- Kennedy wordt goed bewaakt Is betere controle kaden mogelijk? Dan toepassen ,Geen atoombom voor Duitsland' Italië heeft kabinet van j alleen clir.-democraten Oneindig heelal (€sso) ZATERDAG 22 JUNI 1963 Invasie op Cuba gold slechts vijftig man Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren in Washington verklaard dat de donderdag door de in Miami ze telende Cubaanse revolutionaire raad verspreide berichten over landingen op Cuba ,,in hoge mate gekleurd en onjuist" zijn. Gemeld was dat 500 en zelfs 3000 tegenrevolutionairen op Cuba aan land waren gezet. De woordvoerder ver klaarde echter dat slechts kleine groep jes tegenrevolutionairen aan land wa ren gegaan en dat de gezamenlijke sterkte hiervan niet meer dan 50 man bedroeg. Deze groepjes hebben ver moedelijk in de afgelopen twee tot drie weken de Cubaanse bodem betreden. Geen der landingsoperaties is vanaf 22 Amerikaans grondgebied uitgevoerd. Koerden leveren felle tegenstand Radio Bagdad heeft gisteren voor het eerst melding gemaakt van zeer hefti ge tegenstand, die het Iraakse leger ontmoet in de strijd tegen de Koerdi sche opstandelingen. Een groot aantal opstandelingen is thans samengetrok ken in verscheidene streken in het ge bied van Taktak en ten westen van Koisandjak. Het communiqué voegt hieraan echter toe dat de Iraakse strijdkrachten hun opmars voortzetten. Vijftien dorpen zouden zich al hebben overgegeven. Een militaire rechtbank in Mosoel in noord-Irak heeft zes volgelingen van de Koerdische guerilla-leider Barzani ter dood veroordeeld. Zij zouden een leger- konvooi in de bergen hebben aangeval len en daarbij drie soldaten hebben gedood. de Koerdische opstandelingen in zijn land worden aangespoord door Oost- duitse radio-uitzendingen in de Koerdi sche taal. Europese reis begint Wanneer president Kennedy vanavond vertrekt voor zijn tien daagse reis naar Europa, dan gaan ook per vrachtvliegtuig twee auto's mee. Eén is de „slee" van Ken nedy waarvan het metalen of plas tic dak verwijderd kan worden en de andere een geweldige speciaal gebouwde en uitgeruste auto voor de leden van de geheime dienst. Hollen Deze wagen heeft treeplanken en handgrepen zodat de geheime agenten er gemakkelijk op en af kunnen sprin gen. Deze stevige knapen hollen tijdens een intocht van de president met diens wagen mee. De twee wagens rijden altijd vlak achter elkaar. Het zijn geen FBI- of G-men, zoals in het buitenland vrij algemeen wordt aangenomen, maar le den van de geheime dienst van het Ame rikaanse ministerie van financiën waar van een van de voornaamste taken is valse munte-rs op te scoren. Gewoonlijk worden de twee auto's ook besLuurd door mannen van dit onderdeel van de geheime dienst, dat sinds de dagen van president Franklin D. Roo sevelt onder leiding van Gerald A. Behn staat. Controle De gehele route die de president af legt wordt van te voren gecontroleerd door de geheime agenten de straten mannetjes te posten. Brug gen krijgen de speciale aandacht. De antecedenten van obers, bedienden en andere employé's van plaatsen die de president zal bezoeken, worden gecon troleerd. Ook de keukens hebben de spe ciale aandacht. Een moeilijkheid voor de leden van de Geheime dienst is dat president Ken nedy dikwijls de kans waarneemt om zich onder de mensen te begeven, hen de hand te drukken en soms ook gehoor geeft aan de verzoeken ofti handteke ningen. Route Kennedy komt morgen in Keulen aan >or een bezoek aan West-Duitsland dat tot 26 juni duurt. In Duitsland bezoekt hij achtereenvolgens: Keulen. Bonn. Hanau, Frankfort Wiesbaden en West- Berlijn. Kennedy zal o.m. ontmoetingen hebben met bondskanselier Adenauer, president Lübke ija burgemeester PRESIDEHT KEHNEOV BEZOEKT WEST EUROPA Formatie slechts noodoplossing De Italiaanse kabinetsforma teur Giovanni Leone heeft gis teravond president Segni de lijst van namen overhandigd voor een nieuwe Italiaanse regering. Een dag daarvoor had Leone de for matieopdracht aanvaard. President