„Oosterkwartier" gaf de jaarlijkse uitvoering Burgemeester De Kool hartelijk door Voorschoten gehuldigd Speeltuin Oosterkwartier heeft nu een „familieschommel NIEUWE LEIDSE COURANT Agenda voor Leiden et. rt en Den Haag Maandag: Alberts Corner, 8 uur: Jaarvergade- ting V.V.V. Waaggebouw, 9—12 en 2—4.30 uur Be volkingsonderzoek op t.b.c. Den Haag, Gebouw K. en W„ 8.15 fur: Ned. Opera o.l.v. Jaroslov Kromb- iolc, „Rusalka" van Dvorak (Holl. Rest.) Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: Toneel- poep Studio met „Een groot dood dier' [Holland Festival). [Kurzaal, 8.15 uur: Brabants Orkest tlv. Hein Jordans m.m.v. Alicia de Dar- jocha, piano. Dinsdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: All star-eve- jing actie-herbouw Dousadsj. Waaggebouw. 2—4.30 en 9.30 uur: l° ievolkinzsonderzoek op t.b.c. de^Academie, 4 uur: Openbare les dr. W. lus lijmans, buitengewoon lector in de ex perimentele reumatologie. Stadhuis, 78 uur: Stadhuis, zitting jliouwfonds Ned. Gemeenten. Pioenhof, 7.30 uur n.m.: Straatpredi- Open Deurwerk Herv. Gemeente dr. P. L Sohoonheim. g s t g e e s t. Patronaatsgebouw, 7.45 Modeshow huish. en gezinsvoorlich- deing: 's middags tentoonstelling werk- ge-tukken ua'nen Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Ned. Toneelmanifestatie, „Uitkomst'" H. Heijermans (HolL Fest.). Woensdag Lakenhal, 8 uur: Opening tentoonstel meting aquarellen en tekeningen 19e en 20e gc-feuw verzameling Paul Brandt, A'dam. Kaasmarkt 1, 3 u.: ïerkbarvergadering Geref- schoolvereniging. Pieterskerk, 7.308 uur: Avondstilte. 9—12 en 2—.4.30 uur: ■t^fevolkinesonderzoek od t.b.c. Stadsgehoorzaal, 1.30 uur: Openings- tting congres Expogé. Monument molen De Valk. 4 uur: Iranslegging congresgangers Expogé. nieti Burgerzaal Stadhuis, 5 uur: Ontvangst ge-pngres Expogé. ska'. Academie. 8.30 uur: Ontvangst congres >ogé door senaat en rector magnificus. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Leidsche Ver- :niging van Postzegelverzamelaars. [.Den Haag, Kurzaal. 8.15 uur: Ber- :4jns Philharmonisch Orkest o.l.v. Her- oveïert von Karajan (Holland Festival). eda( Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: Toneel- be-roep Studio met „Een groot dood dier" 0$?Hand Festival) 3t Jacobskerk, Parkstraat. 815 reu" n Schmitz, orgel, Jaap Stotijn. hobo. Openluchttheater Zuiderpark, 2 uur: eids Kindertoneel met „Bulletje Bone- IS bk"- rt Donderdag Antoniusclubhuis. 7.45 uur: Feestavond HBO, opvoering „Tot wederdienst be- P. Mossinkhof. door toneel- ■oep I.B.B. Kleine Stadszaal, 8. Dgé. ur: Congres Ex- r: Frank Koop- 24.30 uur: Ingebruikne- Doelenkazerne. 8.30 ,jlans Poppentheater Waaggebouw, 912 hosklkingsonderzoek op t.b. Chr. Geref. Kerk, 8 uu se ling gerestaureerd orgel. Jan Vossensteeg 17, 8 uur: as.. J. A 5 Mink. Stille Rijn 34, 33 uur: Heropenings. ■j iceptie Langezaal N.V. ,rDen Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 :huipr: Nationaal Ballet (HolL Fest.). Vrijdag vaJStadhuis, 2 uur: Gemeenteraad. opi heid mr- J. Bool. gei Stadhuis, Burgerzaal. 4 uur: Afscheids- Lancepüe gemeentesecretaris mr. J Bool. 57 IBB Oegstgeest, 11 uur: Aandeel- ebudersvergadering erle Stationsweg 46. 4 uur: Officiële ope- oorèng universitair complex door dr. E. H. serink. Den Burcht, 2.15 uur: Vertrek e K. en O., door oud-Leiden. Zaal Koningskerk, 7.45 uur: Ruil- ond voor verzamelaars. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Toneelavond cpogé, opvoering blijspel „Blijf zitten talraar ie zit", door Sempre Avanti. i Den Haag, Kurzaal, 8.15 uur: Toon- linstkoor Den Haag o.Lv. Frans "Moonen Residentie-Orkest en solisten lolland Festival). Zaterdag iCasinotheater, 11.30 uur n.m.: Nacht- )ncert Leidse Jazzclub m.m.v. The Dia- lond Five. Stationsplein, 1.40 uur: Vertrek excur- te Kon. Ned. Natuurhistorische Ver- bar landgoederen in Wassenaar. Foyer gehoorzaal. 