~J-dc vak Ijeel bidjtiii PUZZEL VAN DE WEEK Peter wil plumpudding^ ZONDAGSBLAD Enkele tips voor de microfotografie De mogelijkheden die de fotografie op zeer korte afstand biedt, zijn maar nauwelijks bekend. Zelfs diegenen, die een kleinbeeld-reflexcamera bezitten maken daar heel dikwijls niet meer dan gelegenheidsfoto's mee. en dat terwijl juist dit cameratype zeer bijzondere mogelijkheden bezit. Vooral het maken van kleuren dia's van objecten als bloemen en insecten is een zeer dankbaar werk. Helaas denken al teveel mensen, dat dit een soort werk voor professoren is en dat het minstens een academische graad vereist. Er zijn verschillende mo gelijkheden om met een camera dichtbij en scherp opnamen te maken. Voor de z.g. eenoogre- flextypen is het eigenlijk een „zacht eitje". Voorzetienzen Met voorzetienzen werken is al heel eenvoudig. Deze lenzen ver lengen de belichtingstijd niet, ze zijn betrekkelijk goedkoop en u kunt ze desnoods bij de opticien op maat laten slijpen. Dit laatste gaat echter alleen, als uw lens een uitschroefbare voorrand heeft, zo dat u de lens daarin laat vallen en de ring weer op schroeft. Hoe sterk mogen voorzetienzen zijn? Een opticien die voor ons een lens sleep, vertelde dat hij zelf dia's op korte afstand had gemaakt, met een voorzetlens van +12. Daarmee kon hij tot op 8 cm zijn onderwerp naderen. Hij diafragmeerde tot ƒ.16 en kreeg een zeer goede scherpte. Dat kleine diafragma was nodig, de voorzetlens, in feite een ge woon brilleglas van goede kwali teit. heeft randfouten, fouten die toenemen naarmate de lens ster ker is. De sterkte wordt aange duid door het dioptriegetal. Om te weten hoe dicht u met een be paalde lens het onderwerp kunt benaderen, deelt u de factor van het dioptriegetal op 100. Een lens van 2 dioptrie laat toe het object te fotograferen op 100 250 cm. Een lens van 4 dioptrie laat toe te fotograferen op 25 cm, enz. On danks het bezwaar van de rand fouten, is het werken met voor zetienzen heel prettig, vooral voor beginners. Tussenringen Tussenringen zijn alleen te ge bruiken als uw camera een uit wisselbaar objectief heeft. De po sitie van de opnamelens wordt door inschroeven van een tussenring naar voren gebracht, waardoor het gebied van de scherpte naar de camera toe- De tussenringen zijn in ver schillende maten, in sets. verkrijg baar. De ringen kunnen gecombi neerd worden, waardoor we weer dichter naar het object toe kun nen komen. Wel is er. doordat we de lens verder van het film- oppervlak brengen, lichtverlies. De lichtstralen doorlopen een lan gere weg. Bij de set tussenrin gen is dan ook altijd een tabel vei- pakt. welke de juiste verlengings factor precies aangeeft. Nu is het wel zo. dat met tus senringen geen groter afbeel- dingsmaatataf dan maximum 1:1 bereikt kan worden. Om een gro tere afbeelding van het onder werp te krijgen dan zijn werke lijke afmeting bedraagt is een zg. balgvoorzetstuk noodzakelijk. Het instellen met dit hulpetuk gaat snel en zuiver en we kun nen precies de juiste afbeelding De belichting kunnen we doen via een kleine formule. Deze for mule is ook geschikt voor de tussenringen. En wel zo: (afstand van lens tot film) ge deeld door de (brandspuntaf- stand) maal de normale belich tingstijd. We brengen de lens via tus senring of balg op een bepaalde afstand van het filmoppervlak, laten we aannemen 13 cm. De