Nachtconcert van Leidse Jazzclub een evenement ZEER GROTE AANVOER VAN WOLVEE Leiderdorpers bij jarige Prins de NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 JULI 19b. Agenda voor Leiden en Den Haas O Maandag Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Pierre Monteux m.m.v. Birgit Nilsson, sopraan (Holland Festival). Dinsdag Stadhuis, 78 uur: Zitting Bouwfonds Ned- Gemeenten. Acad. Ziekenhuis, 8 uur: Uitreiking Landsteinerplaquetrtes en -penningen Ned. Roode Kruis. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Wiener Burgtheater met „Der Talis- man" van J. Nestroy (Holl. Fest.), Kurzaal, 8.15 uur: Strijkorkest Bene detto Marcello (Holl. Fest.). Woensdag Van der Heijden, 8 uur: Jaarvergade. ring w.b.v. „Ons Doel". Pieterskerk, 7.30—8 uur: Avondstilte. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Anton ia y Marino, Spaanse dansen. Kurzaal, 8.15 uur: Harmonie- en Fan fare-orkesten (Holl. Fest.) Nieuwe Kerk, 8.15 uur: Gerard Akker huis, orgel, Aafje Heynis, alt Donderdag Den Haag, Oude Kerk. Schevenin- gen, 8.15 uur: Sonata da Camera m.m v. leden Ned. Kamerorkest, Koninkrijk concert (Holl. Fest.). Vrijdag Old Dutch, 8 uur: Algemene vergade ring C.V. voor Uitvaartverzorging „Lei den en Omstreken". Den Burcht 6 uur n.m. Huldiging ju bilaris Zaalberg. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Dans Theater (Holl. Fest Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest o.Lv. Zubin Mehta, m m.v. Malcolm Fra- ger, piano. (Holl. Fest.). Zaterdag Louise de Coligny-HBS, Kagerstraat, 2.304.30 uur: Afscheidsreceptie mej. L. Warnsinck, lerares geschiedenis. Den Haag, gebouw K. en W., 8.15 uur: Holland Festival Opera o.l v. Carlo Maria Giulini, „Falstaff" van Verdi (Holl. Fest). Dagelijks Den Haag, Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: Toon Hermans One Man Show. Films Casino, 2.30, 7 en 9.15 uur: Wat ouders niet weten (14 j.); donderdag: Casa Blan- ca (14 j.). Lido: 2.30, 7 en 9.15 uur: Op een hete j donderdag Mon Oncle (a.l.). de Studio, 2.30, (18 j.). Luxor, 2.3" 9.15 i Lift naar ïr: Het misdadig brein van dr. Mabuse (14 j.). Trianon: 2 en 3 uur: West Side Story (14 j.). Rex: 2.30, 7 en 9.15 uur: Zeg het met kogels (14 j.); donderdagcyclus: Pa krijgt de klappen. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek, Doezastraat 31, 21313 en Haven-apotheek, Haven tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven apotheek. Tentoonstellingen Lakenhal, tentoonstelling verzetsdocu menten (t/m 7 juli). Lakenhal, aquarellen en tekeningen uit 19de en 20ste eeuw, verzameling Paul Brandt, Amsterdam (tot 29 augustus). Boerhaavezalen, schilderijen en teke ningen van Jaap van de Ende en Jan Juffermans. (tot 5 juli). Rijksmuseum van Oudheden, Het dier als motief in de antieke kunst (t/m 25 augustus) Academie, grafiek van Jan Beutenei (tot 7 juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde. „Op Trek", expositie van nomaden, trekken en kamperen (tot 6 oktober). Leeszaal en DibiiotheeK i\*uvens, Bree straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uür; dinsdag van 1 tot 5.30 uur: vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur: zaterdae van I'*5.30 uur Lakenhal, bekroonde inzendingen Ta- lens' Prijs 1962—1963 (t/m 16 juni). jeugdbiohotneek ieeszaiei> en oibilo- theek Reuvens, Plantage 6: maandag er dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 toi 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Rekeninstituut aan het Stationsplein De oprichting van het Centraal Reken- Instituut, dat sinds vandaag officieel Is gehuisvest in het nieuwe complex aan het Stationsplein, is in Leiden uitge gaan van dc Sterrewacht. Dat wordt be grijpelijk als men weet dat de Stere- wacht nu eenmaal zeer veel rekenwerk heeft te maken. Ook de stroom van ge gevens uit Dwingeloo, waar de radio- telescoop 24 uur per dag gegevens produceert, maakte een snelle en betrouwbare reken- en uitrekenmethode onontbeerlijk. Daarnaast behoren de stafleden het theoretisch organisch laboratorium tot de initiatiefnemers van het CRI. De computer, die thans in het CRI i: opgesteld, is een Nederlands