10.30 uur: Voortzet- ng algemene jaarvergadering Expogé. Pieterskerkhof. 1 uur: Broodmaaltijd bngres Expogé, m.m.v. „Kunst en Ge- oegen". n d|D e n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 veeiju-; NecL Opera o.l.v. Alberto Erede benlm.v. Ned- Kamerorkest, „'1 Infedelta lelusa" van Haydn (Holl. Fest.). d jj Apotheken t rijjGeopend voor spoedeisende gevallen so°8>otheek Van Driesum. Mare 110. tel. i |e 1406. Apotheek R. van Breest Smallen- >nb' Q-g te Leiderdorp is geopend. e Fl,ms Casino, 2.30, en 9.15 uur: De misdaad eii :nt geen grenzen (18 j.) di Lido, 2.30, 7 en 9.15 uur: De helden- en 'igade (14 j.) Studio, 2.30, 7 en 9.15 uur: Pas op voor wdoir-leeuwen (18 j.) gele Luxor. 2.30. 7 en 9.15 uur: Girls, girls, ris (Elvis Presley) (a l.) nzel Trianon, 2 en 3 uur: West Side Story eei 4 j.) 1 ge ex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Liefde op :rek iatsbevel (18 j.)donderdag: Porto Fino, radijs der liefde, ven Tentoonstellingen hel Lakenhal, tentoonstelling verzetsdocu- enten (t/m 30 juni), als Boerhaavezalen, schilderijen en teke- ngen van Jaap van de Ende na iflermans. °8e Rijksmuseum van Oudheden, Het dier motief in de antieke kunst (t/m 25 'gustus). eds- Academie, grafiek van Jan Beutenei tot 7 jul») MAANDAG 24 JUNI 1963 Tuinfeest aan Korte Vliet 7ATERD AG AVOND heejt liet Open Jeugdwerk van de Leidse Her vormde Jeugdraad het seizoen beslo ten met een zeer geslaagd tuinfeest in het jeugdbuitencentrum aan de Korte Vliet. In het afgelopen sei zoen werden in het jeugdgebouw Hooglandse Kerkgracht-Moriaansteeg op zaterdag sociëteitsavonden gegeven, waarvoor grote belangstelling bestond. Vorig jaar is de Jeugdraad onder aanvoering van de jeugdpredikant. ds. Lamping, met dit werk begonnen Het is duidelijk gebleken, dat hiermee in een behoefte werd voorzien. Het tuinfeest aan de Korte Vliet een grandioze afsluiting van h seizoen geworden. Het weer was zo goed, dat het volop een vrolijk buitenfeest kon zijn. Met een gevari eerd programma hebben de jongelui zich kostelijk geamuseerd. Een „pro gramma" in de eigenlijke zin was he niet. Het was veel meer een onge bonden speels bij elkaar zijn in he feërieke licht van lampionnen. De hele avond was er muziek, een eerste voorwaarde voor een „dynamisch" feest. De jongelui zijn dan ook naar hartelust in beweging geweest. Op de foto loopt de jeugd polonaise op het veld. Foto N. van der Horst Lezers schrijven ons: Openstelling Legermuseum Eén dezer dagen heb ik bij het Leger- useum te Leiden geïnformeerd naar de tijden, waarop deze instelling voor het publiek geopend is. Tot mijn grote ver bazing werd mij meegedeeld dat dit za terdags niet het geval is, maar dat er zondags wel een gedeelte van de dag de gelegenheid wordt gegeven het mu: te bezoeken. Door de invoering va: vijfdaagse werkweek is aan die perso- die uit prinoipiële overwegingen nuseum op zondag niet bezoeken een goede gelegenheid geboden dit op zater dag te doen. Nu heeft men dit teniet gedaan door het museum op zaterdag te sluiten en op zondag open te stellen. Heeft de overheid dan geen eerbied x>r de overtuiging van een zeker deel an het volk? Dient zij zelf niet 't i beeld te geven om, waar dit in haar mogen ligt, de zondagsrust (om i niet te spreken van zondagsheiliging) te bevorderen? Indien dit gedaan is omdat het bezoek op zondag groter zal zijn dan op zater dag, meen ik naar voren te mogen bren gen, dat de overheid geen instelling is met het doel winst te maken. Het per soneel zal m.i, veel meer voelen voor eer geheel vrije zondag dan voor de vrije zaterdag. Als de leiding van het Legermuseum eer eens zou proberen haar instelling op zaterdag open te stellen in plaats Van op zondag, biedt zij de mogelijkheid, dat diegenen die