Risicospreiding en deskundig "beheer: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Visserij schap beangst voor overbevissing Visserijgolfjes Receptie in Lisse Schoolhoofd Bunt nam gisteren afscheid TER AAR EEN ACENT-BEZORCER H. M. Tromp secretaris V.Y.Y. Warmond RIJN- EN VEENSTREEK Raad van Yoorhout over derde R.K. school verplaatst naar Breda IEUWE LEIDSE COURANT 11 ZATERDAG 22 JUNI 1963 Hogere prijsopbrengst van haring In het vijfde jaarverslag van het Isserijschap wordt gewezen op de rote daling in de haringvangsten, oewel. de verwachtingen door de ingsten in 1960 en 1961 wat hoger [aren gespannen, hebben de resul- ten van 1962 deze verwachtingen wel ilkomen de kop ingedrukt. Sinds 1954 er al een dalende tendentie merk- lar. De hoeveelheid aangevoerde iring daalde met ongeveer 34 pro nt. Hier moet echter wel bij worden •dacht, dat het aantal drijfnetschepen it aan de haringvisserij deelnam inzienlijk kleiner was dan in voor- lande jaren. Overigens behoefden de reders zich en zorgen te maken, want de daling in hoeveelheid werd meer dan goed ge- aakt door de prijsstijging. De totale op- engst van de verse en gezouten haring g 6,9 miljoen gulden boven die va: KATWIJK Bridgedrive De uitslag van de in De Roskam ge- eelde onderlinge drive van bridgeclub Brug luidt: 1. S. Visser—C. Duyndam 1 pt; 2. W. Klos—M. D. Hage 95 pt; mevr. Coenraeds—H. Booij 93 pt; 4. 4htp. Bon 88 pt; 5. A. de RuiterJ. van telen 75 pt; 6. A. HermansJ. Parie iet 74 pt; 7 en 8. echtp. M. van den oker en M. HermansM. van Duijven- borde 72 pt. Burgerlijke stand Geboren: Grietje Willemina d v A van ihie en W A Ouwehaoid; Neeltje Lena J A Rienks en J van Duijn; Wilhel- Lna Cornelia d v C van Duijn en C ogewoning; Gij^bert z v P van den en A van Duijn; Edwin z v C ihrama en H J Hasenoot; Pieter Ame- v P Wassenaar en M de Best; Nelly W Haasnoot en N van der Spek; ster Huig z v H Honsbeek en T A van ijn; Nicoline d v K Heemskerk en Guijt; Gerard z v D J Schaap en W Mol; Johannes Cornelis z v C T iterman en W L van de Sande; Huig W Haasnoot en C Verdoes. Ondertrouwd: A van der Plas en A W ijgh; L Mink en A de Vreugd; J Drie gen en M van der Bent; J P Mackaay M L E van Eijbergen Gehuwd: H Krijgsman en A D Parie iet; N Dulfer en A van der Plas. Overleden: Albert Lütti, 73 jr, (Am- irdam)Jacoba de Jong, 88 jr, wed v van Beelen. KATWIJK AAN ZEE Geslaagd Voor de door de rijkscommissie Den Haag gehouden examens lurlieden bij de zeevisserij slaagde or het eerste gedeelte Corn. Ouwehand tn, die is opgeleid aan de Visserijschool Katwijk aan Zee. Hoog en laag water Zondag hoog water 4.14 uur, 16.47 uur; ig water 0.05 uur, 12.28 u. (springvloed) Maandag hoog water 5.03 uur. 17.53 u.: 'tg water 0.52 uur. 13.13 uur. TYPEN THEOPRAC VOORSTRAAT 89 TELEFOON 2859 KATWIJK AAN ZEE totale opbrengst van 1961: ongeveer 16 procent hoger. Het verslag zegt voorts, dat de aanhou dende stijging in de vangsten schol en tong even opvallend zijn. De tong werd bovendien nog voor 19 cent per kilo meer verkocht De schol daalde echter van 57 cent tot 50 cent per kilo. De garnalen daalde slechts weinig, hier gingen de prijzen weer omhoog, zodat de totale opbrengst voor het eerst boven de tien miljoen gulden kwam. Ook in 1962 werd de kottervloot be- hoorlijk uitgebreid. Niet minder dan 51 stalen motorkotters werden gebouwd, ter wijl voorts nog negen tweedehands kot ters voor de zeevisserij in gebruik werden genomen. Bovendien nam het motorver mogen en de gemiddelde grootte kotters belangrijk toe. Het Visserijschap slaat deze ontwikkeling met enige wan trouwen gade. Zij vraagt zich in het jaar verslag o.a. af wie kan zeggen op welk moment sprake zal zijn van overbevissing. Definitief zijn er 