Ds. Makkinga deed intree in Geref. kerk Koudekerk Nieuwe waspeen is er al weer op veiling te Katwijk NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 24 JUNI 19 Als Christus centraal staat brandt de vlam des Geestes TTET WAS voor de Geref. kerk te Koudekerk aan den Rijn-Hazerswoude (Rijndijk) gisteren een belangrijke dag, nu na een vacature van ruim twee-en-een-half jaar ds. H. Makkinga, gekomen van Wilsum, zich aan deze Gemeente verbond. In de morgendienst werd ds. Makkinga bevestigd door ds. L. de Nood van IJsselmuiden. Tot tekst voor de preek had ds. De Nood enige woorden uit het boek Esther gekozen en wel van hoofdstuk 4 vers 14 laatste gedeelte: „En wie weet of gij niet juist met het oog op deze tijd de koninklijke waardigheid hebt gekregen" en het laatste deel van vers 18: ..Kom ik om, dan kom ik om". In de middagdienst bediende ds. Makkinga zelf het woord. Daar waren onder anderen burgemeester en mevrouw Waverijn en wethouder Smit van Koudekerk aan den Rijn, de beide wethouders van Hazerswoude, de heren Van Rijn en De Boer en de gemeentesecretaris, de heer Verlare. verscheidene predikanten van de classis Leiden, ds. en mevrouw Koerselman en afgevaardigden van kerkeraden van de Hervormde gemeente van Koudekerk aan den Rijn en van Geref. kerk van Hazerswoude. alsmede leden van de kerkeraad van Wilsum. De intredetekst was 1 Cor. 2 vers 2: ..Want ik had niet besloten iets te weten onder u, dan Jezus Christus en die gekruisigd". Da. Makking. begon met erop te wij-155?" h?nd". Mc,„ !e?f™ d?' ons een dat bij een intrede vragen rijzen. vJrtr°u»?.". «.W God' duldJ" w» Hoe onbekend wij voor elkaar zijn, toch Tegenstelling zijn wij in wezen niet vreemd: hebben een gemeenschappelijk verleden. Wij zijn Gemeente van Jezus Christus. Met Hem zijn wij gestorven en met Hem zijn wij opgestaan. Wij geven elkaar de hand in het besef dait Zijn bloed ons rei nigt van alle zonden. Soms wordt een intreepreek vergeleken bij een troonre de, waarin de grote trekken van het beleid worden bekendgemaakt. Dit mag, aldus ds. Makkinga, niet zo zijn. Wel mag ik zeggen: „Ik vertrouw op God". Dan kunnen wij ook zeggen: „Wat de toekomst brengen moge, Mij geleidt des Kaasprijs stijgt door vraag naar opzet De Leeuwardense beurs noteerde vrij dag voor Goudse kaas 2 cent hoger en voor 40+ kaas 1 cent hoger dan de voor gaande week. Er is vooral een goede vraag naar Goudse kaas voor „opzet" Daardoor liep de notering van de Goudse kaas nog één cent uit boven de voorno tering die reeds een cent hoger gesteld was dan de slotnotering van de vooraf gaande week. De produktie is betrek kelijk laag. In de week tot 8 juni was de produktie van volvette kaas niet minder dan 13 procent kleiner dan vorig jaar, terwijl de produktie van 40+ kaas 6 procent bij vorig jaar ten achterbleet De melkproduktie was in die week, afgaande op de afleveringen aan fabrie ken nog enkele tons hoger dan de voor gaande week. De export is eerder klei ner dan groter wat mede in verband staat met een zekere terughoudendheid bij de Duitse importhandel. De boter markt is iets ruimer voorzien. In de toeslagen bij uitvoer kwam deze week geen verandering. Engeland heeft het importcontingent voor Ierland met 5000 ton. af te leveren vóór eind augustus, verhoogd. Het binnenlandse boterver- bruik blijft zich alleszins redelijk ont wikkelen. De VEB-voorraden blijven van beschei den omvang, terwijl ook de handelsvoor raden aanzienlijk kleiner zijn dan vorig jaar. De produktie van vol en mager poeder wordt vrij gemakkelijk opge nomen. De produktie van gecondenseer de melk ligt niet onaanzienlijk boven vorig jaar. Uitvoer van vee en vlees steeg met 50 pet. De waarde van de netto-uitvoer van produkten uit de sector vee en vlees was in de eerste drie maanden van 1963 on geveer 50% boger dan in het eerste kwartaal van 1962. De uitvoer steeg met f 38.4 min. tot f 193,7 min., terwijl de Invoer een daling vertoonde van f 18 min. tot f 23,4 min Een van de belangrijkste posten bij de uitvoer was varkensvlees met f 29,6 min, wat f 12,2 min. meer is dan vorig jaar. De uitvoer van rundvlees met been was met f 17 min. meer dan hot dubbele van vorig Jaar, en de uitvoer van levende runderen steeg van f 2,3 tot f 9,5 min. Bleef de uitvoer van kalfsvlees met f 17 min. ongeveer gelijk aan vorig jaar, de waarde van de uitvoer van levende