gewetensbezwaren hebben ook het museum bezoeken en stelt zij tevens haar personeel in het genot van >n gehele vrije zondag. H. de Jong, H. R. Holststraat 31, Noordwijk aan Zee (De directeur van het Legermuseum, de heer A. C. Paardekoper, gaf ons hier op het volgende commentaar. Alle musea zijn een deel van de zondag open. Het bezoek op zaterdag was zo bescheiden, dat het personeel bijna voor niets dienst deed. Het bezoek op zondag beweegt zich normaal tussen 120 en 150 personen. Als het museum meer mensen in dienst en over een ruimer budget kon be schikken. zou door middel van ploegen opensteling ook op zaterdag wellicht mo gelijk zijn. Nu kan dat niet omdat het personeel toch aan het wettelijke voor geschreven aantal vrije uren moet ko- Geslaagden chr. lyceum Hieronder volgen de namen van ge slaagden van he' chr. lyceum te Leiden voor het examen P.B.S.-A. Er waren 33 kandidaten, van wie 4 werden afgewezen. Corry van Anrooy, Jannie Baalber- gen, Firn van Bemmel, .Lauw Boella-ard, Nico Bruidegom, Addy van Egmond, Nico Elkerbotr. Emmy van den Eykel, van Gosliga, Jan Heidsma, Rudi der Lip. Hans Lugthart, Kees van Nieuwkoop. Marie-Louise Otto, Jaap Parlevliet. Jan van der Plas. Roel Rip- hagen. Riet Sch-ier, Marieke Schut, Maarten Sirag Marien Swaneveld, Cor Zandbergen, Iet Zuidbroek, Willeke Be- tram. Gretha Br;ks Nelleke van Dyk, Ineke van Sprcnsen. Liesbeth Stoute, Irene Visser. Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Op Trek' expositie van nomaden, trekken kampereD (tot 6 oktober), eeszaai en oiöiiotneeK iteuvens. Bree lat 27 maandag en woensdag van i tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van I tot 5.30 uur: vrijdag van 10 tot 5.30 er /an 7 tot 9 uur: zaterdag van li5 30 uui Lakenhal, bekroonde Inzendingen Ta- lens" Prijs 1962—1963 (t/m 16 juni). !Ugdt>ioiu»ineeK leeszalen en oibUo theek Reuvens. Plantage 6; maandag dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woen* dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur er- vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd 'van 6.30 tot 8.30 uur «avonds. 71/fET verdienstelijk ballet en een goede opvoering van de kinderoperet- te „Baron Kreefteneus" heeft de jeugd van de speeltuinvereniging „Oosterkwartier" te Leiden zaterdagavond in de grote zaal van „Den Burcht" de jaarlijkse uitvoering weer doen slagen. Een mooi resultaat van nuttige en creatieve vrijetijdsbesteding, mede dank zij de samenwerking tussen leidsters en leiders, die weer vele uren opofferden voor de Ooster- kwartierjeugd. Voor de aanvang van de uitvoering richtte voorzitter J. van der Hooven, een bijzonder welkomstwoord tot de voorzitter van de Leidse Bond van Speel, turnverenigingen, de heer J. J. \- Huizen, de afgevaardigden van de terverenigingen, de heer F. J. Riks. hoofd van de Gunningschool (Drifstraat) mej. H. van Alphen, hoofdleidster vai kleuterschool in Oosterkwartier, verwijzing naar de moeilijke taken, die de leidster en leiders steeds weer willig op zich nemen, deed spreker dringend beroep op alle ouders in Oos terkwartier hun kinderen aan het club werk te laten deelnemen, opdat dit on derdeel van het speeltuinwerk tot nog groere bloei komt. In een kort propagandistisch toe spraakje wees de heer Van der Huizen nog eens met nadruk op het grote be lang van het speeltuin- en clubwerk, waarbij onder het motto „de jeugd van straat" zoveel mogelijk aan de verlan gens vain de jeugd tegemoet wordt ge komen- Tot slot richtte spreker nog woord van waardering to de leiding „Oosterkwartier", die door een voorbeel. dige zelfwerkzaamheid het speeltuinwerk steeds weer in de belangsteling weet te houden. Het programma vermeldde allereerst het optreden van de senioren- en junio- renballetgroepjes, die onder leiding a Jeannette Hermans hun vorderingen de danskunst