produkt, dat in de jaren 1956—1959 door een groep technici van het Mathematisch Centrum werd ontwikkeld. In de loop van 1962 werden de chine en haar perifere apparaten leverd. Behalve voor de genoemde werk zaamheden, zal de computor tevens werk verrichten voor de geneeskundige fa culteit en de literaire faculteit Naar men verwacht zal de machine a vijf jaar kunnen voldoen. Daarna zul len tal van nieuwe problemen sneller apparaat Diamond Five goed in vorm ATERD AG AVOND bevond ik mij tussen een (merendeels mannelijk!) jeugdig publiek in het Casinotheater, dat door de directie ervan wel willend was beschikbaar gesteld aan de Leidse Jazzclub voor een nacht concert, verzorgd door de Diamond Five. De intieme zaal was vrijwel ge heel bezet en niemand zal spijt hebben gehad van zijn nachtelijke gang. Ook ik niet, hoewel ik door omstandigheden slechts een deel van het uit voerige programma kon beluisteren. Genoemde club streeft ernaar de wezenlijke jazz te beoefenen of althans stijlzuiver te propageren. En dit is een waardevol streven, omdat op geen enkel muzikaal terrein zoveel misverstanden zijn op te ruimen, dan juist hier. Wat in de westerse lan den als jazz wordt opgediend is veelal goedkope amusements- of dansmu ziek, liefst met veel lawaai van de sectie ritmiek en elektrische verster king van de dito melodiek. spel en de improvisaties van Harry Verbeke vragen nog om verfijning. Het improvisatie-element, ook van de bas en de drummer, getuigde soms van vindingrijkheid, zelfs in collectief verband Cees Slinger mag met ere genoemd worden om zijn zuiver .horizontaal-harmonisch" fun dament. Al met al meen ik te mogen vaststel len, dat de Diamond Five de belangen van de Leidse Jazzclub goed hebben ge diend. De grote aandacht van de zaal wees overigens in die richting. Aan teke nen van erkentelijkheid heeft het dan ook niet ontbroken! Henri Welbooren. Op de jazz kan men niet de „klassieke" muziek-criteria toepassen, zij verschil! elementair van laatstbedoelde categorie Jazzmuziek is niet gecomponeerd; zij ont staat telkens opnieuw door de muzikale geïnspireerdheid of zelfs trance der spe lers. Dus telk.ens anders. Men dient dus iedere vertolking vast te leggen, wil oor het nageslacht bewaren. Over de materie jazz en de misverstan- :n zou een pagina te vullen zijn. Ik kan helaas slechts uit de enkele opmerkingen laten blijken, dat ik het streven van club beroepshalve als juist erken, o danks het feit dat jazz de kunstvorm de Amerikaanse neger met zijn aa geboren muzikaliteit door zijn ongerepte .uiverheid wellicht superieur aai In hoeverre het mogelijk is ons bo zen het niveau van de imitatie uit te werken, laat ik hier opzettelijk in het midden. Wel 'heb ik in dit verband enige kritiek op het feit, dat vijf Hol landse jongens zich Diamond Five noemen, inplaaits van bijvoorbeeld: Vijf Nederlandse Diamanten, wat toch zeer bescheiden klinkt en iedere verdachtmaking op het punt van tatie uitsluit. Wat de prestaties van genoemde Five spelers betreft het volgende. Cees Slin ger, piano, Jasques Sdhols, bas. en Johnny Engels, drums, vormen de ritmische sectie, terwijl Cees Smal, trompet en ven tieltrombone, en Harry Verbeke. tenor saxofoon, het melodisch element vormen Voorzover rfiij bekend heeft slechts één. de bassist, een conservatorium-opleding. De andere instrumentalisten zijn oor spronkelijk amateurs, die zich door zelf studie een respectabele instrumentale be drevenheid hebben eigen gemaakt, ter wijl hun behaalde successen hen in staat stelden hun kunst als beroep uit te oefe.