KW 204 „Peter Leonard koos gistermiddag zee Bewonderenswaardige zang in Katwijkse Nieuwe kerk Visserijgolfjes Concurrerende vloten oorzaak afnemende dagvangsten va) TER AAR EEN AGENT-BEZORGER NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 19 JUNI Overdracht na doop en halve proefvaart (Van één onzer verslaggevers) TK DOOP U, Peter Leonard, en wens u een goede visvangst en een be- houden vaart", klonk het uit de mond van de 8-jarige Peter Leonard van Rijn. Met een fors gebaar knipte hij vervolgens een lint door waarmee gelijktijdig een fles champagne losschoot en de Nederlandse driekleur voor het naambord wegviel. En daarmee was de KW 204 officieel gedoopt. Dat gebeurde gistermorgen omstreeks kwart over elf in de Haringhaven van IJmuiden, waar in de striemende regen de gloednieuwe KW 204 gereed lag om voor de proefvaart uit te gaan. Een klaterend applaus van ongeveer 60 genodigden beloonde het mannelijk gebaar van de achtjarige Katwij- ker, die hiermee voor de derde maal zijn naam aan een visserijschip gaf. Het lag aanvankelijk in de bedoeling de nieuwe 30 m. lange kotter om te stomen van LJmuiden naar Scheveningen Maar hert glunderend trotse gezicht schipper Willem Pronk (34) stond een uur of half één niet meer zo opge ruimd. Een ruwe zee en de steeds in De visserij wordt stiefmoederlijk gefinancierd (Van een onzer verslaggevers) „Tk durf te stellen dat de visserij door fimancieringsinstellingen jarenlang slechts stiefmoederlijk is bedeeld", gistermiddag bij de overdracht van KW 204 .Peter Leonard" de heer J Rijn. directeur van rederij Rijnmond, zijn functie van directeur van Scheep vaart Krediet N.V., een dochteronderne ming van de Nederiandsche Handel - Maatschappij. „De scheepvaart in Nederland, waar onder ook de visserij ressorteert, is van vitaal economisch belang Als wij letten op de financieringsmogelijkheden van vele andere sectoren van het bedrijfs leven dan komt vooral de visserij aan een normfinamciering, die modernisering van de vloot zeer bemoeilijkt. Te weinig wordt rekening gehouden met de valuta van de mensen die een lonende exploi tatie dragen en schragen." aldus de heer Van Rijn. Hij merkte verder op dat Scheepvaart Krediet N.V. zich toelegt op de financie ring van visserij en binnenvaart. Bij de beoordeling wordt dan niet alleen gelet op een hogere financieringsnorm Dat is de ene kant. Ook de keerzijde van de medaille wordt bekeken, de exploitatie mogelijkheden, die ter wille van een ge zonde bedrijfsvoering een lagere aan- vangsaflossing op de lening toelaten mei een progressief (dus oplopend) schema KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Donderdag hoog water 1.52 u., 14.25 uur; laag water 9.53 u„ 22.30 uur. KATWIJK Openbare aanbesteding Ten kantore van de dienst van Open bare Werken werd gistermorgen een openbare aanbesteding gehouden voor de bouw van een kantoorgebouw ten be hoeve van de dienst gemeentebedrijven voor gas, water en elektriciteit. Inschrij vingen waren er van A. Verdoes, Kat wijk ƒ329.460; B. v. d. Plas, Katwijk 343.850; A. de Waard, Katwijk 353.000: M. v. d. Bent, Katwijk ƒ363.000; N.V. J van Riet en Zoon, Leiden ƒ368.000; Fa De Lange en Van de Plas, Oegstgeest ƒ363.000; Fa. G. W. Kremer, Amsterdam 400.000; J. A. Roos, Amsterdam 405.000: J. Kleijwegt en Zoon, Hoek van Holland ƒ407.400; Jansens Aannemingsbedrijf. Velp 411.000; J. Vink, Noordwijk ƒ414.000; V. de Vries" Bouwbedrijf, Haar lem 415.000; N.V. Bovrie, Santpoort- Noord ƒ422.500; N.V. Bouwmij. Duinweg. Noordwijk