Segni heeft de lijst van 22 kabinetsleden aanvaard en tegelij kertijd een decreet ondertekend waar bij de demissionaire regering van premier Fanfani officieel werd ont bonden. De regering Fanfani was se dert 16 mei demissionair. (Advertentie) Het nieuwe kabinet is een minder heidsregering van 22 christen-democra ten. Het is een noodoplossing omdat een dergelijk kabinet volledig afhankelijk is van de medewerking van het parlement om te kunnen aanblijven. Het kabinet kan spoedgevallen behandelen, zoals het indienen van de begroting voor de uiter ste termijn die de grondwet daarvoor stelt nl. 30 juni. Het draagt echter op geen enkele wijze bij tot een oplossing van de verwarring die thans heerst in het Italiaanse politieke leven. 18 van de 22 ministers waren ook lid van de regering-Fanfani, hoewel er Ingrijpende functiewisselingen hebben plaatsgehad. De vier nieuwe ministers komen allen uit de rechtervleugel. Brandt. In Frankfort houdt hij de be langrijkste redevoering van zijn reis. Na West-Duitsland staat een bezoek aan Ierland op het programma dat ge deeltelijk een particulier karakter zal dragen. Wel zal Kennedy een bespre king hebben met de Ierse premier Sean Lemass. Dublin, New Ross. Wexford, Cork en Galway zijn de steden die Ken nedy in Ierland zal bezoeken. Daarna vertrekt Kennedy naar Lon den voor een kort bezoek. De volgen de dag vertrekt hij nl. alweer naar Ita lië, daar zal Kennedy drie dagen blij ven. Het juiste programma van zijn Italiaanse bezoek is echter nog niet be kend. Wel is reeds zeker dat de Ame rikaanse president op 3 juli weer in Washington terug hoopt te zijn. Berlijn Het Oostduitse regime heeft vandaag langs zijn zijde van de muur door Ber lijn een verboden zone van 500 meter ingesteld. Alleen Oostduitsers met spe ciale passen zullen deze zone mogen betreden. Buitenlanders, burgers en mi litairen, zullen de zone niet mogen be- Commentaar van prof. Thij sse Ak een vooraanstaand deskun dige met nadruk een pleidooi voor een voorziening op zjjn vak gebied houdt, dient daarnaar met aandacht in brede kring geluis terd te worden. Zeker als die deskundige niemand minder is dan prof. ir. J. Th. Thyssen die enkele dagen geleden na zyn af scheidscollege aan de Technische Hogeschool te Delft „wegens voortvarendheid en vernuft" met de gouden eremedaille, verbon den aan de Huisorde van Oranje, werd begiftigd. Omdat er na zyn rede door verkorte dan wel onjuiste weer gave ervan misverstand kan zyn ontstaan over de bedoelingen van zyn pleidooi hebben we de hoog leraar om nader Professorale ruk aan de bel: (Van een onzer redacteuren) Er kon de afgelopen week enig al die kaden onder af- heid van het niet-bezwijken vai veel groter kan i lichamen stig dan thans. misverstand ontstaan over een leest kan niet anders dan tot de con- Men zal hebben begrepen: uitlating van prof. ir. J. Th. Thijsse in zijn afscheidscollege Delft. Hij zou het hebben be- t™ 3te£,t£'ttSX treurd dat er na de doorbraak schappelijke controle van ólle ten clusie komen dat hier van de gebeurte- scheidscollege van de afgelopen week regelmatig uit te raden. In dit verband kan het alleen verheugend worden genoemd dat Amsterdamse zyde reeds op is zent landinwaarts gelegen dijken of ka- gereageerd. van da Nnnrdar TTdiilr in 1 Qfifl zent landinwaarts gelegen eynen oi van de JNoorder IJcujlt in ismu, den als dirMle of lndir„„ die de overstroming van Tuin- terkering functioneren, zou dienen te dorp Oostzaan tot gevolg had, komen. Het gaat derhalve niet om Tuindorp- - - - nimmer een systematisch on- oostzaan alléén! Tuindorp-Oostzaan. hoe liever. Opdat die dienst er Hopelijk wordt er nog veel méér op gereageerd. Hoe meer, VAKANTIEREIZEN per autocar of per trein door geheel Europa; uitstekende maaltijdverzorging, geen lunch pakketten; desgewenst hotelkamers met eigen bad en toilet; matige prijzen. Vraagt programma 1963. Reisbureau Groeneveld, Botersloot 52, Rotterdam teL 112535 Wilson eens met Russen TN een speciaal voor