brandpuntsafstand van uw lens bedraagt b.v. 5 cm. Met de me ter bij het onderwerp krijgt u een belichting voorgeschoteld van 1 sec. Dat wordt dus 13:5 2.6 x 1 sec. 2.6 seconden. Overigens geeft elke fabrikant u de hele zaak nog eens via een tabel en gebruiksaanwij zing uitvoerig op pa- U voelt wel dat we dit soort fotogra fie alleen op een sta tief doen. Stenen, insecten en bloemen zijn ons wild voor deze jacht. Maar willen stenen e d. onderwerpen wel rustig afwachten, in secten zijn zo mak niet. U kunt natuurlijk doen wat verschillende amateurs doen. n.l. vlinderpoppen in een terrarium laten uitkomen, een vlinder, pas uitgekomen, is meestal doodrustig in de eerste uren en zit kalm op een takje Dan kunnen wij het dier prachtig fotograferen. Desnoods met flits, wat u een zee van licht en een korle be lichtingstijd oplevert. Bij gebruik van langzame emulsies is een flitslampje als b.v. de zirconium Pf 5 wel nuttig, omdat dit een ZATERDAG 15 KIM 19*- De eerste sporen van het OPLOSSINGEN Christendom, door Peter Bamm. Uitgave Em. Querido N.V., Am- opglve^ welke^ln Ifn^'wbriek11 sterdam. j.L werden gepubliceerd de titel „Nauwkeurig rekenen". Peter Bamm. chirurg van naam. ^^b'an£"— is een bereisd man. Men kan wel zeggen: naast arts is hij globe- Pxe4 5 pxe4 p,:e4 6° T^j en trotter. Hij stippelt zijn reizen mat. óf 2. Ta5 3. Ph6t nauwkeurig uit. Zo volgde hij in 4. Txh6 Pxe4 5. Pxe4 Txa2 omgekeerde richting de route van Kf5 7. Pg3t Keó 8. The« mat Paulus' zendingsreizen. Stroomop- werkelijkheid speelde wit in de waarts van Athene naar Efeze en ^Vtsluitend omdaT zwart mJt'Tt van Antiochië naar Jeruzalem. ,e tegenspel vond. 6 Wie zijn boek. dat verscheen in z. Lovasdr. Asxtalos. Na 1. de Salamander-reeks, leest, moet hs? gaf wit in zeven zetten i wel tot de conclusie komen, dat Lh7t Kf8 3. Pg6t fxg6 4. F hij de geschiedenis van de bijbelse 0 plaatsen heeft doorleefd. Dit is 'v maar niet een gewone reisbeschrij- ving. Hij beziet alles als mens van j. pr. Lange—Engels. Op 1 deze tijd en dringt erin door. Zo \olgde 1. Lxg2< en er crijgt de lezer een reisverhaa, de. vrijwel gedwongen: 2_ Txg2 T voorgezet, maar ook cultuurge- °x^2 Dxc2! i Lxgó Ox%2~ 1 schiedenis. Bamm is een intelli- a gente, vriendelijke en geduldige *4 Aljechin gids op deze tochten door de an- Tc6+ 'bxefi 2. Txc6v Kd7 3. Th6t 1 tieke en oosterse wereld. 4. Th8t Te8 5. Txe8 i LEGIO ONDERWERPEN VOOR veel grotere lichtopbrengst als de gewone Pf 1 heeft. Fotograferen we buiten in de volle zon en een flits, dan is er licht genoeg. Dat 's bij macro- werk ook nodig, want we moeten met kleine diafragma's werken, omdat de scherptediepte op de korte afstanden van 20-10 cm praktisch nihil is. Hulpmiddel Een reflectieschermpje van karton, beplakt met zilverpapier is een reusachtig hulpmiddeltje. Maak het opvouwbaar met hecht pleister achter de vouwen, dan kan het in uw combitas. Nog maals, dode dingen zijn kalm en ze kunnen uitstekend als oefen materiaal dienen. Korenaren, mosdraden, grassen, etc. kunnen heel gemakkelijk op een neutra le ondergrond worden neergelegd en gefotografeerd worden. Die neutrale ondergrond kan een lap je grijze stof zijn. Kleurendia's van zulke onderwerpen doen het uitstekend, hier moeten we wel denken om de lichtkleur Bij om keer blauwe lampjes, bij kunst- lichtfilm de normale blanke flits- lampjes of fotolampen. Er