kalveren steeg van f 287.000 tot f 9.2 min De uitvoer van vleeswaren en -conser ven vertoonde een daling van f 72,2 tot f 69,7 min Dit betekent een waarschuwing, voor al als men let op de expansie van de Deense uitvoer van vleeswaren en -con serven. De daling bij de invoer was voornamelijk het gevolg van een sterke afremming van de Invoer van levende slachtrunderen en van rundvlees. De binnenlandse vleesconsumptie daalde van 145.200 tot 144.725 ton. De daling vond zijn oorzaak in een teruglopen van het verbruik van varkensvlees van 78 tot 73.4 min. kg. Het verbruik van rundvlees daarentegen steeg met 3,2 min. kg tot 59.5 min. kg. Het procentuele aandeel van varkens vlees aan het totale vleesverbruik daal de van 53.7 procent tot 50 procent ter wijl dat van rundvlees steeg van 38.8 procent tot 41,2 procent rijnsburg Sole Mio De drumband D.W.S. zal morgenavond om 8 uur een bezoek brengen aan Sole Mio te Noordwijk aan Zee. De leden die nen uiterlijk kwart voor 8 op de Zuid- Boulevard aanwezig te zijn. Ik zal u Christus prediken, die voor is gezonden en gekruisigd is. In alles dit centrale thema „Gods zoon voor zondaren gestorven. Die gelooft, heeft eeuwig leven". Er is vrede door het bloed van het kruis. Wij willen trachten sen ervan te overtuigen: „U moet vandaag weten, uw zonden zijn verge- De zwakke mogen wij troosten. Jezus Christus heeft alles volbracht. Christus legt Zijn hand op ons mensen leven en zegt: „Het is van Mij". Wanneer Hij in ons midden staat en verheerlijkt wordt in de Gemeente, zal de vlam van Zijn Geest ln Koudekerk helder branden Dan zal het leven in de Kerk lieflijk iUn, als onder broeders. Ziende op Zijn heilig bloed kan en mag het niet anders. God zU n en mij genadig JU geve ons de kracht om dit uit te dragen. De predikant riep de voorbe de van de Gemeente in en wees erop, dat wanneer een deur open is, deze open blijft door het gebed. Ten slotte stelde ds. Makkinga allen voor de te genstelling: dwaasheid of verlossing; u gaat bidden of vloeken; bekering of harding. Het Evangelie is ten dode of ten leven. Ik moet u dit Evangelie pre diken. Wat u doet, Is een zaak tussen U en God. Mozes heeft de koperen slang verhoogd. Wie daarop zag werd behou den. Moge ik voor u Mozes zijn o: op Christus te laten zien. Na het dankgebed sprak de heer Zintel er namens de kerkeraad zijn vreugde over uit, dat door de komst van ds. Makkinga in de vacature was voorzien. Dank bracht hij aan de con sulent, ds. Wijk. de waarnemend con sulent, ds. Van den Hout, en aan ds. Schuring, die de catechisaties verzorg de- De Gemeente zong de nieuwe predi kant psalm 67la gewijzigd en ver toe. Mede namens de classis wenste ds. Van den Hout ds, en mevrouw Makkin ga en de Gemeente van Koudekerk ge luk. Namens de Hervormde Gemeente sprak ds. Koerselman zijn vreugde uit over de komst van zijn collega, hoopte op een goede samenwerking, die reeds op verschillend terrein bestaat. Namens het gemeentebestuur var Koudekerk gewaagde burgemeester Wa verijn van voldoening. De dienst werd besloten met het zingen van psalm 68 10. Geen spreekuur Burgemeester Q. Waverijn is verhin derd dinsdag spreekuur te houden. voorschoten Schoolsport De afgelopen week is tussen de buien door nog aan schoolsport gedaan in Voor. sahoten. De sportdag voor de lagere scholen is „in het water gevallen" en moest worden afgelast. De ulo-scholen troffen het vrij gunstig.' De uitslagen van de door de ulo's ge speelde korfbal- en voetbalwedstrijden luiden: korfbal (eerste en tweede klas sen): 1 openbare ulo, 2 chr. ulo, 3 rJc. ulo; korfbal (derde en vierde klassen: 1 chr. ulo, 2 openbare ulo, 3 rk. ulo; voetbal (eerste en tweede klassen) 1 dir. ulo, 2 r.k. ulo, 3 openbare uló; voetbal (derdï en vierde klassen) 1 openbare ulo, 2 r.k. ulo, 3 ohr. ulo. Voetbal voor Zeehospitium Woensdagavond om 7 uur wordt ten bate van het Rotterdams Zeehospitium te Katwijk op het voetbalterrein van Rouw. koop in Voorschouten de jaarlijkse wed strijd Rouwkoop-Xerxes gespeeld. He; doel in aanmerking nemende, wordt een goede opkomst van het publiek verwacht Jubileum ds. Saraber Nadat ds. E Saraber, predikant van de Herv. Gemeente van Voorschoten en Veur, in alle stilte op 15 juni zijn 25-jarig huwelijksfeest in intieme kring heeft ge vierd zal zijn 25-jarig ambtsjubileum meer officieel tintje krijgen. De dag waarop