het Labour- *- partyblad Daily Herald ge schreven artikel heeft Harold Wilson verslag gedaan van zijn besprekingen in de Sowjetunie met premier Chroesjtsjef. Wilson is tot de conclusie geleomen dat de Russen in ieder geval zullen vasthouden aan de eis dat West- Duitsland in geen enkel opzicht betrokken raakt by kwesties atoom- of kernwapens betreffende. Het gevolg voor de Sowjetunie zal zyn dat China deze wapens ook eist en in dat geval zullen de Russen aan deze eis geen weerstand kunnen bieden. Daarmee stelt Chroesjtsjef de Duit se kwestie centraal, volgens Wilson. Het Amerikaanse plan voor een mul tilaterale of multinationale kern macht zal in Moskou worden opgevat als een schending van iedere overeen komst ter voorkoming van versprei ding van kernwapens. Een plan van Wilson om de kern wapens niet aan andere landen-te ver. strekken Is bij Chroesjtsjef In goede aarde gevallen, omdat het, aldus Wil son. ,,bet eigen antwoord is op de Chip nese ambities op atoomgebied". Daar om ook is het van belang dat Amerika deze kwestie nog eens goed zal over wegen voordat een definitieve beslis sing genomen wordt over een NAVO- kern macht. Over de kwestie-Berlijn en de twee afzonderlijke Duitslanden, zei Wilson dat de Russen onverzoenlijk zijn. Chroesj tsjef wil een regeling op Russische voorwaarden. Die voorwaarden zijn ook voor Wilson onaanvaardbaar voorz het de vrijheid van West-Berlijn tast. Er kan ook geen sprake zijn een Duits verdrag, zoals de Russen dat ook gesproken. Wilsons voorstel was ge leerden van Amerika en Rusland te la ten spreken over de middelen tot het ontdekken van ondergrondse proeven. Het zou misschien mogelijk zijn, aldus Wilson, dat Russische geleerden hun bewering, dat iedere proef ontdekt kan worden, staven door in het geheim e ondergrondse kernproef te houden on der toezchit van de V.N. Drie straaljagers neergestort De Beierse grenspolitie heeft gisteren by de Tsjechische grens in de buurt van Grafenau de wrakken gevonden van twee Tsjechische straaljagers. Gezocht wordt nog naar een derde jager die gis terochtend vroeg zou zyn neergestort. Tot nu toe zijn er geen overlevenden gevonden. De Beierse grensautoriteiten werden door Praag gewaarschuwd dat de drie machines alle Russische Migs te laat waren. Amerikaanse militairen hebben helpen zoeken. Een autobus, die 80 landarbeiders naar het werk vervoerde, is vandaag in de rivier de Sele (Italiët neergestort, ten gevolge waarvan drie man werden gedood pen verwondingen op. Het ongeval had plaats nabij Eboli, ongeveer 32 kilometer ten zuidoosten van Salerno op het schiereiland Sor rento. inzittenden li^- derzoek is ingesteld naar de oor zaak van die doorbraak. bleek i. zijn. Dit gerechtelijk onderzoek kon ech ter, technisch-waterbouwkundig be- De burgemeester vond in een en ander aanleiding Sersconferentie over dit onderwerp te eleggen. Weliswaar stelde mr. Van Hall op die persconferentie vast, dat de scheidende hoogleraar door kranten woorden in de mond zijn legd die hij niet heeft gesproken, ir wAo hoz*torir«"«eSrurd inderdaad een gerechtelijk onder- kome. Opdat de waterstaatkun- dige greep op onze kaden nog i, hetgeen overigens niet het geval vaster worde. Dat hier toch heus wel aanleiding toe bestaat heeft ook burgemeester Van Hall van o vujokaaji zijn kant nog weer eens onder- de scheidende hoogleraar door vele h^rm\ePIise^Ier^Crechtgeaarde''wate;-- streept, toen hij tijdens zijn pers- "n,°n mnr< 00" bouwkundige niet tevreden. Hij moge conferentie van eergisteren blij- da», ook n. v.rd«re«djjwUng». kens het ANp meedeelde, „dat te moeten verdedigen door er met klem op te wijzen dat de hoofdstad, na een gerechtelijk onderzoek waaraan prof. lIlu.eu_ w „cv to» toe het dan w« gebeurd is. ook nuttiger voor hem te steunen op hypoth mogelijk op het zelcer Amsterdam na het gebeuren in nader onderzoek raar alle onder de hoofdstad ressorterende dijken en kaden hééft ingesteld. ue De vraag kan opkomen: wat heeft "."l -rtf TKiicca