25 vleetloggers afge voerd. Verwacht wordt dat dit in 1963 ook zal gebeuren. Aan de vloot werden tien vaartuigen toegevoegd, waarvan er twee in het buitenland werden gekocht. Vernieuwing had in deze groep dus maar In beperkte mate plaats. De gemiddelde ouderdom van de trawler- en loggervloot bedroeg op 1 januari 1963 dan ook nog dertig jaar. De kottervloot is gemiddeld slechts tien jaar oud. Het schap spreekt zijn diepe teleur stelling uit over de geringe activitei ten rond de visserijhavens. Het spreekt ronduit over een misère. HILLEGOM GEBOREN: Johannes Cornelis zn van J. W. va-n der Kwaak en A. M. van der Velde; Eric Jacob zn van J. W. Hartman A. Goldbach; Rudi Waldemar zn van J Schafer en P. C. Slootweg. ONDERTROUWD: J. Pecht en C. M. Jansen; N. W. J. Vink en A. H. M. de Groot; C. Janssen en J. H. Kempkes. GETROUWD: J. D. Morits en M. C. H. Neelen; V. Iraggi en J. de Jong; L. C. Haastrecht en C. C. Buckens. De Europese redersvereniging „Euro- pêche" heeft in Oostende het eenjarig be staan herdacht met een grote visserijdag. Er is een congres gehouden en daar bleek wel duidelijk de algemene afkeer van dc neiging tot uitbreiding van territoriale wateren. Men vindt dat de vrijheid van visvangst in het E.E.G.-gebied dient te zijn verwezenlijkt voor 31 december 1967. De reders zien het zo dat de E.E.G.-wate- ren wederkerig vrij bevaar- en bevisbaar moeten zijri. Maar daarvoor moeten zij toch eerst hun regeringen mee zien te krijgen. Men is van plan een krachtige Europese visserijpolitiek te gaan voeren. Niet alleen houdt dat in dat zoals gezegd mei eikaars terrein mag vissen maar ook dat men één lijn trekt tegenover anderen. Er is geen sprake van, dat het ene land wel voorrechten krijgt van een niet-E.E.G.- natie en het andere niet Die eenheid is ook wel nodig, omdat de E.E.G.-landen tegenover zeven sterke visproducenten staan. De Euromarkt is veel sterker op de consumptie ingesteld, waarbij wel mag worden opgemerkt dat Nederland uitzondering vormt in dit opzicht Wat er was De aanvoer in IJmuiden was vrijdag 780 schelvis, 230 wijting, 120 gul en kabel jauw, 120 koolvis, 120 haring, 110 makreel, 375 schol, 10 tarbot, 90 varia, 485 stuks kabeljauw, 10.200 kilo tong. Het totaal 1920 kisten werd aangevoerd door zei tien schepen. In Scheveningen was de aanvoer 80 schelvis, 220 wijting, 110 gul en kabeljauw, 30 makreel, 260 schol, 160 kleine haring, 2500 kilo tong en 1000 kant jes haring. Haring De vleetloggers vingen: KW 7—5, KW 147—17, KW 87—65, KW 70—18, KW 22—15. KW 167—25, KW 163—50 uit halve vleet KW 14130, nog 38 netten halen, KW 40—70, nog 35 netten, KW 95—40, nog 48 netten halen. Gemiddeld Scheveningen 30, Katwijk 32, Vlaardingen 30. ZOETERWOVDE Raadsagcnda Woensdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad van Zoeterwoude. De agenda vermeldt onder meer de volgen de punten: verlenen van subsidie aan Mater Amabilisschool te Leiden en aan de R.K. Levensschool te Den Haag; aan koop grond in de Loethe; verordening op heffing en invordering van rioolbe lasting; onteigening van gronden in in- nustrieschap De Grote Polder; pacht- onteigening van een perceel weiland in de Loethe; krediet voor verbetering van straten en wegen. ISTEREN heeft de heer L. Bunt, hoofd van de hervormde ulo en lagere school te Lisse, afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, 's Morgens had in Rehoboth een bijeenkomst plaats met de leerlingen. De heer J. Wevers overhandigde het scheidende hoofd namens leerlingen, oud-leerlingen, collega's en schoolbestuur een grootbeeld-TV-toestel plus een gemakkelijke armstoel. Tijdens de aanbie ding van deze cadeaus stond uit iedere klas één kind als vertegenwoordi ger op het podium. Verder werden er enkele films gedraaid en voerden leerlingen van de ulo een aardig zangspelletje op. 