- Want eerlijkheidshalve dient ge zegd, dat hier vaak sprake was van kunst, hoewel bepaalde onvolkomen heden nog in de richting van het dil- litantisme wezen. Het gemis van een klas- eke vooropleiding doet zich natuurlijk gelden, anders ware deze in het alge meen als overbodig te beschouwenl Dit heeft niets met kritiek te ma ken; hiervoor hebben de vertolkin gen mij te veel genoegen verschaft. Deze leverden het bewijs, dat het commerciële hier zeker geen opzet De trompettist Cees Smal wil ik complimenteren met de zeer milde toon, die hij met zijn ventieltrombo ne weet te bereiken. Zijn trompet- Expogé-congres gesloten t in Leiden gehouden congres de EXPOGE is zaterdag geëindigd. De slotbijeenkomst in de foyer van de Ge hoorzaal was vrijwel geheel gewijd aar toelichtingen op de in uitzicht gestelde schade-uitkeringen. Mr. J. G. A. ten Siet- hoff, hoofd van het Centraal Afwikke lingsbureau Duitse Schade-uitkeringen, en de heer P. M. J. Fruitman, algeheel organisatie-adviseur bij het ministerie van financiën, hielden een inleiding over de smartegeldverdeling. Daar het aantal aanvragen tot uitke ring van smartegeld tussen de 60.000 er 70.000 zal liggen, behoeft het geen betoog, lan de organisatie daarvan zeer hoge i moeten worden gesteld. Het is ech ter niet te verwachten, dat stagnatie in organisatie en uitkering zal optreden. In deze slotvergadering werd ook be sloten, het volgende congres in Arnhem te houden. De afdeling Arnhem bood aan, de organisatie op zich te nemen. Voorzitter mr. Aalders dankte de or ganisatoren van het Leidse congres, dat in alle opzichten voortreffelijk is ge weest, zeer. Attenties werden aangebo den. De voorzitter van de afdeling, de heer F. Voorzaat, sprak ook nog een dankwoord. Afdelingsbestuur en rege lingscommissie zijn blij dat de deelne- ers zo tevreden huiswaarts zijn gegaan. De broodmaaltijd werd wegens het minder gunstige weer niet op het Pie terskerkhof maar in de koffiekamers van de Gehoorzaal gehouden. Wel gaf K en G. op het Pieterskerkhof nog een uitge breide muzikale show. Congres in Leiden over het geneesmiddel in 1962 opgerichte genootschap het onderzoek van de giftigheid van geneesmiddelen heeft vrijdag en zater dag in Leiden zijn tweede wetenschap- oelijke bijeenkomst gehouden. Behan delde onderwerpen waren: methoden het onderzoek van de giftigheid van geneesmiddelen en stofwisselingsonder- zoek met betrekking tot de giftigheid van geneesmiddelen. De voor het ge nootschap ingestelde studiegroepen brach ten verslag uit over hun onderzoekingen Er waren 270 deelnemers. Zij kwamen uit Duitsland, Engeland, Frankrijk, Ne derland, Tsjeeho-Slowakije, Zweden en Zwitserland. Zij zijn deels in industriële, deels in academische en overheidslabo- ratoria werkzaam. Vertegenwoordigers verscheidene overheidsinstanties na men aan deze vergaderingen deel die ten doel hebben zo veel mogelijk materiaal te verzamelen dat kan dienen om de vei ligheid van geneesmiddelen te verhogen Geslaagd Aan de T.H. te Delft is met lof ge slaagd voor het examen wiskundig in genieur H. W. Hoogstraten te Leiden. Eindexamen van Meisjes-H.B.S. Aan de HBS voor meisjes met 6-jarige ïrsus en afdeling MMS te Leiden zijn jor het eindexamen MMS de volgende kandidaten geslaagd: Roosje Bakker, Sassenheim; Elly v c Berg, Boskoop; Paula Bitter. Voorscho ten; Marijke den Boer, Leiden; Louise Finson, Leiderdorp; Wies Genang, Lei den; Louise Groenevelt, Sassenheim; Ma rijke Hol, Voorschoten; Barbara Hoo- gendoorn, Voorburg; Xandri Kikkert, Leiden; Riet Klinkhamer. Leiden; Hei- Kroon, Leiden; Ineke Lindenburg, Ter Aar; Ria de Lugt, Hazerswoude; Sita Maas Geesteranus, Leiden; Saskia Mul der, Leiden; Karin Riethof, Voorschoten; Ellen Struick, Oegstgeest; Gill Uiterwijk, Katwijk aan Zee; Marjo de Vries, Lei den; Ineke de Winter. Wassenaar; Stella Admiraal, Noordwijk aan Zee; Atie Ba- rendsz. Boskoop; Nicola Bödeker. Kat wijk aan Zee; Jeannette Bodt, Oegst geest; Ineke ten Braak, Voorschoten; Joke van Diggele, Leiderdorp; Cora Doc- ters v. Leeuwen, Rijnsburg; Marjan Dul- lemond, Noordwijk aan Zee; Mary van Duuren, Leiden; Maartje de Gunst, Lei den; Heieen Hasselbach, Leiden; Ada Houweling, Warmond; Reina de Jongh, Oegstgeest; Els Kapteyn, Sassenheim; Willy van der Kwaak, Katwijk aan Zee; Joke van der Maas, Hazerswoude; Emmy Oostergo, Voorschoten; Grace Roos, Sas senheim, Alice Sirach, Joke Slegten- horst (met lof). Loes Verboog, Olga Verboog, Frida Voortman, Doortje van der Water (met lof), allen te Leiden. Geslaagd 45; afgewezen 1. Eindexamens Rijnlands Lyceum Oegstgeest Geslaagd zijn voor het eindexamen Gymnasium A en B van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest de volgende kan didaten: A: de