ƒ424.700; J. Hellingman, Haar lem ƒ444.850; Aannemingsbedrijf Togni. Leidschendam 455.000. De gunning werd aangehouden. VisafsJag „Nog even landrotten) zijn alleen nog maar goed voor de visafslag", werd er zorgelijk op gemerkt. Vandaar dat een paar mijl buitengaats schipper Pronk op tegen- koers ging. In de beschutting van de pieren werd toen het schip officieel aan de eigenaar, de N.V. Rederij en Handel maatschappij Rünmond te Katwijk Zee, overgedragen Eerst werd het schip afgeleverd de hoofdaannemer. Machinefabriek Constructieberijf Zwitser N.V. te Kat wijk, door de Coöp. Ver. Scheepswerf „Vooruit" uit Zaandam, die het heeft gebouwd. Daarna werd de Peter Leonard officieel aan de heren J. Rijn en D. Zwitser, directeuren Rijnmond, overgedragen. men. Verder is het schip voorzien een 30 pk hulpmotor (Samofa 2-S-103 twee cylinder). Modern De KW 204, die met een bemanning van acht Scheveningers vaart, is uitge rust met een Luytwinch, Seffle-hydro'J- lisch stuurgerei. een schroef met Hodi- straalbuis. een Sabroe-koelinstallatio een 12-persoons dinghy, centrale ver warming, modern sanitair en ander? voorzieningen. De nautische apparatuur bestaat o.a. uit een Decca Navigator trackplotter, een zend- en ontvangii stallatie voor radiotelefonie type HS een richtingzoeker, een echolood. e< praai-installatie enz. Compromis De vierde D, KW 204 is de vierde en laatste :n serie kotters, die zijn uitgerust de trawlvisseriJ en tevens geschikt zijn de haringdryfnetvisserij. Vorig jaar augustus maakte de eerste zUn proef vaart, de KW 201 Tatjana. in november volgde de KW 202 Maria en vorige maand kwam de KW 203 Wijna gereed Het belangrijkste van deze efficiënte schepen is wel de 600 pk Stork-Ricardo hoofdmotor, die het schip een snelheid 11,75 knopen geeft, wat voor 142.24 tons schip zeker hoog is te SASSENHEIM Autotocht bejaarden Hoewel het weer gisteren minder gunstig was dan men had gehoopt, kun de Sasseniheimse bejaarden terug zien op een uitgaansdag die aan feeste lijkheid en gezelligheid beslist niet derdoet voor eerdere tochten. Dins dagmorgen startte een stoet 104 personen auto's en 3 bussen met be stemming Hiliegersberg. In restaurant Lommerrijk werd om 12 uur een koffie tafel aangeboden die bijzonder goed as verzorgd, Om half vijf arriveerde het gezel schap in Alphen aan den Rijn, voor het diner. Voor de mensen die op dieet zijn, ook een smakelijke maaltijd be reid. De heer J. van Vliet bracht bij het samenzijn in Avifauna dank aan de scheidende voorzitter van het organise rende comité, de heer M. J van Breda Deze werd met instemming van alle aanwezigen benoemd tot ere-voorzitter Namens bejaarden bracht de heer Hein ten Bosch dank aan allen die de mooie dag mogelijk hadden gemaakt. De stoei werd begeleid door 5 motorordonnan- Voor deze tocht was in Sassenheim een bedrag van plm. f 6000 ingezameld. Voor de verzorging van de bejaarden gingen 20 meisjes mee die eveneens hadden deelgenomen aan de huis-aan- huis-collecte. Adjudant Romph had alle gemeenten, die men passeerden, van te aangeschreven om te voorkomen dat er „gaten in de stoet zouden val len". Om kwart voor negen werd de stoet door de drumband „Adest Musica" bin nengehaald „Na jarenlange studie menen wij, dat dit schip een geslaagd compromis sen maximale exploitatiemogelijkheden en de wensen van de vissers. Steeds zul len de ondernemers van de visserijbe drijven rekening moeten houden met het optimale nut van een vissersvaar tuig en met de verlangens van de vis sers, die