ligt een wereld voor u open en die wereld (van het kleine) kan u uren van fotogenot geven, bij de opname en bij de projec tie. U hoeft er niet ver voor te lopen, het ligt om de hoek van uw bergkampof in uw stads tuin.... ja vlak voor uw voeten.... Twee boeken over natuurwetenschappen Humanitat und Naturwissen- scbaftllche Forsckung, door Walther Gerlach, en Der Menseh und die naturwlssen- schaftliche Erkenntnis, door W. Heitler. Belde uitgaven Frie- drich Vleweg A Sohn, Bruns- Twee boeken, die in verschil lend opzicht tegenstelling en el- kaars aanvulling zijn. Het eerste bevat een aantal voordrachten, die voor de leek weliswaar niet al tijd gemakkelijk leesbaar zijn. doch een boeiende beschrijving bevatten van de vordering der natuurwetenschappen. De schrij ver meent, dat de mensheid zich daardoor de humaniteit verwierf en het diepste inzicht in de we reld. Juist door deze laatste ga ve echter, heeft zij de mogelijk heid van zelfvernietiging in haar De schrijver meent dat de toe komst ligt in de hand der mens heid en dat de verworven huma niteit haar leidster moet zijn. De schrijver van het tweede boek echter is niet alleen geboeid door de exacte wetenschappen maar ook ongerust. Na voltooiing van dit werk heeft hij gezien hoe exacte wetenschap en techniek als een zondvloed In dia binnenkwamen en hij is be ducht dat beide niet alleen voor het lichamelijk maar ook voor het geestelijk leven der mensheid een bedreiging vormen. In slechts 75 bladzijden, die men lang leest, doch die tevens boeiend zijn, zet hij uiteen dat de exacte weten schappen, die slechts causale wet ten zoeken en betrekking hebben op kwantiteiten, buiten bet leven staan, maar door hun enorme suc cessen onverbiddelijk het terrein binnendringen, waar zij niet thuis Er is een kloof tussen hen en de mens. In een citaat van Swami Sant Dev Maharaj laat hij de wetenschap de wijze smeken, haar niet over te leveren aan de boze, doch haar slechts te open baren aan hen, die wijd open staan en rein van harte zijn, daar zij anders de mensen vernietigen zal in plaats van hen te voeden en te kleden. De schrijver zet uiteen hoe de exacte wetenschap ook op eigen terrein op grenzen stuit en hoe men bij een zuivere toepassing ui het zand zou doodlopen. Hij ziet de exacte wetenschappen om geven door een landschap, waarin naar zijn mening slechts enkelen een blik hebben geworpen, zoals Pythagoras en Plato misschien. Hij wil naar dat land een deur openen en hoopt dat de mensheid eens over de wetenschap heen een weg door die deur zal zoe ken. De eerste sporen van het christendom OOK IN DE VAKANTIE ZIJN ER Horizontaal: 1. langzaam, 5. hoofddeksel, 9. dorp in Gelderland. 13. buis van een vuurwapen. 15. spitse bek van een vogel. 16. tweetal. 17. telwoord, 19. kleine hooistapel, 21. Vinkachtige vogel. 22. voegwoord (Fr.), 23. bijwoord. 25. havengeld, te betalen naar de tonnenmaat. 28. maand van het jaar, 29. afvoerkanaal voor regenwater. 31. gesloten. 32. zijtak Donau. 33. interval van negen tonen, 34. werk van Ibsen, 36. slagorde van schepen of troepen, een rechte lijn vormende, 38. kleur. 40. bevlieging die ve le mensen meesleept. 42. doorweekt, 43. werktuig, 45. water in N. Brabant, 47. broedplaats van vogels, 49. bereide dierenhuid, 50. bekende afkorting, 51. oorlogsgod. 52. bandeplakmiddel. 53. in- sekt, 54. muzieknoot. 55. geld (bargoens). 