ril, i oonl i i Ir nrAhiac flUfif heeft gecontroleerd, waarna.... woorden: hu wil *n in veje van ^ie dijken werden ver- aan en elders In den lan- stev;gd prof. Thijsse nu eigenlijk precies dit onderwerp gezegd in zyn afscheids college en welke bedoeling had hij hiermee? Het eerste gedeelte van die vraag kan niet beter beantwoord worden dan door letterlijk te citeren hetgeen in Delft door de hoogler; Met andere Tuindorp Oostzaan kaden liggen in totaal be- een lengte van zo'n 4000 km nog beter functionerende weten schappelijk verantwoorde inspectie. j - Zijn er wellicht meer Immers, ook al is de kans op een soortgelijke doorbraak als die van de; beruchte IJdyk uiterst gering, de wa-i gebracht Na te hebben vastgesteld terbouwkundige werd daardoor ln 1960 grote zeedijken na 1953 onder behoorlijke controle zijn gekomen en dat verrassingen zoals die van de fe- bruariramp, toen het inwendige van veel dijken aan het licht kwam, thans onwaarschijnlijk zijn geworden, zei de spreker woordelijk: uiii< ,Töch hebben we kortgeleden nog da£ opnieuw via een wTang feit geconfron teerd met de vraag: Zouden er wel licht méér van die kaden in ons land zyn, die het een of ander verborgen gebrek vertonen? Op die vraag wil hy een zo volledig mogeiyk antwoord hebben, ook al weet hy drommels goed niet bepaald direct men- onaangename verrassing gehad senlevens of grote schadeposten "mp veroorzaakte van gemoeid behoeven te zijn. Kortom, hy .953, maar toch wel wjj de pontjes op de 1 zetten, juist en kleine omvang. Ik vooral ook omdat de waterstaatsge- ""'•der schiedenls in ,,de binnenlanden" gedu- 8e" rende de afgelopen halve eeuw hem j Ult wel eens méér voor verrassingen heeft gezet. die wel geen de omvang va een catastrofe bedoel de doorbraak IJdijk in januari 1960. Er is een rechtelijk onderzoek geweest om te maken of een strafbare daad of na latigheid is gepleegd. Dit onderzoek is negatief uitgekomen: de doorbraak moet zijn ontstan door een samenloop omstandigheden, die moeilijk of niet kon worden niet kon worden voorkomen." Duizenden kilometers Hij kan daarbij onder meer denken om in onze provincie te blyven i het bezwijken van een kade in de dus ook Kethclpolder. Ten dele liep deze polder destijds vol, maar vervelender was nog dat daardoor de waterstanden op de vaarwegen van Delfland zó laag wer den, dat zich daarop bevindende sche- Prof. Thijsse vervolgde: „Een volle- pen vast kwamen te zitten. dig technisch-wetenschappelijk onder zoek heeft daarna echter, bij mijn we ten. niet plaats gehad en het is dus niet precies bekend waaróm de kering o„,. heeft gefaald. Wij hebben in ons land kantonniers Uitgesloten Maar wat betreft de kwestie van de kernwapenen voor Duitsland is Harold Wilson het volkomen met Chroesjtsjef eens. Duitsland mag „geen vinger aan de trekker heb- Wilson zei verder het gevoel te heb ben dat zijn reis en andere in de toe- korqst te houden reizen bijdragen tot het slechten van barrières tussen Oost en West. Chroesjtsjef was enthousiast geweest voor het plan geregelde topcon- i kernproeven Regeringscrisis om mijnramp Een rapport waaruit blijkt dat de ont ploffing van 5 november in een kolen mijn op Spitsbergen, waarbij 21 mensen de dood vonden, mogelijk het gevolg is van een lange reeks overtredingen van de veiligheidsvoorschriften, heeft een schok doen gaan door Noorwegen. De minister voor nijverheid. Kjell Holler heeft reeds zijn ontslag ingediend, het parlement kon gisteren niet op zomer reces gaan en de oppositie is er op uit de gehele regering verantwoordelijk te stellen voor de ramp. Bij het onderzoek nèar de oorzaak van de ramp is komen vast te staan dat er in de mijn aan de Koningsbaai niet behoorlijk is geventileerd, dat er gewone in plaats van elektrische lonten zijn gebruikt en dat dit gebeurde onder toezicht van slechts één mijnbouwinge- nieur, terwijl er minstens twee of drie moeten zijn. De commissie van onderzoek wijst er op, „dat er maar weinig mijnen in de wereld