op zondag uit principe niet willen vissen", aldus de heer J. van Ryn by de aanvaarding. Besloten en beklonken by een gezel lig borreltje, zette de KW 204, de gloed volle aanwinst van Katwyks vissersvloot, omstreeks vier uur ontdaan van het overgrote deel der gasten, koers naar Scheveningen, vanwaar het vandaag is uitgevaren. W' (iterpolonieu ivs LZC 2 won weer De reserves van de Leidsche Zwe club hebben gisteravond ook hun derde wedstrijd in winst weten om te zetten. Nu werd in Overveen „Haarlem" een matig w-aterpologevecht met 03 aan de Leidse zegekar gebonden. De da mes van de Golfbrekers bleven, dankzij haar aanhang, tegen het Haagse Swift bazin in eigen huis: 21. De gehele wedstrijd waren de LZC- reserves, die met twee invallers (voor Klaas Parrel en Gerrit Kramer) het nog al frisse water van het Overveense Stoop's Bad indoken, sterker, maar het duurde toch vrij lang, voordat Loek Leu- ne met een hard, achterwaarts schot de score kon openen. Kort voor de rust ver hoogde dezelfde speler de Leidse voor sprong zelfs nog tot 0—3. Na de her vatting hadden de beide zeventallen kennelijk meer last van het koude water, dan van elkaar. In de stand kwam dan ook geen wijziging meer. L.G.B. won In „De Zijl" speelden de dames van de Leidse Golfbrekers en het Haagse Swift een sfeervol partijtje waterpolo, waar in de grote LGB-aanhang uiteindelijk de doorslag gaf. Want toen „Cobus" Hoge- boom ver in de tweede helft de bal kreeg toegespeeld, „brulden" die enthousiaste supporters als 't ware het winnende doel punt achter de Haagse keepster De vinnige Coby Hogeboom had i eerste helft LGB een kleine 1—0 sprong bezorgd, die echter nog voo rust door Mieke Loof was genivelleerd. Nadat LGB-doelvrouwe Bep de la Rie op verbluffende wijze een strafworp had weten te keren, kwam dus dat winnende „doelpunt". Rijnstreekkampioen schappen Voor de tweede maal in successie ganiseert de Alphense Tafel Tennis Club ATTC de Rijnstpeekkampioensehappen Ongeveer 130 deelnemers hebben voor dit toernooi ingeschreven. De deelnemers worden in 5 klassen ingedeeld. 1. Heren A en B groep dames, junioren en niet- NTTB-leden. In de A-groep heren spelen enkele prominente spelers mee, o.a. titel houder A. l'Ami (Treffers), J.'van Rui ten (Treffers) en W. van Zoelen (Scylla). In de B-groep is favoriet de PIT'54 spe ler A. v. d. Helm. Bij de dames zal het wel een Scylla-aangelegenheid worden Mej. R. Bakker en Mej. E. Kort zullen elkaar weinig toegeven. In de juniorenklasse is titelhouder M. Wessel de grote favoriet. Wie in de fi nale zyn tegenstander zal zyn is nog een open vraag. By de niet-NTTB-leden zal D. Riemens wel de hoogste ogen gooien Al met al belooft het een spannend toernooi te worden. Er wordt gespeeld in de DAF-garage van de Fa. Boot in de Willem de Zwijgerlaan, zaterdag a s., aanvang 3 uur. GERINGE vangsten-hoge prijzen, dat was het beeld van de haringvisse rij in 1962. Over de oorzaken van de teleurstellende vangsten is tot nu toe weinig gezegd. Nu er echter meer gegevens zijn losgekomen kan hier over een wetenschappelijk boekje worden opengedaan. Een juist beeld van de resultaten van het haringseizoen in 1962 is het eenvoudigst te Verkrij gen door een vergelijking met de vangsten in voorgaande jaren. Gebleken is dat van 1945 tot 1953 toen 158.000 ton haring werd aangevoerd, de vang sten onregelmatig toenamen. Daarna is de vangst aanvankelijk snel, later langzamer afgenomen, tot een niveau van ongeveer 100.000 ton. In 1962 zakte zij plotseling tot 75.000 