57. slede, 59. scheikun dig element (afk. i. 60. wang, 61. plaats voor duiven. 63. vertel ling. 65. Nederlands dichter, 66. platte gebakken steen, 68. stad in België. 70. klinknageltje. 71. bloeiwijze. 72. doorweekt, 74. in wendig lichaamsdeel. 76. waterloop waarnaar Appingedam genoemd is. 77. hoogste vogel in de top van de gaaisprang (Z.N.). 80. lo pend touw tot het inkorten der zeilen, 81. foei, 82. koppelriem voor jagershonden, 83. broedplaats voor vogels, 85. staatsbedrijf (afk.), 86. bontjas, 87. tovergodin, 89 stad in Mexico, 91. geld straf. 92. werktuig. 93. interest. Verticaal: 1. kruipend dier. 2. aardrijkskundige aanduiding (afk.), 3. lichaamsdeel. 4. schijf vis, 6. meisjesnaam, 7. ver stand, 8 afnemend getij, 9. karakter, 10. tussenzetsel, 11. titel (afk.). 12. begrip, 14. Nederlands dichter, 16. deel van de onder arm. 18 salaris, 20. gat in een kous, 21. gindse, 22. zwemvogel. 24. gemeente in Overijsel, 26. ontkenning (Duits.) 27. viervoetig dier, 28. waterketel (Z.N.), 30. vervoer, 33. land in Europa. 35. leeftijd (Fr.), 37. aangrenzend. 38. stok, 39. vis 41. stad in Duits land, 43. gemeente in N. Brabant, 44. vlinder. 46. vlaktemaat, 48. houten vat, 49. meisjesnaam, 50. gemeente in N. Brabant, 56. tevens, 58. draad van een spinneweb, 60. zoutziederij, 61. zwak ke, 62. soort van kabeljauw, 64. onbep. voornaamwoord. 65. Suri naamse pad, 66. tapvormig, 67. wandeldreef. 69. twijg, 70. rijk man uit Eng. Indië, 71. de heilige stier der oude Egyptenaren, 73. gewicht in China, 75. persoon om wie men algemeen lacht, 77. gekheid, 78. gordel, 79. zijtak Elbe, 82. Europeaan. 84. geslo ten, 86. per expresse (afk.), 87 muzieknoot, 88. water in Fries land, 90. onbekende. le,9. tin, 11. bes, 13. pap, 16. vest. 17. pet, 19. raki. 21. bos. 22. Ned.. 24. alert, 25. motto, 26. Trees. 28. imker, 30. ree, 32. eed, 37. krol. 38. Sem, 39. bos, 40. eden. 42. oneer, 44. ras, 46 Alken, 48. kin. 50. hak, 51. mep, 52. sip. 53. Mia, 54. elk. 57. ka, 58. Ti. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: „Puzzeloplos sing". Er zijn drie prijzen: een van ƒ5,— en twee van ƒ2.50. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. esp. 3. Hedel, 7. Est, 10. el, 11. bok. 12. nop. 14. Ti. 15. nevel, 18. garen, 20. nes. 21. ben. 23. pal, 24. aks. 25. motet. 27. kei. 29. tros. 31. drei, 33.eg. 34. et. 35. Ee. 36. e.k.. 37. kets. 39. bede, 41. tor. 43. oeros, 45. dar. 47. nok. 49. mas, 50. hel, 51. melis. 53. man ke, 55. e.e., 56. nik, 58. tik. 50. el, 60. pro, 61. paria. 62. enk. Verticaal: 1. een. 2. slenk. 3. hol. 4. e.k., 5. en 6. log, 8. ste- Dag nichten en neven, Hoe gaat het met jullie allemaal? Weer een klein beetje gewend aan het naar school gaan en het goed opletten? We zullen hopen dat dit weekeind weer net zo mooi is als verleden week. Wat hcbbei^ we heerlijk van de zon kunnen genieten, nienten en neven! Een dan komt er nog bij dat het morgen een dubbele feestdag is, want morgen is het vaderdag! Jullie moeten dus je pappa's extra venvennen hoor. Veel brieven kreeg ik waar in jullie mij schreven over het heerlijke schoolreisje. Oef, wat hebben jullie allemaal genoten. Andere nichten en neven schreven me dat ze in de eerst komende weken gaan. Heel veel plezier hoor! Vergeten we niet onze naam en adres onder aan de brief te schrijven en natuurlijk ook aan de achterkant van de envelop. Goed