demonstreerden. Nadat de jeugdige ballerina Dorise Hakkaart „Passé Pied" (De Bussy) haar talent had geopenbaard, staen tien kleuter-danse resjes ieders hart met de openbare bal letles „aan de barre" van Juf Hermans" welke demonstratie dan ook een wel verdiend „open doekje' kreeg. In een drietal zeer verdienstelijke dansnummers op muziek van Mendels- shon (Lieder ohne worte) geven ook de overige circa dertig danseresjes reden tot grote bijval. Zonder de anderen ook maar iets te kort te willen doen, noemen wij in het bijzonder de solistische pres taties van Trudi N-ieuwenburg, Marieke de Wit, Joke Seriier (die met het door haar gedanste ,,'t Spinnelied" (Mendels- shon) veel bijval oogstte) en tot slot de veelbelovende ballerina Yvonne Broeksema, die o.m. haar kunnen" op de spitzen demonstreerde. De pianobegelei ding was bij Cora Veen weer in trouwbare handen. Kinderoperette Dat hierna de opvoering van „Baron Kreafteneus" (de bekende kinderoperet te, componeerd" door Piet Mossinkoff op geheel vervaardigd door de leidsters ..Oosterkwartier" die met naald en tekst van Jan Nibbening) met grote be langstelling werd uitgezien, behoeft nau_ welijks betoog. Tot zichtbaar genoegeD van de aanwezige ouders hebben circa 45 jeugdige zangers en zangeressen hun publiek weer niet teleurgesteld. Hiertoe droeg in niet geringe mate bij het re- gisseurswerk van Jeanette Mank. Er werd vrij vlot geacteerd en nergens stokte de handeing storend, terwijl de teksten goed verstaanbaar waren. Algemeen lei der en dirigent W. van der Broek weet met zijn zangmateriaal vakkundig om te gaan en bereikte ook nu zowel in de W.I.K. hield nacht- wandeltocht Ter gelegenheid van haar 121=-jarig bestaan heeft de Leidse wandelsport- vereniging „Willen is Kunnen" in de nacht van vrijdag op zaterdag met groot succes een nachtwandeltocht over een afstand van 60 kilometer gehouden. Tussen 22 en 23 uur startten vanuit de zaal van het Parochiehuis in de Maria Gijzensteeg niet minder dan 81 lange-af- stand-tippclaars, die via een prachtig parcours door het Rijnlandse polderland op stap gingen. Mede doordat deze tocht ongetwijfeld ;n welkome trainingsgelegenheid was oor de komende Vierdaagse kwamen dc deelnemers, onder wie vier dames, uit alle delen van het land en hadden enkele wandelaars zelfs de verre reis uit Sneek. Zwolle en Wouw (NB) ondernomen. Er •n slechts vier uitvallers, zodat 79 finalisten de speciaal ontworpen me daille (met als embleem een vleermuis) ontvangst mochten nemen. Onder hen bevond zich de Leidse wandelsport-nes tor, de 70-jarige heer F. .van der Fluit, die dus weer een zeer bijzondere pres tatie leverde. De algehele leiding berusttte bij de heer C. Verstraaten. ACADEMISCHE EXAMENS koor- als in solopartijen weer een bij zonder goed niveau. De pianobegeleiding van de heer J. Sieval was als vanouds in het bijzonder de jeugdige vocalistjes weer tot een voortreffelijke steun. De kostumering van deze operette, die zich uiteraard weer geheel in de sprook jesfeer afspeelt, was bijzonder fleurig en schaar onder leiding van mevrouw J. C. Filippo bewonderenswaardige creaties weten te maken. Aan het slot opvoering kregen alle medewerkenden j najaar een langdurige ovatie. Voorschotenaar bij botsing op Haagweg in Leiden gedood Een ernstig verkeersongeval heeft zondagmiddag omstreeks tien over twee het leven gekost aan de 19-jarige receptionist W. C. v. d. Poel. wonende Rijndijk 72 te Voorschoten. Zijn 27- jarige broer werd daarbij ernstig ge- Het ongeluk gebeurde op de voorrangs- kruising Haagweg-Churchilllaan, waar van de laatste een 65-jarige tuinder uit Pijnacker met zijn personenauto geen voorrang verleende aan de van links ko mende motorrijder. De botsing was zo hevig, dat de mo torrijder en zijn broei' over de auto heen vlogen. Een tiental meters