's Middags was er in Rehoboth eei sloten receptiè. De heer Wevers, die de leiding had, gaf iedere spreker vijf mi nuten. De burgemeester was verhinderd deze bijeenkomst bij te wonen en dankte de heer Bunt langs schriftelijke weg voor alles wat hij in het belang van het onderwijs te Lisse heeft gedaan. Wet houder De Graaf vertolkte mondeling waardering van B. en W. en wees erop dat de heer Bunt veel voor de jeugd Sparen nü en kopen mórgen Voorkomt afbetalingszorgen. Advertentie itichting Spaarbank der Gemeente Katwijk Bijkantoor Katwijk aan den Rijn, Voormalig Raadhuis (Rijnstraat) Zelfstandigheid betekent vrijheid. Geen hulp of bijstand bij anderen behoe ven te zoeken als zich onvoorziene uitga ven aanmelden. Rente voor dagelijks opvraagbaar: 3V4°/o tot f 20.000 voor opvraagbaar met 6 maanden: 3Vs't» tot 20.000. UW SPAARBANK: ONGEVALLENVERZEKERING en/ of ZIEKTEVERZEKERING Assurantiekantoor VAN DER PLAS heeft gedaan. Zijn school leverde altijd een zeer hoog percentage geslaagden af. Het hoofd van de gereformeerde ulo. de heer J. Segers, zei o.m. dat er tussen de hervormde en de gereformeerde ulo altijd een goede verstandhouding is weest. Van onderlinge naijver was geen sprake. Hij hoopte dat deze lijn onder het nieuwe schoolhoofd zal worden doorgetrokken. Ds. A. Kooistra van de Hervormde Ge meente bracht naar voren dat de heer Bunt zijn licht nimmer onder een koren maat heeft gezet. Niet alleen op onder wijsgebied was hij zeer actief, maai daarnaast diende hij de Hervormde Ge meente als ouderling en deed hij ook veel Open-Deur-werk. Met liefde De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. Ribboel, zei o.m.: „Met liefde hebt u altijd uw werk gedaan en de zegeningen zijn overvloedig geweest". De heer J. Wevers dankte namens de collega's voor de wijze waarop de heer Bunt altijd tegenover zijn medewerkers had gestaan. „We hebben uw baas-zijn nooit gevoeld, maar wel het collega-zijn. U was een collega die achter ons stond als er moeilijkheden waren en die voor ize belangen in de bres sprong". Drs. W. A. Terwijn, hoofd van de RK b.s. alle hoofden der scholen uit Lisse gaven acte de présence en we za gen ook de heer Visser, hoofd van de lagere school uit Lisserbroek dankte nog voor de prettige manier waarop de heer Bunt hem als nieuwkomer had opgevangen. „Al denken we over bepaal de dingen anders, toch is er een boven natuurlijke band. Beiden willen we door ons onderricht de kinderen dichter bij God brengen". Aan het slot dankte de heer Bunt voor de vriendelijke en waarderende woorden. „Het onderwijzers-team is de laatste tUd sterk verjongd en mUn op volger, de heer Clemens, vindt wat dat aangaat zijn bedje in Lissp ge- Vervolgens was er een openbare ceptie, waarop velen de heer Bunt dc hand kwamen drukken. Dc dag werd besloten met een intieme bijeenkomst in het schoolgebouw, waar de mede werkers van de heer Bunt afscheid De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor het agentschap TER AAR Nadere inlichtingen abonnementen afdeling, Steenstraat 37. Telefoon 01710-31441 of bij de heer Lok, Muralstraat 7 Ter Aar. ER WAAIT een frisse en aangename wind door de V.V.V. Dit bleek duidelijk tijdens de algemene ledenvergadering, waarbij meer leden belangstellenden aanwezig waren dan in de afgelopen jaren het geval geweest. In een uitstekend gedocumenteerd betoog gaf de voorzitter, de heer J. Tijdhof, een uiteenzetting van het doel en de werkwijze van deze voor Warmond zo belangrijke verneniging. Hieruit bleek dat het nieuwe bestuur de zaken krachtdadig zal aanpakken. Gezien het reeds vergevorderde seizoen zullen de activiteiten