ton, dat wil zeggen tot de helft van de maxi male opbrengst in de na-oorlogse jaren. Ze daalde daarmee tot een peil lager dan in enig ander jaar na 1945 Na 1954 namen de vangsten van de drijfnetschepen zienderogen af. De trei- Iers en de spanvissers eisten een steeds groter stuk van de totale haringkoek zich op. In 1962 was het aandeel va drijfnetvisserij zeer 'gering maar ook dat van de treilers was lager dan in de v< afgaande jaren. Alleen de spanvissers gen hun vangsten omhoog gaan. De mmderng van de aanvoer zou simpel kwestie kunnen zijn van een afgenomen visserij-intensiteit bijvoorbeeld door afneming van de drijfnetvissery. De minderde aanvoer zou echter ook ver zaakt kunnen worden door een afneming van de haring voorraad in zee. Dit laatste nu moet blijken uit de vangst van de visserij schepen per tijdseenheid, bijvoor beeld uit de gemiddelde vangst per schot van de drijfnetloggers of de vangst per dag vissen van de treilschepen. Men kan immers verwachten dat de dagvangst var de schepen afneemt als de haring in zee minder talrijk wordt. Dat laatste is on omstotelijk bewezen. Sinds 1947 is de ha- ringstand afgenomen. Voor 1962 kan wor. den opgemerkt dat de vangst per schip de laagste waarde heeft bereikt sinds 1947. Een vraag die overblijft, is of de voervermindering geheel wordt verklaard door de daling in de haring voorraad of dat toch ook nog een vermindering de visserij-intensiteit een rol heeft ge speeld. Dit is na te gaan door de af neming in de aanvoer te vergelijken met die in de haringstand. De haringstand was in de jaren 19591962 35 percent la. ger dan in 19511954. De aanvoer is ech ter .slechts" met 29 percent afgenomen, hetgeen erop wijst dat de haringvisserij van Nederland intensiever is geworden. Een vergelijking op kortere termijn bij voorbeeld tussen de jaren 1961 en de perioden 1959—1960 en 1961—1962 zien, dat de aanvoer minder sterk afgenomen dan de haringstand, zodat ook hier moet worden geconcludeerd dat de visserij-intensiteit is toegenomen. Dt vangstvermindering die sinds 1953 is op getreden is dus geheel te wijten aan he' minder talrijk worden van de Noordzee- Aangetoond werd verder dat de vis- sery-intensiteit toenam, hetgeen bete kent, dat de afneming van de drijfnetvloot De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor het agentschap TER AAR Nadere inlichtingen abonnementen afdeling, Steenstraat 37. Telefoon 01710-31441 of by de heer Lok, Muralstraat 7 Ter Aar. meer dan gecompenseerd werd door de toeneming van zowel de treil- als de spanvisserij. Met de constatering, dat de Nederlandse haringaanvoer is gedaald door de afneming van de haringstand de kous echter niet af. De vraag naar de oorzaak van het minder talrijk worden van de haring dringt zich dan op. De conclusie kan worden getrokken dat de visserij-intensiteit op Noordzeeharing in de na-oorlogse jaren voortdurend is gestegen. De afnemende dagvangsten de Nederlandse schepen lyken dan ook geheel verklaard door de toenemende concurrentie door de vloten van andere landen. Het gezegde „Vele varkens ken de spoeling dun" is hier zeer zeker van toepassing. Een vergroting van de visserij-activi teit heeft ook tot gevolg gehad dat het leven van de haringen gemiddeld wordt verkort De haringstand bij geringe vis serij bestaat uit dieren die in leeftijd va riëren van 3-10 jaar. Bij een toenemende visserij zal het aantal voor de visserij belangrijke leeftijdsgroepen steeds gerin ger worden tot het ogenblik dat men nog slechts heeft te