zijn die kunnen bogen op vier grote ontploffingen in 14 jaar tijd". De ze hebben in totaal 63 mensenlevens ge host 1042) Het is een aantrekkelijke uit- tisch, dus onveranderlijk gesloten nodiging in 100 regels of zijn heelal en een heelal dat gelijk een het er minder? te spreken over opgeblazen kinderballonnetje kan het uitdijen van het heelal. Laten uitzetten tot een bepaalde grens, we daarom maar meteen met de Is de ruimte echter naar buiten ge- moeilijkheld op de proppen komen: kromd, dan is er dus sprake van indien men zon kunnen voortgaan een open heelal, dat altijd zal kun- met het bouwen van steeds grotere nen blijven uitzetten, zonder aan enl- telescopen. zullen we dan steeds ver- ge grens gebonden te zijn. De pijl der en verder het heelal in kunnen die we afschieten komt dan nimmer kijken, of zien we op een gegeven In onze rug terecht, maar vliegt door TOCH IS HET ZO! alle tyden door de onbegrensdheid. Ook dit kunnen we ons niet voorstellen, maar dat hindert niet, want er komt nog dat bevattingsvermogen te boven gaat. Des ondanks kan het heel genoegiyk zyn >ver te spreken. Dat verhel- gezichtspunt tenminste in zó •éten: niets te weten. moment ons eigen achterhoofd, om dat het heelal vol gens Einstein een ln zichzelf gekrom de ruimte Is? Wc kunnen ons een der gelijke ruimte, die In zichzelf terug keert onmogelijk l— voorstellen en die nen haar kromming dan ook te ver- er e gelijken met iets wat ons wél bekend dert is, t.w. het oppervlak van een bol. vern Ook dit oppervlak keert ln zichzelf Want Charller opperde het denk- tcrug. want lopen we voortdurend beeld dat ons melkwegstelsel tesa- rechtult, dan komen we uiteindelijk men met andere melkwegstelsels wel weer op het punt van uitgang terug, atronoom gelooft aan dit denkbeeld. Op soortgelijke wijze zou in de ge- eens zou kunnen behoren tot een nog kromde ruimte een door ons afge- groter supermelkwegstelsel, dat met schoten pijl uiteindelijk in onze rug de nodige collega's op zijn beurt belanden, gesteld althans dat we het weer tot een nóg grotere eenheid van geduld zouden kunnen opbrengen super-super-melkwegstelsels zou kun- om ontelbare miljarden jaren te nen behoren en zo tot ln het on- wachten tot het projektiel de wond eindige door. Bijkans geen enkele kan toebrengen. maar te controleren is het niet, zo dat de voorstelling bijft intrigeren, Maar goed. ook al zou de ruimte 10nder weersproken te kunnen wor- gekromd zijn, dan beschikken we den weer over twee mogelijkheden, n.I. Met dat a! hebben we nog steeds een ruimte die naar binnen, of een nje{ gesproken over het uitdijen van ruimte die naar bulten Is gekromd, het heelal. Bij het naar binnen gekromde heel- Daarover e al staan echter weer twee mogelijk heden ter beschikking t.w. een sta- dan geen of weinig inspectie onze kaden? Gelukkig wel: het zoi maar slecht uitzien als daar helemaal geen sprake van was. Het werk andere figuren die ten zo héél veel verder uitstrekt dan tot kan zich echter afvragen of bij de het constateren dat ze er nog zijn, maar - - waarvan men de toestand van het in- wendigé 'niet ként en soms zelfs de kruinhoogte niet of nauwelijks. Achter verscheidene van die kaden trole van onze kaden7 liggen op laag niveau grote bevolkings agglomeraties, of zyn woonkernen ont worpen. De kans op herhaling van een doorbraak als in 1960 is uiterst klein, maar toch acht ik het beschamend voor ons land dat nog geen maatregelen zyn afgelopen dertig jaar heeft genomen Beter inzicht mogelijk In dit verband wordt speciaal ge dacht aan de grondmechanica, die de grote vlucht bouw van niet te onderschatten bete kenis moet worden geacht. De ontwik keling van deze hulpwetenchap maakt het tegenwoordig mogeiyk een goed inzicht te verkrygen in wat er alzo binnen een dyklichaam kan zyn ge beurd, welke veranderingen daarin mogeiyk hebben plaatsgevonden. Aan de hand van door boring ver kregen grondmonsters uit een kade, alsmede door het zg. sonderen met een soort spies, die, in