van de vereniging dit jaar beperkt moeten blijven, maai voor het volgende jaar staan grote plan nen op stapel. De voorzitter deed een dringend beroep op alle hiervoor in aan merking komende instanties daadwerke lijk medewerking te verlenen, waan de vereniging met deze instanties de dige contacten zal opnemen. „Door gezamelijk de handen uit de mouwen te steken", aldus de voorzitter, „kan op het gebied van de recreatie (waarvoor Warmond zich zo uitstekend leent) iets groots worden bereikt Ik doe hierbij een dringend beroep op het ge meentebestuur om ons bij onze plannen financieel te steunen, want ter verweze- lijking van de bestaande plannen is veel geld nodig. Men moet hierbij vooral niet uit het oog verliezen dat de kost de baat vooruitgaat Vooral voor de middenstand en neringdoenden ligt hier een belang rijke taak en wat elders kan. moet ook hier mogelijk zijn". Warmond geniet als watersportplaats niet alleen een nationale, maar ook een internationale reputatie, gezien de vele buitenlanders die gedurende het seizoen de gemeente bezoeken. „Door eendrachtige samenwerking kunnen wy iets moois tot stand bren gen en zakelijk bezien zal ieder daar wel bij varen. Wij hebben nieuw secretariaat, gevestigd Dorpsstr. 68, waarbij de heer H. M. Tromp als secretaris zal optreden. Dit is van bui tengewoon groot belang voor de vele bezoekers van Warmond, omdat zij een vast adres hebben waarbij zij alle gewenste inlichtingen kunnen verkrij gen. Niets zal worden nagelaten de bezoekers gemakkelijk te maken, aangezien dit mede een van de naamste doelstellingen is va: V.V.V.," aldus de voorzitter. De heer J. C. Mentinck, die tijdelijk het secretariaat waarnam, werd tot vice- voorzitter gekozen. Hierna had een uit voerige gedachtenwisseling plaats, waar bij duidelijk bleek dat ook thans bij de leden grote belangstelling bestaat het doel en streven der vereniging. De heer Willemzen drong er met klem op aan dat de vereniging zeer tijdig haar programma voor 1964 bekend zal maken, dan kunnen alle hierbij betrokken in stanties zich hierop tijdig instellen. Waardering De heer P. F. Vergeer, wethouder en loco-burgemeester, uitte zijn grote waar dering voor de voortvarendheid en hel élan waarmee het nieuwe bestuur zijn taak heeft aangevangen. Wanneer de vereniging met een goedverzorgd pro gramma voor de dag komt, zal zij zeei Afscheid van de Fanfare Van de oprichting in 1921 af onafge broken werkend lid van Warmonds Fan- fare, achtte de heer J. van Bladel thans de tijd gekomen zijn plaats te ruimen voor een jongere kracht. Het is alles zins begrijpelijk dat aan dit afscheid bijzondere aandacht werd geschonken omdat de heer van Bladel in de ontwik keling en de groei van deze vereniging steeds een vooraanstaande plaats heeft Ingenomen. In 't Trefpunt waren de ere-voorzitter de dirigent, de werkende leden en oud leden bijeengekomen om de heer Van Bladel dank te brengen voor alles wat htf gedurende meer dan veertig ji in het belang van de vereniging heeft gedaan. De voorzitter, de heer J. Ouwi hand, dankte de heer van Bladel voi zijn trouw aan de vereniging en vooral voor de steeds ondervonden vriendschap. „Voor deze verdiensten", aldus de voor zitter, „heeft de vereniging met instem ming van alle leden besloten u te be noemen tot erelid, een onderscheiding die u ten volle hebt verdiend". De dirigent, de heer Hondong, dankte de heer Van Bladel voor zijn trouw al deze jaren betoond en hij stelde hem ten voorbeeld aan de jongeren. Ook voorzitter K. Beumer bracht in we bewoordingen dank aan het scheidende lid. De heer Van Bladel toonde zich zeer getroffen door deze onverwachte, spon tane huldiging en zei het erelidmaat schap zeer op prijs te stellen. Hij deed een beroep op dc jongeren ook ir toekomst Warmonds Fanfare te steunen door trouw de repetities te bezoeken geregeld te studeren. Dan zal Warmonds Fanfare zeker nog in groei en bloei toenemen". ,De Landbouwer' VOORSTRAAT 3 TELEF. 