dames M. H. Zt, W. Deur- vorst, E. Kuiper, M. van Rijssel en L. W. Veeneklaas en de heren A. W. Kist en P. A. de Wilde; B: de dames P. Kettener, A. H. Teding van Berkhout en J. van Toorenburg en de heren J. H. O. Haze- winkel en J. G. de Jong. Drie kandidaten werden afgewezen. Uitkomst voor Leidse Univ. Gezondheidszorg Bijzonder belangrijk is bü de opening van het gebouw op de hoek van het Sta tionsplein en de Stationsweg wel de mo- dernse huisvesting van de Universitaire Gezondheidszorg, die zich tot nu toe wel zeer moest behelpen. Deze tak van dienst werd na- de laatste oorlog ingesteld en kreeg onderdak op de zolder van de heelkundige kliniek, waar bijna duizend studenten werden gekeurd. Daarnaast werd zeer veel aandacht besteed aan de t.b.c.-bestrijding, die in die jaren veel onder studenten voorkwam. In 1951 verhuisde de UGZ naar het districts-consultatiebureau. in 1958 naar Rapenburg 30. De overheid stelde subsi die ter beschikking, een aantal Leidse huisartsen belastte zich met de curatieve zorg der studenten, de eerste studenten arts dr. H. van Meeteren werd opgevolgd door de heer P. J. Kaiser (full time) en het rapport-Rutten verscheen, waarin de werden opgesomd, waaraan de UGZ moet voldoen. Vooral omdat de presoneelschef zich In de loop der jaren sterk uitbreidde is de verhuizing van de UGZ een uitkomst sdo^tb cf'(jgSjai MUor«/l&vcJM(L£«t<k' (S^ceescliuur nr. If). Om de Leidse veemarkt Vrijdag de gehele morgen regen mens en dier werden goed nat. duidelijk bleek dat een o verdekte veemarkt zeer nodig is, speciaal voor Leiden., waar betreffende het wolvee internationale zaken worden gedaan. De regen stag neert ook de h'jo'bouw. de laatste we ken is de grasgroei enorm geweest, er zijn nu veel veehouders die nu wel een extra beetje kunnen gebruiken en plaat sen. En tenslotte -.ok door de regen, nu de boeren niet kunnen hooien, bracht men een bezoek aan de markt om e.v nog lammeren te kopen De aanvoer van grootvee was vrijwel gelijk aan die van de vorige week en aangezien er nog wel vraag is naar een goed gebruiksb^st ging de handel in melk- en vare koeien vrij aardig De melkkoeien waren niet direct duurder, maar toch vooral niet lager in prijs en werden eerder in stijgende prijs ver handeld. Bij het magere vee lagen de kaarten evenzo, wel bedierf de regen 'iet spel. toch bleven de prijzen op het zelfde niveau. Notering: melkkoeien 700/1100: vare koeien 475/1000 Het jongvee deelde met de andere broeds en zusters op. Slachtvee: Ook hier vrijwel gelijke aanvoer, met een rustige handel. Aan vankelijk leek het erop, dat deze dier soort goedkoper in de markt lag maar later blek dit schi/n te zijn. Wel bleek de grote vraag zoals die zich de vorige week openbaarde wat minder te zijn. Desalniettemin werd alles verkocht voor f2.80f3,45 per kg. gesl. gewicht. Vette kalveren- goede aanvoer met een trage handel; de aanvoeren zijn over het algemeen ?-g groot, gelukkig is er veel export toch ook hier zijn grenzen bij de vraag. Notering: f2/f2.70 per kg lev gewicht. De weinige nuchtere kal- Geslaagd Bij het koninklijk technicum PBNA is geslaagd voor het examen tekenaar-con structeur (algemene machinebouw en chemische apparatenbouw) de heer J. Sijtsma te Leiden Personeelsblad voor Bloembollenstreek Op initiatief van de Stichting Per soneelsbeleid Bloembollenstreek is het eerste nummer verschenen van een Personeelsblad voor deze streek. Het blad is tot stand gekomen na een ge bleken behoefte aan periodieke voor lichting van de werknemers. Het gaat maandelijks verschijnen en wordt ver zorgd door Raadgevend Bureau H. L. Zuidema te Sassenheim. In de afdeling bedrijfsnieuws zullen de deelnemende bedrijven één of meer pagina's gaan verzorgen. Opdat ook het kleinste bedrijf kan meedoen is alleen de omslag van het maandblad gedrukt, redactionele pagina's worden ge- ciid. Het hoogtepunt voor de 160 Leider- dorpse bejaarden, die zaterdag met vier autobussen een uitstapje maakten, was wel de verjaarsvisite bij prins Bcrnhard. De karavaan stopte namelijk bij palels Soestdjjk, waar uit elke bus een bejaarde werd afgevaardigd. Onder leiding van burgemeester