maken met één leeftijds groep, de jongste, driejarige haringen. Garnalenstrijd De laatste tijd vangt een vrije grote vloot Wieringse kotters in de Sylt veel garnaal. De Wieringse vissers zijn op de rijke garnalenstand opmerkzaam gemaakt door de schippers van de grote Noord- zeekotters die hier achter de tong aan zaten. Om zoveel mogelijk tijd voor de visserij te winnen besloten de Wieringers hun vangsten in de Deense haven Es- fa j erg te lossen. De garnaal werd van daar per koelwagen naar de thuishaven vervoerd. Dat heeft echter niet lang ge duurd. De Denen staken een stokje voor dit transitoverkeer. De Wieringers heb ben zich door deze. eenzijdige maatregel echter niet laten ontmoedigen. Zij bren gen hun vangsten nu naar Hüsum in Sleeswijk-Holstein. Ook van daar gaan de garnalen met gezwinde spoed naar Maar de reis naar Hüsum neemt veel meer tijd in beslag dan de tocht Esbjerg. Daarom hebben de ondernemen de Wieringers Nederlandse visserij-auto riteiten in de arm genomen om het ver bod op te heffen. Zij stellen zich op het standpunt dat de garnaal in de vrije wordt gevangen en dat het daarom niet aangaat op een dergelijke manier deze volkomen legale visserij de voet dwars te zetten. De haringvisserij die de laatste dagen aardige resultaten opleverde is wei liefhebbers naar de Katwijkse Nieuwe kerk getrokken. Niet zoveel als verleden jaar: het is nog geen hoogseizoen en de regen stroomde. Maar het concert zélf was er niet minder om. Men moet veel respect hebben voor de artistieke leiding van Marius Borstlap. Wie maar iets weet van de moeilijkheden, die zich bij de „kweek" vhn knapenzang voordoen, zal dat grif erkennen en in het opbregen van dat respect niet te kort,schieten. Daarbij moet men nog wel bedenken dat deze in toga's gehulde jongens dag in de schoolbanken zitten. Het Haag- Knapenkoor bestaat dus uit jeugdige amateurs, die van de heer Borstlap het a-b-c van de koorzang hebben geleerd »n het zóver hebben gebracht, dat vergelijking met befaamde buitenlandse koren niet eens zo gewaagd is. Zeker, ze zyn geselecteerd, deze stern en. En wie niet mee kan of i valt af. Maar dan nóg is het knap werk deze dirigent, die de kwaliteit natuurlijke doorstroming, door keel-baard op gang gehouden, maar moet te handhaven. Wat kost het niet moeite, al dat solfège-zingen, het ;re treffen, de muzikale vormgeving, het bijbrengen van het begrip We kunnen alleen maar bewondering voelen voor het resultaat zonder echter bepaalde kleine zwakheden „voorby te horen". De positieve eigenschappen van deze zang zijn de vïbrato-loze, duidelijk belynde toon, de volstrekte zuiverheid reinheid van de klank, de goede tech niek, die ook vlugge figuren soepel en onverdoezeld doet verlopen, de stijlvolle voordracht. Alles klinkt zeer beheerst en evenwichtig. Ook de basstemmen, door rijrtje jongelieden bij gelegenheid het schone werk van Heinrich Schütz, „Das Blut Jesu Christi" en het ingetogen jubilerende „Vom Himmel kam der Engelschar" (van Praetorius) aan het geheel toegevoegd, werden naadloos daarin opgenomen. Men zou alleen de uitspraak nog wat duidelijker wensen en de zegging wat intensiever en directer. Een feestvieren de zang als „In U moet zich myn lied verblijden (Dir, dir, Jdhova, will ich singen) van Bach, kan, met behoud van de vorm, best wat minder gelaten klin ken. Opmerkelyke composities bleken een Kyrie, een Sanctus en een lied, „Ik zag de Heer van 't Hemelrijk" van (de ons onbekende) J. Schouten. Heel goed geschreven, de liturgische sfeer