2136 zeker op de medewerking van het ge meentebestuur kunnen rekenen, ook fi- nancieeL „Ook het gemeentebestuur", al dus de wethouder, „is doordrongen van de noodzakelijkheid van een goed func tionerende V.V.V.omdat dit ook groot gemeentebelang is". Hierna deelde de voorzitter mee reeds jarenlang het gemis wordt gevoeld van een goed verzorgde aanlegplaats voor zeil- en motorboten voor diegenen, die het dorp willen bezoeken om de no dige inkopen te doen of enig vertier te zoeken. Thans zal de V.V.V. bij het ge meentebestuur een uitgewerkt plan Indienen voor het maken van een aanlegplaats bij het park „Groot Leerust". Wanneer het gemeentebe stuur zich hiermee zou kunnen ver enigen, zou worden voldaan aan een reeds lang in de gemeente gekoes terde wens en dit zal ook van grote invloed zijn op een meer intensief bezoek aan het dorp. KOUDEKERK a. d. RIJN Schoolreisje naar Gelderland Begeleid door het onderwijzend perso neel en door het bestuur van de school vereniging maakten de leerlingen van de Hervormde school hun jaarlijks school reisje. In tegenstelling met de vorige dagen liet het weer niets te wensen over. Met drie autobussen vertrok men via BodegravenUtrecht naar Arnhem. Als eerste punt stond een bezoek aan het Openluchtmuseum op het program ma, waar de jeugd ogen te kort kwam om alles te bezichtigen. Nadat men een rondrit had gemaakt door de mooie om geving van Arnhem, bracht men een be zoek aan Burgers' Dierenpark. Vanzelf sprekend was ook hiervoor enthousiasme. Nadat men de inwendige mens hac sterkt, ging de reis per boot nas Westerbouwing, waar de speeltuin zich in de grote belangstelling mocht verheu gen. Op weg naar huis werd te Zeist nog eens gestopt om de jeugd gelegenheid te geven zich in de heide enige tijd te pozen. Dankbaar kwam het gezelschap ten slotte weer in de woonplaats terug. Voor wat, hoort wat Traditiegetrouw zal op of omstreeks de verjaardag vgn prins Bernhard in scheidene plaatsen een collecte worden gehouden ten bate van het Anjerfond.' Zoals bekend, verleent dit fonds steun aan culturele doeleinden in de meest uit gebreide zin. Vorig jaar nog mocht o muziekvereniging „Kunst na Arbeid" dit fonds een gift ontvangen van f 1500 bij gelegenheid van de aanschaf van nieuw instrumentarium. Gedachtig het spreekwoord: „Voor wat, hoort wat", heeft Kunst na Arbeid zich ingezet o Anjercollecte in deze gemeente te hou den. Hiertoe zal op twee avonden muzikale omgang worden gehouden, waarbij door dames zal worden gecollec teerd. Als eerste avond staat maandag 24 juni op het programma, waarbij dan de Hogewaard en de Lagewaard worden af gewerkt. Op een der volgende avonden van die week zal de rest van de gemeente worden bezocht. Gezien het doel, lijkt een opwekking tot geven overbodig. TfOORHOUTS raad kwam gisteravond bijeen zonder de heer Warmen- hoven (die ziek is) en de heer F. v. d. Geer. Bij de ingekomen stukken was een goedkeuring van G.S. voor de bouw van 12 woningwetwoningen. Na voorlezing der ingekomen stukken door de gemeentesecretaris merkte de heer G. v. d. Tang op, waarom dat in de voorgaande vergadering niet was gebeurd, (burgemeester Smolders was toen met vakantie en de heer A. de Groot zat als loco-burgemeester voor). De heer v. d. Tang meende niets verkeerds te zien in het niet-voorlezen, maar vroeg nu waarom het nu weer wel gebeurde, zoals voorheen. De burgemeester merkte op een voorstander te zijn van openbaarheid en niets aan „de publieke tribune" te willen