ds. Saraber vóór 25 jaar als pre dikant in de gemeente Zandeweer-Eppen- huizen werd bevestigd, is 26 juni. Na de ochtenddienst van zondag zal in het Ge bouw voor Christelijke Belangen gele genheid bestaan ds. Saraber te compli menteren. NOORDWIJKERHOUT alkemade Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna P M d v L G I Dobbe en M J de Jong; Petronella J M, d v J C Klerks en J M van der Vlugt; Tobiena H W, d v A J Loos en G M Belt; Cornells S. z v C P Hoogenboom en M J Bakker; Roland J J, z v J Kuipers en J C de Bruin; Richard A M, z v J E M Koek en M J van der Meer; Marco C, z v C H F Groothoff en E C van Osnabrugge; Angelo Th A z v Th J van Klink en J H de Jong; Romualda Th M d v C J van Klink en A C van der Hoorn; Stephanus J L z v L Th Bakker en A C Sanders; Godefrida A d v A C de Jong en C M ZaaL ONDERTROUWD: Th H van Veen en C J M Heemskerk; R Kroon en M E de Jong; W J de Graaf en M A de Baat; P J Droogh en J W l'Ami; P Th Broekhuizen en J C M Hogenboom. GEHUWD: J van Aarle en A M P Olijerhoek; M Th Heijnen en Th van der Meer; A Peters en M Roeloffs; J H M Koeleman en M J Hoogenboom; N C van der Meer en M A van der Wereld; C F Maas en J J M Zoet; N Schrama en M H J van Egmond: C C van der Ploeg en Q J Th van der Meer; G van der Ham en G M Waasdorp. OVERLEDEN: C Pouw. 96 j; A van der Meer, 86 j; E Elstgeest, 81 j. ter aar Overzicht groenteveiling Als er één produkt is dat de afgelopen week „in de put zat", was het wel de andijvie. De aanvoer was groot, maa handel lui. Er was, vooral woensdag, to taal geen belangstelling voor andijvie. Er kwam in verscheidene partijen wel wat schot voor, maar dat was niet alleen de reden voor de stugge handel. Postelein bracht het er niet veel beter af. De kwaliteit was wel grot maar toch goed. Duur waren de peulen. Men schroomt er niet van, van f 1 tot f 1.80 per kilo te betalen. De kwaliteit is heel goed. De gehele aanvoer komt nu van koude grond. De kassnijbonen maakten een flinke prijsschommeling door. De aanvoer 1 flink groot en dc kwaliteit heel goed. De afzet naar België en Luxemburg is veel minder dan enkele jaren terug. Schaars aangevoerde doperwten brach ten een goede prijs op. Tuinbonen komen ook nog maar wei nig en de prijs is matig. Tomaten waren tot woensdag nog duur, maar daarna is de prijs gedaald. De kwa liteit is heel goed. Komkommers, in het begin van de week erg goedkoop, zijn weer helemaal „uit de put" gekomen. De aanvoer was belangrijk kleiner dan voorheen. De kwa liteit is best en de belangstelling van de export weer vrij goed. Bloemkool van goede kwaliteit brengt een beste prijs op. Bospeen wist zich te handhaven op een behoorlijk prijsniveau. Aardbeien zijn ook maar matig gezocht Die van de koude grond hebben sporen van de vele regens. Nieuwe aardappelen zijn er nog maar weinig. De reis van de bejaarden Deze week donderdag, 27 juni, zal weer de jaarlijkse reis voor ouden van dagen en invaliden worden gehouden. Dit jaar is het doel van de tocht „De Efteling" Kaatsheuvel, waar de bejaarden ook 1956 zijn geweest. De reis gaat met 6 autobussen en t aantal personenauto's. Na het bezoek a de Efteling. waar een koffietafel wordt gebruikt, wil men nog een tijdje vertoe ven in de duinen van Oisterwijk er Udenhout. Het vertrek is bepaald op 8.30 uur. Dodelijk ongeval bij Gooweg In de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks 12 uur, is op het kruispunt Gooweg-Langelaan onder Noordwijke;-- hout een personenauto in botsing geko men met een grote truck met oplegger waarbij een 26-jarige inwoner van Hil- legom, H. L-, werd gedood. De met haring geladen vrachtwagen van de fa. Ouwehand was op weg van Umuiden naar Katwijk, toen op het voorrangskruispunt in de Gooweg van de Langelaan af een personenauto de Gooweg overstak. Precies op het snijpunt greep de zware vrachtauto de personenauto. De naast de bestuurder van de personenauto zit tende ongehuwde H. L. werd uit de auto geslingerd en kwam onder de wie len van de aanhanger terecht. Hij werd op slag gedood. De 28-jarige ongehuwde bestuurder van de personenauto, even- uit Hillegom, werd met een lichte hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. De personenauto werd totaal vernield. Zonnig slot van de avondvierdaagse Begunstigd door zonnig weer hebben zaterdagmiddag bijna 550 deelnemers aan de door de