raak treffend, betekenen ze zeker een waar devol deel van het repertoire. Het koor besloot met een innig devoot werk van Vincent Lübeck (2-stemmig): „Willkommen süszer Brautigam", waar van de vijf coupletten gaaf en rein wer den gezongen. Er volgde nog een toegift („Gelobt sei der da kommt" Piet Kraaks orgelbegeleidingen sloten zich voortreffelyk, dus fijngevoelig, met veel begrip voor sfeer en kleur, by de Als solist toonde zich Kraak een ge wetensvol speler, wie men het niet kwa llik nam dat hij wel eens even uitgleed 7Un voordracht was volkomen vrij van pathos, het spel klonk eenvoudig en op recht muzikaal. Hy wist in Baehs Pas torale de juiste registerkleurcn passend by de opvolgende stemmingen te vinden Zijn interpretatie van H. Gagnebin; psalmmelodieën bewerkingen (22, twee coupletten van 23) was bewonderens waardig. Vooral de schrille open canon van 22 en de met schalmeien-figuren om rankte cantus firmus van 23 klonken treffend. Verder verdienen Sweelincks goed begrepen Echo fantasie-vertolking en Fiocco's Adagio (niet lang geleden in Antwerpen ontdekt en door Floor Pee tere bewerkt) en een prachtige Giga van Loeillet vermelding. Wel moet worden opgemerkt, dat die organist van dit ken nelijk bewerkte klavecimbelstuk de tweede klavierpartij niet voldoende dui delijk weergaf. Overigens was Piet Kraaks bijdrage aan dit mooie concert zeker niet ongelykawradig aan die van het koor. Joh. van Wolfswinkel. OEGSTGEEST Geslaagd HBS-B Rijnlands Lyceum Geslaagde kandidaten H.B.S.-B afde ling Rijnlands Lyceum te Oegstgeest; F. H. D. v. Batenburg, Mej. K. B. Beumer, Mej. R. Beunderman, J. H. Blommers, J B. Dykstra, H. Fontein, H. Gorter, P. v Groeningen, J. Kleyngeld, J v. Krieken, A. J. Kruyt, J. E. Kwint, Mej. V. Fre- deriksen. B. J. Matser, A. M. Mul, G van Ry, Mej. E. Sauer, G. Schipper, R. H Tonkes. C. M. Trouwborst, J. G. R Ulkes, C. M. Volker, W. J. Wennink, J R. Willighagen. 4 kandidaten werden afgewezen. In Amerika verongelukt Bij een ongeluk in Amerika, in de plaats Esmeralda, is de 17-jarige Wolf P. F. van der Mey. gewoond hebbend Hoge Morsweg 102 te Oegstgeest, om het leven gekomen. NOORDWIJKEBHOVT Burgerlyke stand Geboren: Leonardus Q. J., z. v. W A. Warmerdam en M. P. van den Burg; Yvonne W. M., d. v. P. C. Bartels er' van der Vlugt; Elisabeth C. J. M. J. L. M. A. Willemse en C. E. M der Voort; Adriana C. M„ d v Lammere en A. van den Berg: Christine R„ d. v. W. van Soeren en 'an Dongen; Rudolf A. T., z. v. Dam en M. C. Giesbergen: Jo hanna M„ d. v. P. C. Bakker en S. C. t Wolbeek. Ondertrouwd: W. P. Anthonissen en G. M. Geerlings; J. A. van Kesteren en G. Teeuwen. Getrouwd: J. dc Jong en W. M. Ver- Heijningen en LISSE Zilveren jubileum bij Rijkspolitie Binnen korte tijd zijn op het bureau van de Rijkspolitie te Lisse reeds drie zilveren jubilea gevierd en thans staat het vierde zilveren jubileum voor de deur. Het zal nl. op 1 juli 25 jaar geleden zyn dat de bij iedere Lisser welbe kende wachtmeester eerste klasse D. Pa ter, wonende Van der Veldstraat 65 bij de politie in dienst trad. De heer Pater, die precies 20 jaar in Lisse standplaats heeft, was werkzaam bij de politie te Monnikendam, Heemstede, Zaandam en en Den Helder. Uitstapje Christen Vrouwenbond De afd. Lisse van de Ned. Christen Vrouwenbond gaat met het jaarlijkse uitstapje ditmaal kersen eten in Tiel, na- dat eerst een excursie is gemaakt naar het bedrijf van de firma Daalderop. Te gen de avond staat in Loosdrecht een dl- de dames klaar. Wie mee wil