onthouden. heren G. v. d. Tang en L. van Vliet. Men hoopt In het najaar de nieuwe verorde ning te kunnen aanbieden Nog deze maand zal de Prinsenweg, die in slechte toestand verkeert, worden opgeknapt Een onderzoek om verkeers brigadiertjes aan te stellen, is nog in vlole gang. hoewel er enkele instanties niet geheel meer vóór zijn. Voor één jaar werd weer een stukje grond verhuurd in het Overbos aa heer N. Bakker voor exploitatie van patates-frites-kraam. Ook werd f 2100 beschikbaar gesteld voor de aanschaf var een aluminium schuifladder op lucht banden. Reeds enige jaren staat er een nieuw» algemene politieverordening voor Voor hout op stapel en deze zal binnen afzien bare tijd aan de raad worden aangebo den. Art. 197 der gemeentewet luidt, dat aan een vaste commissie het opgestelde ontwerp eventueel nader gewijzigd moet worden toegevoegd om dit de raad te kunnen aanbieden Op voorstel B. en W. werden hiervoor benoemd de Het bedrijf van dc Internationale Kunst stoffen Industrie N.V., dat in Voorschoten was gevestigd, is na de brand, die oktober van liet vorige jaar in de fabriek te Voorschoten heeft gewoed, verplaats naar Breda. Op het nienwe industrieter rein „Dc Korgten" te Breda is de eerste paal geslagen voor het nieuwe fabrieks complex. Zoals bekend is de I.K.I. kort geleden door een fusie verbonden met Chemin- vesta A.G., een dochteronderneming de Schweizerische Aluminium A.G. te Zürich. Teneinde de produktie zo mogelijk weer op gang te brengen, kreeg zij reeds de beschikking over het fabrieks complex van de Plastic Industrie Breda, dat zich met het inkleuren van plastic grondstoffen bezig hield, werd vervol gens dit voorjaar stilgelegd. Omdat de Internationale Kunststoffen Industrie N.V. reeds jarenlang met r tegebrek kampte, werd besloten ongeveer 10 ha aangrenzend industrieterrein op „De Krogten" aan te kopen, opdat na de bouw de nodige fabrieksgebouwen het Voorschoten gevestigde bedrijf successie velijk naar Breda kan worden overge bracht Als resultaat van de bijzondere mede werking van de gemeentelijke autoriteiten Breda is de rijksgoedkeuring voor de bouw van de eerste hal vlot verleend. Hier zal. wanneer begin 1964 de fabriek bedrijf kan worden genomen, het hele produktieproces van schuimplastic worden ondergebracht De produktiecapa- citeit van schuimplastic van de I.K.I minstens worden verdubbeld. Het gebouw is ruim opgezet de afme tingen zijn plm. 175 x 50 m. bij een hoogte ong. 10 m. Het ontwerp is gemaakt door het Zwitserse ingenieursbureau Müller te Zürich. In het licht van de activiteiten van het Zwitserse bedrijf, mee de I.K.I. verbonden is, zal het niet verrassend zijn, dat bij de constructie veel gebruik zal worden gemaakt van aluminium. Salarissen Een voorstel inzake salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel heeft eer wat deinende discussie veroorzaakt. Van rijkswege is een norm voorgesteld en indien B. en W. deze norm volgen, zou de technisch ambtenaar eerste klas gelijk komen te staan in salaris met de hoofd commies-chef der afdeling financiën hetgeen B. en W. (met een minderheid tegen) niet Juist achten, omdat de êne functie o.m, inhoudt het leiding geven aan personeel en de andere functie niet De heer Huigsloot vond het jammer dat de richtlijnen van de Technische Ambtenaren Bond niet consequent wor den gevolgd. De voorzitter zei dat men plaatselijk niet aan deze voorschriften Is gebonden en dat een gemeente altijd nog autonoom is. Wethouder De Grool verzocht toen zijn minderheidsstandpun' uiteen te mogen zetten. Er ontspon zich een discussie tussen de voorzitter en de wethouder, die door de raad rustig werd aangehoord. Uiteindelijk bleken ook de heren Jansze en V. d. Tang (prot.