verder kwa men zij op :!e middenberm terecht. Hier bij werd de receptionist zo ernstig ge wond. dat hij op weg naar het zieken huis is overleden Zijn broer werd met o.a. een hersensohudding en een been breuk opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. Gisteravond was zijn toe stand redelijk. Leidse successen in Papendreclit Op het concours in Papendrecht. dat op 22 juni werd gehouden, hebben de accor deonverenigingen „Vivace", „Con Brio" en de „Accordeana's" uit Leiden onder leiding van Joop Lancel wederom prach tige successen geboekt In de superieurenafdeling behaalden de Accordeana's een tweede prijs met 289 punten. Als verplicht werk stond „Ban- ditenstreiche" van F. v. Suppé en als vrij werk „De kalif van Bagdad" van Boldieu op het programma. Vivace kwam tot een eerste prijs met 319 punten in de ere-afdeling. Het speel den de „Titus Ouverture" van W. A. Mo zart als verplicht en „Orpheus in der Un- terwelt" als vrij werk. (Offenbach). Het pas anderhalf jaar geleden opge richte „Con Brio" kwam in de derde af deling met „L'avenir aux Enfants" van E. W. F. Gest en „Veneta Clocken" van Joh. Thelmer eveneens tot een eerste: prijs met 332 punten. Dit succes zal voor de dirigent en zijn orkestleden een goede stimulans zijn voor het grote nationale concours, dat in het Wageningen zal worden gehou- In de week van 12 t.m. 19 juni Gevestigde en vertrokken personen IN LEIDEN VESTIGDEN ZICH: Reichgelt-Wong en fam, Kanaalweg 8i j. i.M T W Thppleii veroleecster Riin e IN LEIDEN VESTIGDEN ZICH: gevestigde personen in de week van 12 t/m 19 juni 1963 M J van Tricht-Haeser en fam, Alb Ag- nesstraat 6; E W Roest-Dekker en fam. Thorbeckestraat 48; M Groenewegen en fam, handelsvertegenw, Boshuizerlaan 5; G T J A van Spaandonk en fam, win kelier, Lammenschansweg 65; L A J van Bilsen en fam, militair, Verdistraat 2; B Arbouw en fam, leraar, Kneppelhout- straat 45; T L Mellema en fam, arts, Berlagestraat 15; S B J van Eek en fam, loket-ambtenaar, Surinamestraat 136; G B Droogers en fam, motormonteur, Hoge Rijndijk 128; J J van Zonneveld, chemi- graaf, Herenstraat 136; B F J Luijken, Morsweg 174b; W Rozenboom, Korte Mare 22; N van Leeuwen, huisschilder, Langegracht 192; H P de Paauw, Rijn en Schiekade 94; J A M van Grieken, cor- rectrice, Ravelstraat 13; W H Koop- mans, onderwijzer, Morsweg 129; P J Ho- genes, steno-typiste, Drifstraat 5a; E J van den Berg, scheepswerkt. kundige, Warmonderweg 23; M Vlieger-Heblij, Sweelincklaan 13; A Zander. Morskade 20a; R J Wezer, verpleeghulp. Witte Sin gel 27; K Krul-Moes, hulp in de huish, Witte Singel 24; TAM Dusoswa-Wort- man, Marijkestraat 1; H Looijen, militair, Noordeinde 2a; M P Makkelie, militair, Noordeinde 2a; H Harkema. matroos. Noordeinde 2a; D J Sikkema, Ravelstraat 5; A J van Bleek, militair, Noordeinde 2a; J van Ispelen, timmerman, Lammen schansweg 175; J H van der Maas en fam, portier, Evertsenstraat 62; W M Kastelein en fam, ass personeelschef. Hogewoerd 125; J H Buijs en fam, tech nicus, Verdistraat 34; P A Verheul en fam, bedrijfsleider, Willem Pijperstraat 13; D Noort, 11 verpleegster, Witte Sin gel 27; P E M Clocquet, hulp in de huish, Thorbeckestraat 48; M H Jansen, Groenesteeg 100; A Sauer, militair, Noord einde 2a; C M Menken-Keijzer. Zaan- straat 51; J P F Kooijman, Steenschuur 8; P P Besselaar, Steenschuur 8; M Nie- man-van Tol en fam. Nieuwe Rijn 30; M Engberts-Venema en fam, Verdistraat 36; E Brittijn-Hillebrand. Lombokstraat 19; CAM Zaat, ten Katestraat 27; A F M J Veringa, Burggravenlaan 203: M F Stol-Meijer, Fr Houttijnshof 6; M W M van Meurs-Versteeg en fam, Cronjé- straat 8; S Lee, kelner, Diefsteeg 15; A de Vries, secretaresse, Nieuwe Rijn 18; M E Huismans, kantoorbediende, Bree- straat 37; C J 't Hart, lerares, Haarlem merstraat 119; P Blussé van