de kade of dijk gedreven, de weerstand van de samen stellende delen registreert is de mo derne grondmechanica in staat een veel betere interpretatie te geven van en veel meer conclusies te trekken over de innerlijke waarde van zo'n kade. Het zyn met name deze moderne hulpmiddelen die nog veel inttensiever kunnen worden gebezigd ln het kader van een regelmatige en (letteriyk ook) diepgaander technisch-wetenschappe- iyke controle van onze kaden. Daar voor zal echter een speciale dienst no dig zijn, die op de bovenomschreven wyze uitsluitend tot taak zou moeten krygen alle waterkeringen in ons land regelmatig aan zo'n onderzoek te onderwerpen. Volmondig kan beaamd worden dat onze gróte dijken, inclusief onze zee weringen, na 1953 behoorlyk onder con trole gekomen zijn. Tot een zodanige situatie dienen we echter ook te ko men met onze kaden. Dat dit laatste niet voor niets kan gaan behoeft geen betoog: voor zo'n speciale controle dienst zal geld, zelfs véél geld, nodig zijn. Bovendien zijn er bij het even tueel in het leven roepen van zo'n dienst de nodige organisatorische hin dernissen te „nemen". Al deze by ko mende, overigens niet minder levens grote. problemen zijn het echter waérd te worden opgelost. Grotere zekerheid Niet, omdat het tot nu toe ontbreken van een zodanige aparte controledienst zoiets als onze ondergang zou kunnen betekenen. Dat is het alternatief geens zins. Gelukkig maar. Evenmin, omdat hier anders zeer grote risico's zouden moeten worden genomen. Ook hier is alweer gelukkig geen sprake van. Maar wel, omdat er bij een insider de rotsvaste overtuiging kan heersen, dat door een zodanige maatregel de zeker- VLOT DOOR EUROPA MET. AUTOKAARTEN EuKÏPAj UNIEKE WE0EN0IDS VAN EUR0PM (mot wogenkaart on routestift: f 2,50) f 1 AUTOKAARTEN VAN VELE LANDEN (mat tan schat van informaties: f 1,25) y hi eea daate Kij, a volgende keer! Nadruk verboden Met het toestaan van applaus na zekere mu ziek- en toneelvoorstel lingen is in de modern ste kathedraal van En geland, die in Coventry, een traditioneel taboe doorbroken. Voorlopig zal dit een jaar lang als proef worden toegestaan. Het publiek zal van tevo ren vernemen of applaus al dan niet verlangd wordt. Of bet publiek dan ook móet applaudi- seren is een kwestie die in het midden gelaten wordt. Amerikaanse gevange nis heeft gerechtelijke toestemming gekregen een dag langer in de ge vangenis te blijven, om dat hij dan tegelijk met de andere gevangenen van zijn schoolklas zijn diploma middelbaar on derwijs kan ontvangen. I Op een sportveld bij de kazerne Mexhof in de Beierse plaats Starnberg is donderdag een voet baller, een 21-jarige sol daat, door de bliksem getroffen en gedood. De omringende gebouwen waren voorzien van blik semafleiders. Erg vasthoudende jon gelieden hebben voor de tweede maal moeten vernemen dat zij in Schotland niet in het hu welijk kunnen treden. De 18-jarige Augusta Pfann uit Amsterdam en de 20- jarige beeldhouwer Ro bert van der Braak had den het in hun hoofd ge zet in Schotland zonder toestemming van hun ouders te trouwen. De eerste maal reisde vader Pfann hen achterna en bracht hen terug. Nu zij weer gegaan zijn heeft dc rechtbank beslist dat op verzoek van haar va- NIEUWSTE WEGWIJZER VOOR PARIJS (en voor do prachtige omgeving: f 1,25) i der het huwelijk verhin derd moet worden. De trein van Amers foort naar Utrecht heeft gistermiddag om kwart j voor vier op een over weg een personenauto aangereden. De motor van de wagen was mid- J den op de overweg afge slagen en toen de bomen omlaaggingen stond de wagen opgesloten. De be stuurster was Inmiddels I gaan duwen. Op het mo-1 ment dat de trein de auto raakte stond zij niet I ver genoeg weg en kreeg een klap van haar eigen auto. Zij werd niet ern stig gewond. Vele honderden Esso dealers heb ben al deze kaarten in voorraad. Symbool van Esso sarvicol Speciaal voor toeristen. j .«ET ES80 BENT U BETER qi{|jj

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 7