R.K. wandelsportvereniging D.I.O. georganiseerde avondvierdaagse hun laatste route gelopen. Op de drie vorige avonden was het weer minder gunstig, maar mede als ge volg hiervan had de EHBO-afdeling bij na geen hulp behoeven te verlenen. Onder de deelnemers de animo was weer groter dan vorig jaar bevonden zich vele groepen junioren, waarvan die de Mr. Dr. Willem van den Bergh- valkenburg Wat de raad behandelt Morgenavond om aoht uur komt de gemeenteraad van Valkenburg bijeen. Dt agenda venneldt onder andere: vaststel ling pensioengrondslagen; besluit artikel 36, 4e lid vxl. woningwet; verlenging ont- ruimingstermijn woning Katwijkerweg 17; toekenning premie voor woningver betering; vaststelling exploitatievergoe ding Chr school voor 1962; vaststelling gemeentelijke studietoelageverordening, benoeming leden commissie van bijstand; aanbieding begroting woningbedrijf 1963/1964. Burgerlijke stand Geboren: Margaretha d v P Schaap en A G Zwaan; Albertus Johannes, z v A van Veen en A A Mojel; Michèl, z v J vari den Berge en B Klazinga. Ondertrouwd: H Ph van Leeuwen, 26 jr te Leiden en M J C van Dijk, 24 jr; B Dubbelaar, 24 jr en U B Pölchen, 17 jr te Nüroberg (Dl) Getrouwd: Th G ter Horst en A E Constabel. Overleden: C W Wimmers 89 jr, weduwnr van E C van Houten, voorhout Eerste bloemenwinkel geopend De Herenstraat is er weer op vooruit gegaan door de opening van de eerste bloemenwinkel in Voorhout Dit consta teerde burgemeester P. M. F. Smolders die. vergezeld van zijn echtgenote en vele genodigden, de moderne bloemen winkel van de heer H. C. van Wierin. gen met enig ceremonieel opende. Vele notabelen van Voorhout woonden deze gebeurtenis bij. Namens het gemeentebe stuur bracht de burgemeester geluk wensen over. Hij verheugde zich erover, dat dit ook voor Voorhouts middenstand een vooruitgang betekent De heer Van Wieringen dankte de aanwezigen voor htm belangstelling, waarna de laatsten de eigenaar van de zaak gelukwensten. Benoeming Per 23 augustus is onze plaatsgenoot J. F. Godijn benoemd tot leraar afde ling timmeren aan de Don Boscoschool te Leiden. stichting uit Noordwijk met 114 wande laars de grootste was. Een kleine hon derd senioren liepen de grotere afstand Nadat alle deelnemers zich na hun laatste kilometer op de Schippersvaari- weg hadden verzameld, voegden zich de beide plaatselijke muziekkorpsen bij de stoet om de met bloemen gehuldigde wandelaars te begeleiden naar de St Bavostichting, waar het NWB-kruis of het insigne voor de meermalen gelopen avondvierdaagse gereed lag. alphen aan den rijn Alphenaar liep dubbele beenbreuk op De heer W. Hunnik uit Alphen liep gis teravond laat een dubbele beenbreuk er vermoedelijk een hersenschudding op bij een ongeval bij het Goudse Rijpad. Dok ter Platteschor verleende eerste hulp. Omstreeks half twaalf kwam een groep je jongelui, onder wie het slachtoffer, uit café Rijnlust aan de Steekterweg. De heer Hunnik liep de weg op, bleef daar enige tijd en werd door een auto gegrepen. De jongeman moest naar het Academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht leimuiden Jong-Excelsior won eerste prijs Het kinderkoor Jong-Excelsior alhier onder leiding van Th. Westerdaal Badhoevedorp wist op het concours to Papendrecht beslag te leggen op eerste prijs met 307 punten. Hoewel het weer niet zo aanlokkelijk was werd toch de speeltuin te Haastrecht bezocht, waar de jeugd zich naar harte lust kon vermaken. Con j unctuuronderzoek Het con j unctuuronderzoek van he Centraal bureau voor de statistiek meldt dat de arbeidersbezetting in een neiging tot dalen had en dat ei stijging was van de gemiddelde dagpro- duktie. De voorraden onverkocht pro dukt werden door 80 (vorige maand 75) pet. der ondernemingen normaal. (15) pet. te groot en 10 (10) pet. te klein genoemd. De orderontvangst uit bin nen- en buitenland nam toe. Deze werd door 70 (70) pet. normaal. 