Gallas bood men de jarige Prins bloemen aan, die wegens de drukte door zijn secretaris, mr. Van Braam Houckgeest werden aangenomen. De de putatie aangevuld met de predikanten Honnef en Minnema, mocht daarna het verjaardagsregister tekenen. De konink lijke jarige wuifde vanuit het paleis de l.eiderdorpse gasten toe. t is over het geheel een uitstekend uitstapje geworden. Er is zeer genoten de tocht door het natuurreservaat de Hoge Veluwe. Een uur later dan was uitgestippeld kwam het gezelschap in Avifauna aan, waar een heerlijk diner stond te wachten. Tafelpresident mr. R M. Gallas dankte niet alleen het comité ook de gemeenteleden voor hun hijdragen in de collecte ten bate van dit uitstapje. Hij gaf de heer E. Kronenburg een complimentje voor de uitstekend verzorgde reisbeschrijving, die elke be jaarde ontving. Tevens merkte de burge meester op, dat de aanwezigheid van dok ter H. Bakema, de beide predikanten en kapelaan V. d. Bosch ten zeerste werd gewaardeerd. De kapelaan legde daarna de aanwe zigheid van de geestelijkheid uit met de opmerking dat deze de mensen van het wieg tot het graf behoort te begeleiden. De heer Kronenburg kondigde aan dat naast de Hervormde en Gereformeerde hejaardensociëtciten ook iets dergelijks voor de niet bij een kerk behorende be jaarden zal worden gedaan. Ook voor zitter S. A. Reyerse bedankte allen die aan het uitstapje hebben meegewerkt. Hy verklaarde zich verheugd over het feit dat de chauffeurs van de ongeveer 150 personenauto's, waarmee doorgaans de tocht wordt gemaakt, zich bij het be sluit bussen te gebruiken hebben neerge legd. Ondanks het late uur (10 uur) stond de trouwe Leiderdorpse Harmonie bij aankomst van de bussen te wachten en te blazen. Waarmee een fijne uitgaans dag prettig werd besloten. matig met lagere yas niet groot. No- lev. gewicht. veren deden het ze Drijzen de kooplust tering: f 0,95'1,20 pe Wolvee: Op de zesde, laatste, lam- merenmarkt van dit jaar voer zeer groot In totaal waren aange voerd circa 2790 stuks wolvee. onder 2300 lammeren. Voor de slacht was zeer veel vraag; de vette schapen en zuiglammeren gingen ving van de hand Reeds vroeg in de morgen werden enkele honderden afgevoerd tegen hoge prijzen. Ook de Texelse en andere wei- delammeren deden het goed en alles werd spoedig tegen hoge prijtzen ver kocht. Het gaat gced op de Leidse wol- veemarkt Notering: vette schapen 95/140; zuig- lammeren 95/115: weidelammeren 65/ 90; Texelselamme-en 72/94. Varkens: Op dbeurzen is het aan bod klein en stijgen de prijzen. Kaas: 15 Goudse part. tot 2,47, 3 Leidse part. van 2.32 tot 2.38. N.B Vrijdag is de sdhapenmarkt ge opend vanaf 6 00 uur. Het vervoervtrbod rond Koudekerk is opgeheven Gevestigde en vertrokken personen In de week van 19 t.m. 26 juni In Leiden vestigden zich: J van Stave ren en fam, elektriciën. Oude Rijn 85a; T Kramer en fam, monteur PTT, Bali- straat 72; E Vergeer-Guleij en fam, Voor straat 6; P J Pikaar en fam, postbestél- ler, Oranjestraat 20; M T G Becking en fam, Morssingel 6; J Vriesendorp, Groen- hovenstraat 17; C H Helsloot schoonma ker, Varkenmarkt 7; R P H Kang Jou, Morsstraat 51a; T M Wijntjes, Oude Vest 31; L G ter Borg, militair, Noordeinde 2a; H P Michel, Piet Paaltjenspad 3; M Y Lagerweij, Gasstraat 68; M C van Veg- ten-Dijkstra, Uiterstegstraat 36; AAM Goemans, 11 verpleegster, Hooigracht 11- 29; C Hillebrand, Hoflaan 147; T J G Kester-Briede. kleuterleidster. Van Bem- melenstraat 25; M C A van Reisen, Hout laan 55: F G W Asselbergs, kok, Vinken- straat 6: T Heijnen-van der Meer, Rijn en Schiekade 103; G J Somers, ass. ex- portleider, De Sitterlaan 18; G J Prins, 11 stuurman. Vreewijkstraat 5; C Hille brand, jeugdleider. Evertsenstraat 38; D Hoogduin, timmerman, Montgommery- straat 31; H AL Clasener, arts. Morssin gel 6; M Tetteroo-van der Lans. Caland- straat 29; J van Riemsdijk en fam, psy choloog, Moddermanstraat 21; F Nien- buis en fam, ass rayonchef, Berlagestraat 17; A N T Delfos en fam, uurwerkmaker. Breestraat 5; H J Spruijt en fam, arts, Merelstraat 26; C Na thalia-Engelsman en fam. Pr Hendrikstraat 15a; G J M Kolk man. vertegenwoordiger, Druckerstraat 