Oud-Alblas, Witte Rozenstraat 24; H J A M van den Brink, Boomrnarkt 20; M A C van der Meersch-van den Brink, med secretaresse Boomrnarkt 20; B J H W Vogelenzang, hulp in de huish, Marijkestraat 22a; R van Rheenen, verpleeghulp, Jan van Goijenkade 21a; M T Juffermans. ass- orthopaediste, Gasstraat 60; D Koningen, Hogewoerd 140; P J van der Vijver- Kromhout, Trompstraat 2; J A A H M Smithuis, lerares. Witte Singel 81; H Geschenken op receptie Zaterdag is burgemeester De Kool van Voorschoten in verband met zijn 40-jarig jubileum in dienst van de overheid op stijlvolle wijze gehuldigd in het Cultureel Centrumuwar 's middags om. twee uur de leden van de ge meenteraad en van het huldigingscomité (vergezeld van hun dames) alsmede familie van de jubilaris en verdere genodigden bijeen waren gekomen. Burgemeester en mevrouw De Kool werden door het comité van ontvangst (de dames De Waal Malefijt-Spruijt en Stoker en de fractievoorzitters van de raad) de smaakvol met bloemstukken versierde zaal binnengeleid. Wet houder Schrama zei onder meer, dat een 40-jarig dienstverband op zichzelf geen verdienste is, doch dat het veel meer gaat om de wijze waarop die dienst werd verricht. De heer Schrama herinnerde eraan, dat de jubilaris in zijn rede ter gelegen heid van zijn installatie tot burgemeester Voorschoten als zijn mening te ken- had gegeven, dat het burgemeesters ambt is wat men ervan maakt „Aan. dat ambt", aldus de wethouder, „hebt u In houd weten te geven en voorts hebt u een juiste sfeer weten te scheppen in de ver gaderingen van de raad". De nestor van de raad. de heer Forta- :cr, wierp ccn terugblik op de ambte lijke loopbaan van de burgemeester, die op 14 juni 1923 zijn carrière als volon tair op de gemeentesecretarie van Rid derkerk aanving. In 1932 werd hij be noemd tot gemeentesecretaris van Heer- jansdam, uit welke functie hij na 11% jaar door de Duitsers werd ontslagen. In 1947 volgde zyn benoeming tot bur gemeester, tevens gemeentesecretaris. Zuidland en op 16 maart 1960 werd h\j benoemd tot burgemeester van Voor schoten. De heer Fortanier zei dat bet feit, dat aan dit jubileum zoveel meer aandacht wordt besteed dan gebruikelijk •n bewijs is van de voor de jubilaris gevoelde sympathie. Nadat ook mevrouw Dc Kool in de hulde was betrokken, bood de heer Fortanier namens de raadsleden een vulpenset aan. Tot slot werd burgemeester De Kool toegesproken door de heer J. P. van Bliek, burgemeester van Spijkenisse. Als vriend van zijn ambtgenoot sprak hij; mede namens de kinderen van het echt paar De Kool, gevoelvolle, persoonlijke woorden. Onder meer zei hij, dat wan neer iemand 40 jaar in overheidsdienst is. hij de moed moet hebben zichzelf toe te spreken en zijn eigen leven af te wegen, Bergopwaarts Burgemeester De Kool beantwoordde de sprekers en dankte allen, van wie hij zoveel had mogen leren. „Wij dienen ons te beijveren om de zich uitbreidende Voorschotense samenleving 'n werkelijke samenleving te doen zijn. Het is een val len en opstaan, of om met Spreuken te spreken: Al delvende bergopwaarts." Burgemeester De Kool richtte zich voorts tot zijn echtgenote, die hem bij de uitoefening van zijn taak steeds tot grote steun is geweest Na afloop van de bijeenkomst begaf men zich naar buiten, waar de harmonie- en van Benvenuto en St Laurentius een aubade brachten. Hierna nam de receptie een aanvang, waar velen burgemeester en mevrouw De Kool kwamen complimenteren. Tot hen behoorden particulieren, represen tanten van verenigingen en kerkgenoot schappen en de inspecteur-generaal van de rijkspolitie, de heer Gerritsen. Geschenk Tijdens de receptie had bij monde van de voorzitter van het huldigingscomité, de heer Hoogwerff Kroon, de aanbieding plaats van het geschenk van de Voor schotense burgerij. Het bestond uit drie delen: een