15 (10) pet. groot en 15 (20) te klein genoemd. Het indexcijfer van de orderpositie uitge drukt in maanden werk steeg van 8i tot 89 met eind januari 1961 als basis op 100. De orderpositie werd door 70 (65) pet. der ondernemingen normaal, 15 (15) pet. groot en 15 (20) pet. klein genoemd voor de tijd van het jaar. De bij het onderzoek ontvangen antwoorden kunnen representatief geacht worden voor 70 pet. van de industrie zonder voedings- en genotmiddelen. Nauwelijks is het waspeenseizoen 1962-1963 voorbij, of de nieuwe was peen is er al weer. Slechts een enkele dag is er geen peen aan de veiling geweest. De nieuwe waspeen wordt nog beperkt aangevoerd en is louter afkomstig uit de bakken. De kwaliteit van deze glaspeen is goed, waardoor het grootste gedeelte exportgeschikt is en ook wordt afgevoerd naar het buitenland. R. A. Stapel en gezin v. Boulevard De prijzen vielen niet tegen.AI no teerde van f 14,20 tot f 17,90 per kist van kg. All van f 13,60 tot f 17,70, BI van f 15,10 tot f 16,30. Een tweetal weken zal de aanvoer van deze glaspeen nog wel voortduren, waarna de peen van de koude grond zal komen. Sla is nu het belangrijkste produkt, dat wordt aangeboden, gemiddeld een 30 000 krop per dag. Deze zaaisla is niet zo hoog genoteerd, overal is immers sla te koop, de notering was van f 2,80 tot f 7,30. De grote aanvoer zal wel blijven voortdu- Bospeen noteerde van f 49 tot f 79 per 100 bos. ieder ogenblik kan de koude- grondspeen nu komen. Over het alge meen is in vergelijking met het vorig jaar een vertraging van twee k drie ken merkbaar, dit nog als geVolg va: koude winter. Dit verschijnsel is O' gens ook wel bij andere produktien op te merken. De aanvoer van bloemkool neemt en wat nu gaait komen, zal de originele Katwijkse bloemkool zyn, kwaliteuts- produkt. Nog een twee a drie weken de grote aanvoer zal er zijn. AI noteer de van f 52 tot f 60, All van f 14 tot f 48, BI van f 41 tot f 45 en Bil f 12 tot f 36. Nog is de aanvoer van de produkten niet groot, maar de tuinders houden er rekening mee, dat by gunstig weer de grote drukte zal losbreken. Rabarber ging weg voor f 7 tot f 19, spinazie deed f 16 tot f 29, uien f 5 tot f 7, andij f 7 tot f 14, kroten per 100 bos f 13 tot f 35, per kist f 2,05, spitskool f 10 tot f 21, slauien f 12 tot f 22, postelein f 10 tot f 19, radijs f 8,60 tot f 14. snijbonen I f 1.49 tot f 2.09 en II f 1,15 per kg, prei f 17 en aardbeien per doosje van 200 gram f 0,33 tot f 0,65. Keuken groenten stonden als volgt genoteerd: peterselie f 5 tot f 19, krulpeterselie f 6 tot f 13, selderij f 4 tot f 12, kervel f9 tort f 11 en bonekruid f 12 tot f 16 per 100 bos. Opbrengsten De zendingsbusjes van de Gerefor meerde kerk brachten f 485.94 op. De collecte voor het geluidsfilmtoestel bedroeg f 621,50. Gevestigd en vertrokken GEVESTIGD: N. den Hollander. J. Tooropstraat 4b. v. Rotterdam: M. W. M Topper, Zeeweg 147 v. Etten; M. M. Ver hoef, K. Doormanlaan 3b. v. Zeist: H. Brahmatewari. Boulevard 17. v. Ned, An tillen; H. v. Oosterhout. Merelstraat 39. v. Velsen; W. Langerak en gezin. Pr Beatrixlaan 71 v. Den Haag. VERTROKKEN: A. M. Noijons-Pen- nings en twee kinderen, v. Pr. Margriet laan 40 n. Ned. Antillen; H. Jonker v. Koninginneweg 13 n. Leidschendam; L. H. Hageman, v. Wyborghstraat 20 n. Ben- nebroek; A. Looijestein, v. Laan v. Nieuw Zuid 32 n. Wassenaar; A. J. van Zanten en gezin v. E. A. Borgerstraat 71 n. Leiden; P. v.d. Helm v. Drieplassen- weg 17 n. Rotterdam; J. Romensko en gezin, v. Boulevard 110 n. Ned. Antillen; Oegstgeest; M. J. Oogjen en kind v. Tulpstraat 27 n. Rotterdam; M. K. de Soto Moreno-Hartgrink en dr. v. Boule vard 36 n. Oegstgeest; M. Haverhoek en gezin v. Ln. v. Nw. Zuid n. Leiderdorp: J. Cleveringa-van Duin en kinderen, v. Rijnmond 175 n. Barradeel-Minnetsga; E. Ansprach-van Rijn v. Princestraat i. De Wijk; G. Gerritsen en gezin v. Zuidstraat 81s n. Rijnsburg Geslaagd en benoemd Aan de christelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Den Haag is ge slaagd voor de acte hoofdleidster mejuf frouw E B. Zuidema uit Katwijk. Zij is per 24 juni benoemd tot leidster aan de kleuterschool „De Duinroos" aan de Randweg. Boerenpartij stelt vele vragen Is de regering bereid de bietenverbou wers voor een volgend jaar een behoor lijke prijs in het vooruitzicht te stellen, op een tijdstip dat de verbouwers er met hun bouwplan vroeg genoeg rekening mee kunnen houden, zo heeft het lid van de Tweede Kamer de heer Voogd (Boe renpartij) schriftelijk gevraagd aan minister van landbouw en visserij, V. G. M. Marijnen. Hij verzoekt voorts maatregelen die voorkomen, dat de aardappeltelers, zoals de laatste jaren is geschied, de klappen moeten opvangen. Bovendien wil hij voor de melkveehouderij vaststelling voor een zodanige garantieprijs, dat er ook in deze sector weer