er op letten hoor! De oplossing van de puzzel /komt dat? Vind je het werke- is: g, los, aster, stroper (glas) lijk zo moeilijk? b, rok, eikel, mammoet Hoe is het schoolreisje (brem h, uil, islam, schaats maandag geweest Anja Smit (huis). Den Haag? Hebben jullie veel De hoofdprijs krijgt thuis- gezien en genoten? Deuk dat gestuurd Imy Zijlstra Denji^1® Haag. Illjllttllllllllllllfl r An- HIEP- hiep- hoera!! We hebben deze week twee jarigen in ons midden en dat zijn Ada van Es en Yvonne v. d. Zeeuw. Van harte gefelici teerd van de nichten en neven hoor! dezelfde plaats gaan in de vakantie. Grappig, vind je niet? Wat was jouw vriendin wel in de wolken, toen ze jouw briefje las. Wist jij werkelijk niets te schrijven Robert Stade Rot terdam? Volgende keer krijg ik toch wel een brief van jou? Jouw vorige brief was te laat Cor Stam Nieuw-Lekker- land. Je moet hem voortaan echt wat eerder op de post doen hoor! Hoe gaat het nu met jouw vinger? Is hij al he lemaal beter? Jij bofte maar dat mamma je zo heeft ver wend. Jouw kleine broer wordt al groot, Cor! Hij kent jou natuurlijk op een prik. Speel je weieens met hem? Geweldig dat jullie zo'n eind met de meester hebben ge fietst. Hij heeft jullie veel la ten zien en veel verteld hoor! Heb je je knikkers al terug gewonnen? Prachtig dat jij zo'n mooie Waarom schreef jij niets Sietske Scheepstra Leider dorp? Volgende keer krijg ik een lange 'brief van jou? Jij hebt maar prachtig post papier hoor Ria Schellevis 's-Gravenzande. Hebben jullie veel pret gehad in de vakan tie? Fijn dat jullie mamma zo hebben verwend. Was ze blij met haar cadeaux? Heerlijk zo dikwijls naar het strand kan gaan. Jij boft maar medalje hebt gekregen Hans hoor! Jij bent natuurlijk al zoI Stapper Alphen aan de Rijn. bruin als een koffieboon. Heb je hem boven je bed ge- Jij schreef ook al niets Pe-i hangen? Hoeveel kilometer ter Sipkes Den Haag. Hoe I heb je gelopen? Geen last van Ja, misschien zouden jullie den ken, dat deze juf frouw zoveel hon den aan één touwtje heeft? Mis hoor! Ze heeft band. Wat jullie moeten doen? Precies nagaan welk hondje ze aan de lijn heeft. Zenden jullie de oplossing in voor dinsdag 18 juni? blaren gehad? Jammer dat de duiveëitjes niet zijn uitgeko men. Hoeveel jaar is jouw kleine 'broer geworden. Hij is maar erg verwend hoor! Wat hebben jullie een groot feest gehad Nellie Storm Mon ster. Was je deftig in je mooie nieuwe jurk? Wat heb jij veel lekkers gekregen, mmm! Wanneer krijg jij gro te vakantie? Hoe gaat het op Effatha? Prachtig dat de foto's zo mooi zijn geworden Truus Storm Monster. Jij bent ver weggeweest met het school reisje! Heb je genoten en heb je veel gezien? Jullie waren laat thuis. Gezellig dat je nu bij je zus zo nu en dan eens op visite kan gaan. Ben je al naar het strand geweest? Jij bent verschrikkelijk ver wend hoor Tsjimmie Veenstra Schipluiden. Wat zal je deftig zijn met zo'n mooie tas. Heb ben jullie veel pret gehad? Hoe is het schoolreisje gisteren ge weest? Hebben jullie nog kun nen zwemmen? Jij hebt al veel op de handwerkles gemaakt hoor! Doe je het graag? Hoe heb je het ge reedschapzakje gemaakt? Jammer dat jij niets schreef Harriët Veldwisch Texel. Vol gende keer schrijf je een brief? Waarom schreven jullie niets Luci Visé Loosduinen en Lenie Visser Hazerswoude? Zo moeilijk is het tooh niet? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief van jullie. Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Marian vau Vliet Rijswijk? Je kan dan ook in aanmerking ko men voor een prijs. Fijn dat ik nu een brief van je kreeg. In het begin is het altijd een beetje moeilijk, maar dat gaat vanzelf veel beter als je het een paar keer gedaan het. Wil jij een nichtje wor den? Had jij mooie slingers gemaakt voor pappa's ver jaardag? Oma woont ver weg hoo.r! Hoe gaat het nu met de kleine Frans. Gert Voogt Delft? Wanneer ben jij jarig? Ga je graag na:., school toe? Hoe heet jouw vriend? Jouw vorige brief was te laat Jannie van Waay Hazers woude. Is jouw kleine zus weer beter? Is het schortje mooi geworden? Waar ga je het kussen van maken? Roc- kanje is leuk hoor! Wat woont die oom ver weg. Jullie hebben het school reisje nog in het vooruitzicht, Wim van der Wel Rijswijk. De Efteling is mooi hoor! Al die kabouters, net echt! Jij was dus ook eigenlijk wel een klein beetje uit, dat je de hele dag bij je tante mocht blij ven. Prachtig zo'n boeket margrieten. Volgende week vrijdag is het groot feest Yvonne van der Zeeuw Leiden. Komen je vriendinnen nog? Fijn dat het nog goed gaat met jouw poes je. Heb je nog steeds geen mooie naam voor hem be dacht? Ben jij bruin geworden aan het strand? Zouden al je verlangens in vervulling gaan denk je? Heel veel plezier hoor! Prachtig dat jij al van de duikplank mag springen Jos Zwaansdijk Den Haag. Goed je best maar doen. Wanneer moet je diploma zwemmen? Fijn dat jullie mamma zo hebben verwend. Wat wordt jouw kleine zus al groot Schrijf je voortaan als je let ter aan de beurt is? Natuurlijk mag jij een nicht je worden Agatha Zwaanswijk Den Haag. Hartelijk welkom hoor! Help jij je kleine zus ook wel eens? Jullie gaan haar toch niet erg verwennen? Heerlijk dat jij ook al in het diepe bad zwemt. Krijg jij les op de mandoline? Welke versjes speel je allemaal? Mmmm. wat hebben jullie heerlijk in de pinkstervakantie op de boerderij kunnen loge ren, Ria van Zwieten Leiden. Je boft maar hoor! Waf heb jij genoten. Fijn dat jij ook naar de korfbalclub mag. Prachtig dat jij al zoveel prij zen hebt gekregen. Hangen je medailles boven je bed? Hoe gaat het nu met jou Imy Zijlstra Den Haag, Ben je weer beter? Met dit mooie weer ga je toch niet ziek wor den? Schitterend dat je nu al twee diploma's hebt. Van har te gelukgewenst hoor! Jouw pappa maakt natuurlijk maar een grapje. Hij vindt het van zelfsprekend prachtig dat je DOOR BEREND PRINS buiten gekomen. Ze keken met grote ogen naar Snelpoot. Ze waren wel een beetje jaloers. Sjonge, sjonge, die had maar zo zijn poot gebroken. En nu werd hij thuis gebracht door eer knappe dokter! Peter gaf Snel poot aan zijn moeder. Die druk te haar jongen stijf tegen haar aan en bracht hem naar bed. „Krijg ik geen eten?" vroeg Snelpoot. Hij keek naar de ta fel, waar lekkere koolbladen op lagen. Rode en witte. „Kalm aan", zei zijn moeder, „ik kan niet heksen." Maar ze pakte gauw een rood koolblad, deed er wat boter en suiker op en gaf het toen aan Snelpoot. Die begon direct te eten, want hij had honger. Moeder konijn ging naar buiten. Daar waren de dere konijntjes met Peter het praten. Ze zaten in kringetje om hem heen. Ze gen van alles. En Peter vertelde maar. Moeder konijn stuurde haar kinderen naar binnen en zei: „Gauw aan tafel. We moe ten eten." Tegen Peter