-chr.) en de heer Van Vliet (kvp) de wethouder te steunen, al was het dan uiit andere ge. zichtspunten. Heit kwam erop neer. dat B. en W. altijd wel een manier kunnen vinden om aan de hoofdcommies-chef een eventuele verhoging te verlenen. Wethouder De Groot diende een amen, dement in op het voorstel van B en W hetgeen wend aangenomen met één stem tegen, die van wethouder A, v, d. Lans Het versohi! van maandsalaris was (voor stel B. en W. f 802) van de raad nu f 841 De raad nam ook met algemene stem- men aan de benoeming van een schade- vergoed i ngscommissie in de zaak P Warmerdam tengevolge van het plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente, regelende de bestemming in onderdelen van gronden gelegen aan de Prof. Nolenslaan. Benoemd werden Ph. v. d. Drift. bouw. kundig makelaar-taxateur, te Leiden; H Snoeck, idem te 'sGravenhage en mr. F A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem. Zonder hoofdelijke stemming t aangenomen een voorstel tot medewer king inzake stichting van een nienwe R.K. school voor gewoon lager onderwijs Het bestuur van deze school heeft besla ten per 1 september te beginnen met één (de eerste) klas, die zal worden on dergebracht in het filmlokaal van de R.K meisjesschool. Nagenoeg alle leden hadden puntjes voor de rondvraag. Zo had de heer v. d Ploeg trottoirs gezien die uit elkaar la gen, hij vroeg of hier niet eens op moest worden gelet. Op een vraag van de voor zitter wSir, was het antwoord: „Om In de „koninklijke wijk" Dat mocht helemaal niet, vond de voorzitter en daar zal naar worden gekeken. De heer Van Schoot en zou gaarne een openbare tele fooncel aangebracht zien, vooral in het plan Boekhorst. Reeds eerder hebben B en W. de PTT hieromtrent verzocht Na de huidige uitbreiding van de gemeente zal nogmaals contact worden opgenomen De heer Jansze zou graag meer con trole willen op het fietsen op de Jac van Beierenweg Er is toch een fietspad? Vreemd keek hij ervan op dat het niet verboden is met de fiets op deze weg te rijden. Er zou een wetsverandering moeten plaats hebben om dit te voor komen. hoewel men mag aannemen, dot Leder op eigen risico gebruik maakt van deze weg. ALPHEN AAN DEN RIJN Straat prediking Hedenavond om half acht zal de straaU prediking worden gehouden op de hoek van de Nieuwstraat-Ruysdaelstraat. Het zaaiweekkoor onder leiding van de heer Lemkes zal medewerking verlenen Anjercollecte Verscheidene Alphense verenigingen hebben wel eens profijt getrokken van het landelijk cultureel fonds, dat is ge sticht onder de naam Anjerfonds, en waaraan ook de naam van Prins Bern hard is verbonden. Nu wordt a.s. zater dag de Anjercollecte gehouden en daar voor zullen zich inzetten de muziekver enigingen „Arti et Religioni" en „Cres cendo" en het tamboerkorp6 Con Brio. De leden van de zangvereniging SL Bonifacius en het koor van de Ned. ProL Bond zullen collecteren Dr. Waelen (H'woude) promoveerde „Met uw proefschrift hebt u belangrijke perspectieven geopend voor de lijders aan vaatziekten, thans doodsoorzaak nummer één". Dit zei de Nijmeegse hoogleraar in de farmacologie, prof. dr. E. J. Ariens tot dokter A. Waden, arts te Hazerswoude- Rijndijk, toen deze aan de Nijmeegse uni versiteit promoveerde tot doctor in de reneeskunde. In zijn proefschrift, dat als titel draagt .Vaatverwijdende middelen" heeft dr. Waelen nl. de formules neergelegd van middelen die kunnen worden toegediend als een operatieve ingreep (b.v. om een kunstmatig bloedvat in te leggen) niet meer mogelijk is. Zo heeft dr. Waelen aan de geneesmiddelenindustrie de weg ge wezen hoe deze middelen moeten worden ontwikkeld. Aan dit proefschrift ligt een onderzoek van vier jaren ten grondslag, waarbij