toekomstmogelijkheden zijn. Ten slotte informeert hij naar de juist heid van een bericht dat de veehouder J. Meiland te Noordwijkerhout op last van het gemeentebestuur binnen twee maal 24 uur een groot gedeelte vai bedrijf moest ontruimen. Indien dit aldus de heer Voogd, wil de mL dan trachten te bereiken, dat dergelijke ontruimingen op korte termijn niet meer voorkomen, opdat de betrokkenen de kans krijgen naar geschikte bedrijfs ruimte om te zien? Katwijk aan Zee Jaarvergadering Katwijkse Volleybalclub De Katwijkse Volleybalclub hield haar jaarvergadering in hotel Riche. De voor zitter, de heer K. Zwitser, deelde mee dat de zomeravond wedstrijden elke vrij dag worden gehouden op het Andreas- plein. Het terrein wordt afgezet De al gemene klacht is dat men weinig volleybal begrijpt Een der middelen tot verduidelijking is een tellermechanisme, dat dan ook bij deze wedstrijden aanwe zig zal zyn. K.V.C. heeft met enkele teams deelge nomen aan toernooien, waarbij prijsjes zijn behaald. In het uitbreidingsplan Hoornes zyn verscheidene sportvelden opgenomen waar hopelijk ook voor KVC twee buitenvelden komen. Dan kan men zelf toernooien gaan organiseren. Uit het verslag van de wedstrijdsecre taresse. mevrouw C. Ravensbergen- Schaap, bleek dat de dames van KVC 1 gelijk met Argos op de tweede plaats zijn geëindigd. De dames van KVC II werden dit jaar hekkesluiter en het der de kwam op de vijfde plaats, terwijl het vierde op de laatste plaats eindigde. Bij de heren eindigde KVC I in de over gangsklasse op de tweede plaats en het tweede op de vijfde. In de afdeling Noordwijk eindigden de heren van KVC III op de derde plaats en het jcugdteam, dat voor het eerst meespeelde, kwam op de voorlaatste. Er zal getracht worden meer donateurs te werven. Aangezien alleen het eerste team van de heren wordt getraind, stel de de heer D. Parlevliet zich beschikbaar om de overige teams te trainen, hetgeen de vergadering met applaus begroette. In de keuzecommissie werden benoemd mevrouw C. Ravensbergen-Schaap, van Duyvenbode en D. Parlevliet In het bestuur werden gekozen de heer K Zwit ser. W. G. C. 't Hof, E. van Leeuwen en J. Talens en de dames A. van der Plas, P. Ravensbergen-Schaap en C. Ravens- bergen-Schaap. Jeugdsamenkomst In de Herv. kapel aan de Voorstraat werd zaterdagavond door Jong Neder land voor Christus een interkerkelijke jeugdsamenkomst gehouden. Het onder werp was: „Leef met plezier", door de heer W. Verbaan uit Oosterbeek behan deld. Zang werd gebracht door Rob Sus- senbach uit Haarlem met medewerking van Dik van Rijn aan het orgel. De al gehele leiding berustte bij Ben van Sande. Agendanienws Op 26 juni hoopt de C.J.M.V. weer puzzeltocht te houden. Er zyn weer prij zen beschikbaar. Ditmaal moeten op drachten worden uitgevoerd. Om half acht wordt gestart van het Jeugdhuis. Het programma van de V.V.V. vo deze week luidt: dinsdag orgelconcert door Feike Asma uit 's-Gravenhage in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat, vang 8 uur njn.; donderdag strandfeesten op het parkeerterrein bij „De Zwaan" voor kinderen van 3 jaar en ouder, aan vang 2 uur, opgave deelname aan dt startplaats om 1.30 uur; vrijdag volley balwedstrijd K.V.C. I—V.V.S. I op het Andreasplein, aanvang 7 uur. Dinsdag: Herv Verenigingsgebouw, ver- agdering van de Herv.-Geref mannen- „Calvyn", aanvang 8 uur; donderdag: Kapel. ds. J. H. Cirkel, pred. te Huizen (NJI.). aanvang 8 uur. Hoog en laag water Dinsdag 35 juni- hoog water 5.52 er 18.20 uur, laag water 1.37 en 13.57 uur. Twee aanrijdingen in Leiden Zaterdagavond had in de St. Jorisstezg en aanrijding plaaits tussen twee brom fietsen, waarbij een 16-jarige Leidse ijzervecter die met grote snelheid reed een diepe wond aan de kin en een her senschudding opliep. Op het Levendaal kwamen gistermiddag een personen auto en een motor met elkaar in botsing. De 24-jarige stratenmaker H. J. van Mil uit Zoeterwoude diie de motor bestuurde kreeg een buil op het hoofd en de 22- jarige mejuffrouw B. Blekenmolen uit Aarlanderveen. die op de duo zat. een gekneusd linker-onderbeen en een lichte hersenschudding. Zij werd naar he Academisch Ziekenhuis vervoerd Leidenaar gehuldigd in Leiderdorp Vanmorgen werd in het Dorpshuis te Leiderdorp de Leidenaar C Bavelaar ge huldigd. die zaterdag met pensioen ging na een vijftigjarig dienstverband