2a; J Knevel, electro-technicus. Jan van Goijenkade 19; J Franken, polijster. La ge Rijndijk 120a; M J Nugteren. ver pleegster, Roodborststraat 11; J Rijlaars dam, 11 verpleegster. Houtlaan 55; E A J van Egmond-Heijmeijer, kantoorbedien de, Schelpenkade 41; K Telders, Nieuw- steeg 41. v Uit Leiden vertrokken: M van der Nagel-Veerman en fam, Ho ge- woerd 94. Woubruigge, Boddens Hosang- weg 38; C M G de Haas-Bonnet, Leven daal 132, Hazerswoude, Burg Warnaar- kade 46: J J A M Bloem, Korte Mare 22. Ver St van N Amerika; D Matze, Hoge Rijndijk 5, Linschoten, Acacialaan 22; J Kruseman, Drie Octoberstraat 45a. Zoe- terwoude, Hoge Rijndijk 26; D D Honijk. Lingestraat 13, 's-Gravenhage, Valkenbos- kade 246; J. Hoppenbrouwer, Bomen- straat 44, Australië; D van de Wijngaard, Dillenburgerstraat 15a, Heerlen, Huskens- weg 96; W F Taffijn en fam. Oosterstraat 65, Oegstgeest, Hoge Morsweg 100; J van Leeuwen-Baart en fam, Waardstraat 22 Voorschoten. Leidseweg 539; M A H W Schöttelndreiër en fam, Merelstraat 26. Heemstede. Heemst Dreef 17; H van der Houwen en fam. Van Swietenstraat 7. Assen. Ellen 6; J Colpa en fam, Caland- straat 5, Ubbergen, Van Randwijckweg 17; W W Mulder. Morsweg 102a. Amster dam, Valeriusstraat 99 II; A C Roodbol- Coert. Hoflaan 148, Rotterdam. Lombok- straat 13c; G Kruseman-Hoekstra. Ravel- straat 6. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 26: M W van Benten. Witte Singel 27. Was senaar, Schouwweg 13a; C van Maasdam. Witte Singel 27, Alphen a.d. Rijn, Korte Conradstraat 19: J Verschoor, Witte Sin gel 27. Anna Paulowna. Stoomweg 36: P Sanders, Hooigracht 46, Veren St van N Amerika; H A Valkenburg, Oude Vest 109a. 's-Gravenhage, Sweelinckstraat 54: A G J M Wiering, La mmenschansweg 9. Oude-Amstel. Pr Wilhelminalaan 42: A L Vos, Witte Singel 104-104a. 's-Gra venhage, Laan van Meerdervoort 394; C Dijkshoorn en fam, Lorentzkade 82. Groot Eerste steen voor gymlokaal bij school in Leiderdorp Vanmorgen heeft burgemeester mr. Gallas aan dee v. Geerstraat te Leider dorp de eerste steen gelegd voor gymnastieklokaal bij de school va Vereniging voor chr. uitgebreid lager onderwijs. In het bijzonder voor stuur, hoofd, personeel en leerlingen van deze school was dit een feestelijk ogenblik, aangezien men er lange tijd op heeft moeten wachten. Zo'n lokaal is maar niet een aanhangsel vat school maar een onmisbaar onderdeel. De belangstelling voor de eerste steen legging was groot Er waren o.a. afge vaardigden van het gemeentebestuur, kele gemeentelijke diensten en onder wijs- instanties, de hoofden van de verschil lende scholen en ook oud-hoofden. Na de serste steenlegging werd in de aula de school nog een bijeenkomst gehouden, waarin verscheidenen het woord hebben gevoerd, hun blijdschap over deze bouw ZEVENHOVEN Intrede ds. De Jonge in Zevenhoven Ds. F. de Jonge heeft gistermiddag met een prediking over Handelingen 1042-43 intrede gedaan in de Her vormde Gemeente van Zevenhoven. Ds. G. Spilt uit Utrecht had de nieuwe pre dikant in de morgendienst bevestigd. Na de dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid ds. en mevrouw De Jonge persoonlijk de hand te drukken. De predikant had zelf na zijn preek de twee consulenten (ds. Van der Kooy van Noorden en ds. Klüsener yan Nieuwveen) voor hun arbeid in Zeven hoven bedankt, waarna anderen ds. De Jonge toespraken. De afgevaardigden van de Ring, de Classis, vrienden uit Utrecht en De Bilt en scriba J. van de Bijl voerden het woord. De gemeente zong ds. De Jonge psalm 87:4 toe. De nieuwe predikant toonde zich verheugd over het feit, dat zovelen heb ben meegewerkt aan het opknappen van de pastorie en het ontvangen van veel gasten in de gymnastiekzaal. Vechtpartij op de Nieuwe Rijn Om even na elf uur gisteravond had op de Nieuwe Rijn een vechtpartij plaats waarbij de openbare orde ernstig werd verstoord. Een 25-jarige aannemer, een 21-jarige loodgieter en een 23-jarige be- tonafwerker werden ingesloten, omdat zij zich tegen het optreden van de poli tie verzetten. Aanrijding op Lage Morsweg Gistermorgen omstreeks kwart over tien werd op de Lage Morsweg ter hoog