kan zich opgeven bij mevr. Van der Berg, Heereweg 140. Nieuwe zaak fa. J. Kroon Hedenmiddag öm 3 uur heeft de firma J. Kroon te Lisse een nieuwe zaak ge opend in het pand Heereweg 169 (naast de Coöp. Boerenleenbank). In dit keuri ingericht bedrijf vindt men wat men verlangt op het gebied van huis houdelijke artikelen, elektrische appara ten en machines. Vele bloemstukken ver sieren de modern ingerichte winkelruim- Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De luchtlie- vers'' hield een wedvlucht vanaf Orleans 1520 km), alwaar gelost werd uur met een noordwesten wind. Waren de verwachtingen nogal optimistisch, de deelnemers kwamen wel bedrogen uit Het duurde van 5 uur tot 8.20 uur aleer de 42 prysduiven in Lisse gearriveerd waren. Chr. de Bruin kreeg de eerste duif op de klep. De uitslag: Chr. de Bruin 1, 3, 24; G. 't Hort 2, 10; H. van Kesteren 4, 7, 15, 30; K. van Diest 5, 19 27, 28, 29, 31, 50; M. de Vreugd 6, 13, 16.' 21, 23, 25, 32, 35; J. van Diest 8; Reigers berg 9; P. Bersee 11, 15, 22, 34. 36; Jac. van Es 12; PA. Obdam 17; Roodenbure 18, 33, 37, 38; Th. Schoone 20, 41; C, van der Laan 26; Th. de Haas 39; J Duiven voorde 42. Geslaagden Onze plaatsgenoten maj. T. de Graal n A. Kasteleijn zyn beiden geslaagd oor het examen onderwijzeres l.o. Benoemingen Mevr. G. Moolenaar-Heemskerk werd benoemd tot administratrice van de Stichting Maatschappelijk werk en Ge zinszorg te Lisse. Oogst van de straat GEVONDEN: bruine herdershond drie- wielig kinderfietsje; dameshandschoen zwart; groen-witte step; grijze dames knipportemonnee; oud damesrijwiel; ceintuur blauw; bruin-grijze plastic por temonnee; gele kanarie. VERLOREN: bruine damesportemon- zc; donkerblauw vestje; rode dames fiets; blauwe jongenspet; rode step; licht bruine portemonnee; doublé armband; doublé klemband; rode step: beige lede ren damesportemonnee; bril met donker garnituur: zilveren rozenkrans; blauwe overjas; heren polshorloge; herenrijwiel; rode step. elkaar gezakt. Op 58 N.B. kondt schepen niet veraer komen dan t van a a 6 kantjes. Ook werd heel andere vis verschalkt. In de Noot het beter. Men treft daar weliswa weinig haring aan maar dat gemis volledig gecompenseerd door dc zigheid van vry grote hoeveelhedei vis. Dc loggers en kotters die zit de jacht op platvis bezighouden trekKen door van 30-35 kilo tong 20 manden schol en andere vis. 1 kele gelukkige kon trekken van tong en eenzelfde hoeveelheid and doorgeven maar dat waren uitzoi Wat t Aan de IJmuider maandagmarl schenen 27 vaartuigen. Zy zorgde een aanvoer vap 1410 kisten w 2o0 kisten schelvis, 240 kisten wijtj kisten gul en kabeljauw, 10 kistei vis, 180 kisten haring, 60 kisten m 170 kisten schol, 15 kisten tarbot, ten diversen, 150 st. stijve kab( 12.000 kilo tong en 37 kantjes harin| der loste een grote Zweedse kott kisten haring van 45 kilo. In Scheveningen werden aanfl 100 kisten schelvis, 130 kisten i 180 kisten gul en kabeljauw, 40 haring en 30 kisten makreel. BENTHUIZEN Tentoonstelling „Mr vallen en opstaan'1 Per jaar komen ongeveer 1000 i ren en jongeren tot 19 jaar don ongeval om het leven. Bij kindei) 1 jaar is het percentage aan sterfti een ongeval 20 van de totale Voor kinderen van 24 jaar en va jaar zijn deze percentages resp. 35i In 1962 zijn 219 jongens en tot 16 jaar door verdrinking oïL-t leven gekomen. Naast deze cijfert 1 het minder bekende cijfer van duii kinderen die tijdelijk of voor het 1 invalide zijn geworden. Deze ontstellend hoge getallen voor de Zuidhollandse