bij de fabriek Canton aan de Hoogryndijk te Leiden, een dependance van de vroegere fabriek Ouderzorg en De Ridder te derdorp. Burgemeester Gallas van derdorp was vanmorgen bij de huldiging aanwezig om namens de Koningin de jubilaris een onderscheiding uit reiken. De heer Bavelaar kwam als 13-jarige knaap in dienst bij de fabriek. Als fabrieksbaas nam hij zaterdag af scheid. Morgen komen wij nog op de hiudiging van de heer Bavelaar terug. Ver. Glasverzekering zestig jaar De N.V. Vereenigde Glasverzekering Mijen bestaat 14 juli 60 jaar. In tien ja ren is de premie 144 pet vooruitgegaan. De financiële positie wordt sterk ge noemd. Het premie-inkomen was in 1962 (1961) ƒ863.675 (853.838), opbrengst beleggingen ƒ51.790 (43.922) tegenover om. schaden f 265.244 (264.675), provincie 197.467 (191.006), onkosten ƒ248.968 225.976). De winst bedraagt ƒ106.314 (94.417). Voor gesteld wordt 15 (15) pet dividend. Het onroerend goed bedraagt 275.500 (279.350). effecten ƒ559.319 (572.050). De premiereserve is met 30.000 verhoogd tot ƒ558.000. de reserve bijzondere doel einden ƒ244.176. WD stelt vragen over incident in gemeenteraad Het lid van de Tweede Kamer de heer R. Zegerlng Hadders (lib.) heeft de mi nister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, schriftelijke vragen gesteld over een incident in de gemeenteraads vergadering van Roden, waar op 31 mei de" voorzitter een raadslid het woord heeft ontnomen en hem heeft verzocht de vergadering te verlaten. Het Kamerlid vraagt de minister een onderzoek in te stellen naar de beweeg reden en, indien blijkt dat de voorzitter in strijd met het reglement van orde heeft gehandeld, maatregelen te nemen, waardoor wordt voorkomen dat de voor zitter in de toekomst naar willekeur han delt De verwijdering van het raadslid was naar het A.N.P. verneemt uitvloeisel van een verschil van mening tussen B. en W. en dc raad inzake het gemeentelijk be leid. Het raadslid had beschuldigingen aan het adres van B. en W. geuit en toen hij deze weigerde te herroepen, verzocht de voorzitter hem de vergadering te ver- Omzet Puttershoek verminderd De Coöperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij Puttershoek heeft in de af gelopen campagne 70.286 (vorig jaar 84.076) ton kristalsuiker en bijsoorten geproduceerd en 27.264 (30.473) ton dro ge pulp. De produktie van droge pulp geperst in blokjes is begonnen. Alle pulp van de afgelopen oogst is ver kocht. De opbrengst der produkten was f 49.99 (53,22) miljoen. Door ingebruik neming van de derde silo is de opslag capaciteit van losse suiker gestegen tot 30.000 ton en als de vierde silo gereed komt. wordt deze 40.000 ton. De storm achtige veranderingen in de levensmid delensector vereisen snel vrij zware in vesteringen. De supermarkten en zelf bedieningswinkels kunnen alleen suiker in kleine verpakking gebruiken. Dit ver eist de aanschaf van kostbare volauto matische verpakkingsmachines, waar van één in 1962. terwijl er twee besteld zijn. Verdere investeringen waren in 1962 de tweede continue-diffusie. de nieuwe Stork-Smit turbogenerator, en een persinstallatie voor pulpbrokjes. en zijn voor 1963 een derde roterende filter en decanteur. oegstgeest Zwemdiploma's In zweminrichting Poelmeer wen >or het eerst in 1963 zwemdiploma's t gereikt. Geslaagd zijn, voor diploma Cissy Kopperal, Gerard Zielhuis, Lide den Ouden, Mineke Siljee, Adri Wer hoven, Kees Voordouw, Gert Korthi Hanneke Korthof, Winand Paling, Pet Werkhoven, Wanda Comelissen, Josje Cleef, Helleke den Daas, Roos Hoege Loes Nouwens, Ria Vermeulen, Nellej Werkhoven, José Houps, Ellen S; ders, Paula v. d. Berg, Sjanie v. Leijdt Rianne v. d. Kamp, Ingrid v. d. Bri Marian Meijer, Gudii Ouwerkerk, Westgeest, Beppie Duivenvoorden. Ca: lientje v. d. Berg, Marian van Haasten Ingrid Meijers, Regina Bergmeijer, Schrama. Mary Oplaat Thea Messe: ker. I Diploma B: Anneke Voordouw, Mar) ke Houps, Olga Boes, Aadje Juffermaj Rietje Balsters, Rose Marie de Boer, B len Verhoef, Els Josemans, Karin Frissj Betty Jag el, Willy v. d. Kooij, Hans d. Broek, Jan Oremus, Anette van Rej sen, Marijke v. d. Aardweg, Elly V* beek. Annemarijke Smit Burgerlijke stand Geboren: Ronald Walter Hendrik, H R Zandbergen en G H Ott; Frank, W van Tussenbroek en P M A van Wansem; Mark, z v W van Tussenbro enPMA van der Wansem; Angela, P Groenendijk en M