeling de eerste prijs. De belangrijkste uitslagen zijn: Heren A: finale GZC 2—De Gouwe 1 0—10; B: BZC 1—De Gouwe 2 1—1 BZC wint na straf worp en; C: finale Boskoop 1—DKD1 0—1; D: finale BZC 2—ZPS 1 7—2. Dames: finale DKD 1—De Gouwe 1 1—8. Jongens: finale ZPS a—BZC a 24 Meisjes: finale AZC a—BZC a 3—2. Reorganisatie kampioenschap zwemkringen (Van onze zwemmedewerker) JN de zweminrichting „De Zijl" wordt morgenavond een begin gemaakt met de zwemkampioenschappen .nieuwe stijl" van de kring Gouwe- Rijnstreek. De eerste aflevering, van deze vier dagen vergende titelstrijd is de 1500 meter vrije slag (dames en he ren). In totaal kunnen er niet minder dan 58 kampioenschappen worden ver diend. De reorganisatie van de kringkam pioenschappen is noodzakelijk geworden door de invoering van leeftijdsgroepen (onder 12 jaar, tot 14 jaar en tot 16 jaar) en de bepaling dat men alleen op de nationale kampioenschappen mag uit komen wanneer men de limiettijd, die voor de deelneming geldt, tijdens de kringkampioenschappen heeft gehaald. Hierdoor hebben de anders zo noodlij dende kringtitelwedstrijden aanmerke- k aan betekenis gewonnen. Ook wanneer men op de Nederlandse jeugdkampioenschappen wil starten, moet men tijdens de kringkampioenschappen binen de vastgestelde tijd hebben ge- i het kampioen- dagavond op de rand schap staat. De Zijl heeft het vrijdag in het Am sterdamse Jan van Galenbad evenmin gemakkelijk. Immers, de Kooibewoners hebben dan rode-lantaarndrager De Dol fijn achter zich te houden. Thuis won De Zijl maar net met 54. Wanneer de Lei denaars met een puntenverdeling de thuisreis kunnen aanvaardden mag men niet mopperen. De Sleutelstad zal vanavond in „De Zijl" het duel in het schijnsel van de rode lantaarn met Neptunes Zaandam (de ploeg waarvan donderdag met 42 werd verloren) moet winnen. Daarnaast kun nen de Leidenaars het zich ook niet on- gestrafd permitteren vrijdag de winst aan het bezoekende AZ'70 te laten. Of De Sleutelstad er in slaagt de punten in Leiden te houden PROGRAMMA) Maandag: De Sleutelstad 1-Neptunes Za. 1 (h.): LZC 2—HPC 3 (h.); DWR 1-4LGB 1 <d.); LZC 1—SNA 1 (d.). Dinsdag: DAW 1—LZC 1 (h.). Woensdag: LWV 1—ZPC 1 (h.J. Donderdag: HZPC 3—De Sleutelstad (h.) AZC Alphen 1—SNA 1 (h.); SNA 1LZC 1 <d ZCR 1—De Sleutelstad 1 (d.). Vrijdag: LZC DAW 1 (h.); De Dolfijn 1 —De Zijl 1 (h De Sleutelstad 1—AZ *70 1 (tl HPC 3—LZC 2 (h.). De wedstrijden van de kring Gouwe— Rijnstreek die voor deze week op het pro- -- <j.). Dinsdag: SZPC 2—AZC Alphen 3 (h.J; OZV 2—DKD 1 (h.J. Woensdag: Boskoop LZC 3 <h.); LWV 2—De S'eutelstad 3 (h.); DKD 1—LWV 1 (d l: GZC a—AZC Alphen a <j.>; DKD a— LWV a <j.>; Boskoop a—AZC Alphen a (m Dondèrdag: Gouwe 4—DKD 1 (h.): AZC Alphen 3—SZPC 2 (h.l; De Zijl 3—LZC 4 <h.AZC Alphen aBoskoop a j Vrijdag: LZC 3—DKD 1 (h); De Sleutel stad 3—DKD 2 <h.): LZC b—GZC a Zaterdag: DKD 1—OZV 2 (h.). Judith de Nijs wint zwemkroniekbeker Zaterdagmiddag zijn er in Ouderkerk zwemwedstrijden over 2 km. gehouden n de Zwemkroniekbeker. De uitslagen zijn: 2 km. vrije slag heren: 1. Timo Jan sen (EZNPV) 26.47.8; 2. B. Walter (DJK) 28.07.7; 3. H. Arendse (de Fu- n) 28.11.3. 2 km. vrüe slag dames: 1. Judith de Nijs (Robben) 27.36.3; 2. Adrie Lasterie (Naarden) 29.00.6; 3. Margriet Schim mel (Naarden) 29.07.—. 2 km. schoolslag heren: 1. Rob van Altena (Robben) 31.32.—: 2. Bruggink (DJK) 31.35.3. Van Bunschoten (Naarden) 33.45.—. 2 km. schoolslag dames: 1. Rita Kroon (Robben) 31.23.5; 2. Jos Veldhuyzen (Naarden) 31.30.—; 3. Gretta Kok (de Futen) 32.31.5. Ria de Baarle werd gediskwalificeerd. Jan Jiskoot zwom In 50 m baden Door deze maatregelen rijn de krin gen nu verplicht hun titelstrijd in 50 meter baden te houden, hetgeen de kring Gouwe-RUnstreek betekent óf in „De ZU1" óf in „De Hoorn" (Alphen). Over meer 50 meter baden beschikt men niet. De kampioenschappen 1963 worden ge houden: dinsdag 2 juli in „De Zijl" (1500 meter dames en heren) aanvang 7.30 woensdag 3 juli in „De Hoorn" aan vang 7.30 uur. woensdag 10 juli in „De Hoorn" aanvang 7.30 uur en ten 6lotte de laatste 36 nummers op zaterdag 13 juli in „De Zijl" aanvang 3 uur. niet gek in Rome Tijdens internationale zwemwedstrij den in het Olympisch Zwembad van Rome, eindigde onze landgenoot Jan Jiskoot op de 100-meter vlinderslag en de 400 meter wisselslag persoonlijk als tweede. Op de 100 meter vlinderslag zege vierde de Duitser Freitag in 1 min. 01.7 sec. en Jan Jiskoot had tweetiende se conde langer nodig. De Italiaan Dennerlein werd derde in 1 min. 03.— sec. Ook de 400 meter wisselslag persoonlijk eindigde in een Duitse zege. Joachim Küppers won in 5 min. 10.1 sec. Jan Jiskoot werd twee de in 5 min. 11.7 sec. en de Hongaar Lenkey derde in 5.14.8. Bij de dameslandenwedstrijd tussen Frankrijk en Italië had Frankrijk na de eerste dag een kleine puntenvoorsprong (2524). De Franse 4 x 100 meter estafetteploeg verbeterde het Franse record tot 4.59.5. Voetbal De interland wedstrijd DenemarkenAlbanië voor de achtste finales van de Europese beker voor lan denteams. die zaterdag in Kopenhagen werd gespeeld is door de Denen met 4—0 gewonnen. Bij de rust leidde Denemar- 30 De returnmatch wordt op ir in Tirana gespeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7