talloze preparaten in het proeflaborato- rium op dieren zijn uitgeprobeerd. Het onderzoek is tot stand gekomen met sub sidie van dc Nederlandse Organisatie van Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek en het werd verricht in het kader van een werkgroep „perifere circulatie", waarvan ook prof. Snellen van de Leidse univer siteit deel uitmaakte. Dr. Waelen is thans werkzaam als hoofdassistent van prof. Snellen in de af deling cardiologie van het Leidse acade misch ziekenhuis. Wanneer hij in septem ber a.s. zijn opleiding bij prof. Snellen heeft voltooid, heeft hij twee specialismen op zijn naam, nL in de farmacologie en in de cardiologie. Op dit laatste terrein heeft hij reeds een belangrijke vinding op zijn naam staan. Bij hart-operaties is van belang het zuurstofgehalte van het bloed steeds te controleren. Dat doet men ook door herhaaldelijk dit zuurstofgehalte te meten. Maar er was tot nog toe in het chirurgische arsenaal nog geen instrument uitgevonden waarop dit zuurstofgehalte continu kon worden afgelezen. Zulk een zuurstofmeter heeft dr. Waelen uitgedacht en ontwikkeld. Bij alle hart-operaties in. het Nijmeegs aca demisch ziekenhuis wordt de zuurstof- meter van dr. Waelen met succes door prof. Moeys gehanteerd. Ook andere kli nieken maken er reeds gebruik van. Ook e na-operatieve fase biedt de zuur stofmeter van dr. Waelen, zoals het appa raat in de medische wereld wordt ge noemd, een eenvoudige en betrouwbare methode om complicaties, zoals de in storting van de hersenfunctie, te voor komen. Vermiste Leidenaar gevonden Bij Zandvoor.t is het stoffelijk over schot aangespoeld van de 44-jarige Lei denaar A. Have, die sinds 14 december vorig jaar werd vermist. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Ingrid Ellen, dr. v. A. G. van Tol en C. Bartsch; Pieter. zn. v. H. Overvliet en J. P. Swanen- burg; Ronald, zn. v. A. C. Nieuwkerk en H. Velthuijzen; Arie Cornells, zn. van A. van Duin en M. Hoek; Olaf Petrus Maria, zn. v. J. J. Henneken en J. G. v. d. Burg; Peter, zn. v. G. C. ter Reehorst en A. A. Eveleens; Maurice Adolf, zn. v. W. R. Ornek en P. C. M. de Groene; Monique Maria, dr. v. H. J. Veldt en M. C. Bartels; Octaaf Roelf, zn. v. J. P. N. Krassen- burg en E. E. T. Lampo; Dirk Maar ten, zn. v. M. van Leeuwen en R. Esveld; Maria Louise, dr. v. P. G. Vink en I. T. M. Aarts; Maarten, zn. v. P. de Chateau en V. Lindskog, GEHUWD: H. J. Kronen en G. C. C. Splinter. OVERLEDEN: C. D. van Ameron 6 dagen; A. J. van Schravendijk 54 J.; A. Nieuwenburg 58 j.; J. J. Busch- man 62 j.; W. C. Peek 26 j.; A. Len- ting 69 j. Benoemingen bij Leidse universiteit By onderscheiden besluiten van cu ratoren der rijksuniversiteit te Leiden is- Dr. H. J. Drossaart Lulofs. weten schappelijk hoofdambtenaar in 'tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, benoemd tot wetenschap, pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst. R. van Furth, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst bij de faculteit der geneeskunde, benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst Mej J. M. Ockeloen, assistent op ar beidsovereenkomst bij de psychiatrie, be. noerrvd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de neurologie. Drs. C. van Raalte. wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bU de psychologie, voor het tijdvak 1 jan. 1962 tot 1 september 1963. wederom in deze functie benoemd M. S. H. Schaper, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de psychiatrie, voor het tijdvak 1 maart 1963 tot 1 maart 1964, wederom i deze functie benoemd. Mr. H. van Soest, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijk* dienst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11