vereniging Groene Kruis' aanleiding gewee het organiseren van een mobiele te I stelling „Met vallen en opstaan!", d maandag 24 tot en met vrijdag 2 het Groene-Kruisgebouw, Bee, park 2, haar standplaats heeft. De nieatoren hebben zich als doel gv i het doen afnemen van de ongeval) 1 kinderen door ouders, opvoeders r d die met het ongevallen vraagstuk ^ail ken hebben, inzicht te geven in de waarop veel ongevallen hadden k'ou ontstaan en voorkomen worden, (ooi tendheid, achteloosheid en berustiii r- opzichte van de ongelukken dien worden bestreden. e i: De officiële opening van deze tie wordt maandagavond 7.30 uur burgemeester Steenbakker, voorzitten, de plaatselijke Groene-Kruisaf^m, voor genodigden verricht. Men hee. teloos toegang van dinsdag 24 ju!r en met vrijdag 28 juni, dagelysleil 14—17 en 19—22 uur. »ve De gezellige dag 5ej Vanmorgen vroeg (om precies t G.30 uur!) is voor 44 leden van de fn selijke reisvereniging „De gezelligst, die dag aangebroken. Dat tijdstiu als begin van het jaarlijkse uit? dat ditmaal onder meer naar KITH Haarzuilens, Hilversum, Nunspeet, .en doorn, Arnhem (by mooi weer r Openluchtmuseum) en Woudenben ner) zou voeren, zo deelde ons d« M. Hageman, secretaris, mee. pe HAZERSWOVDE Hervormde school] eiK 1 fege maakte uitstapje* Onder leiding van het personeels" trok gistermorgen om half nege Hervormde schooljeugd met tweefebe bussen in de stromende regen vond i jaarlijkse uitstapje. De reis gingjobil naar Schiphol waar men plaats nigen de Schipholexpres om een rond) kc maken over het vliegveld. Men zarvei juist een drietal grote straaïverfeer vliegtuigen starten, wat voor de P een grote sensatie was. Inmiddelr, het droog geworden en maakte mef een wandeling op het wandelterrj-j® vorens naar Artis door te gaan.' vermaakte de jeugd zich opperhel het eigen lunchpakket en de lira deden zich goed smaken. Na een n door Amsterdam werd een rondvaa'„Vn maakt door de havens. Het laatste a d punt was Groenendaal bij Heen%at* daar werd in het wandelbos vohfear noten en er werden verschillende èmr gedaan onder leiding van het peraged Inmiddels had men het tijdschema It iV met een uur overschreden, zodat dr h< naar huis een dringende noodzaak f h' Om half negen arriveerde men zeefrd daan weer in Hazerswoude !e8 ti t< Geref. jeugdcentrale e: n Vrijdag komt de geref. jeugdcef1*1 om acht uur bijeen in een der lef™ achter de geref. kerk. Na bestuuEj kiezing staat o.m. op het programn pje -ie' ZWAMMERDAM j»«" Nederlaagtoernooi De wedstrijd Zwammerdam koop 4 in groep 4 van het nederlaal nooi. is geëindigd in een krappe! overwinning van de- thiusclüb. brak aan met een 20 voorspron! de groenwitten. Beide doelpunten! den gemaakt door de midvoor. Het| het been van een Nieuw back. Na rust kreeg Zwammerdai te verduren. Vooral toe stand halverwege de tweede helft| 2—1 werd gebracht. Maar door siast spelen wist de achterhoede nie| zwichten. Ook de keeper blonk liet hij dan ook wel eens de ball zijn handen glippen. Nieuwkoop htl kans om gelijk te maken in eigen T toen het een strafschop mocht wegens hands. Maar de stand bleef zodat de zege en (voorlopig) de 1 in eigen huis bleven. Eerste prUzen voor U.D.I. Bij wedstrijden in Lekkerkerk he< plaatselijke gymnastiekvereniging twee pryzen in de wacht weten tel pen. Zowel de jongens, schoolklassf de meisjes, schoolklasse behaalden in] groep de eerste prijs. Er werden 1000 gymnasten verplichte nu gevoerd in 17 verschillende groepen!

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4