radio-grammofooncombinatie, een koelkast en een kostbaar uurwerk. In zijn dankwoord gaf burgemeester De Kool als zijn mening te kennen, dat de omvang van deze geschenken in geen verhouding stond tot de gebeurtenis, die aanleiding tot het aanbieden ervan had I gegeven. Geroerd zei hij, dat de geest die uit dit gebaar van de burgerij sprak, wellicht nog meer indruk op hem maakte dan de grootte van het geschenk. Reeds de dag tevoren mocht burge meester De Kool een geschenk in ont vangst nemen. Onder een voorwendsel was hij 's middags naar de markt gelokt, waar hem door mevrouw Plat-Verhey namens de gezamenlijke marktkooplieden een uitzonderlijk grote mand met fruit en andere (geestrijke) ingrediënten wer den aangeboden. Burgemeester De Kool liet zijn dank vergezeld gaan van het aan bod van een verfrissende dronk, na af loop van de markt in het Wapen van Voorschoten. Reichgelt-Wong en fam, Kanaalweg 85; M T W Theelen. verpleegster. Rijn en Schiekade 32; M t Hart. Lorentzkade 14: K Kuijer. Klikspaanweg 13; M H de Groot, huishoudster, Salvatorshof 10; C S T van Duuren-Zandbergen, Nw Bees tenmarkt 5; G Gressie, militair, Bernhard- kade 24; C Borst. Hooigracht 38; J Naber, assistent huish. Rijnsburgerweg 10; I A van Doorn, Klikspaanweg 9; E F Santing. huishoudkundige. Rijnsburgerweg 10; W C Bauer en fam. instrumentmaker, Ver distraat 28; J Rosenboom en fam, auto rijschoolhouder, Charl de Bourbonhof 18: J Bruins Slot en fam, arts, Mozartstr 69. UIT LEIDEN VERTROKKEN: vertrokken personen ln de week van 12 t/m 19 juni 1963 C H Kokee en fam, Joh Poststraat 18. Barneveld. Rembrandtstraat 29; H E J Greaves, Levendaal 137. Alphen a.d. Rijn. Pr Hendrikstraat 163; E de Jong-Harte- velt Druckerstraat 7. Haarl.meer, Ven- neperweg 416; E A P M Hoogewegen, Boerhaavelaan 190. Amsterdam, Bloem gracht 66; C G N Kat, Fagelstraat 18, 's-Gravenhage, Weissenbruchstraat 144; H J I Y de Vries, Witte Singel 27. Lisse, Loosterweg Zuid 14; K E Groesz, Vijf Meiplein 148, 's-Gravenhage, Malakka- straat 127; R J Islam en fam. Hogewoerd 156, Suriname; M Nolles en fam. Leuven straat 38. Maasland, Vrouwe Lidewey- singel 40; M Booster en fam, W Kloos- laan 9. Rotterdam, Binnenbaan 152; P Kop. Langebrug 48, Amsterdam, Parnas- susweg 11 III; A Stadt, Plantsoen 1, Gilze en Rijen, Kerkstraat 20; G J van Nood- Budde, Rapenburg 97, Canada; W J van der Vlist, Utr Jaagpad 82, Arnhem, Laan van Presikhaaf 138; G H Bruining, Jan Lievensstraat 18, Bierum, Molenweg B 31; E J M C van Oostrum, Mezenstraat 2, Gouda, da Costastraat 76; M Taverne, Vinkenstraat 8, Oegstgeest. Juffermans- straat 26; J L Hendriks. Morsweg 30a, Haarlem, Regentesselaan 1; J T Shcek- kerman. St Buysingstraat 15. Arnhem. Ln van Presikhaaf 138: E Roest. Witte Singel 27. Alphen a.d. Rijn, Wilgenlaan 9: J van Staden en fam. Hoge Morsweg 27, Rijnsburg. Petr v Saxenstraat 109; H A Verschuur en fam, de Genestetstraat 51a. Alphen a.d. Rijn. Steenstraat 16: J A Elstgeest-Overdijk. Tit Brandsma- laan 35. Sassenheim, Crocussenstraat 10a; K G W Liem, Klikspaanweg 43, Oegst geest, Nassaulaan 28; H A C Corbijn van Willenswaard, Roemer Visscherstraat 39, Amsterdam, Leo Frijdahof 2 I; E Duister- hof, Rijnsburgerweg 10, Leidschendam, Veurse Achterweg 133; B Hoekstra, Lijs terstraat 4, Menaldumadeel, Warnser- buorren 27; I A S Cohen, Boerhaavelaan 29, 's-Gravenhage, Rodenbachstraat 57; J J Minkes-Gijzenij. Soembastraat 87. Zwijndrecht. Prof Mekelstraat 11; ET Prins, Ringkade 16a. Oegstgeest, Leidse- straatweg 15; A Peters, de Goejestraat 29, Alkemade, Noordveenweg 15; L Da- nielisz. Rapenburg 12. Noordwijk, Zee- reep 12; H M Kluck, Garenmarkt 28. Rotterdam. Rodenrijslaan 72; M P Mc Mullen. Const Huygenslaan 55. 's-Gra venhage. Frankenstraat 14; B Chaudron, Duikerstraat 1, Brielle. Plantageweg 4; E J van Mameren-Dekker, de Sitter- laan 59. 