zei ze: „Ons hol is te klein, je kunt er niet in, anders mocht je ook wel binnen komen. Zal ik je hier wat eten brengen?" „Graag", zie Peter, die ook trek begon te krijgen. Mevrouw konijn ging naar binnen om eten te halen. Even later kwam ze weer naar buiten. Ze had een bordje, waar op twee witte en één rood kool blad lagen, bij zich. „Alstu blieft", zei ze, „eet smakelijk." Peter zijn ogen werden zo groot als ontbijtbordjes. Zag hij het goed? Moest hij koolbladen eten? „Dat wil ik niet hebben", zei hij tenslotte. „Dat lust ik niet. Ik ben geen konijn!" „Maar dat is lekker", drong mevrouw konijn aan. „Proef het maar eens." ..Lekker?" smaal de Peter, „Lekker?! Eet dat zelf maar op. Dat is niet lek ker. Plumpudding is lekker. H je dat voor mij?" „Nee", mevrouw konijn, „dat heb niet," En ze schudde haar k< zo heftig, dat haar lange or( heen en weer wapperden. „Da jammer", zei Peter, „ik dach: „Kijk daar eens", riep m vrouw konijn plotseling uit. F ter keek in de richting, die aanwees en dacht: „Wat kri gen we nou!" Zo iets had 1 nog nooit gezien. Er kwami vier eekhoorntjes aan. die e{ karretje trokken. Ze keken lemaal erg verdrietig. Toen bij Peter waren hielden i stil. Peter zag in het wagent een klein eekhoorntje ligge dat naar adem hapte. „Wat i er met hem?" vroeg hij nieuw gierig. „Hij heeft een beukeno in het verkeerde keelgat gekr gen", zei de oudste eekhoon „We hoorden van de ekster, d: er bij de familie konijn een d ter was. Daarom zijn we hi heen gekomen." „Ja, ja", mevrouw konijn, „dat is zo. ter heeft Snelpoot zijn linke achterpoot verbonden." „Kun dit zieke eekhoorntje ook beter maken?" vroeg een de eekhoorntjes. „Tuurlijk zei Peter, „ik ben al zes en d kun je alles." Hij nam het zi ke beestje uit de kar en st; zijn vinger in het keelgat v; de eekhoorn. Hij probeerde beukenoot eruit te peuterei maar het lukte niet „Wat nou dacht Peter. „Wacht eens", z hij langzaam. ..dat kon w wel eens helpen." Hij pakte i eekhoorn bij de staart en tilL hem op. Toen gaf hij het di een paar ferme klappen voor broek. En opeensja hoor. noot schoot eruit Het zieke ee hoorntje haalde diep adem liet een lange zucht „Hè. hè zei hij. „ik was bijna gestikt „Gelukkig ben je nu wee ter", zei vader eekhoorn begon te dansen van plezie Even later dansten ze allemaa Tot de volgende wee worden? Nou en of de Langl k Jan hoog is. Heb je hem oo nog gezien in „miniatu. r Wa -:tv geslaagd bent. Hoe was het in Friesland? Heb je genoten' Jij bent ver weggeweest, Imy! Hier komen nog een paar na gekomen brieven. Vind je druivenkrenten een leuk werk Nelie Stein Poel dijk? Het is zeker wel erg warm in de kassen. Ja met dit mooie weer komen alle knoppen gauw uit. Fijn hoor dat je naar de mulo gaat. Heb je al bedacht wat je later graag wil worden? Heb je je rok al veel gedragen? Hoe gaat het met oma? Hartelijk bedankt voor je mooie kaart di i! van jou uit Middelburg gestuurd kreeg Gerda Verweij Pijnacker. Prachtig zijn die costuums. Middelburg is een mooi plaats je met al die geveltjes. Heer lijk dat je zo fijn van de zee en het strand hebt kunnen ge nieten. Ben je erg bruin ge- De brievenbus is helemai leeg nichten en neven. Zorgei jullie weer voo» een volle? Dt letters A t.m. r zijn de® week aan de beurt. Een héé prettige dag morgen en tot dl volgende week, 'o-i

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 16