te van de Damlaan het elfjarige meisje Linda van Westriehen, dat op de fiets reed, door een auto aangereden. Met een hersenschudding en ean gebroken on derbeen werd zij in het Academisch Zie kenhuis opgenomen. De 24-jarige be stuurder van de auto bleek niet in het bezit van een geldig rijbewijs te zijn. hebben uitgesproken en hebben gewezen op het belang van goed geregeld onder wijs in de lichamelijke oefening. Het gymnastieklokaal dat nu gebouwd staat te worden, heeft een breedte 10 en een lengte van 20 meter. Het plan bevat onder meer een bergruimte 3.60 bij 8 meter, twee kleedruimten een was afdeling. De toegang is aan Resedastraat. De hoogte van het lokaal wordt 5 meter. Het wordt uitgevoerd in rode handvormsteen. Het ontwerp is van het architectenbu reau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegst geest en de uitvoerder is de heer C. Meerburg alhier. Men hoopt dat het lokaal eind van dit jaar klaar komt. Zolang het centrale gymnastiek lokaal dat in de buurt van de Erica laan zal worden gebouwd, er niet is zullen ook anderen van het nu in aan bouw zijnde lokaal gebruik maken. Aan de Ericalaan wordt nu, in afwach ting van de bouw van het centrale gymnastieklokaal, een speelplaats voor de jeugd aangelegd. Maak geen gebruik van „prikkelbalsbanden" Namens de adviserende dierenartsen van de Haagse Dierenbescherming wor den de eigenaars van honden dringend verzocht, geen gebruik te maken van de zogenaamde „prikkelhalsbanden", waar mee men de honden het trekken absoluut niet kan afleren, terwijl de prikkelband een ware kwelling voor de hond is. De enige oplossing is een jonge hond met veel geduld te leren aan de lijn te lopen, het gebruik van een zogenaamde slip band is het allerbeste; voor bepaalde honden zoals chows, pinchers e.d. kan men beter een tuigje nemen, dat voor teckels en andqre laagbenige honden weer niet geschikt is. Volgens de die renartsen kan hierdoor schade worden toegebracht aan het schoudergewricht. OEGSTGEEST Auto kantelde Vannacht omstreeks vier uur is op de Rijnzichtweg te Oegstgeest, even voor bij het viaduct, de Leidse automobilist J. H. W. G., die uit de richting Noord wijk kwam, door nog onbekende oor zaak geslipt en op het trottoir gekan teld. De auto vernielde enkele tuin muurtjes en werd zwaar beschadigd. Dank zij het gebruik van een veilig heidsgordel kwam de automobilist er met lichte schaafwonden af. Burgerlijke stand GEBOREN: Thomas Joseph Franciscuf zv. H. A. Reterink en A. L. F. M. Schel- lart; Frederik Petrus zv. M. C. B. van Rheede van Oudtshoorn en A. Hoogen- boezem; Geeltje dv. T. van Delft en P H. Schipper; Gerrit Joost zv. A. C. Job- sis en A. M. van Roijen. ONDERTROUWD: D. A. van Driest en H. J. Veldhuijzen. GETROUWD: B. A. Thijssen en N HartemLnk; J. Winnubst en M E. T. Fles. OVERLEDEN: M. van der Kwaak wv. W. C. van Evert: T. C. Esseveld wv. H. van der Leeden; P. den Hartog. Brittannië; D J Deurhof en fam, Kool laan 63, Schiedam, Burg v Haarenlaan 940; C G M A v d Mark-Mahon, Bevrij dingsplein 32, Frankrijk; E van der Sman-Lansberg en fam, W Beckmanstraat 11, Rotterdam. Beukelsweg 96c; M Reuss- Marcotty en fam, v Vollenhovenplein 59. Nijmegen, Okapistraat 1; H van Dam en fam. Borneostraat 10a, Alkemade Nieuw- straat 2; R Coutinho en fam, Morssingel 6 TexeL Schilderend 40; C E Chase en fam. Haagweg 268, Veren St van N Ame rika; F M T Bonnet Levendaal 132. Hel mond. Weth Ebbenlaan 120; C J Tinga, Plantage 10, 's-Gravenhage, Rijnauwen- straat 106: S H van Polanen-Brandt, Dahliastraat 13a, Hazerswoude, Raadhuis plein 4; C J Pol, Kapteynstraat 1. '6-Gra- enhage. Haringkade 11; W H Verberg, Kanaalweg 41, Alphen a.d. Rijn, Wilgen laan 30; A M v d Weele-Bot, Stieltjes- straat 64, Maarssen, Piet Heinstraat 40; K H P Boeff, Temminckstraat 33. Arn hem. Rosendaalsestraat 74; A van Luijk, Thorbeckestraat 50, Leiderdorp, V d Valk Boumanweg 19; W A G van Egmond, Ma- redijk 74, Oegstgeest, Regentesselaan 14; W Haneveld, Boerhaavelaan 17. Sassen heim, P Elststraat 20; C W Coops, Joh de Wittstraat 39, Amsterdam, Minervaplein 75: M Usher-Leknius, Merelstraat 23, Ver an N Amerika; H F Sterenburg, Rijnsburgerweg 10, Schiedam. Tollens straat 7b; M H H A Donders. Warmonder- weg 49, Arnhem, Plein 1'813 no 5a; G van Polanen, Calandstraat 50. Hazerswoude, Raadhuisplein 4; A M P de Heij, St Buy- ngstraat 30. Leidschendam. Meerlaan 55; E M A van Winden-Onderwater ab Zijlerbregsloot, Oegstgeest. Balistraat 27; G Schotman en fam. Hooigracht 52„ Amersfoort, Orion 13: J H wan der Hart fam, Burggravenlaan 51. 