's-Gravenhage, Haagsestraat 22. Advertentie) Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en 40.- Of het allerbeste van 200.— en 300. v. d. WATER - Haarlemmerstraat 207 heeft het Grote keuze in alle prijzen en merkeq. KOUDEKERK a.d. RIJN M.M.O. won wissel beker Op het St. Bernardusterrein aan de Rijndijk werd zaterdagavond de finale gespeeld tussen St. Bernardus en M.M.O. uit Hoogmade om de Rijnstreek-wissel beker. Het werd een sportieve wedstrijd, die wat het spelpeil betreft tot de beste van het toernooi kon worden gerekend. MM.O. wist deze wedstrijd te winnen, hoewel dit wel iets tegen de verhoudin gen in was. Reeds direct na de aanvang maakte M.M.O. gebruik van een fout in de St. Bernardusverdediging om een 01 voor sprong te nemen. Na ongeveer 10 minu ten kreeg Penning kans de partijen op gelijke voet te brengen en hij maakte geen fout: 11. Ongeveer een kwartier later maakte Zwaan hands in het straf schopgebied van St. Bernardus en weer had M.M.O. een voorsprong: 12. Kort na de rust vergooit te M.M.O. de voor sprong tot 13, maar dit was St. Ber nardus te erg en Pennings wist de stand op 23 te brengen. M.M.O. bracht nu de voorsprong op 24. maar door een goede kopbal uit een hoeksdhop wist Zwaan zijn eerder gemaakte fout goed te maken. Hoewel St. Bernardus alles op alles zette en M.M.O, geheel in de verdediging werd gedrongen, kwam in de stand geen ver andering meer, zodat M.M.O. de beker voor een jaar in bezit kreeg. Voorzitter Straver reikte de beker aan de aanvoerder van MM.O. uit. De eind stand van deze wedstrijden werd: le M.M.O.; 2e St. Bernardus; 3e Koudekerk: 4e V.NA. uit Leiden. Spreekbeurt Dr. Steenblok van Gouda hoopt mor genavond om half acht voor de Gerefor meerde Gemeente in Nederland in ge bouw Hoge Rijndijk 24 een spreekbeurt te vervullen. De 22ste juni van dit jaar zal bi de geschiedenis van dc speeltuinvereniging „Oosterkwartier" ongetwijfeld worden geboekstaafd als een datum waarop de vereniging met grote voldoening kan te rugzien. Op die dag immers kon dc speeltuin officieel worden heropend na dat de speelwerktuigcn een grondige ver. nleuwing hadden ondergaan. Dank zij een aantal vrijwilligers onder wie alle be stuursleden werd in ruim 2000 werkuren onder leiding van de heer II. van Schalk een grote schommel geconstrueerd, waar op circa 30 kinderen kunnen plaatsne men. Van de materiaalrestantcn werden nog twee leuke kinderwipjes gemaakt. Vóór de heropening kwamen genodig den en belangstellenden in het vereni- gingszaaltje bijeen De voorzitter, de heer J. van Hooven richtte zich in het bijzon der tot wethouder S. San/nes. de heren J. J v. d. Hulzen en W. F. Beekman, voorzitter en secretaris van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, en tol de ereleden van de vereniging. Ter na gedachtenis van de heer A. Nieuwenburg bestuurslid van „Noorderkwartier", die' vrijdag plotseling is overleden, werd een minuut stilte in acht genomen De heer Van Hooven schetste in het kort de moeilijkheden, die moesten wor den overwonnen om tot de verwezen lijking van de reeds zeven jaren gekoes terde wens een familieschommel te kunnen overgaan. Hij dankte zowel do heer Van Schaik cn zijn medebestuur ders als de andere vrijwilligers die ge heel belangeloos en met opoffering van veel vrije tijd het bijna onmogelijk schij nende toch hadden weten te realiseren. Nadat de jeugd van „Oosterkiwartier'' weer bezit van haar fraai gerestaureerde speeltuin had genomen, waarbij de nieu we schammel uiteraard het middelpunt vormde, keerde het gezelschap nog naar het zaaltje terug waar wethouder Samnes het bestuur complimenteerde. Hij legde de nadruk op dc zelfwerkzaamheid van de vereniging, die tot zulke goede pres taties heeft geleid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 3