C H den Holland Maar tin a Ja-ny. d v J B van Iter son B D J den Haan; Jan-Willem, z v J van Rijs en J A de Koning; Dirk Jacob Theodoras, z v C Hogervorst Komen. Ondertrouwd: H J Muusse Veerman; P H van den Ende en B Sow W J Kwakernaak en A M van der Hedij Getrouwd: J A Kloosterman van der Kaaij en J C Woltliaus Mooij. Overleden: L Verhaar, rijnsburg Overzicht Flora Het is nu volop zomer geworden op bloemenveiling „Flora" Onder de k wordt een groot sortiment buitenbl men aangevoerd, maar toch is het duidelijk dat er de laatste jaren enorme uitbreiding van het glasare heeft plaatsgehad. De prijzen liggen een voor deze tijd van het jaar hoog veau zodat de omzetten deze week v< al boven de f 50.000 per dag kwamen, de narcissen, tulpen en hyacinten nu ook de witte margrieten vrijwel het veilingbeeld verdwenen. De laat partijen gaan van de hand voor 2,50-( per 100 stuks. Late duizendschonen bre 40-75 ct per bos op. Anthemis en o- worden afgedrukt voor 45-65 ct per Pioenen ziet men dit jaar minder voorheen. De prijs is niet slecht: 22-3( per stuk. Dubbele margrieten (ester ten) brengen 3.50-6,00 per 100 stuks Irissen kosten 50-100 ct per bos, de pra .tige variëteit Prof. Blaauw noteert - ter, evenals Engelse irissen, 1.25-1.6C bos. Mimi's worden afgedrukt voor 1,60 per 100 stuks. De eerste partijen le margrieten worden uit de markt nomen voor 60-85 ct per bos. Voor vroege gladiool Allard Pierson heeft handel 17-20 ct per stuk over, ever voor de names-gladiool Fair Lady. 1 murus kost 18-34 ct per stuk. An gaan van de hand voor eea matige pi 10-18 ct. per stuk. Rozen geven eei delijke opbrengst, 15-40 ct per stuk, wijl babyroosjes 1,25-1,50 per bos do De aanvoer van kas lathyrus loopt sterk terug, evenals trouwens de p (30-50 ct. per bos» Voor zomerlathj is meer belangstelling: 40-75 ct. Lanj merhand komen er wat meer colve: los. Ze brengen 8-14 ct. per stuk op. C bera doet van 12-24 ct per stuk. Lili Regale kost 9-12 ct. per kelk. witte lies 24-32 ct. Overige noteringen: Delphinium ct. per stuk: Riddersporen 80-110; kor bloemen 1,80-2,50 per 100; Achelia ;7( boeketten 90-135; ranonkels 1,50-2,50 100 stuks. De exportactiviteit is zeer miniem Gevonden en verloren GEVONDEN: rood zakmesje, kin< tasje koffermodel inh. strandvormpje schepje, zwart gymnastiekpakje, m kundeschrift, bedelarmband je, 1 dar schoen wit lader maat 39, kettinkje zeven bedeltjes, doublé dameshor' vierkant model met beige armban veelkleurige hoofddoek en hangertje blauw steen. VERLOREN: aktetas inh. map naamlijsten, doosje sigaren enz. dai zonnebril zwart montuur, bruine akt inh. boeken en gereedschap, bruine renportemonnaie inh. trouwring en der, 3 bankbiljetten a f 25, bruine hei portemonnaie inh. f 6,60, bruine dul le rijwieltas, rijbewijs BE, bloedkon halskettinkje, kentekenbewijs TA-76- leiderdorp Muziekonderwijs voor volwassenen De Stichting Muziekschool Leiderc onderzoekt de mogelijkheid oi komende winter een cursus algem vormend muziekonderwijs voor vols senen te geven. De duur van d zou een half jaar zijn. die van de lei ongeveer anderhalf uur per veertien gen. De kosten per deelnemer zullen een minimum-deelname van twintig sonen) ongeveer f 25 bedragen. De recteur van de muziekschool, de Ad J. Hoogenboom, zal de cursus zorgen. Het secretariaat is gevestigt de Wilhelminastraat 15, Telefoon 31 Uitstapje Zijlkwartier Ter afsluiting van het seizoen 1 1963 heeft de buurt- en speeltuinver ging Zijlkwartier zaterdagmiddag 160 kinderen een uitstapje gemaakt. Per boot ging men naar d tuin Drievliet waar de kindl zich vanzelfsprekend uitstekend ben vermaakt. Het bestuur zag 's morgens wel wat tegenop omdat weer toen niet zo best was, maar b" vertrek scheen de zon. De kinderen den zowel op de boort als in de speel royaal getrakteerd. Er deed zich geen kei ongeluk voor. Om half acht was weer thuis. Vele ouders wachtten kinderen op. Vier Russische geleerden hebben het internationale oliecongres te Fra fort beweerd dat de Sowjetunie in de Verenigde Staten als grootste olie ducent zal verdringen. Thans produc zij jaarlijks 205 miljoen of ongeveer helft van de V.S. maar in 1980 zal winning 690- tot 710 miljoen ton bei gen. De Amerikaanse geoloog Lewis Weeks verklaarde dat de Russische duktie en reserves tot 1980 zouden drievoudigen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4