's-Gravenhage Ruimzicht 176; J Beij en fam. Pasteur- straat 21a, Haarlem, Klarenbeekstraat 61 J van Weizen. Koninginnelaan 48, Eindhoven, Mecklenburgerstraat 42, F der Lip, Ambonstraat 20, Haarl meer, Lisserdijk 53; A Flippo, Hermanstraat 17, Zoeterwoude, Vrouwenweg 36; L Nij- huis, Morsweg 102a, 's-Gravenhage, Par- sifalstraat 13; M E P Rutges, Rijn en Schiekade 34. Voorburg, Louis Couperus straat 89; M V van Ojen, Witte Singel 27, -Gravenhage, L van Meerdervoort 920. ZOETERWOUDE Twee dagen Oranjefeest Vrijdag en zaterdag waren de feest dagen van het jaar voor de Hoge Rijn dijk. Dit feest begon aan de grens der gemeente, op het terrein van De Jong's machinefabrieken waar de grote stoet kinderen met versierde wagens, rijwie len en steps zich moesten opstellen. De prijzen werden als volgt toege kend: Voor de leukste groepen aan: 1. de kinderen v. d. Heijden; 2. kinderen Bruines; 3. kinderen Vervoorn; 4. kin deren Berk; 5. kinderen v. d. Zwaan, Hulst en De Jeu; 6. kinderen Rijsdijk. Versierde rijwielen: 1. Magda Nijen- huis; 2. Henriette Menenga; 3. Inge Lem merzaal; 4. Walda de Graaf; 5. Anne- mieke Timmermans; 6. Raymont en Henny Turnhout: 7. Bea Schijf; 8. Ellen Koning; 9. Rob van Noort; 10. René van Velzen. Versierde steps: 1. Hanneke Rietveld; 2. Ria Freeken; 3. Fer. Timmermans; 4. Marcel van Diemen; 5. Huubje van Mil en 6 Henny Schijf. Versierde wagens: 1. Liesbeth Voor- douw; 2. Mieke Verkerk; 3. Loeky de Jeu: 4. Atie Verkerk; 5. Josie Zandber gen; 6. Beppy Spierenburg en 7. Ma rianne Zitman. Na de beoordeling volgde de traditio nele traktatie der kinderen vanwege De Jong's machinefabrieken. In optocht, voorafgegaan door de Lei derdorpse drumband en besloten door de Zoeterwoudse drumband cn fanfare, trok de lange stoet onder grote belang stelling langs de Hoge Rijndijk naar het feestterrein langs de Oranjelaan. Zaterdag was de dag voor de kinder spelen. Meisjes van 6 en 7 jaar vlaggetje ste ken: 1. Anneke van Dijk; 2. Jolanda van Mil; 3. Liesbeth Voordouw; 4. Ma rian van Harteveld en 5. Lia Freeken. Meisjes van 8 en 9 jaar: Was ophan gen; 1. Leny Rijsdijk; 2. Nelli van Die nen: 3. Janneke Vreeburg; 4. Amneke Vlasveld en 5. Marian Berk. Meisjes van 10 tot 11 jaar: Ringste ken: 1 Tine Wassenburg: 2. Nelly Groen; 4. Angelina Hermans en 5. Astrid van Rooüen. Meisjes van 12, 13 en 14 jaar: 1. Elly Freeken; 2. Marian Zevenhoven; 3. Jeanne de Groot; 4. Judi Zwetsloot; 5. Annelies van der Hoeven en 6. Ans van Diest Jongens van 6 en 7 jaar, hardlopen: 1. Paul van der Heijden; 2. Loek de Jeu: 3. Peter Romijn; 4. Henry Turn hout en 5. Jos Vermeulen. Jongens van 8 en 9 jaar: Vlaggetje steken: 1. Benny Hogervorst; 2. Piet van Maasdam; 3. Wim Roest; 4. René van Velzen en 5. Hans Cabalt. Jongens van 10 tot 11 jaar: Beschuit happen: 1. Maarten Hol; 2. Rob van der Voort; 3. Co Omtzigt; 4. André Berk en 5. Adri Splinter. Jongens van 12, 13 en 14 jaar: Lang zaam rijden op de fiets: 1. Kees Zwet sloot: 2. Chris van Mil; 3. Frans Krone; 4. Bert Hulst en 5. Frans van der Hoe- i vuurwerk werd het feest be- Met e sloten. Conservatorium De heer Aalbert van Kapel te LeideD is aan het Rotterdams Conservatorium -eslaagd voor dc acte muziekonderwijs* 3. (schoolmuziek). Ski-vereniging De heer A. M van der Bergh te Leiden benoemd tot bestuurslid van de Neder- 'andse ski-vereniging. SASSENHEIM Aanbesteding nieuwbouw Raiffeisenbank Op 26 juni j.L heeft de aanbesteding plaats gehad van de nieuwbouw Raiffei senbank Sassenheim. De laagste in- schrijfster was Kiebert's Aannemings Mij. N.V. te Sassenheim voor f 306.158.- waaronder begrepen grond- en heiwerk en andere extra-voorzieningen. De gun ning is aangehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3